לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2007, 11:24
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
האם יש מתנדב המוכן לעזור לי להשיב באנגלית למומחה התורכי של פורום axishistory

מכיוון שהידע שלי בהיסטוריה ובאנגלית אינו מספיק טוב כדי לענות לו הייתי מבקש ממתנדב לעשות זאת במקומי בכמה שורות לא מתלהמות ואני אדביק את התשובה בפורום הנ"ל.

ייתכן ויש כאלה שיאמרו שאם האנגלית שלך לא מספיק טובה אז אל תשתתף בפורום ההוא
והם צודקים אך מצד שני איני מוכן לסבול הסתה אנטי ישראלית ולא להגיב עליה .

עניתי לו באנגלית בשתי שורות שהייתי שמח אם היה מסביר לנו את הבעיה הארמנית ב 1914-1916
לאחר שגמר להסביר את הקונפליקט הערבי/יהודי... אבל מנהלי הפורום ביקשו ממני למתן את התגובה שלי מאחר ואינם רוצים להרגיז מומחה כמוהו ואכן ערכתי מחדש את תשובתי והשארתי רק את עניין הדגל הלבן.
השרשור נמצא בכתובת הבאה בדף השני:

http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=117018

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-10-2007 בשעה 07:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2007, 12:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הפורום המסויים הזה לישראלי הוא כאב ראש מיותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "האם יש מתנדב המוכן לעזור לי להשיב באנגלית למומחה התורכי של פורום axishistory"

אל תצפה שם ליחס הוגן: מקסימום ימחקו אשכול שלם, על כל ההודעות בו, בדיוק כשאתה תציג את הצד הישראלי "במתינות" אחרי 3-4 הודעות קיצוניות מן הצד השני. תמיד יבוא אחד מהישראלופובים שנמחקה הודעתם ויזכיר את "חופש הביטוי שאבותינו מתו עבורו ועכשיו הוא נרמס" וכו' וכו'. כמי שהיה כותב שם לא מעט, וקורא הרבה יותר, אני יכול להגיד בבטחון שמדובר על פורום שישראלים לא מתקבלים בו בברכה ע"י כמה וכמה מעמודי התווך. בעל האתר (מרקוס ונדל) שהוא אדם זהיר ולא מתלהם למיטב שיפוטי אינו מאוהדי ישראל אלא ההיפך.

וחוצמזה: מבחינת התוכן ההודעה די עילגת ולא ממש ראוי להקדיש זמן למענה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 22-10-2007 בשעה 12:21.
ישן 22-10-2007, 12:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הבחור אכן תורכי אותנטי: כותב arap, במקום arab...:)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "האם יש מתנדב המוכן לעזור לי להשיב באנגלית למומחה התורכי של פורום axishistory"

הטענה שלו אינה מדוייקת בעליל. שנאת יהודים היא יסוד מכונן באסלאם כבר מאז "עהד-עמר" (חוזה
עמר - הכוונה לעמר השני, אחד מהח'ליפים לבית אמייה, שהגדיר כללים ברורים מאוד שנועדו להשפיל
ולבזות יהודים).
האגדות בדבר החיים הטובים של היהודים בארצות האסלאם, הן בדיוק כך - אגדות. נכון שהיו פחות
רציחות מאשר באירופה הנוצרית, אבל מכאן ועד להרחבת תור הזהב בספרד (שגם הוא לא היה אחיד...) למזה"ת כולו, תוך העלאת הטיעון שהבריטים ם-הם הגורם לסכסוך, המרחק גדול...
לבריטים אכן יש חלק בהחרפת העויינות בין יהודים לערבים, אבל האמת היא שהעויינות הייתה נוצרת
בכל מקרבה, מרגע שהתחילה להווצר תנועה לאומית ערבית, מעט אחרי הווצרות התנועה הלאומית
היהודית.
אגב, האנגלית שלו אינה טובה כלל, ולא ברור למה אתה צריך לחוש רגש נחיתות לידו...

בכל מקרה, התגובה שאני הייתי כותב לו:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הערה בעריכה: הסיבה לכך שהפכתי את הקובץ לקובץ תמונה הוא לפי עצת גל, במטרה למנוע
גיגול בידי אותם אנטישמים, שינסו לטעון כלפי עמי, כאילו העתיק את התגובה.
ישן 22-10-2007, 12:45

נראה לי שתוכל לעשות שירות לא רע אם תקדיש כמה שעות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הבחור אכן תורכי אותנטי: כותב arap, במקום arab...:)"

בפורום כזה... יש שם לא מעט "מומחים" כאלה מהעולם האיסלאמי הלא ערבי (מאיזושהי סיבה ישנם לא מעט מתלהבי מיליטיה נאצית בתורכיה, הרפובליקות הסובייטיות לשעבר באסיה והבלקן המוסלמי) ומולם המוני אנגלו סאכסיים שלא מתאמצים לרדת לעומקם של עניינים אלה (אני מכיר היטב לפחות שניים מהקבועים שם שקלטתי בריפרוף: אני יודע בוודאות שהם צריכים מתעניינים מתורכיה כמו אוויר לנשימה בכדי להניע את המחקרים שלהם עצמם ולכן לא יתעמתו מולו בעניין שעבורם הוא שולי). זכור לי שפעם היה שם גולש תורכי אחד שהציג ידיעות מופלגות ומחשבה עמוקה על קרבות גליפולי. הוא הפך להיט ואז צץ יום אחד בפורום בחור זועם שהראה שכל החומר הועתק מעבודות שלו שפורסמו באיזה אתר נידח. נגיד לזכותו של המעתיק, שהוא הודה מייד וביקש שיחסמו אותו מהפורום.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 22-10-2007 בשעה 12:47.
ישן 22-10-2007, 12:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
העניין הוא שאני אתפס, ובצדק, בתור ציוני-חד-צדדי-המזוהה-עם-אג'נדת-הקולוניאליזם-והכיבוש
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "נראה לי שתוכל לעשות שירות לא רע אם תקדיש כמה שעות"

שנאת היהודים באסלאם היא תחום חקרי זנוח כמעט. במשך השנים, היה נוח להשוות את המצב של
היהודים באירופה (רע רע רע), למצב אחיהם בעולם האסלאם, ובעולם האסלאם אכן הם היו יעד שולי
יותר להתעמרות. כאשר כבר החלו לעסוק בסוגייה, השתלטו על המחקר החברים העויינים כל גישה
הרואה משהו שלילי באסלאם (שכן זה פגוע בעקרון היחסיות התרבותית, ובכלל, לנו כקולוניאליסטים,
אין שום זכות לשפוט את העמים שבהם שלטנו והתעמרנו במשך שנים...), ושוב כמעט ולא מאפשרים
מחקר בנושא.
ב9141 היה בבגדאד פוגרום גדול פי ארבעה מזה שהתרחש בקישינייב. אלפי ניצולים שלו חיים בינינו
כיום - ובכ"ז קולו של סמי מיכאל הנזכר בערגה בעראק הנאורה והתרבותית, נשמעים ברמה, בעוד
שקולותיהם של הניצולים, כמעט ואינם קיימים (למקות שעובדתית, רוב יוצאי ארצות האסלאם
מבטאים, משום-מה, חשדנות רבה בהרבה לארצות מוצאם...).
אני מעריך שניסיונות שלי לטעון ש"המסלמים לא היו כאלה צדיקים", ייתפסו במקרה הטוב כהתגוננות
ציונית, ובמקרה רע, הם ייראו כסילוף...
ישן 22-10-2007, 13:13

מנסיון לא מועט שיש לי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העניין הוא שאני אתפס, ובצדק, בתור ציוני-חד-צדדי-המזוהה-עם-אג'נדת-הקולוניאליזם-והכיבוש"

התוצאה המיידית ביותר תהיה שחברים כמו התורכי יסוגו, נעלבים, לנישה שלהם. בזמנו היה באותו פורום - בקבוצה העוסקת ב"שואה ופשעי מלחמה" - בחור אחד שהיה בוודאות יהודי, ולהערכתי גם ישראלי, שמירר את החיים לכמה מכחישי שואה שהיו שם, בעיקר ע"י שעימת אותם מול העובדות ולא הרפה מכך (כמובן שבאופן מושכל). התוצאה (שלו היו מבקשים ממני לחזותה הייתי מעריך שלא היא שתהיה) הייתה שפרט לכמה שטופי מוח מעלי קצף, לא היו הרבה שרכבו על הגל שניסו מכחישי השואה לחולל. אני מעריך שחלקם פשוט נאלצו - כמה מבאס - להשאר עם האנטישמיות ה"רגילה" ולא עם הגישה הנוחה עד כדי פיתוי לאמץ אותה של "ליהודים יש המון אשמה ואשמת הגרמנים, גם אם גדולה יותר, אינה מנקה אותם".

אגב: עכשיו יהיה לי מעניין לראות איך יגיבו כמה מהמעורבים בדיון ואיפה יבחרו לעמוד.

ישן 22-10-2007, 19:49
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
אורי , אני חושב שהרעיון של g.l.s.h הוא לא רע ,מדוע שלא תרשם לפורום הזה ותענה אישית ?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העניין הוא שאני אתפס, ובצדק, בתור ציוני-חד-צדדי-המזוהה-עם-אג'נדת-הקולוניאליזם-והכיבוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
שנאת היהודים באסלאם היא תחום חקרי זנוח כמעט. במשך השנים, היה נוח להשוות את המצב של
היהודים באירופה (רע רע רע), למצב אחיהם בעולם האסלאם, ובעולם האסלאם אכן הם היו יעד שולי
יותר להתעמרות. כאשר כבר החלו לעסוק בסוגייה, השתלטו על המחקר החברים העויינים כל גישה
הרואה משהו שלילי באסלאם (שכן זה פגוע בעקרון היחסיות התרבותית, ובכלל, לנו כקולוניאליסטים,
אין שום זכות לשפוט את העמים שבהם שלטנו והתעמרנו במשך שנים...), ושוב כמעט ולא מאפשרים
מחקר בנושא.
ב9141 היה בבגדאד פוגרום גדול פי ארבעה מזה שהתרחש בקישינייב. אלפי ניצולים שלו חיים בינינו
כיום - ובכ"ז קולו של סמי מיכאל הנזכר בערגה בעראק הנאורה והתרבותית, נשמעים ברמה, בעוד
שקולותיהם של הניצולים, כמעט ואינם קיימים (למקות שעובדתית, רוב יוצאי ארצות האסלאם
מבטאים, משום-מה, חשדנות רבה בהרבה לארצות מוצאם...).
אני מעריך שניסיונות שלי לטעון ש"המסלמים לא היו כאלה צדיקים", ייתפסו במקרה הטוב כהתגוננות
ציונית, ובמקרה רע, הם ייראו כסילוף...

אני רואה בזה סוג של שליחות לאומית וחבל שהזירה הזאת תופקר ותשמש במה לשונאי ישראל .
היידע שלך בנושא יכול לסתום הרבה פיות בודאי יותר טוב ממני.
ראה כאילו גוייסת למילואים חד יומים.........

עמי

ישן 23-10-2007, 08:44

זה קרב אבוד מראש...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אין לי זמן לענות לו ממש (ממה שאני רואה מדובר בתגובה המערבית מתחסדת הממוצעת)"

אגב: אני מכיר די טוב את הבחור שכתב את זה (אי מיילים ופה ושם חומר בדואר). די משעשע, לקרוא את מה שהוא כותה כאן, בעיקר לאור העובדה, שמנסיוני, הוא היה הרבה יותר זהיר לו היה כותב את זה במקומות אחרים שבהם הוא כותב קבוע (ויודע מי מצוי מבין הקוראים). זה לא מפתיע, אבל כן משעשע לראות שאנשים שעושים מאמץ אדיר לנטר תגובות עפ"י הסביבה, לא מבינים שבעידן הגוגל כל מה שאתה כותב (ועוד תחת שמך המלא) גלוי לחלוטין. באחת הפעמים שבה נגע, בעדינות, איכשהו בעניינים הקשורים לישראל "המודרנית", פשוט אמרתי לו שאני לא נכנס לזה משום שברור לי שלמי שלא מצוי כאן (וגם להרבה שכן...) אין שום יכולת להבין מה בדיוק קורה פה. אותו פנטזיונר למעשה מכיר ישראל שקיימת רק בפנטזיה - שלילית מאוד או חיובית מאוד. העובדה שלמעשה רמזתי לכך שישראל שהוא מדמיין היא פנטזיה (שלילית, אבל זו בעצם תמונת ראי של הפנטזיה החיובית שמחזיקים אותם "נוצרים משוגעים" שהוא הזכיר באותה פעם כמדמיינים ישראל תנ"כית אידאלית) ככל הנראה העליבה אותו והוא לא שב לעסוק בכך...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר