לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2007, 14:00
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אתה כתבת שזה לא משנה איך קוראים לזה: התנקשות או רצח
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "והקשר הוא?"

ציטוט:
היא קוראת לפעולה שהוא עשה התנקשות לא רצח.

כאילו שיש הבדל.

כמו שהבנתי, רצית להגיד שאם מפסיקים את החיים של בן אדם, זה כבר לא משנה איך זה נקרא.

אותו דבר גם באלטלנה שחתכו את החיים ל18 בחורים טובים ניצולי שואה.

האם יש סימטריה בין רצח גדליה בן אחיקם לרצח רבין - כן ולא
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=361475

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 22-10-2007 בשעה 14:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2007, 15:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דן, סילופים אינם מסווה טוב לבורות.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי תסביר מדוע אצ"ל סרב להתפרק ולהכלל בין חילות צה"ל ?"

אצ"ל הסכים להעברת 80 אחוז מהנשק לידי צה"ל, ו20 אחוז לידי אצ"ל בי-ם - שהייתה מחוץ לשטח
המדינה.
רוב רובו של האצ"ל שולב באותה עת כגדודים בתוך צה"ל.

אתה צריך להבין, חוץ משוןךי-השוליים אין מישהו שיכול לטעון היום, אחרי שידוע מיהו בגין ומי היה ב"ג,
שבגין היה פוטנציאל להפיכה. גם אז היה קשה לטעון זאת, אבל התעמולה הצליחה למכור את הזקר
ההוא. לטעון ככה אחרי 60 שנה, זה תמוה במקרה הטוב, וזדוני במקרה הרע...

להגדיר את בגין כטרוריסט, זה אפילו לא תעמולה. זה שקר מבחיל. עדיף שתסתכל על מקבלי הנשק
שלך, כדי להזכר בהגדרה הנכונה של המונח טרוריסט...
ישן 23-10-2007, 07:13
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
מה אומר הקול השפוי (יחסית) בקשר לרצח רבין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לריסה טרימבובלר: "יגאל עמיר לא רצח""

העתקתי מאחד הפורומים.

לא יצליחו ליצור זהות בין גינוי רצח רבין ובין האדרת מחדל אוסלו

אני מגנה בצורה החזקה ביותר את רצח רבין. יגאל עמיר כמו כל רוצח אחר צריך לדעתי לשבת בכלא לכל ימי חייו.

השמאל הקיצוני מנסה ליצור זהות בין גינוי הרצח הנורא של רבין לבין הכרח להאדיר את מחדל אוסלו. אז כך, רבין היה פטריוט. מניעיו היו טובים. למרות זאת אוסלו היה מחדל נורא במסגרתו ישראל בעיוורונה יישמה את תוכנית השלבים של אשף.

הטרור השתולל כבר בימי רבין. ערפאת קרא לגיאהד עוד בימי רבין. תפסיקו עם האמונה המטופשת שאם רבין לא היה נרצח ערפאת היה עושה שלום ומסכים למדינה יהודית בגבולות 67. פנטזיה אווילית של השמאל המנוגדת לכל הגיון ולעובדות של הטרור וההסתה של ערפאת... עוד בימי רבין.

אם רבין היה יכול להביא לסוף הסכסוך הוא היה עושה זאת. הוא לא יכל לגרום לערפאת לוותר על זכות השיבה ולכן הלך על הסדר בו הוא הקים יישות טרור נוראית בתוך מדינת ישראל. (שוב, כוונותיו היו טובות אך הוא טעה בהחלטותיו).

ברוב חוצפתו השמאל הקיצוני מאשים את המתנחלים-אם הם הסיבה לטרור (נתעלם לרגע מכך שהפלסטינים טוענים שדווקא תושבי הקו הירוק הם הכובשים של אדמתם) מדוע לא פיניתם אותם לפני שהכנסתם לשם כוחות של ארגוני טרור? אין כאן רשלנות?

זו האמת ההיסטורית של מחדל אוסלו. מחבלי ערפאת רצחו 1500 יהודים. אוסלו היה טעות היסטורית, אך המחאה עליה הייתה צריכה להיות בקלפי. הייתה צריכה לקום וועדת חקירה לאוסלו. רק בצורה חוקית ומסודרת. יגאל עמיר הוא רוצח ועליו לשבת בכלא כל ימי חייו. אני מגנה את הרצח הנורא. אני חושב שרבין ז"ל היה פטריוט. אני גם חושב שאוסלו היה מחדל חמור. זו האמת.
--------------------------------------------------------------------------------*
הערות מאת מדינאי:

כתבתי בכותרת שפוי יחסית, בגלל שני משפטים שניסה להיות בהם פוליטיקלי קוררקט.

ציטוט:
יגאל עמיר הוא רוצח ועליו לשבת בכלא כל ימי חייו

גם רוצחים שרצחו עבור בצע כסף או מין, או סתם ככה בגלל הסדיסטיות, גם הם - לדאבוננו - לא יושבים כל חייהם בכלא.

ציטוט:
אני חושב שרבין ז"ל היה פטריוט

על סמך מה הוא כותב את זה?
  • היה לו (לאשתו) חשבון בנק בחו"ל מתי שהקפידו על אזרחים רגילים שלא יחזיקו כזה חשבון.
  • הוא היה מעורב בירי על אלטלנה נגד אחינו בני ישראל ולמרות זה מעולם לא ראו עליו סימני צער על מה שנעשה. גם אם הוא חשב שזה היה מוצדק, כל החיים אין לו לצחוק צחוק טפשי כשהרג יהודי רחמנא ליצלן. זה צחוק יגאל-עמירי.
  • הוא שבר את המוסכמות הלאומיות ועשה קואיליציה עם מפלגות שמקבלות פקודות מדמשק.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 23-10-2007 בשעה 07:21.
ישן 23-10-2007, 19:13
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
למה נותנים פתחון פה לנבלה הזאת?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לריסה טרימבובלר: "יגאל עמיר לא רצח""

מה איכפת לי מה יש לאיזו תמהונית, שהחליטה לשאת ברחמה את האנטי-כרייסט, לומר? אני אמנם מתנגד להוצאות להורג, אבל את החלאה ההוא היה צריך לתלות, את הבית שלו ושל משפחתו צריך היה להרוס כפי שעושים למשפחות מחבלים, ומהייצור הפתטי הזה שנקרא לריסה מוטב היה להתעלם ולקוות שתתפוגג מחיינו, ורצוי באיזה מוסד פסיכיאטרי. אבל במקום זאת נותנים לה ולמשפחת המנוולים פתחון פה, וכמובן מציגים אותה באור שלילי, מה שגורם להאדרת שמה בקרב החבורה הלא קטנה שמתפשטת בחברה שלנו כמו גידול ממאיר. ורק מעטים טורחים לפצות פה.
בניאו נאצים ובמנהיגיהם יש להילחם ללא רחם, ובוודאי שלא לתת להם פתחון פה. בין אם מדובר בארים מצפון אירופה, ובין אם מדובר בקנאי השטחים הכבושים - יהודים ומוסלמים כאחד. אסור, אסור להתדיין איתם, אין לחייך אליהם בקריצה, ואין לנהוג כלפיהם בסלחנות. הם אנשים קטנים, בזויים, ומסוכנים, פצצות מתקתקות. וכך בדיוק צריך להתייחס אליהם.

ישן 23-10-2007, 19:51
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
הפאשיזם האדום מרים את ראשו שוב?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "למה נותנים פתחון פה לנבלה הזאת?"

שוב אנחנו בסתיו, ושוב יוצאים הנחשים מכל החורים...

אז נראה לי שבגלל השנאה שכחת שני דברים קטנים, אך חשובים:
1. דמוקרטיה, חופש הביטוי, זכויות הפרט, כל מיני דברים שאתם מתיימרים להאמין בהם...
2. שאת "פסטיבל יגאל עמיר" יוצרת התקשורת, ואח"כ מתבכיינת עליו...

אכן, היה עדיף לו היו מכבדים את צנעת הפרט של לריסה טרימבובלר (ואת זכויות האדם של יגאל עמיר) ומפסיקים לחטט להם בחיים. החיטוט הנקמני והאובססיבי הזה משרת נאמנה את היצרים החייתיים הבסיסיים של השמאל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 23-10-2007, 22:07

...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הפאשיזם האדום מרים את ראשו שוב?"

אמת, חופש ביטוי הוא דבר חשוב מאוד אבל הוא לא נותן לך את הזכות להגיד כל דבר. ברגע שאתה אומר דברים המסכנים את קיומה של החברה, של המדינה, לא זו בלבד שאין לתת לך לפתוח את הפה, אלא שצריך לסתום לך אותו, ואם צריך - אז בכוח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
שוב אנחנו בסתיו, ושוב יוצאים הנחשים מכל החורים...

אז נראה לי שבגלל השנאה שכחת שני דברים קטנים, אך חשובים:
1. דמוקרטיה, חופש הביטוי, זכויות הפרט, כל מיני דברים שאתם מתיימרים להאמין בהם...
2. שאת "פסטיבל יגאל עמיר" יוצרת התקשורת, ואח"כ מתבכיינת עליו...

אכן, היה עדיף לו היו מכבדים את צנעת הפרט של לריסה טרימבובלר (ואת זכויות האדם של יגאל עמיר) ומפסיקים לחטט להם בחיים. החיטוט הנקמני והאובססיבי הזה משרת נאמנה את היצרים החייתיים הבסיסיים של השמאל.

ישן 23-10-2007, 22:15

שאלה מצוינת
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ומי מגדיר מהם דברים המסכנים את החברה?"

יש כאן סכנה, אני מסכים איתך. משום שברגע שאתה מסכים לקביעה כזו, אתה נותן פתח לסתימת פיות. ברית המועצות והדיסידנטים ששלחה למוסדות לחולי נפש הם ההוכחה לכך. זו אכן בעיה, והאמריקאים למשל, החליטו שלא להתמודד איתה ולאפשר את חופש הביטוי לכולם ובכל מחיר.
אני מעדיף את הפתרון האירופי. הממשלות הדמוקרטיות והליברליות קבעו כמה מקרים חריגים ביותר, שהמגבלה חלה עליהם בלבד. המגבלות מבוססות על שכל ישר, משהו שגם מערכת המשפט הישראלית מכירה בו. אני חושב שלקיצונים יש זכות מלאה להיות חלאות במסגרת חופש הביטוי. אבל אין להם זכות להסית, לעוות ולחתור תחת אושיות הדמוקרטיה. וזה בדיוק מה שהם עושים.

אני חייב להדגיש שיש להפריד בין ההסתה לרצח ראש הממשלה בשנות ה-90, וכן ההסתה לפגיעה בערבים, לבין חובבי תיאוריות הקונספירציה. בדרך כלל מדובר באותו מיליה, אלא שסיתמ הפיות צריכה להיעשות למנוולים האלה בגלל ההסתה ולא בגלל התיאוריות המוזרות שהם מעלים. זכותם להזות כמה שהם רוצים. הביקורת שלי בעניינם, ואולי את זה הייתי צריך להדגיש יותר (או לערוך את ההבחנה בצורה ברורה יותר) היא על אמצעי התקשורת שנותנים להם פתחון פה ועוסקים במעלליהם הבזויים. אתם יכולים לדמיין את ידיעות אחרונות מפרסם כותרת ראשית מהגיגיו של שחף פילוביץ'?

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 23-10-2007 בשעה 22:30.
ישן 23-10-2007, 22:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הממשלות באירופה קבעו קו שמקל על פנאטים מכיוון אחד, ומקשה על פנאטים מכיוון אחר.
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "שאלה מצוינת"

מערב אירופה כיום היא כר הפורה ביותר לגיוס פעילי טרור אסלאמי. אין עיר מערב אירופאית גדולה,
שאין בה תשתית תמיכה איתנה של אל-קאעדה (ואולי גם כמה פעילים "אקטיביסטיים" יותר...). בשם
ה"פוסט קולוניאליזם" יושבות ממשלות אירופה וקושרות לעצמן את הידיים, ולא נאבקות בגורמים
אלה, שהם מסוכנים כיום, הרבה יותר מן הימין הקיצוני. בהולנד, ההזנחה הפושעת בטיפול באולטרה
שמאל ובפנאטי האסלאם, הביאה לשתי רציחות מחרידות (של פים פורטאון ושל תיאו ואן גוך), ולכך
שחברת פרלמנט ממוצא סומאלי נאלצה לברוח לארה"ב...
אירופה היא דוגמט לאיך ל-א להגביל חופש ביטוי. תופעת הפוליטיקלי קורקט שם עלתה במאות
הרוגים בלונדון ובמדריד. השלומיזם ההזוי הביא את היבשת הזו למצב אבסורדי שבו היא נתונה
בסכנה קיומית (לפני פחות ממאה שנה כמעט לא היו מסלמים במערב אירופה. היום בחלק מהערים
הגדולות, רוב הילדים הם מסלמים...). לקחת מהם דוגמא, לא נראה מתאים...

בכל מקרה, הגבלות על חופש ביטוי חייבות להראות שמץ איזון. לסתום ת'פה לתומכי שחרור יגאל
עמיר, ובה בעת לאפשר לשרים לדבר בגלוי על שחרור רב המרצחים ברע'ותי, נראה צבוע ולא
הגון. רוצחים צריכים להימק בכלא, נקודה.
אם אתה מדבר על ביטויים ה"מסכנים את החברה", אפשר להניח שאתה בעד פסילה גורפת של
כל הרשימות הערביות המכהנות כיום בכנסת, ותומכות בטרור, מי יותר ומי פחות?
ישן 23-10-2007, 22:56

...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הממשלות באירופה קבעו קו שמקל על פנאטים מכיוון אחד, ומקשה על פנאטים מכיוון אחר."

לגבי אירופה, אמת, אבל לאט לאט מתחילים לתקן את העניין, אם כי זה קצת מורכב יותר מסתם דיון על חופש ביטוי. ההשוואה קצת שטחית.

בעניין ברגותי, אני לא מסכים. יגאל עמיר מסוכן עשרות מונים. כבר היה לנו הויכוח הזה בעבר, אולי לא איתך, אבל העליתי את הטיעונים שלי. אויב מבית מסוכן יותר משום שהוא מסוגל לפורר את החברה ולמוטט את המדינה. אויב מחוץ, לא יכול לה כל כך בקלות.

רשימה ערבית שתומכת בגלוי בטרור צריכה להיפסל, וחבר כנסת בודד מרשימה לגיטימית שעושה זאת צריך לסלק מהבית. מפלגה כזו לא זכורה לי, ח"כים ועוד איך ואין להם מקום בכנסת. מפלגה שדורשת זכויות פרט וזכויות קולקטיביות לבני המיעוט הערבי לגיטימית, גם אם היא לא מוצאת חן בעיניך וגם אם ראשיה היו שמחים לראות פה רוב ערבי. במקרה של רוב הח"כים הערבים ושל רוב המפלגות הערביות, זהו המצב. לכן אין לפסול אותם.

השאלה היא מה עושים עם מפלגות שתומכות בשלילת קיומה של ישראל כמדינה דמוקרטית וכמדינת היהודים. לדעתי, כשם שיש לפסול מפלגות לאומניות קיצוניות של יהודים ששואפים לחיסולה של הדמוקרטיה היהודית על בסיס אידיאולוגיה גזענית וקיצונית, יש לעשות את אותו הדבר עם מקבילותיהן המוסלמיות/ערביות.

ישן 23-10-2007, 23:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לטעון שעמיר מסוכן מברע'ותי עשרות מונים, זה להפוך אדם אחד לחשוב מעשרות אחרים.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "..."

ברעו'תי הורשע ברצח חמישה - ווכה מרצח של עשרות רק בגלל סעיף טכני. שחרור של ברע'ותי
הוא דבר מסוכן יותר משחרור של עמיר מהטעם הפשוט שהאיש הזה פיזית מסוכן יותר. יגאל עמיר
צריך להירקב בכלא כעונש וכהרתעה לאחרים. ברע'ותי צריך לשבת בכלא כעונש, כהרתעה לאחרים -
ובגלל שהאיש עצמו מהווה סכנה. מצטער, אבל קשה לי לראות את עמיר מקים ארגון טרור מחר
בבוקר, גם אם ירצה בכך בכל מאודו.
מי שתומך במאסר עולם לרוצח של אדם אחד - ח-י-י-ב מוסרית לתמוך במאסר כזה לרוצח של עשרות. הטיעון של "אוייב פנימי - אוייב חיצוני" הוא לא יותר מהסוואה להעדפה על רקע פוליטי.
ברע'ותי אינו אוייב חיצוני. הוא ה-פרטנר המוצהר (ארגון פת"ח), למקרה ששכחת.
באשר למפלגה ערבית - מפןלגה שרוצה בהשגת זכויות כקולקטיב בעצם חותרת לבטל את קיומה
של ישראל כמדינה יהודית על הרקע הזה מנעו מכהנא לרוץ לכנסת. העובדה שמערבים לא מונעים
לרוץ בדיוק עפ"י אותם עקרונות, היא, שוב, פוליטית - ומוכיחה שוב את הצורך להימנע באופן מוחלט
מסתימת פיות, שכן מסתבר שתמיד סתימת הפיות כאן היא חד צדדית, ולא מיועדת להגנה על
הדמוקרטיה והחברה, אלא על מחנה פוליטי מסויים.
ישן 23-10-2007, 23:55

אני חושב ששחרור אסירים עם דם על הידיים -
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לטעון שעמיר מסוכן מברע'ותי עשרות מונים, זה להפוך אדם אחד לחשוב מעשרות אחרים."

הוא גבול שאין לחצות. אסור לתת חנינה לרוצחים כחלק מתהליך מדיני, משום שזה מאותת שפשע על רקע לאומני הוא פחות ערך מפשע פלילי, שבשם המאבק הלאומי מותר לנטול חיי אדם חף מפשע.

ועם זאת, ביום מן הימים, כאשר הפלסטינים יהיו בשלים לנורמליזציה, ובתנאי ששחרורו של ברגותי יסייע בתהליך הזה, אולי יהיה זה נכון לשחררו באופן חריג. כרגע, אני גם לא מוצא סיבה לחרוג, התנאים לא בשלו לכך ואולי לא יבשילו עד יום מותו.

ועדיין, שחרורו של יגאל עמיר מסוכן בהרבה, ולו בגלל שהדבר יאותת שפשע פוליטי משתלם ויעודד מחבלים מבית לעורר פרובוקציות ולנסות לדרדר את המדינה לתהום. גם כך יש כאן אוכלוסייה של כמה מאות אלפים שנאמנותה לציביונה היהודי-דמוקרטי-ליברלי של המדינה מוטל בספק.

ברגותי מחוץ לכלא לא מפחיד אותי גם כיום משום שברגע שיחזור לטרור, ניתן יהיה לסלקו מהדרך, והפעם לתמיד. שחרורו, אפילו היום, חרף התנגדותי המוסרית, עשוי דווקא לתרום לאינטרסים של ישראל. אני לא קובע זאת, אבל אני בהחלט לא פוסל את האפשרות. אני לא פוסל משום שאני לא מומחה לעניין; אני לא מכיר מספיק את המפה הפוליטית של הפלסטינים, לא את ההשפעה של האיש, לא את הפסיכולוגיה שלו או של הציבור שלו. אין לי כלים לערוך ניתוח אסטרטגי ולבנות הערכה מהימנה, לכן, בניגוד לך, אני לא מרגיש שאני יכול לפסול את הדבר. את מה או מי בדיוק ישרת שחרורו העתידי של הטינופת ההוא מהרצליה?

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 23-10-2007 בשעה 23:59.
ישן 24-10-2007, 00:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"צביונה היהודי-דמוקרטי-ליברלי של המדינה? המדינה מעולם לא ענתה לכל שלוש ההגדרות...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "אני חושב ששחרור אסירים עם דם על הידיים -"

והקבוצה שאתה נוטה לראותה כקבוצה דמוקרטית-ליברלית, היא (ואני מודע להכללה שבביטוי) בפועל
העויינת ביותר למה שמריח מיהדות (ובחובשי כיפה בפרט...), והדמוקרטיה והליברליזם הם לא יותר
מאשר סיסמא ריקה עבורה.
הקבוצה הזו היא התומכת הגדולה ביורת של סתימת פיות "בשם הדמוקרטיה המתגוננת", והיא זו
שמחזיקה בלפיתת חנק את כל המוןסדות הלא-נבחרים של המדינה הזו, תוך שהיא מנצלת אחיזתה
בהם כדי לסנדל כל ממשלה שנבחרה על מצע שלא מתאים לאג'נדה שלה...

לשחרר את ברע'ותי זה לא אקט של פיוס ולא אקט של אי-פיוס. לשחרר את ברע'ותי זה לירוק
בפרצוף של עשרות משפחות של אנשים שבאופן ישיר הוא אחראי למותם. שחרור עמיר לא יעודד
איש לנהוג כמוהו, ואי-שחרורו לא ירתיע איש מלנהוג כמוהו. היגאל עמירים שישנם (אם ישנם נוספים)
הם חבורה של מתאבדים-בפוטנציהץ יגאל עמיר לא העלה בדעתו שייצא חי מהסיפור. הוא יצא חי
אבל זה בטח לא ישנה לכל אדם שחושב כמוהו. מי שחושב כמו יגאל עמיר, מוכן למות, ולכן השאלה
אם יישב 12 שנים או כל החיים, היא לא רלוונטית מבחינתו. יגאל עמיר צריך לשבת כיוון שרוצח צריך
לשבת. בכך שמנסים להפוך את יגאל עמיר למודל, יש ניסיון של שתי קבוצות שונות לחלוטין, להפיק
רווח פוליטי - תומכי יגאל עמיר נהנים מהניפוח שלו והרעש התקשורי סביבו - ובמקביל אנשי
אוסלו מודעים לחוסר הפופולריות של התהליך, ולכן אזכורו של עמיר מאפשר להם לחזור ולקדוח
לנו בראש שמי שלא תומך באוסלו, הוא בעצם תומך ברצח רבין...

עמיר חייב לשבת. ברע'ותי חיייב לשבת. כדי שנוכל לדבר על "צביון דמוקרטי ליברלי" למדינה הזו,
כדאי שאנשים לא יצטרכו לחשוש מלהביע את דעתם, גם אם היא מהמחנה שאינו תומך במה
שמכונה בשם "תהליך השלום"...
ישן 24-10-2007, 00:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא נכון. סתימת הפיות היא ה-ר-ב-ה יותר מאשר פסיכולוגית. היא פיזית למהדרין...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "כאמור,"

"המחלקה לחקירות מיוחדות"בפרקליטות, או איך שלא קוראים לה, שהוקמה במטרה לסתום לימין
את הפה, ובראשה הועמדה טליה ששון, היא הוכחה לסתימת פיות פיזית למהדרין.
פיטוריו וההתעללות במורה ישראל שירן שטען שמורשת רבין במובן של אוסלו, צריכה להיות מופרדת
מההסברהה בנוגע לנפשעות הרצח, הם סתימת פיות. מסתבר שלמורה אסור לחשוב שללמד את
דרך אוסלו בתור דבר טוב, אחרת יפוטר...

אגב, סתימת הפיות הפסיכולוגית בנוסח "הימין פרימיטיבי ופועל מרגש ולא מתוך רציונל", אינם חסרון
של השמאל. הם חסרון של כל אדם שהוא פנאט דתי, ומשוכנע שבידיו האמת השלמה. ימנים שבאמת
לוקחים ברצינות את הניסינות הפתטיים הללו, הם אלה שעליהם הומצא הסטריאוטיפ. בפועל, תפיסת
העולם הלא-אינטליגנטית היחידה, היא של אלה שמאמינים אם ניסינו משהו 400 והוא לא עבד, אז
יש לנסותו שוב...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:31

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר