לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 06:08
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הלואי, שהימין היום היה ממשיך דרכו של השמאל הציוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "בן גוריון על הערבים וההיתנקות"

אמנם קשה לדעת למי אתה מתכוון בהגדרת הימין - היום כל אחד מגדיר כלבבו מהו ימין ומהו שמאל.

בן גוריון שנחשב בזמנו כמנהיג השמאל - ידע בדיוק מהו כוחה של ישראל ועצר את מלחמת העצמאות היכן שעצר. יתכן והיה מקום ל"התקדם" מעט ולכלול את גוש עציון והעיר העתיקה בתחומי מדינת ישראל - זה לא הסתייע. לא מבחינת כוחינו הפיזי הנפשי באותם הימים, לא מבחינה מדינית ולא מבחינה בינלאומית.את כבושינו העולם "בלע" ומכיר בהם כיום דה-פקטו ומתייחס אליהם כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

בן גוריון, לאחר מלחמת ששת הימים, תמך להגיע להסכם עם ארצות ערב ולהחזיר שטחים שנכבשו, בהתאם להחלטות האו"מ.

בן גוריון ידע לשים גבולות לעוצמתה ויכולתה של מדינת ישראל. מה שלימין ה"מצואיסטי" והמתלהם חסר. לכן איננו בשום פנים ואופן ממשיכו של בן גוריון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2007, 06:31
  Alex33 Alex33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הלואי, שהימין היום היה ממשיך דרכו של השמאל הציוני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אמנם קשה לדעת למי אתה מתכוון בהגדרת הימין - היום כל אחד מגדיר כלבבו מהו ימין ומהו שמאל.

בן גוריון שנחשב בזמנו כמנהיג השמאל - ידע בדיוק מהו כוחה של ישראל ועצר את מלחמת העצמאות היכן שעצר. יתכן והיה מקום ל"התקדם" מעט ולכלול את גוש עציון והעיר העתיקה בתחומי מדינת ישראל - זה לא הסתייע. לא מבחינת כוחינו הפיזי הנפשי באותם הימים, לא מבחינה מדינית ולא מבחינה בינלאומית.את כבושינו העולם "בלע" ומכיר בהם כיום דה-פקטו ומתייחס אליהם כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

בן גוריון, לאחר מלחמת ששת הימים, תמך להגיע להסכם עם ארצות ערב ולהחזיר שטחים שנכבשו, בהתאם להחלטות האו"מ.

בן גוריון ידע לשים גבולות לעוצמתה ויכולתה של מדינת ישראל. מה שלימין ה"מצואיסטי" והמתלהם חסר. לכן איננו בשום פנים ואופן ממשיכו של בן גוריון.

אתה כל פעם מפתיעה אותי מחדש עם היכולת שלך להתעלם לגמרי מהמציאות, אפילו מזאת שאתה מיתבונן בה. בן גוריון אומר לא להיתנקות חד צדדית, לא לחילוק ירושלים,לא להחזיר את הגולן. ואתה אומר בידיוק ההיפך. להיות מאצ'ו זה לא רע ביכלל בשכונה שלנו. בדרך כלל ניטפלים לאלא שלא יכולים להגן על עצמם ולא למי שיוציא עליך סכין בלי סיבה.

כשאתה מדבר על החלטת האו''ם מ1967 אתה מתכוון להחלטות שהוגשו יל ידי הערבים והגוש הסובייטי אהוב נפשך??
ישן 23-10-2007, 06:59
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני מדבר על החלטת הפשרה שהתקבלה בסיועה של בריטניה הגדולה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אמנם קשה..."

היא זאת המאפשרת את כל ה"מניפולציות" האפשריות בתקוני גבולות המתבקשים מהשנויים הדמוגרפיים שחלו לאחר 1967.

באשר לבן גוריון קל לך להמציא את ההיסטוריה מחדש.
בתקופתו לא דברו על התנתקות חד צדדית - הוא היה בעד החזרת שטחים בהסכם. האם זה מקובל עליך ?
באשר לירושלים הוא הביע דעתו בהקשר לעיר העתיקה ולא לגבי כל השכונות הערביות שסופחו

באשר לגולן אינני זוכר את עמדתו המדוייקת. אבל אני בטוח שאם השלום עם הסורים היה עומד בפתח הוא היה מוכן לויתורים.
לידיעתך אני אינני מקבל את תביעת הסורים לישיבה על שפת הכנרת - מה ש"רכשו בכוח הכוח".
מאחר ומול סוריה אין את הנושא הדמוגרפי הסורי, אין לאפשר לסורים אחיזה במישור המערבי, שלרגלי הרמה, באופן העשוי להוות איום מידי על ישובים ישראלים, כפי שזכור לנו מן העבר.
בכל מקרה הרמה חייבת להיות מפורזת ובצוע ההסכם צריך להתפרס על 20 שנים לפחות, שלב אחרי שלב, תוך כדי בקרה.
ישן 23-10-2007, 14:24
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מדבר על החלטת הפשרה שהתקבלה בסיועה של בריטניה הגדולה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
היא זאת המאפשרת את כל ה"מניפולציות" האפשריות בתקוני גבולות המתבקשים מהשנויים הדמוגרפיים שחלו לאחר 1967.

באשר לבן גוריון קל לך להמציא את ההיסטוריה מחדש.
בתקופתו לא דברו על התנתקות חד צדדית - הוא היה בעד החזרת שטחים בהסכם. האם זה מקובל עליך ?
באשר לירושלים הוא הביע דעתו בהקשר לעיר העתיקה ולא לגבי כל השכונות הערביות שסופחו

באשר לגולן אינני זוכר את עמדתו המדוייקת. אבל אני בטוח שאם השלום עם הסורים היה עומד בפתח הוא היה מוכן לויתורים.
לידיעתך אני אינני מקבל את תביעת הסורים לישיבה על שפת הכנרת - מה ש"רכשו בכוח הכוח".
מאחר ומול סוריה אין את הנושא הדמוגרפי הסורי, אין לאפשר לסורים אחיזה במישור המערבי, שלרגלי הרמה, באופן העשוי להוות איום מידי על ישובים ישראלים, כפי שזכור לנו מן העבר.
בכל מקרה הרמה חייבת להיות מפורזת ובצוע ההסכם צריך להתפרס על 20 שנים לפחות, שלב אחרי שלב, תוך כדי בקרה.

אז עכשיו אתה יודעה מה בן גוריון היה עושה??
איזה חלק של לא לחילוק ירושלים ולא להחזרת הגולן אתה לא מבין?
אני בעד הסכם שלום שכולל החזרת שטחים וחילופי אוכלוסין. אבל זה חסר רלבנטיות כי רקטות ימשיכו ליפול גם אחרי אלף הסכמי שלום. אני בעד החזרת הגולן אחרי שפולין תחזיר לגרמניה שטחים שהיא לקחה אחרי מלחמת העולם השניה וטורקיה תחזיר את חבל אלכסנדרטה לסוריה. עד אז אין צורך בלהיות יותר קדושים מהאפיפיור.
ישן 23-10-2007, 19:27
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מדבר על החלטת הפשרה שהתקבלה בסיועה של בריטניה הגדולה"

בנושא הפירוז כבר עסקו מומחי ביטחון ואני יכול להבטיח לך שהם לא הגיעו למסקנה שפירוז הרמה יתרום לביטחון הלאומי. את רמת הגולן אני מעדיף באופן אישי לשמור, משום שמדובר בפלטפורמה להגן עלינו מפלישה סורית בעוד שגם אם יפורז מדובר בשטח קטן שבתוך כמה שעות הסורים יכולים להשתלט על האזור. חוץ מזה, גם אם יפורז בשליטת מי יהיה? הסורים? אין להם שום זכות על פי המשפט הבין לאומי להחזר השטח משום שכבשנו אותו במהלך של הגנה עצמית (אלא אם כתישת הישובים בגליל לא נחשבת כבתור מעשה התקפי). ובנושא הדמוגרפי: לפי רוב הערכות הערבים ישארו מיעוט לאורך עוד עשרות שנים ואינם מהווים איום. אתה רוצה להחזיר שטח? בסדר גמור, נחזיר כאשר העם שבצד השני יחונך במשך כמה דורות על ספרי לימוד אובייקטיבים ולא אנטישמיות מובהקת. שלום כיום אינו אפשרי ואנחנו חונקים אותו על ידי השארת השלטון ברשות על ידי הפת"ח, ארגון טרור לפי המשפט הבין לאומי. מדוע לא נכבוש אותם שוב, נקים רשות חילונית בה נטפח תרבות מערבית דמוקרטית ובתוך כמה דורות יצמחו מנהיגים ועם אמיתיים שיאפשרו לנו לתת חלק מא"י (ואינני תומך בשום אופן בחזרה לגבולות 67', אלא רק לוויתור על חלקים מסויימים) לאותו עם ונוכל לחיות בדו קיום? אולי אפילו הם יחליטו שאת הגשמת הלאומיות שלהם הם רוצים לעשות בירדן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-10-2007, 12:57
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Alex33 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אמנם קשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alex33
אתה כל פעם מפתיע אותי מחדש עם היכולת שלך להתעלם לגמרי מהמציאות, אפילו מזאת שאתה מתבונן בה. בן גוריון אומר לא להתנתקות חד צדדית, לא לחילוק ירושלים,לא להחזיר את הגולן. ואתה אומר בדיוק ההיפך. להיות מאצ'ו זה לא רע בכלל בשכונה שלנו. בדרך כלל נטפלים לאלה* שלא יכולים להגן על עצמם ולא למי שיוציא עליך סכין בלי סיבה.

כשאתה מדבר על החלטת האו''ם מ1967 אתה מתכוון להחלטות שהוגשו על ידי הערבים והגוש הסובייטי אהוב נפשך??

בן גוריון גם התאמץ כל-כך להקים מפעל חינוך טוב כדי שאנשים יוכלו לכתוב כיאות!COME ON!

לא יותר נחמד לקרוא עברית תקינה?במדינת היהודים מלאת הציוניים?

נערך לאחרונה ע"י ducklock בתאריך 23-10-2007 בשעה 13:00.
ישן 23-10-2007, 21:52
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אם בן גוריון היה פועל משיקולים ריאליים גרידא...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לך תלמד הסטוריה לפני שאתה מביע את דעתך"

ספק אם היה מקים בכלל את מדינת ישראל.
אם היה מקים, ספק אם היה מתעקש על שליטה בירושלים (אחרי הכל, מדינה הנקראת "ישראל" ולא "יהודה" יכולה להסתפק בתל אביב כעיר בירה, נכון?), ספק אם היה מתעקש על הנגב.
בן גוריון פעל לפי שיקולים ריאליים - ולפי שיקולים לאומיים-ציוניים-היסטוריים. הוא הבין את חשיבותה של ההיסטוריה ולא היה מוכן לוותר עליה.
כמו שאמרתי, אם היה חי היום, הוא היה מוקע כימני סהרורי.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר