לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם היית מנתק/ת קשר עם ידיד/ה למען החבר/ה?
כן. לפעמים צריך לוותר למען האהבה. 8 11.43%
לא. החברים שלי הם חלק בלתי נפרד ממני. 30 42.86%
יש מצב... תלוי בחוזק הקשר והאהבה. 13 18.57%
כל מצב לגופו. 19 27.14%
מצביעים: 70. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2007, 10:23
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "האם היית מנתק/ת קשר עם ידיד/ה למען החבר/ה?"

הצבעתי "כל מקרה לגופו", כי זה נראה לי הכי מינורי יחסית לאופציות האחרות שהוצעו.

אפשר לגשת לזה מכיוון אחר. אם יש חבר(וכרגע אני אעסוק בבן), שהחברה חושבת שהוא מזיק לך, אז צריך לבחון את זה ולראות אם זה נכון. במקרה שזה באמת נכון, אז בריא לך להחליש את הקשר ולבחון אותו שוב. אבל נראה לי שאם יש הסכמה אז אין פה בכלל ויכוח.

העניין הוא שחברה שלך מוצאת בעיה במישהו שאתה חושב שאין בו שום בעייתיות. אז זה יכול לבוא מכל מיני מקומות, או שהיא באמת מאמינה שהוא לא טוב, או שהיא פשוט לא אוהבת אותו מכל מיני סיבות שונות.
אם היא חושבת שהוא סתם מזיק, אז לדעתי זה לא בעיה כ"כ כי הלחץ לא יהיה באמת גדול. העניין הוא שרוב הפעמים זה לא מגיע מהנקודה הזאת, וכאן מתחילה הבעיה. אני לא רוצה חברה שתשתלט ככה על התחום הזה. זה מה שנקרא לחנוק, אי אפשר להכנס בטוטאליות על החיים של החבר\ה שלך, וחשוב שהיא תדע את זה(וגם אתה). היא לא נתונה למרותך וגם אתה לא נתון למרותה, ומי שלא מסכים\ה לקבל את זה יש פה בעיה גדולה לדעתי.

בנוגע לידידות, זה הנושא הכי בעייתי. ברגע שמדובר במינים שונים זה באמת יוצר לחצים ומתחים. למרות שעם אמון אפשר לפתור את זה. אבל טבעי שהקשר שלי עם הידידה נחלש. ואין שוםפ בעיה להסביר את זה, אתה מבלה המון זמן עם החברה, ולפעמים עם הידידה זה בעייתי. אסור בחיים לנתק אבל משני הכיוונים צריך לדעת שהקשר הזה ייחלש. אם חברה שלך נלחצת מכל מילה שאתה מחיף עם מישהי אחרת, או לחילופין אתה נלחץ מזה יש פה בעיה רצינית..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2007, 09:21
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אני תוהה מאיזה מקום הגיעה השאלה הזו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "האם היית מנתק/ת קשר עם ידיד/ה למען החבר/ה?"

אני עניתי שכן, אבל לא מהסיבות שכתבת בסקר. אני מקווה מאוד שלא אגיע למצב כזה בחיים, אבל האם לעזוב חברים למען האהבה - במקרה שלי זה דווקא תלוי באמונה שלי.
ברור לגמרי שאם מבקשים ממך לעזוב חבר למען האהבה זה דבר שצריך לענות עליו אוטומטית: לא! אדם שמבקש ממך לוותר על חלקים מתוככך - צריך לוותר עליו.
ברור לחלוטין שאם זה עיניין מוסרי אז כן. (מוסרי - למשל, יש לי אהבה, אבל יש עוד רגשות משיכה ואהבה ביני לבין ידיד שלי. אז אם אי אפשר לנטרל את זה, בשביל לא להסתבך עדיף לעזוב).
הדבר די מורכב, וזה ניראה שהתשובה שלי היתה צריכה להיות "כל מקרה לגופו", אבל אני אנסה לפשט את המורכבות של איך אני רואה את הדברים.
התשובה האם לעזוב ידיד/חבר/ה טוב/ה למען האהבה תלויה דבר ראשון במוסריות, דבר שני באמונה שלי בעתיד, דבר שלישי ביחס שלי כלפי אותם ידיד/חבר/ה טוב/ה.
אם בן זוגי יבקש ממני לעזוב את ידיד/חבר/ה טוב/ה, ואין לו סיבה מוסרית מספקת לשם כך (למשל הוא/אני התאהב/תי בה/בו), אז עדיף לוותר עליו ולא על החברות. אבל מצד שני אם אני לא מאמינה שאמצא אהבה אחרת אחריו, אז אני אעזוב את אותם ידיד/חבר/ה טוב/ה, כי בשלב זה של חיי יותר חשובה לי האהבה. עיניין של סדר עדיפויות. ידיד/חבר/ה טוב/ה לא יוכלו לתת לי אהבה, תשוקה, משיכת מינית - אפשרויות שקיימות באהבה, אך לא בחברות אפלטונית.
מצד שלישי - אם אני לא ממש מחבבת את אותם ידיד/חבר/ה טוב/ה, ולא ממש איכפת לי מהם, הרי בקשתו של בן זוגי תהווה תירוץ מצויין לעזוב אותם. מין זרז כזה.
הצד השני של המטבע השלישי הוא: אם הקשר עם אותם ידיד/חבר/ה טוב/ה הוא קשר שבבסיסו הוא אינטרנסטי, ואני תלוייה חזק באינטרס הזה, אז תהיה לי דילמה חזקה עוד יותר, כי הפעם היא קשורה לשרידות פרופר: לבחור מה אני צריכה לקרוע מתוכי ולחיות בלעדיו: את האינטרס (שחשוב לשרידותי), או את האהבה (שגם היא חשובה לשרידותי). איזה אינטרס שרידותי יותר חזק? לפחות לי אישית התשובה לא ברורה, אבל ברור לי ששוב היא תהיה תלוייה בשני האלמנטים: מוסריות ואמונה אישית בעתיד.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 27-10-2007 בשעה 09:23.
ישן 28-10-2007, 16:23
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04

זה באמת עניין של כל מקרה לגופו. למרות זאת אני בנאדם שהיה מוכן לוותר , במידה מסויימת מאוד, על ידידה.
זאת אומרת, אם לחברה שלי היה מפריע שאני עם הידידה הזאת לבד, הייתי מפסיק, כי אני בהחלט מבין את זה, וגם אני לא הייתי רוצה שהיא תיהיה לבד עם ידיד שלה (לפחות בתחילת הקשר, כשעוד בונים את האמון).
שוב זה כל מקרה לגופו, אם מדובר בידידה מאוד קרובה ואפשר להוכיח לחברה שלא מדובר ביותר מזה.. אז לא חושב שצריך לבצע את הצעדים האלה.
בסך הכל זה די לגיטימי, הבעייה היא שחלק נכבד מהבנות לוקחות את העניין הזה בכובד ראש וזה מוביל להמון ריבים.
I'm praying
Dear lord above

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר