לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2007, 12:29
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agever שמתחילה ב "גיבוש יהלו"ם 12 עברו מתוך 200"

זה לא נשמע הגיוני במיוחד..
רק 12??
צריך לקחת בחשבון שגם בשלב של הטירונות עצמה יש כאלה שמוצאים את עצמם לא מתאימים והם פורשים..
אולי באמת זה היה השלמה, כי בעיקרון בערך עוד חודשיים אמור להיפתח גיבוש חדש..
בכל אופן כבר כתבו על הגיבוש שלוש מאמרים.. פשוט תחפשו גיבוש יהלום, או שתבדקו במפתח המאמרים של הפורום ותמצאו שם..
בכל אופן הגיבוש הוא אחד הקשים שקראתי עליהם אם לא הקשה מכולם.. זה הגיוני שיעברו קצת אבל 12 זאת ממש בדיחה.. זה אולי השלמות וזהו..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2007, 15:58
צלמית המשתמש של nivlevy89
  nivlevy89 nivlevy89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "בהנדסה הגיבוש הוא בסוף..."

המדיניות של הנפלט"ים היא מוטעת לטעמי... ואני גם אסביר את עצמי... אנשים שלא השכילו להגיע ליחידות מובחרות מכל מיני סיבות עכשיו גם הסיכוי שלהם להיות ביחידות החטיביות קטן בגלל אנשים שלא מתאימים ... ועוד משהו.. צוללות וחובלים לדעתי זה לא ברמה של סיירת כמו יהלום.. מכיוון שהם עוברים טירונות של גובניקים...קיצר הנקודה שלי היא שההזדמנות האחרונה לטירוניםשל החטיבות להתקבל ליחידות החטיביות הוא מתקטן נורא וזה לא פייר.. שהנפלטים יגיעו לגדודוים "וישבחו" אותם ...

ישן 24-10-2007, 16:57
  omer22 omer22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
הגיוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agever שמתחילה ב "גיבוש יהלו"ם 12 עברו מתוך 200"

במרץ 7 גם עברו מספר דומה בגלל שהיו כ15 מאותרים שכבר הובטח להם להיכנס בלי גיבוש..מה שהדבר הזה גרם זה שבתכלס הגדודים השתבחו בגלל שהיו הרבה אנשים איכותיים שנשארו בגדודים..והמאותרים שתפסו להם המקום (שרבים מהם אנשים ממש סמרטוטים) עפו כבר בסוף הטירונות והחליפו אותם ב8 נפלי טיס אחרים..אני גם חושב שמחזיקים מהמאותרים יותר מידי..אם הם מספיק איכותיים להיות בצוללות הם גם מספיק איכותיים לעשות גיבוש יהלם ולעבור..
אני לדוגמה עברתי גיבוש צוללות חתמתי ויתור ובאתי להנדסה ובסוף לא עברתי את הגיבוש..אם לדוגמה הייתי מתחיל בצוללות וחותם ויתור אז הייתי נכנס ליהלם..ככה שהקבלה ההמונית של המאותרים היא מוגזמת לדעתי ומשאירה פחות סיכויים לאנשים שבאים מהגדודים..

ישן 24-10-2007, 17:12
  RafiBenZeev RafiBenZeev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי omer22 שמתחילה ב "הגיוני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי omer22
במרץ 7 גם עברו מספר דומה בגלל שהיו כ15 מאותרים שכבר הובטח להם להיכנס בלי גיבוש..מה שהדבר הזה גרם זה שבתכלס הגדודים השתבחו בגלל שהיו הרבה אנשים איכותיים שנשארו בגדודים..והמאותרים שתפסו להם המקום (שרבים מהם אנשים ממש סמרטוטים) עפו כבר בסוף הטירונות והחליפו אותם ב8 נפלי טיס אחרים..אני גם חושב שמחזיקים מהמאותרים יותר מידי..אם הם מספיק איכותיים להיות בצוללות הם גם מספיק איכותיים לעשות גיבוש יהלם ולעבור..
אני לדוגמה עברתי גיבוש צוללות חתמתי ויתור ובאתי להנדסה ובסוף לא עברתי את הגיבוש..אם לדוגמה הייתי מתחיל בצוללות וחותם ויתור אז הייתי נכנס ליהלם..ככה שהקבלה ההמונית של המאותרים היא מוגזמת לדעתי ומשאירה פחות סיכויים לאנשים שבאים מהגדודים..

עומר! זה בדיוק מה שתכננתי לעשות עכשיו (יום ראשון) ללכת לגיבוש צוללות ב-Easy, ולחתום ויתור אם אתקבל בשביל להתגייס להנדסה ולנסות להתקבל ליהל"ם משם.
עכשיו אני שוקל את זה שנית ואולי לא לחתום ויתור (במידה ואעבור) ואז להגיע לשבוע ריאיונות בצוללות בשביל לבקש יהל"ם.

אבל בגדול אני חושב כמוך, שנותנים יותר מדי כבוד לנפילי מסלולים שכאלו..
ישן 24-10-2007, 23:36
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

קחו בחשבון שמי שעובר מצוללות או חובלים ליהל''מ (לצורך העיניין) כנראה כבר קרע את התחת מספיק בימ''פ או בבסיסי כדי לדלג על הגיבוש הלא נחוץ. אין שום דבר שיוכלו לגלות מדריכי הגיבוש שכבר לא גילו המפקצים במשך תקופות ארוכות כל כך.
מישהו פה אמר שעושים ט'ר של ג'ובניקים.. אז בו אני אתקן אותך. למרות שהמחזור שלנו כבר עשה השלמות ל03, הט'ר עצמה היא ט'ר יעודית של ש7-חובלים. לכן קורעים לך את התחת כמו שלא קרעו לחברים שלי בחיר בחודשיים הראשונים. חוץ מזה שהט'ר זה החלק הכיפי..
אני רוצה לראות משהו עובר את סידרת ים צוללן ואומר שגיבוש כלשהו בצבא הזה יכול לדמות את סדר הגודל של הכושי.
יש לי 2 אנשים מהשייטת שאני מכיר שעכשיו ביהל''מ, אחד ממחזור שלי, אחד 2 מחזורים מעלי. שניהם אמרו שזה הרבה הרבה יותר קל גם מהבחינה הפיסית וגם מהבחינה המנטלית.
שיהיה בהצלחה לכל מי שרוצה יהל''מ. אל תסתקלו על אחרים. תהיו מתאימים ותתקבלו.
יום טוב.

ישן 25-10-2007, 07:46
צלמית המשתמש של nivlevy89
  nivlevy89 nivlevy89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "קחו בחשבון שמי שעובר מצוללות..."

ברור שאתה מצדיק את הנפלים של צוללות מפני שאתה אחד מהם.. לפי הצבא אתם עושים טירונות של ג'ובניקים 02... לפי חיל הים אתם עושים טירונות יותר גבוהה לא יודע איך.. חוץ מזה אתה מסכים איתי שעם היו באים אליי נפלטים מכל יחידות העלית כוולל מטכל שלדג ושייטת13 הייתי שם בתחתית הרשימה את צוללות ואיפלו הייתי מעדיף אתה המגלניקים ואת דובדבן לפניכם... ואני כן יודע מזה סדרת ים... יש לי דוד שהיה צוללן.. ותאמין לי אין דבר העומד בפני הרצון.. תגיד שלא הלך לך טוב תגיד שלא רציתה צוללות וזהו.. אל תתרץ את זה בדברים אחרים..וכן זה מצעבן שמעדיפים נפלטים של צוללות לפני אנשים שהם יותר מוכשרים ובאים מהחטיבות..

ישן 25-10-2007, 17:40
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי nivlevy89 שמתחילה ב "ברור שאתה מצדיק את הנפלים של..."

אתה אכן צודק, אבל רק בדבר אחד. אני לא אובייקטיבי כי אני אחד הנפילים. באשר לכל שאר הדברים שכתבת.. תרשה לי לא להתייחס אליהם ברצינות!
הט'ר (כמו שאתה קורה לה) היא בס''כ שלב רובאי. בחיל הים יש הכשרה מקצועית (ימית) שלא מעלה את רמת הרובאות. בש7 לצורך העיניין, רמת "הרובאות הימית" מגיע ל09 בסדיר ול012 בקבע (אחרי קורס גבוה).
ההבדלים הם רק בתכנים, בחיל רגלים מלמדים אותך להשתמש בM4, בחיל הים מלמדים אותך להשתמש בכלים ימים. אני מצטער להגיד לך, אבל אתה כרגע לא יכול לשפוט מה יותר קשה...
חוץ מזה, כמו שאמרתי ממחזור קי''ט וצ'ג - ש7 וחובלים עושים רובאי 03.
אתה אולי שמעת על סדרת ים, אבל אתה לא ממש מבין מה זה.. אני מציע שלא תנסה אפילו להשוות אותה לגיבוש כלשהו (אם עשית אחד) כי אין לך כלים לעשות את זה.
אמרת פה - "הייתי מעדיף"... מעדיף למה? על פי איזה קריטריון? על סמך מה !אתה! יכול להעדיף?
לדוגמא, חובלים מתאימים יותר (כנראה) לתפקידים פיקודיים, אבל פחות כנראה לתפקידים הדורשים עבודת צוות. אז מי "יותר טוב" או "עדיף"? לא יודע, תלוי בתפקיד.
ולגבי ש13 ומטכל.. אין לי שום אינדיקצייה להשוות בינינו לבינם. המיון של ש13 ומטכל לדעתי קשה יותר - פיזית. הכושר שלהם לקראת סוף המסלול טוב יותר בהרבה והכשרה רובאית גבוהה יותר בהרבה. אבל המון תלוי בשלב בו נופלים מהיחידות הנ''ל. אם זה מוקדם מדי (אחרי אימון מתקדם), אז אין להם כמעט שום קשר ליחידות מהם נפלו. הט'ר שעושים השייטים מש13 בנח''ל - די שכונה. ואם זאת נפילה בשלב מאוחר יחסית, אז יש בעיה של פז''מ. זה מסובך בקיצור.
ככה שאני מציע לך פחות להתעסק בדברים שאתה לא מבין בהם ושלא קשורים אליך. כנראה שאלא שעושים את הבחירות שלהם הי שם במז''י יודעים מה הם עושים.

ודבר אחרון.. מהדברים שלך הבנתי שאתה מדמיין את הצוללנים ואת חובלים מעין ג'ובניקים כאלו... אתה די טועה בקשר לכושר והכשרה שהם עוברים. בחצי השנה הראשונה שלי בצה''ל עשיתי בסביבות ה20 מסעות (קצת פחות), מסעות הרבה הרבה הרבה יותר קשים מאלה שהיו לכם בגיבוש. עשיתי טיזוזים של 500 מט'ר על זמן 8-19 פעמים ברצף.. עד שכולם לא יעמדו בזמן שנראה לך לא הגיוני בהתחלה. ליותר מ3/4 מהקורס היו שברי מעמץ. העלו לי את כמות המתח שעשיתי מ8-10 ל30... בקיצור, הכושר אחרי הבסיסי או הימ''פ ממש לא פחות טוב משל חירניקים לאחר אימון מתקדם בגדודים (אם לא יותר טוב ובהרבה). =)
נ.ב.
לא הבנתי איך מגל''ן ודובדבן קשורים לסיפור הזה בכלל. -)

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 25-10-2007 בשעה 17:43.
ישן 26-10-2007, 08:20
  מהונדס מהונדס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.06

סלחו לי אל ההודעה הלא קשורה הזאת לחיל הים. אבל איך הגעתם לדבר אל הכשרת צוללנים ממספר אנשים שהתקבלו מהגיבוש. בקשר לשאלה למה עשו את הגיבוש חודשיים אחרי הגיוס, שתי סיבות: להביא טירונים לרמת כושר גבוהה יותר וכך יהיו יותר עוברים ויותר אנשים לבחור מי עובר ומי לא,סיבה שניה זה עומסי חום, אם היו עושים את הגיבוש אחרי כמה שבועות בטירונות לא יכלו לעשות איתם כמעט כלום בגלל שביום יש עומס חום 5 ואין לך איך לבחון אותם, במחזור הזה היה למפקדי יהל"ם הרבה יותר זמן להריץ אותם וכך הם הגיעו לאנשים בעלי סיבולת גבוהה יותר.
12 מ-200 זה באמת לא הגיוני, כי תכלס אתה צריך לפחות מספר אנשים למחלקה (20-30) ולא פחות, אלא אם כן יש מספר רב של נפלי יחידות שמקומם כבר שמור ביחידה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר