לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2007, 10:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "תשלום על ימי מילואים"

1. לא חוקי - החברה בה אתה עובד שולחת את הלוקש לבטחו הלאומי ומקבלת תמורתו כסף שהיא חייבת להעביר לך.
  2. את הכסף החברה חייבת להעביר לך עוד לפני שקיבלה אותו מביטחו לאומי. אם היא תקבל יותר ממה שהעבירה לך היא חייבת גם להוסיף לך את ההפרש.
  3. תוכל לבקש מהשליש/קצינת קישור לכתוב תאריך אחר בטופס הימ"מ (3010) שאתה מקבל בתום המילואים.
יש אצלנו ביחידה חבר'ה שעובדים בחברות כאלו. הם דואגים לרשום את כל החופשות שלהם כאילו היו בשבתות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2007, 11:22
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[list=1] [*]לא חוקי - החברה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
  1. לא חוקי - החברה בה אתה עובד שולחת את הלוקש לבטחו הלאומי ומקבלת תמורתו כסף שהיא חייבת להעביר לך.
  2. את הכסף החברה חייבת להעביר לך עוד לפני שקיבלה אותו מביטחו לאומי. אם היא תקבל יותר ממה שהעבירה לך היא חייבת גם להוסיף לך את ההפרש.
  3. תוכל לבקש מהשליש/קצינת קישור לכתוב תאריך אחר בטופס הימ"מ (3010) שאתה מקבל בתום המילואים.
יש אצלנו ביחידה חבר'ה שעובדים בחברות כאלו. הם דואגים לרשום את כל החופשות שלהם כאילו היו בשבתות.

הבעיה היא במילואים ארוכים שמתחילים נגיד ב-17 לחודש אחד ומסתיימים ב-13 לחודש אחר. במקום עבודה עם תשלום גלובלי זה קצת בעיה להתחיל לחשב את החלק היחסי של כל יום עבודה לפי המשכורת החודשית וכו'. מקום העבודה פשוט ממשיך להעביר לך את המשכורת כרגיל ולחייל המילואים אין יכולת לעקוב אחרי התשלום של הביטוח הלאומי למעסיק.
במקומות עבודה קטנים הבעיה היא גדולה יותר.
יש מקום לחייב את הצבא או ביטוח לאומי להודיע לחייל המילואים כמה כסף הוא העביר בגינו למעסיק.

לא הצלחתי להבין את תשובתך ביחס לסופי שבוע. במילואים ארוכים כמו הדוגמא לעיל, קיימים מספר סופי שבוע שהמעסיק מקבל עליהם כסף בעוד שהעובד, אם לא היה יוצא למילואים, כלל לא היה עובד בהם. זה כסף שצריך להגיע ישירות לחייל המילואים. לך תתמקח עם הבוס שלך, לא נעים.
חופשה קצרה במילואים היא ימ"מ לכל דבר שאתה זכאי לו.
ישן 24-10-2007, 11:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
יש מקום לחייב את הצבא או ביטוח לאומי להודיע לחייל המילואים כמה כסף הוא העביר בגינו למעסיק.

בד"כ מספר חודשים אחרי המילואים אני מקבל הביתה מכתב מביטוח לאומי בו כתוב "עבור תקופת שירות שבין תאיך X לתאריך Y העברנו למעסיק סכום Z"
אני בודק אם זה אותו הסכום שעבר אלי ואם יש צורך אני פונה לקבלת החזרים.
עד היום עבדתי בכמה חברות. בחלקן פשוט פיקססתי את המכתב של הבט"ל למחלקת כוח אדם והם הוסיפו את ההפרש למשכורת האה. בחלקן פניתי למנהל שמעלי (בד"כ בעל החברה) ובחלקן קיבלתי תשובות חצופות מנוגדות לחוק.
מיד אחרי שהפסקתי לעבוד עבורם, העבריינים הללו קיבלו ממני מכתב ובו דרישה לתשלום כל הסכום המגיע לי.

נ.ב.
לאחרונה הצבא שמח "לטפל" בעבריינים על חוקי התגמול. אם תעביר את השם של המעסיק למג"ד הוא כבר יתחיל לקבל מכתבים ואם לא יגיב אליהם אז גם תביעות.

ישן 24-10-2007, 12:10
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=צ'ומפי]יש מקום לחייב..."

אני משום מה לא קיבלתי מכתב כזה מהבט"ל. האם הבט"ל מעביר את מלוא עלות המעביד לתקופת המילואים? אם לא, המעביד יכול לטעון כי ההפרשים נועדו לכסות את הוצאותיו (כגון ביטוח מנהלים, טלפון חברה, רכב וכו')

בכל זאת, יש קושי לחשב אם מגיע לך כסף מהמעביד או לא, כאשר המילואים נפרסים על פני חלקי חודשים, עם סופי שבוע וכאשר השכר שלך גלובלי.

לדוגמא: אדם (לא אני) עובד בחברה במשכורת גלובלית של 5,000 ש"ח נטו (בערך 5,500 ש"ח ברוטו). עובד 5 ימים בשבוע. יצא למילואים למשך 28 יום שהתחילו ביום 17 לחודש אחד והסתיימו ביום 14 לחודש אחר. היו לו 4 סופי שבוע בתקופה הזו. יצא ל-2 חופשות של 2 לילות כ"א (ללא פיצול).
בכל 1 לחודש המעביד הכניס לו לחשבון הבנק 5,000 ש"ח נטו.
האם הוא זכאי לכסף חזרה מהמעביד?

מכל מקום, חוסר הבהירות בענין עומדת לנו, חיילי המילואים, לרועץ. אני בטוח שרוב חיילי המילואים מפסידים כך הרבה כסף. לדעתי, מוטלת החובה על הצבא להבהיר לנו את כל הענין בפרוטרוט.
ישן 24-10-2007, 12:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אני משום מה לא קיבלתי מכתב..."

למה אתה מייגע את עצמך בחישובים?
תן לפקידים בביטוח הלאומי לשבור את הראש. רק אם לא תהיה מרוצה מהחישובים שלהם תוכל להגיש עירעור.
אם אינך מקבל מכתב כזה תוכל לגשת לבט"ל ולבקש אותו במדור אבטלה ומילואים. תוכל גם לקבל כמה שנים אחורה.
דווקא החישוב של מי שמקבל משכורת גלובאלית הוא פשוט יותר: מחברים את שלוש המשכורות האחרונות. מחלקים במספר ימי העבודה המופיעים בתלוש ומכפילים במספר ימי המילואים בלי להתחשב אם היו בשבת, בחג או ביום ו'.
כאמור תוכל לקבל מכתב מהפקיד במדור אבטלה ומילואים בסניף שמטפל בך ועם המכתב לבקש מהמעסיק את כל הסכום שקיבל בעבורך.
ראה את האמור באתר הביטוח הלאומי:
ציטוט:
אני עובד חודשי ומסרתי את האישור הצבאי למעסיקי. ברצוני לדעת מהו תגמול המילואים אשר שולם בעבורי למעסיק
מ-1/6/04 המוסד לביטוח לאומי שולח הודעות לכל משרת במילואים על סכום התגמול ששולם למעסיק בעבור העובד המשרת במילואים.

ישן 24-10-2007, 12:51
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
תיקון קל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[list=1] [*]לא חוקי - החברה..."

ציטוט:
3.תוכל לבקש מהשליש/קצינת קישור לכתוב תאריך אחר בטופס הימ"מ (3010) שאתה מקבל בתום המילואים.

ביחידה שלי כבר לא נותנים טפסי 3010.
ההנחיה היא להכנס לדף הזמנת האישורים באתר הקמל"ר ולהזמין אישור ממוחשב (טופס 3021)
האישור מגיע תוך שבוע בערך
(אם לא היו בעיות בתקשורת בין יחידת המילואים למחשבים של אכ"א שגורמות לזה שתקבל אישור חתום על כך שלא שרתת במילואים בתקופה הנתונה )

כתובת האתר:
www.aka.idf.il/kamlar
(משום מה כרגע האתר לא עולה )
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 24-10-2007 בשעה 12:54.
ישן 24-10-2007, 13:54
  arikr arikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
פתאום נפל לי אסימון קטן - מעבידים מרוויחים על חשבוננו

המעבידים מקבלים את ההפרשים המגיעים לעובדים ואז העובד תלוי בחסדיו של המעביד כדי לקבל את מה שמגיע לו.
צריך לשנות את הפרוצדורה - התהליך הנכון צריך להיות כדלהלן:
1) המעביד באופן מיידי צריך לשלם לעובד את משכורותו כאילו היה בעבודה (מה שקורה באמת כעת), ושיהיה מופרד בתלוש החלק המיוחס לשירות מילואים
2) ביטוח לאומי צריך להעביר לעובד את כל הכסף ולדווח למעביד שביצע זאת
3) במשכורת הבאה המעביד יוריד לעובד את החלק המיוחס לשירות מילואים (הרי כבר קיבל הכסף מביטוח לאומי)

ביטוח לאומי צריך לעבוד רק מול המילואימניק ולא מול המעבידים העושקים.
באופן זה העובד לא צריך להיות תלוי במעביד בשביל לקבל את ההפרשים שמגיעים לו ורק לו.

ישן 24-10-2007, 14:11
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
המדינה באמצעות משרד הביטחון וצה"ל עושקים אותך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי arikr שמתחילה ב "פתאום נפל לי אסימון קטן - מעבידים מרוויחים על חשבוננו"

כי למרות שהמצב ידוע, משרד הביטחון וצה"ל לא מוכנים לפצות מילואימניקים עבור ימי שיש, שבת וחגים.

אפילו בהצעת חוק מילואים הממשלתית האחרונה, הם מתפארים מה"תיקון" לנוסחה, אך עדיין, מי שמשרת שישי - שבת לא יקבל אגורה אחת.

בנוסף, המעסיקים לא מפוצים באופן מלא וגם סופגים את הפגיעה בעבודה. גם זה המדינה לא מוכנה לתקן.

עכשיו שהבנת שמי שמעסיק מילואימניק הוא עושה זאת למרות ההפסדים, בא נושא ההפרשים. כאן, כמו בכל תחום, יש מעסיקים שמשלמים כדין ויש פושעים או "חוכמולוגים", שמקמבנים הפרשים ומפטרים מילואימניקים. את אלה האחרונים, החוק מאפשר לתבוע אותם ולזכות.

עדיין, אין להכתים קבוצה גדולה של "ציונים" שממשיכים להעסיק מילואימניקים ולשלם להם עד האגורה האחרונה, למרות הכל.

תקראו את הבלוג של אבישי שושני, שתבע את המעסיק שלו על הפרשים וזכה (יש גם כתבה בטלויזיה ועוד).

עלה
ישן 24-10-2007, 12:20
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
"יוזמה והתקפיות" - זוכרים?

חברים, נושא תשלום עבור שישי-שבת הינו בעיה מוכרת וכאובה.
רובנו עובדים 5 ימים בשבוע, כך שחודש עבודה שלנו הינו 20-22 ימים.
ביטוח לאומי מחשב שובע עבודה של 6 ימים, כלומר 24-26 ימים בחודש.
בכל מקרה אנו לא מקבל תשלום ראוי עבור ימי המילואים.
עובד "גלובלי" (שזה עוד סוג של עושק) אמור לקבל את אותה המשכורת. השאלה כמובן הינה סופשי שבוע, שלמעשה אינם משולמים למרות שבוצעו בפועל.
איך פותרים? יוזמים ותוקפים.
מוודאים כי בתחילת המילואים חותמים על "אישור לפיצול שירות".(בדרך כלל מחתימיםבאופן אוטומטי, שכן זה מאפשר למ"פ/שליש לפצל את המילואים לפי צרכי ימ"מ.)
לאחר מכן, בסוף המילואים, כאשר השליש/פקיד מתחיל להכין את הלוקשים(ורודים או צהובים), מבקשים ממנו להכין שוברים מיום א' עד יום ה', אשר יסכמו את מספר ימי התעסוקה, ללא קשר האם באותו תאריך עבדת או לא.
מה שיצא בסוף הם מספר ימים בהם אתה כביכול במילואים, למרות שהם הסתיימו. אלו הם למעשה ימי חופשה בתשלום, אשר מפצים אותך על העדרות מהעבודה.
לדוגמא:
צו המילואים הינו מיום א' 21/10 ועד יום א' 28/10. סה"כ 8 ימים.
אתה מבלה את סוף השבוע בבסיס ומשתחרר ביום א'. הפקיד רושם שני תלושים:
1. ימים א-ה 21/10 - 25/10
2. ימים א-ג 28/10 - 30/10.
סה"כ 8 ימי מילואים.
כמובן שאת ימים א-ג 28/10 - 30/10 אתה לא מבלה בעבודה אלא עם האישה או החברה, או אם הן ליברליות מספיק, עם שתיהן ביחד
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 24-10-2007, 12:54

כמה הבהרות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "יפה מאוד. אתה חושב שהשלישים..."

1. המעסיק אמור לשלם לך באותו חודש את המשכורת שהיית מקבל לולא יצאת למילואים.

2. מעבר לזה, במידה והמעסיק קיבל מהביטוח הלאומי כספים מעל מה ששולם לך, זכותך לדרוש ולקבל את ההפרש.

3. לא תמיד יש הפרשים לטובתך במילואים ארוכים וזה תלוי בעיקר במספר סופ"ש בהם שירתת. הסיבה היא שהביטוח הלאומי מחלק את החודש בשלושים ולא 22 ימי עבודה, כך שלעתים המעסיק יוצא שווה, לעתים מרוויח ולעתים גם מפסיד (נניח, באימון מיום א' עד יום ה' - הוא משלם לך 5 ימים מתוך 22 ומקבל 5 ימים מתוך 30). העיוות הזה הוא אותו עושק שאנו מכנים.

4. רק לאחר שהביטוח הלאומי משלם למעסיק את תביעת הימים שלך, הביטוח הלאומי שולח לך דו"ח הביתה עם הסכומים ששולמו ורק אז תוכל לדרוש את ההפרש, אם היה.

5. מעסיקים גם נדפקים מהחישוב הזה, מה גם שהביטוח הלאומי אינו מכסה את הסוציאליות שהמעסיק ממשיך להפריש עבורך.

ולכן, אחד מהיסודות של הצעת חוק המילואים של ארגוני המילואים מדבר על פיצוי מלא, הן לעובד והן למעסיק. למידע על החוק ועוד, באתר מאבק חוק המילואים. תקרא גם את התחקיר שפרסמנו בעיתון "דה מרקר" על כמה "עולה לך" לשרת במילואים.

עלה
ישן 24-10-2007, 13:19
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "יפה מאוד. אתה חושב שהשלישים..."

מניסיוני - זה עובד. צריך רק לשמור על קשר טוב עם השליש, שצריך לרשום 3 תלושים במקום אחד.
בד"כ אין בעיה עם מספר סופי שבוע.
מה שמעניין את הצבא וביטוח לאומי הינו שלא תהיה חריגה ממספר הימים - פחות מעניינים אותם תאריכים.
רצוי כמובן לעשות את התקופה הראשונה של התעסוקה, כך שהימים בבית עדיין יהיו במסגרת התאריכים של הצו המקורי.
אם אתה עושה מפוצל, את הימים בין תקופות התעסוקה העבר בבית ולא בעבודה. בקש מהשליש את הימ"מ על תאריכים אלו. כך גם הוא ישמח שהוא לא חורג מתקופת המלואים הגדודית, למרות שתמיד יש מאסף.
כמו כן חשוב מאוד לזכור מגיעים לכם 48 שעות בבית על תקופת מילואים של 14 יום.
אם עשיתם תקופה ראשונה ואז שוחררתם, אל תשכחו לסדוק שאתם מקבלים את היומיים האלו.

ולגבי מערכת ממוחשבת - אתה בצבא שמשתמש במ"ק 77, מחלק לחיילים שלו שכפצי"ם משלום הגליל ולא מצליח לספק להם אוכל, ואת מחפש מערכת לוגיסטית שתדע באילו תאריכים היה חייל X במוצב ובאילו בבית, כאשר המסגרת הגדולה אליה הוא שייך היתה בפעילות?
Dude, you must stop smoking the ShiXX
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 24-10-2007, 13:26
צלמית המשתמש של Snipe
  Snipe Snipe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.07
מס' כללים לגבי חיול / שחרור

להלן מספר כללים הידועים לי לגבי אפשרויות חיול / שחרור משמ"פ (שרות מילואים פעיל - תעסוקה / אימון / חד יומי), כולל בפיצול ימ"מ (=ימי מילואים):
1. לא ניתן לקבל אישור על ימ"מ לאחר תאריך השחרור וההזדכויות.
2. לא ניתן לשחרר חייל ביום א' או ביום שלאחר חג. התחלת פיצול בימי מילואים מוגדרת כשחרור.
3. לא ניתן לרשום חיול (חזרה מפיצול ימ"מ מוגדרת לצורך הענין כחיול) ביום ו' או בערב חג.

במסגרת כללים אלו יכול השליש הפלוגתי 'לשחק' עם רישום הימ"מ ולרשום שהייה במילואים בתקופת הפיצול על חשבון סופי השבוע.

ישן 24-10-2007, 14:14
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06

העלתם לכאן נושא נורא רגיש

עד היום כמו שחברי צ'פס אומר הייתי מקבל את האחזרים של ימי המילואים ולא היו מחשבים לי לא את שישי ולא את שבת
שאלא ימים שאני נמצא במילואים ועכשיו חזרתי ממילואים ואני אמור להגיש את הטופס למעסיק שלי
ואני אבדוק את העניין של הימים שהם יחזירו לי

לצורך הבהרה אני הייתי 17 יום במילואים כולל שבת ושישי עדיין מגיע לי תשלום על17 ימי עבודה?

ונראה לי אני אצור קשר עם החשבת שכר מהעבודה הקודמת שלי
ואדון איתה בעניין אבל לפני כן אני צריך חידוד קטן

על כל יום מילואים אני מקבל החזר ולא משנה שבחוזה העסקה שלי מצויין שאני לא עובד בשישי שבת? הם עדיין צריכים לשלם לי על הימים האלה כי הם מקבלים על זה כסף?

ישן 24-10-2007, 14:30
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
כן
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי asharuf שמתחילה ב "העלתם לכאן נושא נורא רגיש עד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asharuf
על כל יום מילואים אני מקבל החזר ולא משנה שבחוזה העסקה שלי מצויין שאני לא עובד בשישי שבת? הם עדיין צריכים לשלם לי על הימים האלה כי הם מקבלים על זה כסף?

אתה יכול לראות את אופן החישוב באתר של אכ"א:
http://www.aka.idf.il/miluim/templa...172&docId=57696
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אגף משאבי אנוש

אופן חישוב גובה התגמול

ע"מ לחשב את גובה התגמול, מחשב המוסד לביטוח לאומי את ההכנסה היומית של חייל עפ"י הכנסתו החודשית. לצורך חישוב ערך יום עבודה נבחנת ההכנסה של החייל במהלך 3 החודשים שקדמו לשירותו (לדוגמא: אם שירת חייל בחודש ספטמבר, תיבחן הכנסתו במהלך החודשים יוני עד אוגוסט באותה שנה).

סך ההכנסה ב- 3 חודשים מחולקת ב- 90 (כמניין הימים בחודשים) שווה לערכו של יום עבודה אחד. ערך זה מוכפל במספר ימי השירות ובכך נקבע גובה התגמול שניתן לחייל בעבור שירותו.

במסגרת אותם כללי חישוב תגמול נקבע בחוק ביטוח לאומי גם סף מינימום ותקרת מקסימום לתגמול.

תגמול המינימום, הקרוי תגמול מזערי, לא יפחת משכר המינימום במשק, גם אם הכנסתו של החייל נמוכה מכך או שאין לו כלל הכנסות. במקביל נקבע תגמול מירבי שערכו המקסימלי הינו בגובה 5 פעמים השכר הממוצע במשק.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 24-10-2007, 16:01
צלמית המשתמש של יוסיפון

למי שהציע חתימה אוטומאטי על פיצול - נכון שזה טוב לרוב החיילים. אך זה רע מאד לחובשים ולמסופחים (כמו חוליה טכנית) שלפעמים יכולים להיות מגוייסים למילואים עם יחידה אחרת. אם הם יחתמו על פיצול ויצאו הביתה יותר מהמקובל (נניח שבתעסוקה מסויימת הגיעו להם שלושה ימי חופשה והם יצאו שישה), עלולים להזמין אותם באותה שנת עבודה להשלים את הימים החסרים עם יחידה אחרת כדי למלא שם חורים.

ישן 24-10-2007, 16:36

פיצול לא טוב לכל החיילים ויש לזה גם השלכות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "למי שהציע חתימה אוטומאטי על..."

ציטוט:
למי שהציע חתימה אוטומאטי על פיצול - נכון שזה טוב לרוב החיילים. אך זה רע מאד לחובשים ולמסופחים (כמו חוליה טכנית) שלפעמים יכולים להיות מגוייסים למילואים עם יחידה אחרת. אם הם יחתמו על פיצול ויצאו הביתה יותר מהמקובל (נניח שבתעסוקה מסויימת הגיעו להם שלושה ימי חופשה והם יצאו שישה), עלולים להזמין אותם באותה שנת עבודה להשלים את הימים החסרים עם יחידה אחרת כדי למלא שם חורים.

פיצול לא טוב לכולם, כאמור. ההשלכות הן

א. פגיעה ברצף השירות ובימי החופש שמגיעים עפ"י החוק
ב. פגיעה בגובה התגמול המיוחד / החזר הוצאות
ג. פגיעה כלכלית למי שלא יעבוד בזמן הפיצול
ד. וויתור על אתראה עפ"י החוק במהלך השנה + השלמות (למסופחים, כפי שכתבת)

כמו כן, חל איסור לפצל על חשבון חופשה. מצ"ב תשובה לשאילתא שהגשנו באמצעות ח" וילן ב- 2003

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/4630753.JPG]

אבל אם נותנים לך הצעה שאי אפשר לסרב לה - "פיצול או ניצול", לרוב מעדיפים לפצל, למרות המחיר.

עלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר