לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2007, 17:10
  עבד ה' עבד ה' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.07
שתי סיבות לייסורים

בס"ד

שתי סיבות לייסורים

אלא אולי חשבנו לפרש ולומר יסוד גדול; מתי שבא לאדם ייסורים מן השמים הם באים בגין שתי דברים או על דבר לא טוב שעשית, עברת עבירה עשית מעשה לא טוב ואז הייסורים באים לכפר לך על כך או שהקב"ה רוצה לקרב אותך והייסורים מזככים אותך ומקרבים אותך יותר להקב"ה ועל זה אומרת הגמרא (ברכות ה.): 'אם רואה אדם שיסורין באין עליו יפשפש במעשיו...' פשפש ולא מצא האדם יתלה שהייסורים זה ייסורים של אהבה להתקרב להקב"ה. אם כך בעיות וייסורים וצרות זה או כפרת עוונות או קרבה להקב"ה.

כעת מובנת הדרך של אברהם אבינו, אברהם אבינו ראה בברית בין הבתרים שבני ישראל עתידים להיות עבדים ארבע מאות שנה, אבל על מה להיות עבדים, לא על כפרת עוונות לא על עבירות שעשו אלא להיות עבדים על מנת להתקרב להקב"ה להזדכך ולהיות העם שנבחר לקבל את התורה וזו הסיבה מדוע לא ביקש מהקב"ה לבטל את גזירת הגלות בת הארבע מאות שנה אלא קיבל זאת בשמחה בלי להתלונן אצל הקב"ה.

אותו הדבר בעניין רעידות האדמה שהתרחשו בזמן שבית המקדש היה קיים, אם היתה רעידת אדמה אין הדבר בא כעונש על עבירה אלא בא הדבר לצרף ולזכך את האדם לקרב את האנשים להקב"ה. על כן על כל אחד לדעת אם באים עליך ייסורים בחיים הייסורים באים או לזכך אותך מעוונות או לקרב אותך להקב"ה.

ידוע המעשה על רבי אלעזר בנו של רבי שמעון בר יוחאי שאשתו היתה מביאה מבית אביה פרנסה לבית של רבי אלעזר והגמרא מספרת לנו איך רבי אלעזר היה חולה בכל גופו עם פצעי מוגלה גדולים עד כדי כך שכל יום היו צריכים להוציא מתחת למיטתו קערות רבות מלאות במוגלה, הגמרא מספרת: שבכל בקר היה רבי אלעזר אומר: "ייסורים חביבים תלכו ממני אני צריך ללמוד תורה" ובלילה היה אומר: "ייסורים חביבים תבואו אלי עכשיו אני לא לומד תורה"

יום אחד שמעה אשתו שבעלה בוכה ואומר: "הקב"ה תתן לי ייסורים" אמרה אשתו: אני מכלה את פרנסתו של אבא מביאה לך כסף לפרנסה ואתה במקום שתתפלל לרפואה אתה קורא לייסורים שיבואו אליך? קמה ועזבה את הבית והגמרא ממשיכה שם ומספרת את המעשה, אבל מכאן אנו למדים איך הצדיקים הגדולים היו מתפללים ומבקשים מהקב"ה ייסורים כי זה מזכך ומצרף את האדם להקב"ה .
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:03

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר