לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2007, 00:26
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
לצערי אני נאלץ להסכים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "פשוט שכונה..."

לא יודע מה בדיוק הלך שם, אבל אם היה מדובר בתצוגת תכלית הכוח הזה היה מקבל ציון שנע בין1 ל3(ואני נדיב היום)פשוט זוועה לעינים,אני יכול לפרט כל כך הרבה פאשלות שזה עצוב:
  • ירי ב45מעלות?(לא ידעתי שמחבלים יודעים לעוף)
  • ריכוז גבוה של הכוח במקום אחד(בקורס מכי"ם לא הכשירו את המ"כ על מרווחי בטיחות בין הכוח?מה היה קורה אם הם היו סופגים נ"ט או רימון?)
  • הדילוג הכי גרוע שראיתי בחיים שלי, מה גם שהוא לא בוצע נכון.
  • חיפוי אש בדילוג?
בקיצור, יש המון פאשלות-ושוב זה יהיה חטא להאשים את כלל חטיבת גולני,אוליי פשוט מדובר בצוות צעיר(מקוצרים בלי כוונות,למעט אחד עם מפרולייט)אני באופן אישי מכיר חבר'ה מ13 וכמובן פלס"ר שרמת החיילות שלהם טובה בהרבה ממה שהצג פה,

לסיכום-לא נראה טוב,מקווה שגבי לא צפה היום בחדשות, עם חיילים כאלה לא נוכל לכבוש את לבנון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2007, 19:34
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
ביג דיל?!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "לצערי אני נאלץ להסכים..."

אז יש רק מקוצרים בלי כוונות לא קריטי,זה אומר שהקליעה תרד אם אין כוונת אופטית?,לא חושב. אם חייל אומן בקליעה כמו שצריך בכוונות ברזל הפגיעות שלו יהיו דומות גם בכוונת השלכה.
צוות צעיר לא אומר בהכרח צוות פחות מיומן.כל פעם ראשונה היא קצת שוק לכל הכוח,אני מבטיח לך שבפעמים הבאות אחרי תחקירים של שעות ע"ג שעות זה יראה אחרת.כוח חייב לצבור ניסיון מתישהו.
לתקוף סתם ולהגיד זה נראה זוועה וקרקס לא חוכמה אני רוצה לראות אותך מתפקד טוב יותר תחת אש.
לגבי הירי המוזר הזה,לא הבנתי מה המטרה שלו,אם זה להוריד ראשים על מנת שהכוח יתקדם יש לך יעילים שיעשו את זה,נגב נותן עקב בקרקע וקלע נותן פכט"ת ומוריד מטרות איכות לפעמים זה לא פועל ככה וצריך למצוא אלטרנטיבות אבל הירי הזה נראה מוזר אפילו מגוחך.

ישן 27-10-2007, 19:43
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
עמוס אני נאלץ לא להסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "ביג דיל?!"

כוונת אופטית זה כלי שיש לו חשיבות רבה אצל לוחם והוא מקצר את זמן רכישת המטרה והכנסתה לבין כוונות. יש סיבה שיש מגמה ברורה בשנה שנתיים האחרונות לתת ללוחמים את הכוונות האופטיות כבר מהטירונות. אפשר גם לירות בכוונות ברזל (רגילות/או-שיט) גם בפלטופ, אבל כנראה שיש יתרונות לכוונות האופטיות השונות.

צוות צעיר ועוד איך אומר צוות לא מיומן, שים לב אתה אפילו סותר את עצמך בהמשך המשפט. אין שום בעיה בלרכוש נסיון ואני בטוח שהפעם הבאה תראה הרבה יותר טוב (או לפחות אני מקווה...) אבל יש כאן דברים מאוד בסיסיים שנראו רע מאוד, גם במישור הערכי פרט למישור המקצועי - אני לא יודע כמה תרגול צריך כדי להתייחס לירי על הכוח כירי על הכוח ולא כפוזות למצלמה ו"כבוד" לגולני...
ישן 27-10-2007, 20:52
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "עמוס אני נאלץ לא להסכים איתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
כוונת אופטית זה כלי שיש לו חשיבות רבה אצל לוחם והוא מקצר את זמן רכישת המטרה והכנסתה לבין כוונות. יש סיבה שיש מגמה ברורה בשנה שנתיים האחרונות לתת ללוחמים את הכוונות האופטיות כבר מהטירונות. אפשר גם לירות בכוונות ברזל (רגילות/או-שיט) גם בפלטופ, אבל כנראה שיש יתרונות לכוונות האופטיות השונות.

צוות צעיר ועוד איך אומר צוות לא מיומן, שים לב אתה אפילו סותר את עצמך בהמשך המשפט. אין שום בעיה בלרכוש נסיון ואני בטוח שהפעם הבאה תראה הרבה יותר טוב (או לפחות אני מקווה...) אבל יש כאן דברים מאוד בסיסיים שנראו רע מאוד, גם במישור הערכי פרט למישור המקצועי - אני לא יודע כמה תרגול צריך כדי להתייחס לירי על הכוח כירי על הכוח ולא כפוזות למצלמה ו"כבוד" לגולני...

כוונת אופטית היא דבר חשוב והכרחי אבל אל תשכח שיש לה את החסרונות שלה הכוונות האופטיות שיצא לי לעבוד איתן כמו האלביט והמפרולייט היו די אמינות אבל היו להן חסרונות כמו בעיה עם הנקודה במקום מקורה או בעיה של השגת בטריות לאלביט.המארס מגיעה רק למפקדים לצערי הרב ועם מה שיש מסתדרים.אין ספק שהרכישת מטרה מהירה יותר אבל שוב פעם זה תלוי בהקצאה של הפלוגה.לאמן לוחם על טהרת כוונת ההשלכה (אוג' 06 שלנו) נוסתה והתבררה ככשלון חרוץ לאחר שהלוחמים לא ידעו לקלוע בברזל כשנאלצו לירות איתה.אימון מקדים בכוונות ברזל וצבירת ניסיון ולאחריו מעבר לכוונת אופטית מקצועי יותר.
לגבי הצוות שנראה כפחות מיומן,ישנם דברים בסיסיים שאמורים להיטמע בחיילות הפרט ויבואו אח"כ לידי ביטוי בלחימה כחוליה,כיתה מחלקה,פלוגה ,גדוד וכו'.אם החייל לא הטמיע את מה שלמד בטירונות כנראה שמשהו לא בסדר באימון שעבר או שלא השקיע מספיק.לא הייתי משליך תצוגת "נפל" שבכל זאת הביאה תוצאות של לכידת המחבל על פלוגה שלמה או חטיבה שלמה.תמיד יש מה לשפר וללמוד ואני מקווה שהסקת המסקנות תעלה את הרמה של הלוחמים.

ישן 28-10-2007, 00:15
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

ברור שגם אם יורים כבר בטירונות עם כוונת השלכה זה לא אומר שלא מלמדים איך לירות עם כוונות ברזל, זה בסיסי וקשה לי להאמין שלא לימדו את החיילים שדיברת עליהם לירות בכוונות ברזל. אם הם לא טובים פשוט זה משהו אחר...

ועם כל הכבוד לנסיון "הרב" שלך עם כוונות השלכה אתה עוד תלמד בפעילות שזה עדיף בהרבה על כוונות ברזל, וזמן רכישת מטרה קצר יותר הוא בסוף מה שיגרום לכך שתירה על האויב שלך לפני שהוא ירה בך ושגם תפגע יותר טוב. לגבי הבעיה של המפרולייט (והמפרולייט בלבד) עם הנקודה במקום מקורה כמו שקראת לזה, או ליתר דיוק בירי ממקום חשוך למקום מואר - בעיה נכונה ואמיתית, לכן לדעתי האלביט או הטריג' ריפלקס הן כוונות טובות יותר ובוודאי שהמארס שהיא כוונת מעולה מנסיון. לגבי בטריות - שיהיה לך פק"ל סוללות לאמצעים בווסט, אני לא חושב שזו בעיה להשיג סוללות.

לגבי החבר'ה בסרטון - לא יודע מי בדיוק לכד את המחבל הזה או מה שהוא לא יהיה, אני יודע שאם היה מדובר כאן בחוליה של מחבלים שהיא טיפה רצינית ומאומנת הסיפור הזה יכול היה להסתיים רע מאוד. להתעסק עם המצלמה כשיורים עליך כאילו אתה מינימום איזה בוגר שתי מלחמות שראה ועשה הכל ויודע מתי צריך להתרכז ומתי אפשר לעשות פוזות מצד לוחמים שאפילו עוד לא שנה בצבא זה גרוע. גרוע ביותר.
ואני לא נכנס בכלל לפן המקצועי שאני מקווה שבאמת ישתפר עם הנסיון.
ישן 26-10-2007, 11:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה עוד קטעי וידאו מהארוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "וידאו של היתקלות חיילי גולני עם מחבלים היום בגבול הרצועה"

כאן
במהדורה המרכזית של ערוץ 10.
מהכתבה הזו, של אלון בן-דוד, מובן יותר סיבת ההיתקלות ומופיעים צילומי המ"מ (היחיד עם מארס על הנשק).

OFF TOPIC
למה משאירים להם את הגופות? בייחוד כשמדובר בהיתקלות מטווח מגע ויש רכב שיכול לסחוב את הגופה.
גופות יכולות לשמש כקלף מיקוח במו"מ על גילעד שליט או חלילה במו"מ עתידי.
גופות הן קלף מיקוח מוצלח יותר מאשר אסירים/שבויים, אין חשש שהן יחזרו לעסוק בטרור והן גם לא מביאות איתן מערכי שיעור מהכלא.
אחרי אסון השייטת כשחיזבאללה החזיק בגופתו של איתמר איליה ובחלקי גופות נוספים התחילו להביא מהיתקלויות את הגופות. החיילים סחבו את הגופות באלונקות למרות המשקל והריח. בעקבות כך נעשתה עיסקת חליפין שאיפשרה להביא את איליה וחבריו לקבר ישראל.
למה להתעורר רק אחרי שיש להם גופה ביד?

עוד OFF TOPIC
מעניין שהלחץ על החמאס נושא פרי. חוליות הטמנת המטענים וירי הקסאם אינן שייכות לחמאס. למעשה (כפי שניתן ללמוד מהכתבה של הגארדיאן, למשל) החמאס מנסה להילחם נגד החוליות הללו. מי שמטמין מטענים, מנסה לחדור לישראל ומשגר קסאמים אלו חברי פאתח (גדודי אל-אקצה או תנזים) וג'יהאד איסלמי (או צבאות פרטיים בשירותם של שני אלו).
לפתח יש אינטרס לערער את שילטון החמאס גם אם זה אומר לתקוף את ישראל כדי שזו תפעיל יותר סנקציות ותקיפות על עזה.
העזתים מקבלים מצג שכזה: חמאס לא נלחם כנגד ישראל, ישראל תוקפת אותם ומזיקה להם, מי שכן נלחם ונהרג בקרבות כנד הצבא הציוני הם דווקא הפתח והג'יאהד.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 26-10-2007 בשעה 13:14.
ישן 26-10-2007, 20:36
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב ""להוריד ראשים""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
אם אתה לא מזהה תירה באוויר כדי שיהיה אפקט של ירי רציף והמשכיות בלחימה.

עוד תרגולת מטומטמת מבית היוצר של "העצימות הנמוכה" ? מה זה ירי באוויר להוריד ראשים, איפה "מי שלא מזהה לא יורה" ? אם תכנס ללבנון בצורה כזו תגמור את כל התחמושת שלך בשעה הראשונה של המלחמה, ואח"כ מה תעשה, תחכה למסוק ?

אין דבר כזה ירי באוויר. נקודה.

מי שמזהה יורה, או ש"מייצר אש לכיוון מקורות הירי" כפי שנהגו לומר פעם, אין שום משמעות לירי באוויר חוץ מאשר בזבוז תחמושת. כששמעתי את המ"כ צועק ירי בשישים מעלות חשבתי שאני לא שומע טוב, פשוט מדהים !

משמעות הירי לפנים היא ליצור הרתעה אצל היריב, לגרום לו לפחד ולהוריד את הראש ע"מ שאנחנו נוכל לדלג לפנים ולצמצם טווח, מכיוון שאנחנו כחי"ר נעים ללא מיגון הירי לפנים הוא "המיגון" שלנו. ברגע שהירי שלך לא מכוון, והאוייב לא מרגיש לחץ וכדורים מעל הראש, הירי לא ישפיע. לא מאיימים על יונה ביין ולא מפחידים תושבי עזה בקולות ירי.

ישן 27-10-2007, 13:50
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
צה"ל קטן וחכם
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][QUOTE=assaf tolko]אם..."

ווריאציה של תמרון באש שקיימת בשטחים בערך מאז תחילת האינטיפאדה , כאשר אז הירי בערך החליף כל סוג אחר של פעולה (רוצים להיכנס למקום כביכול מסוכן ? יורים [נגיד שזה לגיטימי] . צריך לקבוע פרימטר ? ארגז אש מסביב לכלי . מציק לך ילד עם האבנים ? יורים לידו . הסחת דעת ? יורים . מציק לך פנס רחוב מעל כי אתה חשוף כביכול ? יורים . . רוצים לעשות קקי מחוץ לכלי ? יורים . רוצים לאכל ? יורים . לשתות ? יורים . יורים ? יורים) .

זה היה "חמוד" ביום הראשון של האינטיפאדה ,כאשר אחמד עוד לא הבין מה רוצים מהחיים שלו . אחרי יום וחצי של אינטיפאדה , כאשר אחמד ראה נגמ"ש מתחת לחלון שלו מרוקן ארגזי תחמושת יקרים לקיר של הבית שלו בשביל לכתוב את שמו בקליעים , הבין שמשהו לא "חלאל" . אחרי חודש מוסא , הילד עם התסמונת דאון בשכונה , הבין שמשום מה חיילי צנה"ל אוהבים לירות . הרבה . סתם , באוויר , בקרקע , בפחי אשמה , לתוך קירות , על יריבים דמיונים , שאפילו מוסה החולה לא ראה אותם .

אה כן...גם המתנדבים של ISM יודעים שצה"ל קטן וחכם יורה סתם לכל מקום,, חה חה חה .רק משום מה הם חושבים כי אנחנו אהבלים שאוהבים להתעלל בפלסטינאים . חבל , יש להם בלונדיניות חמודות .

אבל מה , אנחנו צבא קטן - וחכם . כאשר אמרתי שהכניסות באש כבר לא עובדות על אף אחד , שתוכניות אש חטיבתיות זה בזבוז תחמושת אדיר בכל מימדים , הסכימו אותי , אבל...שגרה זה שגרה . יש נהלים , וחוץ מזה , לירות זה הרי כזה כיף !!!!

צה"ל קטן וחכם נכנס ללבנון .... כוח הנדסה הלך לפתוח ציר , התחילו לירות עליו . עלה טנק של צה"ל , והתחיל לירות . לפה לשם , לשם ולפה . האש לא הפסיקה . ירו ירו ירו ירו . עד שפגעו סוף סוף . לא עצרו לחשוב לרגע ש :
א) כל הירי שלהם עושה את הכוח עצמו עיוור !! שווה לעצור לשנייה , לעשות הקפאת מצב , להבין מאיפה !! מגיעה האש (ואפשר לעשות את זה גם ע"י פתיון . איזה , נשאיר לדמיונכם ) .
ב) שמולם ניצב אחמד לא משוק בג'נין ,אלא אחמד שעבר הכשרה באירן וחדור אמונה במה שהוא עושה . ואותו אחמד , בעל מוח רגיל בגולגלתו , בניגוד למה שמקובל לחשוב במדינת ישראל (במדינת ישראל משום מה יש מגנטים חזקים מאוד . כי כל דבר נמשך פה לקטבים , ואין באמצע . או שחיזבאללה הם חזקים וואי וואי וואי ניצחו אותנו אין עליהם אנחנו טפשים ממשלה מפגרת . או שאנחנו הכי חכמים , אין עלינו , ערבים סתם עם נחשל ולנו יש פסיכומטרי 700) רואה בלילה להיכן עפים הקליעים . הוא רואה שהקליעים עפים רחוק רחוק ממנו , סימן שהוא יכול להמשיך . ואחמד יפסיק רק כאשר הוא רואה שהפגיעות באופן סיסטמטי מתקרבים יותר ויותר למקומו . כמו כל לוחם נורמלי בעל מוח ממוצע בין האוזניים שלו .

אבל בקיצר , על מה אני מדבר ??? תמשיכו לירות ב60 מעלות , זה הרי כיף,זה מצטלם טוב ! למה שמישהו יטרח בכלל לקרוא את מה שמסכן כמוני כותב פה בפורום , זה הרי לא לרמה בכלל לקרוא את זה .
(דרך אגב ,אם זה היה כוח בחיפוי או משהו כזה , והם פחדו לפגוע במי שהיה מקדימה ... אז אל תירו . באמת . לא חבל ? )

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 27-10-2007 בשעה 13:53.
ישן 27-10-2007, 14:18
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אגיב רק למה שאני מכיר ממקור ראשון...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "צה"ל קטן וחכם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JAVEHN
צה"ל קטן וחכם נכנס ללבנון .... כוח הנדסה הלך לפתוח ציר , התחילו לירות עליו . עלה טנק של צה"ל , והתחיל לירות . לפה לשם , לשם ולפה . האש לא הפסיקה . ירו ירו ירו ירו . עד שפגעו סוף סוף . לא עצרו לחשוב לרגע ש :
א) כל הירי שלהם עושה את הכוח עצמו עיוור !! שווה לעצור לשנייה , לעשות הקפאת מצב , להבין מאיפה !! מגיעה האש (ואפשר לעשות את זה גם ע"י פתיון . איזה , נשאיר לדמיונכם ) .
ב) שמולם ניצב אחמד לא משוק בג'נין ,אלא אחמד שעבר הכשרה באירן וחדור אמונה במה שהוא עושה . ואותו אחמד , בעל מוח רגיל בגולגלתו , בניגוד למה שמקובל לחשוב במדינת ישראל (במדינת ישראל משום מה יש מגנטים חזקים מאוד . כי כל דבר נמשך פה לקטבים , ואין באמצע . או שחיזבאללה הם חזקים וואי וואי וואי ניצחו אותנו אין עליהם אנחנו טפשים ממשלה מפגרת . או שאנחנו הכי חכמים , אין עלינו , ערבים סתם עם נחשל ולנו יש פסיכומטרי 700) רואה בלילה להיכן עפים הקליעים . הוא רואה שהקליעים עפים רחוק רחוק ממנו , סימן שהוא יכול להמשיך . ואחמד יפסיק רק כאשר הוא רואה שהפגיעות באופן סיסטמטי מתקרבים יותר ויותר למקומו . כמו כל לוחם נורמלי בעל מוח ממוצע בין האוזניים שלו .

מאוד מסכים איתך לגבי הנקודה של ירי "הרתעתי", שהוא מיותר ומעיד על יותר מכל על חשש של הכח (החברה האלה שיורים באוויר עושים את זה כדי להרגיש יותר בטחון). מעבר לכך- מסכים גם שצריך לבצע ירי מושכל, ולא ספונטני לפי גחמות, ואם כבר מפעילים ארטילריה, אז לגבי נקודות ושטחים שנותחו מראש...

אבל! בארוע מהסוג שאתה מתאר, ושיצא לי להיות חלק ממנו, הפצמ"רים נפלו על כח ההנדסה, והיה ברור שמישהו מטווח אותם. היות והיה כפר שחלש על השטח בו הם נכנסו, היה הגיוני לחלק פגז לכל בית שצפה על כח ההנדסה, כדי שאם יש מישהו באחד הבתים האלה, הוא יפגע או שלחלופין יהיה לו קצת פחות נוח לטווח. בקשר לאמצעים מיוחדים, אתה לא תמיד יכול בזמן אמת לאכן מאיפה מגיעה כל נפילה על הכח שלך, אז כן, אתה מפעיל מה שיש, ארטילריה, טנקים... לא יורה סתם- רק לתכלית, דרך כוונות, לעבר מטרות מוגדרות.
אגב, הירי לחיפוי (שבעיני דיי מקביל לכח חי"ר שיורה קדימה תו"כ הסתערות, גם לא דרך כוונות אל אויב מזוהה בודאות), לא הפריע לסגור מעגל אש מאוד מדויק ומהיר על חולית מחבלים שזוהתה על ידי כח החי"ר. כל עוד הפעולות שלך נעשות בשיקול דעת ולא מתוך התלהבות ילדותית ללחוץ על ההדק, הסבירות שתלקה בעיוורון יורדת.
ישן 27-10-2007, 17:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "אגיב רק למה שאני מכיר ממקור ראשון..."

הגולנצ'יק לא מכיר את ההיתקלות השניה שבה הרגנו שני מחבלים. הוא מדבר רק על מה שכתבתי על ירי הרקפת וקצת מתעלם מהעובדות.
המוהנדסים חטפו ירי מקלעים ופצמ"רים בלי לדעת מהיכן. אנחנו לא יכלנו לזהות מהטווח שבו היינו את היציאות. כן יכלנו לזהות את הבתים ששולטים על ההנדסה.
קיבלנו פקודה ממג"ד ההנדסה לירות על הבית ששולטים עליו בלי שהוא מציין את אמצעי הירי או על אילו בתים לירות.
זה היה באור יום מלא. גם אם המחבלים היו יורים נותבים (וממה שאני ראיתי הם לא) קצת קשה לאתר את הנותבים באור יום ומטווח של שני קילומטר.
ירינו קליעית למבנים ששלטו עליהם.
כשזה לא עזר ירינו חלולים.
אח"כ ירינו רקפת על הבית ששלט עליהם בבירור והירי עליהם נפסק.

אחרי הפסקת הירי עליהם כולם יצאו מהשטח.
כעבור כמה שעות חזרנו, ההנדסה לפתיחת השד"ם ואנחנו לעמדות החיפוי.
הרוב התנהל בנעימים עד ששוב פצמ"רים התחילו ליפול עליהם.
הפעם הם זיהו בבירור את נקודת היציאה. זה היה שיח שאנחנו ראינו היטב והטנק השני ראה פחות.
ירינו על השיח הזה פלאשטים וחלולים שלא עשו רושם על המחבלים שכנראה היו מחופרים בתוכו היטב.
גם אחרי סידרת פלאשט מדהימה (כמו בסדיר, רק בלי מעיך: שלושה פלאשטים וחלול ב11.5 שניות! למחרת המוהנדסים שאלו אם הטנק שלנו יורה בצרורות) שפגעה בול המשיכו הפצמ"רים לצאת מהשיח.
בטנק רצו קללות על האדיוט שהוציא את המעיכים מהרכש הצה"לי (האמת שרק יוס ואני קיללנו, שני הרבנים שבתא התותחן והטען רק היו ממורמרים).
"אולי נבקש מהמח"ט אישור לירי רקפת" אמר מישהו בטנק.
"נראה לכם שאני עולה מול המח"ט תוך כדי קרב?" אמר יוס.
"למה אין לנו מעיך?!" הייתה השאלה שהועלתה שוב ושוב.
"בעצם", אמרתי, "יש לנו מעיך! הזרחנים עובדים אותו דבר כמעט כמו המעיך ובטח יעשו בר-בי-קיו מהמחבלים שבשיח".
היו כמה שניות של התלבטות מוסרית בצוות אם מגיע לחיזבאלונים לבעור ואם מותר לירות זרחן.
עוד צרחה של המוהנדסים קטעה את ההתלבטות.
(סתם כקוריוז, כדי לסייע בפיתרון הדילמה הכנסתי יד אל השני פ' והתחלתי לשלוף את הזרחנים החוצה)
יצאנו קדימה לעמדה וירינו שני זרחנים על תקן מעיך.
"הם בוערים" נשמעו צעקות גיל של המוהנדסים בקשר. בבוקר למחרת, כבר בתוך לבנון סיפרו לי חיילי ההנדסה איך ראו את המחבלים קופצים החוצה מהשיח ומנסים לכבות את עצמם.
כשעברנו קרוב לשיח הזה כעבור שעות האש מסביבו עדיין בערה.

ישן 27-10-2007, 17:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "יופי...קצת לא כותבים בפורום"

לא.
לא היינו מקובעים שהמטווח יושב בתוך הבית, ולאו דווקא בשטח שולט מחוץ לבית .
ירינו על בתים כי קיבלנו פקודה לירות על בתים.
חוץ מאיתנו היו עיניים יותר יעילות בשטח, לנו אפילו לא היה ארטישוק פועל. היה עוד טנק, היו כמה יחידות תצפית שונות (רק בזמן האחרון למדתי על כוח של העורב של חטיבה 300 שצפה את כל ה"קרב" הזה).
אם מישהו היה מזהה את מקור הירי או הטיווח אני מניח שהיינו מקבלים מטרה ספציפית או שהוא היה מושמד בדרך אחרת.

רק כדי לסבר את האוזן.
יום לפני כן הסמ"פ והמט"ק שלנו הלכו לפקודה והשאירו אותנו על הטנקים בצומת הכניסה לדוב"ב.
היינו אמורים להאזין רק לא ידענו על מה. עוד לא היה ברור ת.פ. מי אנחנו (כזכור שני טנקים שנותקו מהפלוגה ומהגדוד). לכן שיחקנו במ.ק. והצבנו את התדרים שחשבנו שיכולים להיות נצרכים לנו.
תוך כדי השמחק בתדרים שמענו דו-שיח באחת הרשתות כנראה בין תצפית לגורם מייצר אש כלשהו. היה מעניין אז נשארנו להאזין.
תוך כדי האזנה ראינו שיגור מטל"ר לתוך שטח ישראל (הנפילות היו באזור שמצפון מערב למושב מירון, אולי בשבוע הבא יהיו בידי צילומים של היציאות והנפילות שצילם תותחן הסמ"פ).
מיד אחרי השיגור שמענו את התצפית מנסה לתאר את נקודת השיגור לגורם האש. התצפית הסבירה שלא זיהתה בוודאות את הנקודה אך נתנה איזור כללי.
מהתיאור הכללי הבנו שזה אותו שיגור שאנחנו ראינו. מאר ואנחנו זיהנו את הנקודה בוודאות התערבתי בשיחה שלהם (הזדהתי כמאזין משנה זבוב, ואח"כ כעגלון 2ב זבוב, מי אמר הרב"ט האסטרטגי?) ונתתי הולכה מכחול שהיה מאד קרוב לנקודת השיגור.
גורם האש רק אמר תודה ותוך פחות מדקה נקודת השיגור חטפה משהו שאני לא יודע מהו, אבל על-פי עוצמת הפיצוץ לא נראה לי שמשהו שרד במקום.

ה"קרב" על פריצת השד"ם לעיל היה במרחק מטרים ספורים מהנקודה ממנה טיווחתי את גורם האש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:12

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר