לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2007, 08:35
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.06
ביטול צ'ק

שלום אני מבקש להיעזר בכם בשאלה מציקה תודה מראש

בחודשים האחרונים עברתי דירה ,עזבתי דירה בה התגוררתי במשך כשש שנים ועברתי למקום אחר
אתמול הופיע בתיבת הדואר שלי מכתב מעורך דין בו נדרשתי לשלם צ'ק שבוטל+ שכר טירחה ולא ישלח הצ'ק להוצל"פ
מבירור קצר שערכתי במסמכי מדובר על צ'ק שהיה מיועד לתשלום חודשי ובהסדר עם בעל הבית ביטלתי אותו מכיון שבאותו חודש אני שילמתי לועד הבית זיפות של הגג עבור בעל הבית...
ככלל אני שילמתי את כל התיקונים שנערכו בנכס ומדי פעם כך הוחזרו לי הכספים (בהסכמה)

א. האם אני באמת מצוי בסכנה של התדפקות אנשי הוצל"פ בביתי ?
האם ללא תביעה בבית משפט על סמך צ'ק לא חדש בכלל ברשותם "להחרים מיטלטלין בבית" ?
ב. האם עלי מוטל לשלם שכר טירחה לאותו עורך דין ללא פסיקה של בית משפט במידה ואחליט לא
להסתבך ולשלם את הצ'ק ?
ג. האם העובדה שאני שילמתי את מירב התיקונים ויש בידי קבלות ומסמכים המתארים זאת מהווה משקל כלשהוא בהתדיינות על צ'ק תשלום חודשי שבוטל?

תודה לרוב השאלות הן של משכירים הרודפים אחר שוכרים ולא להיפך אני מקווה שתתייחסו למה שכתבתי באמון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2007, 12:56
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "ביטול צ'ק"

צודק עורך הדין שיש ביכולתו לקחת את הצ'ק להוצל"פ. אולם אתה תידרש ראשית לשלם את הסכום להוצל"פ או לבקש רשות להגן שם. לכן ראשית תברר באיזה שלב בהליך אתה נמצא. התשובה שלי היא אך ורק למקרה והצ'ק טרם נמסר להוצל"פ:
אתה נדרש לפעול בדחיפות, בכתב בלבד ולשמור סימוכין לרבות יכולת הוכחה למישלוח/מסירה.
המטרה שלך 'להסביר' לצד השני שאתה מוכן למלחמה ושיש לך יכולת להוכיח טענותיך.
הוצל"פ אינה ערכת ערעור אולם, טענת בקשה מצויינת להגנה הינה 'פרעתי'. מרגע זה כל טענותיך יהיו שפועל הצ'ק נפרע ולכן אתה גם מסביר במכתך איך הוא נפרע ובנוסף שיש לראות במכתב שלך 'הודעת קיזוז' לסכום הצ'ק.
יש חשש שהצ'ק הוסב ע"י המקבל לצד ג' - ומעכשיו כל טענותיך לזה שאוחז בצ'ק לא רלוונטיות. לכן, במקביל תשלח מכתב לבעל דירתך, עם העתק מהמכתב לעורך הדין שבו אתה תראה בו אחראי (צד ג'?) לכל הוצאה בגין הצ'ק שנמסר ובדעתך לבוא עימו חשבון לגבי כל הוצאה שתיגרם לך כתוצאה מההליכים.
ולבסוף, אני ממליץ שתקבל יותר מהייעוץ שלי כאן ע"י עורך דין מקצועי או לפחות תשכור כזה מייד עם קביעת מועד להליכים בבית המשפט או בקשה לתשובה לביהמ"ש/הוצל"פ.
אה כן, שגם תלמד מזה משהו לעתיד...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר