לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2007, 00:44
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "יפה"

אני אישית לא צריך "לסדר" עובדות כי אני יודע שאין להם זיקה על הארץ הזו.

עד אמצע-סוף המאה ה19(ומאז המרד הגדול ב130 לספירה לערך) הארץ הייתה כמעט ריקה לחלוטין.
היו כאן כמה אלפי פלאחים וגם להם האדמה לא הייתה שייכת.הפלאחים עיבדו את האדמות בשביל האפנדים המצריים,הסוריים,הלבנונים וכו' וכו'.
באמצע-סוף המאה ה19,באותה תקופה של עלייה ראשונה בערך,התחילו להגיע ערבים מכל האזור והתיישבו פה,אבל הם הגיעו במספרים גדולים בהרבה מכמות העולים בעלייה ראשונה ושנייה.
זה כול הסיפור.
גם לגבי יהודים וגם לגבי נוצרים וגם לגבי ערבים-זה נכון שהיו כמה מעטים שבאמת ישבו בארץ באדמתם עשרות דורות עוד מתקופת בית שני.אבל הם מיעוט.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2007, 07:31
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אני מרגיש זיקה לארנק שלך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זיקה היא הרגשה סובייקטיבית - לא אתה תקבע זיקתו של אדם"

"נא להוציא אותו ולתת לי אותו בזה הרגע! אם לא תתן לי אותו - אכה אותך!"...
נשמע לא הגיוני, נכון? אם דבר כזה היה באמת קורה לך הרי שהיית קורא לשוטר ולא מנסה להציע לשודד לקחת רק חלק מהכסף, אבל זה בדיוק מה שישראל עושה. ה"עם הפלסטיני" הוא לא יותר מאוסף חמולות שהגיעו לכאן לאחר שהם ראו כי היהודים מצליחים להפוך את המקום הזה לגן עדן פורח. מעולם לא היו פלסטינים לפני 1967. בגדה ובעזה היו ירדנים ומצרים, בהתאמה. אם יש להם זיקה לארץ הזו - שלא ינסו לקחת את כולה מאלו שגם להם יש זיקה (אמיתית, בניגוד לשלהם...) לארץ הזו. הצענו להם לחיות עימנו בשלום פעם אחר פעם אולם בתמורה קיבלנו רק מלחמות והתקפות בעיתות "רגיעה". בין שנינו - אתה הוא המבוגר יותר, לבטח אתה זוכר כי לגור בישובי הצפון, מקום ששיך לישראל לפי כל דין בין לאומי, גם המחמיר ביותר, היה לחיות תחת התקפות בלתי פוסקות מצד שכנינו. הגיע הזמן כי נלמד אותם שיעור חשוב. אתם התחתלם - אתם תשלמו. ככה גם היה עם גרמניה במלחמת העולם הראשונה. יש שיאמרו כי זה מה שהביא למלחמת העולם השנייה, אולם זה לא מנע מאומות העולם להביס אותה גם אז ולהעניש אותה בשנית והפעם ללא וויתורים כדי להבטיח כי זה לא יקרה בשלישית. ככה גם פה. אסור לוותר ויש לגבות מאויבינו מחיר מלא כדי ללמדם כי דרך המלחמה לא תצלח בידם.

ישן 30-10-2007, 07:07
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לעולם לא פסלתי זיקתנו לשום מקום"

אז אם כך כפי שטענת למי שיש את הכוח לממש את הזיקה מחוייב לממשה ומשום שאנחנו חברה דמוקרטית אנחנו נותנים גם לאחרים חופש פולחן במקומות שלהם יש זיקה (אצל הנוצרים זה מבוסס על הברית החדשה, אצל המוסלמים זה מבוסס על אינטרסים שגרמו לשינוי בפירוש, תוכל לראות את זה בפירושים הקדומים יותר לסיפור הרכיבה הלילי של מוחמד). זה שלפלשתינים יש זיקה להשמדת ישראל לא אומר שאנחנו מחוייבים לעזור להם במימוש המטרה, ושצריך לרסן אותם ואת השאיפות הלאומיות שלהם. אתה מאמין שנסיגה משטחי 67' תעזור במשהו, ואני יכול להבטיח לך שהגדה המערבית, רצועת עזה והגולן הן המינימום של המינימום של שטחים שעלינו לשלוט עליהם בשביל שמירת הביטחון (ולזה דרך אגב הגיעו אסטרטגים בפנטגון, כלומר המסקנה היא נטולת כל השפעה פוליטית).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-10-2007, 06:11
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
אלו שטויות.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זיקה היא הרגשה סובייקטיבית - לא אתה תקבע זיקתו של אדם"

זיקה מרגישים על בסיס כל שהוא, ולא מהרגשה סובייקטיבית, אלא הרגשה כללית לאומית\אתנית\דתית.
לדוגמא- לכל היהודים יש זיקה לדת. בין אם הם עשו בר מצווה בגיל 13 ובין אם הם כל שבת הולכים לבי"כ.
הזיקה באה ממקום תרבותי- היסטורי, מה שאין לפלשתינאים לארץ ישראל.מבחינה היסטורית אולי יש להם זיקה, מכיוון שהם היו שבטים בדואים שהתגודדו באיזור, אך ראיה מכאן אפשר להביא לכל איזור בעולם.
מבחינה אתנית, חלק ממוצא ירדני, חלק ממוצא מצרי וחלק ממוצא עירקי. הזיקה שלהם היא לא למקום.
מבחינה דתית, הזיקה שלהם היא למכה ומדינה. כיפת הזהב הוא מסגד בירושלים, שלא נזכרת אף לא פעם אחת בקוראן, כך שאין להם זיקה דתית.

לא כל בנאדם יכול להרגיש זיקה לא"י, ולא כל בנאדם יכול לחשוב מה שבראש שלו על בסיס כלום, אלא אם כן ברצונו להקשר במעיל מיוחד ולשבת בחדר לבן ורך מצופה מזרונים באיזור גהה.
("....יש! יש לי זיקה לאמא של הבן של יעל בר זוהר!....אני הולך לדרוש את מה שאני מרגיש זיקה אליו!....")

ישן 30-10-2007, 06:47
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
גישה מענינת
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אלו שטויות."

" לכל היהודים יש זיקה לדת. בין אם הם עשו בר מצווה בגיל 13 ובין אם הם כל שבת הולכים לבי"כ."
===== תחילה תגדיר מיהו יהודי.
לי,הנחשב כיהודי מבחינת ההלכה, אין כל זיקה לדת - לכל דת.
יש לי זיקה והרבה יותר מזיקה לבסס את מדינת ישראל בתחומי ארץ
ישראל ממקורותי ההיסטוריים - תרבותיים.
"אולי יש להם זיקה, מכיוון שהם היו שבטים בדואים שהתגודדו באיזור"
===== אז גם אתה "מודה" שיש להם זיקה
"מבחינה דתית, הזיקה שלהם היא למכה ומדינה"
===== זוהי איננה טענתם - הם מקדשים את ירושלים מתחילת הווצרותו של האיסלם.
"לא כל בנאדם יכול להרגיש זיקה לא"י "
====== זיקתם של הנוצרים, במיוחד האונגליסטים שביניהם, לארץ ישראל
איננה פחותה מזו של המאמינים היהודיים..
"("....יש! יש לי זיקה לאמא של הבן של יעל בר זוהר!....אני הולך לדרוש את מה שאני מרגיש זיקה אליו!....")"
====== זכותך לדרוש השאלה האם יש לך כוח ואפשרות מימוש.
ישן 30-10-2007, 09:54
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גישה מענינת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
" לכל היהודים יש זיקה לדת. בין אם הם עשו בר מצווה בגיל 13 ובין אם הם כל שבת הולכים לבי"כ."

===== תחילה תגדיר מיהו יהודי.
לי,הנחשב כיהודי מבחינת ההלכה, אין כל זיקה לדת - לכל דת.
יש לי זיקה והרבה יותר מזיקה לבסס את מדינת ישראל בתחומי ארץ
ישראל ממקורותי ההיסטוריים - תרבותיים.
"אולי יש להם זיקה, מכיוון שהם היו שבטים בדואים שהתגודדו באיזור"
===== אז גם אתה "מודה" שיש להם זיקה
"מבחינה דתית, הזיקה שלהם היא למכה ומדינה"
===== זוהי איננה טענתם - הם מקדשים את ירושלים מתחילת הווצרותו של האיסלם.
"לא כל בנאדם יכול להרגיש זיקה לא"י "
====== זיקתם של הנוצרים, במיוחד האונגליסטים שביניהם, לארץ ישראל
איננה פחותה מזו של המאמינים היהודיים..
"("....יש! יש לי זיקה לאמא של הבן של יעל בר זוהר!....אני הולך לדרוש את מה שאני מרגיש זיקה אליו!....")"
====== זכותך לדרוש השאלה האם יש לך כוח ואפשרות מימוש.

1. יהודי- נולד לאמא יהודיה. כל השאר- לא (אלא אם כן התגייר וקיבל עליו עול מצוות) כל השאר לא מעניין, אם כל ערבי יחליט שהוא יהודי, זה לא יעשה אותו כזה, וכל הגדרה אחרת תגרום לכל מי שחפץ במות העם היהודי, להתגשם, ולו רק בשל ההגדרה. עצם זה שעד היום נשארנו יהודים בין אם בתפוצות ובין אם במדינת ישראל, זה רק בשל ההגדרה הזאת. ניתן לראות היום את ההתבוללות המאסיבית של יהודי אמריקה. בעוד דור וחצי, כבר לא יהיו יהודים בארה"ב אם לא ישמרו על ההגדרה הזאת או לחילופין ישמרו עול מצוות, שקל וחומר טומן בחובו את ההגדרה הזאת.
כל מי שלא נולד לאמא יהודייה, לא יהודי. וכל עולי התפוצות, שאמם לא יהודייה, צר לי, אך הם לא יהודיים.
כך גם אצל הערבים רק אצל האב.
לא ניתן לברוח מההגדרה הזאת, ומי שמנסה, ולא י במדינת ישראל, לאחר מספר דורות לבטח יעלמו עקבות יהדותו.
2. שבטים בדוויים הם שבטים נודדים, והם נמצאים בכל מיני מקומות, במהלך חייהם או חיי אבות אבותיהם. ה"פלשתינאים, הם לא יותר מקובץ של בדויים שהתיישבו פה בתקופה זו או אחרת, שלא עולה על 120 שנים. מכיוון שהם נודדים, יש להם זיקה גם למצרים, סיני, עירק סוריה ולבנון. מעניין אם הם יבקשו את המדינות הללו, ואם כן, מה יעשו להם...
3. בשום מקום בקוראן לא מוזכרת ירושלים או ישראל. אלא מוזכר העיר המערבית, וגם זה נתון במחלוקת פנים מוסלמית. אין זיקה מוסלמית לפה.
4. הזיקה של האוונגליסטיים היא לעם ישראל ולא לארץ ישראל. הרעיון העומד מאחוריהם הוא שכאשר עם ישראל יהיה בארץ ישראל ויישב לבטח, יבוא המשיח (יש"ו) ויגאל את כל העולם, והיהודים יתנצרו, ומי שלא יתנצר- ימות.
אין להם כל עניין בארץ שלנו, אלא בנו, בתוך הארץ. הזיקה שלהם לארץ היא לידת ומות יש"ו פה, ואין להם כל עניין במקום עצמו. (אפילו הלנה המלכה,אמא של קונסטנטין הראשון קיסר רומי- הנוצרי, כשבאה ב 300 לספירה, היא לא רצתה לכבוש את המקום, אלא רק למצוא את המקומות ששם יש"ו הסתובב) כל עניין הצלבנים שהיו פה, היה להפוך את תושבי המקום המוסלמים לנוצרים, ולשלוט על הסחר שהיה, שהרי ישראל היא צומת דרכים היחידה שיש בין שלוש יבשות.
5. הרי מה שכתבתי הוא הלצה פסיכוטית עם נגיעות של סכיזופרניה. ברור לכל בר בי רב שמי שחושב כך צריך לאשפז אותו. הרי לא יתכן שכל משוגע שיטען משהו פסיכוטי לגבי הזיה זיקתית מוארת, ויהיה לו את הכוח הדרוש לממש אותה, והאפשרות בזמן הנכון ובמקום הנכון להשיג אותה, מותר לנו כאנשים נורמליים לתת לו להשיג אותה. הבן אדם יפגע בעצמו, במושא זיקתו הפסיכוטית וצריך לקבל מנה גדושה של קוקטייל הרגעה פרוזק-קודאין-מורפיום-פורטה פלוס בזריקה לעכוזו מאנשים בגלימות לבנות.
חייבים לעצור את כל הערבים המשוגעים שטוענים לזיקה הזייתית לארצנו, ויפגעו בנו ע"י הכוח שיש להם והאפשרות למימושה (תראה, השתמשתי במילותיך).

ישן 30-10-2007, 19:45
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אז אני מבין..."

כרגיל אתה מסתכל רק על הצד שלך.....מי שמסתכל על הצד השני "מתעלם מהעובדות" מבחינתך.

התנ"ך זה ספר קדוש אך הוא אינו מדוייק בעניינים אלו.
אנשים שאינם מבני ישראל גם כן ישבו פה-אמנם היו מלחמות בשביל לגרש שבטים אך עדיין ישבו פה אנשים שאינם מ12 שבטי ישראל.לא היינו פה לבד גם אז.

לך תוכיח עכשיו הבדואים שישבו פה גם לפני סוף המאה ה19 אינם צאצאים של אותם אנשים שישבו פה בתקופת התנ"ך??
זה שהארץ הזו שייכת לנו ע"פ התנ"ך זה בסדר,אבל עם ישראל לא היה העם היחידי באזור בתקופת התנ"ך והיהדות אינה הדת היחידה שהייתה קיימת פה באזור(ORREUT:אני מצפה שתאיר לי קצת את הנושא באם אתה יכול...).

ישן 31-10-2007, 23:08
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
תראה...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "כרגיל אתה מסתכל רק על הצד..."

היבוסים והחיתים לא נמצאים בסביבה, אז כך שאנחנו הטוענים הוותיקים ביותר לזכות על הארץ...
הערבים החיים פה התחילו להגיע במאה ה-7 לספירה, כ-2000 שנה אחרי יהושע וכיבוש הארץ...
אין להם שום זיקה לארץ הזאת, למעט ישיבתם בארץ. הארץ לא מוזכרת בקוראן ולו פעם אחת. אין לה שום חשיבות בעיניהם. אז כן, הם יושבים כאן, אבל ערבים יושבים בהרבה מקומות, וישיבתם שם לא מקנה להם שום זכויות לאומיות.
הם יושבים כאן, אז מגיעות להם זכויות אזרח (אם הם נאמנים למדינה) אבל לא מגיעות להם שום זכויות לאומיות. זו אינה ארצם.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 01-11-2007, 14:46
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
לך ולמד היסטוריה
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גם זיקתם של המוסלמים לירושליים החלה הרבה הרבה לפני המאה ה- 20"

אכן, בראשית ימיו של האיסלאם, כיוון התפילה היה לירושלים - וזאת עשה מוחמד משני טעמים:
א. שורשיו של האיסלאם ביהדות. מוחמד נתקל ביהודים רבים בחצי האי ערב ובמסעותיו צפונה לאורך דרכי המסחר, ואימץ מנהגים יהודיים.
ב. הרצון למשוך יהודים לדת החדשה.
כשהיהודים דחו אותו והעדיפו לדבוק בדתם, הוא החליף את כיוון התפילה למכה, ויצא למלחמת חורמה ביהודים. שים לב שירושלים לא מוזכרת בקוראן ולו פעם אחת.

אכן, רבים שלטו בארץ לבד מהיהודים. המצרים, היוונים, הרומאים, הבבלים, הפרסים, האשורים, הצלבנים, הטורקים - אבל אף אחד מהם לא כונן יישות מדינית שמרכזה בארץ ישראל (לבד מהצלבנים, כמובן, והם כבר לא בסביבה, נכון?). כל מי ששלט בארץ, כולל הערבים, לא התייחסו לארץ ישראל כאל יותר מעוד מחוז נידח באימפריה שלהם. אפילו המוסלמים, שלטענתך יש להם זיקה לארץ, הזניחו אותה (הפכו ארץ ירוקה ופורה למדבר) ובכל ימי שלטונם ונוכחותם פה (מאז המאה ה-7) ייסדו בארץ יישוב אחד בלבד - רמלה. אפילו בעיניהם, ארץ ישראל לא היתה מספיק חשובה כדי לפתח אותה.
אז איזו זיקה בדיוק יש להם לארץ ישראל?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:02

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר