לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2007, 17:03
  letrep letrep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.02
עצה בקשר לקורס למתחילים בשוק ההון

היי, החלטתי לקחת קורס למתחילים בשוק ההון ואשמח לשמוע את עיצותכם ולקבל את עזרתכם.
כרגע אני יודע על 2 קורסים.
הראשון במכללת מגמות, וכולל 88 שעות, ועולה בהתאם, 4500 שקל.
האתר שלהם הוא: http://www.megatrend.co.il/ ויש שם מימין את הקורס "קורס השקעות בשוק ההון" ושם יש סילבוס בקובץ וורד.

הקורס השני, הוא קורס של ברוקרטוב, ועולה 2500 שקל, אבל כולל רק 48 שעות.
http://www.brokertov.net/articles.a...=2&article_id=8

אני מחזיק בידי את הספר הבורסה למתחילים וקראתי את רובו, אבל בכל זאת אני חושב שקורס בהתחלה יהיה יותר נח לי.

הקטע הכספי הוא פקטור בעיני ברגע זה(למרות שאנשים רבים, נכנסים לשוק ההון ומשקיעים מאות אלפים בלי לדעת הרבה כשבאחוז קטן מאוד מסכום ההשקעה היו יכולים לקבל השכלה פורמלית)

האם אתם מכירים עוד קורסים שאתם ממליצים עליהם?
אני לא ממש רוצה לחלק את הימים ככה שאסיים את הקורס רק ב5 חודשים, ומצד שני גם לא יכול לעשות לימודי יום.

אשמח לכל עיצה.

טל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2007, 11:14
  2shon 2shon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
צבאי שוק ההון והבורסה-קורסים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי letrep שמתחילה ב "עצה בקשר לקורס למתחילים בשוק ההון"

חבר'ה,לפני שאתם רצים לשלם שכ"ד,כדאי שתגדירו לעצמכם בדיוק מה אתם רוצים,מה המטרות,באיזה שווקים או בורסות,האם אתם רוצים רק מניות,או גם חוזים,אופציות,סחורות וכו'...
יש הבדל רב בין הבורסה בארץ לבין הבורסות בחו"ל(הנסד"ק לדוגמא),שזה בערך כמו שוק מחנה יהודה והירקן מתחת לבית.עוד שאלה שכבר רצוי לחשוב עליה בין המטרות היא:האם אתם רוצים להשקיע? לאיזה טווחים? האם אתם רוצים להיות סוחרי יום? סווינגרים? ארוכח טווח?
עוד שאלה חשובה שתשאלו את עצמכם היא:מה קורה אחרי הקורס?
האם ישנה דרך להמשיך באותה מכללה?האם יש לה חדרי מסחר?חונכים או איזה שהוא אופן אחר שמאפשר להתנסות על חי.
האם חשובה לכם תעודת יועץ?האם מה שאתם מכוונים אליו זה יעוץ או תכלס ליסחור?(אגב ליועץ אסור הרבה פעמים לסחור מפאת ניגוד אינטרסים,כך שהידע שלו לרוב תיאורטי בלבד ורוב היועצים שאני מכיר,לא קנו מעולם מניה שחוקה אחת מכספם).ואם בכל זאת בחרתם בייעוץ,האם יש איזה הסדר בין המוסד הלימודי קרי המכללה לאיזה גוף פיננסנ לצורך סטאג'(הבעיה שאח"כ)?
השלב הבא אחרי מציאת תוכניות מתאימות,אמור לעבור בשיעורי נסיון.לכו לאותם המכללות,כנסו לשיעור שמתנהל ולא משנה איזה ותראו אם זה מדבר אליכם בכלל.איך המרצים?
והכי חשוב,דברו עם סטודנטים שסיימו ותראו מה הם עושים עם זה!!!
במקרה שאתם רוצים לדעת רק מונחים כלליים וכדומה,ישנם ספרים מצויינים.
בהצלחה לכולם ונפגש "בזירה".
ישן 28-10-2007, 15:46
  letrep letrep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.02
חשבתי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי 2shon שמתחילה ב "שוק ההון והבורסה-קורסים"

חשבתי על אולי לשנות פאזה, או לפחות לנסות.
4000 שקל זה הרבה מאוד כסף, ואולי הייתי נחפז מידי.

אני שוקל לרכוש כמה ספרים, ולהשתמש ברשת האינטרנט, ולפתוח חשבון דמו.
הסכומים של הספרים, הם זעומים מאוד לעומת הקורס, וגם אם לא אצליח לנצל אותם במלואם, עדיין הניסיון שווה זאת.

אני שוקל לרכוש את הספר "הבורסה בישראל ובעולם, ושוק ההון" ואולי עוד ספרים, השקעה אפסית, וליצור לעצמי תוכנית פעולה, אולי בעזרתכם.

אם אחרי חודש-חודש וחצי, אראה שאני לא מתקדם לשום מקום, אנסה שוב ואז אולי אשקול קורס.

בנוסף אני שוקל ללכת לכמה שיותר ערבי מבוא, האם יש כאלה? כדי לקבל הבנה ברורה יותר לגבי ניירות הערך השונים והבסיס.

אשמח לקבל רשימה של נושאים מומלצים ללמידה על פי הסדר.

קראתי את רוב הבורסה למתחילים, והבנתי ולמדתי הרבה דברים אך לא התעמקתי בנושא, ולא קראתי שוב ושוב, ומכאן בא החשש שלי לגבי למידה לבד.
יש לי נטיה להעמיס את עצמי באינספור ספרים, ולא לקרוא אותם.

הגעתי למסקנה, שהשקעה בספרים, היא אחת מההשקעות הנהדרות ביותר, ואין כזה דבר הפסד(במיוחד במחירים זעומים כל כך, ובמיוחד כשאנשים מבזבזים הון על שטויות), ומי יודע אולי בעתיד אמצא משפט אחד בספר שקניתי פעם שישנה את החיים שלי.

אלה המחשבות:

לקרוא את הבורסה למתחילים שוב,
לקנות את הבורסה בישראל ובעולם ושוק ההון,
לפתוח חשבון דמו,
ללכת לכמה ערבי מבוא. דרך אגב יש ערבי מבוא בחינם שמציעים את הידע שאני מחפש?
האם יש עוד מקומות של קבוצות שמתאגדות בחינם שיוכלו לעזור לי.
לקרוא כל יום בבוקר את מוסף הכלכלה.

איזה עוד שלבים?

כמובן שהדרך הקלה היא קורס, אבל זו השקעה כספית אדירה, ביחס לאלטרנטיבות וזו בחירה בדרך הקלה עד מאוד.

האם החלק העיקרי בבורסה הוא הניתוחים? הניתוח הפנדומנטלי והטכני? אני מניח שיש כל מיני כלים לניתוח פנדומנטלי(כמו קריאת דוחות לדוגמא), לניתוח טכני אני יודע שיש הרבה, האם יש גם ספריים לניתוח פנדומנטלי?

זה לא יכול להיות רע להשקיע 400 שקל, בכמה ספרים, ולנסות להתחיל ללמוד לבד.

הנטיה שלי לעצלנות, ולשים ספרים שקניתי בצד ולא לקרוא אותם קצת מדאיגה אותי.

אשמח לקבל המלצה לדרך עבודה, ולמידה, לספרים, ולכל דבר אחר.

ושוב-האם אני יכול לקבל איפשהו ידע מקצועי בסיסי, פנים מול פנים בחינם? (ערבי מבוא, מפגשים כלשהם וכו)

טל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר