לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2007, 00:49
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "סדנת ישראליות בבית הספר"

אני עברתי בכיתה י' מעיין סדנה שנקראה "מסע בחברה הישראלית", בקיצור מסב"ה.(ועכשיו אחרי השביתה אני אמשיך לעבור דברים בסגנון).
במסגרת המסב"ה היו לנו מפגשים פעם בשבועיים במשך שעתיים(שעה אקדמית, לא שעתיים של 60 דקות..) ובהם היינו עוסקים בכל מני דברים שיש בחברה הישראלית. כל מני תופעות. כל מני אנשים. דנו בהרבה נושאים, החל מ"הבועה" שבה אני חיים עד למיעוטים. לשכר מינימום. לחלוקת התקציב במדינה. דיברנו על סוגי התיישבות שונים (עיר, קיבוץ, ישוב קהילתי) ועל האנשים שגרים שם. דיברנו על יהודים וערבים במדינת ישראל. ובכללי דיברנו על ההגדרה של "ישראלי" (שדרך אגב, עד כמה שידוע לי, אף אחד מאיתנו לא הצליך לצאת משם עם דעה מגובשת "מיהו ישראלי").
בסופו של דבר עברנו מסע של חמישה ימים מתל-אביב עד דימונה ובו נפגשנו עם המון אנשים בשכבות השונות של מה שנקרא "החברה הישראלית".
לחניכים שלי לשעבר עשיתי פעולה על "מיהו ישראלי" שהיא ערבוב של כל מני פעולות שאני עברתי (וזהמ תאים כמעט לכל שכבת גיל, גם יב'). בפעולה מתחתי קו ארוך של סלוטייפ לבן. ובצד אחד שלו כתבתי "כן" ובצד השני כתבתי "לא". ואז אמרתי לחניכים שהם צריכים למקם את עצמם על הקו בהתאם להתחברות שלהם עם המשפטים שאני הקראתי להם. אז היו כל מני משפטים בסגנון "אני אוהבת לראות טלוויזיה","אני בלונדיני", "אני אוהב חיות", ואז בסוף אמרתי "אני ישראלי".
אחר כך תליתי על הקירות ברחבי החדר תמונות של אנשים שלקחתי מהעיתון. ליד כל תמונה שמתי דף. ולכל אחד הבאתי מדבקה שעליה רשומים כל מני תיאורים, תכונות וכאלה... (למשל: "נחמד","תלמיד טוב", "תלמיד גרוע", "עצלן","פעיל", "דיסלקט","היפאקטיבי",נשוי","גרוש","יש לו ילדים","יתום","יהודי","לא יהודי","ישראלי"... דברים בסגנון) אמרתי להם להסתובב בחדר ועל הדף שליד התמונה להדביק את המדבקות עם המילים שהכי מתאימות לדעתם לבן אדם. כמובן שהם לא באמת יכולים לדעת אם הדברים שהם הדביקו נכונים.
בחלק האחרון חילקתי אותם לקבוצות. כל קבוצה קיבלה בריסטול בגודל גיליון. ואמרתי להם לצייר "ישראלי". רובם ציירו את הגרסה הערסית, זאת שמחזיקה פלאפל, מעשנת סיגריה, עם שרשרת "חי", קוצים, בוקסר, וכובע טבמל (אני יודעת שגם יש קוצים אבל הם מצאו דרכים לצייר את זה ביחד..). רק חניכה אחת ממש הסתבכה עם זה ואמרה לי שהיא לא יכולה לצייר. כי יש כל כך הרבה סוגי של ישראלים. והיא לא יכולה לצייר רק סוג אחד ולהגיד שרק הוא ישראלי. (איזה כיף זה להתגאות בחניכים!). בכל מקרה. בסיכום הפעולה הסברתי להם שאין באמת סממנים חיצוניים לתכונות. וכמובן ל"ישראלי". הסברתי שבישראל יש כל כך הרבה אנשים שמגיעים מרקע שונה, עם מראה שונה ותרבות שונה. ולמרות הכל לכולם אנחנו קוראים ישראלים. ולכן, אי אפשר להגדיר "מישהו ישראלי".
ואני בטוחה שזאת המסקנה שתגיע גם במה שאתה עושה. אני מקווה שזה נתן לך כמה רעיונות. בהצלחה.
חזרה לפורום
ישן 29-10-2007, 20:25
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "איזה קטע מטורף בדיוק מחר יש..."

וגם פעם בפעולה שהעברנו העברנו על אותיות ומספרים(2 שורות שורה עם אותיות שורה עם מספרים) משהו באמצע(במקרה הזה דגל ישראל) ואומרים אות ומספר ואנשים צריכים לקחת את הדגל כמה שיותר מהר(חשוב לציין שהדגל מצוייר על דף ולא דגל אמיתי חס ושלום!!)
צריך להבטיח משהו ממש ענקי למי שמקבל את הדגל(לקבוצה שמקבלת את הדגל) וחשוב להגיד לקבוצה גם שחייבים מורל(זה מלהיט את המתחרים, ולהגיד שעל זה מקבלים המון המון נקודות) בסופו של דבר יש את אלו שנגד לשים את הדגל על הרצפה, ויש מצבים שהדגל נקרע ואנשים ממש כועסים ובוכים ואז דנים על המצב הזה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר