לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2007, 07:18
  nulii nulii אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.07
ביטול חוזה דירה

שלום,

אני וחבר שלי חתמנו לפני כחודש חוזה על שכירות דירה.
תאריך הכניסה לדירה הוא ה 1.11.07, כאשר אתמול בלילה (28.10.07) אנחנו מקבלים SMS
מבעלת הדירה כי עקב בעייה בדירה עם העירייה היא נאלצת לבטל את החוזה ושנדבר למחרת.

אנחנו כמובן הופתענו מ SMS זה ולכן כתבנו לה תחילה SMS בתגובה שאיננו מקבלים את דבריה ושכבר היו לנו הוצאות הכרוכות במעבר הדירה ולכן אנו נפנה לייעוץ אצל עורך דין בנושא.
בנוסף כתבנו שאנו מתכוונים להיכנס לדירה ב 1.11 כפי שכתוב בחוזה.

לאחר שחשבנו קצת ושקלנו מילים החלטנו לנסות להתקשר ולהבין מה פשר העניין, אך בעלת הדירה לא ענתה לטלפונים וסיננה אותנו.

לאחר מספר דקות קיבלנו שוב SMS בתגובה, שהיא אינה מרוצה מדברינו ושהיא אינה רוצה שכף רגלינו תדרוך אי פעם בביתה ! בנוסף היא איימה עלינו שאמצעיה הכספיים רבים ושלא כדאי לנו לצאת בתביעה!

אנחנו היינו מאוד המומים עקב דבריה ואני אציין ואומר שיחסנו עמם מרגע חתימת החוזה היו טובים מאוד ולכן פשר SMS ים אלו לא היו ברורים לנו.

לאחר כשעה נוספת, התקשר אלינו בעלה. הוא התחיל להתנצל ולהסביר שקרתה טעות וכי אשתו חשבה שיש בעיה עם הדירה למרות שאין כזו בעיה. הוא טען שהיא נתונה תחת לחצים רבים עקב עזיבתו את הארץ ל 10 חודשים ושהיא הוציאה את זעמה עלינו לשווא.
הוא התנצל ארוכות ואמר שישמח אם נכנס לדירה בזמן למרות שהוא יבין אם נחליט כעת אחרת.

לאחר כל המאורעות הנ"ל החלטנו כי נסלח, אך אנחנו לא מעוניינים כבר לעבור לדירה למרות ההתרעה הקצרה ועוגמת הנפש שנגרמה לנו.
מדובר ביחידת דיור הנמצאת בשטח בית המשכירים עצמו ולכן אנו מעדיפים להימנע מהמקרה הבא שיבוא עקב הוצאת זעמה של המשכירה עלינו.

אך, אנו דואגים שהמצב שיווצר הוא שבסופו של דבר אנחנו אלו שמפרים את החוזה ולכן למרות שבעל הדירה טוען שהוא יקבל זאת בהבנה הוא יתבע אותנו.

האם עלינו לדרוש לחתום על מסמך לביטול החוזה מול שני הצדדים וללא פיצוי של כל צד את רעהו ?
ומה עלינו לעשות אם הם יסרבו לחתום על חוזה שכזה?
האם יש להם בכלל עילה לתבוע אותנו כעת אם לא נרצה להיכנס לדירה?

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2007, 10:28
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nulii שמתחילה ב "ביטול חוזה דירה"

אתם בפיצול אישיות. מחד אתה דורש אכיפה לחוזה מנגד אתה מבקש להפר את החוזה. תחליט סופית. אם תחליט לאכוף - תוציא בכל מקרה עוד היום מכתב למשכירים שאתה דוחה מכל וכל את ההודעה ב SMS אתה שמח להעלות על כתב את ההכחשה הטלפונית מיום ... ובכל מקרה אתה מודיע שאתה עומד על דעתך לקיים החוזה כלשונו.
אם הפוך, הנושא יותר בעייתי ואינני יכול להבטיח שלא תתבע. אולם, דרך נכונה היא לנצל ובכתב את הסיטואציה באופן הבא: "קיבלתי בתדהמה את הודעתך... אני מאשר את הודעתך זו.... אני רואה בחוזה ביננו בטל. עקרונית היית שומר לעצמך את הזכות להיפרע ממכם על התנהגות זו - אולם, מאחר וכבר מצאתי דירה חלופית אני רואה את הנושא כסגור...
אם הם יבקשו ממני עצה אתה תגיע לערכאות..... ותפסיד
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר