לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2007, 21:26
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מחפש משהו אקזוטי לאוסף?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תחמושת כימית בריטית לתותחים בא"י בתקופת מלחמת העולם הראשונה..."

ממה שאני שמעתי ב 19 לאפריל (קרב עזה השני) הבריטים ירו איזה 2000 פגזי כלור על המוצבים התורכיים בפאתי עזה הדרומיים. הפגזים בקושי גרמו לנפגעים ובגלל הרוח יש בכלל ספק האם התורכים הבינו שהותקפו בגז. הרבה חיילים, שתרגולי התגוננות הגז אצלם הוגברו מאוד ועוד בחום, שנאו את כל העניין ובמיוחד כשציפו שהתורכים יחזירו להם באותה מטבע.

אלפי פגזים נשלחו עד אמצע 1918, אבל לא היה בהם שימוש. פעם קראתי איזו סקירה של מישהו שטען שבמאמר של יגאל שפי הוא טוען שעד 1920 כולם נשלחו מהארץ, חלק מהם לשימוש בעיראק נגד מורדים ערבים! לא התעמקתי בזה מעבר לכך....

בכל מקרה: לחפש נפלים צפונית למגן 3 נשמע לי כמו התחלה טובה להעשרת האוסף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2007, 13:18
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תודה לעונים !....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מחפש משהו אקזוטי לאוסף?"

(וגל - אני שמח שמצאת קצת זמן מלהט העשייה בימים האחרונים כדי להפגין כאן קצת נוכחות)...
מהתשובות עד כה מתחזקת בי ההערכה כי יש דברים בגו אם כי ( שוב) לא ניתן למצא אישור ממשי לכך....

לגבי ה"אוסף"... רק מה שחסר לי זה פגז ממולא בכלור בן 90 שנה....

האמת היא שאני העליתי את הנושא משתי סיבות עקריות :

1 - הנושא מעניין כשלעצמו.
2 - ידוע לי שמדי פעם בפעם (בעיקר בעת חריש האדמה באתרי קרבות מאותה מלחמה) צצים על פני השטח פריטי תחמושת כאלה ואחרים אשר מטופלים על ידי חבלני המשטרה שנקראים למקום, אני לא רוצה לחשוב מה עלולה להיות התוצאה במקרה שפריט חלוד שכזה יצוץ לו לפתע ויטופל כפריט "סטנדרטי".....
ישן 08-11-2007, 05:11
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
בוקר טוב,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תחמושת כימית בריטית לתותחים בא"י בתקופת מלחמת העולם הראשונה..."

הפניתי את השאלה למכר שלי, ג'נטלמן סקוטי שחי כיום באוסטרליה ושירת כקצין מודיעין בחיל התותחנים המלכותי. הוא שירת בעזה מספר שנים במלחמת העולם השניה ולאחר מכן.
מפאת גילו המתקדם, אני מקווה שאם נתקל בסיפור הוא גם יזכור אותו.
השיחה האחרונה שלנו הייתה בעניין "כנופיית שטרן" כפי שהוא כינה את לח"י והיה מרתק לראות את הנושא מכיוון הצד השני. אחד החלקים המרתקים היו תיאורי ירושלים שנעמדה מבחינתו בזמן ברגע שהוא עלה על האוניה שעזבה את הארץ. הוא לא חזר לכאן אף פעם ולכן התיאורים שלו היו ללא השפעות של ידע מאוחר. בין היתר הוא סיפר על חיי הלילה ועל בתי קפה בירושלים, כאלו שהיו בתקופת המנדט, שקראתי עליהם בסיפורים וכיום אינם.
נחכה אם כן לתשובה ומייד כשאקבל אותה איידע אתכם.
ישן 08-11-2007, 17:07
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אם אתה מחפש סיפורים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה רבה !..."

אני ממליץ לך על ביקור ב- royal hospital chelsea . זה למעשה בית אבות ליוצאי צבא הוד מלכותה ששוכן בבניין מפואר על גדות הת'מס ממש לא רחוק ממוזיאון הצבא שבוודאי יעניין אותך. ליד המוסד יש גינה נאה מאד עם כמה ערבות מרהיבות שממנה ניתן להשקיף גם על בית שבו גר פעם ג'רום ק. ג'רום. אני נקלעתי לשמחתי לגינה הזאת עם אשתי לפני כמה שנים, וכשנכנסנו לא שמנו לב לשלט קטן שמציין שהגינה נסגרת למנוחת צהריים (גם הדשא צריך לנוח לפעמים). אחרי הפוגה קלה מהמולת העיר בגינה גילינו שאנחנו לבד והשער נעול. גייסנו את יכולותינו האתלטיות כדי לטפס מעל שער הברזל וכשסיימנו את המלאכה זכינו למחיאות כפיים סוערות. זה היה איש מבוגר ישוב על כסא גלגלים שצפה בפעולת החילוץ הנועזת בעניין רב ובהנאה גדולה. כמובן שהתפתחה שיחה והתברר שהאיש נלחם ונפצע בקרבות במצרים, לאחר פציעתו הועבר לתל אביב להתאוששות. הוא סיפר בהתלהבות על ימיו בפנסיון נאה על חוף ימה של העיר הלבנה, וכמובן לא שכח לציין את הצרות שעשו לאנגלים אנשי ה Stern Gang . אין לי ספק שאם תגיע לשם תוכל למצוא עוד וטרנים שישמחו לחלוק איתך מחוויותיהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר