לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2007, 19:16
  Ranle Ranle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ranle שמתחילה ב "סוף קורס מפקדים מחזור 107 - תותחנים"

קודם כל high hopes, אני עוד לא יודע, יש שיחות מג"ד ביום רביעי ואז מקבלים שיבוץ

בקשר לשירות, אני אישית ביקשתי להיות בתותחנים ואני מרוצה מהמקום שאני נמצא בו, גם במסלול וגם בקורס היו איתי אנשים מעולים שמאוד נהנתי לעבוד איתם.
בקשר לפיזיות, שאתה עובד בתומ"ת אז יוצא לחלק מצוות להרים לא מעט פגזים וזה דבר לא קל אבל לומדים איך לעבוד נכון ומתרגלים לרוץ איתם בלי בעיה.
בקשר לעניין שבשירות, אני חושב שזה מאוד תלוי איפה אתה נמצא, לא תמיד תעשה קו מעניין או אימון מעניין אבל גם בחטיבת חי"ר לא תמיד מעניין, אם אתה נופל על אנשים טובים אז המשימה תהיה הרבה יותר כיפית ומעניינת וככה גם בשלבי ההכשרות.
לי אישית כיף עד עכשיו בשירות.

אתה מיועד להתגייס לתותחנים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2007, 10:05
  Ranle Ranle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי oriMAG שמתחילה ב "בהצלחה אחי =] אני מיועד..."

אני מיועד להתגייס לתותחנים 2/12 בהצלחה, אתה יודע לאן אתה רוצה להגיע?
אתה יכול להגיד לי באיזה יחידה אתה משרת? אני בגדוד דרקון, גדוד של תותחי דוהר.
מפקד צוות כלומר אתה מפקד על תותח? כן, ההכשרה שאני עברתי היא מפקד צוות "דוהר"
איך השירות עד עכשיו, מספק?בסה"כ אני מאוד נהנה עד עכשיו בשירות, עוד לא עברתי וחוויתי כל מה שרציתי לעבור אבל יש לי עוד שנתיים שאני בטוח שבהן יצא לי לעבור הכל בחייל

מי היו המפקדים שלך? מפקדים איפה? בקורס או במסלול?

דבר ראשון כל הכבוד ובהצלחה בהמשך!! תודה
דבר שני מהי כמות הפעילויות והמבצעים בחיל, האם היא רבה או שרוב הזמן זה שמירות/תורנויות, והאם אתה בינתיים מסופק מהשירות בחיל? החייל, כמו כל חייל קרבי תופס קווי חי"ר שכוללים בתוכם גם מחסומים,סיורים ומעצרים. אמנם ברור שלא ישלחו לוחם מהחייל לעצור מבוקש ברמת סיכון גבוהה כי זה לא היעוד של החיילים בחייל, אבל יש פעילות.
שמירות ותורנויות מפסיקות עם הזמן, בתור צעיר מן הסתם שתשמור ותעשה יותר תורנויות.
ועוד משהו...האם אתה יודע מה הסיכוי להגיע לאיכון או לגדוד הרעם(בתור מפעילMLRS) במידה וארצה להיות שם והאם אתה יודע עד כמה טוב השירות שם מבחינת פעילות מבצעית ות"ש? הסיכוי להגיע לשם קיים, אמנם הביקוש גדול אבל אם תדע לבקש כמו שצריך כשתתגייס אז אתה תגיע לשם, אין מיונים או משהו כדי להגיע לגדוד. בקשר לשירות שם, אני לא הכי מבין בגדוד ובפעילות שלו אבל אני יודע שהם תופסים קווים כמו כולם, אני מקווה שיש פה מישהו מMLRS שיכול לענות על זה יותר טוב ממני.
ועוד דבר אחרון, במידה וארצה לצאת לקורס מפקדים ולאחר מכן לקצונה,מה הסיכוי להתקבל? כדי להיות מפקד אתה צריך שיהיו לך את הנתונים המתאימים ולהיות בן אדם מתאים, אחר כך במהלך הקורס כל מי שרוצה לצאת לקצונה ומתאים לכך לדעת המפקדים בקורס נשלח למבד"קים ואם הוא עובר אותם אז הוא יוצא להכנה לקצונה ומשם מתחיל את הדרך עד לסיום ההשלמה החיילית.

תגיד הבונדי הזה אומר משהו למה ראיתי על אחת החולצות של אחי גם בונדי 104 והוא היה 2ג'? בונדי זה שם של סוללה בקורס.יש בקורס שלוש סוללות;סוללה א' אסיאלגן,סוללה ב' בונדי,סוללה ג' גמלא
ישן 03-11-2007, 16:09
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "נב"א- ניהול ובקרת אש"

אני רק אוסיף

נב"א התחלקו לשתי פלגות, פלגה אחת של סמפי"קים וסמק"שים (שתי תפקידים נפרדים, כמו שצריך להיות, לא תפקיד מאוחד) כאשר לכל צוות יש מתרגל סמפי"ק ומתרגל סמק"ש (כמו שקורה בפלגה 3 בפועל)

הפלגה השנייה היתה כל יחידות האיכון, שהיום הם עושים את הקורס מפקדים ביחד עם mlrs.
בעיקרון כל האימונים מבוצעים בנפרד ובאימוני סוללה מצרפים לכל סוללת דחפ"זים צוות מפי"ק (בלי קשר לאיזה אגד כל חייל משתייך).

השיטה הזאת הייתה טובה בהרבה, ככה הסמפי"קים יכולים להתעסק בדברים החשובים, שזה החלק המקצועי, דבר שהם לא יכולים להשלים בשלב יותר מאוחר. בעוד הדחפ"זים אוהבים לבזבז את הזמן עם מסדרים חוזרים וכל מיניי תיזוזים ומבחנים הסמפי"קים עושים הרבה יותר סטים בשטח, ושם גם הגנן מתזז שקשורים יותר לתפקיד.
בסופו של דבר אני יכול להגיד שבתור גנן השילוב הזה היה מאוד לא נוח לנו, זה הוסיף לנו הרבה משימות שבדרך כלל לא היינו צריכים להתעסק בהם.

עוד דבר שצריך להבין, פעם מ"ט היו עושים טירונות ביחד ורק בסוף הטירונות היו מחלקים לגדודים, כמובן שיש לזה את החיסרון של להיכנס לסוללה מחזורית מאוד מגובשת בלי להכיר אף אחד, אבל מצד שני כל המ"טתים והסמפי"קים הכירו אחד את השני, וזה היה מאוד נוח שאם לא היית יודע משהו היה לך למי להתקשר, וגם היינו סוג של מאפיה קטנה (יודעים כל מה שקורה בחייל, מושכים חיילים מקורסים, כל הדברים האלו)

ישן 03-11-2007, 17:00
  chaikr chaikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.06
בתקופה ההיא הסמ"קשים לא היו דחפ"זים מוסבים?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני רק אוסיף נב"א התחלקו..."

ככה אני הבנתי...
שפעם היו מכשירים מ"ט להיות סמפי"ק 1 והיו לוקחים איזה מפקד דחפ"ז והיו עושים לו הסבה לסמק"ש
באופן דומה לסמק"ס שהולך היום, עד כמה שאני יודע בקורס מפקדים לא מתאמנים על זה...

אם לא- במה היה שונה ההכשרה של הסמק"ש? הוא היה עובר שיעורים מעבר לשיעורי הקשר שלכולם למדו בקורס מ"ט? היו שיעורים יותר מתקדמים? סה"כ אין יותר מדי מה לדעת, בסה"כ לחזור על פקודות...

אני יודע מה זה נב"א, לא ארחיב...

בקשר למה שאמרת על המאפיה, אני חושב שבסופו של דבר זה לא כ"כ משנה כי במילא אתה נמצא בכל שיעור מקצועי (בקורס מ"ט/מפקדים) עם כל המ"ט/סמפי"קים של האגד שלך ככה שכן יוצא לך להכיר את האנשים ככה שיש קשרים...
לא זכור לי שהעובדה שהיינו ביחד עם הסוללה בקורס מפקדים הפריעה לנו יותר מדי, אף פעם לא היינו בלו"ז שלהם כשהיו לנו שיעורים יעודיים ואני מניח שאת המשימות הסוללתיות היינו עושים גם אם היינו בסוללה נפרדת (אבט"שים שמירות וכ"ו)
ישן 01-11-2007, 02:51
  Deathly Deathly אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי אור... שמתחילה ב "השירות בחיל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אור...
דבר ראשון כל הכבוד ובהצלחה בהמשך!!

דבר שני מהי כמות הפעילויות והמבצעים בחיל, האם היא רבה או שרוב הזמן זה שמירות/תורנויות, והאם אתה בינתיים מסופק מהשירות בחיל.
ועוד משהו...האם אתה יודע מה הסיכוי להגיע לאיכון או לגדוד הרעם(בתור מפעילMLRS) במידה וארצה להיות שם והאם אתה יודע עד כמה טוב השירות שם מבחינת פעילות מבצעית ות"ש
ועוד דבר אחרון, במידה וארצה לצאת לקורס מפקדים ולאחר מכן לקצונה,מה הסיכוי להתקבל...

מתנצל מראש, אבל אני חייב לכתוב את התגובה הזאת לטובתכם האישית בלבד.
המשתמש "Ranle", פותח האשכול, שסיים עכשיו קורס מפקדים, הוא כנראה חייל שהיה בינתיים כל השירות שלו רק בשבטה ולא בקו מבצעי. סליחה אם פגעתי, תקן אותי אם אני טועה.
כל אחד ואחד ממכם, מלש"בים יקרים, יעשה טעות אדירה אם הוא יגיע לתותחנים, ובמיוחד אם הוא יגיע לאחד הגדודים הרגילים. לא כל אחד מגיע לקורס מפקדים. להיפך, הרוב מגיע בסופו של דבר לסוללה מבצעית כחפ"ש צעיר שטוחנים אותו למוות. גם מי שמגיע ממפקדים לגדוד מגיע כמפקד צעיר ונטחן למוות. אין לי כח לפרט עוד, אבל באמא שלכם, עזבו את הרעיון הזה של ללכת לתותחנים. החיל הזה הוא חיל בלוי, שלא משקיע בחיילים שלו, לא במפקדים שלו, ואפילו לא בקצינים שלו. החיל הזה מוציא מכל סוללת מסלול כמעט חצי מהאנשים לקורס מפקדים, בגלל חוסר כח-אדם מטורף, שנובע מהבריחה מהחיל. ואם כל זה לא הספיק, אז שבטה זה הבא"ח הכי נוראי מבין כל הבא"חים הקרביים, המקום הכי נוראי לטירון עלי-אדמות. אולי עכשיו תותח נראה לכם דבר מגניב וכיפי, אבל חכו שתעשו עליו טפל"ש.
עזבו, חכו שתעשו עליו טפל"ש לבד במבצעית כי אתם צעירים, ואז עוד תעלו 2-6 בלילה לשמירה כי אין סד"כ. בקושי תספיקו לישון, וכבר תצטרכו לקום בהשכמה למסדר בוקר של שעתיים שלמות שהרס"פ עושה לכם כי משעמם לו.
וכל זה על קצה הלשון...
חבר'ה, חבל לי להרוס לחיל את המלש"בים המיועדים, אבל לא סתם הביקוש לחיל תותחנים הוא אחד הנמוכים בצה"ל.
ראו הוזהרתם, ההודעה הזאת היא רק לטובתכם.
אם אתם רוצים לשאול עוד שאלות על החיים הנפלאים בחיל, ובמבצעית בכלל, אתם מוזמנים.

הכותב הוא חייל משוחרר.

נערך לאחרונה ע"י Deathly בתאריך 01-11-2007 בשעה 02:58.
ישן 01-11-2007, 03:16

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "מה אתה מציע? שאף אחד לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
מה אתה מציע? שאף אחד לא יתגייס לתותחנים?
או שאולי עדיף שמי שכבר מתגייס יתגייס מרצון?
או, חלילה, רחמנא ליצלן, מבחירה?

החיל צריך אנשים.
החיל חייב אנשים, כי לחיל אין אנשים. באמת שכל בנאדם נוסף שמתגייס לחיל הוא שינוי עצום בסד"כ של מבצעית. אם רק עוד 10 אנשים היו מתגייסים לכל גדוד תותחנים וגם נשארים שם, המצב היה הרבה יותר טוב. אבל ה-10 אנשים האלה אף פעם לא נשארים. אם במקום 60 איש (בממוצע) שמסיימים מסלול, היו מסיימים 70 איש, ועוד ה-10 איש הנותרים היו הולכים גם לסוללות המבצעיות, המצב היה משתפר פלאים. אבל לך תשכנע בנאדם להישאר בחיל.
קודם שהחיל ישקיע בחיילים שלו, ואז אולי החיילים ירצו להישאר.
אם החיל היה משפר קצת את התנאים בשבטה לטירונים, אם החיל לא היה כ"כ בזוי ומוציא חצי סוללה כל סוף מסלול למפקדים, ובסוף חצי מהמפקדים האלה הולכים להיות עציצים בשבטה, במקתמ"ר, במז"י ואלוהים יודע איפה, במקום להיות תוספת קדושה של סד"כ במבצעית, אם החיל היה משקיע עוד קצת כסף, ומחליף את האפודים של המאה ה-19 בווסטים חדשים, אם הקצינים בחיל היו באמת קצינים, ולא ברירת מחדל כי האנשים הבאמת איכותיים, לא רוצים להיות קצינים בחיל הבלוי הזה, ואני יכול להמשיך עם זה עד מחר, אז אולי, היה ביקוש לחיל.
מי שמתגייס מבחירה לתותחנים, הוא אדם מבורך. חייבים שם כל בנאדם עם מוטיבציה (וגם אני באתי עם מוטיבציה, אבל היא מתאיידת מהר מאוד).
אני רק מזהיר מפני הבא לבוא.
ישן 01-11-2007, 07:51
  melarky melarky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
אין לך חצי מושג על מה אתה מדבר.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Deathly שמתחילה ב "[QUOTE=chatulim]מה אתה מציע?..."

הדבר הנכון היחיד שאמרת זה שמוציאים חצי מהאנשים לקורס מפקדים וזה מוגזם..
מה זה קשור זה שמוציאים מלא אנשים לקורס מפקדים לבין זה שאין אנשים בחיל?.. הרי שאם צריך הרבה מפקדים זה בגלל שיש הרבה חיילים לא?.. אני מסכים עם זה שיש יותר מדי מש"קים בשבטה וובלי"ש והתפקידים שהם עושים יכול לעשות כל חייל עם פרופיל 64 וחבל שהם נרקבים שם.
טחינה בחיל? היציאות בגדודים הם 16-5 שזה יותר טוב מהרבה מאוד גדודי חי"ר שמה עושים 17-4 ובמקרה הטוב 16-5... כמות האימונים שעושים בגדודים בחיל היא גבוהה בהרבה מחילות אחרים כי החיל הוא מקצועי ושם כידוע לך עושים חמשושים/שושים.
שבטה הבא"ח הכי גרוע? ממש לא... בתור מישהו שראה את כל הבא"חים כמעט בדרום (אני לא מכליל את צנחנים וגולני, שגם אותם ראיתי) אני יכול להגיד לך בוודאות שאתה טועה. הטירונים ישנים ביבילים ממוזגים ויש הגבלות מהחריפות ביותר שיש לגבי מענה פיקודי מצד מפקד הענף של הכש"ל(מפקד הבט"ר).
ניחוש שלי?.. אתה השתחררת והיית חייל ממורמר בסוללה ותיקה שטחן וסבל ומדבר על דברים שאין לך מושג בהם, והקצת שיש לך פשוט לא נכון לגבי מה שקורה עכשיו.
החיל הוא חיל מצוין, עם איכות כח האדם מהגבוהות שביחידות השדה. המון מסלולים שונים קיימים בו, ויכולת ההתקדמות וההתפתחות האישית מצוינת, למפקדים כמובן.
אני ממליץ לכל מי שמתעניין בפיקוד, חשיבה ואנשים איכותיים, ופחות התנגחות עם האויב, להגיע לחיל.
ישן 01-11-2007, 15:46

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Deathly שמתחילה ב "[QUOTE=chatulim]מה אתה מציע?..."

לפי דעתי המירמור שלך נובע בעיקר מזה שאתה חושב שבמקומות אחרים המצב הרבה יותר טוב.
זה אחת הבעיות הגדולות של החיל, אנשים אוהבים להתמרמר על דברים "שקורים רק בחיל" ובגלל זה הם דואגים להישאר שבוזים כל השירות שלהם.

חוסר סד"כ הוא דבר שנכון לכל חיל ולכל חטיבה ולכל גדוד, כמובן שיש בעיה בכך שסוללת תותחים היא יותר קטנה מפלוגת חי"ר (הרי יש לך מספר קבוע של צוותים ובכל צוות אתה צריך מספר מסויים של חיילים, איך אתה רוצה להגדיל את זה עוד) ולכן לפעמים יש יותר לחץ בכמות הפעילות כשעושים שטחים, אבל היום מח"טים מודעים לזה והם מורידים חלק מהמשימות. מה גם שתגיד תודה, שאני הייתי חיל היה צוות אחד פחות ופלגה 3 היתה קטנה יותר, אז אפשר בקלות להגיד שהמצב בחיל מבחינת סד"כ סוללה השתפר בשנים האחרונות.
היציאות הגרועות שאתה מתאר הם טובות בהרבה מיציאות של הרבה חיילות אחרים.
שיבטה היא מקום גרוע לטירונים, כמו שכל בא"ח (לא כולל צנחנים וגולני) הוא כזה לטירונים, לעומת זאת כשאתה בקורס מפקדים, או שאתה מפקד טירונים (או כל תפקיד אחר) אתה מגלה שפרט לאוכל זה אחלה של מקום. יש מגורים, יש חדר כושר, שקם גדול, סטקייה, חלבייה, מרפאה, מרפאת שיניים, יש כמעט בכל אזור חדר טלוויזיה, מגרשי ספורט, מדריכות- באמת שלא צריך יותר.

אני גם בתור חייל שהשתחרר, והיה בגדוד רוב השירות שלו (פרט לקורס מפקדים, מחזור אחד בהכש"ל ומחזור אחד כגנן בקורס מפקדים) יכול להגיד בודאות שהחיל הוא אחלה, ויש בו אנשים מעולים שזה מה שחשוב, אתה יכול לאכול חרא כל היום העיקר שביחד איתך יש אנשים טובים שעוברים את אותו דבר. בגלל שלא התמרמרתי, אלא מצאתי את מה שטוב לי בכל מקום, ואם לא היה לי טוב אז דאגתי לעבור תפקיד או להתקדם אז היה לי שירות מאוד ממצא, אני יודע שתרמתי הרבה אני גם מבין את החשיבות של החיל.

ישן 01-11-2007, 16:15

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "לפי דעתי המירמור שלך נובע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
לפי דעתי המירמור שלך נובע בעיקר מזה שאתה חושב שבמקומות אחרים המצב הרבה יותר טוב.
זה אחת הבעיות הגדולות של החיל, אנשים אוהבים להתמרמר על דברים "שקורים רק בחיל" ובגלל זה הם דואגים להישאר שבוזים כל השירות שלהם.

חוסר סד"כ הוא דבר שנכון לכל חיל ולכל חטיבה ולכל גדוד, כמובן שיש בעיה בכך שסוללת תותחים היא יותר קטנה מפלוגת חי"ר (הרי יש לך מספר קבוע של צוותים ובכל צוות אתה צריך מספר מסויים של חיילים, איך אתה רוצה להגדיל את זה עוד) ולכן לפעמים יש יותר לחץ בכמות הפעילות כשעושים שטחים, אבל היום מח"טים מודעים לזה והם מורידים חלק מהמשימות. מה גם שתגיד תודה, שאני הייתי חיל היה צוות אחד פחות ופלגה 3 היתה קטנה יותר, אז אפשר בקלות להגיד שהמצב בחיל מבחינת סד"כ סוללה השתפר בשנים האחרונות.
היציאות הגרועות שאתה מתאר הם טובות בהרבה מיציאות של הרבה חיילות אחרים.
שיבטה היא מקום גרוע לטירונים, כמו שכל בא"ח (לא כולל צנחנים וגולני) הוא כזה לטירונים, לעומת זאת כשאתה בקורס מפקדים, או שאתה מפקד טירונים (או כל תפקיד אחר) אתה מגלה שפרט לאוכל זה אחלה של מקום. יש מגורים, יש חדר כושר, שקם גדול, סטקייה, חלבייה, מרפאה, מרפאת שיניים, יש כמעט בכל אזור חדר טלוויזיה, מגרשי ספורט, מדריכות- באמת שלא צריך יותר.

אני גם בתור חייל שהשתחרר, והיה בגדוד רוב השירות שלו (פרט לקורס מפקדים, מחזור אחד בהכש"ל ומחזור אחד כגנן בקורס מפקדים) יכול להגיד בודאות שהחיל הוא אחלה, ויש בו אנשים מעולים שזה מה שחשוב, אתה יכול לאכול חרא כל היום העיקר שביחד איתך יש אנשים טובים שעוברים את אותו דבר. בגלל שלא התמרמרתי, אלא מצאתי את מה שטוב לי בכל מקום, ואם לא היה לי טוב אז דאגתי לעבור תפקיד או להתקדם אז היה לי שירות מאוד ממצא, אני יודע שתרמתי הרבה אני גם מבין את החשיבות של החיל.

אני שמח שהיה לך שירות מעניין וטוב.
אני גם לא מזלזל לרגע בחשיבות של החיל, הוא אחד החשובים אם לא הכי חשוב במלחמה.
כל בא"ח הוא גרוע לטירונים כמו שבטה? עזוב את גולני וצנחנים - היית פעם בשיזפון? (שריון).
אגב, אתה מרגיש אחרי ההסמכה שלך (רובאי 03) שאתה יכול להתמודד עם מחבל בקרב יריות? (אני מניח שלא) אני לא הרגשתי אף פעם, אז למה מציבים תותחנים בקו חי"ר? מה יקרה אם באמת יקרה מצב, שתותחנים חס וחלילה יתקלו במחבל מאומן ומיומן ע"י חמאס?
אם יש משהו אחד שאני מסכים עליו, הוא שאיכות האנשים בתותחנים היא באמת גבוהה. הרבה אנשים מהחיל הם נפלי טיס, חובלים וכו', ולכן איכות האנשים הגבוהה. אחת המעלות היחידות בחיל.
איך אני רוצה להגדיל את הצוותים? כשאני עזבתי את המבצעית היו בכל צוות בממוצע 7 חיילים, כשהמקסימום לצוות זה בערך 11. יש לך מושג מה זה תוספת של 4 אנשים על כל צוות? זה יכול להוריד את הטחינה כמעט לגמרי. במקום 4-8 בשמירות, זה יכול להפוך ל4-12 ואפילו ל4-16.
אבל מי רוצה להיות חפ"ש במבצעית?
ישן 01-11-2007, 16:46

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Deathly שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]לפי דעתי..."

תאמין לי שאני יודע מה זה עוד חייל בצוות. ובידיוק כמה שאתם התלוננתם למפקדים על זה אני יכול להגיד לך מנקודת מבט של מפקד שגם המפקדים שלכם היו מוכנים להילחם בכל העולם בשביל לקבל עוד חיילים, וגם המפקדים טוחנים, לפעמים הרבה יותר מהחיילים, אבל כפי שאמרתי - תופעה של מחסור בחיילים זה לא משהו ששמור לתותחנים. ההבדל הוא שכשבצוות שיריון מישהו מוציא ג' אז מישהו אחר סוגר 32 כי שם אתה חייב צוות מלא. וטחינות בחי"ר יכולות להיות הרבה יותר גרועות.

מוזר שהחלטת לתת את שיזפון כדוגמא כי גם אני התכוונתי לתת את זה כדוגמא שלילית. עזוב את העיניין של המרחק, כל שני וחמישי סוגרים שם את המטבח בגלל הרעלה ואתה מגיע לחדר אוכל ומקבל מנות קרב (אני מאמין שהיית שם כמוני ברב"ח). אני מסכים איתך שבתור טירון שיבטה זה לא גן עדן, אבל תאמין לי שאם היה יוצא לך להיות שם מעבר לטירונות היית מגלה בסיס אחר לגמרי.

בקשר למה שרשמת על ההכשרה והקו - זאת בהחלט שאלה לדיון אחר (שכבר הייתה פה בעבר) וזאת שאלה נכונה. ואפשר להסתכל עלייה מכמה כיוונים -אף אחד לא יודע איך הוא יתנהג ברגע שהוא יצטרך להסתער, ועובדה לזה יש את הסיפור המפורסם מלבנון על "הצנחן שלא הסתער". ברור שהכשרה טובה יותר יכולה לעזור לך לבצע את זה.

במבחן התוצאה עולים לי עכשיו לראש שלושה מקרים של תותחנים שהסתערו/לא הסתערו - הטירונים של קרן ב2002 בכרמי צור, שלא הסתערו - אבל בתחקיר לא האשימות אותם אלא הבינו שצריך לשנות את הייחס לחשיבות של אבט"שניקים, המקרה השני היה של גדוד רשף בנגוהות, המ"פ מפק"ץ וחייל הסתערו על מחבל, למ"פ היה מעצור בm16 הוא לקח את הגלילון של החייל והרג את המחבל - זה מקרה של הסתערות מצויינת והצלחה מלאה. המקרה השלישי שעולה לי עכשיו לראש הוא המחבל במחסום "כוח רחלי" של גדוד אייל, שהייתה במחסום מפקדת, המחבל הגיע וניסה לדקור את אחד החיילים, הוא וחייל אחר הגיבו מהר וחיסלו את המחבל.

סך הכל במסגרת המשימות שאנחנו מקבלים אז אני כן חושב שההכשרה היא מספיק טובה, למרות שלפי דעתי היה הרבה יותר טוב אם היו עוברים יותר הכשרה על הנשק ויורים יותר, אין מה לעשות, הדבר הכי חשוב הוא שתרגיש בטוח עם הנשק שלך.
אם היו מצפים מתותחנים להיכנס לרמאללה או לבצע מעצרים של מבוקשים בכירים אז הייתי אומר לך שזה ביזיון, אבל בהכשרה שעברנו אין שום סיבה שלא נוכל לעשות את המשימות שנותנים לתותחנים.
גם יש כמה יתרונות - הסדר והמשמעת שיש בתותחנים נותנים הרבה פעמים יתרון גדול במשימות מסויימות (הפגנות נגד הגדר, לדוגמא)

ישן 03-11-2007, 14:19
  idan_g idan_g אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Deathly שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]לפי דעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Deathly
אני שמח שהיה לך שירות מעניין וטוב.
אני גם לא מזלזל לרגע בחשיבות של החיל, הוא אחד החשובים אם לא הכי חשוב במלחמה.
כל בא"ח הוא גרוע לטירונים כמו שבטה? עזוב את גולני וצנחנים - היית פעם בשיזפון? (שריון).
אגב, אתה מרגיש אחרי ההסמכה שלך (רובאי 03) שאתה יכול להתמודד עם מחבל בקרב יריות? (אני מניח שלא) אני לא הרגשתי אף פעם, אז למה מציבים תותחנים בקו חי"ר? מה יקרה אם באמת יקרה מצב, שתותחנים חס וחלילה יתקלו במחבל מאומן ומיומן ע"י חמאס?
אם יש משהו אחד שאני מסכים עליו, הוא שאיכות האנשים בתותחנים היא באמת גבוהה. הרבה אנשים מהחיל הם נפלי טיס, חובלים וכו', ולכן איכות האנשים הגבוהה. אחת המעלות היחידות בחיל.
איך אני רוצה להגדיל את הצוותים? כשאני עזבתי את המבצעית היו בכל צוות בממוצע 7 חיילים, כשהמקסימום לצוות זה בערך 11. יש לך מושג מה זה תוספת של 4 אנשים על כל צוות? זה יכול להוריד את הטחינה כמעט לגמרי. במקום 4-8 בשמירות, זה יכול להפוך ל4-12 ואפילו ל4-16.
אבל מי רוצה להיות חפ"ש במבצעית?

חחח איזה שבוז אתה אחי מה נסגר איתך? חבר'ה הוא כנראה בחור שאכל הרבה כאפות על עצמו, בחור רגיש שכל ג'ובניק היה גובר על השביזות בצורה טובה ממנו, אני בתותחנים ואני מבסוט עד הגג!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:32

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר