לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2007, 21:55
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "קצונה ביחידות מובחרות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -=Ohad=-
רציתי לברר כמה דברים לגבי קצונה,
1.הבנתי שביחידות מסוימות (מטכ"ל / שייטת / שלדג) לוקחים בודדים למסלול של קצונה,
מה קורה אם מישהו רוצה להיות קצין אבל הוא לא נבחר? הוא צריך לחכות לסיום הקבע? כל 4 חודש נפתח מחזור בבה"ד 1. אם הוא רוצה וראוי. אין סיבה שהוא לא ישלח בהקצאה ראשונה או שנייה. יש לוחמים שיוצאים לקצינים גם אחרי שהם נכנסו לקבע ביחידה.

2. חובל שחותם קבע ל-4 וחצי שנים, באיזה דרגה משתחרר? ובאיזה דרגה הוא היה משתחרר אם הוא היה גולנצ'יק ??הגולנצ'ק שעושה 3 שנים משתחרר בדרגת סמ"ר. אם הגולנצי'ק היה עושה 4 וחצי שנים הוא משתחרר רס"ל. מנגד אם הגולנצ'ק היה קצין ועדין עשה 4 שנים הוא היה משתחרר סגן.

בבקשר לחובלים אין לי מושג. אך הסבירות שאולי הם ישתחררו סגן אחרי 4 וחצי שנים.
תודה רבה..

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2007, 23:00
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "1. תודה, הבנתי שכל הקצינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -=Ohad=-
1. תודה, הבנתי שכל הקצינים מהיחידות האלו חוזרים ליחידות שלהם אחרי הקורס, אתה יכול לאמת? לרוב כן. לפעמים יוצאים יותר לוחמים מה שצריך, לטובת "השבחת גדודים".הם לא חוזרים ישר ליחידה אלה משתפשפשים ביחידות "זוטרות" יותר.
2. אני חושב שהיתה אי הבנה,
חובל בחיל הים משרת בצה"ל 7 וחצי שנים (3 סדיר + 4 וחצי קבע) לפי ויקיפדיה,
אם ניקח קצין חי"רניק רגיל ששירת 7 וחצי שנים,כפי שציינתי. אני מהירוקים. אין לי מושג איך זה עובד אצל הלבנים. אך אחרי 7שנים החובל היה משתחרר בדרגת סרן.
שניהם משתחררים באותו דרגה??אם הגולנצ'ק היא חותם קבע בתור נגד. הוא עדין היה רס"ל. אם הוא היה חותם קבע בתור קצין הוא גם היה משתחרר סרן אך אחרי מספר תפקידים (כל תפקיד שנה) שוב תלוי גם אם עושה קורס מ"פ. כמו כן בשביל רס"ן צריך לצאת ללמוד תואר.
3. כיצד קצינים בצה"ל עולים בדרגות? על סמך המלצות + וותק? מי שיצא בהקצאה ראשונה, יקבל דרגה נוספת לפני מי שיצא בהקצאה שניה ?
אני ממש חסר ידע בעניין,
סיפור מורכב. צריך קודם כול לחלק את קצינים ל2. זוטרים עד לרמת הסא"ל. בשביל הזוטרים יש וועדה בכל חיל שממליצה איך לנווט כל קצין על פי ההמלצות שלו. מדרגת סא"ל לכיוון מג"ד יש מוערבות של הרמטכ"ל בנושא. הרמטכ"ל אומר מי יהיה מג"ד של מי. עד כן פרה ראשונה.

עכשיו יש מספר מסלולים בכל חיל. אפשר לקורא לזה. "המטוארים" ורגילים והדינוזאורים. המטואור כמו זה נשמע. הוא קצין צעיר שמיעוד אחרי תפקיד שני להתקדם בצבא. למשל. הייתה מ"מ-> סמ"פ ומועניין להיות מ"פ בגדוד. יכולים להציע לך מסלול מהיר (תוך שנתיים אתה כבר מ"פ יענו בגיל 23 מ"פ שלא כמו פעם הגיל היה + - 25) יחד עם העצה ההזאת באה בעיקר הצעה למימון לימודים או בעיברית. בוא תלמד על חשבון הצבא שנתיים עם רכב. בתמורה לזה תצא לקורס מ"פ תיהיה שנה מ"פ. תצא ללימודים שנתיים.ואז תחזור לצבא לעוד שנתיים וחצי. יענו אתה מחזיר לצבא את ההשקעה שהם הכניסו בכך. אך אתה משתחרר באיזור גיל 26 עם תואר כבר. יתרון וחסרון תלוי בבן אדם.
הרגילים-> לרוב עושים תפקידים קצינים אך לא חשובים כמו מ"פ. אלה כמו קמ"ן או קצין אג"מ או כל תפקיד אחר בגדוד או בחיל שמצריך תקן של קצין והוא תפקיד ליבה. ליבה = עם פיקוד של חיילים תחתך. מ"פ = ליבה קה"ד גדודי (קצין הדרכה) לא ליבה.

והדינוזאורים. הם בצבא, כי אין להם מה לעשות באזרחות. לרוב הם קצינים שמתקדמים לאט. עושים תפקידים של שנתיים כי זה נוח להם עם התנאים והשאר. לרוב "דינוזאור" משתחרר בדרגת סא"ל. ואת רוב הדינוזאורים תפגוש באוגדות או חטיבות. לא בגדודים.

עכשיו ההערה. אין מסלול קבוע !. כל מסלול נתפר על פי אותו קצין והמולצות. יש תוכניות. רוב התכוניות מסתמכות ב. הצבא יתן לך ככה כמו לימודי תואר. ואתה תחזיר לצבא שנתיים או שלוש תלוי בדבר.

בדרגות הקצינים יש תנאים של השכלה גבוהה= תואר.
סגן ->סרן. אינו מצריך תואר
סרן->רס"ן תואר 1
רס"ן > סא"ל (אני כמעט בטוח שבשביל מקורס מג"דים צריך 2 תוארים)
סא"ל->אל"מ 2 תוארים
אל"מ-> תא"ל . לא ידוע לי
תא"ל-אלוף. לא ידוע לי

כמובן שצריך לעבור גם קורסים של. מג"דים,מח"טים ואוגדורנים.
כמו כן מדרגת סא"ל ומעלה יש התערבות ישריה של הרמטכ"ל.

תודה רבה.

עוד פרטים על דרגות בצה"ל ומקורן.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93...7%94%22%D7% 9C

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר