לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2007, 16:06
  דידי4 דידי4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
שאלה בנוגע לדירה שכורה

אני מתגוררת כעת למעלה מ-4 שנים בדירה שכורה ששכרתי מבעלת בית סימפטית שהיו לנו קשרים מצויינים והיה בינינו אמון מוחלט.
לפני מספר ימים קבלתי מכתב מאדם שלא ידעתי קודם על קיומו, ובו כתב כי רכש את הדירה מבעלת הבית הקודמת ומעתה את שכר הדירה יש לשלם לו. ובהמשך המכתב טען שמאחר ואין לי חוזה אני צריכה לפנות את הדירה מיידית או לחתום מייד! על חוזה חדש יקר בהרבה ממה ששילמתי. ניסיתי ליצור עמו קשר אך מזכירתו הודיעה לי שאין על מה לדבר "או שתתפני מיד, או שתחתמי מיד על חוזה חדש כפי שנכתיב לך"! ואיימה עלי שהם מיד פונים לעו"ד.
התקשרתי לבעלת הדירה הקודמת והיא אישרה שאכן מכרה את הדירה ובכל דבר בקשר לדירה אני צריכה לפנות לבעלים החדש.
- את הדירה שכרתי לפני למעלה מ-4 שנים כשבחוזה נרשם כי זמן השכירות הוא לשנה עם אופציה לשנה נוספת. לאחר שנתיים עם תום החוזה כולל האופציה, בעלת הבית אמרה לי שהיא רוצה שאמשיך להתגורר בדירה כמה שאני רוצה וסיכמנו בכתב שמאותו יום ואילך אשלם סכום נמוך יותר מאשר מצויין בחוזה שתם, ולא ציינו במסמך מועד סיום. סיכמנו אני ובעלת הבית שאתגורר בדירה לפחות עוד 4 שנים נוספות וכל זמן שארצה - בסכום החדש - ולא מצאנו צורך לרשום מאז כל מסמך נוסף בינינו.
מאותו יום ועד היום חלפו למעלה משנתיים, ואני ממשיכה להתגורר בדירה ולשלם באופן מסודר את הסכום הנמוך שסיכמנו כל חודש. כשאני יודעת בוודאות שאני ממשיכה כל זמן שארצה.
כיצד עלי להגיב?
1. האם הבעלים החדש יכול "להעיף" אותי מהדירה?
2. עד מתי יש תוקף להסכם שלי עם בעלת הבית הקודמת בקשר לגובה שכר הדירה למרות שלא ננקב בו תאריך אך סוכם בע"פ שיהיה לפחות 4 שנים וכבר חלפו למעלה משנתיים ונותרו לפיכך כמעט שנתיים נוספות?
3. האם בעל הדירה החדש יכול לפנות אותי או לחילופין לדרוש ממני לשלם לו שכר דירה גבוה בהרבה או מופרז ביחס למה שאני משלמת כיום?
4. מהם הסעדים העומדים לרשותי כדי להתגונן מפניו ולהמשיך להתגורר בדירה ולשלם את הסכום הנמוך שאני משלמת כעת?
5. מה הוא יכול לעשות לי אם אמשיך להתגורר בדירה ואתעלם מדרישותיו תוך כדי כך שאמשיך לשלם לו רק את הסכום בסיכום?
6, כמה שניםן צריך להתגורר בדירה שכורה כדי שתהיה לי חזקה בה ולא כל בעלים חדש ירצה בלי כל מו"מ לפנות אותי או לדרוש ממני לשלם סכום מופרז כדי שאתפנה?
אודה לך מאוד על תשובה מהירה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2007, 17:32
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דידי4 שמתחילה ב "שאלה בנוגע לדירה שכורה"

זה לא נראה לך משונה שבן אדם שאת לא מכירה מודיע לך (למרות שיש לו גיבוי של בעלת הבית) שהוא רכש בית שהוא לא ראה? אנשים לא רוכשים בתים בשיחת טלפון עם בעל הבית כאילו מדובר במנוי לחצי שנה לעיתון. אדם שמעוניין בנכס רוצה לראות אותו בעיניים ולעבור על כל החדרים עם "זכוכית מגדלת". מי קונה בית מבלי לראות אותו קודם?

הסיבה היחידה שהייתי קונה בית בלי לראות אותו זה אם מה שמעניין אותי זה הקרקע שעליו הבית בנוי (אבל אני מניח שאת גרה בדירה שהיא חלק מבנין).

אם הבנתי נכון היה לך חוזה לשנה + אופציה שלאחר מכן הגעתם לסיכום בעל פה + קישקושים על נייר לא ברור שאת קוראת לו "מסמך".

האם בחוזה הראשון עליו חתמת היה סעיף שאומר כי לבעלת הבית נשמרת הזכות למכור או להעביר את הזכויות שלה לצד שלישי בתוך תקופת השכירות שלך וזאת בכפוף לכך שזכויותיך כשוכרת לא יפגעו?
אם יש בחוזה סעיף כזה או לחילופין אם אין כלל התייחסות למכירת/העברת זכויות בנכס אז יש לך את האפשרות לטעון שהיה לך חוזה כתוב וחתום עם בעלת הבית למשך שנה + אופציה ולאחר מכן הגעתם לסיכום בעל פה שבמסגרתו סוכם כי החוזה ממשיך למעשה כפי שהיה למעט שני שינויים:
1. דמי השכירות יופחתו.
2. יש לשוכרת את הזכות לגור בנכס לפחות 4 שנים נוספות כאשר דמי השכירות מעודכנים כאמור בסעיף 1 לעיל.

נכון שבפועל אין לך חוזה ביד אבל אפשר לטעון שעצם זה שבעלת הבית המשיכה לקחת ממך דמי שכירות ומעולם לא דרשה ממך להתפנות מהנכס, למעשה מעידה על הצהרת כוונות מצד בעלת הבית. מבחינת בית המשפט ההתנהגות של בעלת הבית יכולה להוכיח את טענותייך שאכן היה לכם סיכום בעל פה.

אני באמת מאמין שאם תנסחי מכתב שיהיה כתוב כהלכה אותו תשלחי (בדואר רשום) לבעלת הנכס ולרוכש הנכס לכאורה תוכלי להרתיע אותם מלנסות לפנות אותך.

המצב שלך לא כ"כ גרוע מכיוון שהעובדה שמכרו לכאורה את הדירה בה את מתגוררת בשכירות מעל הראש שלך לא תמצא חן בעיני אף שופט בישראל. אין לי ספק שאפילו רק בגלל זה את תזכי לפחות לסעד מן הצדק אבל את חייבת להתחיל לפעול עכשיו ובתבונה.

ישן 01-11-2007, 18:48
  דידי4 דידי4 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "זה לא נראה לך משונה שבן אדם..."

תודה על התשובה המהירה.
ובהמשך לה, בדקתי ואכן הדירה נמכרה. איני חושבת שבעלת הדירה המקורית עשתה תרגיל. כמו כן יש סעיף המתיר לבעלת הדירה למכור את הדירה ללא צורך בהסכמתי.
- הייתי רוצה לדעת בנוסף עד מתי יש תוקף להסכם שלי עם בעלת הבית הקודמת בקשר לגובה שכר הדירה למרות שלא ננקב בו תאריך אך סוכם בע"פ שיהיה לפחות 4 שנים וכבר חלפו למעלה משנתיים ונותרו לפיכך כמעט שנתיים נוספות?
- האם בעל הדירה החדש יכול לפנות אותי או לחילופין לדרוש ממני לשלם לו שכר דירה גבוה בהרבה או מופרז ביחס למה שאני משלמת כיום?
- מהם הסעדים העומדים לרשותי כדי להתגונן מפניו ולהמשיך להתגורר בדירה ולשלם את הסכום הנמוך שאני משלמת כעת עד שיחלפו 4 שנים מיום החידוש?
אודה לך מאוד אם תבהיר לי את הדברים.
ישן 01-11-2007, 20:12
  דידי4 דידי4 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "שוב, בעלת הבית פורמלית אינה..."

שוב, תודה.
1. אודה אם תמשיך להנחות.
2. האם יש אפשרות סבירה שבבית המשפט הארכת החוזה הלכה למעשה ובסכום שסוכם בכתב, תוכר עד סיומו כפי שסיכמנו אני ובעלת הבית הקודמת - ל4 שנים (בעוד מעט פחות משנתיים) ובמה זה תלוי?
3. אני לא רואה אפשרות שבעל הדירה החדש יאוות לקבל פשרה כל שהיא. בשבילו כפי שהובהר לי בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, "או שתחתמי מיד על חוזה חדש" ובסכום מופרז וגבוה בהרבה תוך קבלת כל התנאים שלו. או "שתתפני מיד תוך פנויי מידית באמצעות עו"ד". אין לו שום עניין בשום פשרה ואני יודעת שבסופו של דבר אצטרך להתגונן מולו ומול עו"ד.
4. אודה לך אם תנחה אותי כיצד להתגונן ולהמשיך את הסיכום כפי שהוא, לעוד כמעט שנתיים.
אני מאוד מודה לך על העזרה
ישן 01-11-2007, 20:31
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דידי4 שמתחילה ב "שוב, תודה. 1. אודה אם תמשיך..."

מדובר פה על שיקול כלכלי גרידא. המטרה שלך היא לשכנע את הצד השני שהמאבק שלו מיותר. אם לא תתני בידיו מוצא הוא ילחם, אם תוכיחי לו שאת נכונה להילחם אך גם לפשרה הוגנת - הוא יתנהג ברציונאליות ואני אתן בידך כלים להתגונן וסיכוי טוב לנצח בלי הוצאות עורך דין:

ראשית תשלחי לו מכתב רשום עם אישור מסירה + פקס או לחילופין לכל מסירה ביד בצד שמאל של המכתב תרשמי מבלי לפגוע בזכויות או בתחתית המכתב תכתבי מכתב זה אינו ממצא את מלוא טענותי ובכל מקרה ההצאות הינן לצורכי פשרה בלבד. ועכשיו למכתב:
א. את מברכת אותו לרגל רכישתו של הנכס המוכר כ....
ב. כפי שידוע לך הנני דיירת ששכרה את הנכס ועפ"י התנאים שסוכמו עימי בע"פ..... ל 4 שנים מהיום
ג. ברור שגם אם נתייחס לחוזה האחרון החתום הרי לפי החוזה + האופציה + הריני להודיעך כי החוזה יסתיים
ב... תנקבי במועד רחוד ככל שניתן, הנייר וטענותייך סובלים הכל.
ד. ברם אולם, לצרכי פשרה בלבד - מאחר והודעת כי ברצונך לקבל את הנכס לרשותך. הנני להודיעך כי בדעתי לעשות עפ"י בקשתך ואהיה מוכנה לפנות את הנכס בעוד 8 חודשים מהיום. עד להודעתך החד משמעית לגבי הסכמתך הנני בכל מקרה להעביר לידך ממסרים דחויים - ותשלחי לו את מלוא הסכומים עפ"י החוזה הישן
ה. אם לא תאשר בכתב את הסכם פשרה זו בדעתי לפנות לערכאות בכדי למצות את מלוא זכויותי. במקרה כזה יהיו כל ההוצאות לפיתך ובדעתי לממש את מלוא זכויותי המוסכמות עפ"י כל דין
זוכרת איך לסיים, נכון, שלא ממצא את מלוא תביעותייך טענותייך והנזק שיגרם לך אם יממש את איומיו.
בהצלחה. אני במקומו לא הייתי תובע.ותזכרי זה מסחר רגיל תהיי קשוחה ואל תפני טרם עת.
תמיד יתכן ומדובר באידיוט או במישהו שאינו משלם לעו"ד בעבור פעולה ספציפית, אך יש לך עוד זמן - בודאי עד שנבחן את תשובותו בכתב. בהצלחה.
ישן 01-11-2007, 20:36
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי דידי4 שמתחילה ב "[b]תודה על התשובה..."

קודם כל מענה לשאלותייך:
#כל עוד לא תחתמי על חוזה חדש את יכולה לטעון שהכל כפוף להסכמים הקיימים.
#בעל הדירה יכול לנסות לפנות אותך וזה לא בלתי נתפס שהוא גם יצליח. זה רק יקח לו זמן, כסף ועצבים.
#אני חושב שלמעט זכותך לטעון שהזכויות שלך נובעות מהסכמים עם בעלת הבית הקודמת את יכולה רק לקוות לסעד מן הצדק.

ועוד הרחבה:
אם יש סעיף בחוזה שמתיר לבעלת הבית הקודמת למכור את הדירה ללא צורך בהסכמתך וללא התייחסות לשמירה על זכויותייך אז כמובן שמותר היה לה למכור את הנכס.
התחושה שלי היא שבעל הנכס החדש אומר לעצמו שהוא מת להעיף אותך אבל לא איכפת לו להחתים אותך על חוזה חדש כי זה נותן לו שני דברים:
1. בחתימתך על החוזה החדש עם בעל הנכס החדש כל החוזים הקודמים בטלים. במסגרת הסכם זה הוא ידאג לשים קץ לנוכחות שלך בדירה בתוך פרק זמן מסויים (החוזה יהיה לתקופה מוגדרת. למשל לשנה). הוא כמובן לא ייתן לך אופציה או שהוא יסייג אותה באופן כזה שתישמר לו הזכות שלא להאריך לך את החוזה.
2. כסף. הוא אומר לעצמו שאני אדרוש מהשוכרת סכום גבוה ככה שאו שזה ישמש כמנוף שיגרום לה לצאת מהדירה או שהיא תסכים ואז ממש לא איכפת לי שבמסגרת החוזה החדש אני אתן לה להישאר בדירה עוד קצת תמורת סכום גבוה כי ככה, במקביל, חסכתי לעצמי הוצאות הליכים משפטיים, הבטחתי את פינוי הדירה ואני גם עושה בוכטה קטנה על הדרך.

אני מאמין שאם תגיעי להליך משפטי והוא ינוהל כמו שצריך תוכלי למצוא את עצמך נשארת בדירה את מלוא 4 השנים עליהם סיכמת עם בעלת הדירה הקודמת אבל הליכים משפטיים הם יקרים ומכילים סיכון. את יכולה למצוא את עצמך מפונה וסופגת הוצאות משפטיות ולכן אני ממליץ לך להשתמש בלוחמה פסיכולוגית כנגד בעל הבית החדש. לנסות להרתיע אותו במכתב רשום שינוסח (ערוך בצורה גסה) בערך כך:

"יש לי חוזה בעל פה עם בעלת הדירה הקודמת, שהחוזה הזה הוא למעשה המשכו של חוזה כתוב ושהינך אמור לדעת טוב מאוד שאין זה סביר שקיים שופט מכובד בישראל אשר יפנה אותי מדירה בה אני מתגוררת כשוכרת אשר מילאה וממלאת את כל חובותיה לבעלת הדירה הקודמת, דירה אשר נמכרה ללא ידיעתי ומעל ראשי באופן כזה שאני מוצאת את עצמי ניצבת כמעט חסרת עונים למול אדם המנסה להפעיל עלי לחץ בלתי סביר לעזוב את המקום אותו אני רואה כביתי, ולו לפחות עד תום 4 השנים עליהם סיכמתי מראש עם בעלת הדירה הקודמת. גם אם לא מוטלת על בעלת הבית החובה החוקית לערב אותי במכירת הבית לא מופרך לטעון שיש מידה לא מבוטלת של חוסר תום לב באופן בו נרקחה העסקה מעל ראשי. במידה והינך סבור כי לא ימצא שופט אשר יראה בי זכאית לסעד ולו לסעד מן הצדק בגין ההתנהלות הכוללת של המעורבים אינני רואה כיצד אני יכולה למנוע ממך לנצל את עמדתך הכלכלית העדיפה על מנת לנסות ולסלק אותי מהמקום שאני רואה בו את ביתי, שוב, ולו רק עד תום 4 השנים עליהם סוכם. בכל מקרה אני מבינה שאין לך דבר אישי נגדי ומבחינתך מדובר פה בסה"כ ברצונך לנסות ולמקסם רווחים כאשר הסכמים קודמים הקיימים ביני לבין בעלת הדירה הקודמת עומדים, ככל הנראה, בינך לבין הכסף שאתה שואף להרוויח. נותרו לי שנתיים להתגורר בדירה תמורת סכום של X ש"ח בחודש וכמובן שבמהלך השנתיים הקרובות אני אדאג, כמו תמיד, שהדירה תשאר נקייה ומסודרת על מנת שתוכל לקבל אותה במצב הראוי".

את צריכה לשדר שילוב מורכב של מיסכנות ועוצמה על מנת לא למצוא את עצמך בהליכים לא פשוטים. בכל מקרה אני מדגיש שאני לא מומחה בתחום ולכן אני ממליץ בחום להתייעץ עם אדם שיכול לתרום לך מנסיונו המקצועי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר