לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2007, 18:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צבאי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות דו''ץ מאיתור והשמדת מנהרות היום ברצועה חושפות אמל''ח מעניין"

הנקפומה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פיתוח הנקפומה החל מיד לאחר שני אסונות הנגמ''שים שארעו ב2004. כזכור שני נגמ''שי M113 שנשאו הרבה מאד חומר נפץ נפגעו והתפוצצו בתוך כמה ימים (אחד של פלחה''ן גבעתי בתוך שכונת זייתון והשני של סמו''ר על ציר פילדפי). בעקבות התפוצצות הנגמ''שים הללו מוחלט שהתנועה בנגמ''שי M113 בשטח מאויים תיאסר ונוצר צורך בייצור כלי ממוגן שיתאים להובלת לוחמים וחומרי נפץ. הצורך גבר ככל שנדרש יותר טיפול במנהרות: הובלת חומרי נפץ ואמל''ח וכן הבאתם לשטח של רובוטים הנדסיים והשליטה בהם מתוך כלי ממוגן (בפורום הזה עסקנו רבות בניסיונות למצוא פיתרון לצורך הזה).
כשנבחנו החלופות התברר שהכלים הקיימים אינם מתאימים. ברור היה שנדרש כלי בעל מיגון של טנק מודרני. החלופות המבוססות על השוט נפסלו מאחר ולא קיים בהן פתח בדפנות. פתח כזה הוא חיוני לשם הורדתם לקרקע של הרובוטים והעברת מאות ק''ג של חומר נפץ לתוך מנהרה. בנוסף בשל היעדר פתח בדפנות החיילים שיוצאים ונכנסים לנגמ''ש נדרשים לעשות זאת מגגו ובזמן זה הם נחשפים לירי של האוייב.גם האכזרית והמרכבה נבחנו אך התסבר שהפתח שלהן קטן מידי. האכזרית גם נמצאה ככלי צפוף מכדי להכיל גם את הרובוט וגם את הלוחמים.
לכן פותח ה'נקפומה'.
בצה''ל שני נקפדונים כאלה, שניהם שייכם ליהל''ם ומוגדרים כפומות (למה פומות? ראו הסבר בהמשך).
נקפדון אחד שייך לפלגת הבזק - פלגת הרובוטיקה. והנקפדון השני שייך לסמו''ר - צוות המנהרות. לעיתים משמש הנקפומה גם את פלגת הס''פ של היחידה. יצויין שהנקפומה של פלגת הבזק השתתף בפעילות מבצעית במסגרת מלחמת לבנון השנייה.
בנקפדונים הללו בוצעו כמה התאמות והותקנו מערכות נשק גפי שניתן לראות בתמונות (ונסתפק בכך...), בין השאר נוסר פתח בצמוד לתא הנהג והותקנה בו דלת הידראולית משוריינת מפלדה. מיתקונים נוספים הם צריחון תצפית ומיגון בחלק האחורי.
הפריקה מהנקפדון היא כשהחלק האחורי שלו מופנה כלפי האיום. גם על החלק האחורי הותקנה פלטת מיגון נוספת שעליה ניתן לחבר עוד כמה דברים...
אז למה פומ''ה ולא נקפדון? פשוט מסיבות בירוקרטיות: ההכשרה לנהיגה בנקפדון מבוצעת בביסל''ח ואילו ההכשרה לנהיגה בפומ''ה מבוצעת בבהל''ץ. לחה''ן יותר פשוט לקבל הקצאות לקורסים בבהל''ץ (שהוא יחידה שלו) מאשר בביסל''ח.

תודה לBlack Mammmba ולאחרים שסייעו באיסוף החומר.

ונקנח בחידה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מה נעוץ באדמה משמאל לרובוט?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 03-11-2007 בשעה 18:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2007, 21:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "האם ידוע לך אם יש בעיה מהותית מדוע לא משנים את כיון הנסיעה של הכלי?"

אפשר להחליף את כיוון הנסיעה...
אפשר אולי אפילו להפוך את הממסרת כך שיהיו לו יותר הילוכים בנסיעה לפנים ולא לאחור
רק ש...
אז הנהג ייסע קבוע ברוורס...
לא עדיף שהוא יראה לאן הוא נוסע לפחות בחלק מהזמן?
אם תציע לסדר גם תא נהג ליד המנוע אז אומר כי:
בתובת השוט שנחתכה לצורך בחינת היתכנות ייצור תובת מרכבה עם מנוע לפנים ושצילומים שלה הובאו פה כמה פעמים. נעשתה הרבה מאד עבודת התאמה לצורך יצירת מקום לתא הנהג שהופכת את ההשקעה ללא כדאית. מה גם שיש כל-כך הרבה תובות מרכבה שזרוקות ללא שימוש שעדיף להשתמש בהן.
אני מניח שהיו משתמשים בתובת מרכבה לצורך העניין רק שזה היה מצריך הרבה יותר עבודה, תיכון ותיקנון מאשר חיתוך עם ארקר והרכבת דלת.
בייצור שבתמונה הושקעה בעיקר מחשבה כיצד להתגבר על תהליכי התיכנון והבירוקרטיה, לא צריך להוסיף להם.

ישן 04-11-2007, 22:18
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בשבע שנות האינתיפאדה השנייה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
בשבע שנות האינתיפאדה השנייה נהרגו די אזרחים עד שהרג אזרחים לכשעצמו לא ממש מדיר שינה מעיני. אפילו אין לי מושג אם צה"ל מנסה לעצור את בני החמולות המתמחות בחפירה בעוון סיוע לטרור. רק ציינתי שמי שמעורב בחפירה עצמה אינו "מחבל".

אינו מחבל?

זה כמו שתגיד שרואה חשבון של המאפיה הוא לא קשור אליהם או לסדרת החיסולים שלהם.

הוא אולי לא "מחבל" באופן ישיר. אך הוא עוזר ובונה את התשתית של החמאס.

זה כמו שתגיד . אייכמן היה רק "בורג".
יש אנשים שלא צריכים נשק חם על הידיים בשביל להרוג ישראלים. תראה את השייח יאסין. לא נראה לי שהוא החזיק קלאצ' הרבה שנים ובטח שלא יצא למד"ס עם החיילים של החאמס.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 04-11-2007, 22:46
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. הטיעון שלך משמש גם את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. הטיעון שלך משמש גם את המחבלים: כל האזרחים הישראלים עוזרים לצבא הכיבוש, ולכן מותר לפוצץ אותם באוטובוסים ובשווקים.

ב. נניח שיש מידע מודיעיני מדוייק על הימצאותם של א', בכיר בג'יהאד האיסלאמי האחראי למספר פיגועים, ו-ב', ראש משפחת חופרי מנהרות: כל אחד בביתו עם עוד כמה חפים מפשע, באותה שכונה. הפעולה שלך בשני המקרים תהיה זהה (חיסול מאוויר), או שאת ב' תעדיף לעצור? אני זוכר הרבה מבצעים להשמדת מחרטות ומעבדות נפץ ברצועה, שאפשר היה לתקוף מהאוויר.
תלוי במצב. אם אפשר לתפוס את א+ב בחיים מבלי לסכן את הכוח שיביא אותו. אם אין באפשרות הצבא (על פי פעילויות קודמות) לתפוס את המבוקש. אז בשביל להפסיק את הפעילתו בתחום צריך להוריד אותו מהאוויר. תראי את חיסול שחאדה. לא הכי נעים. אבל היה צריך לבצע. כמו כן אניני מועניין להכנס לנושא של שחאדה. אפשר בדיון אחר.

התקשתי להבין באיזה צד של המערכת את עומדת.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר