לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2007, 22:09
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
זה מה שצריכים באמת - טירונות חורף, לוחמים:

חולצות :בבקו"ם תקבלו 3 חולצות T קצרות בצבא זית - כן, נכון, הם קצת גדולות, אפילו קצת הרבה גדולות (בייחוד שאנ'לא בחור גדול במיוחד) - אבל הם סבבה. לי 3 לא הספיקו, קניתי עוד 3. לשבועיים לקחתי בערך 6 (זה להחליף חולצה כל יומיים). בנוסף קניתי גם אחת ארוכה, שלא השתמשתי בה מיוחד (בהכשרה, שרצים וזוחלים בה רוב הזמן, חולצה ארוכה מתחת למדי ב' לא היה לי נוח - העדפתי קצרות). בנוסף, חולצה לבנה קצרה (אל תחשבו אפילו על ארוכה...), לא חובה חלקה, כל עוד לא יבצבץ שום דבר צבעוני דרך הצווארון.

גרביים: אל תקנו עוד, לא צריך, בבקו"ם מקבלים 9 זוגות (טיפ: בבקום עושים מעין מסדר ציוד שעוברים בקבוצות בו בודקים שכולם קיבלו הכל - ישאלו מי לא קיבל 9 זוגות גרביים, תגידו שקיבלת 6-7 וככה תעקצו עוד כמה). אה... בטח שלא גרבי מסעות או משהו מונפץ בסגנון. במסעות שימו 2 זוגות גרביים.

ציוד חום: חולצה תרמית ומכנס תרמי - לי אישית היו תמיד בתיק, אבל השתמשתי בהם אולי פעם אחת. בדיעבד, אולי נחמד אם הייתי משתמש בה, אבל כמו שאמרתי - אני עברתי את ההכשרה בלעדיה. תחליטו לבד מעבר לזה - כפפות לדעתי די חשוב (שחורות \ ירוק זית), בגלל שהכפפות שמקבלים בצבא באמת על הפנים. בנוסף - ממליץ איזה כובע צמר שחור, וחם-צוואר אם אתם מהטיפוסים שקר להם בקלות

היגיינה: תיק כלי רחצה - מאוד נוח, חובה. אבל אל תקנו מראש - בחלק מימי הגיוס מקבלים תיק כלי רחצה איכותי ביותר של OUTDOOR, וחלק מקבלים משהו מצו'קמק. חכו תראו איזה תקבלו, בהתאם לזה תפעלו. סבון נוזלי, שמפו (הרבה מוותרים על זה... החלטה שלכם), דאורדורט (אגב, תקבלו גם ספיד-סטיק קטן בגיוס), מברשת שיניים (+ כלי פלסיק למברשת שיניים) משחת שיניים... קיצר, כל הדברים הרגילים. למקלחת תביאו כפכפים מן הסתם.

ברשימה של ריקושט מופיע גם:
אסלניות - אל תקנו בחיים, אתם סתם תצחקו על עצמם אח"כ.
מראה בלתי שבירה - סמכו עלי, היא שבירה תביאו מראה רגילה.
מגבת - אל תקנו בחיים את ה"מגבת שמתייבשת מהר" - גם לא מתייבשת מהר יותר, וגם מגעילה.
טלק - תקבלו מלא "פונגימון" בהכשרה (נגד שיפשופים ופצעים ברגליים), זה אותו דבר בדיוק.

מתוך הרשימה של ריקושט:
ציטוט:

כללי -
תרמיל גדול - אם אין לכם בבית, ממליץ על של OUTDOOR 90 ליטר.
ארנק כולל מקום למטבעות - יש לכם.
טוש סימון עמיד במים - אם לכן, זה דווקא די מומלץ.
מנעולים תקבלו אחד מעולה, לטעמי רצוי להביא עוד איזה שניים.
פנקס כיס + עט - תביאו עט, פנקסים תקבלו בצבא.
שעון חזק ועמיד הכולל תאורה וסטופר - אם יש לכם, קנו אחד פשוט.
פקל כיסים - תקבלו, אם תצטרכו אחד יותר נורמלי בהמשך.. תקנו (אני קיבלתי מחבר, לא יודע אם הייתי משלם על זה).
מחזיק מפתחות - שאקל עם חוט - נו טוב, אבל שאקל שחור (לא כסוף).
מצית לשיפצורים - הכי פשוטה שיש.
כיסוי דיסקית + מיתר לשרשרת - תקבלו את שניהם.
שעון מעורר - פלאפון...
גומי למכנסיים - לא הבנתי אפילו מה זה.
שק כביסה - זה לשם שינוי משהו שאני ממליץ בחום מאוד נוח לדעתי.
נעלי ספורט - תביאו פשוטות, אחרי חודשיים בערך תקבל תלוש לחדשות.

הסוואה אבטוח ושיפצור:
כדור לההחרשת מימיות - לא תצטרכו, דבילי.
מברגון או טסטר - תקבלו בבקו"ם.
דבק מגע או סופר גלו - לא מוצא סיבה אחת למה צריך את זה.
סכין יפני - תקבל בבקו"ם.
אולר או פלייר מתקפל - אם אתם רוצים... בכל מקרה, לא צריך לקנות במיוחד.
אזיקונים - תקבלו בבקו"ם.
איזולירבנד שחור - תקבלו 3 גלילים בבקו"ם.
חוטים ומיתרים למניהם - תקבלו בבקו"ם, ובהמשך תקבלו עוד מהסגל.

אביזרים לנשק -
רצועת נשק רחבה - חבל, מיותר. לא יתנו לכם להשתמש בזה גם ככה.
גומי למחסנית - או שתקבלו, או שלא יתנו לכם לשים את זה
מגלר - תקבלו בבקו"ם.
משחולת - תקבלו בנשקייה שתחתמו על נשק.
פלנלית - תקבלו בנשקיה, ובהמשך מהסגל.
אטמי אוזניים סיליקון - תקבלו אטמים מעולים בצבא (אגב, יותר טובים משל ריקושט).
שמן לנשק - פחחחחחחחחחח.

רגליים -
מדרס בולם זעזועים - אם תצטרכו באמת, תקבלו מהרופא בצבא.
קרם או תרסיס לטיפול ברגליים כואבות - נו באמת....
תרסיס למניעת ריחות בנעליים - לא תשתמשו בזה לעולם.
מברשת נעליים + משחת נעליים - מברשת תקבלו, משחה תקנו בסופר-פארם (KIWI).

אם יש לכן עוד שאלות - בכיף...

נערך לאחרונה ע"י RmSs בתאריך 01-11-2007 בשעה 22:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2007, 22:51
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "אין צורך להביא גופיות ארוכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דרור1
אין צורך להביא גופיות ארוכות בכלל? רק חולצות קצרות? (אני בנוב' לביסל''ש, הבנתי שקפוא שם).

תביא, אבל הטי שירט עדיפה. לא הכי נוח לרוץ עם ארוכה .

כמו כן, לא מומלץ להביא הרבה דברים לשבוע הראשון. תבוא תראו מה חסר ואז תקנו. הרבה לוחמים קנו שטויות שדחפו להם לעגלה. והם עד היום לא משתמשים לזה.

טבליות לניקוי מים ? מי שרוצה אני יביא לו. למה לקנות דברים שלא צריך. אם מישהו יצטרך את הדברים הללו למשימות. אל חשש הוא יקבל לפני הפעילות.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 02-11-2007, 00:01

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "ומה אני עושה כשאני בשטח? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דרור1
ומה אני עושה כשאני בשטח? לפני הירידה. אתה מארגן תד"ל 72. שבוא אתה שם דברים שאתה רוצה. כמו חולצה ארוכה+קצרה+ מברשת שינים ועוד וגרבים .אני אהיה עם חולצה קצרה מתחת למדים? אני לא אקפא למוות בערב? יהיה לך מעיל. אולי גם תחתום על פליז. לא יודע. מעיל 100%
ואם לדוגמא מקפיצים אותנו בלילה, אני מניח שנצטרך לעלות על צבאי מן הסתם, אם זה לא מד"ס פחות (מה שאומר שהפליז יילך)- אז לא עדיף בכל זאת גופיות? תנסה פעם אחת. אחר כך תלמד מה שיהיה נוח לך.

לא מובן לי העניין :S

ישן 01-11-2007, 22:56

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Lama Ma Kara שמתחילה ב "וואי תודה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lama Ma Kara
אבל למה הבנתי משהו.
לשים שני זוגות גרביים במסעות?
לשים בטיק (תיק) או לגרוב? וזה באמת נחוץ? למה נמק לא בא לי בטוב.

2 גרבים לגרוב. לפני מסע.
אז כמעט ולא נוצר חיכוך בנעל.
להבדיל מצב רגיל. רגל->גרב->נעל. ככה נוצר מצב שהרגל בעלת חיכוך עם הגרב הנעל מחזיקה אותה. הרגלה רוצה לנוע בנעל אבל הגרב שבלמת עם הנעל מנועת ואז הרגל בעלת חיכוך עם הגרב = יבלות.
רוצה לדעת איך זה ? תנסה לעביר יד על נייר זכוכית . רק לצורך המחשה.

כאשר גורבים 2 גרבים נוצר מצב של : נעל->גרב->גרב-> נעל. כאשר אין חיכוך בין גרב לגרב אז הרגל "חופשיה" יותר ומקטין את היבלות.

ישן 01-11-2007, 23:12

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אור... שמתחילה ב "ומה עם אסלניות??...זה לא אמור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אור...
ומה עם אסלניות??...זה לא אמור להיות משהו שימושי בבסיסים? וכאשר תיהיה בשטח ? תחפש אסלה? טיפ לחיים (מלש"בים להוציא פנקסים) מגבונים לחים. הכי טוב. מעבירים "וויש" על האסלה בבסיס לפני. מיבשים עם טיפה נייר טואלט. עושים מה עושים.מקנחים עם המגבון לח. ואופא. כמו תינוק. התחת נקי . כמו כן המגובנים שימושים בעוד מקרים לא דווקא לצרכים כאלה.

ולגבי השק כביסה אני עדין לא הבנתי למה זה דבר חשוב ולמה צריך את זה... לא חובה. תקח ציפה של כרית. ותחוף לשם כל מה שבא לך. סל כביסה זה עוד $$ מיותר.

ישן 01-11-2007, 23:15
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מממ...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אור... שמתחילה ב "ומה עם אסלניות??...זה לא אמור..."

כן, גם אני חייתי בסרטי היגייני שאני לפני כל חירבון אני אעבור באוהל, אשלוף לי אסלונית מהתיק ואלך לחרבן בתנאים סטריליים... בפועל יהיה לך 7 דק' לרוץ לשירותים, לרפד ת'אסלה באיזה כמה קוביות (אם אתה מנסה עדיין לשמור על רמת היגיינה מינימלית), לעשות מה שתעשה... ואם אתה באמת זריז ומתורגל, אולי גם לשטוף את הידיים בקצת מים

אני הבאתי אסלוניות לצבא (שלקחתי מאח שלי, שקנה לפני הגיוס ולא השתמש מעולם) - וגם אני לא פתחתי את החבילה.

מצטרף להמלצה של זה שהשיג אותי בכמה שניות - מגבונים לחים זה פטנט לא רע שגם אני אימצתי בשלב מסויים.

ישן 01-11-2007, 23:37
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "זה מה שצריכים באמת - טירונות חורף, לוחמים:"

ציטוט:
מנעולים תקבלו אחד מעולה, לטעמי רצוי להביא עוד איזה שניים. לא ממש, מקבלים חרא של מנעול.
שעון חזק ועמיד הכולל תאורה וסטופר - אם יש לכם, קנו אחד פשוט. התכוונת, אם אין לכם, קנו אחד פשוט...
גומי למכנסיים - לא הבנתי אפילו מה זה. חיילים, שמים גומי בקצה המכנס. כדי שלא יפלו להם הביצים מפחד.
רצועת נשק רחבה - חבל, מיותר. לא יתנו לכם להשתמש בזה גם ככה. ממש לא מיותר. הרצועות הדקות קורעות את הכתפיים, ולא ראיתי מישהו שאוסר על רצועה רחבה. להפך.
אטמי אוזניים סיליקון - תקבלו אטמים מעולים בצבא מקבלים חרא של אטמים (לדעתי) עדיף לקנות משהו נוח.-
מדרס בולם זעזועים - אם תצטרכו באמת, תקבלו מהרופא בצבא. עדיף להצטייד מראש, כי עד שמוציאים את זה מהרופא, הולכות הרגליים :\

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 01-11-2007 בשעה 23:46.
ישן 01-11-2007, 23:45

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE]מנעולים תקבלו אחד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
מנעולים תקבלו אחד מעולה, לטעמי רצוי להביא עוד איזה שניים. לא ממש, מקבלים חרא של מנעול. תדווקא לא. מנעול סביר. או שאתה רוצה להביא רב בריח ?
שעון חזק ועמיד הכולל תאורה וסטופר - אם יש לכם, קנו אחד פשוט. התכוונת, אם אין לכם, קנו אחד פשוט...
גומי למכנסיים - לא הבנתי אפילו מה זה. חיילים, שמים גומי בקצה המכנס. כדי שלא יפלו להם הביצים מפחד. מומלץ לחבר שקית. "לריכוז משקעיים" גומי= גומיות לנעלים.מיותר !
רצועת נשק רחבה - חבל, מיותר. לא יתנו לכם להשתמש בזה גם ככה. ממש לא מיותר. הרצועות הדקות קורעות את הכתפיים, ולא ראיתי מישהו שאוסר על רצועה רחבה. להפך. בטירונות אוסרים על דברים מבחוץ. כמו כן פליזים ועוד שטויות . בטירונות קרבית כולם שווים ומשתמשים במה שהצבא מספק לך. לאף אחד לא יהיה יותר "קל" בגלל שיש באפשרותו לקנות דברים "מגניבים" יותר.
אטמי אוזניים סיליקון - תקבלו אטמים מעולים בצבא מקבלים חרא של אטמים (לדעתי) עדיף לקנות משהו נוח.- אני קיבלתי אטמי איכותים. אם באמת צריך אטמים "איכותיים" קודם כול שיתחיל לירות בנשק, ואז יחליט עם ה"צהובות" הפשוטות לא מספיקות.
מדרס בולם זעזועים - אם תצטרכו באמת, תקבלו מהרופא בצבא. עדיף להצטייד מראש, כי עד שמוציעים את זה מהרופא, הולכות הרגליים :\ דווקא מומלץ להביא מהבית. עד שכל התהליך יקרה.. יכול להגרם נזק בלתי הפיך. השקעה של כ 100 שקל. שווה את זה.

ישן 01-11-2007, 23:47
  avim111 avim111 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.07
לצעירים החדשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "זה מה שצריכים באמת - טירונות חורף, לוחמים:"

תשמעו המלצה סופית ממי שעשה שתי טירונות קרביות
[]חולצות :בבקו"ם תקבלו 3 חולצות T קצרות בצבא זית - כן, נכון, הם קצת גדולות, אפילו קצת הרבה גדולות (בייחוד שאנ'לא בחור גדול במיוחד) - אבל הם סבבה. לי 3 לא הספיקו, קניתי עוד 3. לשבועיים לקחתי בערך 6 (זה להחליף חולצה כל יומיים) אני ממליץ להחליף כול יום חולצה את המדים אתם לא תחליפו כול יום אז לפחות את החולצה . בנוסף קניתי גם אחת ארוכה, שלא השתמשתי בה מיוחד (בהכשרה, שרצים וזוחלים בה רוב הזמן, חולצה ארוכה מתחת למדי ב' לא היה לי נוח - העדפתי קצרות). בנוסף, חולצה לבנה קצרה (אל תחשבו אפילו על ארוכה...), לא חובה חלקה, כל עוד לא יבצבץ שום דבר צבעוני דרך הצווארון. ארוכה המלצה שלי 2 חולצות ארוכות רק ירוק זית, לא יתנו לכם ללבוש חולצה אחרת שיהיו ליום סגריר זה תמיד טוב חולצה לבנה מספיק 2 לא יותר .
גרביים: אל תקנו עוד, לא צריך, בבקו"ם מקבלים 9 זוגות (טיפ: בבקום עושים מעין מסדר ציוד שעוברים בקבוצות בו בודקים שכולם קיבלו הכל - ישאלו מי לא קיבל 9 זוגות גרביים, תגידו שקיבלת 6-7 וככה תעקצו עוד כמה). אה... בטח שלא גרבי מסעות או משהו מונפץ בסגנון. במסעות שימו 2 זוגות גרביים. אני אישית עד היום שנה וחצי בצה"ל סוחב 14 זוגות גרבים אפורות +5 זוגות גרבים לבנות פשוט אין מצב שאני גורב את אותה הגרב פעמים.
ציוד חום: חולצה תרמית ומכנס תרמי - לי אישית היו תמיד בתיק, אבל השתמשתי בהם אולי פעם אחת. בדיעבד, אולי נחמד אם הייתי משתמש בה, אבל כמו שאמרתי - אני עברתי את ההכשרה בלעדיה. תחליטו לבד מעבר לזה - כפפות לדעתי די חשוב (שחורות \ ירוק זית), בגלל שהכפפות שמקבלים בצבא באמת על הפנים. בנוסף - ממליץ איזה כובע צמר שחור, וחם-צוואר אם אתם מהטיפוסים שקר להם בקלות . כול הדברים פה נכונים אבל לכו על הדברים הפשוטים פשוט כי זה יהרס כפפות עדיף מאושרות ירי שזה פשוט כפפות שהאצבעות גלויות
היגיינה: תיק כלי רחצה - מאוד נוח, חובה. אבל אל תקנו מראש - בחלק מימי הגיוס מקבלים תיק כלי רחצה איכותי ביותר של OUTDOOR, וחלק מקבלים משהו מצו'קמק. חכו תראו איזה תקבלו, בהתאם לזה תפעלו. סבון נוזלי, שמפו (הרבה מוותרים על זה... החלטה שלכם), דאורדורט (אגב, תקבלו גם ספיד-סטיק קטן בגיוס), מברשת שיניים (+ כלי פלסיק למברשת שיניים) משחת שיניים... קיצר, כל הדברים הרגילים. למקלחת תביאו כפכפים מן הסתם.
ברשימה של ריקושט מופיע גם:
אסלניות - אל תקנו בחיים, אתם סתם תצחקו על עצמם אח"כ.
מראה בלתי שבירה - סמכו עלי, היא שבירה תביאו מראה רגילה.
מגבת - אל תקנו בחיים את ה"מגבת שמתייבשת מהר" - גם לא מתייבשת מהר יותר, וגם מגעילה.
טלק - תקבלו מלא "פונגימון" בהכשרה (נגד שיפשופים ופצעים ברגליים), זה אותו דבר בדיוק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר