לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם את\ה מרוצה מויסטא
בטח, המערכת עובדת אצלי חלקקק 32 45.71%
מזמן כבר שידרגתי ל-XP חזרה 38 54.29%
מצביעים: 70. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2007, 19:01
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
האם כדאי לעבור ל-VISTA ? כל ההמלצות, התנגדויות, סיפורים לרכז כאן !

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.may07.org/wp-content/uploads/5b60cff5ae29d9be94aa87c2dedea978.jpg]

אז הגיע היום שבו אתם שואלים את עצמכם אם להחליף את הסוס הישן והטוב (XP), בסוס חדש וצעיר (VISTA)
אשכול זה נפתח עבור אלו שכבר עשו את המעבר, ויש בפיהם מה לומר לטובה או לרעה!
ועבור המשתמשים שעוד לא עברו ומתלבטים אם לעבור, על מנת לקבל ולראות קצת חוות דעת

כך שמעתה כל אשכול בנוסח "האם כדי לעבור ל-VISTA ינעל" ויפנה לכאן

ההבדל בין הגרסאות: http://www.microsoft.com/windows/pr...ons/choose.mspx

תוספת: למי שמשתמש ב-VISTA ונותן חוות דעת על השימוש אנא הקדישו 2 דקות להעלת פרופיל חומרה
מוצרף קישור למדריך להעלת פרופיל חומרה בעזרת CPUZ - מדריך

נערך לאחרונה ע"י The IceMan בתאריך 01-07-2008 בשעה 02:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2007, 23:09
צלמית המשתמש של Sonic ReLoaDeD
  Sonic ReLoaDeD Sonic ReLoaDeD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.03
Follow me...
כוחו של ויסטה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "האם כדאי לעבור ל-VISTA ? כל ההמלצות, התנגדויות, סיפורים לרכז כאן !"

שלום כולם

יש לי מחשב חלש יחסית
AMD 3200+ 64BIT
ג'יגה זיכרון
ג'יפורס 6600GT 128 DDR
HD 160 ג'יגה של WD
וויסטה אנלימט

הויסטה לא עובד חלק ומהיר כמו XP על המשחב שלי, אבל לא מספיק לאט בשביל שאני לא אשתמש בו, אבל זה לא קשור.

במחשב יש לי כ.קול מובנה, וב-XP זה היה עושה לי בעיות (התוכנה ודרייבר: סאונד-מקס)
ב-ויסטה לא הייתי צריך להתקין דרייבר לקול, וזה גם לא עושה לי בעיות.

עוד משהו
בעיה ידוע בצורב שלי של NEC, שהוא לא קורא DVD-, רק DVD+
קיצר סתם היום צרבתי סרט ל-DVD על דיסק DVD-, אפשר לצרוב אבל אי אפשר לראות מה יש על הדיסק, קיצר עם ויסטה זה עובד! לא יודע איך, כוחו של ויסטה.

יש כמה מעלות גדולות מאוד של ויסטה על XP, אבל ויסטה קצת מטומטם ויש דברים שפשוט רגילים ב-XP.

לדוגמא, במאפיינים שעושים על שולחן העבודה, יש חוצצים, "מראה" "שומר מסך" וכול אלה, בויסטה החליטו שזה פרמיטיבי, ועשו תפריט בחירה, ושבוחרים זה פותח חוצץ אחד בודד, זה מטומטם ומכוער, פשוט מציק.

בנתיים אני מרוצה מויסטה למרות הטיפה איטיות, החיפוש בזמן אמת שלהם באמת טוב
(סוף סוף חיפוש טוב בווינדוס)

ואין שום כלב בחיפוש

ישן 06-11-2007, 20:11
  Siren19 Siren19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "עם כמות ה-HDD שיש לך אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The IceMan
עם כמות ה-HDD שיש לך אני לא מבין איך לא הקצת איזה 10GB לנסות את ויסטא עדין

עשיתי זאת בעבר,כשהתחלתי במעבר מ2000 לXP,
פשוט היה לי כל כך נוח עם XP,שחשבתי שזה מיותר,עד למעבר מלא לויסטה (ואני עדין חושבת שXP מערכת מצויינת)

התחלתי להתקין בשעה 16:40 (20 דקות לפני הזמן שהקצאתי)
שמחה וצוהלת,שלפתי והכנסתי את דיסק ההתקנה,פתחתי את הקייס של הגיטרה והתחלתי לזמר.
לאחר 30 דקות או אולי פחות,עלתה ויסטה במלוא הדרה...(מעניין מי כתב את הפתיח)
שלפתי את הקייס של הדרייברים והתוכנות,ובינתיים טפו,טפו,טפו הכל עובד הכי טוב שאפשר.
בהתחלה קצת ניבהלתי,אבל מהר מאוד התרגלתי למראה ושניתי לקלאסיק הטוב שאני כל כך אוהבת(עניין של טעם)
חחח יו איזה כיף לחקור אותה
יש פה כמה שינויים קצת מרגיזים שבXP לדעתי הרבה יותר נוחים,אולי אפשר לשנות זאת,אבל בגדול אני מרוצה
המערכת פשוט טסה
העמסתי עליה כמה שיותר וניראה שבינתים היא סוחבת מצויין
שאלתי את אחיין שלי אם הוא רוצה גם ,הוא אמר שכן, אמרתי לו שיקנה מחשב חדש חחחחח
ישן 07-11-2007, 12:57
  Siren19 Siren19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Siren19 שמתחילה ב "[QUOTE=Siren19]? במקור נכתב..."

רשימת תוכנות שמסרבות לעלות בויסטה

ACDSee Pro
MP3 Tag Studio
Crystal Player Pro(ניתקעת באמצע התקנה)
אני אחפש גירסאות מתאימות
DAEMON Tools אני מתבקשת להכנס בחשבון אדמין,למרות שאני מוגדרת כאדמין, (כמעט כל העתקה,מחיקת קובץ ,ן דורשת הרשאת אדמין(ניתן לעקוף זאת על ידי לחיצת ALL AS ADMIN)
אופיס 2003 ,באמצע התקנה הוציאה שגיאה שחסר קובץ,בחרתי להתעלם,ובנתיים אופיס וכל ישומיה עובדים ללא בעיות
אוורסט לא מזהה את טמפרטורות הדיסקים קשיחים(4 במיספר)אבל היא כן רואה אותם באזורים אחרים,ואפילו נותנת לי את המהירות של כל אחד,אבל באזור הסנסור.....נדה כלוםםםםםםםםםםם רק מעבד ,לוח,כרטיס מסך,מהירות מאוורר,ומתח
צאטים של נענע ותפוז גם לא עובדים:-(
מרגיז השינוי שעשו באפשרויות המסך בשולחן עבודה.
גם השינוי בCTR+ALT+DEL אני מעדיפה בלחיצה הזו להכנס מייד Task Manager
CMD,אין תמיכה במסך מלא,אבל זה לא קריטי.
האייקונים בשולחן העבודה ,גדולים לטעמי,למרות שמצאתי לעבור למצב קלאסי של האייקנוים,אבל עדין גדולים לטעמי,מצאתי אפשרות להגדיל ולהקטין את הרווחים בינהם,את גודל הפונט,ימינה,שמאלה חחח,פשוט לא זכור לי שהיה כזה דבר בXP,או שכן לא זוכרת.
בXP אני לשנות את תפריט ההתחל,ליצור קטגוריות לפי התוכנות שאני מתקינה, בויסטה זה עדין אפשרי אבל חלק מהתיקיות אי אפשר להעביר או למחוק אם צריך(דרך TOTAL COMANDER).גם אפשרות הגרירה בתפריט התחל אינה אפשרית.
לפעמים, בלחיצה על לחצן הימיני בעכבר,האייסי מקפץ לי למעלה.
אני מאמינה שחלק ממה שכתבתי ניתנים לשינוי.
חומרה שלא עובדת...
המצלמה שלי...
אני כבר ימצא דרייבר מתאים
לרגע זה, אני לא רואה סיבה לחזור לXP,אני מאמינה שחלק מהבעיות אני אפתור,או שאמצא תחליף
זהו בינתיים,ממשיכה לחקור...

נערך לאחרונה ע"י Siren19 בתאריך 07-11-2007 בשעה 13:24.
ישן 07-11-2007, 23:50
צלמית המשתמש של maorlboro
  maorlboro maorlboro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.06
...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Siren19 שמתחילה ב "רשימת תוכנות שמסרבות לעלות..."

אין שום בעיות עם הEverest אצלי אז זה דיי מוזר שלא מראה לך.

יש אפשרות להגדיל את הCMD לחצי מסך (כמו בXP).

אייקונים, יש אפשרות להחזיר אותם לגודל רגיל... הרווחים עוד לא בדקתי אבל זה לא ככ מפריע...
בXP יש אפשרות להגדיל את האייקונים, אם אני זוכר נכון.

עם האייסי גם אין לי בעיות.

דרייבר למצלמה...תלוי איזה דגם... VISTA יודעת לזהות הרבה חומרה שמחברים אליה מבלי להשתמש בדיסק שבא עם החומרה.

בינתיים התוכנות שעשו לי בעיות היו:
Winamp - אין תמיכה 100%
BS.Player - לא מספיק שרק הגרסה האחרונה תומכת בויסטא 64ביט, גם התמיכה לא מלאה ועוד נאלצתי להתקין את הגרסה הגרמנית (התוכנה עצמה בעברית אבל ההתקנה היתה בגרמנית :/)
iTunes (לiPod) - רושם לי שהתוכנה לא הותקנה כראוי, אין בעיה מיוחדת בתוכנה עצמה.
Babylon 7 - לא מתרגם לי מNotepad ומהמערכת בכלל... (רק מדפי אינטרנט, אופיס וכאלה זה עובד)
והתוכנות לכרטיס TV שקניתי (Hauppauge WinTV-150) בכלל בא עם דרייבר לחלונות XP/ME אז אני משתמש רק עם המדיה סנטר.
וזהו בינתיים.... גם אני ממשיך לחקור אילו תוכנות עובדות איתה במיוחד עם ה64ביט.
אני מתקין/מוחק מה לא....בקרוב אני אפרמט ואתקין רק את התוכנות שעבדו לי חח

ישן 23-01-2008, 23:28
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Siren19 שמתחילה ב "רשימת תוכנות שמסרבות לעלות..."

תוסיפי לרשימה את WS_FTP LE 32
יש ברשותי Vista Home premium ואני מחכה שיתפנה לי איזה סוף שבוע להעיף את הדרעק הזה מהנייד שלי כדי לשדרג ל XP.
המערכת איטית בטירוף על מכונה מאוד חזקה:
מעבד: T7250 C2D 2.00GHZ
זיכרון: 1024
(מערכת A200 של טושיבה) PSAE6E

איטית מאוד, תוכנות מסויימות לא עובדות עליה (כמו הראשונה שציינתי למעלה, ועוד כמה שבטח עוד לא יצא לי לבדוק). מוצא את עצמי עובד עם אותן אלטרנטיבות מיקרוסופטיות גם במערכת הזו (דפדפן אינטרנט, צריבה, ניגון סרטים וכו').

מערכת ההפעלה תופסת 9 ג'יגה לפני שהתקנתי משהו על המחשב.
"ככה בא מהחנות". טירוף! XP שוקל בקושי 1 ג'יגה, וגם זה אם אני מפציץ...
לא מאמין שהמערכת כל כך כבדה על מכונה כל כך חזקה. לא פרופורציונאלי לשום דבר.

ישן 07-11-2007, 21:34
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "האם כדאי לעבור ל-VISTA ? כל ההמלצות, התנגדויות, סיפורים לרכז כאן !"

מפרט:
P4 2.8HT
2GB RAM
80GB HD SATA
ATI 9600 PRO
עובד כבר יותר מחצי שנה על Vista™ Ultimate 32BIT
Experience מדורג כ 3.6
סך הכל עובד ממש סבבה בעבודה יום יומית של אינטרנט מייל וכ"ד, פה ושם מורגשת מעט כבדות באפליקציות גרפיקה כגון פוטושופ וכ"ד, אבל ממש לא נורא.
מורגשת כבדות מעצבנת בעבודה (windows explorer ) על דיסק חיצוני עמוס קבצי תמונות (מאות ואלפי קבצים)
אני מניח שהכבדות נובעת משילוב חיבור USB2 וכמות קבצים גדולה למרות שכבדות זאת אינה קיימת כשאותו דיסק מחובר ל XP על מחשב חלש יותר (נייד וסנטרינו 1.8)

לא מריץ משחקים על המחשב.

התקלות שנתקלתי בהן עד עתה הן קריסות לא מוסברות לעיתים תחופות של IE7 (נאלצתי לעבוד איתו כשה FF היה פשוט כבד מידי, אבל זה כבר ISSUE של ה FF ולא ה ויסטה...

ישן 19-01-2008, 08:24
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי xnir שמתחילה ב "מפרט: P4 2.8HT 2GB RAM 80GB..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי xnir
מפרט:
P4 2.8HT
2GB RAM
80GB HD SATA
ATI 9600 PRO
עובד כבר יותר מחצי שנה על Vista™ Ultimate 32BIT
Experience מדורג כ 3.6
סך הכל עובד ממש סבבה בעבודה יום יומית של אינטרנט מייל וכ"ד, פה ושם מורגשת מעט כבדות באפליקציות גרפיקה כגון פוטושופ וכ"ד, אבל ממש לא נורא.
מורגשת כבדות מעצבנת בעבודה (windows explorer ) על דיסק חיצוני עמוס קבצי תמונות (מאות ואלפי קבצים)
אני מניח שהכבדות נובעת משילוב חיבור USB2 וכמות קבצים גדולה למרות שכבדות זאת אינה קיימת כשאותו דיסק מחובר ל XP על מחשב חלש יותר (נייד וסנטרינו 1.8)

לא מריץ משחקים על המחשב.

התקלות שנתקלתי בהן עד עתה הן קריסות לא מוסברות לעיתים תחופות של IE7 (נאלצתי לעבוד איתו כשה FF היה פשוט כבד מידי, אבל זה כבר ISSUE של ה FF ולא ה ויסטה...

עכשיו על מכונה חדשה - כבר חודשיים בערך
על Vista™ Ultimate 64BIT
Experience מדורג כ 5.9
Q6600
4 BG RAM
לוח אסוס P5KR
שני דיסקים סיגייט 250 ברייד 0 (לא לדאוג יש כונן שמסנכרן הכל החוצה)
כרטיס 8800GT

הכל עובד נהדר, המחשב טס, עובד לא מעט עם PS שהיה קצת כבד על המחשב הקודם - על החדש לא מזיז לו כלום - טוען ל PS כמוויות גדולות של קבצים במקביל בנפחים של מעל 2GB ללא בעיה

ישן 18-11-2007, 23:34
  leon_penko leon_penko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.07
דיעה מגרפיקאי

טוב אני סטודנט בבצלאל לכל המשתמע מכך
קניתי מחשב חדש ויחד איתו ויסטה 64 ביט
בעבר היה לי XP SP2 במחשב הישן

בקיצור התחלתי להתקין הכל זרם
התקנתי פוטושופ,אילוסטרייטור,אפטר אפקטס,פרימייר הכל כרגיל
אחרי כמה זמן המחשב התחיל להאיט בטירוף יש גם איזה בעיה עם תוכנת שיתוף קבצים שאיך שאני מפעיל אותה היא היחידה שמושכת מהירות אינטרנט וכל השער תקוע(אולי זה לא הויסטה אבל בXP אין לי את אותה הבעיה) בואי נגיד וזה פטיר.

עוד בעיות.
בעיה בתמיכה עם הוואקום שלי יש לי graphire 3 עושה כמה בעיות
אילוסטרייטור ופוטושופ לא עובדים כמו שציפיתי ביחד ונתקעים למלא זמן
גם 8 FLASH עושה לי מלא .
הכמות גופנים שאני יכול לשמור היא מוגבלת יותר מהXP משום מה(לא יודע איך זה) ולא כולם עובדים- זה ממש קריטי לי.
אוקיי כבר אמרו פה
בשביל למצוא דרייבירים ותוכנות צריך להיות תותח בחיפושי רשת..לא לכולם יש את הכוח לזה...ועדיין יש לי מצלמה שלא הצלחתי לחבר ומדפסת שעושה לפעמים בעיות חיבור...בגלל הדרייביר המטומטם..

מה שאהבתי בויסטה 64 ביט.
הגרפיקה
נוחות ממשק משתמש הרבה יותר ידידותית מהXP
וסוף סוף הצליחו גם לשחק אותה עם החילוף חלונות שלדעתי עובר את הMAC הנוסף שיש לי .
עוד..האייקונים הענקיים לא מפריעים לי דווקא זה יפה בעיני...
אהה....

מסקנה.
אם את גפריקאים אז כדאי להשאר עם הXP לא להחליף חבל על הזמן בינתיים....וחבל על הזמן של הפורמט
אם אתם גרפיקאים שאין לכם הרבה עבודה ואתם בד"כ נמצאים בfacebook כל היום אז הויסטה שווה נסיון..

מפרט מחשב:
INTEL QUAD 6600
ASUS P5 משהוא שכחתי
2GB זכרון 800MHZ אני חושב שאלה האיכותיים יותר
כרטיס מסך
XT2600

תודה ומצטער שזה אולי קצת מתנשא

ישן 24-11-2007, 09:00
  leon_penko leon_penko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי liornet שמתחילה ב "שאלה לleon_penko, הגרפיקאי......"

הפרמייר לא עושה בעיות
אבל אם בעתיד תרצה להשתדרג באופן משמעותי לаfter effects או Flame
אכן תהיה לי בעיה קטנה...

עוד 2 נ"ק למחשבה

בגדול יש בויסטה בעיה ...המערכת עצמה לוקחת כ700 mb RAM עוד לפני שהפעלת משהוא לעומת XP שלוקחת רק 200mb לפחות אצלי(לפעמים פחות)
אם ככה אתה אוהב לעבוד זו החלטה...

נכון אנחנו ואתה רוצים להשתדרג למערכת הפעלה חדשה כמה שיותר מהר ולהכיר דברים חדשים
ואני מבין את זה(טבע האנושות)
ויסטה כרגע לא פוטרת הרבה בעיות לאנשים שעושים עוד דברים נוספים במחשב שלהם חוץ מלגלוש ולראות מדיה דיגיטלית
כשזה יקרה אני חושב שיגיע הזמן לעבור לויסטה
כרגע לא ממליץ לך

ישן 25-11-2007, 08:15
  ohadm ohadm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.02
לינוקס אני לא מאמין למראה עיניי....

סוף סוף, אחרי לא מעט דיונים וויכוחים לוהטים בפורום, אני לא צריך להוציא לעצמי את הנשמה בלנסות לגרום כאן לאנשים להבין שויסטה היא אחלה מערכת הפעלה. אשריכם!

גם אני משתמש מרוצה במיוחד. אני משתמש במערכת כבר למעלה מחצי שנה ולא נתקלתי בשום בעיות מיוחדות. הכל עובד לי חלק בלי עין הרע.

אינני משתמש ממוצע ואני מנצל את המחשב שלי לכל מיני מטרות (פיתוח תוכנות, עריכת וידאו וסאונד, עיבוד תמלילים, פיתוח לאינטרנט, התנסות עם תוכנות חדשות, שימוש בתוכנות הדמייה כגון VMWARE לצורך שימוש במערכות הפעלה מסוגים שונים ולא רק של MS ועוד...)

אה כן....וגם אני ממליץ בחום על גירסת ה 64 ביט של אולטימייט....

מפרט:

לוח של MSI (לא זוכר כרגע את הדגם....)
מעבד: AMD 64 Single Core 3800
זיכרון: 2GB OCZ DDR2 533MHZ
דיסק: 320GB SATA II
ישן 02-12-2007, 15:59
צלמית המשתמש של ranp101
  משתמש זכר ranp101 ranp101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
ויסטה...

אני משתמש בויסטה עוד מימי ה BETA הראשון שלה... חזרתי ל XP לחודש באותו הזמן ושיצאה הגרסה היציבה התקנתי ומאז לא התאכזבתי...

אני עובד עם Windows Vista Ultimate 32-Bit כבר למעלה מחצי שנה ובינתיים הכל עוב לי חלק ובלי בעיות..
לא מצאתי אף באג בינתיים (ומקווה שגם לא למצוא...)
בהתחלה התקנתי את הויסטה על המחשב הזה:
P4 2.4
ASUS P4P800
1 GB
GE6200..
(עבדתי עם חווית דירוד משתמש של 2.3.)

ידעתי שהמחשב חלש אבל בכל זאת רציתי לנסות לראות איך היא עובדת עליו, אחרי ההתקנה (שארכה כ 20 דקת בערך...) הויסטה עלתה מהר והכל עבד חלק עד שהפעלתי פוטושופ ומדיה פלייר ביחד.... מאז המחשב לא הפסיק לקרטע..
אחרי שידרוג "קטן" של המערכת שהייתה לי... הגעתי למפרט המחשב החדש שלי שהוא:
Core 2 Dou E6750
ASUS P5B
2GB 800GHZ
8600GTS
(כרגע אני עובד עם חווית דירוד משתמש של 5.3.)

הויסטה כבר עובדת חלק.... הפוטושופ והמדיה פלייר פועלות ביחד ולא מפריעות.
משחקים עובדים חלק, אני עובד עם כמה תוכנות גראפיות כבדות ביחד והכל עובד חלק ולא נתקע לשנייה.
אהבתי את העיצוב של הויסטה, הממשק שלה מאוד קל ועדיף מהממשק של XP.

מחכה ל SP1

ממליץ לכל מי שיש מחשב חזק לשדרג לויסטה.
ישן 24-12-2007, 20:53
  YuviAS YuviAS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.07
יש לי חצי שנה ויסטה אולטימייט.

שלום!

מהדורה: Ultimate
מס' ביטים: 32
שפת ממשק: עברית

מפרט מחשב:
לוח-אם: Abit sg-95
מעבד: Intel pentium D Dual-Core 3.0Ghz
זכרון: Kingston 1024Mb 667Mhz DDR2
דיסק קשיח: Western digital 200GB
כרטיס מסך: לא היה, הוספתי לפני שבוע: nVidia Geforce 7300
---------------

חוות דעת עבור מערכת ההפעלה:
המערכת רצה במהירות מטורפת, אין שום באגים, הכל כמו שצריך, עד לפני שבוע לא היה לי כרטיס מסך (היה לי מובנה..) ואפילו בלי כרטיס מסך נהנתי מהתכונות של הויסטה (למרות שלא יכולתי לנצל את המדיה-סנטר והMM וכו'... עכשיו אני עוד יותר מרוצה..

דירוג שלי מתוך 10:
- ממשק משתמש: 10
- מהירות הפעלה: 10
- דרישות מינימום להרצה: 8

אין לי עוד מה לכתב, אני עדיין לא מתחרט...
ישן 06-01-2008, 00:20
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

המסקנות שלי אחרי חודש קצת חלוקות

יש לי dell ispiron 1520 זיכרון t7300 3hz
2 ג'יגה זיכרון
ויסטה הום בייסיק

מהירות: לא איטי בטירוף כמו שהמתנגדים מנסים להציג את זה, אבל בהחלט מורגשת האטה. בפוטושופ לדוגמא לוקח לתוכנה יותר זמן להיטען אך אחרי שהיא נטענת העבודה חלקה.

דווקא במשחקים ההרגשה שלי היא שהביצועים הרבה יותר טובים.

תאימות: לרוב אין לי בעיה, אך כשיש בעיה זה ממש מעצבן, לדוגמא סוליד וורקס 2007, ניסיתי להתקין אך הוא לא נתן לי בשום אופן, בסופו של דבר ניכנסתי לאתר שלהם וגיליתי שיש גירסה לxp וגירסה לויסטה (למזלי הרישיון של התוכנה איפשר לי להוריד גם גירסה לויסטה, אז זה סך הכל להוריד עוד פעם 2 גי'גה).
ואז הגיע פוטושופ- שם הסיפור הוא בכלל מגוחך, אם זה לא מתקין לך אתה צריך להיכנס לcommand prompt ולכתוב איזה שורה שמסדר הכל - קצת מצבן כשמדובר במערכת שאמורה להיות יותר קלה למשתמש.

גם אם הdirectx הייתה בעיה קלה של תמיכה לאחור שאילצה אותי להפעיל איזה קובץ של ווינדוס.
אבל לרוב התוכנות מותקנות בקלות, נדיר שיש בעיות.

ממשק ונוחות: מדהים פשוט! השינויים בטפריט התחל ובסייר קבצים הם כל כך נכונים שאחרי שבוע ממש קשה לי למצוא קבצים בxp. אתה פשוט רושם כמה אותיות וזה נותן לך תוך שניות לבחור את התוכנה, ולא משנה כמה אנשים יגידו שזה לא מה שחשוב - המערכת פשוט יפה.

אבטחה: גם פה יש הרגשה כללית שהמערכת הרבה יותר בטוחה, לפעמים בצורה קצת מוגזמת (אתה צריך להסכים להפעיל תוכנית) אבל ברגע שמתרגלים מבינים גם שזה הרבה יותר בטוח.אם עובדים בשכל אז הסיכויי לחטוף וירוס קטן פלאים.

העתקה: אחת מנקודות החולשה העיקריות של ויסטה - לא ברור איך הם הצליחו להפוך את ההעתקה לכל כך איטית, שלא לדבר על זה שתוכנית התקנה ששוקלת יותר מ-200 מגה לוקח כמעט דקה להפעיל אותה.
אבל יתרון - ויסטה קודם מעתיק קבצים שאין בעיה ורק בסוף הוא שואל אותך על קבצים כפולים וכו..

בשורה התחתונה - היו לי ציפיות מאוד נמוכות, היה לי קצת קשה להתרגל בהתחלה - אבל אני ממש לא מאוכזב, למרות הבעיות הרבה יותר כיף להשתמש במערכת הזאת, אני מאמין שבעתיד הלא רחוק היא תעקוף את xp בהכל. (זה לא windows me שהיה פשוט נוראי)

ישן 02-02-2008, 12:07
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
מסקנות שלי

החלטתי להתקין ויסטה לפני חודש.
המפרט שלי הוא: amd64 3200,1gb memory, 250gb hdd,
מעבד: AMD64 3200
זכרון: 2 מודולים של חצי ג'יגה
הרדיסק: 250GB של seagate
כרטיס מסך: X800 Pro
רזולוציית מסך: 1280*1024

המחשב היה high-end בזמנו (לפני כמעט 4 שנים)
והיום הוא עדיין שורד. מריץ חלק מהמשחקים (call of duty 4 מריץ חלק על medium,
gears of war על low) והמשחקים שדורשים חומרה יותר עדכנית, לדוגמא SM3 לא עובדים כלל.

הנקודה היא שרוב המשחקים עובדים לי אחלה על המחשב, אני יכול לעבוד איתו בקלות והכל זז כמו שצריך. כל עוד שמרתי על המחשב וניקיתי אותו, לא היו לי בעיות.

ההתקנה של ויסטה

ההתקנה קלה ופשוטה. הרבה יותר פשוטה משל XP אף על פי שגם היא פשוטה מאוד,
ההבדל הוא שבויסטה ההתקנה היא מההתחלה עד הסוף עם ממשק גרפי יפה ונוח
לעומת XP שצריך להתעסק טיפה עם GUI לא הכי נוח ולהישאל שאלות באמצע ההתקנה,
מה שבויסטה למדו לעשות בתחילתה או בסופה.

ההתקנה הסתיימה, המחשב עלה, וקיבלתי ציון למחשב - 4.2, לפי ויסטה החלק החלש במחשב הוא המעבד.

שימושיות

אני חייב לציין שהרבה מאוד פיצ'רים של ויסטה מבורכים:
  • הרשת עובדת כמו שצריך
  • לערוך קבצים ניתן לעשות בצורה יותר נוחה עקב כך שכשעורכים קובץ, לא עורכים אוטומטית גם את הסיומת,
  • סרגל עם תקיות מועדפות
  • נוח לנווט בין תקיות, שורת הכתובות הפכה כל תקייה לאובייקט (קשה קצת להסביר) ויותר קל לנווט בין תקיות
  • start panel סודר סוף סוף, ניתן לנווט בall programs בקלות וביעילות
  • הגרפיקה באמת נחמדה, לא כולה נחוצה אבל הפיצ'רים מאוד נחמדים
ויש עוד הרבה דברים נחמדים שראיתי, מערכת נפלאה. אבל, הביצועים נוראיים.
לוקח שנים למערכת לעלות, המעבד עובד קשה כל הזמן, בקושי יש לי זכרון ואני כמעט ולא יכול לראות סרטי HD כי הסרט נתקע כל הזמן. והפיצ'רים המפגרים של האבטחה (UAC) שהייתי צריך לבטל כי הם מטומטמים, כל מיני סרביסים לא נחוצים שאוכלים לי את הזכרון כמו Indexing service שהיית צריך לסגור, מלא תוכנות שאני לא משתמש שתקעו לי כמו windows defender וכו'.

אבל לא רציתי לעזוב את ויסטה כי הצלחתי לטפל ברוב הבעיות, אך בעיות הביצועים נשארו.
חשבתי אולי לשדרג זכרון, כי בכל מקרה מחירי הDDR1 עולים כל הזמן אז שווה לקנות עכשיו לפני שהמחירים יהיו מטורפים, אז קניתי והוספתי עוד 2GB זכרון, וכרגע יש לי 2.5GB זכרון (מודול אחד לא עבד memtest)

השיפור בביצועים היה ניכר, ההבדל בין 1GB זכרון ל2.5GB, שינה לגמרי את המערכת.
היא זזה הרבה יותר מהר, הביצועים בעבודה שוטפת מעולים - כמו XP.
עדיין היו לי כמה בעיות שלא הצלחתי לפתור: הוצאה בטוחה של USB לא עובדת,
העתקה של קבצים איטית להחריד, אי אפשר לשחק במשחקים (המערכת שלי חלשה גם ככה, ועם ויסטה COD 4 קירטע לאללה, שום משחק אחר בקושי עלה גם כן) והיו עוד כל מיני בעיות.

לכן, לא הייתה לי ברירה וחזרתי לXP. כמובן שעכשיו עם 2.5GB זכרון המערכת טסה עוד יותר,
ומשחקים עובדים עוד יותר טוב. נכון שחסרים לי הפיצ'רים הנחמדים של ויסטה, אבל אני מעדיף מערכת שפועלת כמו שצריך, עם תמיכה מלאה ושלא גורעת לי מביצועי תוכנות אחרות על פני מערכת שנראית טוב, מפוצצת פיצ'רים שכמות המשאבים שהיא צורכת הם אסטורונמיים.

מסקנה: למי שיש מחשב חזק מאוד, שבשבילו 20fps פחות במשחק זה לא קריטי,
יש לו מספיק זכרון, שיתקין ויסטה. המשחקים ימשיכו לפעול כמו שצריך, ועם יציאת SP1 הכל יהיה בסדר. לאנשים עם מחשב יותר חלש, שמשחקים משחקים אני ממליץ לא להתקין, ובכלל - אם אתם מרוצים מXP, חבל לעבור. חכו שויסטה תבשיל, יתקנו את מליוני הבאגים שם, כפי שהיה עם XP בהתחלה ובסופו של דבר המערכת תהיה טובה עוד שנה - כי גם החומרה תשתפר בהתאם.

מקווה שעזרתי, pyr0

ישן 04-03-2008, 05:48
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
דעתם של בכירים בחברת מיקרוסופט (!) על Vista...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3513577,00.html

(יש לציין את Ynet שאפילו כשבמיקרוסופט אומרים מה שאומרים, הם יסייגו את הדברים כיוון שהם כה חובבים את החברה [כמו שהם עושים בכתבות על אינטל, בהם הם שיבחו את הפנטיום 4 פרסקוט...] - והם אומרים שזה "היה רק בהתחלה, שלא היו דרייברים" וכו' וכו' - עבר כבר המון זמן מאז שויסטה הושקה, מחשבים ניידים כבר מגיעים איתה [כך שדרייברים יש], ובכל זאת אני מקבל דרישות מהרבה אנשים "להעיף כבר את הזבל הזה מהמחשב ולהתקין XP במקום"... המערכת האחרונה מבית מיקרוסופט שעליה אני זוכר דבר כזה היא לא XP [כך שאלו כנראה לא "חבלי לידה" כמו שחלק מהאנשים טוענים שגם ב XP היו] - אלא חלונות מילניום - רק שאז למיקרוסופט לא הייתה כל כך הרבה חוצפה והם הורידו את המוצר מהמדפים תוך שבועיים...)

ישן 27-03-2008, 20:33
  yonishtr yonishtr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "דעתם של בכירים בחברת מיקרוסופט (!) על Vista..."

מחזק.
דרישות הקליינטים ברורות- להעיף את ויסטה.
ככלל אני לא מבין איך פלטפורמה להרצת יישומים אוכלת יותר זכרון וכוח עיבוד מהיישומים שירוצו עלייה.

מערכת הפעלה היא לא המטרה אלא האמצעי.
מה עוד שלא הבנתי בשביל מה יש לשלם את האיטיות הזו? , במה ויסטה טובה יותר מXP?
אין בה שורת פקודה חדשה, אין לה מע' קבצים חדשה, או התקדמות טכנולוגית כלשהי- הכל נגנז.
אז למה להתקין ?בשביל WALLPAPER יפה? אי אפשר להגיע לתוצאות דומות אם לא זהות ב XP?
אבטחה זה לא להציף את המשתמש אם הוא בטוח בכל פעולה, מהר למדי המשתמש הממוצע מתעייף ועונה YES TO ALL.
יציבות זה לא IE7.... קריסות לאין קץ.

לסיכום:
המחיר לא שווה את התוצאה.
ישן 27-03-2008, 20:41
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

לאחר שהצלחתי להעיף את ה Vista Home Premium מהנייד שלי ושמתי שם XP Professional במקום - המחשב טס!
התמיכה של טושיבה (היצרן של הנייד שלי) היתה חוצפנית מספיק כדי לא לספק לי דרייברים עם המחשב, אבל לאחר שהורדתי הכל מהרשת - המחשב עובד טוב ומהר.

ההבדל בין XP ל VISTA הוא עצום. מהירות ה BOOT, פתיחת אפליקציות, תמיכה בתוכנות...
עם ה VISTA לא יכלתי אפילו להשתמש ב NERO 6 הישן והאהוב שלי ונאלצתי לצרוב דיסקים עם התוכנה המובנית של Windows.

אני אישית לא מבין אנשים שמעדיפים להשתמש ב VISTA אלא אם מדובר באפליקציה שמחייבת את מערכת ההפעלה הזו (אם יש דבר כזה בכלל). מבחינתי, אני ממליץ לכולם להשאר עם XP.

ישן 06-04-2008, 07:39
צלמית המשתמש של Zorro26
  Zorro26 Zorro26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.04
מי מפחד מ Vista X64 ?

החלטתי לקרוא לכותרת כך בגלל שישנה מעין איזו דעה מוטעית רווחת
אצל הרוב מפני גרסאות ה-64BIT של ויסטה ואינני מבין מדוע ?
ויסטה 64BIT לא רק יציבה יותר אלא תחושו את ההבדל העצום במהירות ברגע
שתסיימו להתקין אותו. כמו כן הוא תומך גם בתוכנות בגרסאות ה-32BIT למיניהן
כך שאין חשש להתקין אותו.
המלצה שלי לדרישות מערכת מינמליות:
מעבדי Intel dual core למיניהם / AMD 64BIT
2GBYTE RAM
וזהו זה!

מאז שהתקנתי את ה-64BIT מאז שיצאה ויסטה לשוק אני יכול לומר
בודאות כי הגיע סוף סוף הקץ למסכים הכחולים (רק 2 קפצו לי מאז וגם אז בגלל תקלה שלי
ולא של המערכת).
הצלחתי לשכנע מס' חברים טובים גם לעבור לגירסת ה-64BIT לאחר שגם אותם האכילו בכל מיני
שמועות "זדוניות" שזה גורם לתקלות וכל מיני בבלטים אחרים.
הם עכשיו מאושרים עד הגג לאחר שראו את ההבדלים הרציניים ברמת הביצועים ואני ממליץ לכם גם.
אין מה לחשוש מכך שיש לכם תוכנות 32BIT והם לא יעבדו כי הם כן עובדים ועכשיו אחרי העדכון
של SP1 המחשב פשוט טס. אנשים פשטו עדיין לא קלטו מה זה תצורת 64BIT וההבדל רציני
מבחינת ביצועים ואמינות - תאמינו לי.

ישן 12-04-2008, 15:16

חזרתי לXP

יש לי הרבה דברים טובים להגיד על ויסטה - היא נוחה יותר לשימוש, יפה יותר, פשוטה יותר, היא עושה הרבה פחות בעיות מxp (כולם שכחו כבר איזה סיוט זה xp בלי חביל שירות שנייה). בניגוד למה שטוענים כמעט ולא נתקלתי בבעיות תאימות, תקלות שגיליתי היו פשוטות יותר לתיקון מאשר בxp.

אבל, ויש אבל גדול מאוד - בעית העברת הקבצים האיטית לא הפריעה לי יותר מידיי, גם לא בעיית האיתחול האיטי והכיבוי האיטי והעובדה שלוקח המון זמן להתקין תוכנה חדשה ושצריך לאשר כל הזמן ביצוע פעולות (אפילו תמכתי בזה כאן בפורום), אבל אז הגיע הsp1 ולא באמת תיקן את כל הדברים האלו (שיפר, אבל עדיין רחוק מאוד ממה שXP נותן).

אז למרות כל היתרונות אני מעדיף מערכת שעובדת מהר - אז ויתרתי על כל הדברים הטובים שויסטה מציעה - ומהניסיון שלי קשה יותר לחזור מויסטה לאקס פי מאשר להפך, אבל לפחות עכשיו אני מרגיש שאני באמת מנצל את היכולות של המחשב, סוף סוף יש קשר ישיר בין ביצועי המחשב למפרט שלו.

נחכה לsp2, אולי נחזור לויסטה.

ישן 16-05-2008, 21:03
  משתמש זכר Morishani Morishani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
כן, כדאי!

המפרט שלי :
AMD A64 3000+
2 * 512 MB Ram Samsung DDR 400 Mhz
ECS RS-480m (עם כ.מסך מובנה)
80 GB Western Digital 8MB Buffer
M-Audio Revolution 5.1

בהתחלה התקנתי את ויסטה, בין הדברים הראשונים היה להוריד את השומר מסך המעצבן,
ובדרך כמו שאני רגיל עברתי להגדרות חסכון האנרגיה של ויסטה, שם בחרתי בתוכנית של "חסכון מקסימלי" - אמרתי לעצמי - אם זה חוסך באנרגיה, אז למה לא, פחות חום לעולם .

התקנתי דרייברים לכ.מסך ולכ.קול , הכל עובד חלק ויפה, אך שמתי לב שהמחשב איטי.

חבר'ה, רק היום, חודש אחרי ההתקנה בערך, שמתי לב שבהגדרות האלו של חסכון בחשמל מוגדר שהתדר המקסימלי של המעבד יעבוד על 50% מהמקור (גג!), והמינימלי 5%.

עד אז "סבלתי" (לא ממש) עם ויסטה, אבל עכשיו הכל טס, יציב, בלי בעיות למיניהם.

ממליץ בחום, הIndexing וכל העסק של החיפוש רץ יפה, הAero נותן אווירה יפה למערכת ההפעלה (כן , הGlass והאפקטים והכל עובד למרות שאני עם כ.מסך מובנה).
ואין מה להגיד - Microsoft עשו עבודה טובה עם המערכת הפעלה - אני חולק על הדעה הרווחת.

ישן 05-06-2008, 18:46
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06

דעתי:
ויסטה מערכת יפיפייה ונוחה. רק ביום הראשון קצת הסתבכתי עם ההגדרות, אך התברר לי שזה מאוד נוח.
גיליתי טריקים חמודים ויפים שהם מאוד שימושיים לי.
אחרי התקנת SP1 ניתנה גם האפשרות לשימוש ב- ReadyBoost. פיצ'ר המאפשר שימוש בכונני פלאש בכדי להוסיף לזכרון ה-RAM. אני מוסיף 430 MB לזיכרון אבל הבעיה היא שהמחשב לא מאפשר לי להפעיל אותו כשהכרטיס זיכרון מחובר. אז אני צריך לנתק את הכרטיס ואז כשהווינדווס עולה אני צריך לחבר מחדש.
ישנם המון באגים ותקלות. אבל אני שם לב שלאט לאט, משבוע לשבוע הבעיות הולכות ונעלמות. המחשב מעט השתפר לי לאחר שהתקנתי את SP1.

יש לי בעיה (אני לא יודע אם זה בויסטה) שכשאני מנסה להריץ משחקים מסוימים, counter strike ו- the godfather, המקלדת נהיית מאוד איטית והתגובה נדפקת. כדי לסדר את זה אני חייב לעשות ריסט. כרגע אני לא יכול לשחק במשחקים האלה.
זה קורה גם במקלדת USB וגם במקלדת PS/2.
עוד בעיה זה שחלק גדול מהיישומים והמשחקים לא עובדים כראוי על VISTA. אני חושב לשנמך ואולי בעתיד, אם תהיה SP2 לחזור לויסטה. בינתיים אני נשאר בגלל עצלנות ובגלל העובדה שאין לי XP אצלי, אני אצטרך לחכות עד שיהיה לי כסף לקנות את המערכת.

מפרט טכני:
לוח אם: Asus P5K SE
מעבד: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHZ
זיכרון: Kingstone 2GB DDR2 800MHZ
כ. מסך: Asus Nvidia GeForce 8600GT 512MB DDR3
מערכת ההפעלה: Windows Vista Ultimate SP1
ישן 30-06-2008, 09:20
  משתמש זכר PPF PPF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.07
שלח הודעה דרך ICQ אל PPF Follow me...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "דעתי: ויסטה מערכת יפיפייה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alonmore28
דעתי:
ויסטה מערכת יפיפייה ונוחה. רק ביום הראשון קצת הסתבכתי עם ההגדרות, אך התברר לי שזה מאוד נוח.
גיליתי טריקים חמודים ויפים שהם מאוד שימושיים לי.
אחרי התקנת SP1 ניתנה גם האפשרות לשימוש ב- ReadyBoost. פיצ'ר המאפשר שימוש בכונני פלאש בכדי להוסיף לזכרון ה-RAM. אני מוסיף 430 MB לזיכרון אבל הבעיה היא שהמחשב לא מאפשר לי להפעיל אותו כשהכרטיס זיכרון מחובר. אז אני צריך לנתק את הכרטיס ואז כשהווינדווס עולה אני צריך לחבר מחדש.
ישנם המון באגים ותקלות. אבל אני שם לב שלאט לאט, משבוע לשבוע הבעיות הולכות ונעלמות. המחשב מעט השתפר לי לאחר שהתקנתי את SP1.

יש לי בעיה (אני לא יודע אם זה בויסטה) שכשאני מנסה להריץ משחקים מסוימים, counter strike ו- the godfather, המקלדת נהיית מאוד איטית והתגובה נדפקת. כדי לסדר את זה אני חייב לעשות ריסט. כרגע אני לא יכול לשחק במשחקים האלה.
זה קורה גם במקלדת USB וגם במקלדת PS/2.
עוד בעיה זה שחלק גדול מהיישומים והמשחקים לא עובדים כראוי על VISTA. אני חושב לשנמך ואולי בעתיד, אם תהיה SP2 לחזור לויסטה. בינתיים אני נשאר בגלל עצלנות ובגלל העובדה שאין לי XP אצלי, אני אצטרך לחכות עד שיהיה לי כסף לקנות את המערכת.

מפרט טכני:
לוח אם: Asus P5K SE
מעבד: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHZ
זיכרון: Kingstone 2GB DDR2 800MHZ
כ. מסך: Asus Nvidia GeForce 8600GT 512MB DDR3
מערכת ההפעלה: Windows Vista Ultimate SP1

ה-ReadyBoost היה גם לפני ה-SP1 ועדיין זה לא פיצ'ר כזה יעיל כי זכרונות הפלאש איטיים מאוד יחסית לזיכרונות ה-DDR2 במחשב.
כל מי שקונה מחשב חדש היום קונה אותו עם ויסטה לרוב אין טעם לקנות XP זה כבר ישן וגם אם אומרים שיש בעיות אז אומרים הרבה דברים, יש לי ויסטה SP1 והכול עובד לי מצוין וגם בלי ה-SP1 הכל עבד לי מצווין.
בכל מקרה אני ממליץ לעבור לויסטה.
המפרט שלי:
intel core 2 dou e6600
intel desktop board dg965ss
2 gb ram 667 mhz
nvidia gigabyte 7600gs 256 mb

ישן 04-07-2008, 01:18
  galzigler galzigler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל galzigler שלח הודעה דרך MSN אל galzigler
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "[QUOTE=alonmore28]דעתי: ויסטה..."

חשבתי שיהיו פה רק ירידות על וויסטה. מסתבר שלא. המחשב זז לי נורא לאט עם ויסטה, גם לא היה לי "שקיפות"-אז היה לי סקין נורא מכוער, על כל שטות נפתחו לי 200 אזהרות אבטחה.
וגם לא הבנתי את השטות שאי אפשר לעשות שקיפות בלי חומרה מתאימה, עם תוכנות חיצוניות לאקספי זה עובד מצויין במחשב שלי בלי תקיעות.
בקיצור, לוויסטה יש יותר חסרונות מיתרונות, וכל המאמרים והתגובות שאי פעם ראיתי עליה היו תגובות רעות. רק על לונגהורן אמרו קצת דברים טובים כי היו כל מיני חידושים, כמו הזיהוי דיבור, השקיפות, השינוי של תצוגת תיקיות וצפייה בתוכן התיקייה מבלי להיכנס אלייה.
חוץ מהעיצוב המרשים הליבה של וויסטה די גרועה.

ישן 10-07-2008, 19:34
  galza galza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
דעה שלי!!

ובכן המפרט שלי הוא:AMD X2 4600
4 גיגה זכרון
NVIDIA GFORCE 8600GT
SEGATE 500 GB+WD 250 GB+SAMSUNG 160GB

בקיצור כמו שאתם רואים מחשב חזק.התקנתי ויסטה 32 ביט כולל SP1 וכל העדכונים ואני יכול להגיד לכם שהמערכת עפה ממש כמו XP אין הבדל פשוט.יש לי חוץ מהויסטה גם 2 מערכות XP שהיו מותקנות לפני זה ואני מידי פעם משתמש בהם בתוכנות שלא עולות בויסטה וחשובות לי.הבעיה שעדיין קצת מעצבנת אותי היא שהדיסק עובד לפעמים להרבה זמן למרות שאני לא רואה איזה תהליך מסויים שלוקח הרבה משאבים אבל זה הדבר היחידי שקצת מטריד אותי(לשמוע את הרעש של הדיסק זה נותן הרגשה של איטיות סתם מהרעש,זה לא משפיע על המהירות של המערכת).היתה לי ויסטה 64 ביט אבל משום מה היו כמה תוכנות שלא עבדו לי שם וזה די הרגיז אותי,חוץ מזה יש בעיה לפעמים של רישום של תוכנות בגרסת 64 ביט שזה לא בא בחשבון מבחינתי,יכול להיות שאולי אנסה עוד פעם להתקין את ה64 ביט אבל כרגע זה נראה לי מיותר.

זוהי דעתי בעניין ויסטה

ישן 11-08-2008, 23:53
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile

טוב, הגיע הזמן שאני אגיב פה
קניתי לאחותי לפטופ, ובאופן מפתיע (לא) הוא הגיע עם ויסטא home basic.

המפרט בגדול הוא מעבד 1.8 (דגם ישן, מסדרת ה t2000 של אינטל), 2GBRAM זיכרון, כונן 250GB סטנדרטי וכרטיס מסך ati express 1250

ויסטא רץ נחמד, לא איטי מידי, ולא טס כמו שציפיתי ממפרט כזה.
הייתרון הגדול שלו הוא העובדה שהוא אינטואיטיבי בטירוף, בתור מישהו שלא הכיר את הגירסה הזו כל דבר היה בדיוק במקום בו ציפיתי שיהיה, ומה שלא מצאתי חיפשתי ישר דרך תפריט התחל.
אז נכון, הדבר הראשון שעשיתי היה להעיף את הuac ולהפוך את המשתמש שלה למשתמש מוגבל... אבל זה משהו שעשיתי גם בXP, כך שאין ייתרון לשום מ"ה בנקודה הזו.
אבל הגדרת שיתופים ברשת, מציאת מחשבים, התקנות, שינוי הגדרות, ואפילו חלק גדול מהברירות מחדל - היה בסדר גמור, סה"כ אני בינתיים מרוצה (מלבד הכבדות שמורגשת מעט, אבל מצד שני - לא ביטלתי שום דבר מהפיצ'רים חוץ מה sidebar שעיצבן אותי), בהחלט ממליץ להתקין ויסטא בינתיים, וביום שאני אשדרג את המחשב האישי שלי, זו תהיה מערכת ההפעלה שאני אבחר כנראה.

ישן 13-08-2008, 00:24
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "[QUOTE=קוביבי]הייתרון הגדול..."

שאלה לא הוגנת, אני משתמש ב netsh, מאוד נוח כשלמשתמש שלך אין הרשאות (כפי שציינתי, אני עובד עם משתמש לא ניהולי), וגם עוזר כשאתה אומר למשתמש "תלחץ כאן כדי להתחבר לרשת אלחוטית בבי"ס וכאן כדי להתחבר לרשת האלחוטית בבית" במקום להגיד לו "תשנה לכתובת קבועה XXX בבית ותגדיר תמיכה בDHCP בחוץ"

אז לשאלתך - אין הבדל.

עריכה:
כשאני אומר "אינטואיטיבית" אני מתכוון שאני לא צריך להיכנס לאינטרנט כדי לדעת איך לעשות דברים (לדוגמה - להתקין מנהל חלונות חדש, לשנות שייכות של קבוצות של משתמש וכו')

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 13-08-2008 בשעה 00:27.
ישן 14-08-2008, 23:53
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא ברור לי מול מה אתה משווה..."

מול XP, בסופו של דבר, המחשב יועד למשתמשת שאינה מבינה במחשבים.
כשהייתי בעבודה היא הגיעה אלי הביתה לקחת את המחשב, שאלה אותי אם הכול מוכן, אז אמרתי לה לשחק איתו קצת...

עד שחזרתי היא מצאה איך מפעילים את האינטרנט האלחוטי, התחברה, מצאה את המסנג'ר והגדירה אותו, פתחה מסמכי אופיס (לזה בגדול מיועד המחשב), ולא, אפילו פעם אחת היא לא הגיעה אלי ושאלה "קובי, איך עושים XYZ"

אחרי זה היא הגיעה לבית שלה, והיא מתקשרת אלי ואומרת לי "קובי, משהו באינטרנט האלחוטי לא תקין" (היא ממש לא אשת מחשבים), "המחשב מוצא את הרשת, אבל אין אינטרנט, וכמו שזה נראה למרות שהוא מחובר לנתב האלחוטי, הוא לא מצליח להגיע החוצה"

אחרי שיצאתי מההלם של מאיפה היא מכירה את כל המונחים האלו ועוד שאלה או 2, מצאתי את הבעיה איתה בטלפון ופתרתי אותה, אז כן, זה אומר לי שהמערכת אינטואיטיבית ונוחה לשימוש ל average joe, אפילו אם מדובר על מסך מטומטם שמראה לך את המחשב שלך, הנתב (ומחשבים אחרים שמחוברים אליו) וכדור ארץ שמסמל אינטרנט, ואם משהו לא פועל אז הוא אפור ולא צבעוני.

עכשיו תגיד לי מה יותר נוח, זה, או להגיד למשתמש לעשות tracert?

ישן 18-08-2008, 21:49
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "גם לפני כן זה לא היה 2 ואם..."

XP: קליק על כרטיס הרשת בשורת המשימות, Properties ואתה שם...

ויסטה: תשווה ל.. קליק, כניסה למסך שלא ברור לך מה הוא (העיקר שהוא סנטר), ניחוש מה האפשרות שאיתה מנהלים כרטיסי רשת (טעייה בכל פעם מחדש כי האפשרות לא ממש מובנת), דבל קליק על כרטיס הרשת הרלוונטי, Properties

התשובה עם ה netsh משעשעת בהתחשב בזה שהיא תשובה שניתנה כאילו ל:
1) משתמש רגיל
2) יותר פשוטה מדרך הממשק הגרפי (?)
3) יותר פשוטה מ ifconfig של לינוקס (?????)
4) שעדיפה מ ifconfig של לינוקס בגלל ששם "צריך לחפש באינטרנט" כדי למצוא איך להפעיל... כנראה שאת התחביר של netsh מנחשים לבד - וגם את השם שחלונות המציאה לכרטיס הרשת שלנו...

העיקר שהוסיפו "אשף פתרון בעיות" שתמיד עושה אחד מהשניים כשיש בעייה שבגללה מפעילים אותו: 1. טוען שאין בעייה. 2. טוען שיש בעייה, אבל שהוא לא הצליח לתקן אותה (בייחוד אם זו בעייה של Local only access - קונספט מיותר נוסף שהומצא בויסטה).

בקיצור, תודה לכם על הוכחת טענותי, והרשת זה רק קצה הקרחון במה שכה לא אינטואטיבי בויסטה.

ישן 24-08-2008, 06:53
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מי שטוען טענה צריך לעמוד..."

אני עומד מאחוריה,
אני לא רואה סיבה למה להיכנס לריב איתך...
בדקתי את הויסטא
היה לי נוח
ההבדלים בממשק לא בלבלו אותי וכן ידעתי למצוא בקלות כל דבר שחיפשתי
==>
המערכת אינטואיטיבית בשבילי

בנוסף:
נתתי לאחותי את המחשב אחרי שסיימתי להתקין אותו/לטפל בו
היא אהבה את השינוי
המחשב עבד לה כמו שצריך
לא היה משהו שהיא רצתה ולא מצאה (בין אם זה חלונות או דברים שעשיתי בשבילה)
היה לה נוח והיא הייתה מרוצה
===>
המערכת אינטואיטיבית בשביל האדם הממוצע שמשתמש במחשב

עברתי 5 גירסאות של *ix בחיים שלי
בראשונה (עוד לפני שהיה alias לכוננים כמו ה cdrom) עשיתי mount לכונן swap (חפשתי את הCD שהכנסתי לכונן ועברתי על כל הכוננים תחת /dev/sd%, לא מצאתי אותו כי הוא לא היה תקין, מסתבר, ולא הייתה התרעה על זה) וחטפתי kernle panic, מאוד טראומטי בשביל משתמש חדש
בשנייה המחשב לא זז
את השלישית לא הצלחתי להתקין (אבל זה היה slackware, אז אפשר לוותר לי)
ברביעית הייתי צריך להוריד דרייברים מהportage (נורא נוח, אבל למה 3 שעות עבודה בשביל דרייבר של 150K?) כדי להפעיל קול במחשב
בחמישית הכרטיס רשת לא זוהה
את השישית אני אתקין בחודשים הקרובים
באף אחת מהמערכות האלו לא הסתדרתי בלי הכוונה של אנשים אחרים, תמיד הייתי צריך עזרה ממישהו שמבין, וגם אז התשובה שלו הייתה לפעמים "אני מכיר הפצה אחרת - אז אני לא בטוח איך אפשר לעשות את זה (כן, מדובר על התקלה עם הכרטיס רשת)
===>
המערכת לא אינטואיטיבית לי, ואני כן מכיר קצת מערכות הפעלה וכן יודע לחפש דברים שאני לא מבין בהם (וכן עבדתי עם לינוקס שנים טובות, פשוט נמאס לי לעבוד בשבילו בכול פעם שאני רוצה לשנות התנהגות שלו).

מספיק עומד מאחורי המילים שלי?

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 24-08-2008 בשעה 06:56.
ישן 25-08-2008, 23:15

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא, משום שאתה ממשיך להשוות..."

למרות שאני כבר בקושי משתמש בויסטה (במחשב אחד אני משתמש בXP כי דל מייצרת מחשבים שולחניים שמתעקשים לא להפעיל לינוקס, במחשב השני אובונטו וויסטה למתי שצריך) אני מצטרף לקוביבי בקשר לאינטואטיביות.

זה לא אומר שאין לה חסרונות ותקלות (יש לה המון), אבל יש הרבה שיפורים בויסטה שהם פשוט נכונים.
אז נכון שהכנסת IP לוקחת יותר מידיי לחיצות - אבל זה לא פעולה שאתה אמור לבצע באופן קבוע ורוב המשתמשים הביתיים לא מבצעים את הפעולה הזאת בכלל. לעומת זאת הרבה יותר סביר שתגיע לאיזה שהוא מקום שיש בו נקודה חמה, והווינדוס יקפיץ לך הודעה "נמצאה רשת אלחוטית, האם אתה בבית במשרד או במקום ציבורי" ולפי זה יקבע את רמת האבטחה של החיבור ויתחבר אוטומטית.

הexplorer הוא הרבה יותר שימושי והרבה יותר נוח, החיפוש בתפריט התחל הוא אחד השיפורים האדירים (כל כך הרבה פעמים יוצא לי שאני מחפש תוכנה בXP אבל לא יודע מה השם של החברה שיצרה את התוכנה, ואז אני לא מוצא אותה בתפריטים)

לוח הבקרה מסודר בצורה הרבה יותר הגיונית (אמנם קשה להתרגל אליו, אבל השינוי הוא מבורך)

ההודעות ברורות יותר, גם למשתמש הפשוט.

בקיצור, לא חסר דברים שהופכים את המערכת הזאת ליותר נוחה לעבודה - הבעיה היא בחסרונות הרבים מאוד שיש לה (כרגע הדבר שהכי מטריד אותי הוא האתחול שנמשך נצח, אבל יכול להיות שזה גם נובע מזה שהתרגלתי לאתחול המהיר (ייחסית) של האובונטו)

ישן 27-08-2008, 12:44
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
לינוקס

vista על הפנים. טיפלתי ללקוחה במחשב נייד עם ויסטא, מערכת על הפנים. ms באמת הצליחו למרר לאנשים את החיים הפעם עד הסוף. מערכת לא נוחה בכלל שעושה בעיקר צרות. שום שיפור שמצדיק מעבר ל vista. יותר מדי שטויות ופחות נוחות עבודה, תשארו עם xp מי שאוהב חלונות.
ms עשתה עבודה רעה מאוד עם vista לסיכום.

עבדתי קצת עם המחשב שלה אתמול והיום ואת האמת... חלונות xp עדיין המערכת הכי טובה בשביל וינדוס לפחות...
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 27-08-2008 בשעה 12:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:04

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר