לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2007, 07:13
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "ואתה באמת מרגיש שבמקרה הזה..."

לא כתבתי אם לדעתי זה מוגזם או לא, אבל בעריכה שלך לא נשארת נאמן לתאורה המקומית באיזור.
בחרת להבליט את הדמות ע"י השארת המעגל סביבה בהיר יותר מאשר המסגרת העוטפת אותה.
לו התאורה היתה כזו במקור, זה היה מאוד מיוחד (וגם קשה מאוד לביצוע, גם לו ניסית לביים פריים כזה), אבל התאורה היתה 'רגילה' - אחידה ונתת לצופה תחושה אחרת.
צילמת על מינימום קונטרסט בשביל להגביר אותו בפוטושופ כמובן, אבל המניפולציה שעשית על התוכנה התבטאה ביותר מאשר רק "auto contrast". שינית את המציאות כפי שלא היתה.

התמונה נחמדה, לא מעבר.
טכנית היא טובה, התאורה האחידה של צילום בצל נותנת פרטים לרוחב כל הפריים, אין איזורים שרופים, הכל מואר טוב ודי סטנדרטי לרמה שנאחנו כבר התרגלנו אליה פה בפורום.

לו זה היה צילום שלי, הייתי עורך בערך ככה:
אולי לא דרמתי באותה מידה, אבל מנקודת מבטי זה נשאר נאמן יותר למקור (דיעה אישית):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עריכה: אני בשנקר על מסך LCD, ייתכנו הבדלי בהירות בעריכה הזו שיגרמו לתמונה להראות כהה על מסכי CRT).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2007, 07:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "החשכת פינות היא, לדעתי, לא..."

זה עניין של אמונה והרגשה אישית.
כמו שלדעתך צריך כל יהודי לקום בבוקר ולהתפלל שחרית, לדעתי צריך כל צלם להשאר נאמן למציאות.

הרי, היה ניתן לייצר תאורה כזו שתגרום לדמות להיות בתוך מעגל של אור. זה לא כך כך קשה עם האמצעים שיש לנו, אבל בחרת ליצור את זה דווקא בתוכנה ולא בצילום עצמו.
הייתי מעריך את הצילום כצילום יותר לו היית משיג זאת בצורה 'אמיתית'.
הדרך היא שמייחדת את האמנות שלנו (צילום) מאומנויות אחרות.
(דיעה אישית).

אגב, עשיתי auto contrast, ושיחקתי מעט מאוד עם dodge בגוף הדמות עצמה ללא burn כלל.
נראה לי שהעריכה גרמה לתמונה להיות מספיק קונטרסטית כדי להתגבר על נתוני הצילום, וגם לשמור על האוטנתיות של הצילום המקורי.
Auto Levels צבע את התמונה בציאן מעאפן :/

ישן 05-11-2007, 10:27
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זה עניין של אמונה והרגשה..."

אני לא חושב ש-vigenetting היא יצירת מציאות אחרת.
זה היה קיים עוד הרבה לפני שפוטושופ היה קיים.
אם זה היה מצולם בעדשה פחות יקרה אולי זה גם היה יוצא ככה מהמצלמה.

המציאות הקיימת פה היא הקבצנית השחורה המכוסה מכף רגל ועד ראש, והיד המבצבצת.
כמו שספיה זה לא שינוי המציאות כך עריכה עם ערוץ כחול היא לא שינוי המציאות, וכך גם החשכת פינות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm2.static.flickr.com/1418/544007105_f2a770fc5c.jpg]

אתה רוצה להגיד לי שמבחינתך פריים כזה הוא מוקצה?
אני לא יודע מה בדיוק נעשה בעריכה ומה בצילום, אני גם לא יודע אם זה צילום פילם או דיגיטלי (מצאתי את זה בגוגל) אבל אני יודע שאני אוהב את התוצאה וחושב שהיא לגיטימית.
למרות שאני בטוח שאלו לא הצבעים שרואים בעין ושמיים שחורים עוד אין לנו בפלנטה הזאת בשעת השקיעה.

ישן 05-11-2007, 19:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Trezeguet שמתחילה ב "לא בטוח שהבנת את הכוונה שלי..."

אני מבין מה אתה אומר, אבל אין בעיתיות בצילום שכזה במידה ולא רואים פנים.
אולי הצילום מבויים ואתה לא יודע? אתה לא יכול להסיק מהצילום הזה.
במידה ורואים פנים, אז זה כבר בעייתי.

גם במידה והדמות היא באמת קבצנית, היא בחרה לשבת במרכז הרחוב בצורה הזו ולבקש נדבה. קובי לא גרם לה להגיע למצבה, הוא רק צילם את מה שהיה בשטח.
לא רואה שום פסול בכל. קובי שמר על כללי האתיקה ולא פירסם את פניה ולא חדר לה לפרטיות.

פילוסופית, זה אינטרס של הקבצנית שיראו אנשים לאן היא הגיעה בגלל גורמים שונים, ואולי האחראים למצב יעשו עם זה משהו סוף סוף?

ישן 05-11-2007, 21:56
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Trezeguet שמתחילה ב "אני לא הולך להתייחס להערות על העריכה"

מעניין שהגענו לדיון הזה גם פה.
דברים דומים נכתבו לי בפורום אחר, על הצילום השני מאותו יום (זה של האדם המחייך עם המשקפיים העבות ונטול השיניים)
אז בגדול אני אקדים ואומר שחשוב להתייחס לעניין הזה, צילום רחוב (או צילום ברחוב) מתעסק כל הזמן בשימוש בחיים של אנשים אחרים ליצירת אומנות, וחשוב להגדיר גבולות וקוים.
אני מסכים ששימוש באדם מסכן על מנת להציג אמירה אומנותית זה דבר בעייתי, לכן אני גם נמנע מלצלם קבצנים/הומלסים/נכים...
בצילום הזה אני חושב שעצם זה שפניה מכוסות היא הופכת להיות משהו סימבולי ולא אדם ספציפי, כמו שמתן הדגיש.... וזו גם הסיבה שהרגשתי הרבה פחות "לא נעים" לצלם ולפרסם.
אם היו רואים לה את הפנים להערכתי כלל לא הייתי מצלם אותה.
הכותרת באה לספר על האנשים חסרי הפנים שאנחנו לא רואים - המאבטחים, המנקים, ההומלסים והקבצנים.... מסתכלים עליהם אבל לא באמת רואים אותם. וזה מה שבאתי להדגיש, ולכן גם לא הבהרתי אותה יותר מדי.

תודה רבה לכל המגיבים מעלי מתחתי ומצדדי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר