לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2007, 21:03
  yan1404 yan1404 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בושה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "חחחח....אני אוהב את ההצתה..."

בהנחה והדברים נכונים

איך זה קורה פשוט מאד מי שרוצה לגנוב יגנוב
ובמדינה שבה הקומבינה היא מטרה בחיים זה מאוד פשוט
צד אחד מצא שיטה ודרך "לעקוץ" - צד ב' רוצה מוצר במחיר נמוך ומכאן הדרך פשוטה

מה שצריך לבדוק זה איפה הפיקוח בצבא , איפה הביקורות
למה יש כרטיס עבודה? הלא בדיוק לדברים האלו
אני בטוח ששמעון לא לבד בקומבינה

ולגבי חברות ההשכרה - הרי עסק כלכלי לא מעניין אותו מי משלם העיקר שישלם

ובשולי הדברים בימים אלו נגד בכיר שמשתכר לא רע [ובצדק] שעושה מעשה שפל כזה מטיל קלון על כלל אוכלוסיית הנגדים בצה''ל שגם ככה לא נהנת מתדמית חיובית

שמעון - [בהנחה שהדברים נכונים] תתביש לך אתה לא ראוי ללבוש מדים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2007, 21:27
  gsk gsk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yan1404 שמתחילה ב "בושה"

אוכלוסיית הנגדים סובלת מדימוי שלילי. הבעייה היא לא רק בדימוי.

בפועל צה"ל מעסיק נכון להיום אלפי נגדים. רבים מהם אנשים ברמה נמוכה, שחוקים וכל תפקידים להעביר את הזמן עד לפנסיה (המוקדמת). התמורה שלהם היא אפסית והם מידי פעם עושים קצת כדי להוריד את מפקדיהם מהגב. הם צוברים להם עוצמה מתוקף קביעותם ביחידה וגם מפקדים חדשים שרוצים להחדיר שינוי ארגוני מתקשים לעשות זאת. רבים מהם יושבים ימים שלמים ושותים קפה שחור. מעבירים את הזמן בתיאומים מי מנגדי היחידה יקח את הרכב למי הוא יעביר אותו ומתי. עוסקים בקומבינות איך הם יכולים לסחור במשאבי היחידות/אגפים שלהם בכדי לקבל טובת הנאה מנגדים אחרים ביחידות/אגפים אחרות/ים.

בקיצור צה"ל צריך לעשות בדק בית וגל פיטורים המוניים. את העבודה שלהם יכולים לבצע מש"קים בשירות חובה בצורה טובה יותר. ואם אותם מש"קים בשירות חובה יסרחו, בהם קל יותר לטפל. ויפה שעה אחת קודם.
ישן 04-11-2007, 21:21
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "חחחח....אני אוהב את ההצתה..."

אם יקימו בצבא יחידת כלבוטק והיא תעבור בסיס בסיס (ביחוד מנה"ר/בסיסי אספקה וכדו') יחסכו מליונים כל שנה.

אני מכיר מפעל המייצר לצבא חלקי חילוף (חלקם קריטיים) וכשבא הבוחן הצבאי לבחון המוצרים, נותנים לו לבדיקה אריזה שיוצרה לפי הנדרש, כאשר את כל הסדרה מייצרים מחומר אחר בכלל (זול ולא תקני). אם במקרה הגיע בוחן שידוע כקפדן המוציא אקראית אריזה לבדיקה - מציגים בפניו רק חלקים שמיוצרים לפי התקן (כי הם מסוג שאין רווח ממשי ברמאות) ולא נותנים לו לבחון את היתר.

או במקרה של חי"א שמתנהג יותר חכם מהיבשה וביקש חומר לבדיקת מעבדה - שלחו לו חומר תקין לבדיקה ואת הסדרה יצרו מחומר זול אחר לגמרי. מה שווה היתה הבדיקה שביצע חי"א? כלום! אי אפשר לסמוך אצלנו על יצרנים וספקים , צריך לבדוק אותם כל הזמן...

צריך ל"קבוע בחוק הבוחנים" את שיטת הבדיקה של הבוחנים ולאלצם תמיד לבחור אקראית אריזה לבחינה ולא לסמוך על היצרנים!

לא מדובר בדוגמאות הנ"ל רק על כסף - מדובר על חיי חיילי צה"ל שיכולים חו"ח להפגע מחלקים לא תקינים!

ישן 05-11-2007, 06:02
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אם את יודע דבר כזה- פנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אם את יודע דבר כזה- פנה (בעילום שם, אם נוח לך) למשטרה או למ"צ.

הרבה זמן הדבר מציק לי ולא ידעתי מה לעשות עם המידע הזה.

[/QUOTE]זה מוזר לי- משהב"ט רוכש חלפים ספציפיים, מחייב הסמכה ארוכה, מנהל מו"מ ארוך ומשלם בעיכוב רב עד שקשה לי להאמין שמפעל ינסה "לעשות מכה" על חשבונו- הרי אין לו לאן לברוח..[/QUOTE]

תתפלא, אבל השיטה שם עובדת "יופי" מזה הרבה מאוד שנים. כפי שכתבתי, הפתרון פשוט = לחייב כל בוחן לבחור בעצמו את המוצר לבחינה ודרוש לבחון את כל הפריטים שעבורם הוזמן לבחינה (וכמובן לא להודיע מראש מי הבוחן שיגיע לבחינה).

בנוסף, מנהל העבודה הוא מבני דודנו וכל השרטוטים עוברים דרכו ולא תמיד צה"ל והתעשיות בטחוניות דואגים למחוק את כל הפרטים החסויים...

נ.ב. חי"א לא שולח בוחן למפעל, אלא מקבל את כל הסחורה וכנראה בוחן אצלו שזה מצויין מלבד הקטע שכתבתי לעיל על בחינת החומר ממנו הזמין את הפריטים.

ישן 06-11-2007, 09:38
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "תשמע, זה חמור מאד מה שאתה מתאר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HotChillis
אבל..... כמו כל מזמין בעולם הוא לוקח גם בדיקות ממוצרים שכבר סופקו.
הצרכן מקפיד לא לתת למזמין לבדוק אלה למשתמש בכדי לקבל תצאות אמת.

בכל זאת משבה"ט זה גוף שרוכש כבר שנים והוא מיומן לבודד את הספקים שלו בצורה טובה.
ספק לא יקבל היתר גם אם המחירים שלו יהיו נמוכים מהשאר, אמינות מקבלת משקל יתר.

ברוב החברות שמשרד הבטחון עובד מולן עובדים במשרות בכירות יוצאי מערכת הבטחון.
לא אתפלא אם חברויות ישנות משחקות חלק בהכרעת חלק מהעסקאות שמשרד הבטחון מבצע.

ולגבי הבוחנים - תמיד אפשר לשחד אותם.
לא מפורסם מי הבוחן שמגיע - אותו בוחן יכול בקלות להתקשר בעצמו ולהודיע בעצמו לספקים שהוא מגיע וזאת משום שמעוניין בשוחד או לחילופין אם הספק משחד את כל הבוחנים אין משמעות מי מהם יגיע.
במקרים האלו שבנאדם נמצא באותו תפקיד 20 שנה ואיש לא מפקח על התחום שלו נוצרים תנאים נוחים מאוד למי שרוצה לעשות לביתו.

אני מצטרף למה שנאמר פה - רוב הנגדים באמת מתעסקים יותר בחלוקת רכבים וקומבינות מאשר בעבודה עצמה ומעבירים ככה את הזמן עד הפנסיה.
ביחידות מבצעיות ובחילות מסויימים אין הדבר נכון מאחר והתנאים מסננים את כל המובטלים הסמויים שחתמו רק כדי לקבל הכנסה קבועה עבור שתיית קפה אבל המצב הוא שנגד צעיר בד"כ עובד קשה מאוד וקורע את התחת ואילו נגד ותיק (רס"מ ומעלה או חבר'ה שמעוקבים ברס"ר כי הם בינוניים ולא רק בגלל שאין תקנים) בא, דופק את השעות שלו והולך הביתה/הולך לחדר לישון/ממציא תירוצים להעדר מהבסיס לצורך משימות שכוללות עצירה בבית. מזכיר קצת את חלוקת המשימות ותיקים-צעירים אצל הלוחמים.
ישן 06-11-2007, 17:51
  אביחי6925 אביחי6925 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "הוא לא רב-נגד, הוא רב סמל..."

כקצין ששירת עד לאחרונה במרכז ההובלה (הבסיס בו שירת עד לאחרונה גם רס"ב שמעון ואנונו) אני יכול להעיד שמעולם לא שמעתי ולו ברמיזה על העבירות המיוחסות לי. מקוממת אותי מאוד תגובה של מישהו כאן באומרו "סוף כל סוף התעוררו שם". אני מקווה מאוד שהוא לא רומז שהוא ידע והחריש שכן שותפות לדבר עבירה חמורה לעיתים כמו העבירה עצמה. לעניינו, מדובר באדם מדהים ונחמד מאוד לבריות שקשה מאוד להאמין שיעשה מעשים שכאלה אבל אני בהחלט מודה שעם התמונות והתחקיר קשה להתווכח. קשה מאוד. אוכלוסיית הנגדים בצבא אכן סובלת מיחס מזלזל ומדימוי שלילי במיוחד אבל אני חייב לומר שהם הרוויחו את זה די ביושר. כמובן שישנם נגדים מעולים שאי אפשר בלעדיהם (נגדי החימוש זו דוגמא ממש טובה) אבל ברמת העקרון באמת שיש בעיה עם אדם שמשרת באותו התפקיד ובאותו המקום עשרות שנים. צריך ללמוד ממקרה אתי אלון והבנק למסחר ולקיים רוטציה כלשהי אצל הנגדים.עלול לפגוע במקצועיות בטווח הקצר אבל יכול לסייע מאוד לצה"ל בטווח הארוך...

ישן 06-11-2007, 21:04
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי אביחי6925 שמתחילה ב "כקצין ששירת עד לאחרונה במרכז..."

ואיך הקצינים יותר טובים בדיוק?

קצין ממוצע (אצלנו לפחות) עושה את התפקיד שלו שנתיים. גם אם הוא ממש משקיען בדרך כלל הוא מתאמץ בשנה הראשונה ואת השנה השניה מבלה בלחפש את התפקיד הבא שלו ובלא לעשות כלום (נכון לגבי 99% מהרמדים - רענים שראיתי ביחידה שלי וביחידות מקבילות)
מישהו פה כתב שנגדים מחפשים כל מיני תרוצים בשביל ללכת הביתה וכו'. אין לי ספק שזה נכון בהרבה מקרים, אבל אין לי גם ספק שהכביכול עבודה שהרבה הקצינים עושים (שמסתכמת בזה שהם הולכים לדיונים וקושרים קשרים בשביל הקידום שלהם לתפקיד הבא) לא עוזרת לצבא יותר מדי גם כן
הבעיה היא לא אצל נגדים או קצינים. הבעיה היא שרק (לפחות בתחום הטכנולוגי זה ככה) אנשים מאוד מאוד בינוניים נשארים בצבא בקבע מובהק (כלומר מעבר לחתימות ראשוניות על הכשרות כאלה ואחרות)
וככה זה גם נראה ומרגיש.
מה שיותר עצוב, זה שזה יוצר מן מעגל קסמים כי זה שהצבא בינוני עכשיו די מבטיח שאנשים טובים לא ירצו להשאר בו וגם עוד עשר שנים, אם בכלל עוד יהיה צה"ל, הוא יהיה בינוני ומטה (מבחינת איכות אנשי הקבע שלו).
ישן 07-11-2007, 08:46
  אביחי6925 אביחי6925 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "ואיך הקצינים יותר טובים..."

א. אכן התכוונתי לכתוב העבירות המיוחסות לו. טעות טראגית.... מקווה שמצ"ח אינם בדרכי אלי עכשיו...
ב. לא מקבל את הגישה של שלושת הקופים... אני שירתתי בבסיס ובאמת שלא ידעתי כלום.ייתכן שאחרים ידעו והכירו ובמידה שכן יש לערוף את ראשם. אני לא מסכים עם הגישה האומרת שבכל אירוע שכזה מיד יש לערוף ראשים ולהדיח בכירים. מפקד מרכז ההובלה נכנס לתפקידו לא מזמן (היה קודם מפקד בה"ד 6) והעובדה שהפרשה התפוצצה בזמנו לא מטילה את האחריות לפתחו. זה לא עובד ככה.
ג. בנוגע לרכבים. אתקן אותך ואומר שבניגוד לכל מקום עבודה אחר (Cערך) שבו כל מזכירה באינטל/אמדוקס מקבלת רכב (לרוב יונדאי גטס לבנה) מיד עם כניסתה לתפקיד,בצבא ישנם גם סרנים ומעלה שאין להם רכב כלל ואני יכול להעיד על עצמי שאין לי רכב. אני לא יודע ולא מתעניין מה מהות השכרת הרכבים ע"י המחלקה של ואנונו ולמי הרכבים (החוקיים) כן יועדו אבל אני מניח שצריכים אותם.
ד. אני מנצל את הבמה כדי לקרוא לכל החברה האיכותיים שבפורום - צאו לקצונה!!! לא חוכמה להתלונן על מצבם הירוד יחסית של קציני צה"ל. יש לעשות מעשה ולצאת בעצמך אם יש בך את היכולות מתאימות ואת ההקרבה הנדרשת. שיהיה בהצלחה!

ישן 07-11-2007, 13:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "ואיך הקצינים יותר טובים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BitterP
קצין ממוצע (אצלנו לפחות) עושה את התפקיד שלו שנתיים. גם אם הוא ממש משקיען בדרך כלל הוא מתאמץ בשנה הראשונה ואת השנה השניה מבלה בלחפש את התפקיד הבא שלו ובלא לעשות כלום (נכון לגבי 99% מהרמדים - רענים שראיתי ביחידה שלי וביחידות מקבילות)

אז המצב שלכם טוב.
לקצין חדש בד"כ לוקח חצי שנה ללמוד על מה לכל הרוחות הוא אחראי (וככל שהוא חושב שהוא יודע יותר לפני שהוא הגיע, תקופת הלמידה ארוכה יותר...), חצי שנה של עשיית טעויות קריטיות בגלל חוסר ניסיון, חצי שנה של בקרת נזקים וחצי שנה של חיפוש התפקיד הבא.....

עכשיו לך תסביר לאל"מ, ולא משנה באיזה מהשלבים הנ"ל הוא נמצא (זה לא נעצר בסא"לים, זה אותו מסלול בדיוק לאל"מים) למה פרויקט של 3-4 שנים נמשך כבר 5 ועוד לא נגמר.

ישן 07-11-2007, 17:04
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב ""רוטציה" כמו אצל הקצינים בקבע?"

אני גם חושב שרוטציה היא טעות...הרי כל היתרון של נגדים הוא שימור הניסיון המקצועי, ובהחלט לא יזיק להאט את הרוטציה בתפקידי קצינים, זה אולי יוכל להביא לפיקוח יותר טוב על הנגדים. כך המפקדים שמעליהם יהיו תקופת זמן משמעותית במצב בו הם "יודעים מי נגד מי", ולא כפי שהמצב כיום (או בעבר).
דבר נוסף - מכיוון שלצערנו, חלק מאוכלוסית הנגדים (בעיקר כאלו שהם לא בתפקידים טכניים כמו בח"א, אלא יותר מנהלתיים), אינו עילוי, אבל הניסיון הרב מאפשר להם להיות אפקטיבים בתפקידם, הרי שבמקרה של רוטציה מהירה הצבא יצא קרח מכאן ומכאן.

אסיים בסיפור קטן על רנ"ג ש.כ. אינני יודע כמה התפרסם המקרה, אז אסתפק בר"ת של שמו.
במשך שנים הוא היה הרנ"ג המיתולוגי של ביסנ"מ. רבים שנאו אותו ופחדו ממנו, אבל אני ראיתי בו דוגמה ומופת לאיך רנ"ג משמעת צריך להיות. הוא דאג לרווחת החניכים, הקפיד במשמעת אצל המדריכים, אבל בעיקר הקפיד אצל אנשי המנהלה - טבחים, נהגים וכו'. כך שבניגוד לרוב רס"רי המשמעת שפגשתי (לדוגמה ח' שהיה הרס"ר בסירקין) הוא החזיק קצר את הבעיתיים ולא נטפל לאלו הממושמעים ממילא (שמהווים טרף קל לרוב רס"רי המשמעת). כשעבר ביסנ"מ לדרום, ש.כ. לא עבר, אלא התמנה לתפקיד מקביל בבסיס אחר במרכז. לאחר כמה זמן (כבר הייתי במילואים אז), כששאלתי מה קורה איתו, סיפרו לי על פרשיה שבעקבותיה עזב (או הועזב) - לנ"ל היתה במקביל חברת קייטרינג, ומסתבר (כך סופר לי ממקורות רבים), שהתגלה שהרנ"ג סיפק לחברתו מזון מהצבא...הרגשתי מאוד נבגד - זה האדם שהיה בעיניי הסמל לאיך צריך להיות.

רן
ישן 07-11-2007, 20:21
  amitpick1 amitpick1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "רב נגד שמעון קומבינה"

יצא לי להשכיר ממנו רכבים ,אנשים התחננו שהוא ישחרר להם רכבים הבנאדם הזה נוכל מאוד גדול וכלובטק הראו רק חלק מהעיסוקים של הבנאדם, הוא באמת בושה לכל נגד בצהל .שבר כל חוק אפשרי שקיים בצבא הקשור לרכבים המסחר והמסחרה שהוא עשה בענף הליסניג בצהל, כל כך גדולה שאי אפשר לתאר בכלל. כל בעיה או תקלה שיש לך באוטו, אני מדגיש ברחב ליסניג אי אפשר להחליף אפילו גלגל מקולקל בלי אישור של הנוכל הזה. אני מאחל לו שירקב בכלא והוא למעלה יסגור איתו כבר את החשבון. המון קצינים בצהל התללנו שהם מקבלים רבים עם ק"מ גבוה איכות ירודה של רכבים, או בכלל דרגות שונות של קצינים שזכאים לרכב צמוד לא מקבלים את הרכב בכלל הכלל בגלל הבחור כאן, אז שימו לב לכמה בעיות הבנאדם גרם וזה עוד דברים קטנים שלא נדבר על השבתות רכבים עבד על בערך כל חברת ליסינג אזרחית וכו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:24

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר