לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שקית אחת פחות. קדימה לכו לחנות עם תיק ועל תקחו שקיות פלסתיק. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > איכות הסביבה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2007, 09:09
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "המון זאת מילה קטנה מאוד..."

לפי דו"ח ניטור אויר בצומת הנגב שבוצע והופץ ע"י רמת חובב עצמה, המכסה 16 חודשי ניטור ע"י קרון ניטור אויר שמוקם בצומת הנגב המרוחקת כ 9 ק"מ בתאריך 12/06/05 [אני מעתיק מהדו"ח כי אני לא יודע לצרף את הקובץ וורד שלו] ניתן להעריך את פוטנציאל החשיפה אם קיים לחיילי עיר הבהדים שתוקם.

אצטט את המסקנות:

סיכום והמלצות

ששה עשר חודשי הניטור בצומת הנגב, מצביעים על ריכוזיםנמוכים של כלל המזהמים שנמדדו. הדיגום הרציף הצביע על שתי עליות מעל לערכי ייחוס (אמוניה ומימן גופרי). בניטור הרציף של החומרים האורגנים לא נמצאו עליות מעל ערכי הייחוס.

בחינה של נתוני הדיגום היממתי מצביעה על שלוש עליות מעל ערכי הייחוס: שתי עליות של דימטיל סולפיד ועליה אחת של קרבון דיסולפיד. שתי תרכובות אלו יטופלו בשנים הקרובות ע"י מתקני השפכים המפעליים וע"י המתקן התרמי של מפעל מכתשים. בבדיקות של אחת עשרה התרכובות הנוספות לא נמצאו עליות מערכי ייחוס.

לאחר פרק זמן של ששה עשר חודשי ניטור אוויר, תקופה שהקיפה את כל עונות השנה ואת כל עונות הייצור במפעלים, ניתן לומר בבטחה שאזור צומת הנגב יכול לשמש אכסניה ראויה סביבתית לעיר הבה"דים.

למרות הממצאים החיוביים, אנו מודעים לכך שעדין קיימים מטרדי ריח באזור. המדידות שאנו עורכים באתרים בהם מתרחשים מטרדים אלו, מצביעות על ריכוזים נמוכים מאד של מזהמים.

בשנתיים הקרובות, ברמת חובב, מיועדות להתבצע מספר פעילויות: השלמת הקמת המתקנים המפעליים לטיפול בשפכים, הקמת מתקנים תרמיים לטיפול בגזים הנפלטים מארובות המפעלים וחיבור מקורות פליטה למערכות הספיגה. פעילויות הללו יצמצמו את מספר אירועי מטרדי הריח.

אני סבור שהפעילויות שמבצעים המפעלים, מחד, בשילוב של פיקוח הדוק, קפדני ומקצועי של הרשויות, מאידך, יאפשרו בעתיד הקרוב ליעד את הקרקעות סביב רמת חובב למגוון רחב של פעילויות.

סוף ציטוט.

הערות שלי:
יש לשים לב לשיטת המדידה אשר היתה רציפה ולא דגמה פעם ביום. כלומר זה אמין מהבחינה הזו.
לרוב החומרים הנפלטים אין תקן ואין חוק. ישנם המלצות ועדה שבמקרה הטוב קוראים אותם, ובמקרה הפחות טוב גם זה לא.
לחלק מהחומרים הנפלטים אין התייחסות בכלל כי אין נקודת יחוס מותרת בשום מקום.
יש לציין כי כותבי הסקר השתמשו בתקנות של טקסס, לנו זה לא אומר כלום (מחמיר פחות או יותר?) אבל לאנשי מקצוע זה כן.

אדגיש שוב!
בסיכום אותו ציטטתי מודים אנשי רמת חובב עצמם כי ישנם מפגעי ריח הנובעים ממפעלם.
אציין כי במדינת ישראל יש חוק משנת 1961 הנקרא "חוק למניעת מפגעים, התשכ"א 1961" ובו נכתב לגבי מפגעי ריח:

" לא יגרום אדם ריח חזק או בלתי סביר, מכל מקור שהו, אם הוא מפריע, אי עשוי להפריע, לאדם בקרבת-מקום או לעוברים ושבים".

לשון החוק

לדעתי, הם עוברים על החוק עשרות שנים.

אבל, אני מקווה שהתביעה של הבדווים תיפול, שכן הם עבריינים בהיותם גרים איפה שהם גרים.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 11-11-2007 בשעה 09:11.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר