לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2007, 22:01
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DieHard3 שמתחילה ב ""למצות את עצמי" בקרבי?"

יש המון אפשרויות למצות את עצמך בתור קרבי, זאת גם לא מילה גסה לשאוף לזה.

תראה, העצה הראשונה שלי היא שקודם כל תעבור את שלב הטירונות, אתה לא חייב כבר עכשיו להגיע להחלטות.

בסופו של דבר כל תפקיד שתהיה בו (אפילו אם זה חייל פשוט בפלוגה) תוכל להציב לעצמך מטרות ולעמוד בהם, כמובן שאם תהיה טוב תוכל גם לצאת לפיקוד ולקצונה, וככל שהאחריות שלך גדלת כך גם תחושת המיצוי עולה.

חשוב גם ליזכור שזה משהו מאוד אינדיבידואלי, אני מכיר אנשים שבשבילם מיצוי זה להגיע לתפקיד הכי בלוי ולצאת בכל יום חמישי הביתה ולעומתם אנשים שמבחינתם עד שהם לא מגיעים הכי גבוה והכי טוב הם לא מרגישים שהם עושים משהו ממצא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2007, 23:10
  moskito moskito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.07
לדעתי הוא מדבר על משהו אחר לגמרי

אני לא נוטה להגיב בפורום אני בדרך כלל סתם מתעניין לראות מה אנשים אחרים שנמצאים באותו מצב שלי עוברים אבל כשקראתי את ההודעה כל כך התחברתי לתוכן ואני יודע בדיוק על מה מי שכתב אותה מדבר. לא מדובר בתחושת סיפוק של לסיים מסע אלא לאתגר את עצמך שכלית- דבר שלוקה בחסר בשירות קרבי. אני גם מרגיש ככה, ולמרות שאני יודע שרובכם רואים את זה כבגידה במולדת, אני מנסה להוריד פרופיל כדי להגיע לתפקיד שיאתגר אותי לא מבחינה פיזית. אני לא ממליץ לעשות את זה אני אומר שזה מה שטוב לי. אם אתה רוצה להיות בשירות קרבי ולאתגר את עצמך מעבר למסעות וסחיבות אני חושב שכדאי לך מאוד לנסות להתקבל לקורס חובלים כי לפי מה שאני יודע הוא משלב בין השניים. אתה גם לומד ויוצא משם עם תואר וגם משרת בשירות קרבי באחת מהיחידות המובחרות.
לדעתי זה הפתרון הכי טוב לאנשים במצב שלך.
ישן 06-11-2007, 23:37
  DieHard3 DieHard3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.07
תגובות לכולם

אין לי מישהו ספיציפי לשרשר לו אז אני מגיב לכולם-

קודם כל אני לא חושב שממש הבינו למה אני מתכוון.
אני רוצה לתרום כמה שיותר, איפה שאני לא אהיה, בכל תפקיד שאני אעשה.
למרות שאני אפילו לא צעיר עדיין, אני כן שואף להגיע לקצונה.

מוסקיטו כבר חושב בכיוון שלי, ואני מסכים איתו מאוד.
אבל אני בכל זאת מחפש גם את הקרבי והתחושה של המיצוי שלי בקרבי, וגם את מיצוי היכולות האישיות שלי (שכליות, חברתיות, מה שלא יהיה), ורוצה רק לברר, אם יש דרך בקרבי לשלב בין השניים.
בקשר לחובלים- אני יודע שזהו שירות מעניין מאוד ומאתגר מאוד אך למי שמעוניין בו, אני אישית לא מתחבר כל כך לשירות בים ויודע כבר מראש שחובלים זה לא בשבילי...
טיס לצערי הרב הפילו אותי בירפ"א ב' בבדיקות רפואיות.

ואחרי החפירה שהבאתי פה, אני אגיד בדיוק למה התכוונתי.
אני שואל את זה בעיקר בגלל ששמעתי כבר כמה עצות בסגנון "תלך לכל קורס שמציעים לך, זה שווה את זה"
אז אילו בעצם קורסים יש? אילו הכשרות? מה בעצם יכול "לשדרג" אותי בשירות הקרבי שלי לאיזשהו תפקיד? למעט קורס חובשים שלגביו כולנו יודעים.. :]
ישן 07-11-2007, 00:30
  דרור1 דרור1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DieHard3 שמתחילה ב "תגובות לכולם"

את האמת גם לי יש את אותה סיטואציה כמו שלך.
עברתי את השלב השני בעתודה עד שפרשתי כדי להיות בקרבי, ותמיד ההורים שלי אומרים לי ''אבל אתה צריך למצות את עצמך איפה שאתה הכי טוב-בשכל, לא למלא פקודות כמו חייל פשוט ולעשות רק מה שאומרים לך''.
אז באמת יצא לי לחשוב על זה קצת, והגעתי למסקנה (עוד לא התגייסתי, נוב') שלחיילים קרביים יוצא 'להפתח' שכלית אם ככה נקרא לזה הרבה יותר מחיילים במודיעין לדוג' (ושוב, בלי לזלזל).
כשאתה חייל במודיעין לדוג', או כל תפקיד ג'ובניקי אחר- יש לך את מירב התנאים להצלחה, בין אם זה ת''ש (יומיות, בסיס פתוח), בין אם זה בתנאי עבודה של מזגן, משמרות של 8-6 שעות.
כשאתה חייל קרבי אתה מקבל את ההחלטות המשמעותיות ביותר בקרב בתנאי שדה- לפעמים אחרי מארב של כמה ימים, לפעמים כשאתה רעב, מתוח, צמא, עייף וכו' וכו'- אתה נדרש להגיע לשיא יכולת השיפוט שלך וההחלטה, וכל זה תחת תנאים לא קלים- מוביל אותך לפסגה.
זו רק דעתי כמובן, אבל שיהיה בהצלחה!
ישן 07-11-2007, 00:47
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06

רק שתדע שלהיות קצין בשריון, ולפקד על מספר טנקים זה אתגר אסטרטגי רציני מאוד, וזה לפי דעתי דבר מדהים.

בקשר לקורסים ממה שהבנתי יש דיי הרבה, אני אישית לא כל כך מכיר.

קורסים נראה כמו איזה סטוץ, זה ירגש אותך אבל זה נגמר מהר, ממה שאני מכיר, הריגוש בלהקדיש את הזמן שלך שעות השינה האכפתיות למישהו אחר זה הדבר הכי מדהים שיכול להיות, לראות את הבן אדם(חייל) מתפתח זה העניין הכי מאתגר ומיוחד שאפשר למצוא בצבא. שזה כמו שאמרת בפיקוד ובקצונה.

יש לך שני דרכים להיות חייל, לחפש תמיד איפו לחפף ואיפו אפשר לעשות את המינימום, או שאתה יכול לחפש איפו להשקיע יותר להכביד על עצמך ולהוריד מאחרים, למרות שממש קשה אתה רוצה יותר קשה.
לפי דעתי זאת הסיבה העיקרית שהרבה מכי"ם שבוזים, כי הם חשבו שזה קל וחבשנות והם רואים שזה ממש קשה.

אני אישית הולך ליחידה שנחשבת סבבה, ואמור להיות ממש מאתגר לצאת לקצונה 1 מ-20, אבל אני בא בגישה הכי חיובית לתת את מה שיש לי, לקחת על עצמי כמה שאפשר ולהוריד מאנשים אחרים, ואני יצא בסופו של דבר לקצונה וזאת המחשבה שתלווה אותי.
ישן 10-11-2007, 18:13
  beivushtang beivushtang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.06

אני יכול לתת לך כמה נקודות למחשה בנושא, שהוא מאד מורכב

- דבר ראשון, תהיה מוכן לזה שלא משנה כמה תנסה למצות את עצמך או איזה תפקיד מטורף תעשה, יהיו רגעים או תקופות שתהיה שבוז תחת.. חברה שלי צחקה שאפילו הרמטכ"ל מדי פעם קם בבוקר לובש ת'מדים ואומר לעצמו "כוסאומו הצבא למה חתמתי אמא?!!"

- עוד משהו מאד עיקרי לדעתי- בצבא אתה עובר כל כך הרבה דברים, במיוחד אם אתה מתגייס ועובר מסלול קרבי והגישה שלך תשתנה בצורה שסביר להניח שאתה לא יכול עכשיו, חצי שנה לפני הגיוס לדעת בדיוק מה אתה רוצה או דברים כאלה, גם אחרי שתסיים טירונות וגם אחרי אימון מתקדם וגם אחרי קווים ומבצעים ומה שזה לא יהיה, אתה תבין דברים שלא חשבת עליהם בכלל קודם.. אז אל תצפה לדעת הכל עכשיו.
בגלל זה נראה לי נורא כל האלה שהולכים מראש לקצונה ייעודית ודברים כאלה שמוכרים להם לפני שהם מתגייסים ואחר כך הם מתחרטים על זה ממש, אתה לא יכול לדעת לפני שאתה מתגייס אם קריירה צבאית זה מתאים לך.. (אלא אם אבא שך' אלוף או משהו כזה והרעיל אותך כל הילדות..)

- בסופו של דבר הכל זה עניין של גישה, צריך לבוא לדברים בגישה חיובית, להסתכל על הצד הטוב של הדברים, לחפש איפה אתה יכול לתרום ולא איפה אחרים מקלקלים.

- מיצוי עצמי... מה זה מיצוי עצמי בשבילך? יש אנשים שמרגישים מיצוי עצמי והם מגדלים עגבניות באיזה חווה ויש אנשים שלא מרגישים מיצוי עצמי למרות שהם בונים חלליות ורק רוצים להשיג יותר.. הכל תלוי בך..

ישן 11-11-2007, 06:41
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אז ככה...

כל מי שאמר שחייל קרבי לא צריך להיות חכם בלה בלה בלה לא יודע כמה הוא טועה.. חלפו הימים של חייל החי"ר המטומטם שרץ עם הנשק שלו בצעקות עלה קרב לעבר האופק...

היום הציוד שיש לצה"ל אם זה תפעול אמצעים כמו מט"ל, אטלס,גי פי אס ,משואה ,ערכות ייעודיות למינהן כל מני אמצעים מסויימים מצריכה יכולות שכליות ....

מה גם שצלפים למשל יוצאים לך למבצעים עם דפים ועטים כי הם צריכים לחשב לך סטיות בטווחים שונים ולהחליט כמה קליקים להזיז תוך שניות ואתה לא יודע כמה חשוב ומשמעותי זה ואיזה כיף זה לדעת שהורדת 2 מחבלים מ300 מטר כשרק חצי ראש שלהם מבצבץ על גג של מסגד שבדיעבד הם החפ"ק של כל שג'עייה...

כמו כן גם חובש זה ממש לא תפקיד שאתה יכול לבצע אותו היום אם אתה טיפש...ואני לא חושב שאני צריך להרחיב פה...

מפקד סריקה למשל...חשבת פעם בכמה סוגי פתחים אפשר להיתקל?! יש פתח רחב פתח צר פתח רגיל פתח חסום לצד כלשהו גג מדרגות כל אחד מהם מצריך טכניקה שונה של פתיחה כל אחד מהם מצריך שיטת עבודה שונה ומחשבה לא מעטה בקיצור זה בכלל לא כזה פשוט.... כי תחשבו על מסדרון שצריך לסרוק כל מטר שאתם זזים אתם חושפים את עצמכם לפתחים חדשים אז צריך גם לסרוק את המסדרון ומצד שני שזה יהיה בצורה מאובטחת שתמיד יהיה קנה לכל חדר שבטווח עין איתך עכשיו תחשבו כמה סוגי מסדרונות יש...

מתשאל..טוב פה זה גם לימוד שפה נוספת (שקורס מתשאלים זה אתגר בפני עצמו) וגם עבודה של שפת גוף ופה תמיד יש לך מה ללמוד אם זה אוצר מילים קריאה (שאת זה כבר תצתרך ללמוד לבד)

בקיצור יש הרבה אתגר בשירות קרבי והרבה מיצוי עצמי ואני בכלל לא דיברתי עדיין על הרגשת המיצוי שאתה מרגיש שאתה חוזר הבייתה אחרי שעשית פעילות כשאתה חוזר לשטח ישראל ואזרחים אומרים לך תודה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:28

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר