לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2007, 01:26
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הערכות שלכם לגבי "יום אחרי פצצה איראנית""

[QUOTE=EtEoR]ובהנחה והערכות אמ"ן נכונות, ולאיראן תהיה פצצה גרעינית עד סוף שנת 2009 - מהן
ההערכות שלכם לגבי מה שיקרה?

אתם חושבים שאחמדינג'אד יזרוק ישר על ישראל את הפצצה הראשונה שלו? האם הוא
בכלל רק רוצה להשיג הרתעה נגדנו ונגד העולם (ארצות-הברית)? האם הוא יותר מתוחכם
מדיקטטור סהרורי והזוי, ויש מעבר לתצוגה הפונדמנטליסטית-פנאטית רציונל מסויים ?

אהה, ופנייה לגולש sheep - "ההערכה" שלך לגבי הידרדרות המשטר בטהרן בגלל בעיות
פנים הופרכה לחלוטין היום בישיבת חוץ ובטחון של הכנסת, על-ידי תת-אלוף יוסי בייידץ, ראש
חטיבת המחקר באמ"ן.[/QUOTE]

ראשית,ח"ח על כך שאתה יודע על כל החומר שעוברים עליו בישיבת חוץ וביטחון גם מבלי נוכחות התקשורת(אתה חבר כנסת או סתם מסתנן לישיבות הכוללות חומר מסווג?).

טיפשי יהיה לחשוב שמדובר בפצצה עצמה.זה ממש לא.
הבעיה הרצינית עד מאוד היא מה שיקרה אחרי השגת היכולת להשיג פצצה-מאזן כוחות במזה"ת ישתנה לגמרי.
וזה יפעל לרעת ישראל.האמת,שישראל זה חלק קטן מהסיפור.הערבים באזור לא יוכלו להוות איזשהו כוח באזור יותר.איראן תהיה חופשית בהמון מהחלטותיה הביטחוניות-היא תוכל להבריח הרבה יותר נשק וכלים לטרור באמצעות האיום החדש.

אחמדיניג'אד הוא מטורף,אך ממש לא כמו שהוא מנסה להציג את עצמו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2007, 08:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ראשיתף את הקביעה שהמשטר יציב, ציטטו מפיו של תא"ל ביידץ, כ-ל כלי התקשורת בישראל...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]ובהנחה והערכות..."

לא צריך להיות ח,כ מקשור. מספיק לקרוא עיתון (ואפילו לא עיתון אמין במיוחד. אפשר להסתפק במה
שמוכרים במכולת, ידיעות/מעריב....).
צר לבשר לך אבל הפצצה היא מאוד-מאוד כן העניין. אחמדינג'אד לא חייב להטיל אותה עלינו כדי לאיים עלינו, אבל לבטל את האפשרות שמנהיג פנאטי יחשוב שבנסיבות מסויימות משתלם לו לתקוף
אותנו, ולחטוף תגובה קשה, זה לא דבר שצריך לבטל.
יש באיראן פי 13 יותר אנשים מאשר בישראל. איראן גדולה מישראל פי 80 בגבולות הקו הירוק, ופי
60 מישראל ה"גדולה והאימפריאליסטית"...
המשמעות של זה קשורה מאוד ליכולת השרידות האיראנית של מכה שנייה שלנו. ישראל תושמד
מעשית בעקבות פגיעת פצצה אחת בגוש דן. רוב האוכלוסייה לא ימות, אלא "רק" מאות אלפים, אלא
שכלכלת המדינה תיבלם, ההנהגה הצבאית תיכרת, המעבר מצפון לדרום ייגדע. ישראל תגסוס בשקט
כמה שנים, ותימחק מעצמה.
איראן, לעומת זאת, היא הרבה יותר מאשר תהראן בלבד, ורוב האוכלוסייה שם לא גר בערים. אין
לנו שום דרך בעולם להרוג את כולם, בהנחה שאין לנו אלפים על אלפים של כלים גרעיניים. השלטון
באיראן מוכן לחלוטין להקריב מאות אלפים ואף מליונים מבני עמו, למען הגשמת הג'האד, ולזלזל
בנכונות הזה, זו התחלת הדרך להצטדקויות שיבואו אח"כ ("לא העלינו על הדעת שהם יעזו"...).

אחמדי נג'אד הוא פנאט, אך אינו אדיוט ואינו משוגע. הוא בטח לא משוגע יותר מכל משיחיסט אחר
(חרדי או שלומיסט). גם להם וגם לו יש משיח שיש לקרב את בואו. ההבדל הוא שהחבורה שסביב
אחמדי נג'אד (ההוג'תייה) בהחלט מאמינים שיש דרכים אלימות שעשויות לקרב את שיבת המהדי.
לבלבל בין הפנאטיות שלו לבין שגעון או לטעון שהבעייה היא "אזורית", זה נורא יפה. בפועל,
ומוטב שישלימו עם זה מוקדם ככל האפשר - הבעייה היא בעייה שלנו. אם ארה"ב לא תפתור אותה, אין אף אחד חוץ מאיתנו שאכפת לו מספיק מהעניין הזה.
ישן 07-11-2007, 15:56
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
תגובה לעניין
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראשיתף את הקביעה שהמשטר יציב, ציטטו מפיו של תא"ל ביידץ, כ-ל כלי התקשורת בישראל..."

אורי אני שמח לראות שיש אנשים כמוך שלא הוזים ואומרים לעצמם יהייה טוב...
האיסלאם מתחזק מיום ליום כל אמא דופקת סליחה 9 ילדים כמצוות הגיאהד ותראו תתוצאה:
אירופה לאט לאט מתאסלמת בדיוק כמו מחלת סרטן שאוכלת לאט לאט את הגוף כך גם אירופה
שאם לא תתעורר ותוציא את האיסלאם מקירבה יהייה מאוחר מדי..
לא רחוק היום שמנהיג מוסלמי פנאט ינהל את בריטניה , צרפת איטליה.

אתם לא מבינים דבר אחד שכמעט כל ילד מוסלמי שנולד בין אם זה באירופה במזרח התיכון
בארה"ב או בסין ההורים שלו או המורים שלו בביה"ס בחדרי חדרים בלי שנדע מלמדים אותו על
הקוראן. על הגיאהד על המשיח שיבוא לאחר שהמוסלמים ישלטו ..
ככה מחנכים אותם וככה שוטפים להם תמוח כל יום לילדים בני 4 , 6 ו17 שנולדו תמימים
ילדים מסודן , ערב הסעודית , מצרים , הולנד וכו'
ילדים תמימים שחילחלו בהם שנאה טהורה יום אחרי יום שנאה כלפני כל מי שלא הולך בעקבות האיסלאם.
והנה אנשים כאלה עכשיו יושבים בראש אירן עם פצצה מרחפת מעל ראשנו וסוף סוף תהייה להם
היכולת להשמיד את ישראל אותה מדינה שעמדה איתן ב60 שנה של מלחמות ודם. ואותו עם אנחנו
היהודים שעמדנו איתן 4000 שנה . סוף סוף הם יכולים להשמיד אותנו והם מצהירים על כך אז אתם
באמת מאמינים שלא יעשו זאת? ושיגמרו איתנו יורידו את המערב עד שרק ארה"ב תישאר וגם היא
תיפול בסוף. כן אנשים כן ישראל היפה , דק לוק וכל חבריהם ההזויים מהשמאל.
עכשיו הרגע עכשיו הרגע לקבוע את גורלנו השנה האחרונה של ישראל במפה העולמית או השנה
שבא ישראל תעמוד איתן ותילחם בראש האיסלאם הקיצוני "איראן"? אם איראן תיפול 70% מהטרור
יפול או ייחלש משמעותית. אני יודע שאני נשמע כמו איזה ימני קיצוני שמפצח גרעינים ורואה משחק
של ביתר כן כן הסטיגמות... אבל למעשה אני אדם עם ציונים של 90 ומאה בכל מקצוע בתיכון אדם
שבה ממשפחה טובה ולא קיצונית עם אבא שלחם ביום כיפור לא ערס אלה חצי אשכנזי טוב שגם היה
בצופים דפקתי לכם תסטיגמות עכשיו? אז יופי אני פשוט אדם מציאותי ולא מסונוור כמו השמאל
שתולה תקוות שוא בשלום ... אני קורא ספרים , רואה חדשות ויצא לי לעבוד רבות עם מוסלמים
במפעל של אבא שלי גם הטובים שבינהם שיצא לי לעבוד איתם , לצחוק איתם ולאכול איתם אומרים
לי ששמחו שחיילים שלנו מתו במלחמה האחרונה כי ככה חינכו אותם .
והנה מי פגע בתאומים ב11\9 לא כמה פלשתינאים בורים מעזה אלה סטונדטים מוסלמים משכילים
שחיו במערב החופשי וטעמו ממנו אז אפשר לחשוב שהם היו יכולים לצאת שפויים אבל לא זה רק
הוכחה לשטיפות המוח שעושים להם. רוצים עוד דוגמא? קחו את ערב הסעודית אנשים עשירים שיש
להם אישה ילדים , בית חם כסף ועושר אנשים שלא יצאו מהביבים בעזה אנשים עם ראש על
הכתפיים אז למה חלקם הגדול מממן טרור עולמי??? שמאלנים נחמדים יש לכם תשובה לכך? איזה
סיבה בעולם לעזאזאל יש לאנשים האלה עם משפחה , בית חם וילדים וכל מה שאפשר לשאוף לייצא
טרור?! כי הם מוסלמים כי הם חיים בקרב מוסלמים כי הם מתפללים לקוראן שקורא לבצע את מצוות
הג'יהאד ומי היה מוחמד? מי היה המשיח של מיליארד ומשהו מוסלמים כיום?? חולה נפש , גנב ,
פושע , רוצח אכזר זה האדם שמוליך היום מיליארד וחצי מוסלמים אז תעשו תחשבון בעצמכם..
רוצים איסלאם טוב? תעקרו את החינוך הרע שנותנים להם שימו מורים טובים ושפויים בקירבם ולא
פאנטים קיצונים ששוטפים תמוח לילדים בני3

רוצים עוד הוכחה? פשוט תקראו תמשפט הימני קיצוני הבא:
"לא כל מוסלמי מחבל(נכון יש מוסלמים טובים ושפויים למזלנו)אבל כל מחבל מוסלמי"נכון ותוכיחו אחרת
בוא נראה איזה שמאלני הכי חכם והכי משכיל מכולם יצליח להסביר את החצי השני של המשפט.
"כל מחבל מוסלמי" תחשבו קצת על המשפט הזה כמה שהוא נכון רוצים הסבר למה הוא נכון?
פשוט תקיראו את כל ההודעה שלי שבא הסברתי לכם למה- החינוך.
עכשיו אני לא ימני קיצוני יש מוסלמים טובים אני מאמין , הבעיה שגם חלקם נופלים לשטיפות המוח של הפנאטים.

לא להאמין כמה המצב היום מזכיר את הההתגעשות שהייתה לפני פרוץ מלחמת העולם השניה ..
היום: המערב החופשי מתעלם , מפחד ומתפשר ותולה תקווה אבודה שיש פרטנר..
עכשיו שנת 2008 השנה הגורלית לא רק לנו אלה לעולם החופשי כולו האם נתעורר עכשיו ונשיב
מלחמה או נחכה לפצצה ב2009 שתמחק אותנו ואחר כך את כל שאר העולם החופשי..
תגידו שאכלתי סרטים , שראיתי יותר מדי רמבו , ולהציל את טוראי ראיין וכו'
עוד שנה דברו איתי.

תודה

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 07-11-2007 בשעה 16:21.
ישן 07-11-2007, 16:15
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
כמובן
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "לא ראית יותר מדי רמבו...אתה..."

אין לך מה לומר אז אתה משייך את עמדותיי לגיוסי הקרב מה שכולם עושים..

אני לא מורעל ואתה יודע מה הלוואי שהיה לי קצת רעל לגיוסי הקרב אני רוצה לשרת תמדינה כמובן ואני יתחיל ויסיים תשירות אבל רעל ממש אין..

זה המציאות ואין מה לעשות תמשיך להתכחש עד שזה יתפוצץ לך בפנים.

פעם היו אלה מסעות הצלב אבל למזלנו הנוצרים התבגרו והשכילו והבינו שאי אפשר לכפות תדת שלהם אחר כך הגיע הייטלר וחבריו הנאצים אזרחים תמימים שעשו להם שטיפות מוח בתקשורת , בבתי ספר ובחדרי חדרים עד שהאמינו בתורה הנאצית והיום זה האיסלאם. וכמו לכל אורך ההסטוריה העולם מתעורר מאוחר מדי..

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 07-11-2007 בשעה 16:20.
ישן 07-11-2007, 17:21
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "תעשה לי טובה"

אתה מייחס לישראל השפעה יותר גדולה משהיא במציאות...זאת הבעיה.

האיום הוא קודם כול כנגד מדינות ערב,וארה"ב,אירופה וגם רוסיה.

זה לא משנה לאיזה תקשורת אתה מקשיב בין אם זה CNN או NBC או SKY או BBC או ערוץ 2....

תקשורת נשארת תקשורת.משמע,היא מפרסמת את מה שניתן לפרסם.
זה מעניין שעל פי הפירסומים האלו כולם יודעים בדיוק מהו מצבן של הצנטריפוגות באיראן...זאת הבעיה.

גם פקיסטן היא מעצמה גרעינית שמוגדרת כאוייבת ישראל....אז מה..עליהם לא מפרסמים ולא מפרסמים בארץ כמעט על העובדה שבמקרה ותיפרוץ מלחמה בין פקיסטן והודו העולם יעבור שואה גרעינית...את זה לא מפרסמי אז זה לא איום קיומי עלינו בכלל נכון?

ישן 07-11-2007, 17:34
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אתה מייחס לישראל השפעה יותר..."

ראה, קודם כול התקשורת היא אינה מקור המידע שעלינו להעריך לגביו איומים קיומיים למדינת ישראל. פקיסטן היא אכן מדינה מוסלמית אבל כפי שתעיד ההיסטוריה לא כל מדינה מוסלמית מעוניינת בסופנו. פקיסטן היא ביחסים די נייטראלים עם ישראל והמנהיגים שלה הם חבורת אנשים שבאמת שלא מעניין אותם להוריד את ישראל, שלא לדבר על כך שהטרור האיסלאמי הוא האויב העיקרי של השלטון. כמובן שהמדינה הזאת מהווה איום בכך שהיא יכולה להדליף טכנולוגיות וחומרים גרעיניים (וכבר היו מקרים) אבל היא אינה מדברת על סופנו ואני אפילו לא יודע אם יש לה את היכולות לתקוף אותנו גרעינית. איראן לעומת זאת היא סיפור אחר: כבר הסכמת איתי שאיראן גרעינית היא איום עולמי, שכולל בתוכו גם אותנו. נכון, אנחנו לא נהיה המטרה הראשונה אבל עצם זה שאנחנו נהיה ברשימת המטרות זה עידוד מספיק לעצור את ההתגרענות שלה.

אז במקום להתווכח מי רואה יותר חדשות עולמיות ומי פגש יותר מוסלמים, בואו נסכם את הדיון: היום שאחרי הפצצה האיראנית לא יהיה חיובי לישראל או לכל מדינה אחרת באזור, נקודה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-11-2007, 08:03
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הערכות שלכם לגבי "יום אחרי פצצה איראנית""

הנשיא שכולנו אוהבים לשנוא הוא בסך הכול בובה ולא הדמות המרכזית בשלטון האיראני כפי שחלקנו נוטים לשכוח. מה שמפחיד בקשר אליו ובקשר לזרם אליו הוא שייך (אשר נמצא כיום בעמדות מפתח של השלטון האיראני) הוא שהם מאמינים שהמהדי, אותו משיח מוסלמי שאמור להוביל את האיסלאם לניצחון עולמי, יופיע רק לאחר מלחמה נוראית בסגנון "גוג ומגוג" שלנו. כלומר יש לנו פאנטים דתיים שמאמינים בחזון אחרית הימים והם פועלים להשגה של נשק גרעיני. האמונה שישראל תשיג איזו שהיא הרתעה מולם היא שטות, משום שאנחנו לא מתעסקים עם קומוניסטים, חבורה של רוצחים מחושבים אלא עם פאנטים דתיים שכפי שאנחנו רואים באזורנו אינם יציבים במיוחד אבל אני לא חושב שהם יפילו עלינו ישר את הפצצה, לא כאשר מדינות המפרץ נחות לרגליהם. איראן הגרעינית תוכל להגביר את שטף הטרור ברחבי המזרח התיכון ללא החשש מהתקפה אמריקנית, מה שיגביר את הלחימה בעירק ויביא לאי יציבות במשטרים חילוניים כמו לבנון. אם הדמוקרטים אכן ינצחו ב2008 בבחירות לנשיאות הם יתמכו בנסיגה של הכוחות האמריקנים מהכאוס שיווצר בעירק וישאירו את הדלת פתוחה לאיראן כדי שתשתלט על המדינה ותחלוק גבול יבשתי עם המדינה הסונית המשפיעה ביותר: ערב הסעודית. הסעודים לבטח יתחילו לפחד מהרעיון לפצצה שיעית, ביחד עם עוד הרבה מדינות באזור, ועם כספי הנפט יממנו לעצמם כורים גרעינים ונשק גרעיני, מהלך שיביא להתגרענות של המזרח התיכון.
בשלב הזה אתם לבטח חושבים שכל מה שאני אומר זה טירוף אבל תחשבו לרגע האם סעודיה תהיה מוכנה שלאיראן יהיה נשק גרעיני ולה אין? האם מדינות המפרץ העשירות יהיו מוכנות להישאר חסרות הגנה אל מול שתי המדינות שמתעצמות? והאם אנחנו באמת רוצים שבאחד האזורים הכי לא יציבים בעולם נשק גרעיני וחומרים גרעינים יסתובבו חופשי? סעודיה היא אחרי הכול חממה לטרור האיסלאמי, וכך גם איראן, שתיהן יכולות להוות מקור לאספקה של חומרים גרעינים לבניית "פצצות מלוכלכות" שלמרות שאינן קטלניות במיוחד הן עדיין יגרמו לפאניקה במדינה שתותקף, ואני רוצה לראות איך אירופה תתפקד אחרי שאחת תתפוצץ להם שם.
לכן אם אפשר לסכם את ההשפעה של הפצצה האיראנית מדובר ב:
א. מירוץ חימוש גרעיני.
ב. הגברת חוסר היציבות במזרח התיכון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-11-2007, 13:09
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "הנשיא שכולנו אוהבים לשנוא הוא..."

צודק במאת האחוזים קרדינל.

בקשר למדינאי....אתה פשוט לא חכם מספיק...

הפלסטינאים לא יוכלו ממש להשתמש בנשק זה כנגדנו.מילא איראן,אבל איו"ש נמצא 20 קילומטר מגוש דן...טווח הקרינה של פצצה גרעינית מגיע לאלפי קילומטרים.

ובקשר ל"כ-ל" מה שמפורסם בתקשורת:

אני עדיין שואל-מדוע אנשים פה חושבים שמה שמפרסמים בעיתונים ובתקשורת בכלל הוא מה שקורה במציאות.אני אשתמש בביטוי זה שוב כדי שתכניסו את זה טוב לראש:מאחורי הקלעים,קורה הרבה יותר ממה שחושבים,ומדובר על נושאים הרבה יותר רגישים מאשר אלו המפורסמים בתקשורת שהרי לה אתם מאמינים בלי מצמוץ.

ישן 07-11-2007, 17:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"טווח הקרינה של פצצה גרעינית מגיע לאלפי קילומטרים"? למה לא למיליוני קילומטרים?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "צודק במאת האחוזים קרדינל. ..."

הפצצה שהוטלה על הירושימה גרמה לאסון ברדיוס של כמה ק"מ, אבל מחוצה לו, לא היה נזק.
פצצה גרעינית היא פצצה בעלת כוח הרג עצום, והשפעות ארוכות טווח - שרלוונטיות לשטח הפגיעה.
גודל הפצצה אינו אחיד. כשם שיש פצצה של 20 קילוטון (כמו הירושימה), יש מתקנים תרמו-גרעיניים
של 10 מגה-טון. לטעון קטגורית ש"פצצה ג5רעינית בת"א תחולל אסון גם באיו"ש, זה אי-הכרת
החומר באופן מוחלט.
הניסיון לספר לנו שאין שום חידוש באיום האיראני כיום בהשוואה למצב לפני 28 שנה, זה בערך כמו
לטעון שאדם שילד בן 3 שאיים להרוג אותך, אינו מאיים יותר בגיל 31, כאשר בא לבקר אותך עם
המקוצר שקיבל במילואים... אין מה לעשות, איראן היום מסוכנת מאי-פעם. כל ניסיון תמוה להציג את
האיום כקטן יותר מכפי שהוא באמת, מעיד על אי-הבנת המשטר שם.
ישן 07-11-2007, 18:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני אכן לא מודע ליכולות, כמו תושבי פרברי הירושימה שלא נפגעו כלל מהפצצה...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אם בא לך להיכנס לפיזיקה אז..."

אני מבין את הצורך שלך לחפות על הקלישאות שאתה כותב על המתיישבים ועל איראן, בכיסוי של ידע,
אבל עליך להבין שהנושאים שעליהם אתה מתיימר לדעת, אלו נושאים שיש אנשים ש-א-כ-ן יודעים.
קרינה אטומית יכולה להיסחף אלפי קילומטרים, ויכולה להיסחף מטר וחצי. הסכנה מזיהום גרעיני באיו"ש מפצצה קטנה במרכז ת"א, הוא לא גבוה, מה לעשות.
אני מציע שלפני שאתה יוצא בהכרזות על יש פצצה/אין פצצה, ועל טווח הנזק של פצצות, ראוי שתקרא מעט על העובדה הפשוטה שיש ג-ד-ל-י-ם ש-ו-נ-י-ם של פצצות, והיקף הנזק הוא בהתאם
לגודל. בהנחה שעוד לא שירתת בצבא, אני אסביר: רדיוס הנזק של פצצה במשקל טונה, המוטלת
ממטוס, גדול משמעותית מזה של פגז 155 מ"מ במשקל 43 ק"ג, שגדול משמעותית משל רימון רסס
במשקל מאות בודדות של גרמים. גודל הבום משפיע על רדיוס הנזק. פצצות אטום, למרות שמן
ה"מגניב", אינן שונות. פיזור החומר הרדיואקטיבי תלוי במליון גורמים שונים, אבל מעל לכל הוא תלוי
בגודל הפצצה. פיזור הקרינה של פצצה של 2 מגה-טון יהיעה גדול בהרבה מזה של פצצה במשקל 20
קילוטון...
ישן 07-11-2007, 18:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה בדיוק העניין. אתה כרגע מציג כאן ניחוש הגיוני , שמתבסס על ההנחה שההנהגה היא לוגית
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "מה שאתה אומר היא אחת מהסיבות..."

בפועל, ההרתעה הישראלית לא שווה אגורה שחוקה כיום, שכן כל האזהרות שלך זכו להתעלמות,
ואנחנו בלענו את הצפרדע והמשכנו הלאה. בהחלט ייתכן שלא יקחו ברצינות את הסיכוי שאכן נשתמש
בנשק הזה, ואז - אחרי שכבר התגברו על החשש מתגובה שלנו - עלול להתברר שבכלל אין לנו
מדיניות מוגדרת של "מה מצדיק שימוש בנשק יום הדין".
בארה"ב ובבריה"מ הגדירו במפורש תנאים שיגרמו להן להפעיל את הארסנל הגרעיני. זה נשמע
איום ונורא, אבל זה מנע מלחמת עולם שלישית תרמו-גרעינית. שני הצדדין הבינו איזה גבולות לא
חוצים, וכאשר עניינים הגיעו למשבר, תמיד היה מי שמצמץ ראשון.
אצלנו, בגלל שלאיש אין מושג מה נעשה בסיטואציה נתונה, אין מה למצמץ, ואנחנו מחזיקים
בפוטנציאל מפחיד של הרס, שלא ברור אם יש בכלל מצב שבו צה"ל יקבל הוראה להשתמש בו.
ישן 14-11-2007, 02:27
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אורי את כל הזמן מדבר על הפצצה בירושימה וזה ממש לא לעניין....
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""טווח הקרינה של פצצה גרעינית מגיע לאלפי קילומטרים"? למה לא למיליוני קילומטרים?"

ציטוט:
יש באיראן פי 13 יותר אנשים מאשר בישראל. איראן גדולה מישראל פי 80 בגבולות הקו הירוק, ופי
60 מישראל ה"גדולה והאימפריאליסטית"...
המשמעות של זה קשורה מאוד ליכולת השרידות האיראנית של מכה שנייה שלנו. ישראל תושמד
מעשית בעקבות פגיעת פצצה אחת בגוש דן. רוב האוכלוסייה לא ימות, אלא "רק" מאות אלפים, אלא
שכלכלת המדינה תיבלם, ההנהגה הצבאית תיכרת, המעבר מצפון לדרום ייגדע. ישראל תגסוס בשקט
כמה שנים, ותימחק מעצמה.
איראן, לעומת זאת, היא הרבה יותר מאשר תהראן בלבד, ורוב האוכלוסייה שם לא גר בערים. אין
לנו שום דרך בעולם להרוג את כולם, בהנחה שאין לנו אלפים על אלפים של כלים גרעיניים.

הפצצות המודרניות חזקות לפחות פי כמה אלפים מזו שנפלה על ההירושימה(כבר ב1961 הייתה לרוסים יכולת לייצר פצצה בחוזק של 100 מגהטון פי 6000 חזקה מזו שנפלה על ההירושימה)- נכון היא הייתה כבדה מדי, ולכן לא ממש מעשית- אבל תהיה בטוח שהיו מספר חידושים מאז(עברו 45 שנים מאז....)

תעשה חשבון ותבין שמספר בודד של פצצות מודרניות ימחקו את אירן מהמפה...

ציטוט:
כדור האש פגע באדמה שמתחת לפיצוץ (כ-200 מטרים מעל גובה פני הים) ואף כמעט לגובה הטלת הפצצה (כ-10,500 מטרים). הפיצוץ נראה למרחק רב ועדים שניצבו במרחק 1,000 קילומטרים תיארוהו ונזק גל ההדף הורגש גם במרחק זה. החום שנוצר מהפיצוץ היה יכול ליצור כוויות מדרגה שלישית גם במרחק של 100 קילומטרים. ענן הפטרייה שנוצר הגיע לגובה 60 קילומטרים ולרוחב של כ-30-40 קילומטרים.

***מדובר כאן בפצצה בחוזק של 50 מגטון, הרוסים חששו לנסות משהו חזק יותר מהפחד שהנשורת תגיע לאדמות רוסיה, והמדינות השכנות לאי...

וזה היה ב1961....
סביר להניח שהיום פצצות כאלו הפכו לקומפקטיות ויותר מעשיות...

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 14-11-2007 בשעה 02:57.
ישן 07-11-2007, 23:23
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
לדעתי

איראן ממש לא תיזרוק את הפצצה הראשונה על ישראל, כי זה אידיוטי לצאת לקרב עם כדור 1 בלבד בקנה,
כשיש לך מספר אויבות בשטח - ארה"ב ורוב הגוש האירופי, גם נגדם תצטרך עוד כמה כדורים,
לכן, בהנחה שלייצר כמה פצצות אטום, נגיד 4 בשנה, כמו שטוענים לפי פרסומים זרים זו הכמות שיצרה ישראל פצצות בין שנות ה60 ואילך, יצטרכו לעבור כמה שנים טובות (מ2009 ומעלה) עד שלאיראן תהיה כמות מספקת של פצצות על מנת שיהיו יכולים להיות בטוחים שזו העת לפתוח באם כל המלחמות..
אם יהיה שימוש מצידה בגרעין, אני דיי חושב שזה לא יהיה לפני 2014, מהסיבה הנ"ל.

עם זאת, אני חושב שאם יטילו פצצה, 60% הערכה מראש שזה יהיה ע"י חיזבאלה, או משו דומה, סוריה? דיי בטוח שלא, 40% ע"י איראן,
יותר עדיף לארגון הקטן הזה לפוצץ את הפצצה כשאין להם מדינה משלהם, או יותר נכון מוגנים בחסות מדינת לבנון, לכן המכה שהם יקבלו תהיה הרבה יותר קטנה ביחס למכה שיקבלו האיראנים במידה ושם יחליטו להטיל את הפצצה בעצמם.
חוץ מזה, גם אם יחוסל חיזבאלה סופית במתקפת נקמה כועסת במיוחד מצד ישראל, לאחר הפצצה,
עדיין פיצוץ המדינה השתלם להם גם אם מדובר בחיסול חיזבלאה לחלוטין, כי "שחרור" ישראל היא המטרה לשמה נועד חיזבאלה.
כמובן שגם האיראנים יחטפו ביחד עם חזבאלה גם אם ינסו לפתור עצמם מאחריות כלום לא יעזור להם אבל עדיין ישתלם להם לפוצץ את הפצצה באופן מלוכלך ולא רשמי בלי חותמת מיוחדת מהם שידעו שזה בא מהם.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 07-11-2007 בשעה 23:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:52

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר