לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם ההורדות בתוכנות שיתוף עובדות כראוי (לקוחות 012)
כן - אני מוריד במהירות המקסימלית בלי בעיה 11 20.75%
לא - המהירות זוחלת אני בקושי מגיע ל-15-20KB 42 79.25%
מצביעים: 53. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2007, 03:34
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "בנתיים, גם לי אין איתם בעיות..."

אתה צודק. גם לדעתי תוך כמה שנים לא תישאר חברת אינטרנט אחת בעולם שלא "תייצב" את איכות השירות לכל הלקוחות שלה. לייצב אומר להוריד דראסטית את העדיפות לפאקטות P2P. אז נוכל להוריד רק 10 סרטים בחודש..לא 200... לא נורא, באמת שלא נורא...

כל חברה שלא תעשה זאת תחטוף מיד את הזבנג בראש כאשר משתמשים חביבים שהם בזבזני רוחב פס אדירים יגיעו אליהם בהמוניהם ויגרמו להם הפסדים קשים. בוא נגיד שאם אתה בעל מסעדת "אכול כפי יכולתך" אתה לא רוצה להיות פתוח יום אחרי צום גדליה בשכונה דתית בה המשקל הממוצע לנפש הוא 92 קילו...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://forums.ort.org.il/files/30/2335764/4488538.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2007, 18:15
  liranddd liranddd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "האם 012 חוסמת תוכנות שיתוף ?"

טוב אז ככה:
012 חוסמים פורטים וודאי אי אפשר להוריד דרכם דרך איזורוס ודרך אימיול..
יש לי בעיה של הורדה אני מהוריד על 2-20 ופעם במליון שנה עולה ל50
בהתחלה חשבתי שזה בגלל הראטור שלי וכו..ואז אמרו לי שאולי יש לי וירוסים וזה מקשה לי על הורדה
אז עשיתי פירמוט למחשב ועדיין הורדתי על 4 5...באמת ששברתי תראש לא ידעתי איך לסדר את זה..
לפני שבועיים הורדתי משהו דרך איזורוס וזה הוריד לי על 3KB ואז שהתחברתי דרך 014 (סיסמא זמנית
שקיבלתי דרכם) הורדתי על 180 תוך שנייה!!!
אני כבר שבועיים מנסה להיתנתק מ012 אבל אני לא יכול כי אני מחיוב עד מרץ..התקשרתי אליהם מאות פעמיים
שיסדרו לי תבעיה וכל פעם מביאים איזה נציג אחר (שרובם אבל באמת בלי לזלזל) לא יודעים שום דבר!
זה פשוט בזיון דברים פשוטים לא מצליחים לעזור וכל פעם שאני מבקש לדבר עם אחראי וכו לא מביאים לי..
בגדול אמרו לי שיתקשרו אלי השבוע ויפתרו לי תבעיה הזאת (מה שכמובן לא יקרה!)
ישן 17-11-2007, 16:20
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אתה ממש טועה.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי "ר" שמתחילה ב "אי אפשר להחזיר מלחמה. בעל..."

בעל מסעדת "אכול כפי יכולתך" אשר מגביל את כמות המזון שהסועד יכול לאכול חייב לציין זאת בצורה גלויה וקריאה.

כמו כן, בהשאלה לתחום האינטרנט, הוא לא יכול פתאום להמציא נהלים חדשים לסועדים שכבר נכנסו למסעדה.

באוסטרליה, לדוגמא, מאוד מקובל שיש חבילות אינטרנט המגבילות את כמות התעבורה שאתה מוריד או מעלה בחודש וחלק ממחיר החבילה קשור לנפח התעבורה שלך. במקרה ז המדובר בצעד לגיטימי מפני שהוא אינו נסתר מהלקוח, הלקוח יודע על מה הוא משלם ומה הוא מקבל בתמורה.
כמו כן, זה מאפשר לאנשים לקבל קצבים מהירים יותר במחיר קטן יותר (לדוגמא, נניח שאתה לא מוריד המון מידע, אבל את המידע שאתה כן מוריד אתה רוצה לקבל במהירות).

ישן 17-11-2007, 20:28
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה ממש טועה."

איך אני טועה בדיוק? גם אם כרגע החוזה שלך עם ספקית האינטרנט "לוטה בערפל", זה לא אומר שבעתיד (אם יכפו עליהם גופים ממשלתיים/משפטיים) הם לא יכתבו שם באופן מאוד ברור כל מה שכתוב בחוזים האוסטרליים. כל עוד המגבלות הן מעבר לצריכה של 80% מהמשתמשים נניח, בוא נגיד 30 גיגה תעבורה בחודש, זה לא יגרום לספקית להפסיד לקוחות רווחיים ויגרום להם רק לאבד לקוחות עליהם הם בקושי מרוויחים או בכלל מפסידים עליהם כסף בשורה התחתונה של החישוב הכלכלי שלהם.

מה ש-Iceman אמר הוא מה שיקרה (כמו שאמרתי בהודעה קודמת): הישראלי המצוי (והפיראט האמריקאי)ינדוד מספק לספק עד אשר במהרה מאוד לא ישארו ספקים שירצו אותו בתור לקוח מאוד abusive. והוא בשלב זה ילמד לרסן את עצמו ויוריד (כמו שאמרתי) רק 20 סרטים בחודש, לא מאלאן-ת'אלפים...

ישן 17-11-2007, 21:57
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כל עוד אין סיבה (מעבר למסלול חדש, לדוגמא) לשינוי בחוזה, אסור להם לבצע שינוי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי "ר" שמתחילה ב "איך אני טועה בדיוק? גם אם..."

באופן חד צדדי, קל וחומר אם מדובר בחוזה של מסלול בעל התחיבות.

אין לי שום בעיה עם השיטה האוסטרלית, מי שנצל יותר את התשתית ראוי שישלם יותר, אולם הם חייבים להציג זאת בצורה גלויה וראויה בזמן יצירת ההתקשרות עימם (ולא כמו שנטויז'ן, כמדומני, עשו בלנפנף בסעיף באותיות מיקרוסקופיות בחוזה המאפשר להם לדרוש תשלום גבוה יותר עבור לקוחות "כבדים". אם הדבר היה עובר למשפט לא בטוח שהם היו זוכים בו).

מה ש-Comcast עשתה אינו דומה לשיטה האוסטרלית, הם לא הגבילו את נפח התעבורה אלא הגבילו פרוטוקולים, שזה כולל בתוכו אלמנט של חדירה לפרטיות והתערבות בתכני האינטרנט.

מי שם אותם לקבוע מהי תעבורה "לגיטימית" ברשת ומה לא? עם אותו ציוד הם יוכלו מחר,לדוגמא, לחסום או להגביל תעבורה בפרוטוקול תוכנה של חברה המתחרה במיקרוסופט בעבור חופן מרשרשים.

ספקיות האינטרנט מנצלות את העובדה שרוב צרכני התשתית הכבדים הם מורידי תכנים שלא כחוק ואת הפחד של צרכנים אלו מפניה לערכאות משפטיות, אולם גם אם כל מה שאני עושה זה סתם להעביר זבל ממחשב אחד לשני כל היום, אין להם שום זכות להגביל זאת (כל עוד הדבר לא הובהר בצורה ראויה בזמן ההתקשרות עימם).
הטריק שלהם הוא להציג מחיר נמוך במיוחד עבור החיבור לאינטרנט, אבל לסייג זאת רק לאנשים שמורידים אימייל פעם ביומיים וכותבים עד 20 הודעות בפרש ליום.

ישן 18-11-2007, 00:12
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כל עוד אין סיבה (מעבר למסלול חדש, לדוגמא) לשינוי בחוזה, אסור להם לבצע שינוי"

ראשית, שוב, אתה לא קראת את כל החוזה של אותו לקוח עם קומקסט כך שאני ממש לא בטוח מאיפה אתה מגיע למסקנה שהם שינו משהו בחוזה. גם אם הם צריכים לשנות משהו בחוזה עתידי זה לא אומר שהחוזה הנוכחי באופן מובהק גרם למישהו נזק כלשהו חוץ מאשר אי הנוחות למצוא ספק חדש, המסכן שלנו... גם אם הם שגו הם עדיין צריכים לשגות בצורה שתראה כ-not in good faith כדי שמישהו יקבל נזקים. כאשר מדובר ב-95% מהאנשים שחושבים שקומקסט אחלה של שירות (כולל אני), אז יהיה קשה לשכנע שופטים אינטיליגנטיים כמה שקומקסט רמאים מנוולים ורומסי זכויות...

נטויז'ן היו זוכים במשפט התיאורתי שתיארת כי אותיות מיקרוסקופיות הן עדיין אותיות שאדם מעל גיל 18 מחוייב לקרוא. היו הרבה מאוד מקרים בארה"ב בהם תמיד אבל תמיד בסופו של דבר הוסכם שכשאתה לוחץ על I AGREE להסכם רישיון של תוכנה כלשהי נניח, אתה אומר שקראת את כל הנאמר, גם אם הם סיפרו לך באמצע עשרים סיפורים של האחים גרין כדי לטשטש ממך את העיקר מהטפל. לחצת, הסכמת.

אין לנו מה לדבר על "מחר הם יגבילו פרוטוקול של תוכנה שמתחרה במיקרוסופט" כי זה כמו לדבר על זה שאסור לאפשר לשומר בבניין לבדוק ארנקים של מחבלים בפוטנציה כי מחר הוא ירצה למשש להם את הישבן. זה לקפוץ עשרים מדרגות בלי שום סימוכין. כאשר קומקסט ימנעו פרוטוקול אחר והסיבה לא תהיה בשביל להפחית בנפח התעבורה, אז נוכל להתייחס לנקודה הזאת ברצינות. עד אז אפשר להתבונן על המקרה הזה לגופו ולהתיר לספקיות להגביל נפח תעבורה כל עוד הן ברורות על מה, למה, וכמה.

או במילים אחרות: איך שלא תסתכל על זה בעתיד לא תוכל להעביר מעבר לכמות מסויימת של תעבורה פר יום/שבוע/חודש/וואטאבר. מה שיקרה ספציפית עם המקרה הזה לא ממש רלבנטי לנקודה הזאת...

ישן 18-11-2007, 12:15
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אותה כותב בצורה לא עקבית, אתה בכלל טורח לקרוא את התגובות האחרון באשכול לפני שאתה מגיב
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי "ר" שמתחילה ב "ראשית, שוב, אתה לא קראת את כל..."

בעצמך?

אתה בפירוש כתבת: " זה לא אומר שבעתיד (אם יכפו עליהם גופים ממשלתיים/משפטיים) הם לא יכתבו שם באופן מאוד ברור כל מה שכתוב בחוזים האוסטרליים" ובתגובה לכך אני כתבתי שאסור לשנות חוזה קיים.

אם הם משנים חוזה חד צדדית זה בגדר הפרת חוזה, ועל כך אפשר לתבוע אותם ולזכות ביותר מרק "התרת חוזה".

אגב, לכל הדיסקליימרים אין ממש תוקף משפטי. זה דומה לשלט שמוצב בפארקי המים (מימדיון, לדוגמא) שאומר שהשימוש במתקן הוא על אחריות המשתמש בלבד ואין החברה תהיה אחראית לכל נזק. אתה באמת חושב שאם תיפצע במתקן כזה אתה תפסיד במשפט בגלל אותו שלט?

האנלוגיה לשומר שאסור לו לבדוק בתיק הנכנס לקניון הוא שגוי לוגית לחלוטין, זה יותר דומה ששומר בקניון לא יאפשר לאנשים עם תיק שלא נרכש מחברה X להכנס לקניון (כי לבעלי הקניון יש חנות גדולה של אותה חברה בקניון).

אני בהחלט חושב שמנוי שמעביר יותר נפח צריך לשלם יותר, אבל אני חושב שראוי שספקיות האינטרנט יפרסמו זאת בגלוי וחלק מהתחרותיות תהיה מחיר פר כמות תעבורה, ולא מחיר גלובאלי שלא בטוח כמה תעבורה אתה יכול להעביר דרכו.

ישן 18-11-2007, 13:55
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אותה כותב בצורה לא עקבית, אתה בכלל טורח לקרוא את התגובות האחרון באשכול לפני שאתה מגיב"

תגיד לי, אתה היית מנוי של קומקסט או אני? אתה תגיד לי איזה מין חוזה יש לי? בוא אגלה לך סוד: אין לי שום חוזה עם קומקסט וגם לא היה אף פעם. זה לא כמו בארץ שיש לך חוזה עם ספקית אינטרנט לשנה. אתה מדבר מהרהורי לבך ומחוסר התמצאות משווע בנתונים...

יש הסכם שימוש שאתה חייב להסכים לו כדי להיות מנוי קומקסט. אין שום התחייבות משום צד לשום דבר. סורי לנפץ לך את כל התיאוריות, ספוקלציות, ומגדלי בבל באוויר...

Netflix שינו את "החוזה" שלהם חד-צדדית אחרי שנתבעו לפני כמה שנים... PayPal כל כמה חודשים שולחים אימייל ומשנים את "החוזה" שלהם חד-צדדית... אתה פשוט מדבר שטויות שאין להם שום תוקף משפטי או מוחשי בחיים הללו שאנו למעשה חיים בהם. אתה מדבר על חיים בכוכב אחר.

ואל תערב לי דיסקליימר של ערבות פיזית למתקן לא-מסוכן-לנפש לדיסקליימר של שירות. עדיין לא שמעתי על מישהו ששבר את הרגל מזה שקומקסט האיטו לו את ההורדה. מה שכן שמעתי זה שאנשים ניסו לטעון בעבר שלא היה להם שירות 911 על הטלפון VoIP שלהם והם נזרקו קיבינימט מכיוון שהדבר הראשון שאומרים לך כשיש לך קו VoIP זה שאין ערבות לכך שהקו הזה יעבוד בזמן חירום. תיכף תתבע לי את מיקרוסופט כי בדיוק שרצית לבקש עזרה ממישהו שם בצ'אט הקולי השירות נפל. או תתבע את לינקסיס כי בדיוק באותה שנייה הראוטר האלחוטי שלך שובש ע"י המיקרוגל של השכן.

GET REAL מתוק שילי. פשוט GET FREAKIN' REAL. חחחח

ישן 17-11-2007, 20:50
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Alexjj שמתחילה ב "עם הוא ינצח אז ספקי האינטרנט..."

הוא לא יכול לנצח. יותר נכון, הוא יכול לנצח בקרב אבל לא במלחמה. המקסימום שהוא "ישיג" זה ש-Comcast הפרה חוזה או לא נתנה מספיק מידע ללקוחות שלה. זה לא אומר שהם לא יתחילו לתת את המידע הזה בעתיד אך עדיין ימשיכו להגביל כאוות נפשם. למה מה תעשה להם? תלך למישהו אחר? למה שתעשה את זה אם אתה אחד מה-95% שלא מושפעים מההגבלות שלהם? ואם אתה מהמורידים/מעלים הכבדים, אתה באמת חושב ש-Comcast תפסיד כסף כשתברח מהם? הם מאוד מאוד ישמחו כשתעזוב אותם. היום כבר יש חברות טלפונים בארה"ב כמו Sprint שמנתקים אותך משירות אם אתה מציק להם בטלפון יותר מדי. זכותם המלאה. זה העתיד של כל עסק שהוא - אם אתה לקוח בעייתי - הם יזרקו אותך קיבינימט בלי להניד עפעף. רק ככה הלקוח עצמו ילמד לחנך את עצמו ולא לזמבר בשכל על כל דבר קטן אלא רק..באמת..כשיש לו בעיה אמיתית.

http://consumerist.com/consumer/one...much-275178.php

ישן 17-11-2007, 22:03
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

ושוב טעויות על גבי טעויות.
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי "ר" שמתחילה ב "הוא לא יכול לנצח. יותר נכון,..."

בארה"ב מערכת המשפט עובדת שונה מבארץ, הפסד בתביעה עלול לעלות לחברה הנתבעת לא מעט כסף (לדוגמא, בארה"ב אתה יכול לתבוע עוגמת נפש מבלי הוכחת נזק, ואינטרנט איטי כאשר הובטח לך אינטרנט מהיר, מעבר להונאה בעניין, מהווה בהחלט בסיס לעוגמת נפש), שלא לדבר על כך שזה יפתח את הפתח להגשת תביעות נוספות נגד אותה חברה ונגד חברות נוספות.

למה אתה קורא למשתמשים המנצלים את רוחב הפס שלהם בצורה אופטימלית "לקוחות בעיתיים"?
האם ספקיות האינטרנט מלכתחילה נקבו במחיר לא ריאלי עבור חבילה המקנה לכאורה רוחב מסוים ועכשיו הן מנסות לצאת מהבור אותו הן חפרו לעצמן?

ישן 18-11-2007, 00:00
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ושוב טעויות על גבי טעויות."

קומקסט לא יפסידו בתביעה (לפחות לא ברמה הקטסטרופלית שאתה מתאר) כי הם חברת ענק עם עו"ד חזקים וחוזה מסודר ויפה מלא ב-disclaimers, ואם אתה כבר מראה בקיאות במערכת המשפט בארה"ב אז אתה גם יודע שמערכת המשפט בדרך כלל מצדדת ב-Big Business, במיוחד כשיש נשיא רפובליקני לשנה הקרובה ובית דין גבוה לצדק אשר מונה 9 שופטים מהם 7 שופטים אשר מונו ע"י נשיא רפובליקן...

בתי משפט לא יתרשמו מ"עוגמת נפש" מטופשת של פיראט שיצטרך להסביר מדוע הוא לא מסתפק בכמה עשרות גיגה תעבורה בחודש כמו ש-95% לפחות מהאנשים מסתפקים. מה גם שתמיד יש סעיף בחוזה שאומר שהם יכולים להעיף אותך מתי שבא להם מכל סיבה שבא להם. ללקוח יש מספיק אלטרנטיבות.

הספקיות לא חפרו לעצמן שום בור. זה הכל ספאם תקשורתי. הן יסבירו יפה מאוד ל-FCC מדוע זכותן להרגיע לקוחות בזבזניים ושום דבר לא יעזור לאותם בזבזניים. מה ש-Iceman מתאר לא יעזור לטווח הרחוק. אם כל הפיראטים יהפכו חכמים מדי וישתמשו בפרוטוקולים שאי אפשר להבין (בקלות או בכלל), אז מה שיקרה זה פשוט שכל הפרוטוקולים הלא-מוכרים והבזבזניים במחשב שלך יקבלו האטה דרסטית. תשתמש בפורט 80 כדי להסוות העברות P2P גדולות? תקבל האטה על כל הדפדוף באינטרנט, כלומר פורט 80. תשתמש כל פעם בפורט רנדומלי אחר? תקבל האטה על כל הפורטים ביחד אז גם לשלוח אימייל לא תוכל בצורה נורמלית בזמן שאתה מנסה להזרים מידע בפורטים אחרים. אז מה עשית בזה בדיוק?

אי אפשר להילחם עם דבר צודק. הדבר הצודק הוא: כל חברה זכותה להבטיח לעצמה רווחיות מכל לקוח. זכותם להעיף/לסרס לקוח שעולה להם כסף. הם רק יצטרכו אולי להיות יותר ברורים במה שהם עושים.

ישן 18-11-2007, 00:43
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "מה שאתה אומר על חסימה גורפת..."

הכל טוב ויפה, ומה שאתה אומר דווקא תומך במה שאני אומר שהם יגבילו לפי כמות תעבורה, בלי קשר לפרוטוקול כנראה, כאשר הם ידעו שאתה מטשטש עקבות. אם אתה לא מטשטש עקבות, הם יגבילו אותך לפי פרוטוקול כי הרבה אנשים פשוט ישאירו אימיול/ביטטורנט פתוח (או כל תוכנה אחרת) מסיבה זאת או אחרת (רוצים להיות נדיבים, שכחו פתוח, לא איכפת להם כי זה לא מהכיס שלהם - אין תשלום פר גיגה יורד/עולה וכו').

אם אתה מטשטש עקבות, והם רואים אצלם בלוגים/אנליזה שאתה מוריד ושולח עשרות מגות כל פעם בפורט רנדומלי אחר, הפתרון שלהם הוא לא להרים ידיים אלא לסרס את כל הפורטים שלך כדי שתבין מהר מאוד שאתה לא יכול לשחק משחקים.

וכן אני יודע שיש חברות שמשתמשות בביטטורנט לצרכים חוקיים. לכן ההיגיון יגיד שקומקסט לא יסרסו אותך בכל מצב שהוא (אם תשתמש בפורטים ידועים או אקראיים לחלוטין, בכל תוכנה שהיא) אלא רק כאשר הם מזהים אצלם שאתה מתחיל להתפרע, כלומר עברת את מכסת התעבורה שהם הקציבו לך ליממה/שבוע/חודש האחרונים.

ישן 18-11-2007, 01:05
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "כרגע אני יכול להגיד לך כמעט..."

הספקיות פועלות ל"ייצב" את ניצול רוחב הפס של כולם לפי המגבלות הטכנולוגיות שיש להן כרגע. לא לכל ספקית יש את המשאבים לעשות מה שקומקסט עושה (מזייפת פאקטות - דבר מאוד מאוד מורכב ויקר גם מבחינת כוח מיחשוב). גם לדעתי העתיד הוא באמת תשלום פר גיגה ברגע שעברת מכסה מסויימת, כאשר אתה תשלם יחסית לכמה שזה עולה באופן ממשי לספקית שלך.

כלומר משלוח גיגה ל-IP פנים-ארצי יעלה הרבה פחות ממשלוח גיגה ל-IP בחו"ל. משלוח גיגה ל-IP בתוך הספקית שלך יעלה כמעט כלום או אולי יהיה לגמרי בחינם. זה יעודד משתמשי P2P להגביל עצמם לתקשורת עם משתמשים אחרים מאותה ספקית כמובן. ובא לציון גואל.

הדבר הזה יקרה מעצמו. משתמשים כבדים יבקשו לשלם כי האלטרנטיבה תהיה לקבל מהירות 2קילו לשנייה שזה למעשה כמו סירוס ללא הרדמה.

רק ככה החברות יוכלו להמשיך להציע מחיר מאוד זול עבור המאסות שלא בדיוק קוראים או איכפת להם ממש מהאותיות הקטנות.

ישן 18-11-2007, 07:02
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "לא יודע, קח לדוגמא חברה שרוצה..."

לא הבנתי איזה שרתים החברה מעמידה ואיך היא שוברת את השוק? אתה יכול לשבור כל שוק אם אתה מוכר משהו בהפסד, אבל זה פשוט לא קורה במציאות כי אחרי שהשגת את כל הלקוחות בעולם אתה תצטרך להרים את המחיר מתישהו (לפני שתרושש את עצמך), ואז תאבד הרבה מאוד לקוחות שיגידו בצדק: היה נחמד, סלמאת. כמות הלקוחות שתישאר איתם לא בדיוק יחזירו לך את ההשקעה העצומה בזמן הגיוני כלשהו, נניח 10 שנים הקרובות. זה סיכון שאף אחד לא ירצה לקחת על עצמו, לדעתי.

אז זה נחמד לחלום אך הספק שבאמת ינצח זה מי שייצר את החבילה הכי חכמה במחיר הכי זול והשירות הכי טוב. זה קל להגיד ולא קל ליישם, אך גם לא בלתי אפשרי ליישם. אם אתה אוסף מספיק סטטיסטיקה של ניצול רוחב פס אמיתי של משתמשים אמיתיים (ובאיזה פרוטוקולים כל שימוש) אתה יכול לשחק עם המספרים ולראות כמה גיגה תעבורה אדם ממוצע באמת צריך, ולבנות את החבילה טיפה מעל או טיפה מתחת לממוצע הזה. אפשר גם לבנות חבילות שונות למשתמש "פשוט" ולמשתמש "כבד". והמשתמש המאוד מאוד כבד ישלם לפי תעבורה. אך מה שבטוח שאי אפשר שכולם יהיו בסירה אחת לנצח. מה שהיה לא יהיה.

לדעתי ברגע שהבזבוז קצת ירוסן אנשים יחזרו למקורות, ויעבירו מידע בכמויות של עשרות גיגות ישירות אחד לשני על גבי לאפטופים, רשתות אלחוטיות והרד דיסקים חיצוניים כאשר הם נפגשים פיזית מדי פעם. כולנו בסופו של דבר אוהבים פחות או יותר את אותם תכנים...

נערך לאחרונה ע"י "ר" בתאריך 18-11-2007 בשעה 07:11.
ישן 18-11-2007, 13:32
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מבחינתי, כלקוח, כל עוד לא צויין אחרת ספקית האינטנט אמורה להיות בעלת רוחב פס"

תמשיך לחלום בהקיץ מתוק שלי. כמו שבתי מלון וחברות תעופה עושות overbooking כדרך טבע, גם ספקי אינטרנט, משחר היוולדות האינטרנט על מודמים אנלוגים תמיד עשו "overbooking" לרוחב הפס. אני הייתי בטיסה בה היה חסר מקום וניסו לשחד מישהו מהנוסעים להישאר עוד יממה באותה עיר, מלון משולם מראש ועוד איזה צ'ופר (טיסה חינם או מש'ו). היה זוג שירד מהמטוס ובכך פתר את "הדילמה" המוסרית הקשה של overbooking. מן הסתם אם חברות התעופה נאלצות "לחלק פרסים" רק פעם בעשר מקרים כאלה, הם יוצאות מורווחות, כי להחזיר כסף למי שלא מופיע לטיסה הן לא בדיוק תמיד מחזירות...

סיגמה של כל רוחבי הפס של לקוחות נטויז'ן, לדוגמא, יהיה יותר מרוחב הפס של גב האינטרנט עצמו, כך ששקוף שהדברים הם פנטזיה משעשעת ותו לא.

ישן 18-11-2007, 14:01
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ולכן ראוי שספקיות האינטרנט יפצו לקוחות הסובלים מאיטיות בגלל OVERBOOKING מטורף."

הם לא יפצו אף אחד כי הם נותנים שירות לכולם, גם אם הם מרעים את השירות לכמה "בזבזנים בלתי מתחשבים". ואל תראה אותי ככה, כי גם אני בזבזתי כשיכולתי ועדיין מבזבז חופשי כאשר זה לא מהכיס שלי (כל דבר שלא יהיה). זהו טבע האדם.

ההסכם עם הספקים אומר בפירוש שיש להם זכות להעיף אותך מעליהם ושהם נותנים "UPTO" המהירות שהם מציינים. "BEST EFFORT" וכו וכו. שום הבטחה לשום דבר. לא מתאים לך, סע לשלום וחפש לך מישהו שיסבול את ה-network abuse שלך.

ישן 18-11-2007, 19:35
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כל עוד לא צוין בצורה מפורשת שיש הגבלה על כמות המידע, לקוח המנצל את התשתית אינו"

חחחח איפה אתה ואיפה העולם בו אנחנו מתקיימים... אוי גוד אתה הולך עוד לבכות, לרטון, ולעשות הרבה רעש עם הרגליים בעתיד כאשר שוב ושוב תתבהר לך התמונה המאוד מובנת לכל צרכן בר דעת: "ללא הגבלה" זה "עם הגבלה סבירה" כאשר מה שסביר הוא לא לשיקולך אלא לשיקול נותן השירות. זה בכל דבר, כמו שכבר הוכחתי, אפילו במנוי שלך לקאנטרי קלאב...

הכל כתוב באותיות הקטנות. ואף בית משפט לא ייחייב אף נותן שירות לתת לך את זה באותיות בגודל פונט של 15 כדי שלך זה יהיה קל יותר לקרוא כמו שאתה מנסה שוב ושוב להגיד ("שיגידו לי ברור גלוי מה התנאים וכו וכו". סורי. שוב, אתה פשוט חולם בהקיץ. לך תפתח איזה מגזין ותגיד לי בדיוק באיזה פרסומת שבה השקיעו עשרות אלפי דולרים אתה רואה את "כל התנאים המגבילים" באותה הצעה שיווקית. GET REAL אמרנו כבר...

ישן 18-11-2007, 12:26
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אתה מדבר על אותה מערכת משפט שפסקה נגד מקדונלדס בגלל שהקפה החם היה... חם?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי "ר" שמתחילה ב "[font=Arial]קומקסט לא יפסידו..."

לא כל מי שמשתמש בשיתוף קבצים הוא "פיראט", ישנן חברות רבות אשר מפיצות תוכנות שלהן דרך פרוטוקול הביטורנט (שהוא בעצם פרוטוקול הפצת קבצים ולא "שיתוף קבצים"), ישנה תוכנת ה-JOOST המציגה תכני וידאו כולל פרסומות המשתמשת במנגנון שיתוף קבצים וישנם אפילו קבצי מדיה עם מנגנון DRM הדורש ממך לרכוש אותם על מנת שתוכל לצפות בהם אשר מופצים דרך תוכנות שיתוף קבצים.

אם ספקית אינטרנט היתה חוסמת משתמש כי בצורה זו או אחרת היא היתה מגלה שהוא מעביר קבצים בעלי זכויות יוצרים (כמו שהיא חוסמת משתמשים שהיא מגלה שהם העבירו וירוסים, דואר זבל או שניסו לפרוץ למחשבים אחרים, הכל בטיפול מחלקת ה-ABUSE), אולי היה טעם לדבריך, אולם השאלה היא לא איזה תוכן מועבר אלא האם יש לה זכות להגביל תעבורה באופן כללי (כאשר החיבור אמור להיות "ללא הגבלה") וחסימת פרוטוקולי תקשורת באופן גורף.

הספקיות יכולות לנסות להסביר זאת ל-FCC וה-FCC ישאלו אותם למה מלכתחילה הם מספקות חיבור "ללא הגבלה" המתומחר בצורה לא רווחית בהנחה שהלקוח משתמש בכל פוטנציאל רוחב הפס שלו תוך כדי יצירת הטעיה של הצרכן ומניעה ממנו להשוות בין תמחור אמיתי של חבילות המוצעות ע"י ספקיות שונות.

אני לא טענתי שספקיות האינטרנט אמורות להפסיד עלי, אבל אני גם לא ארשה להן לרמות אותי.
המחיר שהן קבעו הינו נמוך מדי? שיעלו מחירים באופן גורף (ואז הלקוחות שרק שולחים אימייל פעם בשבועיים יסבסדו לקוחות שצורת השימוש שלהם באינטרנט דורש רוחב פס גבוה יותר) או שיקבעו חבילות עם הגבלת נפח (עד 1GB בחודש, X שקלים, עד 5GB בחודש, Y שקלים, עד 20GB בחודש, Z שקלים וכו'), אבל שלא ימכרו "בכאילו" חבילות ללא הגבלה במחיר נמוך.

אגב, אני חושב שלשם הגילוי הנאות תפרסם האם אתה קשור לספקית אינטרנט זו או אחרת לאור ההגנה חסרת הפשרות עליהן.

ישן 18-11-2007, 13:29
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה מדבר על אותה מערכת משפט שפסקה נגד מקדונלדס בגלל שהקפה החם היה... חם?"

שוב, אם אתה רוצה לדבר על מערכת המשפט בארה"ב אז כדאי שתבחון את המקרים שאתה מזכיר מעבר לדקה חשיפה שהם קיבלו בתקשורת בעיקר התקשורת הישראלית כמובן. מעטים יודעים מה יצא בסופו של המקרה ההוא. התובעת לא יצאה עם 3 המיליון המקוריים שחבר המושבעים קבע לה, אלא קיבלה פחות מחמישית מהסכום הזה אם זכור לי נכון. אז כן, מערכת המשפט במקרה הזה שאתה הזכרת תמכה (דרך החלטת שופט) בביג ביזנס למרות שחבר המושבעים באופן טבעי תמך יותר באדם הקטן. אין יותר שקוף מהתוצאה של המקרה הזה...

אין דבר כזה "ללא הגבלה". אף שירות כולל Netflix או כל שירות פופולרי אחר אינו באמת "ללא הגבלה" כמו שברור לגמרי מקריאת כל מילה בחוזה. נטפליקס שזה שירות השכרת סרטים דרך הדואר כותבים בבירור שהם יאטו את השירות שלך כדי כביכול לתת עדיפות למשתמשים פחות כבדים של השירות שלהם (למעשה הם רוצים להבטיח ריווחיות מכל מנוי). אתה שוב מנסה להגיד שהם מרמים אותך ואני שוב אומר שגם אם הם כביכול רימו אותך עד היום זה לא אומר שהסוף של הסיפור הזה יהיה שתקבל חבילת שירות ללא הגבלת תעבורה בשנים הקרובות. בוא לא ננסה לאבד את הנקודה המרכזית... כמה מילים יותר או פחות בחוזה שאף אחד בינכה לא קורא לא ממש משנים את הפואנטה המרכזית... ואם הם יתנו לבכיין ההוא מקומקסט כמה עשרות אלפי דולרים לא ישנו את התמונה הסופית: קומקסט תגביל את משתמשיה ובעקבותיה כל ספקיות האינטרנט האחרות בארה"ב, בארץ ובעולם כולו.

אם היה לי גילוי נאות מן הסתם הייתי מגלה אותו. ואם הייתי רוצה להסתיר את הגילוי הנאות מן הסתם הייתי מסתיר אותו. מצדי תחשוב מה שבא לך בהקשר הזה. הנקודה הזו לא רלבנטית, במיוחד כאשר שנינו מבינים ומקבלים מראש שזכותה של ספקית האינטרנט להרוויח מכל לקוח ולקוח, כל עוד החוזה עם הלקוח חוקי ומאפשר לספקית להגביל או להעיף אותך מעליה, או לחייב אותך אקסטרא על שימוש בזבזני (יחסית למשתמש הממוצע).

ישן 18-11-2007, 14:05
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ברור שיש דבר כזה "ללא הגבלה"."

שטויות במיץ עגבניות. תיקח לך עוד עשרים חכמים שכמותך, תתבייתו לכם על חדר הכושר שם ותשתקו אותו בכך שכל אחד מכם יהפוך לגוליית קטן .. (כל אחד תופס מכשיר ולא משחרר אותו למשך 10 שעות כל יום) ואני מבטיח לך, ב-1000% ביטחון, שהמנוי ה"ללא הגבלה" שלך יתבהר מהר מאוד כמנוי עם הגבלות שכל בעל היגיון בריא יגיד שהם קיימות גם בלי להזכירם מילה במילה.

יבוא שופט ויגיד: בואנה חברה, מה זה השטויות האלה שאתם עושים. אתם עושים "דווקא" ומנסים לגרום לבעל המכון להיסגר בגלל שהוא שכח לציין כמה מילים קטנות בחוזה שלו? לא יפה ולא מקובל עליי...

בקיצור, לא התרשמתי מהדוגמא הזאת.

ישן 18-11-2007, 19:54
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה אכן לא עקבי, וכנראה שגם לא מבקר הרבה בחדרי כושר."

אמרתי באופן ברור מאוד (כמו שאתה אוהב שיהיה רשום בחוזים שלך חחח): אתה ו-20 חברים תרצו לפתח שרירים כמו של גוליית הפלשתי ולכן תרצו לשבת על אותו מתקן 10 שעות רצוף, תוך כדי שאתם עושים דברים אחרים כמו לאכול או לדבר בטלפון. פשוט לא תשתמשו במכשיר אינטנסיבית אלא מדי פעם ככה כראות עיניכם, הרי לא כתוב בחוזה בשום מקום שאתה חייב להפעיל את השריר 100% מהזמן תוך כדי שימוש במכשיר, לא ככה? חחחחח

בכל מדינה יש חוק נגד אותיות קטנות מדי בחוזה, גם אם לא נתנו לו שם. בארה"ב זה נחשב entrapment אם אי אפשר לקרוא את החוזה. בישראל היו צריכים לחוקק חוק מיוחד מכיוון שיש שם פשוט יותר מדי רמאים שמחפשים את הפרצה בחוק אז רצו לחסוך זמן לבתי משפט להחליט מה גודל הגיוני/הוגן ומה גודל שמנסה לרמות את הצרכן... בארה"ב גם בלי חוק ספציפי נגד חוזה לא הוגן אפשר לבטל חוזה - כל מה שצריך זה להקליט שיחה עם נציג לקוחות/מכירה שקרן נניח... לא סיפור גדול.

ישן 17-11-2007, 12:41
צלמית המשתמש של roei-a
  roei-a roei-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "האם 012 חוסמת תוכנות שיתוף ?"

הצרה היא כנראה תוצאה של התחרות בשוק, פעם אינטרנט היה עולה הרבה יותר והיינו מקבלים מוצר טוב יותר, מה שקרה בשנים האחרונות השוק נהיה גדול מידי ומה שמעניין את הלקוח הישראלי ומסנוור אותו זה קודם המחיר וכל החברות הורידו מחירים במאות אחוזים כדי להשיג לקוחות והרי ברור לכולם שהם לא רוצים לצאת בהפסדים אז זה די ברור שהמוצר שנקבל יהיה פחות טוב והם יתקמצנו ברוחב פס לחו"ל ויגבילו תעבורה ב P2P, אני לא מדבר פה ספציפית על חברה מסויימת אלא על כולם.
יכול להיות שהפתרון זה שכולם יחזרו לחבילות הזולות של 750 או 1.5 כי אם האינטרנט לא יהיה מהיר כמו שצריך אז בשביל מה לשלם על מהירות גבוהה? אפשר להיות בחבילות "האיטיות" במחיר נמוך מאוד.

ישן 17-11-2007, 20:38
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "הצרה היא כנראה תוצאה של..."

מה שיותר סביר שיקרה זה שיהיו רמות שונות של חיוב/הגבלה של רוחב פס יחסית לעלות התקשורת לספקית, בדיוק כמו שחברות תקשורת גובות תעריף שונה לשיחות טלפון מקומיות יחסית לחו"ל.

או במילים אחרות הספקיות יתנו לך לחגוג חופשי עם P2P אל כל משתמשי ה-bittorrent (או ווטאבר) שיושבים אצלם ברשת הפנימית (אותה ספקית אינטרנט, אותה עיר, וכו'). זה כמעט ולא עולה להם גרוש לתת לך לחגוג על הרשת הפנימית שלהם ולהעביר את כל ההרד דיסק שלך לשכן שלך עשר פעמים בחודש.

עכשיו כשתרצה לעשות P2P אל טווחי IP יקרים יותר - נניח אל ספקיות ישראליות אחרות או כמובן לחו"ל, אז מהר מאוד תראה באיזה אגרסיביות הספקיות יגבילו/יסרסו אותך כי כל פאקטה לשם עולה להם המוןןן כסף (יחסית).

ישן 24-01-2008, 21:17
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
התפתחות מעניינת:

תראו מה כתבו על 012 היקרים ב TL:

Unfortunately it seems, that a few Israeli ISPs, are intensionally altering the announces to our tracker of their clients, announcing to our tracker false stats (over 8.000.000 TB of upload and download) in order for these users to be probably banned (and save some bandwidth). We made a script to automatically detect this false announce, and reset the user's account (reset uploaded/downloaded). Although this is NOT a fix, only a temporary solution, we cannot do anything more from our part, since this is not a problem of our tracker. We know that reseting these accounts is not pleasant, but the other alternatives were to ban these accounts or to ban all the Israel Golden Lines ip block (which unfortunately seems very possible in the future, since our tracker gets hammered because of the problem above)

Seems most of the users having this problem use the ISP-> GOLDENLINES

בקצרה, 012 בכוונה שולחת מידע שגוי לשרת של TL כדי שהם יחשבו שאנחנו מזייפים העלאות ויחסמו לנו את החשבון וככה 012 תוכל לחסוך ברוחב פס. כן חברים, למי שלא הבין, 012 נוהגת בנבזיות לשמה, אכן חוסמת שיתוף ואני מריח פה תביעה ייצוגית מוצלחת למי שרק ירים את הכפפה. אני כבר עברתי לפני כחודשיים לבזק. 012 - איך נפלו גיבורים.

ישן 24-01-2008, 23:46
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

יש הבדל בין אתר שהוא "על גבול החוקיות" ובין פעולה שהיא, לעניות דעתי, פלילית לחלוטין.
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "תביעה ייצוגית? פחחח. משתפי..."

אם אכן 012 פעלו כך, הרי שמדובר בפעולה בלתי חוקית הכוללת האזנה למידע אותו שולח הלקוח ושימוש במידע זה על מנת להתחזות אליו ולשלוח מידע המגיע לכאורה מאותו לקוח.

בטראקרים פרטיים כגון TL לא מסתמכים רק על ה-IP. כאשר המשתמש מדבר עם השרת ישנו שדה שנקרא PASSKEY המזהה באופן בלעדי את אותו משתמש. כאשר משתמש מוריד קובץ TORRENT מהאתר אותו קובץ מכיל את ה-PASSKEY של אותו משתמש. בצורה זו הטראקר יכול לדעת כי הורדה והעלאה ספציפים בוצעו ע"י אותו משתמש, דבר המאפשר למשתמש להוריד ולהעלות ממספר מקומות שונים מבלי לבצע לוגין מבכל פעם לאתר ומונע בעיות מבעלי חייגנים אשר בכל חיבור וניתוק הם מקבלים IP אחר.
כמו כן, ה-PASSKEY מאפשר זיהוי מקור הדליפה במידה ואותו קובץ טורנט דולף לאתרים חופשיים.

מסקנה מכך שלא מספיק שספקית האינטרנט תשלח סתם פאקטים מכתובת ה-IP אליה מחובר הלקוח (שזו כבר עבירה על החוק), אלא היא צריכה להאזין לפאקטים, לזהות שמדובר בפאקטי ביטורנט, לדלות מהן את ה-PASSKEY ולשלוח פאקטים המכילים את אותו PASSKEY לשרת בו רוצים להתחזות לאותו משתמש.

אם יוכלו להוכיח שזה מה ש-012 עשתה, ראשים יעופו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:14

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר