לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2007, 06:52
צלמית המשתמש של NMW
  NMW NMW אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי misho16 שמתחילה ב "ברוס לי-לוחם או שחקן"

על ברוס לי חח למען האמת אחי שאני האחד שיכול לתת לך את כל הפרטים עלייו למען האמת !
לצערי לדעתי הוא יותר כמו שחקן אבל אי אפשר לאמר שהוא לא עסק באומניות לחימה אז מן הסתם שהוא נקרא אמן לחימה !
אוקי ? ... אוקי !
שמו האמיתי של ברוס לי הוא לי ג'ון פאן ... lee jun fan !
בגיל צעיר סביבות ה 8 התחיל ללמוד אומנות הווינג צ'ון אצל המורה שלו yip man .....
למד לא הרבה שנים למד מספר שנים ובגיל הנוער ככה היה צריך להיסתלק לארצות הברית בגלל תקרית ...
בכל אופן ברוס לי למד גם כן את סגנונות הטאי צ'י וגמל שלמה אך כפי שהרבה שמעו הוא נכשל בהם !
עשה גם קצת קארטה אגב לא סגור על איזה סגנון !
כתב ספר על פילוסופיה שלו בנוגע לג'יט קואן דו ...
ועוד לא היה קיים אומנות בשם ג'יט קואן דו ברוס לי לא פיתח שום דבר שכזה ...
ואין סרטון שלו שמציג את ג'יט קואן דו רק הדגמה של היכולת שלו ..
ברוס לי כתב בספר שאדם צריך בעצם לבתא את עצמו בצורה שהכי נוחה לך כאדם
Express your self !
וכך גם המשפטים הידועים תהיה כמו מים וכו ...
ג'יט קואן דו אתה תראה סירטונים שבעצם החומר היחידי שהיה להם זה מה שברוס לי הכי הרבה התמחה בו :
Wing tsun ...
ברוס החל להיכנס לעסקי הבידור אגב הוא התחיל את עסקי הבידור כבר בגיל צעיר חח אם אני לא טועה קראו להצגה הנסיכה המוזהבת !
עשה גם סידרה כל שהי בזמנים שהיה בארצות הברית לא זכור לי את שמה של הסדרה למען האמת !
אגב גם היא לא הצליחה הכי טוב !
הוא הכיר אדם שחיפש חומר חדשו ומזה בעצם נכנס לסרטים שבעצם את סרטי הקסם של ברוס לי וביניהם :

(The big bos)

---------------------------------------------
(Fist of fury )

סרט שמדבר על אחד התלמידים צ'אן שמנסה לראות איך המאסטר הו יאן ג'יה מת !
דרך אגב יש גם לג'ט לי גירסא משלו על הסיפור לפני סרט יפה מומלץ קוראים לו : Fearless !

(Enter the dragon)

זה הסרט היחידי ששומעים את הקול האמיתי של ברוס אגב !

(The game of deth )

אפשר לשים לב פה שזה לא ממש הוא כל הסרט אגב ...

-------------------------------------------------------------
(The return of the dragon )

ויש עוד סרטים אבל הם זיופים של ברוס ואפשר לראות אותם בקלות ...
--------------------------------------------------------
בכל אופן ואיך ברוס לי נפטר ז"ל ..
ברוס לי קיבל כאב ראש ובלע כדור בכדי שיעבור לו הכאב ראש מסתבר שהיה אלרגי לכדור הלך לישון ולא קם יותר !
ברוס לי השאיר מאחורייו את הבן שלו בראנדון ליי והבת שלו שאנון ליי !
הבת של ברוס לי עדיין בחיים אך לצערנו אישתו והבן שלו מתו !
הבן שלו מת על ידי ירייה בראש הוא השתתף בסרט העורב אגב (=
תחפשו אותו סרט ממש מגניב (=

נ.ב בנוגע לקרב של המואי טאי זאת חארטה !

אוקי מקווה שעזרתי לך (=
WAAADDDDDAAAAAAAAA חחח

נערך לאחרונה ע"י NMW בתאריך 09-11-2007 בשעה 06:59.
חזרה לפורום
ישן 09-11-2007, 12:17
צלמית המשתמש של רוכליצון
  רוכליצון רוכליצון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.07
שלח הודעה דרך ICQ אל רוכליצון
זכור לי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NMW שמתחילה ב "על ברוס לי חח למען האמת אחי..."

על הסידרה שהוא הופיעה...שלא הצליחה בארה"ב אבל בסין הצליחה מאוד...שהוא היה מאין משרת של איש שנלחם בפשע שלשניהם יש מסכות , ברוס לי היה הנהג והיה לו מסכה שחורה והוא היה נלחם יחד עם הבוס שלו...נראה לי קראו לסדרה "הזיקית" (נראה לי)..הכל אגב נעשה על ידי הפקה אמריקאית...

והסרט "משחק המוות"...שאמרת שבחלקו זה לא הוא..כי הוא כבר מת מהסיבה שכתבת..והיה לו פשוט מחליף...כדורסלן מוכר שיחק בסרט הזה ונלחם בו עם חליפה צהובה ושחורה כמו ב KIIL BIIL..קארים אבדול ג'אבר נראה לי...

נ.ב
אני לא בטוח ב100% בכל מה שכתבתי...תקנו אותי בבקשה אם טעיתי...

חזרה לפורום
ישן 09-11-2007, 20:57
  lblblb lblblb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NMW שמתחילה ב "לא ! תקרא את הספר חכם ותבין..."

אני בדרך כלל לא מגיב אבל כשזה מגיע לברוס לי...
NMW הרבה שטויות נכתבו בהודעה הארוכה שלך... יש שם גם דברים נכונים, אבל הרבה מאוד בולשיט
הוא לא מת כי הוא היה אלרגי לכדור לפחות לא בצורה בטוחה כמו שכתבת... הוא למד מאבא שלו טאי צ'י (שהיה בסה"כ חובב טאי צ'י ככה שלא ידוע כמה טוב או רע הוא היה בזה...)
בווינגצ'אן הוא רחוק היה מלהיכשל בסה"כ המורה שלו אמר שהוא לא היה הכי טוב בבית ספר,
בקשר לנסיון קרבי תחרותי Bruce was also trained in Western boxing and won the 1958 Boxing" Championship match against 3-time champion Gary Elms by knockout in the 3rd round. Before arriving to the finals against Elms, Lee had knocked out 3 straight boxers in the first round" וגם היה לו קרב "רשמי" נגד לוחם ווינג צ'אן שהוא ניצח... בקשר למתאגרף התאילאנדי אני לא מכיר אם זה נכון אני אשמח לראות את זה.
האדם שהוא הכיר זה שונה מאוד ממה שאמרת... הוא עשה הדגמת יכולות בתחרות קרטה ואיזה מפיק התלהב מהיכולות הגבוהות שלו והתחיל לעשות איתו סרטים... קרטה לא מצויין בשום מקום שאני ראיתי שהוא למד בצורה רצינית. ובהתחלה קראו לג'יט קון דו ג'ון פאן גונג פו מסיבות אלו ואחרות ואחרי זה הוא בעצמו קרא לזה ג'יט קון דו (אינטרספטינג פיסט....) והוא גם התחרט על זה כי זה נגד את הרעיון של הסגנון ללא הסגנון... שזה פילוסופיה שלמה אז עזוב את זה...
אגב טרנטינו שהיה מעריץ מאוד רציני של סרטי אומנויות לחימה וברוס לי החליט על החליפה הזאת בקיל ביל כמחווה לברוס לי...

-לא קשור- הג'יט קון דו שראיתי בישראל מעפן...
אין ספק שמי שרוצה להיות טוב בג'יט קון דו צריך גוף אתלטי וראש להשקעה... היא פשוט מתבססת על זה, אימון, גמישות, מהירות וכוח...
חזרה לפורום
ישן 09-11-2007, 20:27
  hatori hatori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.07
כמות מטרידה מאד של משפטים סתמיים...

אם בשביל לתת את התואר "שחקן" מספיק שאותו אדם ישתתף בסרטים, אז כן, ברוס לי הוא שחקן.
באותה מידה גם דולף לנדגרן או לורנצו לאמאס או גיל ססובר או ענת ארליך הם שחקנים...
בכל מקרה, לא הייתי שם אותם באותה קטגוריה כמו קווין ספייסי או רוברט דה-נירו, למשל. (;

לאחר שאמרתי את הנ"ל כפתיחה - אז כן, ברוס לי לא היה מדהים באיכות המשחק שלו, אולם הוא כן ניסה להכניס לסרטים שלו מסרים אלו ואחרים, אם באופן מופגן (זלזול באומה הסינית ע"י היפנים או "הזרים", כלומר האנשים הלבנים) ואם באופן סמוי יותר או פחות (זלזול במתאמני אומנויות הלחימה ע"י אנשים שאינם מכירים את העולם הזה); והוא אכן נתן לעולם סוג של ז'אנר קולנועי חדש - זה נכון שסרטי אמנויות לחימה היו קיימים לפני כן, אולם רובם היו מבוססי קרבות-חרבות שבהם קפצו אנשים והסתחררו עשרות מטרים באוויר על כבלים. ברוס הביא איתו כוריאוגרפיה הרבה יותר מציאותית, ואם זאת פנטסטית ומלהיבה.

נקודות נוספות שהוזכרו:
* ברוס לי השתתף בארה"ב בסדרה בשם The Green Hornet ("הצרעה הירוקה"), בתור עוזר (sidekick) לשחקן הראשי. מה שמעניין הוא שדווקא הוא הפך להיות הפופולרי בסדרה זו, אף יותר מן השחקן הראשי.

* הסרטים של ברוס לי משקפים מאד את הפילוסופיה שלו, אולם הרבה פחות את אופן הלחימה האמיתי שלו - זה אותו לימד את תלמידיו. הסיבה פשוטה - מה שעובד במציאות לא בהכרח מצטלם טוב על המסך (וקיים סרט דוקומנטרי על "מאחורי הקלעים" של סרטי ג'קי צ'אן שבו ג'קי מסביר הנחה זו ומדגים אותה בסצינות בהן שיחק).

* כל מקטרגיו של ברוס לי טוענים את אותה טענה שוב ושוב - שהוא לא הספיק ללמוד כ"כ הרבה שנים אמנויות לחימה מראש, כך שזה נשמע מאולץ לקרוא לו מאסטר ולוחם דגול.
בעבר טענה זו גרמה לי להסכים עם הרעיון שברוס לי היה מתאמן באמנויות לחימה ששמו והמוניטין שיצא לו גדולים ממה שאכן היה נכון במציאות.
אולם כעת, משיצא לי להכיר את כתביו (על קצה המזלג) ולהתעמק במעט בפילוסופיה שלו, אני סבור שהטענה הזו שגויה, ואף הייתי מגדיל ואומר את הדבר הבא: ברוס לי היה גאון של אמנויות לחימה.
איש חזון של ממש. אפשר אף לומר שאלמלא הוא, ייתכן שאולי היום לא היו לנו קרבות MMA בסגנון חופשי, ואנשים לא היו מדברים בכלל על שילובים של קראטה עם אגרוף תאילנדי עם ג'יוגי'טסו וכדומה.
אנחנו יכולים לראות בתחום המתמטיקה אנשים בלי השכלה פורמלית שיכלו לפתור משוואות ובעיות קשות שלא היו להן פתרונות עד אותה העת; ובכל זאת אותם אנשים הצליחו. הם היו גאונים.
האם כ"כ קשה לקבל שהיה מישהו גאון בתחום של אמנויות לחימה? שהיה בעל כושר פיזי מדהים והבנה עמוקה של הפיזיולוגיה האנושית והנפש?

חומר קטן למחשבה.

חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 11:03
  hhillel hhillel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06

קצת תיקונים.אישתו לבנתיים בחיים. לגבי הקרב עם הלוחם הסיני אז זו לא אגדה ואת האמת לא היה שם כ"כ קרב.בשיחה פנים מול פנים עם טאקי קימורה,תלמיד מקורי של ברוס לי שנאמן לו עד היום ומלמד את אותו החומר שירש מברוס לי,הוא סיפר שברוס לי היה צריך ממש לרדוף אחרי הבחור.זה מה שגרם לו להבין שאומן לחימה חייב כושר גופני ברמה מאד גבוהה.
לגבי הנסיון שהיה לו.בלי להכיר אף אחד פה,היה לו יותר נסיון מכולכם.כשהיה נער היה חבר בכנופיית רחוב והם היו נוהגים להתעמת לא מעט.יש סרטונים של קרבות על גגות בסין,דבר שהיה מקובל בזמנו.אז נסיון היה ובשפע.אם יש משהו לומר כנגדו אז זה שהוא היה ארס והיה לו אגו מאד מנופח.
מלבד השילובים בין אומנויות לחימה,והפתיחות לקבל...שעדיין קשה לאנשים היום,הוא גם הכניס הרבה מאד שיטות אימון שלא היו מקובלות בזמנו.
אומן לחימה ממדרגה ראשונה,שהשתקם ממצב שחשבו שלא יוכל ללכת יותר,מורה לאנשים שעד היום הולכים בדרכו.
וכן,גם רקדן מצויין.

חזרה לפורום
ישן 20-11-2007, 14:50
  KENPO JITSO KENPO JITSO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.06
העתקתי את זה מזמן מאיזה אתר...

לא זוכר בדיוק מאיפה...
אני לא אומר שזו דעתי אבל זה עוד צד למטבע...

דמותו של ברוס לי מנופחת יותר מדי. ביקורת שקולה של ההיסטוריה האישית שלו מגלה ש-"קרבות רחוב רבים בילדות" זה סך הכל ריבי ילדים רגילים, שני צעירים בני 20 הלכו קצת מכות בארה''ב וזה נקרא "קרב עם נציג המאגרים הסיניים באמריקה שהתנגדו לכוונת ברוס לי ללמד את הסודות של אומנויות לחימה סיניות לבני הלאומים הלא סיניים" (וונג ג'ק מאן – היריב של ברוס חי עד היום, הוא טוען שאף פעם לא נבחר לנציג של מישהו, פשוט ברוס הכריז ברבים שהוא לוחם עד כדי כך טוב שמוכן לנצח כל אחד בארה''ב, ומי שלא מאמין שינסה את כוחו נגדו. וונג יצא לנסות את ברוס. רק אשתו של ברוס מפרשת את התוצאה כניצחון של ברוס, לדעת כל הנוכחים הקרב הסתיים בשוויון, היא גם עיוותה את מהלך הקרב בספרה, כדי להציג את בעלה באור חיובי יותר). אינה עומדת בביקורת גם טענה שברוס שלט בשלמות בסגנון יונצ'ון (לפי טענות של אלה שלמדו אתו, הוא היה כמובן לא מהחלשים, אבל אף פעם לא נחשב עם התלמידים הראשונים. חברו חואן צ'ונג-לאנג שהביא אותו לבית ספרו של מורה יא ואן תמיד היה מתגבר על ברוס בקרבות אימון בשיעורים, כך היה גם לאחר מכן בביקורים של ברוס בהונג קונג), כך גם לגבי טענה שברוס למד סגנונות רבים (ידוע רק שהוא לקח כמה שיעורי סגנון גמל שלמה אצל מורה אחד בהונג קונג, אבל הקלטה קיימת של הדגמות הסגנון ע''י ברוס לי מעוררת חיוך אירוני על פני המומחים). כולם מסכימים שברוס לי היה בעל כישורים פיזיים מרשימים, אבל הוא לא יחיד כזה ובודאי לא בסין. פשוט בשנות ה-60 היה נדרש לסינים גיבור לאומי וברוס לי הפך לכזה, פורסם ע''י יחסי ציבור, עיתונות ותעשיית הסרטים. חוץ מזה הוא היה ראשון שפירסם וו-שו בארצות הברית, אמריקאים תמיד מבלבלים בעיות של עצמם עם בעיות גלובליות (איך איזה בחור סיני ממחוז חאביי או חיילונג-ז'אן יכול להיחשב כלוחם טוב אם הוא לא השתתף באליפות החוף המערבי בסאן-פרנסיסקו? הוא אף פעם לא שמע על אליפות כזאת, אין לו כסף להגיע?? זה סתם תירוצים, כל אחד יודע שהלוחמים האמיתיים הם רק אלה שהיו באליפות הזאת!), כך בהדרגה דעה אמריקאית השתלטה על הספרות הפופולארית בתור נקודת מבט אובייקטיבית.

נערך לאחרונה ע"י KENPO JITSO בתאריך 20-11-2007 בשעה 14:52.
חזרה לפורום
ישן 25-11-2007, 11:19
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
לגבי מר לי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי hhillel שמתחילה ב "אתה צודק לגבי הקרב. קרב לא..."

ברוס לי היה מגה סלב ונתון תחת מנגנון משומן עוד יותר שבעצם העלה אותו לרמת אליל אהוב שנהפך כסמל סקס ואגדה של מעין קדוש מעונה מוחמץ בשל מותו בגיל מאוד צעיר.
ברוס לי עשה שיטה שהחומר שהוא לימד ואירגן לבין מה שקיים כיום אינן דומים כהו זה אחד לשני.
אני מאוד מתנגד וסולד מהרעיון והאימרה שללא ברוס לי לא היו שילובים וסגנונות מעורבים בעולם.
כבר לפניו ובמקביל אליו נלמדו ושולבו סיגנונות ועוצבו על ידי אישים כמו למשל בארצנו נוסדו שיטות אשר משלבות ונערכות לפי תפיסת המציאות והחוויתיות של מייסדם וממשיכי דרכו.
גם שיטה אשר באה אלינו מברזיל נחשבה מעין מהפכנית אשר הביאה עימה את הדגש ואת התודעה לגבי אספקט הקרקע וחשיבותו שעליו ישנו פולמוס רעשני וכואב עד היום.
לכל אורך ההיסטוריה האנושית אנשים למדו ובררו דברים מסויימים ולקחו והעדיפו את מה שהתאים להם ללא קשר כלל לברוס לי הרבה לפני וגם אחרי ברוס לי במדינות שונות ברחבי הגלובוס.
גם שיטת הקנפו המוכרת ונפוצה בצפון אמריקה היא איננה פיתוח של מר ברוס לי ובאה לפניו וצמחה איתו כשיטה מדהימה ואהודה בזכותו השיווקים והפוליטית של אדוארד פארקר המנוח שסוד הצלחתו הוא אירגון התחרויות וההדגמות ומימון פתיחת מכוני האימון שלהם שגם ברוס לי היה חלק מאותם אנשים שנטלו חלק בהשתתפות במנגנון העשיה הזה של אד פרקר.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר