לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2007, 04:03
צלמית המשתמש של A.PhoeniX
  A.PhoeniX A.PhoeniX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל A.PhoeniX
שאלה לידע כללי

עוד לילה בלי שינה...שגרתי...אבל הפעם זה לא הוליד שום פירות יצירתיים או כל דבר אחר, הלילה הזה היה פשוט אחד המחשבתיים שהיו לי לאחורנה...
חשבתי על זה שאם אני עכשיו הולך ללמוד נגיד לצייר, בית ספר לאומנות וכל השטויות האלה...ואז יוצא ומצייר נהדר והכל...ואז רואים ציור שלי ונדהמים ואמרים "וואו זה מדהים...מעולהה..פנטסטי" ושטויות מהסוג הזה...ואז,כמו מין מכשול,הם תמיד שואלים אותך"תגיד למדת איפשהו?"...
עכשיו פה זה מתפצל לשניים...כן או לא...אם לא אז"פשש כל הכבוד וזה וזה...
אבל אם כן למדת...ואתה אומר כן...הרי זה מוריד את כל ההתלהבות שלהם,זה הופך את הכישרון שלך למובן מאליו בעיני הצופה.
ועוד דבר, נגיד אתם רוצים להיות הטובים ביותר,איך אפשר להיות הטובים ביותר כשאתם לומדים ממישהו? כשיש מלא אנשים שהם ברמה שלכם ומתקדמים בדיוק בקצב שלכם...כאילו,אתם חלק ממשהו,אתם סטטיסטיקה של רמת הכישרון...אבל אתם לעולם לא תהיו טובים יותר ממישהו אם אתם לומדים איתו,גם אם הכישורים שלכם גבוהים בהרבה...

מה שאני חותר אליו זאת השאלה הבאה: האם רק אני כזה? או שיש עוד כמה ביניכם כאלה פרפקציוניסטים שיגרמו לי להרגיש טוב יותר עם עצמי...האם רק אני חושב שאם הולכים ללמוד כל הכישרון שנולדתם איתו מתבזבז?

אשמח לשמוע את דעתכם ותשובותיכם וקשע...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2007, 06:53
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
גם אני אף פעם לא למדתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "שאלה לידע כללי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי A.PhoeniX
עוד לילה בלי שינה...שגרתי...אבל הפעם זה לא הוליד שום פירות יצירתיים או כל דבר אחר, הלילה הזה היה פשוט אחד המחשבתיים שהיו לי לאחורנה...
חשבתי על זה שאם אני עכשיו הולך ללמוד נגיד לצייר, בית ספר לאומנות וכל השטויות האלה...ואז יוצא ומצייר נהדר והכל...ואז רואים ציור שלי ונדהמים ואמרים "וואו זה מדהים...מעולהה..פנטסטי" ושטויות מהסוג הזה...ואז,כמו מין מכשול,הם תמיד שואלים אותך"תגיד למדת איפשהו?"...
עכשיו פה זה מתפצל לשניים...כן או לא...אם לא אז"פשש כל הכבוד וזה וזה...
אבל אם כן למדת...ואתה אומר כן...הרי זה מוריד את כל ההתלהבות שלהם,זה הופך את הכישרון שלך למובן מאליו בעיני הצופה.
ועוד דבר, נגיד אתם רוצים להיות הטובים ביותר,איך אפשר להיות הטובים ביותר כשאתם לומדים ממישהו? כשיש מלא אנשים שהם ברמה שלכם ומתקדמים בדיוק בקצב שלכם...כאילו,אתם חלק ממשהו,אתם סטטיסטיקה של רמת הכישרון...אבל אתם לעולם לא תהיו טובים יותר ממישהו אם אתם לומדים איתו,גם אם הכישורים שלכם גבוהים בהרבה...

מה שאני חותר אליו זאת השאלה הבאה: האם רק אני כזה? או שיש עוד כמה ביניכם כאלה פרפקציוניסטים שיגרמו לי להרגיש טוב יותר עם עצמי...האם רק אני חושב שאם הולכים ללמוד כל הכישרון שנולדתם איתו מתבזבז?

אשמח לשמוע את דעתכם ותשובותיכם וקשע...

1. אני עונה שלמדתי במסגרות לא פורמליות (...אבל לא אומר שזה היה בזמן שיעור מתמטיקה)
לדעתי, זה מוריד מהערך של הצייר(בעיני אנשים), ולא משנה כמה טוב הוא מצייר,אם הוא לא למד.
2. לימוד אומנות, או בכלל פיתוח הכישרון בצורה מקצועית, ירים אותך לגבהים לא נורמליים.
בעוד שנתיים תסתכל על עבודותייך הישנות, ותגיד "וואוו, יחסית לאחד שלא למד, אלו דיי טובות"
או "איזה מפגר צייר את זה?", אתה פשוט תדע להבחין בין טוב ורע.

בעל ידע וכישרון מפותח, יותר טוב מבעל כישרון.

ואגב, כל הגדולים למדו.

ישן 11-11-2007, 10:50
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile

אני מסכים עם התגובה של אור.

כשרואים ציורים שלי ושואלים איפה למדתי\אני לומד, אני עונה שבשנקר (כמו שחלק גדול מהפורום יודע).
כמובן שהתגובה הראשונה שמגיעה היא "אההה, זה מסביר", קורה מדי פעם שאני מתגונן ומוסיף, "אבל לצייר ציירתי
עוד לפני, לא למדתי בשנקר".
מצד אחד זה נכון, מצד שני - זה לא מדויק.
לצייר ציירתי גם לפני, התנסיתי המון בכל מיני דברים, אבל אלמלא הלימודים יש דברים שלא הייתי יודע ושלא היה יוצא
לי להתנסות בהם. היתרון בלימודים הוא שיכריחו אותךל עשות דברים שאתה לא רוצה או לא מעוניין בהם, על אפך ועל
חמתך, ועם כמה שזה נשמע לא כיף, בדיעבד מגלים כמה זה חשוב ושימושי.
לי למשל מעולם לא היו יסודות בציור (וזה ניכר בכל ציור שלי). מלבד חוג ציור בבי"ס יסודי, הפעם היחידה שלקחתי
שיעורי רישום הייתה אחרי הצבא, בגיל 21-22. לפני כן הלימוד היחיד שלי היה עצמי. אז לא אומר שלא היה לי סגנון
משלי, או שלמדתי בשיעורים האלו עולם ומלואו, אבל לימדו אותי יסודות והציור שלי השתפר.
הסגנון שלי נשאר, רק שהוא יותר חד, יותר מדויק ובאמצעים שרכשתי אני יכול לבטא את עצמי בצורה הרבה יותר
טובה, שלא הייתי מודע לה אלמלא הלימודים.

תמיד טוב שיש עוד כלים, במקרה הזה הבחירה אם להשתמש בהם או לא היא שלך.
זה שאתה הולך ללמוד לא אומר שהכשרון שלך מתבזבז, אלא שאתה מגדיל את הפוטנציאל לנצל אותו. ותאמין לי,
אף אחד לא יעריך אותך פחות כי למדת, אם יש סיבות להעריך אותך (ויש), הרוב המוחלט של האנשים יבינו שזה
בזכותך ולא בזכות שום מוסד חינוכי כלשהו.
במקרה ה"גרוע" יגידו כל הכבוד למורה שהצליח למצות ממך יותר מהפוטנציאל

בקיצור, אל תפחד מהלימודים, הם יכולים רק להועיל, כי זה בכל זאת בשליטתך.

ישן 11-11-2007, 13:45
צלמית המשתמש של junkiemonkey
  junkiemonkey junkiemonkey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05

אני יכול לתת לך את דעתי בנושא בעזרת משל על גור אריות שגדל בחווה וגילה פתאום את כשרון הציד שלו, כמובן שכשרון הציד שלו נובע מהיותו גור אריות זריז, אבל כל חיות החווה שיבחו אותו על היותו יוצא דופן ובעל כישורים משונים, אם אותו גור אריות ימשיך לחיות בחווה הוא לא יממש את הפוטנציאל שבו ויהיה חלש מהרגיל, אך אם ישחק עם אריות שכמותו וילמד מניסיונם לא רק שלא יהיה חלש, יהיו לו גם רעים בעלי תחומי עניין משותפים.
נכון שלא חייבים ללמוד בצורה מסורתית כדי להצליח אבל למה להתאמץ ולהמציא את הגלגל מחדש, כשאפשר ללמוד ולהמציא את המכונית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי A.PhoenixX
"כשיש מלא אנשים שהם ברמה שלכם ומתקדמים בדיוק בקצב שלכם...כאילו,אתם חלק ממשהו,אתם סטטיסטיקה של רמת הכישרון...אבל אתם לעולם לא תהיו טובים יותר ממישהו אם אתם לומדים איתו,גם אם הכישורים שלכם גבוהים בהרבה..."

מטרת הלימודים היא להקנות לך קודם כל כלים שתוכל ליצור בעזרתם, את "החוויות" או ההשראה אדם בדרך כלל אתה מביא מהבית ומהסביבה. אפשר באותה הזדמנות לשאול למה ללמוד קרוא וכתוב אם בכל מקרה כולנו נדע לקרוא ולכתוב. כל העניין הוא שכשיגיע לך רעיון, תוכל ליישם אותו על קנבס.

נערך לאחרונה ע"י junkiemonkey בתאריך 11-11-2007 בשעה 13:48.
ישן 11-11-2007, 16:43

אוקיי...

אני מבין את מה שדאתם אומרים...באמת..ואני מסכים אם ההחלטה שלכם שללמוד זה חשוב וזה רק יכול להועיל ושאני לא צריך להקשיב לאלה שלא מבינים שהכישרון בא ממני ולא מהמורה...אני באמת מסכים ומבין את זה...אבל סתכלו...לי למשל יש שתי סיבות שיכולות לגרום לי לרצות לצייר משהו גדול.
אחת מהן זאת הסיבה של התחרותיות,האגו. ובו אין שום קשר למוזה או כל דבר אחר. כשאני רואה ציור שאני אוהב הדבר הראשון שאני עושה זה בודק את גילו של האמן...אם הוא יותר מבוגר ממני,אני נרגע קצת ואומר לעצמי שיש לי ככה וככה שנים להגיע לרמה הזאת...אבל אם האמן צעיר ממני,לא משנה בכמה שנים,זה מתחיל לאכול אותי ונותן לי את המוטיבציה הכי גדולה לצייר משהו שיהיה דומה לו,אולי אפילו להעתיק את הציור שלו בכדי להוכיח לעצמי שאני יכול לצייר באותה הרמה.ואם אני לא מצליח,אני אומר לעצמי-זהו מעכשיו אתה עובד על כל פרט שבו נכשלת כמו עיניים,שיער,פה,אף ומלטש אותו..לומד איך לצייר אותו מזוויות אחרות ובמצבים שונים ואז אחרי כמה זמן בא ומנסה לצייר את אותו הציור פעם נוספת...בסופו של דבר אתה תצליח אבל היופי שבדבר שהצלחת לבד! לא הזדקקת למורה חוץ מעצמך...
הסיבה השניה שיכולה לדחוף אותי לצייר היא כמובן המוזה,ההשראה לציור וליצור משהו שאני מרגיש,ולרוב המוזה באה מלוות ברגשות קיצוניים של שנאה\אהבה\שמחה\דיכאון וכדומה...עכשיו כשאתה מצייר בהשראה, אתה אפשר להגיד מצייר באופן עיוור,כי כשיש לך השראה אתה לא מסתכל על הציור שלך שיהיה מושלם מבחינות מסויימות כמו פרופורציות או הצללה,אתה בכלל לא מסתכל על הציור הכללי,אתה פשוט מצייר כי זה מה שאתה מרגיש שאתה רוצה לעשות באותו הרגע. והציור ,כמובן יוצא היחס לכישרון שלך ולרצון שלך לצייר ואם אלה גבוהים אז הוא ייצא מדהים,ואם הוא לא יוצא מדהים אז לא איכפת לך כי אתה יודע שכרגע ביטאת את עצמך על דף ולא איכפת לך עד כמהשזה מכוער...אתה יודע שהרגש שהרגשת נמצא עכשיו על הדף-ובשביל זה גם אף אחד לא צריך מורה כי כל אחד יכול לעשות את זה וזה בכלל לא תלוי ברמת הכישרון...

אז הדרך בה אני רואה את זה, היא שאם אתה לומד,אתה אולי רוכש לך ידע רב יותר ממה שתוכל לרכוש בזמן הרב היותר קצר. ונכון,אתה רוכש כלים , אבל...עדיין מפריע לי העובדה שאני יילך בדרך בה כל כך רבים הלכו לפניי ובסופו של דבר אני ימצא את עצמי באותה הנקדוה,בגיל 26 נגיד אני יהיה בנאדם שיודע לצייר טוב כמו האחרים,אולי אם יתמזל מזלי טוב יותר מאחרים...אבל אם אני לא ילמד ואי ילך בדרך בה אני לומד לבד, אני יגיע לאותה מטרה אולי עשרים שנה אחרי,אבל אני יהיה שם...וזה לדעתי הרבה יותר מספק לדעת שעברת את כל התהליך הזה לבד...
ישן 11-11-2007, 20:08
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

גם פיקאסו למד לצייר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "אוקיי..."

והוא ניסה להגיע לעומק של הרגש ע"י הציור.
הוא אמר שלח לו שנים להגיע לרמה של ציור של ילד מבחינת רגש-צבע.

הייתה פה אחת לא מזמן שציירה משהו רגשי, וניסתה לברר משהו והתחילה להשתולל על כולם.
הציור שלה היה שירבוט דיכאוני ברמה נמוכה מאוד.

אדם חייב ללמוד. מי שלומד לעולם לא ידרוך במקום, הוא ישתפר תמיד. אדם הוא לא סטטי.
הצעה שלי- תסתכל על ציורים מלפני שנה. השתפרת? בטוח. מדוע? כי אתה אוטודידקט.
אבל הכלים בלימוד יהפכו אותך לטוב יותר, לצייר טוב יותר, והילד הבא יסתכל על הציורים שלך וינסה להעתיק אותם.
אתה צייר מדהים (הדמויות עם הרגליים הענקיות- ענק) ואתה תשתפר עוד.
אם לא תלמד, תשתפר ב20%, ואם תלמד תשתפר ב2000%.

וגם ציור הרגש יהיה חד יותר, והמסר יהיה טוב יותר.

ישן 11-11-2007, 20:40

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "גם פיקאסו למד לצייר"

כן נכון, פיקאסו למד לצייר, גם ליאנרדו למד לצייר וגם דאלי למד לצייר...אבל אני לא מנסה להיות לא פיקאסו, לא ליונארדו ולא דאלי אני מנסה להיות פה מישהו עצמאי,מישהו שלא היה כמוהו לפניו לפחות לא בתחום הזה.
וכן אני מסתכל על ציורים ואני כותב הערות כאלה בצד מה שעוז רלי להתרכז...
אבל מה שכן,אני ידוע שהמורה יעשה בדיוק את אותו הדבר...
ואני לא רואה שום הבדל בין שהמורה ילמד אותי לבין מה שאני ילדמ את עצמי חוץ אולי מבחינת הזמן שלי זה ייקח יותר זמן. אבלא ני רואה בלמידה כעמין קיצור דרך כזה...וכשאתה לוקח קיצור דרך אתה לא לומד את כל מה שיש בדרך הארוכה שזה יכול להיות מאוד משכיל ועוזר, משהו שאתה צריך להתנסות בו בשביל ללמוד אותו ומשהו ששום מורה לא יוכל ללמד אותך.
ישן 11-11-2007, 21:14
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

אתה מנסה למצוא אישור לזה שאתה לא צריך ללמוד
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "כן נכון, פיקאסו למד לצייר, גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי A.PhoeniX
כן נכון, פיקאסו למד לצייר, גם ליאנרדו למד לצייר וגם דאלי למד לצייר...אבל אני לא מנסה להיות לא פיקאסו, לא ליונארדו ולא דאלי אני מנסה להיות פה מישהו עצמאי,מישהו שלא היה כמוהו לפניו לפחות לא בתחום הזה.
וכן אני מסתכל על ציורים ואני כותב הערות כאלה בצד מה שעוז רלי להתרכז...
אבל מה שכן,אני ידוע שהמורה יעשה בדיוק את אותו הדבר...
ואני לא רואה שום הבדל בין שהמורה ילמד אותי לבין מה שאני ילדמ את עצמי חוץ אולי מבחינת הזמן שלי זה ייקח יותר זמן. אבלא ני רואה בלמידה כעמין קיצור דרך כזה...וכשאתה לוקח קיצור דרך אתה לא לומד את כל מה שיש בדרך הארוכה שזה יכול להיות מאוד משכיל ועוזר, משהו שאתה צריך להתנסות בו בשביל ללמוד אותו ומשהו ששום מורה לא יוכל ללמד אותך.

אז אני מאייר בעיתונים ולא למדתי, אני עושה הרבה כסף מזה , אבל אני לא שווה כלום, אם אני לא אלמד.
אני מתחיל ללמוד בעז"ה בינואר.

גם אני חשבתי כמוך, אבל קיבלתי בראש מכל מי שאכפת לו ממני.
כולם יודעים שאתה מצייר יפה, אתה בטוח שאתה מצייר יפה וגם יש לך כישרון.
סו פאקינ וואט?
כל עוד לא תלמד, לעולם לא תכנס לעולם של הגדולים באמת, למרות שאתה שווה את זה.
נחמד לך לצייר בשקט לבד לעצמך? אל תלמד.
אתה רוצה לטוס לדרום אמריקה ע"ח הכסף שחסכת ללימודים? אתה אידיוט (נו אפאנס).
אם אתה רוצה להשאר קטן מאוד, אל תלמד.

ואני לוחץ ככה , כי חבל על כישרון כמו שלך שישאר למגירה או למחברת הציורים או
ל"תיקייה שלי\ ציורים".

ישן 11-11-2007, 21:23

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אתה מנסה למצוא אישור לזה שאתה לא צריך ללמוד"

אני לא מנסה להשיג שום אישור...אני מנסה להראות את נקודת המבט שלי ואנ ירוצה לראות את שלכם כדי להבין המ באמת לעשות עם עצמי...
גם אני חשבתי על כל מה שאמרת לי פה..אני באמת לא ייצא גדול בלי ללמוד..לא יצליח יותר ממה שאני מוצלח כרגע...אבל מצד שני...והמ אם כן? ומה אם אני יכול להצליח למרות שלא למדתי? למרות שלא היה מישהו שיעזור לי ויכוון את העיפרון למקום הנכון...

זה ישנה הכל בין אם אני יישב בבית ענק עם סיגריה ביד ומלא מאל כסף וידע שאני השגתי את זה בעצמי בין אם אני יישב בבית גדול עם סיגריה ומלא כסף אבל אדע שלמדתי אצל מישהו...
ואם אני לא ישיג...אז אני לא חושב שאני יפסיד הרבה...אני יכול להצליח בהרבה עסקים שקשורים בעקיפין לציור כמו אדריכלות..אבל ציור זה משהו שהוא יותר מדי קרוב לי בכדי שאני ישמח על משיהו אחר שיטפח את זה...
ישן 12-11-2007, 02:12
  אורי לוטן אורי לוטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "כלל וכלל לא... פשוט אני מנסה..."

אני לא מבין מה גורם לך לחשוב שזה שקיבלת הדרכה ולימוד ממישהו זה מוריד מהערך שלך?
כשתגיע לכל מקום, עבודה, לימודים או כל דבר כזה או אחר, הכיתה תתפלג, לשבת בכיתה ולהקשיב למורה, בין אם הוא המורה הכי מדהים שיש, לא יביא אותך רחוק, במיוחד לא בתחום האומנות למינהם (תופס בעצם לכל אומנות, ציור, פיסול, אנימציה.. וכד'..) הכיתה תתפלג, לאלה שמקשיבים והולכים הביתה ואולי מציירים איזה ציור רבע שעה ועושים טובה, לבין החברה שיקשיבה בשיעור, יעבדו בשיעור, ירשמו בשעור, יגיעו הביתה וירשמו עוד 5 שעות, בנוסף יתחיל להתאמן על צבע ועל הדרך ישלחו אימייל למורה בקשר לשאלה קטנה שלא ברור להם. לימודים לא עושה אותך טוב, אתה עושה את עצמך טוב, ללכת לשלם למקום לימודים לא יהפוך אותך למוצלח אם אתה בעצם לא תעבוד.. ומכאן אני מסיק שכל המחשבה שלך מוטעת, המקום לימודים רק יתן לך פוש לכוון הנכון, העבודה היא עדין שלך.

נ.ב. אתה אומר שאתה לא רוצה להיות ליאנרדו, לא רוצה להיות פיקסאר ולא רוצה להיות הדאלי-למה. מקובל, אבל קודם תלמד את הכלים, והטכניקות, וכשיהיה לך את זה והכל יעבוד בצורה טבעית, אז זה הזמן למצוא את עצמך , את הסגנון שלך, בעזרת לימוד אתה בעצם מאפשר לעצמך חופש בסגנון שלך.

נ.ב.נ.ב. אני לא מסכים לעומת זאת לגבי כמה דברים שנאמרו כאן לגבי זה שאי אפשר להצליח מעולה בתחום הזה בלי הוראה רשמית, לא חוסר עובדים בשורות הראשונות של כל תחומי האומנות שמעולם לא למדו במסגרת מסודרת ( אלא למדו בצורה עצמאית ) והם מצליחים בצורה מדהימה.. וזה אחד היתרונות שבמקצועות האלה כל תעודה שתביא שווה בערך למחיר של הנייר שהם מודפסות עליהם, אם יהיה לך תיק עבודות ותוצאה יקחו אותך, ואם לא גם יהיה לך תואר מה-הבתי ספר אף אחד לא יתרגש...
ישן 12-11-2007, 02:42

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "וואלה אחי אני מבין אותך ואתה..."

אני באמת באמת לא מבין מה הפחד הזה לקבל השכלה בנושא שקרוב ללבך ולמה אתה מרגיש שזה מוריד מהערך שלך?

אתה יכול ללכת לכל ביתספר, אני ידבר על מה שקרוב ללבי.. (אבל זה תופס בדיוק כנ"ל לגבי ציור) לך לכל ביתספר שמלמד אנימציה, ואתה תראה שאומנם כולם למדו באותו ביתספר וכולם היה עם אותם מורים, יהיה תלמידים שיהיה לך סרט גמר מעולה, לאחד בסדר ולאחד גרוע.. יכול מאוד להיות שהגרוע השקיע יותר מכולם אבל אין לו את זה.. (למרות שאני לא מאמין גדול בזה..) יכול להיות שהבסדר יש לו כשרון גדול אבל הוא לא השקיע הרבה, אבל מה שבטוח זה שיש לו סרט מעולה, השקיע, גם אם הוא מאוד כשרון וזה בא לו טבעי, כדאי להגיע לרמה גבוהה כשרון לא מספיק צריך השקעה.

עכשיו אתה אומר שאתה רואה אנשים שהצליחו בלי ללמוד ואתה מעריך אותם יותר. למה? הם המציאו את הגלגל? לא.. למה להמציא את הגלגל מחדש? אז הם במקום ללכת לביתספר איקס - קנו ספרים, סרטים ולמדו בבית.. מה ההבדל? זה לא שהם המציאו את הטכניקות מחדש (גם אם המציאו משהו קטן משלהם הדוקטרינה הראשית תמיד נשארת. בכל נושא) והם פשוט חברה שהם אוטו-דידקטים .. אני לא חושב שזה פחות\יותר מרשים.. כל אחד ומה שנוח לו אחד חייב מסגרת, והשני לא יכול עם מסגרת. בסופו של דבר, כשתלך לראיון עבודה, לאף אחד לא יהיה אכפת, יהיה אכפת להם רק עם העבודות טובות או לא..

אם אתה חושב שאתה יכול להגיע לגדולה בעצמך ולא רוצה לימודים זה לגיטמי אפשר גם להצליח ככה.. השאלה היא למה? בגלל שזה יותר נכון? אני לא מסכים איתך אני חושב שמסגרת לימודית, מורים ברמה גבוהה, תלמידים מקבילים שמאתגרים ונותן לך השראה, קשרים שתצבור במהלך הלימודים וכודמה וכדומה זה רק לטובה.. השאלה היא התמריץ לחוסר לימודים, אז זה בגלל שאתה באמת ובתמים מאמין שתגיע רחוק יותר ככה, אז תפעל בצורה הזאת, אבל אם אתה חושב שזה יוריד מערכך תחשוב שנית.
ישן 12-11-2007, 12:41

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "התשובה פשוטה...אני אישית..."

אוף רשמתי כבר שזה נמחק לי...

בכל מקרה, אני רואה את הדרך חשיבה שלך כדרך מאוד פרימטיבית וגובלת בבורות, בגלל ה"כבוד" שלך אתה לא מוכן לקבל הדרכה ולימודים ממקור מוסמך שיודע את החומר ורוצה להעביר ולהעשיר אותך בו? למה? כל הקדמה האנשוית מתבססת על העברת הידע ממקור אחד למשנה, בין דרך הוראה, ספרות, כלי תקשורות וכדומה.. בלי זה היינו עכשיו אוכלים שפנים במערות. אם כל אחד היה רוצה להמציא מחדש את הגלגל (כמוך לצורך העניין) אז מה שהיה לנו עכשיו זה הרבה מאוד גלגלים.. ולא מעבר לזה, וחבל מאוד.. הגישה הזאת פשוט לא נכונה מהשורש שלה.

אני חושב, שאם אתה באמת רוצה לעסוק בתחום ויש לך את היכול המנטלית והכלכלית, אל תהסס בכלל.
לימודים יקנו לך הרבה יותר מנטו לימודי ציור, הם יפתחו לך דלתות לדברים ומדיות שבכלל לא חשבת להם, יחשפו אותך למגוון של אנשים מוכשרים מאוד שתוכל ללמוד מהם, לקבל השראה, אולי בכלל תגלה שאתה רוצה להתעסק ב-פיסול נגיד? אולי תגלה שאתה רוצה ציור מודרני ? אלף ואחד אפשרויות וטעמים שונים, וחבל להגביל את עצמך בגלל דרך המחשב הזו.
ישן 11-11-2007, 20:29
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
לא קראתי את כל החפירות שלכם, אז יש מצב אני אחזור על משו שכבר נאמר.

אני חושבת שהכי חשוב זה להגיע לכזאת רמה שגם אם למדת איפשהו, זה עדין ידהים אנשים.
כי לצייר יפה אפשר ללמוד (ברוב המקרים..) אבל צריך להיות באמת יצירתי ומישהו עם רעיונות טובים כדי להדהים באמת.
למרות שלא יודעת, אולי גם יצירתיות אפשר ללמד. אין לי מושג איך לבדוק משו כזה.
חוץ מזה, ברור שהרבה יותר מרשים אם לא למדת ואתה עדין טוב. אבל אני חושבת שאם מישהו נדהם ממך פחות, או מעריך אותך פחות רק בגלל זה, אז זה מישהו שלא באמת חפר לעומק, וכנראה חושב שזה בטח קל ללמוד אצל מישהו, ואותו מישהו שכל מה שהוא יכול להגיד על ציור זה "יפה". ערך זה לא רק הכשרונות שנולדים איתם, מזה משנה אם ככה נולדת או שהשגת את זה לאורך הדרך ואפילו השקעת בזה לא מעט כסף?... אני אישית לא רואה סיבה לזלזל בגלל זה.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 11-11-2007 בשעה 20:32.
ישן 12-11-2007, 15:57
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי A.PhoeniX שמתחילה ב "זהו בדיוק...אני מאמין..."

שמע.. הכוונה בלמידה זה לא רק ללמד אותך איתך לצייר. זה משהו יותר חובבני בעיני.
באוניברסיטאות לאמנות כיום לא מלמדים אותך לצייר, אתה כבר צריך לבוא לשם עם תיק עבודות שירשים אותם מספיק כדי שיקבלו אותך. מה שמלמדים אותך זה מזה אמנות (מושגים וכו), ונותנים לך הכוונה כיצד לעבוד במסגרת אותו הקורס. (ממה שאני הבנתי בכל אופן, יש מצב אני טועה).

בסה"כ המטרה פה היא לא להעלות את הרמה שלך בלבד, אלא לפתוח לך תעיניים, להעשיר את הידע שלך על האמנות, ולכוון אותך לדרך נכונה לעבוד בה. להפוך אותך לאיש מקצוע.
ספר לימוד לא יתן לך את כל זה. ואם אתה רוצה להשאר בגדר חובבן בלבד, אז אני באמת לא הייתי ממליצה לך ללמוד.

ישן 12-11-2007, 16:16

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[font=Verdana]שמע.. הכוונה..."

"שמע.. הכוונה בלמידה זה לא רק ללמד אותך איתך לצייר. זה משהו יותר חובבני בעיני.
באוניברסיטאות לאמנות כיום לא מלמדים אותך לצייר, אתה כבר צריך לבוא לשם עם תיק עבודות שירשים אותם מספיק כדי שיקבלו אותך. מה שמלמדים אותך זה מזה אמנות (מושגים וכו), ונותנים לך הכוונה כיצד לעבוד במסגרת אותו הקורס. (ממה שאני הבנתי בכל אופן, יש מצב אני טועה)."

זה לא שאתה לגמרי טועה, אבל זה מאוד תלוי באיזה ביתספר ואיזה מקצוע אתה לומד..
בהרבה בתי ספר דורשים תיק עבודות כדאי לראות פוטנציאל, יכולת עתידית והשקעה והתמדה, לאו-דווקא יכולת ציור מבריקה.. אם אתה לומד במוסד מכובד בתחום האילוסטרציה, Fine arts וכדומה אתה תלמד לצייר בהחלט בין אם זה אנטומיה, שיעור Figure drawing , Life drawing שעורי תאורית צבע, שעורי צביעה ועוד ועוד.. ולרוב דווקא יתחיל ממש מהבסיס כדאי שבסוף כולם יגיעו לאותו רף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר