לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2007, 23:42
צלמית המשתמש של em5750
  em5750 em5750 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
ספר תורה בישראל ו"קוצו של יוד"

תודות למערכת החינוך הנפלאה והנהדרת בארצנו, הייתי צריך תמיד לקחת את החומר לידי ולבדוק את הדברים בעצמי.
נקלעתי לבעיה בכל פעם שראיתי או קראתי על רב שדיבר על "שפת הקודש" ועל התורה. כמו למשל רבי עקיבא שדרש תילי תילים על קוצו של יוד.

האם מישהו אשר בקי בהיסטוריה של היהודים יכול לדווח לי על התפתחות המאורעות מבחינה כרונולוגית, זמנית?
אנני בקיא בתורה שבעל-פה, אך שמעתי שכתוב בתלמוד שלפי מסורת הפרושים התורה ניתנה בהר סיני בכתב האשורי.
במגילת (ספר) דברים פרק יז כתוב כך: "וְהָיָה כְשִׁבְתּוֹ עַל כִּסֵּא מַמְלַכְתּוֹ וְכָתַב לוֹ אֶת-מִשְׁנֵה הַתּוֹרָה הַזֹּאת עַל-סֵפֶר מִלִּפְנֵי הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם". מה זו "משנה התורה" הזאת ? האם זהו עותק של התורה שמשה קיבל מסיני?

"וַיִּכְתֹּב משֶׁה אֶת הַתּוֹרָה הַזֹּאת וַיִּתְּנָהּ אֶל הַכֹּהֲנִים בְּנֵי לֵוִי הַנֹּשְׂאִים אֶת אֲרוֹן בְּרִית ה' וְאֶל כָּל זִקְנֵי יִשְׂרָאֵל" (דברים לא:ט)
האם באותו מצב שניתנה התורה לזקנים, כך היא אצלינו היום? שום אות לא השתנתה?

בספר ירמיה פרק ח פסוק ח כתוב כך: "אֵיכָה תֹאמְרוּ חֲכָמִים אֲנַחְנוּ וְתוֹרַת ה' אִתָּנוּ אָכֵן הִנֵּה לַשֶּׁקֶר עָשָׂה עֵט שֶׁקֶר סֹפְרִים"
האם הנביא מדבר רק לקבוצה של ישראלים או לכל העם? האם 'עט שקר ספרים' מדבר על ספרי התורה? האם התורה שונתה?

תמיד האמנתי שאין ביהדות חוליות חסרות, כמו שכתוב באבות "משה מסר תורה ליהושע, ויהושע לזקנים..."
למה למשל לאנשי כת קומראן היתה תורה שונה במקצת, בה הם הוסיפו "ו" ו"י" בחלק מתורתם? האם הם אלה ששינו אותה או אנחנו? מנין לנו שהתורה שיש בידינו היום היא זו שקיבלנו ממשה בסיני ומהזקנים? שלא לדבר על השומרונים, אשר חז"ל אומרים כי הם בכלל לא יהודים. אך לצערי מבחנים גנטיים מראים כי הDNA של חלק משבטיהם דומים לשלנו. אז מאיפה להם מגילת התורה העתיקה שלהם? האם גנבו אותה מהישראלים שגלו בידי האשורים?

*מקווה מאוד לא להשמע כופר, כי אני מאמין באמונה שלמה בכל עיקרי הדת.

נערך לאחרונה ע"י em5750 בתאריך 11-11-2007 בשעה 23:47.
חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 06:01
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי em5750 שמתחילה ב "ספר תורה בישראל ו"קוצו של יוד""

כן. לגבי המלך, מדובר בספר תורה. העתק של ספר התורה שנכתב בידי משה.

כן, התורה היא באותו מצב כמו שנתן אותה משה.

לגבי ירמיה, אני צריך לעיין בכתובים. אבל ברור שמדובר שם בדברי תוכחה. אתה לא יכול להסיק כך מסקנות על רגל אחת.

לאנשי קומראן הייתה "תורה שונה" כי כמו שאמרת, הם היו כת. חלק שנפרד מהיהדות הצרופה. מניין לנו שהתורה היא אותה תורה? יש הבטחה בתורה שאומרת 'לא תישכח מפי זרעו'. למרות כל התלאות שעבר עם ישראל, מעולם הוא לא נפרד מהתורה אפילו לא לרגע. ההקפדה על כל תג בה, גרמה לכך שלא ניתן לעשות בה שינויים. הוא הועבר לא בהעתקה אחת, אלא בהעתקות רבות, וכולן זהות.

פעם פתחת אשכול מסויים מאוד שבו כתבת על ספר מסויים מאוד, ובו כתבת על אלפי גרסאות שיש לו. זה ההבדל. אגב באשכול ההוא כתבת כמה דברים לגבי השתייכותך לכת הנקראת "יהודים נוצרים". קשה לי להאמין שאתה מאמין בכל עיקרי הדת כך.

חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 06:39
צלמית המשתמש של em5750
  em5750 em5750 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כן. לגבי המלך, מדובר בספר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
פעם פתחת אשכול מסויים מאוד שבו כתבת על ספר מסויים מאוד, ובו כתבת על אלפי גרסאות שיש לו. זה ההבדל. אגב באשכול ההוא כתבת כמה דברים לגבי השתייכותך לכת הנקראת "יהודים נוצרים". קשה לי להאמין שאתה מאמין בכל עיקרי הדת כך.

ואו! עצור!
באשכול ההוא אמנם כתבתי על הנוצרים-יהודים, אך אף פעם לא אמרתי שאני משתייך אליהם! ההיפך הגמור, אם לא הבנת אז ניסיתי לשים דגש על העובדה שהכת הזו אבדה תוך כמה דורות.
אינני מאמין לא בישוע הנוצרי ולא במוחמד בן עבדאללה, אך אינני לוקח צד תקיף נגדם, רק נגד חלק מתורתם, ומנסה להבדיל בין העיקר לתפל, כי אין זה הגיוני לדעתי שהאלוקים יסייע להם סתם כך.
והספר שדיברתי באשכול ההוא הוא הביבליה, או ה"ברית החדשה" של הנוצרים, וזה בדיוק הפחד שלי. מי אמר שלא קרא לנו אותו הדבר? אבל דברי האלוקים שציטטת עודדו אותי מאוד.
"והיה כי תמצאן אתו רעות רבות וצרות וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשכח מפי זרעו כי ידעתי את יצרו אשר הוא עשה היום בטרם אביאנו אל הארץ אשר נשבעתי" (דברים לא)
משה ידע שנעבור צרות רבות, ואף על פי כן התחייב בשם ה' שתורתנו לא תישכח...פייי....איזו הבטחה !

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר