לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2007, 08:44
  Interpack Interpack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.05
עוד תאונת אימונים ברמה"ג. הרוג ופצועים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "12.11.07 תאונת אימונים ברמת הגולן, החייל אסף וקסמן נהרג ושלושה נפצעו"

ככל הנראה כולם מילואימניקים.

נראה ששוב מדובר בשילוב המנצח של תדרוך לא מספק, חריגה מנהלים, ותנאי דרך קשים מהצפוי (בוץ וכו').

אין לזה סוף...

בשבוע שעבר, לאחר תאונת ההאמר שהתהפך על גבול הרצועה (הרוג + פצועים) התברר שביחידת האם שרר ברדק לא רגיל ("אי ציות להוראות ולנהלים") ועכשיו החקירה בעיצומה.

אתמול מ"פ ב-900 נהרג עם עוד 3 אזרחים.

והשנה עוד לא נגמרה...

נדמה שפעם הכל היה יותר קל. מה שלא ידענו - לא כאב.
מי שנהרג בתאונות - "נפל בעת מילוי תפקידו" והמשפחה לא היתה צריכה לדעת יותר.
כיום, התקשורת מביאה הכל לכותרות בכלל עוד לפני שהמשפחות יודעות וועדות החקירה... "חוקרות".

אבל גם 1000 ועדות חקירה לא יעזרו לטיפש אחד שלוקח סיכון אחד מיותר.

בזבוז !!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2008, 17:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "12.11.07 תאונת אימונים ברמת הגולן, החייל אסף וקסמן נהרג ושלושה נפצעו"

הפרקליט הצבאי הראשי הורה על הגשת כתב אישום נגד ארבעה ממפקדיו של רב סמל (במיל') אסף וקסמן ז"ל
דובר צה"ל יום שלישי 11 נובמבר 2008, י"ג חשון תשס"ט, 17:10

הפרקליט הצבאי הראשי הורה היום (ג') על הגשת כתבי אישום נגד ארבעה ממפקדיו של רב סמל (מיל') אסף וקסמן ז"ל שנהרג בתאונת אימונים ברמת הגולן ביום 12.11.07.

לבית הדין הצבאי המיוחד יוגש כתב אישום נגד אלוף משנה שלומי כהן, ראש מטה עוצבת "המפץ" לשעבר, סגן אלוף (מיל') אסף רפלד, מפקד הגדוד אליו השתייך רס"ל וקסמן ז"ל, רב סרן דודי קלנר, מפקד הפלוגה אליה השתייך המנוח, וסמל ראשון (מיל') יפתח ניב, מפקד הנגמ"ש בו נהג המנוח. לארבעה תיוחס עבירה של גרימת מוות ברשלנות, משום שפעלו, לכאורה, באופן רשלני, איש איש בחלקו, והובילו בכך למותו של רס"ל וקסמן ז"ל.

רס"ל וקסמן נהרג לאחר שהנגמ"ש בו נהג, במהלך תרגיל ברמת הגולן, התהפך, והוא נמחץ תחתיו. התאונה נחקרה על-ידי ועדת חקירה צבאית, אשר ממצאיה הוצגו גם בפני הרמטכ"ל. בעקבות עבודת ועדת החקירה, ננקטו צעדים פיקודיים נגד שורה של גורמים שהיו מעורבים בתרגיל. בנוסף, בהתאם לפקודות בצה"ל, נחקרה התאונה על-ידי המשטרה הצבאית החוקרת.

בעקבות חקירת המשטרה הצבאית החוקרת, הוזמנו באי כוחם של 6 קצינים ונגד לשימועים בפני הפרקליט הצבאי הראשי.

ישן 20-02-2013, 11:43
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מות אסף וקסמן: מאסר על תנאי ונזיפה לקצינים שהורשעו ברשלנות

יה"ד הצבאי בקריה גזר היום (ה') חודש מאסר על תנאי על אל"מ שלומי כהן, ונזיפה חמורה לסא"ל במילואים אסף רפלד, שני הקצינים שהורשעו בהתרשלות בפרשת התהפכות הנגמ"ש באימון מילואים בשנת 2007 ברמת הגולן, בו נהרג אסף וקסמן ז"ל.

השניים הורשעו לפני כשלושה שבועות על ידי בית הדין הצבאי בקריה ולקראת גזר הדין הופעל לחץ כבד של עשרות קצינים במילואים ששלחו מכתב לרמטכ"ל ובו טענו כי במידה ויטל עונש חמור על הקצינים, הדבר יהווה מסר קשה למפקדי צה"ל. דובר צה"ל מסר בתגובה לדברים, עוד לפני מתן גזר הדין היום, כי "הרמטכ"ל רואה טעם בדברים שנכתבו במכתב והדברים גם נאמרו ללאון וקסמן, אביו של החייל ההרוג, על ידי גנץ עצמו בפגישה שנערכה ביניהם בשבוע שעבר.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/431/521.html

שימו להבדלי "שמיים וארץ" (תרתי משמע במקרה זה) בין החלטות הרמטכ"ל חלוץ באירוע דומה עם תוצאות קשות דומות שנתיים קודם לכן. במקרה של אסף וקסמן ז"ל היחיד שהודח דה-פקטו היה המ"פ.

התהפכות הנגמ"ש: קצינים בכירים יודחו
הרמטכ"ל החליט להדיח סגן מפקד אגד בתותחנים, תפקיד המקביל לסמח"ט, ואת מפקד גדוד רשף בעקבות התהפכות נגמ"ש בבסיס שבטה. בתאונה נהרג סמ"ר אבי סאיג בן 20

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...ml?hp=1&cat=875

מישהו זוכר מה היו התוצאות המשמעתיות של שתי תאונות הנגמ"ש האחרות מראשית העשור?
"בשנת 2001 נהרגו חמישה חיילים בהתהפכות נגמ"ש בנסיעה מבצעית באזור פני חבר. בינואר 2002 נהרג חניך בקורס תצפיתנים שנהג בנגמ"ש שהתהפך בעת ניסיון לעלות למסוע העמסה"
ישן 06-05-2015, 07:19
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני משווה כי נראה שאתה ממהר להחליף כל מני דברים, גם אם הם לא צריכים החלפה"

הנגמ"ש לא צריך החלפה?
תעשה חיפוש על זה בשרשורים.
מה עוד מיהרתי להחליף? תן קישור בבקשה.
כלי שבשירות כבר 55 שנה אם זה ממהר להחליף אני לא יודע מה זה מחליף לאט.
אתה משווה בין פלטפורמות שהכניסה שלהם לשרות היא בין 30 ל 40 שנה אחרי הנגמש,
בין זחלי שעובד עם מזקום וישיטת היגוי מסוימת לשיטת היגוי אחרת ולרכב אפני,
יש בכלל מקום להשוואה?
האמירה הזו ש99 אחוז מהמקרים הם באשמת הנהג מקורה בגישה המתחמקת מאחריות והמכסתחת של צהל המאפשרת את המשך קיום הליקויים בכל הרמות בצבא ומקיימת את החזרתיות במצבי לחימה ובשלום על מקרים שעלו בחיי אנשים והיו יכולים להמנע.
אני לא מכיר אף רכב אחר שההגוי שלו קשור ישירות למערכת הבלימה וההנדברס בצורה כזו,
שהכוח הנדרש בשביל לעצור אותו בתנאים שהזכרתי דורשים כישורים וגמישות של אקרובט בקרקס הסיני.
ואני לא מוסיף פה עוד גורמים בגלל ב"מ.

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 06-05-2015 בשעה 07:27.
ישן 07-05-2015, 21:43
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
מה שהיה לי השבוע
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "עברו 8 שנים, שידור חוזר..."

יצאתי למילואים בדרום בתור מלווה כלי בשיירת משאיות אושקוש, כחלק מאימון מפקדים. ביום שני בערב המג"ד עדכן אותנו על התאונה הנ"ל. כמה שעות קודם התברר שלחלק גדול מהמשאיות בשיירה שלנו אין קשתות התהפכות. חשבנו שהפתרון הפשוט הוא לנסוע בהן כמו ב"אביר" - קסדה על הראש בנוסף לחגורת בטיחות. ביום שלישי בבוקר התארגנו בשיירה ויצאנו לנסיעה הארוכה ליעד. אחרי כ45 דקות של נסיעה בכביש 40 עשינו אחורה-פנה וחזרנו לימ"ח. מתברר שהגיעה הוראה מלמעלה שמשאית ללא קשת התהפכות לא יוצאת לשטח, עם קסדה או בלעדיה. לא יודע מה עמד מאחורי ההחלטה אבל כנראה שמישהו שם למעלה חשש שחלק מנהגים יחליטו לבד שהם נוסעים בלי קסדה וזהו. לאור ההתמרמרות ששמעתי בין הנהגים יום קודם אני מניח שהחשש היה מוצדק. את רוב האימון הזה העברתי בבטן-גב ושעמום טוטאלי.

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:22

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר