לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2007, 15:53
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "איך אתם מסתדרים בקרבות עם אנשים חדשים יחסית בשיטה שלכם???"

כשהקלדתי סוגי קרבות התכוונתי גם לסיווג קרבות
למשל בשיטה שבה אני מתאמן יש לנו:
קרב הפלות אחד על אחד ואחד על כמה (בדר"כ כשאחד נגד רבים הקרב הוא רק להחזיק מעמד בעמידה לזמן),
קרב אגרופים body, קרב כאפות, קרב אגרופים body בעיטות לכל הגוף, קרבות קרקע, קרב חופשי ("ואלה טודו"), קרב סכיני גומי 1 על 1 ו-1 על כולם, מעגלי לחץ לשיפור הטכניקה, קרבות זריזות רכים ועוד ועוד קרבות....

היה לי פעם קרב אגרופים נגד 2 חדשים והייתי חולה (ממש חולה),
והם היו חדשים לגמרי, אומנם הם לא מספר חודשים אבל לא חשבתי שאני כ"כ אפקטיבי יחסית לאנשים מבחוץ כי נלחמתי כל הזמן נגד אנשים מהשיטה והם נראו לי רגילים, ופתאום באו 2 הרי אדם והמורה שלי אמר לי להיות נגדם, ואני בהתחלה חששתי למען האמת אבל התחלתי שלחתי אגרוף לנקודת תורפה הורדתי אחד באגרוף אחד השני התאמן יותר מאימון אחד אז הוא כבר ידע לשמור על עצמו, הבאתי לו רצף של 5 גם הוא התקפל,
והמורה שלי צועק עלי שאני עובד עליהם בוואת אחת ושאני כל פעם אתפוס אחד כי האימון שלי היה על תנועה במרחב, לאחר שהם התאוששו הם באו אלי שניהם ביחד ואז התחלתי לבודד אותם ועשיתי להם צרות אבל מכיוון שהייתי חולה גם אני נשכבתי אחרי הקרב רק שההבדל הוא שאני נשכבתי לנוח.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 12-11-2007 בשעה 16:11.
חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 16:24
  NORE NORE אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hhillel שמתחילה ב "אז תרשה לי להוסיף.רק ידיים,רק..."

את השאלה האמת שאלתי כי היה לי אתמול קרב הפלות שהיו בו חדשים (כמה חודשים בשיטה, חגורות לבנות),
והצלחתי להפיל מישהו מהשיטה שלי שהוא לומד בערך 5 שנים יותר ממני ושיש לו ידע מקדים של ג'וג'יטסו, קראטה, אגרוף תאלינדי (פחות עוזר לקרב הפלות), והקרב היה שהמנצח נשאר,
אז עלה עוד לבנה ניצחתי אותו אבל אבדו לי כל ההפלות שאני יודע וכל פעם חשבתי רק על 2 הפלות, לא התמקדתי בהפלות אלא באיך להפיל את ההוא שמתאמן יותר ממני שאני יודע שהסגנון פעולה שלו הוא "אש" ו"אדמה" ושהוא מאוד יציב אז שברתי לו את התנועה ב"מים" והייתי נעול על הפלות בסגנון של "מים",
עכשיו החדשים האלה הם באים חלקם עם רקע בלחימה, אחד דאן 2 באיקידו השני חגורה שחורה בקראטה וכו', הקיצר היה לי קרב נגד אחד ושכחתי את ההפלות והוא הפיל אותי פעמיים בתחרות מתוך 2 סיבובים,
אבל אתה יודע למדתי מטעויות את הלקחים, חשבתי לעצמי מכל ההפלות שאני למדתי אני לא ניסיתי אפילו לבצע הפלה אחת חוץ מאלה שננעלתי עליהן (איך היה לי "בלאק אווט"?),
טוב לפחות שיפרתי את ההפלות שלי בסגנון תנועה של "מים" אז כבר יש לי יתרון נוסף מההפסדים,
ואני אצטט את ABBA "הרגשתי שאני מנצח כשאני מפסיד",
הוא זז הרבה עם הרגליים (הרבה תנועת רגליים מהירה),
הוא ניסה לעשות מספריים, סוויפטים, צלילות לרגליים, הקרבות, סופלקסים (כל מיני סוגים),
הכשלות (העיקרון לא היה בנוי אצלו כי באיקידו פחות לומדים את העקרונות), אני חושב שההכשלות הצליחו לו בטעות אבל הוא הפיל אותי בהכשלה אחת, כאילו שכחתי את כל השינויי כיוון שלמדתי בנפילה מהכשלה.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 12-11-2007 בשעה 16:33.
חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 20:03
  NORE NORE אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "איך אתם מסתדרים בקרבות עם אנשים חדשים יחסית בשיטה שלכם???"

היה לי היום עוד פעם קרב אגרופים body ובעיטות לרגליים על 2,
הפרדתי אותם, הם בכלל לא עזרו אחד לשני אז עשיתי הפרד ומשול, התאמנתי איתם קל למרות שהם היו 2, המכה היחידה שהיתה לה השפעה עלי היא בעיטה לביצים של אחד מהם אבל התגברתי והמשכתי להילחם (אופי), אחרי הקרב הייתי בצד ונרגעתי מהכאבים, המגן אשכים מפריע לי הוא עושה לי שפשפת אז אני לא שם אותו, והמקרה ומקרים נוספים לא ישנו את השפשפות, מאז שרצתי 2 וחצי קילומטרים עם מגן אשכים (לא נעים בכלל) הפסקתי לשים אותו לצמיתות ולמדתי להתגבר על התחושה המרה של בעיטה לאזור הכיסוי (רק חיזק לי את האופי של הלוחם, בעיטות לאזור, בעיטות לראש, אגרופים וכאפות לפנים) אחרי שבחורה "הפציצה" אותי בכאפות למדתי לשמור על הראש ולא לרחם על בנות כשהן "מפציצות", אני עדין חוטף מכות לאזורים אבל פחות מבעבר של לפני שנתיים.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 12-11-2007 בשעה 20:06.
חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 21:29
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07

קראטה שוטוקאן:
רנדורי - שם נרחב לכמה סוגי קרבות. יש רנדורי רך בינוני וקשה שאלו הם קרבות עם הכאות/הגנות בלבד [לעיתים רחוקות גם הטלות], הקרב מבוצע בצורה מלאה למשך דקה עד 5 דקות, עם עוצמה בהתאמה, כשרנדורי קשה נחשב "פצצות". לא חייבם להשתמש בטכניקה של קארטה, מותר לגוון
יש רנדורי נוסף, בו מתאמנים על הגנה עצמית בלבד [בונקאי], הוא מבוצע בצורה רכה.
קומיטה - הקרב שמייצג את שוטוקאן בתחרויות. בקרב הזה, ברגע שמכה נכנסת, גם אם רק בתור סימון, חוזרים שני המתמודדים לנקודת ההתחלה. יש נקודות אליהם מוכרחים לסמן בלבד ופגיעה מורידה מהנקוד. קרב טעון בחוקים מגבילים, אבל יש לו את היתרונות שלו כמו שליטה עצמית גבוהה מאוד, חדות, זריזות, ריכוז גבוה, וכוח מתפרץ ברמה גבוהה מאוד.

קיקבוקס:
ספארינג סטייל קיקבוקס.. אין מה לפרט

נערך לאחרונה ע"י DonJenove בתאריך 12-11-2007 בשעה 21:32.
חזרה לפורום
ישן 13-11-2007, 00:32
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "תודה!!!"

בשוטוקאן קראטה התאמנתי 10 שנים, הפסקתי למשך שנה, וכיום אני מתאמן שם [באותו מכון] כחצי שנה מאז ההפסקה.
קיק-בוקס אני שם רק כחצי שנה [כשחזרתי לקראטה הוספתי גם את הקיקבוקס לרשימה].

איך אני מסתדר עם אנשים חדשים.. בקיקבוקס אני בעצמי חדש ואני עד לפרצופיהם הכועסים והמאוכזבים של כמה מהמתאמנים שבכל פעם מחדש מצפים לדרוס אותי, ולא הולך להם.. לעומת זאת יש שם מתאמנים וותיקים, איתם הולך לי קשה, והם לא פעם אחת מצליחים לגמור אותי.
בקראטה, היו לי בעבר בעיות עם חדשים, בעיקר בגלל התבנית השונה שיש בין קראטה לרחוב.. היום אני מסתדר מצוין, עוד לא יצא לי בזמן האחרון להתקל בחדשים שהיו בנקודת יתרון עליי, ודווקא באו כאלה מקרב מגע טאקוונדו וקפוארה.
המקרה האחרון בו היה לי בעיה עם תלמיד חדש היה לפני כשנתיים.. זה היה מביך מידי אז אני יחסוך את המילים

חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 21:50
צלמית המשתמש של רוכליצון
  רוכליצון רוכליצון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.07
שלח הודעה דרך ICQ אל רוכליצון
טוב...

בגדול אין מה להרחיב...

חדשים בISAI... משום יש להם הרבה מרץ ומרוב לחץ להשתפר הם עובדים ממש מהר וזה ממש צורם לעיין...אני ישר מעמידאת המתחיל במקום ודורש ממנו עבודה איטית, ונטו טכניקה..מהירות לא תוביל אותו לשום מקום על ההתחלה...אם הוא עדיין לא מקשיב, והוא הולך ראש בקיר, ועדיין עובד מהר אז אני מראה לו מזה עבודה סופר מהירה ואז הוא לומד את הלקח (דרך חינוך ממש יעילה)...ובגדול נזהר כי עדיין הם מתחילים, ולדעתי ממתחילים אפשר ללמוד הרבה על עצמך ואפשר לשפר היבטים מסויימים בטכניקה...הרי בסופו של דבר גם מלמידה ומהדרכה למתחילים, אפשר ללמוד הרבה...

להית...

חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 21:58
  NORE NORE אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רוכליצון שמתחילה ב "טוב..."

אני שואל אותך שאלה שיכולה להיות שאלה של אגו, קרה לך פעם שנתקלת במתחיל שהיה לך קושי מסוים להתמודד נגדו בקרבות?
לי קרה כמה פעמים, בקרב חופשי ניצחתי את כולם אבל בקרב עם חוקים יותר מגבילים לא נגד כולם היה לי פשוט ובקרב הפלות למשל גם הפסדתי למתחילים אבל העיקר בשבילי הוא שלמדתי והמשכתי ללמוד, אנשים יקראו ללמידה למידה מטעויות אבל לא טעיתי אני חושב שלא התאמתי לאנשים את הסגנון ואת הטכניקה המתאימה לקרב איתם, אני רוצה שהרמה והאיכות שלי תמיד יהיו הכי גבוהות שאני אתן מעצמי את הכוחות שלי בהתחלה כדי שאני לא אגיע להכרעה בכוחות אחרונים, המורה שלי אמר שאדם לא נשפט כשהוא מגיע רענן, הוא נשפט כשהוא כבר לא יכול יותר כשהוא מגיע לשלב של המאמצים האחרונים ומתמיד חרף כל הקשיים והמכשולים של הרגש והמחשבה אז אתה יכול לראות מה אדם שווה ועד כמה האופי שלו חזק, משתנה בין אדם לאדם אבל עם המחשבה היצירתית של המורה שלי אפשר לראות את המנטליות בכל אחד ואחת, אני הבנתי שצריך גם אופי כדי להמשיך כי אפשר להגיד טוב אני נכנע ולוותר עוד לפני הקרב אבל אז לא ניסיתי ולא השתפרתי, וחשוב לא להיכנס בגישה לקרב, חבר שלי לשיטה נכנס לקרב חופשי בשיטה והוא שבר את המרפק ועכשיו הוא לא יכול ליישר את היד.
הפסקתי לזלזל ביריבים שלי וכל אחד כאילו הוא המורה שלי כשאני נלחם איתו,
והמשמעות היא שעד שאני לא אנצח את המורה שלי
אני לא מספיק מיומן כדי להיות ברמה של לא להתאמץ בקרבות מול חדשים ללא רקע לחימתי,
למדתי את מהות ההפתעות (לטובה ולרעה), את העוצמה ואת ה-"לכלוך" אני מתאים ליריב/ים.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 12-11-2007 בשעה 22:24.
חזרה לפורום
ישן 13-11-2007, 14:19
  NORE NORE אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי omri22 שמתחילה ב "תלוי"

כן יש לי חדשים בחוג ובשיטה שכשאני ניגש אליהם הם בורחים ממני בקרבות אז למדתי להתקיף בריצה,
המעצבן אותי בחדשים הוא שאני מתאמן איתם חלש והם בטוחים שאני בקרב ממש מתאמץ,
למדתי שהדרך היחידה ללמד חדשים היא בפעם הראשונה שאתה מתאמן איתם צריך להתאמן חזק ואז בפעמים הבאות לעבוד חלש ואז אתה שומר על פרופיל נמוך אבל מתחילות להיות שמועות בין התלמידים שעוברות ליותר חדשים שמגיעים שאתה נלחם כמו נמר.
חדשים כשהם מתחילים הם לא יודעים איך קרבות של ותיקים נראים,
כי הותיקים יותר בחוג שלי הם לא נכנעים בקלות ואנחנו עוברים בין הרבה סיטואציות בקרבות עד להכנעה והקרב משתנה מהר מאוד בין עמידה וקרקע בקרבות חופשיים והחדשים לא מבינים את התרגילים שמתבצעים בפנים, הם שולחים מכות מאוד ארוכות בשבילנו הותיקים ואנחנו רואים אותם כמו בחוש העכביש אחרי האימונים שעברנו אבל אתה יודע לפעמים אנחנו מגיעים לאימון פצועים ועייפים וחולים כי אנחנו מתאמנים יותר מהחדשים ואז לפעמים אנחנו רואים את התרגילים שלהם ולא מגיבים כי אנחנו סאטלנים כאלה אז הם חושבים שהם ברמה הטכנית שלנו,
היה לי אתמול קרב נגד 2 ואני כמעט ונרדמתי עד שהגיע לי בעיטה שפגעה בזרבוב ואז התעוררתי והמשכתי (אופי) עשיתי להם הפרד ומשול והם לא עזרו אחד לשני, אחד נח כי הוא היה צריך להתאושש רגע אז הייתי נגד השני ופתאום ההוא שנח קודם הגיע לי מאחורה וידעתי שהוא שם אז חיכיתי שהוא התקרב כדי להפתיע אותו והמורה שלי עבר והוא צעק עלי למה הפניתי גב, וההוא התלהב
(המורה שלי אמר לי לא להפנות גב כדי להראות להם שהם משתפרים כי באמת הם היו לא יעילים במיוחד) ההוא אמר לי כן מסוכן להפנות את הגב הייתי יכול להביא לך מכה לעמוד השדרה והתחיל לחוש את עצמו, אז התעצבנתי אבל שלטתי בעצמי והמשכתי רק הגעתי למסקנה שהייתי צריך לעבוד איתם חזק,
הבעיה היא שכשאני עובד חזק המורה שלי אומר לי להיזהר, לא נגד כל אחד אני מרשה לעצמי לעבוד מאוד חזק ו"מלוכלך" (תחת חוקי הקרבות), יש רק אחד שאני לפעמים מתאמן איתו הכי חזק שלי אבל עדין לא הכי "מלוכלך" והוא המורה שלי, הוא לא מאפשר לי את ההזדמנויות לפעולות "מלוכלכות" בקרבות איתו, ואת חלק מהפעולות הוא לימד אותי אז הוא יודע אותם עוד לפני שאני מבצע , למרות שעדין הוא הרבה יותר חזק ממני והרבה יותר "מלוכלך".

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 13-11-2007 בשעה 14:26.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר