לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2007, 20:52
צלמית המשתמש של Sorrer
  משתמש זכר Sorrer Sorrer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "שאלה על תנאי קבלה לעתודה"

הרבה שאלות? טוב שאתה שואל... אחרים לא שאלו וסבלו יותר...

אתה מתכוון לתוכנית פסגות? (חשמל-פיסיקה). ברקים זה בכלל מכונות וגאמא זה בכלל מודיעין (אין קשר לעתודה)

אם אתה מספיק טוב, אז תקבל כבר גלויה מהעתודה... רבים מקבלים... (אבל לא זוכר, אולי צריך פסיכו לפני זה. אני עשיתי בקיץ שבין יא' ליב')

במה להשקיע? הכל, גם הבגרויות וגם הפסיכומטרי חשובים! אני לא הייתי צריך פסיכומטרי מעל 700 כדי להגיע לחשמל בטכניון בגלל הבגרויות. מצד שני הפסיכומטרי כמובן חשוב ורצוי שיהיה כמה שיותר גבוה. סף תחתון לעתודה 550 (אבל מנסיון היה בחור שקבל 552 וזרקו אותו מכל המדרגות בעתודה ).

ובשביל פסגות (אם אתה רוצה) אז צריך סכם 94 נדמה לי. זה בטכניון. כנס ותמצא באתר של הטכניון את המחשבון של הסכם ותראה מה זה אומר מבחינת פסיכו/בגרויות.(מסלול קשה מאוד והאנשים שם חכמים מאוד).

פסיכוטכני? אאההה? מה זה? אני חושב שמשהו לא נכון פה... פסיכוטכני זה נדמה לי מה שעשו לנו בטירונות שדירגנו מי מתאים לקצונה... בקיצור בשום שלב בעתודה אין פסיכוטכני... אבל יש מבחן פסיכולוגי ב"קינן שפי" שזה דומה למיונים של מודיעין (פסיכולוגי+עבודה בקבוצה).

כמו כן תצטרך לשלוח הרבה טפסים (אבל זה נראה לי ב-יב' כבר): למוסד הלימודי, לעתודה, לקבל מהעתודה אישור ושוב לשלוח למוסד ושוב לעתודה... תהליך מעצבן שבסופו אתה מקבל אישור על תחילת הלימודים שבועיים לפני הסמסטר .

אבל חופשי... אם אתה חושב שזה בשבילך אז תמצא את זה דיי מהנה (וגם יש המון חומר על העתודה ברשת, ובפורום זה בפרט, תפעיל חיפוש)

אה כן: אם יש לך צו ראשון עוד מעט, אז תגיד בראיון האישי שאתה מעוניין בעתודה... הם כותבים את זה ויכול להיות שזה יחסוך לך פניות יותר מאוחרות... וגם צריך פרופיל לקצונה (שזה נדמה לי כל פרופיל שהוא לא עם סעיף נפשי, אבל פה אני לא יכול לפרט, קיבלתי 97 וזהו)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Sorrer בתאריך 13-11-2007 בשעה 20:56.
חזרה לפורום
ישן 13-11-2007, 21:17
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
סכם 94? זה די גבוה הייתי אומר :)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sorrer שמתחילה ב "הרבה שאלות? טוב שאתה שואל......"

טוב, נצטרץ לעבוד קצת..
ציטוט:
אני עשיתי בקיץ שבין יא' ליב'

אם אני לא טועה, אני אמור לעשות פסיכומטרי בנובמבר 08 או מתישהו בתחילת הלימודים ולא בחופש הגדול

ציטוט:
תה מתכוון לתוכנית פסגות? (חשמל-פיסיקה). ברקים זה בכלל מכונות וגאמא זה בכלל מודיעין (אין קשר לעתודה)

תוכנית פסגות זה אכן מה שהתכוונתי אליו. גאמא זו חלופה לעתודה, אם אצטרך את זה :S

ציטוט:
סיכוטכני? אאההה? מה זה? אני חושב שמשהו לא נכון פה... פסיכוטכני זה נדמה לי מה שעשו לנו בטירונות שדירגנו מי מתאים לקצונה... בקיצור בשום שלב בעתודה אין פסיכוטכני... אבל יש מבחן פסיכולוגי ב"קינן שפי" שזה דומה למיונים של מודיעין (פסיכולוגי+עבודה בקבוצה).

פסיכוטכני זה מה שאני עושה בצו הראשון, מבחן שאמור להיות מדד נוסף לקביעת הקב"א.
השאלה שלי היא עד כמה זה משפיע על הקביעה שאני מתאים לעתודה או לא.
קישור לויקיפדיה

ציטוט:
כמו כן תצטרך לשלוח הרבה טפסים (אבל זה נראה לי ב-יב' כבר): למוסד הלימודי, לעתודה, לקבל מהעתודה אישור ושוב לשלוח למוסד ושוב לעתודה... תהליך מעצבן שבסופו אתה מקבל אישור על תחילת הלימודים שבועיים לפני הסמסטר .

יש מישהו שאמור להסביר לי מה לעשות או מה לשלוח ולמי? מאיפה אני אמור לדעת את זה...?

שוב תודה

חזרה לפורום
ישן 13-11-2007, 22:27
צלמית המשתמש של Sorrer

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "סכם 94? זה די גבוה הייתי אומר :)"

טוב, סליחה על השיכחה לגבי צו ראשון. אכן ישנו מבחן שנקרא פסיכוטכני (ששמו זהה לשם של השאלון שממלאים בטירונות ) ובו אתה תצטרך לענות על שאלות במתמטיקה, הבנת הנקרא ועוד כל מני נושאים... אני לא יכול לתת פרטים (כי אני לא יודע) אבל עד כמה שאני מבין המבחן קובע את הקב"א והקב"א קובע לאילו מסלולים אתה יכול להתמיין (איזה מסלול מתאים לקבוצת האיכות שלך). כדי להתמיין למודיעין (ובתוך זה כמובן גאמא) צריך קב"א מעל 52 אם אני לא טועה (או 54, אבל זה בהנחה ש56 זה מקסימלי, לא זוכר).
בכל מקרה לא מדובר בבחינה קשה ואין ממש מה ללמוד (אולי לפתור תרגילי חילוק בלי מחשבון ) אני הייתי די גרוע לדעתי בחלק של המתמטיקה ועדיין התמיינתי למודיעין ועתודה... רק לא לתלפיות.

די קשה להתקבל לגאמא... אני לא עברתי, אבל מצד שני אני גם לא יודע לכתוב תוכנות עבור לינוקס אז לא נורא.

לפסיכומטרי יש מספר מועדים והאחרון עבורך אמור להיות באפריל 09. אבל תזכור שאולי תרצה לשפר ושאי אפשר לגשת לשני מועדים רצוף. אז אם לוקחים קורס פסיכו (וממש כדאי, אחרת לא עוברים) בקיץ. ניגשים באוקטובר פעם ראשונה ואז יש אופציה לשפר אם הציון לא מספיק טוב. (לא בטוח אם 2 מועדים נוספים או אחד).

ובעיקרון אתה אמור לקבל חוברת מהעתודה (שוב, תלוי בקב"א) שתסביר לך לאן לשלוח את הטפסים. אם אתה זכאי להיות בתוכנית עתידים אז עוד יותר טוב (וגם יותר טפסים לשלוח). בכל מקרה מקבלים הרבה דואר, יש הרבה הסברים אבל עדיין זה תהליך מייגע ובירוקרטי. רצוי להעזר במישהו שעבר את זה.

ועצה שכדאי שתזכור: מי שמבקש חשמל (לא משנה באיזו עדיפות) יקבל חשמל
ובכלל נדמה לי שכל התהליך מוסבר וחלקו אפילו מועבר באתר עולים על מדים של צה"ל.

חזרה לפורום
ישן 14-11-2007, 20:36

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sorrer שמתחילה ב "טוב, סליחה על השיכחה לגבי צו..."

ציטוט:

טוב, סליחה על השיכחה לגבי צו ראשון. אכן ישנו מבחן שנקרא פסיכוטכני (ששמו זהה לשם של השאלון שממלאים בטירונות ) ובו אתה תצטרך לענות על שאלות במתמטיקה, הבנת הנקרא ועוד כל מני נושאים... אני לא יכול לתת פרטים (כי אני לא יודע) אבל עד כמה שאני מבין המבחן קובע את הקב"א והקב"א קובע לאילו מסלולים אתה יכול להתמיין (איזה מסלול מתאים לקבוצת האיכות שלך). כדי להתמיין למודיעין (ובתוך זה כמובן גאמא) צריך קב"א מעל 52 אם אני לא טועה (או 54, אבל זה בהנחה ש56 זה מקסימלי, לא זוכר).
בכל מקרה לא מדובר בבחינה קשה ואין ממש מה ללמוד (אולי לפתור תרגילי חילוק בלי מחשבון ) אני הייתי די גרוע לדעתי בחלק של המתמטיקה ועדיין התמיינתי למודיעין ועתודה... רק לא לתלפיות.

תודה

ציטוט:

די קשה להתקבל לגאמא... אני לא עברתי, אבל מצד שני אני גם לא יודע לכתוב תוכנות עבור לינוקס אז לא נורא.

תוכנות עבור לינוקס? אני אכן במגמת מחשבים בבצפר והבנתי שיש צורך בידע מוקדם כדי להתקבל לשם אבל ידע מוקדם בלינוקס, כלומר יוניקס, לא שמעתי שיש צורך
אחפש קישורים בנושא..

ציטוט:
לפסיכומטרי יש מספר מועדים והאחרון עבורך אמור להיות באפריל 09. אבל תזכור שאולי תרצה לשפר ושאי אפשר לגשת לשני מועדים רצוף. אז אם לוקחים קורס פסיכו (וממש כדאי, אחרת לא עוברים) בקיץ. ניגשים באוקטובר פעם ראשונה ואז יש אופציה לשפר אם הציון לא מספיק טוב. (לא בטוח אם 2 מועדים נוספים או אחד).

לפי הבנתי אני אכן אמור לעשות באוקטובר, ואז יהיה לי גם אפשרות לשיפור (מועד נוסף).
מתי אני אמור בכלל להתחיל ללמוד לזה? (כלומר לקחת קורס)

ציטוט:

ובעיקרון אתה אמור לקבל חוברת מהעתודה (שוב, תלוי בקב"א) שתסביר לך לאן לשלוח את הטפסים. אם אתה זכאי להיות בתוכנית עתידים אז עוד יותר טוב (וגם יותר טפסים לשלוח). בכל מקרה מקבלים הרבה דואר, יש הרבה הסברים אבל עדיין זה תהליך מייגע ובירוקרטי. רצוי להעזר במישהו שעבר את זה.

יש לי מישהו במשפחה שכן היה בעתידים ועכשיו בקבע, אז אוכל להעזר בו.
אבל, לעתידים אני לא אתקבל מסיבה די מעצבנת:
קרית ביאליק (מקום מגורי) לא נכלל ברשימה של הישובים בפריפריה, אך קרית ים שנמצאת במרחק של כמה ק"מ בודדים כן נכללת ברשימה.

ציטוט:

ועצה שכדאי שתזכור: מי שמבקש חשמל (לא משנה באיזו עדיפות) יקבל חשמל

לא הבנתי אותך...

חזרה לפורום
ישן 14-11-2007, 23:44
צלמית המשתמש של Sorrer

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE] טוב, סליחה על..."

קריית ביאליק לא? וקריית ים דווקא כן... אין מה לעשות ככה זה.(אגב יש לי כמה חבר'ה איתי שהם מקריית ים... ועתידים)

את הקורס בדרך כלל עושים בתיכון (קידום תיכון ודומיו), שזה קורס בסגנון כיתה וכו'. אבל זה דורש הענות של הרבה תלמידים (אחרת לא יפתחו) בכל מקרה צריך לברר בחברות השונות מתי מתחילים קורסים. אם הקורס מתחיל בקיץ (יולי-אוג') אז הוא יסתיים ממש לפני הבחינה באוקטובר.

לגבי ההערה האחרונה... הצבא זקוק להרבה מהנדסי חשמל (בטכניון חצי מהפקולטה עתודאים). לכן כל מי שיסמן בהעדפות שלו חשמל יגיע לחשמל, זה כל. (אבל לא מדובר בפסגות או תוכניות אחרות). זה נכון גם לעוד כמה מסלולים...

אהה ולגבי גאמא ולינוקס... לי זכור שביקשו שאפרט את כל הידע שלי במחשבים וביניהם הופיעו גם LINUX וכו'... (אני למדתי 10 יח"ל מחשבים בתיכון ולא התקבלתי, הידע הנדרש בגאמא הוא הרבה מעבר לתיכוני).

עוד דבר קטן. רשמת שאתה רוצה פסגות אז שתדע: מדובר במסלול הכי קשה שיש בעתודה האקדמאית (אם לא סופרים את תלפיות). מעטים מתקבלים ונדרש סכם 94 (לפי הטכניון) כמו כן הדרישות של העתודה זה ממוצע 85 ומעלה בכל סמסטר, דרישות שקשה לספק, גם למוצלחים ביותר. אז אם אתה הולך לפסגות, אתה אמור להיות לא סתם חכם (ותאמין לי בתיכון אין מדד לזה) צריך להיות בחזקת גאון (מצטער שאני נשמע כאילו אני מנסה להפחיד אבל יש אנשים רבים שבאים עם ציפיות גבוהות ונופלים, זה כואב ולא נעים).

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י Sorrer בתאריך 14-11-2007 בשעה 23:56.
חזרה לפורום
ישן 15-11-2007, 12:39

...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sorrer שמתחילה ב "קריית ביאליק לא? וקריית ים..."

ציטוט:

לגבי ההערה האחרונה... הצבא זקוק להרבה מהנדסי חשמל (בטכניון חצי מהפקולטה עתודאים). לכן כל מי שיסמן בהעדפות שלו חשמל יגיע לחשמל, זה כל. (אבל לא מדובר בפסגות או תוכניות אחרות). זה נכון גם לעוד כמה מסלולים...

חשמל נטו? אתה מתכוון להנדסת חשמל? נראה די נחמד, ואני די מתעניין בכל הקטע של רשתות מחשבים.

ציטוט:

אהה ולגבי גאמא ולינוקס... לי זכור שביקשו שאפרט את כל הידע שלי במחשבים וביניהם הופיעו גם LINUX וכו'... (אני למדתי 10 יח"ל מחשבים בתיכון ולא התקבלתי, הידע הנדרש בגאמא הוא הרבה מעבר לתיכוני).

ידע מעבר לתיכוני יש לי (ידע כללי), לא יודע אם זה מספיק.. את כל הקטע של הרקורסיה והמבני נתונים אני לא יודע (יש עכשיו שביתה וככל הנראה נעשה בגרות [פסקל ואסמבלר] בשנה הבאה)
1. C אני לא יודע כ"כ טוב (רק את התחביר),
2. PASCAL די טוב, וכמו שאמרתי חוץ מהרקורסיה ומבני הנתונים כי את זה עוד לא למדנו,
3. אסמבלר אני יעשה בגרות שנה הבאה (השנה יש שביתה ולא התחלנו אפילו את הפקודות. עשינו רק את הייצוג הבינארי, הHEXA, האוקטלי והBCD),
4. JAVA בסוף י"ב אני יעשה פרוייקט גמר אז אני די בטוח שאדע את זה כמו שצריך עד אז (למרות שיש צורך במבני נתונים).

SQL לדוגמה אני לא יודע, אבל אני יכול ללמוד.

אגב, בגאמא וממר"ם (בסמ"ח או ממ"ס, אני כבר לא יודע) חותמים קבע? משכורת טובה?

ציטוט:
עוד דבר קטן. רשמת שאתה רוצה פסגות אז שתדע: מדובר במסלול הכי קשה שיש בעתודה האקדמאית (אם לא סופרים את תלפיות). מעטים מתקבלים ונדרש סכם 94 (לפי הטכניון) כמו כן הדרישות של העתודה זה ממוצע 85 ומעלה בכל סמסטר, דרישות שקשה לספק, גם למוצלחים ביותר. אז אם אתה הולך לפסגות, אתה אמור להיות לא סתם חכם (ותאמין לי בתיכון אין מדד לזה) צריך להיות בחזקת גאון (מצטער שאני נשמע כאילו אני מנסה להפחיד אבל יש אנשים רבים שבאים עם ציפיות גבוהות ונופלים, זה כואב ולא נעים).

עוד סיבה שבגללה אני די יורד מהעניין. פיזיקה זה נחמד, אבל לא מעבר :S

ציטוט:
בהצלחה.

תודה

חזרה לפורום
ישן 16-11-2007, 00:12
צלמית המשתמש של Sorrer

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
חשמל נטו? אתה מתכוון להנדסת חשמל? נראה די נחמד, ואני די מתעניין בכל הקטע של רשתות מחשבים.
אכן הנדסת חשמל, לגבי מה הם בדיוק רוצים אני לא יודע וכרגע אני לא זוכר האם רשתות מחשבים לומדים אצלנו בפקולטה. אבל הנדסת חשמל זה קשור הרבה למחשבים וכל הקטע של האינטרנט (מבחינת טכנולוגיה) זה הנדסת חשמל.

ידע מעבר לתיכוני יש לי (ידע כללי), לא יודע אם זה מספיק.. את כל הקטע של הרקורסיה והמבני נתונים אני לא יודע (יש עכשיו שביתה וככל הנראה נעשה בגרות [פסקל ואסמבלר] בשנה הבאה)
1. C אני לא יודע כ"כ טוב (רק את התחביר),
2. PASCAL די טוב, וכמו שאמרתי חוץ מהרקורסיה ומבני הנתונים כי את זה עוד לא למדנו,
3. אסמבלר אני יעשה בגרות שנה הבאה (השנה יש שביתה ולא התחלנו אפילו את הפקודות. עשינו רק את הייצוג הבינארי, הHEXA, האוקטלי והBCD),
4. JAVA בסוף י"ב אני יעשה פרוייקט גמר אז אני די בטוח שאדע את זה כמו שצריך עד אז (למרות שיש צורך במבני נתונים).
האמת שמה שאתה יודע זה רק טיפה יותר ממה שידעתי בגילך (חוץ משפת C, אבל דווקא ידעתי רקורסיה ) בכל מקרה קשה לי לומר משהו על גאמא כי אני לקחתי יותר ברצינות את פרויקט שחקים כחלופה לעתודה והוא נראה לי יותר מעניין.

SQL לדוגמה אני לא יודע, אבל אני יכול ללמוד.

אגב, בגאמא וממר"ם (בסמ"ח או ממ"ס, אני כבר לא יודע) חותמים קבע? משכורת טובה?
אכן חותמים קבע (בטוח רק לגבי ממר"מ אבל גם גאמא נראה לי) לא ידוע לי על משכורות (דחיתי את ממר"מ על הסף כי העדפתי עתודה-רציתי תואר). בכל מקרה אני מכיר סטודנטים יוצאי ממר"מ- פשוט זה כבר לא מספיק כדי לעבוד בתעשייה...
עוד סיבה שבגללה אני די יורד מהעניין. פיזיקה זה נחמד, אבל לא מעבר :S
בחירה נבונה, הנדסת חשמל זה מספיק (הפקולטה הכי הורסת בטכניון, ולא במובן הטוב) אבל התואר מספק, משכורות לבוגרי תואר ראשון בסביבות 20 אלף ש"ח (לא מתחייב )

תודה
אין בעד מה, אנחנו בשביתה, אז אין הרבה מה לעשות

חזרה לפורום
ישן 16-11-2007, 15:18

...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Sorrer שמתחילה ב "[QUOTE=hzhz]חשמל נטו? אתה..."

אוקי, מצאתי באתר של חיל החימוש כמה מסלולים נחמדים:
יש לך קישורים עם עוד מסלולים או שאלה כולם?
  1. אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה
  2. חשמל
  3. מחשבים ותוכנה
אני יותר נוטה לכוון של "אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה" כיוון שזה הכי מעניין מהאפשרויות שם..
ציטוט:
· אלקטרוניקה ספרתית וחומרה מתקדמת.
· עיבוד תמונה, עקיבה ואלגוריתמים.
· אלקטרוניקה ומיקרו - מחשבים (מעבדים, תקשורת ותוכנה).
· דחיסת וידיאו / קול.
· מקורות כוח (סוללות תרמיות וליתיום).
· הדמאה תרמית ומטריצות בוהות.
· פיזיקה של גלאים ולייזר.
· אופטיקה בתחום הנראה והאינפרא אדום.

חשמל זה יותר בקטע של "אשכרה" חשמל. זה לא חשמל ואלקטרוניקה לפי מה שראיתי.
ציטוט:
· אלקטרוניקה אנלוגית וספרתית.
· זרם חזק.
· מערכות חשמל 220 וולט.
· מערכות חשמל תלת-פאזיות.
· אנרגיה סולרית.
· בקרה, פיקוד ובקרה.
· גנרציה, סנכרון והחלפה שקטה.

מחשבים ותוכנה כן משלב רשתות אבל זה תחום סגור כזה, ולהתקע רק ברשתות מחשבים כמו הצפנות נתונים ופרוטוקולים למיניהם זה לא מעניין כ"כ..
ציטוט:

· מתודולוגיות פיתוח תוכנה מתקדמות: גישת OOAD, שיטות
Watersluice, הגרסאות, OMT ,Booch ,WinWin,
RUP ,ROPES.
· מערכות הפעלה: חקר ביצועים של מערכות ההפעלה החדשות
בתחומים: ניהול תהליכים, שיטות לתזמון ה-CPU, טיב טיפול
במצבי הקיפאון, ניהול הזיכרון ראשי ומשני, שיטות לניהול
הזיכרון הווירטואלי, שיטות ניהול מערכת הקבצים, שיטות
ההגנה, מערכות הפעלה לזמן אמת.
· רשתות תקשורת: רשתות מסוג LAN ו-WAN, ערוצי כבלים,
רדיו, IR וסיב אופטי, תקנים ופרוטוקולים לתקשורת מחשבים
ISO ,IEEE ,Ethernet ,Token Ring ,FDDI ,TCP/IP,
SNA ,GOSIP ,DNA.
· מערכות משובצות מחשב: ארכיטקטורה, מעבדים משובצים,
התקני קצה, זיכרונות, גרפיקה, תקני IDE, PCI, AGP ועוד.
· מערכות מבוזרות: תצורה, תקשורת, מערכות הפעלה, שיתוף
מידע מבוזר, מערכות קבצים מבוזרות.
· בדיקות תוכנה: חקר ובדיקות תוכנה מתקדמות.

השאלה שלי היא:
לדעתך, יש ביקוש בשוק לנושא ה"אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה"? יש בכלל עבודה בנושא, או שזה רק מיועד לתעשייה הצבאית?

עריכה:
WTF?! האתר שלהם נפל..

חזרה לפורום
ישן 16-11-2007, 17:42
צלמית המשתמש של Sorrer

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
אוקי, מצאתי באתר של חיל החימוש כמה מסלולים נחמדים:
יש לך קישורים עם עוד מסלולים או שאלה כולם?

1. אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה
  2. חשמל
  3. מחשבים ותוכנה
אני יותר נוטה לכוון של "אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה" כיוון שזה הכי מעניין מהאפשרויות שם..
לדעתי אתה קצת ממהר, תתקבל, תלמד שנה ראשונה, תראה מה מעניין אותך... אני אישית כבר שנה שנייה ועדיין לא סגור על מה אני הולך... ולא הייתי מסתכל רק על חיל החימוש... חשמל מגיעים לכל החילות. גם הירוקים וגם ים/אוויר. ומגוון התפקידים רחב.

חשמל זה יותר בקטע של "אשכרה" חשמל. זה לא חשמל ואלקטרוניקה לפי מה שראיתי.
חשמל זה לא חשמלאות. הנדסת חשמל היא תחום רחב מאוד ודינמי מאוד. כמו שמהנדס מכונות לא בונה מכונות שתייה אלא יכול להתמחות ברובוטיקה כך גם הנדסת חשמל זה תחום רחב. בוא נגיד שמי שחושב שבוגרי חשמל הולכים לחברת החשמל לא מצטיין באייקיו גבוהה.
מחשבים ותוכנה כן משלב רשתות אבל זה תחום סגור כזה, ולהתקע רק ברשתות מחשבים כמו הצפנות נתונים ופרוטוקולים למיניהם זה לא מעניין כ"כ..
שוב, אף אחד לא יחייב אותך לבחור את זה ישר. אתה הולך לפקולטה להנדסת חשמל... תחליט אחר כך (ממש קשה להחליט, בגילך לדעתי זה מוקדם מידי)
השאלה שלי היא:
לדעתך, יש ביקוש בשוק לנושא ה"אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה"? יש בכלל עבודה בנושא, או שזה רק מיועד לתעשייה הצבאית?
רק לפי הרשימה של הנושאים בהם עוסקים באלקטרו-אפוטיקה אני מאמין שיש ביקוש למקצוע הזה. (אבל שוב ראה את התשובה שלי למעלה... יש לך עוד זמן, זה לא רלוונטי עבורך לפחות עד השנה השנייה או השלישית בלימודים)
עריכה:
WTF?! האתר שלהם נפל..

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר