לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2007, 23:56
  moco10 moco10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.07
תגובה מאוד איטית לאתרים עם פורטים חריגים דרך ברק

אני מחובר דרך ברק. יש לי תופעה מוזרה, שלאחר ניסיונות רבים עם אנשים שמחוברים דרך ברק ודרך הספקים האחרים איפינתי כדלהלן:

משתמשי ברק:
  • כשפונים לאתרים בפורט 80 (הרגיל) ו8080 , יש תגובה תקינה.
  • כשפונים לשרתים שמשרתים דרך 7979 או 8888, התגובה איטית בצורה קיצונית, לעיתים קרובות עד כדי timeout של הדפדפן.
משתמשים של Smile או 014 - אין שום בעיה.

הפורטים הנ"ל הם היחידים שניסיתי, כך שייתכן והבעיה בברק מקיפה עוד פורטים רבים אחרים.

תמיכת ברק טענו שלא יכול להיות משהו שתלוי בפורטים. קיבלתי את זה כי זה היה לפני הבדיקות הרחבות שעשיתי אך עכשיו אני משוכנע 100% שזה כך.

האם יש מישהו שיכול לנחש מה הבעיה כדי שאצליח להתקדם עם התמיכה שם לפתרון?
האם מישהו מכיר שם מישהו טכני שיבין בזה ?
אגב, הגעתי שם למה שהם קוראים "תומך בכיר".

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2007, 04:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moco10 שמתחילה ב "תגובה מאוד איטית לאתרים עם פורטים חריגים דרך ברק"

מסייג את דברי: כל מה שנאמר כאן הוא לכאורה, ואינו בהכרח נכון. אין להסתמך על דברי כאמת מוחלטת ויש לבדוק את הדברים לבד....

היית יכול פשוט לשאול פה / לחפש בפורום. על פניו, ברק מתעדפים תעבורה בפורטים של HTTP על פני כל תעבורה אחרת. מה שאומר שכשהקווים שלהם סתומים (מצב שכנראה נכון רוב שעות היממה) - הפורטים של HTTP יקבלו עדיפות על הפורטים שהם לא. כלומר אם יש מספיק תעבורת HTTP שרצה, כל תעבורה אחרת, פשוט לא תהיה לה הזדמנות לעבור על הקווים (timeout). כשהקווים עמוסים לקראת סתומים לגמרי, תרגיש באיטיות, כי מנגנון השליחה מחדש של TCP יצליח בסופו של דבר לדחוף את הפאקט שהוא מנסה לשלוח בזמנים שבהם הקווים התפנו קצת.

כל מה שאני אומר לעיל - מניסוי וטעייה/תהייה/תעייה. חברת ברק הכחישה מאז ומעולם את העובדה שהם מבצעים משהו כזה. ישנן עדויות כאן בפורום של אנשים שהצליחו לשכנע אותם לעבור לטווח כתובות IP שהם לא עושים עליו את התיעדוף הזה (בלי שהם מודים בזה שהם עושים אותו...) - ואז הבעייה נעלמה והמהירות נהייתה טובה...

לא ניתן להוכיח שהם אכן עושים את מה שאמרתי לעיל, משום שאין לך שליטה על ציוד התקשורת שלהם, ורק הם יודעים מה הם עושים. כל שאפשר לעשות הוא להסתכל על מבחן התוצאה, ולהשוות אותו עם ידע ברשתות תקשורת, ולהסיק לבד מסקנה (שאולי נכונה, ואולי לא...) לגבי הגורמים למה שרואים במבחן התוצאה. לדעתי האישית, זה נראה כמו נסיון להשאיר את הקווים קטנים יותר, לגבות מחיר רגיל, לומר ללקוחות שהם סתם מקשקשים, ובסופו של דבר, להראות רווחים נאים יותר בסוף השנה עבור המשקיעים. (כשר אבל מסריח. אני בכלל לא בטוח שיש לי בעייה עם זה שהם עושים את זה. ייתכן מאוד שזו זכותם המלאה, ויש צדקנים שיגידו שזה אפילו טוב, כי המטרה היא הרי לחסום תעבורת P2P - אבל גם במקרה הזה - למה לא להגיד ללקוח את זה - שידע שזו מדיניות החברה - נכן שהוא ירצה לעבור למתחרה שלא עושה את זה - אבל זה בעייה שלכם שהחלטתם שזה מה שאתם עושים - הלקוח יבין בסופו של דבר מי האשם בסיפור - ולקוחות נוטים לא לחזור אל נותן שירות ששיקר להם / מרר להם את החיים... כך שאני באמת לא מבין את הקונספט של לבצע הגבלה ולהכחיש שהיא קיימת - ההגבלה עצמה פוגעת בחברה - והשקר פוגע בחברה לטווח ארוך. ושוב אני מזכיר ואומר - יכול להיות מאוד שהכל עורבא פרח, ושכל מה שהמתלוננים כותבים כאן בפורומים - זה בכלל עובדים של חברות מתחרות. יכול להיות מאוד. אני כן יכול להעיד שאני באופן אישי ראיתי את הבעייה הזאת במו עיני... אבל אני מקרה אחד, ואין להשליך מכך.)

עובדה אחת שכן בטוחה - כל מי שסיפר על בעייה כזו כאן בפורום, ועזב את ברק לטובת בזק בינלאומי, נעלמה הבעייה שלו - למרות שברק טענו שהבעייה במחשב/במודם/בקו/בכל דבר אחר שהוא לא הם... הבעייה היא שבדיוק השבוע התפרסמה הודעה בפורום של מישהו בבזק בינלאומי שמראה (אלא אם כן זו תקלה זמנית) - לפחות לכאורה - שאולי גם הם מתחילים לנקוט בטקטיקה דומה, מה שיהיה די עצוב אם זה נכון, כי זה אומר שכבר כל הספקים בארץ עושים את זה (זו התוצאה העגומה של שוק פתוח שהפך לטריפל-פול בגלל אוזלת ידו של הממונה על ההגבלים העסקיים - כמו שחברות הסלולר מתאמות מחירים וטקטיקה - עכשיו קורה גם באינטרנט הישראלי)...

ישן 14-11-2007, 18:10
  moco10 moco10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מסייג את דברי: כל מה שנאמר..."

תודה,
אתה כבר לא צריך לסייג את דבריך.
אחרי התרוצצות טלפונית בברק ולאחר שהודעתי על ניתוק וביקשתי וויתור על מחויבות, הגעתי לאיש טכני בכיר שהודה בנושא, אישר לקשרי לקוחות שאין כרגע פתרון (בעתיד כמובן יהיה) והם ויתרו לי על המחויבות.
ההסבר הטכני קשור לשרתים בחו"ל שאיתם ברק קשורה. זה נאמר לי בסגנון "זה לא אנחנו, זה הם".
המכירות שם הציעו לי לעבור לנטויז'ן, כלומר אותה חברה עסקית, אבל חיבור דרך שרתים אחרים. הם לא הסכימו לעשות זאת בסכום ששילמתי לחודש (25) , אלא ביקשו תוספת. עדיף לי כבר לעבור לחברה אחרת ואף לשלם קצת פחות, אם כי יותר מה 25.
לגיטימי, אגב, לתת רמות שירות שונות במחירים שונים, אך פה הייתה הסתרת מידע שגרמה לי בזבוב זמן רב במשך החודש האחרון.
ישן 21-11-2007, 09:33
  moco10 moco10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי RiU שמתחילה ב "ברמת העיקרון אני לא חושב שזה..."

כנראה לא קראת את התגובה האחרונה שלי.
זה כבר לא עיניין של ניחוש, ברק עושים זאת.
רק בזכות זה שמישהו שם למעלה הודה בזה ואמר שאיו לו פתרון כרגע (חוץ מהפתרון לתעדף לי אישית פורט מסוים) הם גם נאלצו לשחרר אותי תוך ויתור על המחויבות שלי בתוכנית.
עברתי ל014 ושם אין בכלל את הבעיה.

למען הדיוק, לא דובר פה על חסימת P2P, איני יודע זאת, למרות שאני מנחש שזה הנפח הגדול שהפריע, לא התעבורה הקטנטנה שלי.
שנית, לא דובר על חסימה, זה אתה אמרת, אלא רק על תעדוף שלילי.
מבחינה מעשית זה לא כל כך משנה אם זה חסימה או תעדוף.
התוצאה הסופית: אתה גולש לאיזה אתר, למרות שהדף החוזר קטן, זה לוקח כל כך הרבה זמן עד שהדפדפן מודיע על timeout. את המידע אתה לא רואה. אז מה איפת לך אם הם חסמו או רק נתנו עדיפות נמוכה?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר