לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2007, 13:42
  עדו רז עדו רז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
או.קי ירדת ברמה אבל...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "אם כך תרשה לי להסביר לך איך זה נראה מהצד הנפגע."

אנחנו לא מדברים על משהוא פרטי אלא מיתוס מעצב דור או עם.וככזה יש להתייחס אליו. לגבי טענתך שעכשיו תפסו את צביקה אז כמו שכתב YGH קודם תוכיח לפני שאתה שובר , אבל עוד לפני זה תבדוק מה זה נותן לך (כעם , כקבוצה) ששברת ואם יש לזה ערך מוסף ונניח אפילו שתוכיח שצביקה השמיד רק 5 טנקים ולא 20 אז מה.לפעמים סיפורים ומיתוסים באים על מנת לתת מוסר השכל ודרך התנהגות שמצופה ממך במידה ותיקלע לסיטואציה דומה.כגון הסיפור על סן-סימון שמפקד הכח אמר (או שלא...-כך מספרים בכל אופן) לחייליו רגע לפני שנשברו "חכו עוד קצת ,גם לאויב קשה ואם נחזיק מעמד עוד קצת הוא ישבר לפנינו" (לא ציטוט מדויק - אלא רוח הדברים) ואכן האויב נשבר קודם נסוג והכח הישראלי ניצל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2007, 19:18
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כשיורד גשם עלינו הוא יורד גם על האויב
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "על המשפט הזה מבוססת האמרה..."

את המשפט הזה אמר בני מרש"ק - הפוליטרוק המיתולוגי [ו'אבא של'] בכדי לעודד את הלוחמים.

מתוך ראיון עם ברטוב שעסק ב'דדו' ב'הארץ':

"קרבות ירושלים בתש"ח שקעו בנפשו כטראומות ומשקלן חזר והופיע בכל שעת משבר, וזה כולל את הרגעים הנוראיים במלחמת יום הכיפורים. הקרב על מנזר סן סימון, שבמערב שכונת הקטמונים, נהפך לו לסמל. המנזר שחלש על דרום ירושלים מנה עשרות לוחמים ערבים חמושים היטב. הניסיון הראשון לכבוש את המנזר נכשל בליל ה-29 באפריל, ואילו הקרב השני, שדדו לקח בו חלק, נמשך 16 שעות של לחימה רצופה. בשלב כלשהו, כאשר כבר כבשו את המנזר אך הפכו להיות נצורים בתוכו, וההכרעה היתה על חודו של תער והפלמ"ח איבד המון לוחמים, הם שקלו לסגת ולא ידעו מה לעשות עם הפצועים קשה. דדו החליט להישאר עם הפצועים ולפוצץ את הבניין עם כולם. המתנגד החריף לנסיגה מן המנזר היה בני מרשק, שחזר וציטט את יצחק שדה: 'כאשר יורד גשם ואתה נרטב עד לשד עצמותיך, זכור - הגשם יורד גם על האויב'. כלומר, מחזיק מעמד זה שמחזיק דקה יותר מהצד השני. דדו זכר את המשפט הזה מאותו רגע של נסיגה והתקפלות ומאז, ברגעים הכי קודרים ובכל שעת משבר, הוא חזר על המשפט הזה, והוא מופיע בקלטות מבור המלחמה. משפט המעיד על תכונת הבולדוגיות שהיתה בו".

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 14-11-2007 בשעה 19:24.
ישן 14-11-2007, 23:11
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
כבר פעם שניה קורה לי הדבר הזה ב"פרש"...(מצוטט את המצוטט)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "[QUOTE=עדו רז]ובר-כוכבא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גראדיאנט
מעולם לא נטען שבר כוכבא רכב על אריה. לוין קיפניס המציא זאת, והכניס זאת לשירו המפורסם.

דווקא שאול טשרניחובסקי הוא זה שכתב את השיר:

"שמאלו שלח ברעמת לביא, ואת ימינו אל ההר, על אזרועו עוד יצלצל, שריד אזיקיו - כבלי צר. דהרות אימה, דהרות לביא, כולו רוחץ בגלי ריר; מני קרקס של קיסריה, נישא ביתרה העיר". לוין קיפניס בסה"כ עיבד את השיר מחדש(והוא בכלל היה מיועד לילדים לידיעתך)

נקווה שנסיים ת העניין פה :-)

אין לי כוח להתחיל לצוטט אותך או עוד מישהו כמה עשרות פעמים(ראה האשכול הקודם על הט.ק.ק/ר.ק.ק מלבנון)

רק נקווה שטל ענבר לא ינחת עלינו פתאום :-) :-)

המשך לילה טוב...

ישן 14-11-2007, 09:26
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
טענה ותיקה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב ""כח צביקה" - חטיבה 188 - מיתוס שקרי?"

של אל"מ (מיל.) אמנון שרון.
אני הייתי אומר, במקרה הזה, וכיוון שהביקורת על הסיפור איננה מגובה בראיות יותר מהסיפור עצמו, וכנראה להיפך:
אין טעם לנסות ולנפץ מיתוס אם אין לך ראיות טובות שהוא לא נכון.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 14-11-2007, 16:07
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
שיעור בהיסטוריוגרפיה פוסט-מודרנית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב ""כח צביקה" - חטיבה 188 - מיתוס שקרי?"

רבותי, חברים יקרים:
תרגיעו!

משאלה שהתחילה בתור "אח של חבר של בן של החתול של השכנה שלי שמע ש..." כבר הפכתם את גיבור ישראל, רס"ן מיל. גרינגולד, לשקרן כפייתי שנבנה ממותם של אחרים. עוד מעט נשמע כאן שהוא גם ביים את הפציעה שלו במלחמה ומקבל אחוזי נכות שלא כדין...

אני מבקש לקבוע (ברוח הימים האלה ): לא היו דברים מעולם! עד שלא יקום אדם ויוכיח, חד משמעית, שכל הסיפור בשקר יסודו, אני מסרב לקבל ולו שביב של פגיעה בשמם הטוב של הלוחמים המעורבים בדבר.

אני ממליץ לכולנו לאמץ את הגישה הזו - אחרת נמצא את עצמנו במלכודת הפוסט-מודרנית המוכרת, לפיה "האמת כנראה אי שם באמצע" (כן, אני יודע שע"פ הפוסט-מודרניזם אין "אמת". רק שרוב המתהדרים בתואר "פוסט מודרנים" כנראה שלא...).

http://www.baking.co.il

ישן 14-11-2007, 17:12
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05

כותרת מבישה ורעיון לא פחות מביש. איני משוכנע שפותח האשכול המסתתר מאחורי מקלדתו נאלץ אי פעם לעמוד במצבים בהם עמדו אחי, שריונאי 1973 ביומיים הראשונים למלחמת יום כיפור. לא אדע מאין הרהבת עז להפריח נפיחה זו של בן של מישהו אלמוני, שהינה שמועה מפי השמועה, ולהפיצה בפורום זה תוך הטלת דופי, שימוש במילה הנועלת "שקרי", כאילו ידע בדוק בפיך. אנא של נעליך מעל רגליך קודם שאתה פותח במילים כה גבוהות.
לידיעתך-שתי דיוזיות העילית שפרצו בגזרת נפח לא נעצרו מעצמן. היו שם מעטי מעט שנלחמו בהם בעז והקרבה על מנת לבלום אותן, ממש על הגדרות. באמת לא משנה מה עשה צוות זה או אחר. כולם נלחמו בהקרבה. חבל שתוצאות הלחימה, הניבו, בין היתר אשכולות ביאושים כגון זה.
צר לי שאני משתלח, אך הדברים נאמרים בדם הלב.
ישן 14-11-2007, 18:41
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
הייתי בוחר שם אחר לאשכול

ולא כזה שמטיל אשמה בגיבור ישראל
אפשר היה לבקש מידע ואפשר בעוד דרכים אבל לא צריך לנצל את זכות הכתיבה החופשית ולהכפיש אנשים.

עניינית יש הרבה מאוד מידע על סיפור הגבורה של צבי גרינגולד ותמיד יהיו גם מבקרים. זה לגיטימי כל עוד זה נעשה בצורה מכובדת ולפחות על ידי אנשים שהיו בשדה הקרב. הביקורת שנאמרת ע"י אנשים שלא חוו לחימה או עמידה תחת אש מאוד בעייתית בעיני.
אני מפנה אותך לאתר הגבורה
http://www.gvura.org/a.php?c=gvura&a=316&rc=gvura

תמצא שם 2 כתבות על צבי גרינגולד (תתעלם מהודעת השגיאה הזמנית - פשוט לחץ על הקובץ עצמו ותקבל את הכתבה)

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 14-11-2007, 21:10
  mannster mannster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.06
חברים חברים. הרגעו.

לא היתה כוונתי להכפיש אף אחד. כבודו של צביקה מונח וחקוק עד שהוכח אחרת. גם אני גדלתי ב188 על סיפורי הגבורה במור"קים, והערצתי את גיבורנו, ועודני מעריץ. אל גם לאנשים פה לשפוט אותי כאילו לא ראיתי מנת אש חיה מהי. שירותי בקרבי בלבנון לא היה פיקניק גם כן.

אני באמת מצטער אם פגעתי בכבודו ובכבוד אחרים, ואו/גם בברגשות הקוראים והכותבים.
המקור ששמעתי את זה ממנו הוא חבר טוב ואמין, שאביו לחם לצד צביקה בקרבות הבלימה הקשים של יום כיפור. לפי דבריו של אביו, יש שם משהו מסריח. לא כוונתי הייתה להאשים, אלא לשתף אותכם במידע שנחשפתי אליו, ע"מ שיודעי דבר שהיו שם/ מכירים ממקור אמין מה שקרה שם יוכלו לאמת או להפריח טענות וליצור דיון.

אני מצטער שיש גם קוראים הקופצים להכפיש אותי, את שירותי הצבאי, או אפילו את סגנון הטאי צ'י שאני לומד. זה קצת יצא מפרופורציה.

ושוב אומר את זה, לא התכוונתי לזלזל באיש, או להכפיש, וניסיתי גם להביא את זה כך בכתב, יחד עם זאת שאם אכן היה משהו מסריח, זה פוגע בכבוד הגיבורים שלחמו ולהם היה אולי מגיע הקרדיט - וזה מקומם. כבודי לצביקה נשאר, והוא חף מכל פשע עד שהוכח אחרת.

את הכותרת ניסחתי ע"מ שתיצור תשומת לב, ולא ע"מ להכפיש. אולי הסגנון העיתוני של התקשורת בימינו השפיע עלי... אם הכותרת פוגעת, אולי אפשר לשנות אותה בעזרתו של מנהל הפורום.

ישן 15-11-2007, 11:19
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי mannster שמתחילה ב "חברים חברים. הרגעו."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mannster
...לא היתה כוונתי להכפיש אף אחד...
וואללה אתה צודק...
בסך הכל כתבת שכח צביק'ה לא היה ושצביק'ה היה פחדן - איפה ההכפשה פה ?!

...הערצתי את גיבורנו, ועודני מעריץ...
אם זאת התייחסותך למושגי-הערצתך , אז אני לא רוצה לתאר לעצמי
את התייחסותך לאחרים...

...אל גם לאנשים פה לשפוט אותי כאילו לא ראיתי מנת אש חיה מהי.
שירותי בקרבי בלבנון לא היה פיקניק גם כן...
אנשים פה , ובעיקר לוחמי מלחמת יוה"כ , מתייחסים אליך כמו אל כל מניאק
בסגנון אילן פפה - וזכית ביושר ביחס הזה...
אתה מזכיר לי את הסיפור על האיש שרצח את הוריו , וביקש את רחמי בית המשפט
מכיוון שהוא יתום...

...אני באמת מצטער אם פגעתי בכבודו ובכבוד אחרים, ואו/גם בברגשות הקוראים והכותבים...
אלמלא המשך הדברים שלך (למטה) , אפשר היה היה לחשוב שאתה
באמת מתנצל...

...המקור ששמעתי את זה ממנו הוא חבר טוב ואמין, שאביו לחם לצד צביקה בקרבות הבלימה הקשים של יום כיפור. לפי דבריו של אביו, יש שם משהו מסריח...
אם המקור היה "יד ראשונה" , היה מקום לדיון נוקב ופתוח -
וכבר היו כאלו לא מעט כאן בפורום .
אבל אתה מביא הכפשות נבזיות שהן "יד שנייה" במקרה הטוב ,
ומצפה להתייחסות עניינית ?!

...לשתף אותכם במידע שנחשפתי אליו...
לא נחשפת ל-"מידע" , אלא לשמועות - וחבל שאינך מבין את ההבדל...

...לאמת או להפריח טענות...
עכשיו זה כבר לא "מידע" , אלא "טענות" ?! נו , שויין...

...אני מצטער שיש גם קוראים הקופצים להכפיש אותי, את שירותי הצבאי, או אפילו את סגנון הטאי צ'י שאני לומד. זה קצת יצא מפרופורציה...
"לצאת מפרופורציה" זה להפריח שמועה ש-"כח צביק'ה" לא היה ולא נברא...

"לצאת מפרופורציה" זה לטעון שצביק'ה פחדן...

"לצאת מפרופורציה" זה לטעון שאתה מכיר ומוקיר את מורשת הקרב של השריון
במלחמת יוה"כ , אבל למרות זאת "שמעת ממקור אמין ש..."

...לא התכוונתי לזלזל באיש, או להכפיש...
עדיין לא הבנת שעשית את זה , הא ?!

...כבודי לצביקה נשאר, והוא חף מכל פשע עד שהוכח אחרת...
אכן כבוד גדול אתה חולק לו כאשר אתה מפיץ עליו שמועת-זדון...
(ואם זה "כבוד" , מעניין מהי התייחסותך למי שאינך חולק לו כבוד...)

...את הכותרת ניסחתי ע"מ שתיצור תשומת לב, ולא ע"מ להכפיש...
אתה בן זונה (ואת זה ניסחתי רק כדי למשוך תשומת לב ולא כדי להכפיש אותך...)
המקור שלי הוא חבר אמין , שאמא שלו -שעסקה בזנות- טוענת ש...

...אולי הסגנון העיתוני של התקשורת בימינו השפיע עלי...
עוד "טוקבקיסט" מתוסכל שהגיע לפורום...

...אם הכותרת פוגעת...
עוד לא הבנת ?! זה לא הכותרת - זה התוכן !!!

אגב , אני לא שריונר...

נלחמתי במלחמת יוה"כ כלוחם בסטי"לים , ולמיטב הכרתי את הצלת המדינה במלחמת יוה"כ
ואת העובדה שהיה לי נמל לחזור אליו מהקרבות הימיים , אני (כמו כולנו) חייב ללוחמי השריון .

אני מתנצל בפני באי-הפורום על השפה הבוטה שאליה נסחפתי...

ישן 15-11-2007, 12:55
  mannster mannster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "לא יודע באיזה לול עבדת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HotChillis
אתה צודק אני באשכל הזה גמרתי להגיב.

לרגע עולה בי המחשבה שמשאירים את האשכול השטני הזה בשביל רייטינג.
חבל שהשתתפתי.

אשכול שטני? - דמגוגיה זולה. אם במקום להשמיץ אותי ואת המט"ק שראה את כל צוותו מת למול עיניו היית מספר משהו שתורם להבנה של כולנו של מה התרחש שם - זה היה תורם לדיון הרבה יותר לדעתי.

אך במקום זאת אתה עסוק בדימוניזציה ויריקת ארס וקללות שנובאות ממקצועם של אמי, ואחות של מישהו אחר כאן.

"בסך הכל כתבת שכח צביק'ה לא היה ושצביק'ה היה פחדן" - לא נכון, כתבתי שהמט"ק המדובר טען
שלא היה התייחסות אל צביקה בתור "כח", ושצביקה היה עסוק בניתוק מגע. האם אוט' זה הופך אותו לפחדן? האם מט"ק שמנתק מגע שהוא עומד מול כח עדיף משמעותית הוא פחדן? - זה אתה אמרת.

" יואיל בטובו המכפיש שיפרסם את שמו ויחידתו של מפיץ הרעל ואנחנו נבדוק על סמך מה הוא קבע את דבריו" - מי זה אנחנו נבדוק? אתה השופט השליט כאן אני מבין, ואתה תקבע מי צריך להחסם, מהי עובדה מוצקה, ומהו הגבול של חופש הדיבור (כמובן שאתה לא צריך לעמוד ב"חוקים" שלך ופיך מפיק מרגליות).

" חבל שהשתתפתי." אתה אומר - ואני מסכים איתך לחלוטין.

האם בגלל היותו של מישהו "גיבור", האם אסור לגעת בתחום? האם אסור לחקור שמועות (במקרה הזה זה עדות ממקור שני)? האם אוט' זה הופך לזלזול והכפשה? - לדעתי לא. לדעתי במדינה עם חופש דיבור, ניתן, וצריך לבדוק כל נושא. הלוואי ולא, אבל ואם יתגלה שהסיפור נופח מעבר לכל פרופורציה, או חלילה משהו גרוע יותר, האם אנחנו לא חייבים להוציא את האמת לאור, לכבודם של כל אלא שנפגעו מזה?

אולי אוכל לפנות אל אותו אדם (המט"ק) ולשאול האם הוא מוכן לשתף אותנו בסיפור ממקור ראשון.

ואומר זאת שוב, לא התכוונתי לפגוע באף אחד, אלא ליצור דיון, בעקבות דבריו הנגועים בכאב של מט"ק שהשתתף בקרבות.

ישן 15-11-2007, 14:17
  michaelhk michaelhk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06
כח צביקה - לא מיתוס כי אם לוחם מיומן...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "ניתוק מגע זו אומנות. כל פעולה..."

צביקה ביצע את מה שהיה מוטל עליו לבצע- לשרוד,להפעיל היטב את ציוותו, להגן על אנשיו ולפגוע כמה שיותר באוייב:את סדרי העדיפויות של הפעולות לעיל ייסדר לעצמו כל אחד כפי שמבין...
צביקה ביצע היטב את מה שתורגל ואומן כל ימי שירותו בשריון באימונים אינטנסיביים בשטח- ולא בסימולטורים- וביצע את הדברים היטב...
צביקה היה חייל רגיל שפעל ללא ליאות כמצופה ממנו, בלא פשלות מיותרות...צביקה פעל בוואקום נורא של כשלונות צבאיים קולוסליים של גנרלים בכירים....הגנרלים הבכירים הם אלה שהעניקו לצביקה את אות הגבורה , על מנת לכסות על ערוותם...הענקת אותות גבורה וציונים לשבח ,על מנת לסמא את עיני הציבור מכשלונות צורבים עוברים לכל אורך ההסטוריה שלנו כחוט השני...דוגמאות ספורות לכשלונות שהפכו סיפורי גבורה ומיתוסים כוזבים:קרב לטרון ב-1948, המתלה ב-1956,גבעת התחמושת בששת הימים,החרמון והחווה הסינית במלחמת יום כיפור, בינת גבייל במלחמת לבנון השנייה....והבאתי כאן דוגמאות ספורות לנוהל שהשתרש אצלנו בכל כישלון צבאי או מבצעי...
לסיכום- אין לקחת מצביקה את מה שהוענק לו, אם כי כדאי לבחון את הנסיבות שהוענק לו אות הגבורה...אותות גבורה יחידתיים מתאימים יותר לעתים מקורבות בעת כשלונות מבצעיים וצבאיים צורמים בהם כל פרט ביחידה תורם את כל מיומנותו המקצועית ,על מנת להציל את חבריו לנשק מהמשימה הכושלת שהוטלו אליה על ידי שרלטן זה או אחר, הנקרא גם גנרל.
יום טוב ולהתראות בהענקת אותות הגבורה הבאים. מיכאל.

ישן 15-11-2007, 12:08
  THE ROOSTER THE ROOSTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "כח צביקה בלם פריצה רצינית בציר הנפט"

שלום לכולם.

א. דבר ראשון , לפי דעתי האישית, אני לא חושב שהסיפור של כח צביקה הוא באמת מיתוס.
רובנו לא היינו שם ולא באמת יכולים לדעת כמה טנקים הושמדו.
ההערכה שלי היא שכמות הטנקים גדולה מ2-3 טנקים כמו שמישהו טען פה. אולי 7, אולי 10 או 20 - אין לי מושג.
לא הגיוני שיבנו כזה מיתוס גדול על כלום.
אבל זאת רק הדיעה שלי.

ב. ועכשיו לסיפור אישי:
בלי קשר לדיעה שלי, אבא שלי היה מפקד טנק בחטיבה 7 באותו זמן.
כשהתנהל אותו הקרב, נשלחה שיירה של טנקים (ממה שאבא שלי זוכר בין 8-10) למשימת סיוע וחילוץ.
בדרך נפתחה אש לכיון הטנקים ורובם הושבתו.
הטנק של אבא שלי ועוד 2 טנקים היו אלא שבעצם ששרדו והצליחו להגיע ל"כח צביקה" וחילצו אותו.

אני יודע שעכשיו זה ישמע כמו ילד בן 4 שמתלהב מאבא שלו אבל:
הוא נלחם בהרבה קרבות והרבה מלחמות וראה הרבה.
הוא מעדיף לא לדבר, לא להסתכל על תמונות, ולא להכנס לסיפורי גבורה ומור"קים.
אני רק יכול להגיד שאישית, כשאני שומע ממנו שהוא הלך לחלץ ולסייע, אני יודע לפי שתי המילים האלה שהיה שם משו רציני.

ג. נקודה למחשבה:
עצם העובדה שנשלחו הטנקים לחלץ ולסייע, והמשיכו לאחר שכמעט כולם הושבתו, מלמדת על העובדה שבאמת היה שם משהו רציני , ולא סתם טנק שהלך לאיבוד תוך כדי טיול בארץ. היה להם חשוב מאד להגיע בזמן.
יותר מזה אני לא אוסיף כי אני פשוט לא אוהב לדבר באויר שאני לא יודע.
ישן 15-11-2007, 15:32

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "למיטב ידיעתי,בשום שלב בלחימת כח צביקה"

אז ככה:
אבי שירת בחטיבה 7 בתור מפקד טנק.
יכול להיות ש"כח צביקה" התרחש כשהוא היה במילואים , ואז באמת אין קשר לחטיבה 7
(אין לי מושג...)
כמו שכבר כתבתי בהודעה, הוא לא ממש אוהב לדבר על כל העניין.

ובקשר "לחילוץ":
ידוע שלא היה חילוץ של כח צביקה משום שכל הרעיון הוא שטנק אחד ניצח\שרד\הסתדר או הבריח את הטנקים של האויב.
אני רק יודע שאבא שלי הוקפץ על מנת לחבור לכח צביקה ובמידת הצורך גם לחלץ אותו.
כמובן שזה לא היה חילוץ הירואי, כי כמו שכבר אמרנו - כל הרעיון בכח צביקה הוא שהוא "הסתדר".

אני אנסה לבדוק ולשאול אותו קצת יותר פרטים מה היה באמת.
הכל אצלי מעורפל .שהייתי קטן וחזרתי בכיתה ג' - ד' הביתה, סיפרתי לו ש"היום שמענו בכיתה סיפור יפה על איש אחד בטנק שניצח המון טנקים של האויב עד שהגיע התגבורת".
ואז הוא סיפר לי על המעורבות שלו...
חחח היתי ממש בשוק שהוא סיפר לי שהוא היה התגבורת.
ישן 15-11-2007, 16:20

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי THE ROOSTER שמתחילה ב "אז ככה: אבי שירת בחטיבה 7..."

ביררתי כמה ענינים עם אבא:
הרצוג כתב על "שמונת הטנקים" שעלו ראשונים במלחמת יום כיפור. אבא שלי היה ביניהם.
הוא היה מילואימניק באותו זמן ב179.
הוא היה מהראשונים שגייסו כי הוא בדיוק השתחרר.
הם עלו 8 טנקים של 179.

הוא היה מפקד טנק של אחד מ8 הטנקים, וסא"ל עוזי מור היה אני חושב מג"ד, ולא היה לו טנק מוכן.
עוזי נכנס במקום אבא שלי, ואבא שלי במקום התותחן.
אבא שלי שמע את עוזי מדבר עם צביקה כי הוא ישב ממש לידו.
חשוב לדעת שאף אחד לא ידע איפה הוא, אפילו 8 הטנקים.
הטנק של אבא שלי נפגע ועוזי מור, שהתחלף במקום עם אבא שלי, איבד יד ועין מפגז טנק סורי.
עוזי מור עף מהטנק.
אבא שלי ועוד שני חיילים הרימו אותו ואת שאר הפצועים לטנק האחרון, והטנק חזר אחורה.
השעה הייתה בערך 8 והיה חושך.
לא ראו כלום ולא היה אמר"ל.
היה בלגן שלם וירו עליהם מכל עבר ואף אחד לא ידע מה הולך שם באמת.
בטנק הראשון היה אל"מ אורי(את שם המשפחה אני לא זוכר) והוא נפל בשבי.

מסתבר ש8 הטנקים הגיעו לכח צביקה, ובכלל לא ידעו שהם הגיעו.
צביקה לא גילה להם את המיקום כי לא רצה לחשוף את עצמו.
8 הטנקים נפגעו,עוזי מור נפצע קשה, ואל"מ אורי X נפל בשבי.

מהיכרות של אבא שלי איתם, שגם דיבר איתם ונפגש איתם לאחר הקרב,
הם מאשימים את צביקה בפציעה ובשבי שלהם ולכן מתחו ביקורת , ולאחר יצאו בהצהרות שמנסות ל"גמד" את "כח צביקה"

כל זה אני כותב משיחה חטופה עם אבא שלי.
כמו שאתם רואים אני מחסיר פרטים כי יש המון פרטים.

מקווה שזה עזר קצת.
אתם מוזמנים להעלות שאלות ואני אשאל אותו.
אני מאמין שתהיה לו תשובה כי הוא זוכר הכל לפרטי פרטים.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:30

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר