לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2007, 13:14
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "לגבי הראשון אני לא בטוח שאני..."

לגבי הראשון - הוא צודק ועוד איך. הרג'יסטרי הוא אם כל הצרות של חלונות, ומה שהוריד את השקיפות ולכן את האפשרות ליעל את המערכת. אני יכול לשלוף לך לפחות כמה עשרות טובות של דוגמאות לתקלות שפשוט לא יכלו לקרות בחלונות 3.11, כי אז עוד לא הומצא הקונספט המגוחך הזה. במקום לשים את כל קבצי הקונפיגורציה במקום אחד (כמו ב... כל מערכת נורמאלית כבר עשרות שנים?) - בנו קובץ בינארי שאפשר לגשת אליו רק דרך כלי מטופש, שמאכסן כמויות מטורפות של מידע של כל חלק במערכת בעשרות אם לא מאות מקומות שונים!!! ובנוסף לכך, בגלל זה מתכנתים שוכחים למחוק משם דברים בהסרה של תוכנות. אם הכל היה שמור בקובץ conf בספריה שבה התוכנה מותקנת (טוב, תקראו לזה בשם חסר המשמעות ini אם אתם מתעקשים) - הסרה של תוכנה והתקנתה מחדש באמת היו פותרים באגים שהתרחשו במהלך פעילות התוכנה, ולא כמו היום!!!

לגבי השלישי - נו - עוד סטטיסטיקן גאון שמשווה מערכת הפעלה בלי אף תוכנה עליה, מול מערכת הפעלה וכל אלפי התוכנות הקיימות בה, שברובן, כמובן, לא משתמשים. ואם הוא כבר משווה, אין מבחינתו הבדל בין באג אבטחה שגורם ל thread של תוכנה לעוף (ולעלות מחדש מבלי שאף אחד מרגיש) לבין באג אבטחה שמאפשר שליטה מוחלטת על המערכת על ידי כל דכפין.
There are three kinds of lies: Lies, Damn Lies, and Statistics.
(Benjamin DIsraeli)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2007, 09:47
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
משהו קטן ונוח, לא בדקתי אם טיפלו או בויסטע או לא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "רשימת המשאלות שלכם מ-Windows"

בחלוזנות ישנם 2 מצבים לעבוד עם קבצים, או להסתיר את סיומת הקובץ (בקבצים מוכרים) או להציג אותה.

היתרון בהסתרת סיומת הקובץ הוא שאי אפשר (בטעות) לשנות את סיומת הקובץ בשינוי שם ולכן כאשר רוצים לשנות שם של קובץ, אפשר למחוק את כל שם הקובץ, לכתוב שם חדש והקובץ ישאר עם אותה סיומת.

החסרון בהסרת הסיומת כולל מספר רבדים:
א) פאק רציני באבטחה. נניח שאני כותב תוכנה זדונית (וירוס/תולעת) בשם blabla.jpg.exe וכמובן שאני אקבע שהאייקון של התוכנה יראה כמו אייקון של JPG (נניח, של אחת מתוכנות הצפיה הפופולאריות), לאדם שהסתיר את סיומת הקובץ יההי קשה לזהות שמדובר בקובץ הרצה ולא קובץ תמונה.
ב) ראבק, לפעמים כן יש צורך לשנות סיומת של קובץ.

הפתרון?
להציג את סיומות הקבצים, אבל כאשר מבצעים RENAME לקובץ (הקלקה על השם, או F2) החלק המודגש יהיה רק שם הקובץ לפניה סיומת. כך שאם לא רוצים לשנות סיומת, פשוט כותבים את השם החדש, ואם כן רוצים לשנות סיומת, משנים גם את הסיומת.

ישן 18-12-2007, 21:49
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "מה זה ה-total commander..."

מנהל קבצים ++++++++
וכל מה ש-WINDOWS היה צריך להיות

חפש את השם בגוגל תגיד לאתר היצרן תוריד ותראה

הכוח שלה כמו של FIREFOX היא בתוספים שאתה יכול להוסיף לה

אני למשל:
  1. צורב איתה
  2. בודק סרביסים
  3. מכבה ובודק תהליכים
  4. בודק מאייל
  5. לקוח FTP
  6. מנהל את הקבצים בפלאפון שלי שלא נתמך כהתקן זיכרון
  7. גישה למחיצות ה-EXT2 של לינוקס אצלי
  8. מסיר תוכנות דרכה, היא מראה את ככככל מה שמותקן על המערכת
  9. מנהל קבצים ורשימות
  10. משנה למספר קבצים גדול שמות לפי אין ספור פרמטרים
  11. יכול לגשת כמעט לכל קובץ דחוס ולחלץ ממנו קבצים
  12. בודק EVENT-ים של המערכת
  13. עורך את ה-REGISTRY
  14. בודק את כל מקורות ה-AUTORUN ומנהל אותם

לא חסר ברוך ה'
ויש עוד מספיק פלאגים שפשוט לא רלוונטים אלי ספציפית
ישן 03-01-2008, 23:37
  Tomim Tomim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "רשימת המשאלות שלכם מ-Windows"

- למה כאשר אני מעתיק קבצים לתיקיה שיש בה כבר קבצים עם השם הזה ווינדוס נותן לי רק אופציה של "כן", "לא", ו"כן לכל", מה עם "לא לכל"???
ואם כבר מוסיפים לחצן לחלון האזהרה הזה אפשר להוסיף עוד אופציה ש"כן לכל, אך שנה את השם" או איך שלא תקראו לזה. הרעיון הוא שכאשר אני רוצה להעתיק תמונות שונות שיש להם את אותו שם לאותה תיקיה שהווינדוס ישנה להם את השם אוטומטית.
- למה במאפינים של הקובץ לא רשומה הסיומת שלו??
- לחצן ימני על קיצור דרך יתן אופציה "פתח תיקיה מכילה" (כמו בחיפוש XP -שהחינו)
- למה כאשר אני מקיש סיסמה לא נכונה בהתחברות לרשת אלחוטית הוא מתחבר עם "קישורית מוגבלת או חסרה" (מישהו פעם הבין מה זה אומר?) ולא אומר לי פשוט שטעיתי בסיסמה?!
- ניהול גופנים קצת יותר מתקדם. אפשרות ליצירת קבוצות גופנים, והסתרה/הצגה מהירה שלהם. (יש לי מאגר ענק של גופנים באנגלית שאני בקושי משתמש בהם והם מעמיסים לי על הרשימה)
- אפשרות להרשאות על מדפסת. (רק משתמשים מסוימים יכולים להדפיס, כמה שזה שימושי במחשבים משותפים...)
זהו לבנתיים.....
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:15

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר