לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2007, 18:03
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
צבאי מגיע ללטרון: מרכבה סימן 4

פאר היצירה של צה"ל בדרך למוזיאון השריוןטנק המרכבה סימן 4, שנכנס לראשונה לשירות מבצעי לפני כשנתיים ולקח חלק מרכזי וחשוב במלחמת לבנון השנייה, יזכה למקום של כבוד במוזיאון החיל בלטרון
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/channel_news/gifs/artline.gif]

אמיר בוחבוט
15/11/2007 18:33

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/channel_news/gifs/artline.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

הבוקר יצא משערי בסיס מנהלת טנק המרכבה בתל השומר טנק המרכבה סימן ארבע. הטנק, "פאר היצירה" של התעשייה הצבאית הישראלית, הועלה על גבי מוביל של צה"ל בדרכו למוזיאון חיל השריון בלטרון. טנק המרכבה סימן ארבע, שנכנס לפני כשנתיים לראשונה לפעילות מבצעית בשטח, מצטרף כעת לכל הטנקים שלקחו חלק במלחמות ישראל ומוצגים לראווה במוזיאון בלטרון.

מפקד מנהלת טנק המרכבה, תת-אלוף ניר אמיר, ימסור ביום שלישי באופן רשמי את הטנק לידי יו"ר עמותת יד לשריון, האלוף במילואים חיים ארז. במהלך השנה האחרונה, לאחר מלחמת לבנון השנייה, הוחלט בצבא ובמשרד הביטחון להמשיך את ייצור טנק המרכבה, ולהטמיע אותו בכל חטיבות השריון הסדירות בצה"ל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
צלם: MathKnight מויקיפדיה

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/659/697.html
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2007, 23:04
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מגיע ללטרון: מרכבה סימן 4"

לא חסרות פאדיחות.

בעוונותי היו לי פעם שבועיים לשרוף בשרות הסדיר ומצאתי את עצמי נשלח ללטרון לאתר להדריך ולהעביר את הזמן כדי לפנות מקום לעוד זמן.

אחד הדברים הראשונים שעליהם פתחתי את הפה היה עובדת הימצאותו של מג"ח 7ג' מבצעי לחלוטין מלא בדלק בתצוגה ליד פינת המצודה.
הטנק אז היה הדגם שהופעל בחטיבה 500 עם מיגון מסווג (מן הסתם המיגון עד היום מסווג)
אך באתר הטנק הזה פשוט נח שם, כשכל שעליך לעשות כדי להסיעו מן המקום הוא להניע ולשלב להילוך (לא לשכוח לשחרר בלם).

לקח חודש עד שאירגנו מוביל להעיף משם את הכלי, ועוד היה מי שעשה לי פרצוף על כך שבגללי, סמל צעיר ומושתן, עוזב את המוזיאון אחד הטנקים שלו...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-11-2007, 21:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "על איזה מיגון מסווג אתה מדבר - קסמ"ן? יכול להיות בהחלט תוספת נחמדה לאוסף"

לא.
כיוונתי למיגון שמורכב על מג"ח 7ג'. במשך כל שירותי הודגש לי כי המרכיבים מסווגים ויש לפקח עליהם ותמיד לוודא שהם נשמרים. אני גם מאמין באופן אישי שיש סיבה טובה לעשות כן.

גם כיום.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 15-11-2007, 23:24
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מגיע ללטרון: מרכבה סימן 4"

יש לי שאלה בקשר למוזיאון בכללי.
למה לא מארגנים במוזיאון כלים חדשים?
רוב הכלים שמוצגים בו מן הסתם כלים של צה"ל ושל צבאות אויב בעתיד ובעבר, מה שאני הייתי רוצה לראות זה קצת גיוון, למה לא מארגנים עסקאות חליפין עם מוזיאונים ברחבי העולם כדי להביא כלים כמו טנק M1 אברמס (אפילו בגרסת הסטנדרט שלו עם ה 105 מ"מ), ליאופרדים, כלים ששירתו ב NATO בעבר, טייגרים ופאנצרים גרמניים.
אני יודע שישראל תרמה טנק מרכבה סימן 1 לצ'כיה (שמוצג בפעילות ונסיעה), כמו כן גם בצרפת אם אני לא טועה מוצג באחד המוזיאונים סימן 1.

אני לא יודע כמה טנקי סימן 1 או כלים של צה"ל בכללי הצבא יכול לשחרר, אבל יהיה נחמד אם יארגנו עסקאות כאלו, יכול לעלות את רמת המוזיאון בכמה נקודות, כמו כן יתרום למוזיאונים רבים אחרים + יחסי ציבור טובים.
ישן 16-11-2007, 11:47
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"התצוגה גדולה מדי"????.......
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לדעתי, אפילו כחובב מושבע של..."

בחיי שאני לא מבין את זה !

סוף סוף יש בארץ מוזיאון צבאי מכובד ומושקע ברמה בין לאומית אז לבא ולטעון שהתצוגה בו "גדולה מדי"???...

אני חושב שפרט ללטרון אפשר למנות על אצבעות יד אחת בלבד את מספר האתרים ברמתו שקיימים בארץ (אני מצליח לחשוב כרגע רק על עוד שניים שהם בית התותחן בזכרון ומוזיאון בתי האוסף ביפו).
בסה"כ אני בהחלט מוצא בלטרון סדר הגיוני בו כלי השלל והשריון של צבאות ערב נמצאים / מרוכזים בחלק המזרחי של האתר, כלים ששירתו בצה"ל מרוכזים סמוך לכניסה מדרום כשהם מסודרים להפליא על פי תקופות שירותם מטרום הקמת המדינה ועד לפחות שלהי שנות השמונים (כולל לא מעט כלים שבכלל לא היו שייכים מבחינה חילית לשריון) וטנקים מודרניים יחסית של צבאות זרים כגון ה T 72 , ליאופארד, צ'יפטיין ועוד... בחלק הצפוני.

אגב - מסתבר שלא מעט אנשים שביקרו במוזיאון עמם שוחחתי לא שמו לב שבפינה הצפון מערבית שלו יש "שדירה" ארוכה של כמעט כל הטנקים ששירתו בצה"ל החל מהשרמן ועד המגח !

אני באמת לא מוצא הצדקה בטענה שהתצוגה גדולה מדי ושחסרים שם כלים !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 16-11-2007 בשעה 11:56.
ישן 16-11-2007, 11:52
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לדעתי, אפילו כחובב מושבע של..."

כולם חכמים, כולם נבונים , כולם יודעים את התורה"

- מרכבה 4 הוצבה בלטרון בתערוכה הקבועה ביום ה' האחרון (אתמול) ולא ביום שלישי כפי שנכתב. לא היתה שום מרכבה 4 בתצוגה קבועה לפני כן.
-הנ"ל משלימה את תצוגת המרכבות 1+2+3 שכבר קיימת באתר. כולן אבי-טיפוס ולא כלים מהמערך.
- מי שחושב שהתערוכה גדולה מידי, לא מבין את הצרכים, והרצון לכלול תצוגה מקפת.
-תצוגת הרק"ם ואופן הצגתה נחשבת לאחת העיקריות בעולם.
-עם מה אבא עבד ונלחם? יש כמעט הכל. אנו מנסים להשיג את החסר. זה לא כ"כ פשוט.
- התערוכה מחולקת לנושאים ולא למלחמות. ישנם כלים רבים שהיו במספר מלחמות. להציב כפול ?
- למה לא "מארגנים" כלים חדשים? מה זה חדש ? אולי "תארגן" לי כמה כאלה?
-PD1 היות ואתה יודע כ"כ טוב מה עושים ומה לא עושים, אולי תתחיל "לאגן" כלים בהחלפות במקום לקשקש שטויות?
-מאיפה הגיעו כל כלי האוסף הבין-לאומי? מההשתדלות של PD1? יש לך בכלל מושג מה עושים, מה נעשה ומה אי אפשר לעשות? היית רוצה לראות קצת גיוון? 160 כלים שונים אינם גיוון? לא עושים עיסקאות החלפה? אתה פשוט קשקשן חסר ידע שחושב שיש לו ידע להשיא לאחרים.- אני מזמין אותך להיות אורח שלי ולשמוע קצת על "ארגון" "החלפות" "גיוון".

לרגב
אינני יודע על מה אתה מדבר. המגח 7ג המוצג היום הינו "קליפה" ריקה. מדובר בטנק שהתפוצץ בשיזפון לפני מספר שנים והושמש חיצונית לתצוגה. המגח 3 ליד פינת המצודה אכן שלם ובמצב נסיעה (אין מצברים).

שבת שלום לכולכם, וקצת אופטימיות ופירגון לאירגון שעוסק בתצוגה ובעיקר בהנצחה, לא יזיקו. במיוחד כשעבדכם הנאמן עוסק במלאכתו בהתנדבות מזה 17 שנה. (תשוו לצוות העצום של מוזיאון חה"א, עם אוצר במשרה מליאה, עוזרים במילואים וצוותי אחזקה).

ת'אמת? קצתי כבר באנשים מסוגו של PD1 שיודעים להשמיץ ולבקר מבלי היות להם שמץ של מושג.
נו... עוד ניסיון אחד ודי..
ישן 20-11-2007, 21:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "[font=Verdana]כולם חכמים,..."

תודה על התיחסותך.

המגח 7ג' עליו אני מדבר הוצב במקום באופן זמני צמוד לפינת המצודה מתישהו לפני אוגוסט 1996, ואינני יודע מתי הוזז משם.

יצא לי אפילו להכירך אז ולהחליף עמך מספר מילים באותה תקופה (אולי יוני או יולי 96) כשהוצבתי כסמל צעיר לפני קורס קצינים לסייע לשבועיים במוזיאון.
בין השאר הוטל עלי לעבור על כל המוצגים ולמפות איזה מהם דורשים סגירת\ריתוך פתחים ועל איזה יש בעיות בשילוט.
יצא לי אפילו להעביר כמה הדרכות באנגלית לקבוצות למרות שלא עברתי "הסמכה להדרכה באנגלית" על ידי צוות החיילים-מדריכים שבאתר.

שם מצאתי עצמי יושב פעור פה מולך, מנסה נואשות לשלוף איזו אמירה שתזכה אותי בהערכה מקצועית למול אוצרות הידע שלך.

אני בשמחה מצטרף אל המשבחים והמברכים כאן לעשייה המרשימה והמרגשת שלך.

ישן 16-11-2007, 11:54
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה קורה לכם??....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "יש לי שאלה בקשר למוזיאון..."

איך אפשר לכתוב משפט שכזה:

...."רוב הכלים שמוצגים בו מן הסתם כלים של צה"ל ושל צבאות אויב בעתיד ובעבר,"

איזה כלים היית רוצה לראות שם?....
של צבא סומליה?

מן הסתם מדובר באתר הנצחה / מוזיאון של חיל השריון הישראלי כך שמן הסתם סביר שמרבית הכלים שיימצאו בו ישתיכו מן הסתם לצה"ל ולמדינות נגדם הוא נלחם לא?...

יש במוזיאון הזה עוד לא מעט (ולטעמי אפילו יותר מדי אך אין בזה כל רע) כלים שממש אין ולא היה להם שום קשר לחיל השריון הישראלי או אפילו למדינות ערב כולל כלים ששירתו ועדיין משרתים בנאט"ו (כולל חלק מהשמות שציינת בהודעתך) אך אלו הם מבחינת "אקססוריז" ותו לא !

בחי שאני לא מצליח להבין !

הלוואי שהמוזיאון היותר גדול שקיים בארץ אשר שייך ומוקדש "לחיל אחר" (והרבה יותר "עשיר" מן הסתם) היה מושקע (ומשקיע) בכלים שברשותו כמו אנשי מוזיאון השריון בלטרון !

הלוואי !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 16-11-2007 בשעה 11:57.
ישן 16-11-2007, 12:24
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה קורה לכם??...."

ועוד תוספת קטנה אחת.

מוזיאון חיל האוויר הינו יחידה צבאית לכל דבר וגם חלק גדול מאחזקת הכלים מתבצע ע"י חה"א.

עמותת יד לשריון איננה יחידה צבאית. האתר איננו אתר לאומי גם אם נתפס כך. יחידות השריון אינן מאחזקות את הכלים, ולמרות זאת מדובר כפי שציינתי, באחד האוספים הגדולים והאטרקטיבבים בעולם.

לטענתו המגוחכת של PD1 לאי ביצוע החלפות להלן כלים שנתקבלו באמצעות החלפות או הענקות:

ליאופארד 1A5
לי
גראנט
סטיוארט M3A1
סטיוארט M5
סאראסן
T72
מרמון הרינגטון
רנו R35
צנטוריון BARV
מטילדה (נמצאת בימים אלה בצביעה מחדש אצל גורם חוץ)
וולקר בולדוג M41A3
שרידן M551
צ'יפטיין
פנצר 61
M42 דאסטר

ובדרך אלינו:
צ'רצ'יל
שרמן M4A1E8
שיריונית וויט סקאוט קארM3A1 שתיבנה כמו השריוניות במלחמת השחרור

בתקווה לקבל:
סקסטון
קונקורר
פריסט
M48A2C
ועוד

לפעמים , כשלא יודעים, עדיף להחריש מאשר להשמיע איוולת קנטרנית.

שבת שלום
מיכאל מס, אוצר הטנקים ביד-לשריון

DZZ
ריגשת אותי עם תמונות האוסף מעידן מוקדם , בועדיין היה לנו מספיקמקום שאיפשר למרווח את התצוגה. כיום , סדר ההצגה של כלים לה קצת שונה

נערך לאחרונה ע"י gm4450 בתאריך 16-11-2007 בשעה 12:28.
ישן 16-11-2007, 12:46
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
צפוף?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "[font=Verdana]ועוד תוספת קטנה..."

למיכאל וליתר העושים במלאכה - אני מאחל לך ולכולנו, שבאמת יהיה צפוף במוזיאון! עדיין יש די והותר מקום למוצגים נוספים, ואני מאמין שהמקום רק ילך ויתפתח. אישית - אני חולם על סדנה לשיקום יסודי של כלים (וכאלה אפשר לראות בבובינגטון באנגליה, קובינקה ברוסיה, אברדין בארה"ב, וסאומור בצרפת - אם רק להזכיר את החשובים יותר), ואז באמת נעמוד בשורה אחת עם גדולי מוזיאוני הטנקים בעולם. מה שיש להם מבחינת כלים היסטוריים ואבות טיפוס, אנחנו יכולים להשלים במורשת, בפיתוחים מקומיים ובהיסטוריה מפוארת של חיל מוביל.
...ואל תתנו לכמה ילדים טיפשים להרפות את ידיכם! אלה המעריכים את העבודה שהושקעה שם, ואת אלה שלזכרם קיים המקום, רבים יותר לאין ערוך מאלה המלעיזים!!
ישן 16-11-2007, 13:02
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "צפוף?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
! . אישית - אני חולם על סדנה לשיקום יסודי של כלים (וכאלה אפשר לראות בבובינגטון באנגליה, קובינקה ברוסיה, אברדין בארה"ב, וסאומור בצרפת - אם רק להזכיר את החשובים יותר), ואז באמת נעמוד בשורה אחת עם גדולי מוזיאוני הטנקים בעולם. מה שיש להם מבחינת כלים היסטוריים ואבות טיפוס, אנחנו יכולים להשלים במורשת, בפיתוחים מקומיים ובהיסטוריה מפוארת של חיל מוביל.
...ואל תתנו לכמה ילדים טיפשים להרפות את ידיכם! אלה המעריכים את העבודה שהושקעה שם, ואת אלה שלזכרם קיים המקום, רבים יותר לאין ערוך מאלה המלעיזים!!

גם אני חולם על סדנה כזו. חולם וכנראה לא מגשים.
ישן 16-11-2007, 14:14
  פקפק פקפק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
אם, רק אם בטעות מיכאל ורעיו היו מקשיבים לשטויות..

כמו אלו : התצוגה גדולה מידי, חסר לי הטנק האיראני X השרותים צפופים וכיוצ"ב . הינו מקבלים את מוזיאון חיל האוויר 2..........
עבודת קודש עושים שם מיכאל וידידיו, מתנדבים ואנשים טובים אחרים! נקודה. כ- 30 פעמים ביקרתי במקום, רובם עם ילדי, ולא שבעתי מראות.ולמקטרג /מקטרגים עצה לי- גונבה לאזני השמועה כי מיכאל ישמח למתנדבים שיעזרו בצביעת אקסמפלרים בהשמשתם לתצוגה באיסוף חומר וכיוצ"ב......
מיכאל היקר, אם ברצונך להרים את הכפפה, יש פה בפורום לפחות מנין שישמח לבוא בהתנדבות ועל חשבונו לסייע לך בעבודות רס"ר..... רק תגיד!
נ"ב:
ישר כוח! על התצוגה, על הזמן, על ההשקעה ועל כל מה שהופך את לטרון ליעד המועדף עלי.....
ישן 20-11-2007, 21:07
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

לא רציתי לפתוח אשכול חדש
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ziv.harel שמתחילה ב "יד לשריון הינו אחד האוספים המרשימים בעולם"

חברים יקרים

אכן יום חג הוא לחיל השריון, לעמותת יד לשריון ולכל העוסקים במעשה המרכבה.
קליטת המרכבה 4 בלטרון היתה ביום ה' החולף , אולם היום נעשתה ההשקה באתר יד-לשריון.

בהשתתפות נציגים רבים של העוסקים במלאכה, נגזר הסרט על ידי תא"ל אמיר ניר, ראש מנת"ק ויו"ר עמותת יד לשריון אלוף (מיל') חיים ארז. המסירה החגיגית נעשתה בנוכחות כ-250 קצינים, אזרחים עובדי צה"ל ואנשי משרד הביטחון מגורמי הפיתוח, יצור, תקציבים, רכש, אחזקה, מנהלת הפרוייקט, מפקדת קצין השריון הראשי, זרוע היבשה ואנשי עמותת יד לשריון.
המרכבה המוצגת הינה אבטיפוס 002, ברמת גימור של כלי חדש לחלוטין כמו אלו שיוצרים מפס היצור ונמסרים לחיל השריון.

מרכבה 4 משלימה את תצוגת המרכבה בלטרון והכוללת את טנקי מרכבה סימן 1,2,3 שכולם הינם אבי-טיפוס ומהווה את הרק"ם מספר 160 בתצוגה הנרחבת בלטרון.

נשלח מכאן ברכת הערכה ותודה לאנשי המחשבה והמעש.

מיכאל מס
אוצר הטנקים ביד לשריון

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:34

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר