לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2007, 19:20
  רוזוולט רוזוולט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.07
כגדול הצפייה גודל האכזבה - מלשב"ים קרביים חשוב לקרוא!

שלום לכולם,
רציתי לשתף אתכם בחוויה הצבאית שלי שאולי תעזור לחלק מכם להבין לאן הם הולכים ומדוע.
לא מנסה להתנשא, אבל חבר'ה אתם לא מבינים לאן אתם נכנסים, קחו 5 דקות, קראו מה שכתבתי והפנימו. זה מאוד חשוב שתפנימו.

כשהייתי בגילכם הייתי "מורעל" בטירוף, מהסוג של רק קרבי רק קרבי ג'ובניקים סמרטוטים. רציתי להגיע ליחידות המובחרות. שלא תבינו לא נכון, כן ידעתי שיש סיכוי שלא אגיע ליחידת עלית, וכן ידעתי שיש סיכוי שאהיה בגדודים וכן חשוב ללכת מתוך אידאולוגיה ולא כי זה מגניב שיש לך פלטופ עם מארס, ידית יראור וכל השטויות, ולהגיד שאני בדובדבן - שיא הקוליות כל הבנות ימרחו עליי. ידעתי שזה לא ככה.

אז התגייסתי לחי"ר, עם המון מוטיבציה סיימתי את הגיבוש יחט"יות. קיבלתי במסדר דמעות (באמת דמעות) גדוד. וקיבלתי כאפה מצלצלת שלא תבייש אף לוחם סוס שרירי חטוב סקסי ומלא בסיכות של שייטת. לא ידעתי איך לאכול את זה. אני זוכר שהמ"כ שלי הוריד אותנו לפקל"ים בפעם הראשונה - 101 כבוד! - 101 כבוד!. לא האמנתי שאני שומע את זה ובאמת הייתי על סף דמעות.

וואלה נתתי צ'אנס לגדוד, הרי זוכרים שאמרתי שאני כן חושב שזה חשוב?. יופי הייתי צעיר מת, ומורעל - אבל פחות. התחלנו טירונות ואיתה הגיע המשבר אחרי ימים ספורים. "למה אני פה, מה אני עושה פה זה גדוד- רק שומרים פה וטוחנים צעירות בזמן שכל המובחרים מגרבצים ומשחקים בסוני". איכשהו משכתי טירונות. חייתי מיום ליום, הייתי שבוז מת מיום ליום ולא משנה כמה שיחות המפקדים והסמל שלי עשו לי לא עזרו, הייתי משביז גם את כל המחלקה.

ואז הגיע אימון מתקדם, "טוב נו יאלה בוא נסיים אותו יפה ונלך הביתה".
מה?
"איך אני מדבר, הרי זה קרבי זה חשוב אידאולוגיה וכאלה לאן זה נעלם". ובכן זה נעלה כנראה איפשהו בין השם שלי במסדר דמעות לבין סוף המשפט בהקשר השם שלי במסדר דמעות שהוא - "101".
גם את האימון מתקדם העברתי מיום ליום בבאסה, מדי פעם ניסתי לתת צ'אנס באמת ניסיתי אבל לא הצלחתי. "הרי למה להשאר פה, פה שומרים וזהו. גם כך יטחנו אותי צעירות בותיקה ואם אני בקושי מתמודד עם 8-8 במסלול ובבא"ח 2-4 כנראה שבוותיקה אני אכנס למחלקה סגורה במחלקה פסיכיאטרית."

הגענו למרא"ה, (בית ספר לצניחה) עשיתי 5 צניחות, קיבלתי כנפ"צ - לא הייתה שום גאווה ולא היה איכפת לי מהמתכת המחורבנת הזאת בכלל. "איך זה יכול להיות שאני מרגיש ככה הרי חלק ניכר מהעובדה שאני עדיין פה זה בגלל הכנפ"צ המחורבן הזה". ואז הגיע הקו שעוד יותר חירפן אותי..

ופה נשברתי, אמרתי למ"מ שלי שאני לא מוכן להמשיך הסברתי לו ואמרתי לו רק את האמת, אני יודע שזה נשמע מסריח "שמע וואלה לא מתאים לשמור בזמן שכל החברים שלי ישמרו כמו זונות אני אזיין כוסיות בבית", אבל כבר לא היה איכפת לי כי אני לא רוצה להיות כאן, זה לא בשבילי אני סובל אני באמת אגיע למחלקה פסיכיאטרית בקצב הזה.

אני ג'ובניק. יופי. מה עכשיו?, עכשיו בדיעבד.
בדיעבד באיזשהו מקום לפני הגיוס לא האמנתי שאני אגיע לגדוד וכן הסתנוורתי מהסקסיות שבלהיות לוחם ביחידה מובחרת. לא ידעתי מה זה גדוד באמת מבחינת אורח חיים (זה בסדר גם אתם לא יודעים ולא תדעו עד שתגיעו לוותיקה). ושוב שלא תבינו לא נכון זה לא הקטע של הסיכות או להגיד "אני בשייטת" זה בקטע של ההכשרה והיעוד של היחידות. מראש לא הייתי מוכן מנטלית לשמור וזה גם מה שגרם לי להכנס לדכאון שאני בגדוד ולשנוא את הגדוד.

למה כתבתי את כל זה?
כי היום אחרי שאני כבר לא לוחם אני רואה דברים בצורה הרבה יותר בוגרת והרבה יותר מבינה עניין. הייתי כמוכם, חושב שאני יודע הכל על הצבא, על כל יחידה. אז חבר'ה אתם טועים אתם לא יודעים כלום על הצבא ולא משנה כמה תקראו מאמרים זה לא יעזור לכם עד שלא תחוו זאת על בשרכם. לא בקטע של התנשאות. אני בטוח שאתם אנשים מדהימים עצם העובדה שאתם רוצים להתגייס לקרבי, אבל אתם לא יודעים למה אתם נכנסים. אני יודע מה אתם חושבים - "יופי עוד מורעל מטומטם שרצה קרבי כי זה מגניב, אני לא כזה!". אל תעבדו על עצמכם אני גם חשבתי ככה. ותראו מה קרה.

קחו כמה ימים להתנתק מהפורום ומהצבא, אתם לא חיילים ותחשבו באמת אבל באמת למה אתם רוצים קרבי. ואם אתם רואים שוואלה נכון, הבחור ההוא צדק, אני באמת לא סגור על עצמי ויש בי משהו שהוא פוזה. (כמה שזה נורא להודות בזה) אז תשקלו זאת שוב אם להגיע לקרבי - במובן של המילה ולא סיירת או גדוד. כי וואלה שאתם בפנים כמעט בלתי אפשרי לצאת, וכמה שקשה להודות בזה (מנסיון) אולי זה לא בשבילי. אני יודע שקשה להודות בזה אבל אתם תאכלו את עצמכם אח"כ.

ובלי כל קשר תרפו מהפורומים ומדיבורים צבא, אתם עדיין ילדים תהנו מזה יהיה לכם ותאמינו לי יהיה לכם הרבה זמן לדבר על זה כשתתגייסו.

לחבר'ה שוואלה נמצאים בקרבי כבר זמן מה, אני מצדיע!! אתם המיטב של המדינה.
ולאלה שקראו את המאמר שלי ובאמת ניסו להפנים ממנו אני גם מצדיע לכם כי זה מראה על כך שאתם לא אטומים ומוכנים לשמוע דעות שאולי קרבי זה לא כזה מזהיר.

אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול,
דבר אחרון,
אני לא מתחרט לרגע אחד על שהתגייסתי לקרבי, הבנתי מה זה ראיתי מה זה קרמי ראיתי מה זה פילבוקס והכי חשוב ראיתי מה זה צבא. לי אישית זה דפק תשכל מרוב שביזות ובשביל זה כתבתי לכם את הכתבה כדי לצמצם את האירועים הדומים לשלי. ושיהיה לכם חומר למחשבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2007, 19:44
  דני12345 דני12345 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רוזוולט שמתחילה ב "כגדול הצפייה גודל האכזבה - מלשב"ים קרביים חשוב לקרוא!"

טוב אחי אז ככה... הסיפור שלי הוא בדיוק כמוך 1 ל 1 ... שביזות מטורפת בבאח.. ואז מגיעים לקו, טוחנים כמו כלבים ואני פשוט רוצה לירות לעצמי בראש...
אבל עובר יום, עובר יומיים, שבוע שבועיים... פתאום אתה מתחיל להתרגל... הטחינה המטורפת הופכת לשגרת חיים... פתאום מה שהשביז אותך ברמה מטורפת מתחיל לא להזיז לך.. ופתאום החברים מתחילים להיות הדבר הכי חשוב בשבילך... ואתה חושב לעצמך "מה אני יעזוב? את החברים האלה? אני איתם כבר 10 חודש 24 שעות ביום על 7 בימים בשבוע...אוכלים ביחד יושנים ביחד מתקלחים ביחד שומרים ביחד מחרבנים ביחד, איך אני יעזוב, בחיים לא..."
ופתאום אתה מבין שהשמירות האלה, מה שכל כך זלזלתם בהם, זה תאכלס השמירה על המדינה שלך!
רצית הרי לתרום 3 שנים לא? בוא תתרום, והכי הרבה שאתה יכול! לא לצאת לאיזה פעילות פעם בשבוע ולגרבץ כל היום, להיות עם הישראלים בשכם, בג'נין, בחברון, תאכלס לשמור עליהם ועל אזרחים בקו הירוק...
ואז עולים לותיקות וזה כאילו אתה מתחיל הכל מחדש. כל השנה שעשית עד עכשיו פשוט נמחקת וכל העולם מתחלקת ל 2- צעירים ו-וותיקים. ופה מתחיל ההגיון להכנס... הרי אי אפשר 3 שנים לחיות כמו כלב... אז שנה אתה צעיר אוכל חרא טוחן מטבחים, שמירות, את כל הזין בפלוגה מפילים עליך (וגם זה משתפר עם הזמן)... וכל זה בשביל לקבל וותיקות אחרי שנתיים בצבא ולחיות כמו שצריך - בלי שמירות, בלי מטבחים, פעילות מבצעית נטו.. וכן - עם סוני ופרו וגם זה משתנה בין פלוגה לפלוגה - כל פלוגה וההוואי שלה, יש פלוגות טוחנות צעירות יותר, ויש פחות
אז נכון שאומרים שסיירות אוכלים חרא שנה וחצי (פלוס מינוס) ואחרי זה חיים כמו מלכים ? אז אותו דבר בגדודים, רק שאתה חי טוב אחרי שנתיים ואוכל סוג שונה של חרא...
ולא לשכוח שיש אפשרויות קידום כמו קורס מ"כים וכד'... ופה אין אפס, תהיה חייל טוב תצא לקורס מ"כים. נקודה.
אז קיצר לקחת הכל בפרופרציות ... האמת שאני די בשוק ממה שכתבתי עכשיו, עד לפני כמה חודשים הייתי פשוט הבנאדם הכי שבוז בעולם, באמת שרציתי לירות לעצמי בראש... אבל כנראה אלה דברים שמבינים עם הזמן... שורה תחתונה אל תהיו צעירים ויהיה טוב
ישן 15-11-2007, 19:46
  gza gza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.06
קודם כל , כל הכבוד שסיימת את השירות בקרבי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רוזוולט שמתחילה ב "כגדול הצפייה גודל האכזבה - מלשב"ים קרביים חשוב לקרוא!"

דבר שני , חלק מדברייך נכונים אבל לעומת זאת אני לא ממש מבין את טעם הכתבה..

מה אתה רוצה שאנשים יגידו לעצמם?..אם מתאים לי לעשות עכשיו שמירות לתפוס קו וכו? ואם כן אז סבבה להתגייס לקרבי?

להתגייס לקרבי אומר להתגייס לשירות קרבי וזה לא משנה אם אתה בגדוד או שאתה טייס בשייטת מטכל..עצם הרצון שלך להיות קרבי בשביל המדינה...ומי שבאמת רוצה להיות קרבי זה לא ישנה לו איפה הוא ישרת בסוף או מה הוא יעשה..העיקר שזה ישרת את המדינה..

עכשיו הרבה יקפצו עלי ויגידו לי שעד שאני אגיע לשם אין לי מושג.צודקים.
אבל בכל זאת גם אם אני אגיע לשם , אשמור,אתפוס קווים ואתבאס..אני לרגע לא יחשוב על לפרוש לא משנה כמה קשה יהיה ושוב פעם אני לא אתחרט לרגע שהתגייסתי לשם..

מקווה שהבנת מה שניסיתי לומר..בכל מקרה זה לא שאני תוקף אותך או משו..להפך...

נערך לאחרונה ע"י gza בתאריך 15-11-2007 בשעה 19:48.
ישן 30-11-2007, 16:04
  amitbarel amitbarel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.07
gza - כנס לפה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "קודם כל , כל הכבוד שסיימת את השירות בקרבי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gza
דבר שני , חלק מדברייך נכונים אבל לעומת זאת אני לא ממש מבין את טעם הכתבה..

מה אתה רוצה שאנשים יגידו לעצמם?..אם מתאים לי לעשות עכשיו שמירות לתפוס קו וכו? ואם כן אז סבבה להתגייס לקרבי?

להתגייס לקרבי אומר להתגייס לשירות קרבי וזה לא משנה אם אתה בגדוד או שאתה טייס בשייטת מטכל..עצם הרצון שלך להיות קרבי בשביל המדינה...ומי שבאמת רוצה להיות קרבי זה לא ישנה לו איפה הוא ישרת בסוף או מה הוא יעשה..העיקר שזה ישרת את המדינה..

עכשיו הרבה יקפצו עלי ויגידו לי שעד שאני אגיע לשם אין לי מושג.צודקים.
אבל בכל זאת גם אם אני אגיע לשם , אשמור,אתפוס קווים ואתבאס..אני לרגע לא יחשוב על לפרוש לא משנה כמה קשה יהיה ושוב פעם אני לא אתחרט לרגע שהתגייסתי לשם..

מקווה שהבנת מה שניסיתי לומר..בכל מקרה זה לא שאני תוקף אותך או משו..להפך...

תקשיב טוב צהובי...
דבר ראשון - אתה כן תתפוס קו, ותשמור כמו גדול, כי כמו שאומרים - פעם טייס תמיד תותחן.... (אתה נופל צ'ק 10 ומגיע לתותחנים בסוף.... לא נורא פיל פילון, זה סופו של כל בלון...)
[סתם אחי! בהצלחה... דבר איתי איך שאתה נופל...]

דבר שני - אל תרים את האף.

דבר שלישי - עד שלא תגיע לשם אין לך מושג....

דבר רביעי -

ח"ש, מצפה לתגובה....

אגב אחי קבענו ב 6 אצל בתאל היום ביי אחי
ישן 15-11-2007, 19:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

ת'כלס, כולם פה דיברו יפה, אבל אני אשים את הקלפים על השולחן.

אתה סמרטוט חי"ר.

שרפת את עצמך כשאמרת "מה אני עושה פה טוחן שמירות כשכל המובחרים משחקים סוני ומגרדים בביצים" ציטוט מדויק אני חושב.

אז זהו-שיש לנסות להגיע למקום שבו אתה יכול לתרום כמה שיותר ויש לנסות להגיע למקום שאולי צריך לעבוד קשה כדי להגיע אליו אבל כשמגיעים אליו זה בית זונות.

אמרת שאתה כותב את כל זה בדיעבד עכשיו כש"התבגרת", אז כן, היית ילדה קטנה, אבל לא בגלל שהייתה לך מוטיבציה או כי רצית להיות בדובדבן או כל חרטא אחרת פשוט בגלל ששאפת לעשות כלום אבל שאנשים יחשבו שאתה מציל את העולם כל יום מחדש.

אז בוא אני אספר לך משהו, אני בגדוד וגאה בכך, לא עשיתי גיבוש מימי, אפילו לא טרום יחטיו"ת, מראש ידעתי שאני רוצה פיקוד בגדודים.
עד לפני שבועיים שנפצעתי הייתי עם הגדוד שלי בעזה. עשינו שם עבודה מטורפת, לפלוגה שלי לבד יש יותר הריגות מלגדס"ר ואגוז ויותר מזה, כל אחד ואחד בפלוגה עשה עשרות פעילוית, עכשיו כשאני נמצא בערבוב עם חבר'ה מגדודים אחרים (כולל גדס"ר ואגוז) ואנחנו מחליפים חוויות אתה תופתע לראות כמה ה"מובחרים" פותחים עיינים ובולעים את כל הסיפורים בשקיקה, אצלם רק מעטים היו בהתקלות וכמות הפעילות שלהם מזערית לאומתנו.

אז כן, הם הולכים עם סנדלי שורש ומכנסיים קצרים לחדר אוכל, לא מתגלחים, לא מסתפרים, ישנים כמה ומתי שבא להם, לא מנקים את הנשק, יוצאים חמשו"שים משחקים פלייסטיישן, מזיינים בערימות ומקבלים את כל הקרדיט.
אבל מי עושה את העבודה?
האנשים האפורים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 15-11-2007, 20:13

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ת'כלס, כולם פה דיברו יפה, אבל..."

שמע אני גם מכיר סיפורים זו לא הנקודה גם אנחנו יצא לנו לעבוד עם דובדבן וגם לעבוד בשביל דובדבן
אני באמת מעריך אותך ואני באיזשהוא שלב הייתי גאה בגדוד אבל לא הרגשתי שייך אהבתי את האנשים אהבתי את הכל אבל לא הרגשתי שזה בשבילי
ורק שתדע לא שאפתי לעשות כלום, שאפתי לעשות הרבה

אני לא מתבייש להגיד שהתחלתי לחשוב על להתאבד בעמדה. ואין לי שום סיבה לעבר אותך זו האמת
זה לא נורמלי זה דפוק

לבחור ששאל,
מבחינת הקרבה - אפסית לעומת קרבי
מבחינת תרומה - לפני דעתי היחידה שלי תורמת לא פחות מיחידה קרבית לצבא אם לא יותר

שוב, וואלה אחי אני מצדיע לך באמת כל הכבוד שאתה עושה את זה, תקרא לי איך שבא לך סמרטוט או לא סמרטוט לי נשרט המוח

לזה ששאל מה הטעם בסיפור
וואלה כן בשביל אנשים עם תגובות כמו שלך שאתה עונה אוטומטית ולא באמת מבין על מה אתה מדבר יש לכתוב את מה שכתבת ויש באמת להאמין במה שכתבת. מקווה שהבנת אותי
ישן 15-11-2007, 21:37
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א')אני לא עושה את זה בשביל..."

אני גם תכף כנראה אעמוד בפני דילמה מטורפת.. להלחם על להשאר במסלול לוחם ובמחזור שלי(אם זה בכלל אפשרי..), לנסות להגיע ליחטיות בתנאי שהפזיוטרפיה תעשה את שלה בחודש וחצי הקרובים, או לפרוש וללכת לג'וב כלשהו בהתחשב בכל המצב שלי(בעיות ת"ש מטורפות).. האמת אני ממש לא רוצה ללכת לג'וב הריי כבר ויתרתי על יומיות בעת הגיוס... אבל המציאות היא שמבחינה רפואית לא בטוח שהפציעה שלי(שברתי קרסול באימונים) תחלים מספיק טוב בשביל להשאיר אותי במסלול של הגדוד(12..).
אם אני אתעקש מספיק על להשאר.. למרות ה40 יום ג' שעברתי.. והחודש ב'תים.. שאני אעבור. יש מצב ישאירו אותי במחזור אוג'? וישלימו לי את החומר או שהקרב אבוד ואני צריך לחפש לי מה לעשות עד מרץ?..
ישן 16-11-2007, 10:32
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
היי גולנ'ציק...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א')אני לא עושה את זה בשביל..."

בקשר למה שאמרת שהוא לא סגור על עצמו,אני בדיוק באותו מצב שלו[קרבי תקופה קצרה וג'וב כרגע ]כל הקטע זה שהוא לא סגור על עצמו[וגם אני על עצמי]זה דווקא דבר טוב,כי תחאלס גם החלום שלי היה להיות קרבי ומה לעשות שהוא הלך קיבינמאט ולא הצליח,גם אני עדיין בתוך תוכי רוצה לתרום יותר ולעשות יותר...אבל אני לא יחזור לחי"ר כי יצאתי משמה ואני לא קרוב להיות בטוח שאני ישרוד שמה,ואני בטח לא יילך לעשות מעצמי צחוק וייצא עוד פעם...לא הכל שחור ולבן וזה שאתה קרבי[או היית]זה יפה וחשוב,אבל יש עוד צדדים ועוד אנשים,מחשבות,דעות,ויכולות[מוגבלות,או לא].זה הכל
בהצלחה בשירות ושמור על עצמך הא?
שבת שלום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
א')אני לא עושה את זה בשביל שתגיד לי כל הכבוד, זה באמת לא מעניין אותי.

ב') אין מה לעשות, נכון, קרבי זה לא לכולם אבל יש סיבות ויש סיבות ונראה לי שאתה לא סגור בעצמך למה נטשת.
רגע אחד אתה אומר שזה מתוך אכזבה שאתה לא מובחר מספיק ורגע אחר אתה אומר שיש לך בעיות נפשיות קשות. יש הבדל משמעותי בין השניים.

ישן 16-11-2007, 11:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "היי גולנ'ציק..."

אוקיי, שוב, בוא נעשה את ההבדל:

יש לצאת מקרבי מסיבה לגיטמית-פציעה קשה מאוד, בעיות נפשיות קשות, בעיות בבית חו"ח וכד'
ויש לצאת מקרבי בגלל תסכולים קטנים ומטומטמים כמו-למה אני עם ווסט-קרמי-קסדה עליי כבר 72 שעות מחפש פה איזה מנהרה מסריחה כשחבר שלי בעורב משחק עכשיו פרו אבולושיין בתחתונים או למה בחורות לא מרטיבות כשאני מסתובב עם הכנפ"צ שלי.

ממה שהצלחתי להבין מהשתי שורות המעומעמות שכתבת על עצמך, סביר להניח שהסיבה שאתה יצאת מקרבי היא יותר לגיטימית.העובדה שאתה מדגיש שאתה מרגיש שאתה תורם יותר בתפקיד הנוכחי שלך מאשר בתפקיד הקודם, בניגוד לחבר שלנו כאן שטרח לציין רק שעכשיו הוא "מזיין בערימות" אומרת הכל.

אני עדיין קרבי, לעוד הרבה זמן אני מקווה.
מחשבות ודעות זה טוב וחשוב, אבל זה לא רלוונטי.
יכולות? זה ישמע קלישאה, אבל אתה לא מכיר עשירית מהיכולות שלך.

שבת שלום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-11-2007, 16:13

היי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוקיי, שוב, בוא נעשה את..."

מ'זתומרת סיבה לגטימית?..דבר ראשון בוא נבהיר דבר אחד שלא אתה[או אף אחד כאן בפורום כולל כל הלוחמים הדגולים למיניהם]יכול להגיד לי חד משמעית מה זה סיבה לגטימית או לקבוע לי...זה אחד.
דבר שני,לפי איך שאתה הגדרת את זה גם אני לא יצאתי מסיבה לגטימית,מה לעשות שלא הסתדרתי,אם זה האנשים,או ההרגשה שוואלה אין לי חוש טכני ואני לא מצליח להסתדר אפילו עם דברים קטנים אם זה לשפצר ווסט,אבל בעיקר האנשים[שבאו מהחטיבה שלך ומהגדוד שלך דרך אגב.]היו זבל,פירקו את המחלקה אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת.
לא ראיתי את עצמי ממשיך איפה שאני נמצא עוד מחזור אחד,אז בטח לא 3 שנים או אפילו חצי מזה.
וכן אני מרגיש תחושת החמצה כי לא ראיתי את עצמי שום דבר חוץ מחייל קרבי,אני בטח לא יתלהב מזה שאני ג'ובניק ויש לי זמן 'לזיין בערמות' שחברים שלי קרביים טוחנים את החיים שלהם באיזה מצפה שלגים או כל מוצב אחר על הגבול,אבל אני לא חושב שאני צריך להצטער על משהו,סך הכל הלכתי בידיעה שאני רוצה לתרום,ומה לעשות שלא הצליח,יכלתי לעבור מחלקה,פלוגה[קשה אבל אפשרי]אבל לא רציתי,פשוט רציתי לצאת ולא ראיתי את עצמי ממשיך שמה.
אני לא חושב שזה סיבה טובה ללכת לקרבי כדי שיתלהבו ממני,הלכתי באמת בשביל לתרום ונשברתי אין לי בעיה להודות['סמרטוט חי"ר' במילים שלך].לא כולם בנויים לשמה ולא משנה לי אם תגיד לי כן או לא כי אתה לא מכיר את הצד השני ואני כן ואם כבר אני זה שיכול להגיד לך איך זה הולך למרות שאתה לוחם.
וכן אני מכיר את המשפט שאני לא מכיר עשירית מהיכולת שלך,עוד בטירונות 'דחפו' לי את זה.
בהצלחה שוב בשירות,אני באמת מעריך חבר'ה כמוך למרות שאני לא מסכים עם הדעה שלהם[אבל אני מבין מאיפה היא באה]
שמור על עצמך ושבת שלום שוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אוקיי, שוב, בוא נעשה את ההבדל:

יש לצאת מקרבי מסיבה לגיטמית-פציעה קשה מאוד, בעיות נפשיות קשות, בעיות בבית חו"ח וכד'
ויש לצאת מקרבי בגלל תסכולים קטנים ומטומטמים כמו-למה אני עם ווסט-קרמי-קסדה עליי כבר 72 שעות מחפש פה איזה מנהרה מסריחה כשחבר שלי בעורב משחק עכשיו פרו אבולושיין בתחתונים או למה בחורות לא מרטיבות כשאני מסתובב עם הכנפ"צ שלי.

ממה שהצלחתי להבין מהשתי שורות המעומעמות שכתבת על עצמך, סביר להניח שהסיבה שאתה יצאת מקרבי היא יותר לגיטימית.העובדה שאתה מדגיש שאתה מרגיש שאתה תורם יותר בתפקיד הנוכחי שלך מאשר בתפקיד הקודם, בניגוד לחבר שלנו כאן שטרח לציין רק שעכשיו הוא "מזיין בערימות" אומרת הכל.

אני עדיין קרבי, לעוד הרבה זמן אני מקווה.
מחשבות ודעות זה טוב וחשוב, אבל זה לא רלוונטי.
יכולות? זה ישמע קלישאה, אבל אתה לא מכיר עשירית מהיכולות שלך.

שבת שלום.

ישן 15-11-2007, 20:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "שירות קרבי לא מתאים לכל אחד,..."

קראתי את הטקסט, ברשותך אני אגיב פה.

גם לי בהתחלה הייתה את הצביטה הזאת בלב, כשהיינו מביאים עצורים כביכול חפים מפשע, עובדי אדמה שהפשע היחיד שלהם היה שהם באו לעבוד באיזה שדה שאנחנו החלטנו שהוא מתאים בול למארב שלנו. התסכול גדל עוד יותר כשראית שמשחררים אותם בארז אחרי שהשב"כ בקושי הקדיש כמה דקות לתחקר אותם, אם בכלל.

אבל מספיקה רק פעם אחת, פעם אחת שבה אתה רואה את הפלאח המסכן מעזה שכל הזמן בוכה ומבקש סיגריות כי בגלל החמאס הוא לא יכול להרשות לעצמו לעשן (זה תמיד מזכיר לי שהייתי שואל את העצורים ה'חפים מפשע' אם הם חמאסניקים והם כמובן היו מגיבים בביטול מוחלט ואז הייתי שואל אותם למי הם הצביעו בבחירות. 'לא, אתה לא מבין, זה לא ככה....') מניח לך מטען כזה יפה שישלח אותך הבייתה בשקית סנדוויץ' בשביל להבין שאין ברירה, זה לא נעים להוביל אנשים שיכולים להיות סבא שלך כשהם אזוקים ובעיינים מכוסות עם הילדים הקטנים שלהם ולא כיף להיכנס לבית של ערבי קצת לפני הארוחת ערב ברמאדן ולהשאיר את המשפחה שלו רעבה ועוד למשוך כמה RPG לבית שלו, אבל אין מה לעשות, זה מלחמה, אזרחים בצד שלנו סובלים, גם אזרחים בצד שלהם יסבלו, אין ברירה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-11-2007, 20:27
  m_j m_j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אתה בכיין

וכנראה שלא לקחו אותך ליחידות המובחרות מסיבה כלשהיא. מי שלא מסוגל לעשות 8-8 גם לא יכול ללכת 70 קילומטר בפעילות מבעצית, כמה פשוט ככה נכון. אתה פשוט לא מתאים.

סיירת או ניירת? אתה ילד.
אני בגדודים כבר שנתיים. נהנה מכל רגע. טחנתי צעירות כמו מניאק, ניקתי שירותים עם אמל"ר, עשיתי קפה לסמ"ר, מילאתי שקי פק"ל ותמיד הייתי גאה בפלוגה. עשיתי מבצעים, הרגנו מחבלים, השתתפתי בפעילויות עם כמעט כל סיירת ולעולם לא הרגשתי "נחות" כי אני בגדודים. להפך, הם קינאו בנו על הגיבוש והגאווה.

הבעייה שלך שראית יותר מדי טלוויזיה שהיית קטן, רצית להיות סוג של רמבו שהולך ומוריד מחבלים וכשאמרו לך שזה לא מתאים התבאסת ורצית את הדרך הקלה החוצה. מה לעשות, ככה זה בעולם, מי שלא עובד קשה ואוכל חרא לא זוכה להנות מהדבש.

תהנה בג'וב יומיות שלך

ישן 16-11-2007, 16:19

...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי m_j שמתחילה ב "אתה בכיין"

אמרת יפה,'נהנה מכל רגע' ועדיין היית שמה גם אם היית סובל?.....
דבר דוגרי ואל תהיה לי פלצן מתייפיף.
ואני לא מדבר על גדודים\סיירת,אלא על קרבי\ג'וב\תומכ"ל,שלא יהיה אי הבנות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי m_j

סיירת או ניירת? אתה ילד.
אני בגדודים כבר שנתיים. נהנה מכל רגע. טחנתי צעירות כמו מניאק, ניקתי שירותים עם אמל"ר, עשיתי קפה לסמ"ר, מילאתי שקי פק"ל ותמיד הייתי גאה בפלוגה. עשיתי מבצעים, הרגנו מחבלים, השתתפתי בפעילויות עם כמעט כל סיירת ולעולם לא הרגשתי "נחות" כי אני בגדודים. להפך, הם קינאו בנו על הגיבוש והגאווה.

תהנה בג'וב יומיות שלך

ישן 15-11-2007, 20:47
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06

כתבת דברים חשובים, מתגייסים צריכים לדעת שיש גם גדודים ויש גם טחינה ויש גם שביזות ושמירות וכל החרא הזה. אבל זה לא שמישהו יכול לעצור עכשיו ולומר שזה לא בשבילו, אנשים צריכים להיכנס למערכת כדי לדעת אם היא מתאימה להם או לא, ובמקרה והיא לא (מכל סיבה שהיא) הם כבר ימצאו את דרכם החוצה.
אבל בנימה ביקורתית אני מצטרף ל-golani_2. יש עבודה שחורה ואני בטוח שממש קשה ומעצבן לעשות אותה אבל יש לה משמעות, המון משמעות. מילא להבין שהייתה טיפש ומורעל, אבל להפנות עורף למחוייבות שלך למדינה (ולחברים שלך לגדוד שבטח טחנו יותר מהרגיל אחרי שעזבת) כדי להקל על החיים שלך? את זה קשה לי לקבל.

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy בתאריך 15-11-2007 בשעה 20:52.
ישן 15-11-2007, 21:01
  iap iap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.07

מאוד מעניין לקרוא את מה שכתבת. זאת באמת בעיה שהיום הרבה מאוד רוצים "סיירת או ניירת", כמו שאומר הביטוי. כולם אומרים- "אני אתגייס לקרבי, אעשה גיבוש יח"טיות. אם אני עובר- אחלה! ואם לא- בחיים אני לא הולך לגדודים". אלה לדעתי אנשים שעוד לא הפנימו לגמרי את משמעות המושג "קרבי". אם אתה רוצה להיות קרבי, לתרום כמה שיותר להגנת המדינה, צריך להיות מוכנים לסבול גם אם בסוף לא יוצאים עם סיכות מפוצצות, אלא טוחנים שמירות ו"עבודה אפורה".
אין ספק שההילה שיש מסביב ל"סיירות" ו"היחידות המובחרות" (אפשר לראות את זה כל יום כאן בפורום כשאנשים פותחים אשכול עם שאלה "האם X נחשבת יחידה מיוחדת?") היא לא מוצדקת ברובה, כי מי שבפועל מבצע את רוב העבודה אלה הגדודים. הרבה אנשים הולכים לאן שהם הולכים בשביל להגיד שהם "בסיירת" ולא בגלל הבנה אמיתית של השירות בצה"ל.

גם התפקיד של היח"טיות למיניהן וגם של הגדודים חשובים מאין כמוהם, אבל ללא ספק קצת יעזור להבהיר למלש"בים את החשיבות של הגדודים, ועל הדרך גם לקרב את תנאי השירות שלהם קצת יותר לאלה של היחידות המיוחדות (גם אם זה על חשבונן). בסופו של דבר, ואת זה רוב המלש"בים לא יודעים, זה שאת המלחמות האמיתיות, הקיומיות, לא מנצחות "הסיירות", אלא הגדודים, עוצבות השריון (אלה שאף אחד לא רוצה להתגייס אליהן!), התותחנים. כוח המחץ האמיתי של צה"ל. ואת זה מאוד חשוב להעביר.
ישן 15-11-2007, 21:53
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07

דבר ראשון אף אחד לא יכול לשפוט את הבחור ולא רק זה הפוסט הזה חייב להגיע לנעוץ. עכשיו תראה הרבה מאוד אנשים חושבים שהם יגיעו לסיירות הם יהיו רמבו מטול רימונים ביד אחד בשני מאג ולרסס את עזה חופשי ומה לעשות זה לא ככה(אני לא בטוח שזה ככה בסיירת) נכון שבסיירת החיים יותר נוחים וביחידות העילית בכלל הם נוחים אבל עדין זה לא כמו שרואים בסרטוני רעל או מה שמוכרים לאנשים ביחידות כושר קרבי(וגם היחידות עצמם) אבל שוב אם התנאים נוחים אז למה לא להישאר? בגדוד המצב הפוך , לא קל להיות בגדוד פעם מישהו אמר שהמסלול בגדודים לא פחות קשה מהמסלול ביחידות אחרות(אפילו עילית) במיוחד מבחינה נפשית.

בקיצר כול מי שלא היה בצבא שלא יחשוב לשפוט את הבחור , ולמנהלים כדאי מאוד לנעוץ או לשים את הפוסט במקום מרכזי
ישן 15-11-2007, 23:44
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

אכלת פלפל- שתה מיץ.

קח לך יום חופש. תכנס למגדל הגבוהה בעזריאלי או למגדל ברמת גן.
או כל מקום גובהה ( מומלץ מעל 20 קומות).

תעלה על הגג.
תעמוד באמצע כך שתוכל לראות את כל ת"א.

ועכשיו תנסה לחשוב בשביל מה התגייסת ?
בשביל מה אבא שלך התגייס
סבא שלך נלחם כדי שיהיה לך בית,שטח נחלה.
אותו דבר אתה עושה.
כדי שהילד הקטן ההוא שמשחק בגן השעשועים, יוכל לישון בשקט וגם אימא שלו.
כדי שיום אחד הילד הזה יגן עליך בדיוק כמו שאתה הגנת עליו.

תצא מנקודת ההנחה. של אני מתגייס רק לסיירת, כי ככה אני תרום יותר. תרום למי? למדינה? למישהו? לא רק לעצמך, ולחברים שלך בצוות ביחידה? כנראה שכחת. אתה לא לבד בעולם.
לא כל היחידה תעמוד ותסתכל סביבך. אלה אתה תעמוד ותסתכל סביב היחידה שלך. אם זה יחידה מובחרת ואם זה הגדוד.
כי בסוף בגדוד. את הנמצא בשביל קבוצה מסויימת של אנשים. אלה אותם אנשים התגייסו איתך בבקו"ם. אלה אותם אנשים שעשו בדיוק אותו מסלול כמוך. אלה בדיוק אותם אנשים שהחליפו אותך בשמירה. אבל לא דיברו. הם היו החברים שלך לשירות. אתה שם בשבילהם, כדי שאתה תחליף את א' שהוא לא יעשה 4-8 אלה 4-12. כי גם אתה שם.
הביחד. אתה יודע שהוא לא ידפוק אותך ביציאה. כי אתה תוכל לדפוק אותו בחזרה.

במקום שאתה עומד "מקריא" לנו את הסיפור שלך . לא השגת כלום. אז הייתה שנה "קרבי". איזה קרבי? מסלול סיימת. שטח אמיתי לא ראית. אימון גדודי לא חווית. אירכיה של פז"ם לא הרגשת.
התוצרה היחידי שנשאר בגלל העזביה שלך. היא שהחבר'ה שלך. ההם מהמסלול. שעכשיו טוחנים בשביל "וותיקים" אבל עושים את זה בכייף. כי הם יודעים שאחרי שהם משתחריים. הם מתקרבים לצלחת. והם ישלטו בפלוגה ויגיע מחזור צעיר יותר מהם.
הם חבר'ה מאוחדים. אמיתיים. להם לא אכפת שעזבת. אולי להפך יותר טוב להם שעזבת. כי כך אולי אתה לא כבר נטל בשבילהם. במקום להיות אחד מהם, כמו שניתנה ההזדמנות לכל מתגייס. בחרת להיות האחד שלא אפכת לו, כי אני לא בסיירת. והצבא לא קיבל אותי. אז עכשיו אני אדפוק את הצבא. לא השגת כלום בנתיים.

טוב לך להיות ג'ובניק. תהנה. תזיין 24/7. תלחם על אוטובוסים. תצרח על נהג ההאוטובוס שמאחר לך.
רק אל תלך ותשביץ בפני ה"חבר'ה" שלך לשעבר ההם שנהנים. לא מהעבודה? אלה מכימיה אצלהם. והשותפות. פעם קראו לזה "קיבוץ" מה שלי שלך .

אתה עכשיו בצבא. ולא באיזה "תוכנית" אישית שתביא לך סיפוק, מאין ספור פעילויות הכי כייפות. שבעולם. אה "מארבים" לא בשבילי. רק סיכול ממוקד, אני יהיה "פק"ל מיקרו עוזי עם משתיק".

תזכור, התגייסת לצה"ל - צבא הגנה לישראל. מה שאתה נותן זה מה שתקבל.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 16-11-2007, 09:01
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
אני לא מבין מה ניסית לעשות בהודעה שלך...

שמע, עם כל הכבוד אל תבוא ותתחיל להרצות פה לאנשים כאילו אתה יודע מה זה גדוד, כי אין לך מושג. אתה אפילו מסלול לא סיימת. ה-4 חודשים בקו כמסלול הם התקופה הכי קשה שיש ללוחם בגדודים מבחינת טחינה של משימות בט"ש שוחקות עם מינימום של פעילות יזומה איכותית. ככה זה - אתה כולך צעיר שרק הגיע מהבא"ח ולא יודע עוד איך מאייתים אפילו קסבה אז וודאי אתה לא יכול לצפות שיתנו לך להוציא מעצרים בבלטה. אמרת שעשית "פעילויות עם דובדבן"? בולשיט! איזה פעילות עם דובדבן יצא לך לעשות בתור חייל במסלול? להיות מעגל רביעי? אל תתחיל להתפלצף פה כאילו יש לך מושג איזו פעילות עושים בגדוד, שוב - אפילו מסלול לא סיימת.

אם היית מחכה קצת ואם היית מבין שהחיים בפלוגה וותיקה הם משהו אחר לגמרה מאשר כפלוגת מסלול בקו היית נחשף לדברים האמיתיים שתעשה בשירות שלך. מבטיח לך שהיית טוחן פחות מאשר כפלוגת מסלול והיית מתגבש עם אנשים ועובד בראש אחר לגמרה עם הסגל שלך. ואם יש לך מחלקה חזקה, אפילו כצעירים הייתם מקבלים פעילות יזומה איכותית ואני אומר את זה מנסיון. אתה ניסית לשפוט איך יראה השירות שלך לפי תקופת המסלול, פה הייתה הטעות שלך. אתה חושב שלוחמים במגלן וכו' מאמינים שסדר היום שלהם אחרי שהם יסיימו מסלול יהיה דומה לזה שהיה במסלול? 2 מד"סים כל יום? שבועות שלמים של ניווטים ומסכמים? יבשים עד שהעור באצבעות מתקלף? אם זה היה ככה היו הרבה יותר פורשים ממה שיש. אבל לא, הם יודעים שהחיים אחרי סוף מסלול הם לא אותו דבר. ככה גם אתה היית צריך לחשוב.

תאמין לי שיש מספיק מקומות "מובחרים" בצבא שבהם אם הרמה המקצועית של הצוות שלך ירודה אתה לא תקבל פעילות ותשאר בבסיס לעשות מטבחים ושמירות גם אם אתה שנתיים וחצי בצבא. שום מקום לא מקנה לך אוטומטית תיוג של גבר-גבר ולוחם על, וזה מה שחיפשת. אתה, למרות כל מה שאמרת ולמרות שניסית להציג את זה אחרת, כן חיפשת את ההילה וההוקרה וקיווית שתצטרך לעשות את המינימום בשביל לקבל אותן, גם אם אתה לא מודע לכך. תאמין לי שאם היית מתקבל לדובדבן נגיד אתה גם הטיפוס שהיה נשבר איפשהו במסלול כשהיו מזיינים אותך בקמ"ג או מזחילים אותך בבוץ לפני השינה. היית ממציא לעצמך סיבות למה זה בסדר לפרוש ולמה לך לקרוע את עצמך בטרטורים חסרי תכלית כשבגדודים לא מתעסקים בשטויות האלה. תמיד יש מדרג כזה של ויתורים.

לכל המלש"בים שקוראים את ההודעה של הבחור - זו לא השיטה לדעת באמת מה זה קרבי ומה זה גדוד. תדברו עם אנשים שעשו 3 שנים בתור לוחמים, שראו הכל ולא היו בקושי שנה ועכשיו בגלל שיש להם איזה שנתיים בצבא חושבים שעצם היותם פז"מניקים אומר שהם מבינים משהו במקום ממנו הם ברחו לפני שנה.

לגבי פלוגה וותיקה - כן יש נטל לוגיסטי על הצעירים וכן לרוב הצעירים מקבלים את משימות הבט"ש השוחקות (עמדות, פטרולים, פילבוקסים וכו') אבל יש גם המון פעילות מבצעית. באמת שהייתה לי תקופה לפני שנה בשכם שכל לילה הייתי יוצא למבצע במקומות הכי מסוכנים שיש. שלא יזיינו לכם את השכל שהגדודים כל היום טוחנים והפעילות שהם עושים זה בררה ושאת הדברים המעניינים באמת היחידות המובחרות עושות. פגשתי מספיק מטכ"ליסטים ש-3 שנים לא עשו כלום חוץ מלהתאמן והיו שבוזים מהתחת. שום דבר לא מוחלט ואבסולוטי בצבא.

אני במקרה גם מהגדוד שהבחור הזה הגיע אליו בהתחלה והשתחררתי שלשום. אני יכול להגיד עכשיו במבט לאחור שעשיתי המון. נכון שהיו הרבה קטעים משביזים והרבה פעמים הרגשת שאתה עושה משהו שאין שום סיבה לעשותו, אבל זה כאין וכאפס לעומת הרגשת הסיפוק שהשגתי בפעילויות שבאמת הרגשתי שהן חשובות, מעניינות ומאתגרות.
ישן 16-11-2007, 09:39
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
שמע נא ידידי..

ההודעה שלך טובה. לא בגלל שאני בהכרח מסכים איתה. אלא פשוט בגלל שהיא מאזנת כאן את הדעות והציפיות.
אני לא אתווכח כרגע מה נכון ומה לא כי אני לא מוצא בזה כרגע תועלת.

אבל בדיוק בגלל סוג ההודעות האלה. אני כבר מזמן אומר.
צריך להסביר למלש"בים שהם הולכים להתגייס בגלל שצריך בגלל שזה חובה ולא בגלל כלום דבר אחר ושלא יצפו לכלום.
אם אנשים ילכו בגלל שצריך אולי דברים ישתנו. (בעיקר פחות התאבדויות בצבא).
קידומים, רווחים, בונוסים ותוספות מהצבא, זה רק פלוסים שאולי יבואו ושעדף לא לבנות עליהם.
ישן 16-11-2007, 12:26
  tiger14 tiger14 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.07
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "שמע נא ידידי.."

אני עברתי את אותו המסלול בדיוק כמוך,אותם תחושות,אותם רגשות,את ה"בוא נסחוב עוד יום..." עד לרגע השבירה,זה שאתה מבין שפשוט לא עוד,לא עוד כי אני עוד אצא מדעתי,תרתי משעמע.

הלוואי שאצלי זה היה שיחה עם גורם בכיר וזהו...הייתי בדבורות של חיל הים,אבל עכשיו הכל מאחור.
לפני שהתגייסתי הייתי ה"חבר" שמרעיל את כולם,זה עם כל המידע על כל היחידות וכו'...
לא היה לי שמץ של מושג,ולא הכי קטן לאן אני נכנס.לצאת לים,בממוצע 4 ימים בשבוע,לבט"ש,להפליג על קו רה"ן-לבנון ולעקוב אחרי סירות דיג לבנוניות(שכל אחת מהן יכולה להיות הפח"ע הפוטנציאלי),לחזור לנמל ולהתחיל לעבוד על הספינה,ובסוף היום ללמוד(כן כן,ככה זה עובד בחיל הים,ממש לקרוא מאוגדנים ולחרוש,עד למבחן-ואם לא הספקת?לא נורא,תרותק 28 מטכ"לי).
הפואנטה היא-שכל אחד,לפני הגיוס,חייב איכשהו,ובאמת זה נראה קצת בלתי אפשרי באותם רגעים,להתחבר לקרקע ולהבין לאן אתם נכנסים.
בהצלחה.
ישן 16-11-2007, 15:55
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
אני לא רק שלא חושבת שזה נכון לעשות את זה

אלא אני בטוחה שזה לא נכון להוריד לאנשים רעל עוד לפני שהוא יירד להם לבד בצבא!
אתה אומר תתנתקו מהפורום, כאילו מישהו רוצה קרבי רק בגלל השפעה של פורום באינטרנט?!

אתה חי בסרט!
מצטערת!
אמנם קרבי זה קשה, ואמנם זה ממש אבל ממש לא כמו שמצפים שזה יהיה ויש המון שמירות והמון "סינג'ורים" וקריעת תחת,
אבל אני בכל זאת חושבת שלעשות את זה זה הרבה יותר מועיל מלבוא ב-8 וללכת ב-4...
בעיקר אם אנחנו יכולים להתגייס לקצת מעבר...

הרצון שלי להתגייס היה כשהחלום של כולם מסביבי להיות וטרינרים!
החום שלי היה לשרת בקרבי.
יש לי עד היום מכתב מהגננת שלי בגן חובה שהיא כתבה לי לקרוא בגיל 16:
"אני לא אשכח שליד כל כך הרבה ילדים קטנים הייתה ילדה אחת עם כל כך הרבה שאיפות בלב, וכל כך הרבה מטרות בחיים, שהיא בסך הכל ילדה בת 6.
ילדה שרוצה ללכת לקרבי ולשרת את מדינתה לעומת ילד שרוצה להיות וטרינר זה בהחלט מראה מיוחד שאני חושבת שלא אראה בחיים בכל שכבת גיל עד כיתה י"א".

יש אנשים שזאת השאיפה שלהם מלפני הרבה זמן, ואני לא אגיד אני, מגיל 6.. אלא אני אגיד מגיל 14, 15, ועד גיל 18-19 שהם מתגייסים.

תאמין לי שלעומת כל החרא שאוכלים בצבא אנחנו המורעלים מעדיפים להתמקד דווקא בסיפוק שיוצא מזה. ועם כל הקושי שבזה ועם כל הדברים שאנחנו אומרים-שזה נראה כמו הכחשה, אבל זה לא, זה פשוט להתמקד בחצי הכוס המלאה,
צריך תמיד למצוא הזדמנות בכל קושי! ולא קושי בכל הזדמנות!
לשאוף תמיד להגיע לטופ,
ולעשות את זה על הצד הטוב ביותר גם אם זה הכי רע בעולם!
ואני יודעת שאם אקח על עצמי משהו אני תמיד אסיים אותו(חוץ מפיסיקה כי זה באמת היה סיוט!)*

לשרת מדינה זה לא בגלל פורום, ולא בגלל כתבות, זה כי אף פעם לא עשית שום דבר למען המדינה שלך...
ובגיל 18 שואלים אותך, סוג של שאלה מאוד קשה... המדינה טיפחה אותך 18 שנים.. עכשיו יש לך 3 שנים ואף יותר לטפח אותה.. האם תחליט לטפח אותה מאוד מאוד או לטפח אותה במחצית. או פשוט לא להתערב ולהתעלם מעניין הטיפוח.
יש כאלו שמאוד מרוצים, ויודעים מהן השפעותיה של המדינה עלינו ואני יודעת שיש אנשים שמתו כדי שאני אשן טוב בלילה, ויש אנשים שלא ישנים כדי שאני חס ושלום לא אתעורר משנת היופי שלי בלילות.
ואני יודעת שהמון אנשים נמצאים בסיכונים בשבילי ובשביל משפחתי.
ואני יודעת שאנשים שהם לא יהודים ולא ישראלים מגיעים לארץ כדי לשרת בצבא שלנו ואחר כך חוזרים לארצם למרות שהם לא חייבים לנו שום דבר.
אז הממש מעט שאנו יכולים לעשות זה באמת להיקרע 3 שנים ולסתום תפה למרות שזה כל כך קשה- ותאמין לי שאני יודעת שזה קשה!

אבל להגיע עכשיו לפורום שכולם באמת מורעלים ולהגיד להם: חברה! תסיטו את מחשבתכם מקרבי כי זה לא ייתן לכם כלום בחיים-זאת הבושה האמיתית!
אנשים שרוצים לתת מעצמם! וגם אם הם חושבים שזה מספיק- ללכת לקרבי אז הם יודעים שבשבילם זה מספיק! אם הם יגיעו למסקנה שזה לא הם יפרשו כבר לבדש! אבל לא יקימו אירגונים בשביל להסיט אזרחים מהעניין!

חוץ מזה,
למה תמיד להסתכל כמה הצבא יתרום לך בחיים במובן הזה?
אתה יודע כמה הצבא בכלל ייתן לך אישית?!

אתה יודע כמה אנשים דיברו איתי ואמרו לי שיש כל כך הרבה אנשים שלא מודעים למשמעות החיים כי הם לא שירתו בקרבי?!
שלא הרבה אנשים יודעים להקריב בשביל אחרים?
שלא הרבה אנשים יודעים לעבוד תחת לחץ.
שלא הרבה אנשים יודעים להגדיל ראש שצריך.
שלא הרבה אנשים יודעים לדאוג לא רק לעצמם.

ע"פ ARMY_BOY דבר מדהים שג'ניה כתב:

"זה לקלל כל כך הרבה זמן, 3 שנים של קללות על הגשם והחום של השמש אבל להתעקש לצאת למארבים באמצע הלילה עד הבוקר.
לראות את השמש שוקעת ולדעת שהיום שלך רק מתחיל!
לשאול הרבה שאלות על המוות מבלי לקבל תשובה אחת על החיים.
זה להבין פחד של אזרחים ולדעת שהם לא בטוח מבינים את שלך!
זה לאבד אחים לנשק, אך לא את התקווה.
לחלום על חו"ל בזמן שאתה מטייל בשטחי A.
לראות נוף מחלון אוטובוס ולדעת שגם את השטח הזה חרשת בזחילות וריצות.
לקלל 3 שנים ולחשוב שזה לא מספיק.
להתעצבן על ההקפצה מהבית אך להכיר בזכות הגדולה שביציאה.
לדעת לחלק אומץ לדרגות שונות של פחד.
זאת רעות עמוקה אך תמיד מגלים את עומקה מחדש.
להביט באנשי הכומתות האדומות כאשר עינייך אדומות יותר.
לסיים מסע בחרמון כשאתה מודע לכך שכל הארץ היפה הזאת פרושה מולך.
להיות קרבי זה עבר הווה ועתיד וחלום ותקווה ושקיעות ונחלים והרים וזריחות וכוכבים נופלים
ויש מעיין עייפות מתמדת ודתיים וחילוניים וגעגוע וזעזוע ויד שתמיד אוחזת בנשק.

זה לחשוב קודם על המדינה ולשאוף תמיד ליותר.

זה לא לתת למה שאתה להפריע למי שאתה יכול להיות.

המדינה והאדמה ספוגים בדם ואתם כאן בשבילנו

ובשביל להילחם על בטחוננו.אוהבים את האנשים,

אוהבים את המולדת,נשבעתי נצח ירושלים-שלהיות

חייל קרבי זה קודם כל להיות בן-אדם!"

אנשים שרוצים לתרום לא צריכים פורום, לא צריכים שמישהו יגרום להם לניצוץ קטן בלב.. כי כל שנה שהם גדלים במדינה הזאת! הם רואים את הניצוץ הופך לשריפה גדולה יותר ויותר!
וזאת ההזדמנות שלהם, שלנו להחזיר לה בגדול!

כל מי שחשב אי פעם על קרבי- אל תוותרו, בסוף הסיפוק מתקבל בכל כך הרבה אהבה.
בסוף במקומות עבודה רואים שאתם הייתם בקרבי, רואים את העצמאות, ואת ההגדלת ראש, ואת האחריות שאתם מוכנים לשאת,
ואתם לומדים לקחת הכל בפרופרציות, והכי חשוב: לא סתם העברתם 3 שנים של שירות..למדתם משהו.. לא משהו שתמיד ידע של ספרים..
אלא משהו שיילך איתכם- לכל החיים.

גיוס לצבא ההגנה לישראל-זכות לפני שהוא חובה.

ישן 16-11-2007, 18:02

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "אני לא רק שלא חושבת שזה נכון לעשות את זה"

כנראה לא הבנת אותי נכון,

אני לא מסיט אנשים לא להתגייס לקרבי,
להפך אני גאה בכל אדם כזה שנמצא שם תקופת מה ויודע מה הולך סביבו
אני פשוט רוצה למנוע חוויות כמו שלי, שאנשים יחשבו שוב לפני שהם עושים את הצעד הזה.
אני לא יודע אם את חיילת או לא אבל המטרה של הסיפור הזה היא למנוע תגובות כאלה של אנשים שלא חוו את מה שאני חוויתי וישר זורקים סיסמאות לאוויר כמו לך לקרבי הכי טוב, קרבי זה הכי הכי, רק קרבי יאללה רעל יאלה בלגנים. מבלי באמת להבין לאן הם הולכים.

ולכל הקוראים,
כיום שנשאר לי עוד חצי שנה בצבא אני לא עושה 804 (בא ב8 עושה 0 הולך ב4) אני נמצא ביחידה עורפית שבלעדיה הצבא שלנו לא היה נראה כך בלי להשתחצן, שום מבצע, מעצר או מלחמה יכולה להתנהל בלי היחידה שלי.
ישן 17-11-2007, 17:16
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
דבר ראשון, אל תכתבי בפונט הזה. הוא שורף ת'עיניים.
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "אני לא רק שלא חושבת שזה נכון לעשות את זה"

נזרקו המון ססמאות וקלישאות לאוויר בהודעה שלך, ואני לא אומר שזה רע. אבל תביני, המציאות לא תמיד תואמת אותן..

אני ממש שמח שהנושא הזה פורסם פה. לא בגלל שאני מזדהה עם הכותב, להפך, הויתור העצמי שנודף ממנה הוא עצום. אבל צריך להבין. שירות כזה לא מתאים לכל אחד, ויכול לגרום לכ"כ הרבה נזק.
מתי הבנתי את זה? היה לנו אחד מהחבר'ה, מקום שבו כולם מתגייסים לקרבי, אין כזה דבר שלא. וכל המרבה הרי זה משובח כמו שאומרים. הבחור התאבד אחרי כמה זמן בצבא.. למה? כי לא לכל אחד זה מתאים, ממש לא..

רוב הפורום פה רץ עיוור לצבא. לא חושב לפני, לא עוצר לראות אם זה מוסרי, אם זה מתאים לאופי שלך, ומה התכלית של זה. אתה רואה פה רק כל מיני אמרות מזוכיסטיות על כמה שכואב זה טוב, וכמה הגאווה היא גדולה. וכן, צריך קונטרה נורמאלית לזה. למה? כי שמגיע קושי אמיתי, אז כמה שאתה מגניב זה נמאס מתי שהוא. אישית יצא לי איזה כמה חודשים לעבוד בעבודה מאוד קשה פיזית, אנשים נשרו בה כמו מים. אתה כל יום קם מוקדם בבוקר, וזה קשה, ואתה עובד את ה12 שעות, וקשה לך, ואתה רק חושב שלמחרת תקום גם בשעה הזאת ואחרי למחרת ועוד שבוע ועוד שבועיים. זה ממש החזיר אותי לקרקע. כי אני אהבתי את מה שעשיתי, ולא יהיה משמעת, ולא היה לחץ חברתי להצליח, רק אז הבנתי חלק מהקושי שיש באמת בצבא..

וכותב את זה מישהו שמתגייס למקום שנחשב טוב מאוד..
ישן 16-11-2007, 19:05

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "אה סבבה. יש אנשים שמבינים..."

תשמעי,

עם כל הכבוד וממש לא בקטע רע. אני מבין שאת לפני גיוס. את לא יודעת מה זה צבא אל תנסי לחשוב שאת יודעת המשפט שלך שאמרת בו שיש אנשים לפני צבא שמבינים יותר טוב מאנשים שבצבא וסימו צבא הוא שטות גמורה. ובפעם המיליון אני לא מוריד לאף אחד את הרעל אני בסך הכל מנסה להכניס פרופורציות את כנראה לא מצליחה להבין את זה וחבל. כן סליחה ילד בן 16 לא צריך להיות כל היום מול המחשב ולהכיר כל יחידה מובחרת בצבא ומה היא עושה ולרוץ כל יום 25 ק"מ שיגרמו לו לשברי מאמץ.

באמת ולא בציניות תנסי להפנים, את לא במערכת ולא תדעי אותה כנראה עד שלא תגיעי למקומות האלה.
שיהיה לך בהצלחה וכל טוב, שמרי על עצמך.
ישן 16-11-2007, 20:46
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "לא הבנתי ואני פוחדת להבין."

סתם כי מתחשק לי להרחיב, וגם כי סיון מבקשת ממני לכתוב לרק ציונות, ואני טוען שזאת תהיה קטסטרופה:

את תוצר של חברה מיליטריסטית מהיסוד, שמחנכת את הילדים שלה מגיל קטן לדעת נשק מהו (ואני לא מתכוון לדון עכשיו בנסיבות).
בכל מקום את יכולה למצוא את אלמנט ההיסטריה שאוטוטו העם היהודי מושמד לו, וגונבים לנו את המולדת, ומאיימים להכחידנו - מפסח וחנוכה ודוד נגד גוליית, וששת הימים, ובאמת קצרה היריעה מלהרחיב - תמיד אותו מוטיב, תמיד מעטים מול רבים, תמיד אנדרדוג, תמיד חלשים וקטנים שיוצאים למלחמת אין ברירה, וצריכים להגן על הארץ ועל העם כי-אם-לא-אנחנו-אז-מי-כן.
וכתוצאה מכך, שמגיל 0 כל מה שאת רואה סביבך זאת מנטרה אחת גדולה של "להחזיק נשק כי זאת חובתנו", את גדלה וחושבת בצורה מסוימת מאוד.
אף אחד לא יספר לך איך בדיוק כבשנו שטחים מסוימים במלחמת העצמאות ואיך תושבים מסוימים נעלמו מהם, ואף אחד לא יספר לך על מהלכי הדרדור של ישראל לפני מלחמת ששת הימים, ואיך ישראל עצמה הסלימה אט אט את המצב בצפון הארץ בשנות ה-50 וה-60, ואף אחד לא יספר לך על הרבה מאוד מהלכים מאוד לא "אנדרדוגיים", שישראל ביצעה - כדי שתמשיכי לחשוב בצורה המיליטריסטית ואני מתפתה לומר, טיפה היסטרית, שרוצים שתחשבי.
אז זה נורא יפה להגיד שאת תצאי, ותקריבי, ותגני על המולדת, ואת יודעת שזה קשה, ואפילו בגשם ובקור ובחורף ובבאסה. ואת יודעת מה המילה המתאימה לכל התיאורים הגרפיים האלה שעולים לך בראש?
רומנטיזציה.
פשוט מאוד, אז את רואה את עצמך כבר בגשם ובבוץ ורצה-עם-משקל, ועשרות אנשים משולהבים כמוך למען מטרה אחת ולהגן על המולדת ויאללה קדימה!
איפה...
אבל זה מה שחיכנו אותך לחשוב, כל הגיבורים וטרומפלדור ודוד המלך, וכל השטיפת מוח שקיימת בחברה (והרי על בני נוער הכי קל להשפיע), גורמים לך להתלהב כל כך משירות קרבי.

אני לא תומך בהשתמטות או אי שירות בקרבי, חלילה, אבל כשאת באה בגישה כזאת את תאכלי כאפה.
וככל שהרעל יותר גדול ככה הכאפה יותר גדולה..
כי הצבא זאת מערכת, ובטח חפרו לך כבר כל כך הרבה על זה שהוא מערכת, אבל יותר מזה הוא ברגים.
הרבה הרבה ברגים קטנים שנדרשים לעשות עבודות מטומטמות, כשהרבה פעמים אין להם כוח לעשות אותן, ואין בהן הגיון, אבל אין ברירה, כי זה צבא, ועושים את אותן עבודות. אבל כל הרעל הזה מהאזרחות מתפוגג לו, וסבבה, רוב האנשים שמשרתים בקרבי גם ימשיכו לשרת שם, אבל פתאום המושגים יתחלפו בחבר'ה, ואנשים שהם פשוט באותה סירה איתך.
הדעות שלך סה"כ יהיו אותן דעות, אבל הן הרבה יותר יתמתנו ויהיו מפוכחות..

רעל זה דבר מגעיל, כי רעל זה זיוף.
משרתים בקרבי כי צריך, לא יותר מזה, בלי כל הדיבורים על כמה שרוצים לתרום וכמה שחשוב וכו' וכו'. בסופו של דבר בנאדם הוא אינדבדואל, והוא רוצה שיהיה לו כמה שיותר טוב בחיים.
אני בקלות יכול להבין את פותח האשכול. זה אנושי, זה לגיטימי, אמנם אני בדעה שמתחיל במצווה אומרים לו גמור, אבל אי אפשר לדעת מה עובר בראש של בן אדם כשרע לו.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 16-11-2007 בשעה 20:50.
ישן 16-11-2007, 21:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "סתם כי מתחשק לי להרחיב, וגם..."

לשניה חשבתי שאני בפורום קומוניזם....

אני שמח שאתה יודע להתבטא בצורה יפה ושהידע הכללי שלך, במיוחד בהיסטוריה, נרחב יותר משל האדם הממוצע, אבל גם אתה, לא יודע על מה אתה מדבר.

הרעל, הוא מה שמניע את החייל, אף אחד לא מצפה שיעשו לכבודו תהלוכות וגם לא שיעשו עליו כתבות בערוץ 2, זה קורה לפעמים מסתבר, אבל באיחור גדול וגם אז זה לא מכסה אפילו עשירית ממקרי הגבורה היומיים של אנשים שמבצעים עבודה אפורה, קשה ושוחקת בלי שום תמורה, או ציפייה לכזאת.

אף אחד לא נלחם בשביל הממשלה או בגלל מהלכים פוליטיים כאלה או אחרים, נכון, הפוליטיקה היא זאת שמעצבת בסופו של דבר את אופי הלחימה, אבל לא זכור לי ששמעת מישהו צועק באמצע הסתערות "למען אולמרט!למען מדד המעו"ף!"

הם עושים את מה שהם עושים בצורה הטובה ביותר, תוך הקרבה של החיים שלהם על פרטיהם השוליים ביותר בגאווה שאין כמוה וזה, ילד, רעל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-11-2007, 21:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "מה הקשר קומוניזים? מה הקשר..."

האנשים התמימים האלה, הם אלה שיהפכו להיות החיילים המקצועיים.

חייל שמגיע עם מוטיבציה מראש, אוטומטית יהיה חייל הרבה יותר טוב, אפילו אם הנתונים הראשוניים שלו לא מזהירים.
אני לא חושב שמי שמורעל הוא תמים, אולי הם לא יודעים על מה הם מדברים, אבל אם הם באים במוטיבציה גבוהה זה לא ישנה להם ולהיפך רק יעזור להם.

ואני לא מתנשא על אף אחד, אין לי במה, אתה הוא זה שמתנשא ומנסה להביא קצת דעת לבורים המטופשים האלה שרק רוצים לתת מעצמם.

אם ל"תיכוניסטית שעדיין לא התגייסה" לא צריכה להיות רשות הדיבור, אז הרי שגם לך לא, כי עם כל הכבוד לעתודה, איך ממבה אמר, לך תאוכל קצת אבק ותאנוס קצת שטח ואז דבר על המצב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-11-2007, 21:48
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "האנשים התמימים האלה, הם אלה..."

עם כל הכבוד לעתודה.. אני מתחיל שנה שנייה שאני מחוץ לצבא אחרי שכביכול הייתי צריך להתגייס, ואחרי שמתחילת י"ב ניהלתי במו"ס לשנה וחצי, ככה שעברו מול עיניי הרבה מחזורי גיוס, גם בפורום וגם במציאות.

ראיתי המון מלש"בים שהתגייסו מורעלים יותר מדי וחטפו את הכאפה בסופו של דבר. הדעה שלי התעצבה רק כי ראיתי כל כך הרבה חיילים שנפלו או שהצבא דפק מבחינה בריאותית או נפשית.

ויש הבדל בין לבוא מפוכח עם מוטיבציה לבין לבוא מורעל ולא רואה בעיניים, זה מה שאני מנסה לומר פה..
אני באמת לא אשם לזה שאתם לוקחים את הדברים שאני אומר למחוזות אחרים.. אז לכתוב עוד פעם שסה"כ צריך לבוא עם עיניים פקוחות, בלי כל הממבו-ג'מבו של אני מקריב את עצמי למען המדינה? הנה כתבתי.
ישן 17-11-2007, 09:48
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
?
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "עוד אחד בסרט? תעיף ת'הקשב אנחנו לא בצבא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור
מה יש לא להיות רציני בזה?
אתה יודע כמה סיפורים אישיים של מלש"בים שמעתי? קראת בכלל את ההודעה שלי או שסתם הצטרפת לעליהום כי זה מה שהחבר'ה הקרביים הרציניים, שבאופן עצוב גם בכלל לא הבינו את ההודעות שלי, עושים?
(לצטט חצאי הודעות כדי שייראו לא מובנות, גם אני יכול..)

ואתה יודע כמה סיפורים אני שמעתי על אנשים שהתמזל מזלם להיות עם זוג תאומות ג'ינג'יות חטובות ואימם המהממת , בו"ז ? נו אז? זה הופך אותי למומחה בתחום? לצערי כי רב - לא...

וברצינות:
נושא האשכול הוא חשוב ומעניין מאין כמותו. וברוב המקרים, כמו בכל הדברים, אין שחור ולבן. האמת נמצאת (אם בכלל קיימת..) באמצע.
  • רעל,ציונות וכדומה - לדעתי זה קשקוש. לא זכור לי מסע אחד או ניווט אחד או סדרת מסכם אחת (שלא לדבר על פעילות מבצעית) בהם חשבתי על טובת המדינה ואזרחיה. הדלק היחיד הוא האמביציה האישית , פרפקציוניזם אישי ותחושת החיבור הבלתי נתפסת לצוות הלוחמים שלצידך. ומעל הכל - הפחד הנורא מכשלון . במילה אחת - אגו. צר לי.
  • סנדלים,גילוח, או במילים אחרות - "אנשי המיוחדות המנוולים ואוכלי החינם" - חבר'ה .להרגע. יש סנדלים,יש ביגוד אזרחי ברוב שעות היום,יש שבתות וחמשושים רבים , יש אוכל נפלא ומסגיסט צמוד . אבל..יש גם הרבה עבודה שחורה,שוחקת,קשה פיזית ומנטלית,פחד אמיתי כזה שגורם לבחילה/כאבי בטן משתקים ויש הרבה מאד נקודות שבר קיצוניות לאורך הדרך . נקודות שבר אשר לדעתי האישית קשות וחריפות הרבה יותר משביזות שמירות או תורנות מטבח (גילוי נאות - לא עשיתי הרבה לא מאלה ולא מאלה...)אבל על זה אתם לא שומעים , וטוב שכך...
  • בנוגע לחינוך בארץ - צודק ידידנו העתודאי עז הנפש - יש בעייה בארץ. מצד אחד - אנו שבויים עדיין בקונספציית ה"עם חלש ובודד העומד בפני כלייה יום יום שעה שעה..." ומצד שני - די במבט מהיר באטלס מזדמן בכדי להבין שלמרות הכל יש משהו בקונספציה ההיא... כנאמר - האמת היא באמצע..
  • יש לי עוד המון דברים לומר , אנסה לטפטף אותם במהלך השבוע.
ישן 17-11-2007, 11:40

לגבי "נקודות השבר"...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "?"

אני מצטער לומר, אבל בחירת צמד המילים האלה מסריחה מרמיזה עבה שביחידות המובחרות מסכנים יותר את החיים מאשר בגדודים ועובדים יותר קשה.
אז שמע, אני לא יודע מתי פעם אחרונה יצא לך בשירות שלך לקום ב-8 בבוקר אחרי שחזרת מפעילות ב-5 בבוקר באותו יום, להיות תורן מטבח עד 4 אחה"צ ואחרי שכל היום הכנת 8 סוגי סלטים, שטפת הרי כלים וניקית פעמיים את החד"א והמטבח, אתה מתחיל לעבוד על מעצר בבלטה, שתסכים איתי שלא משנה אם זה דובדבן נכנסים לשם, ימ"ס או גדוד חי"ר היא מקום מסוכן באותה מידה. אז זה נראה לך לא מסוכן? לישון 3 שעות בלילה, לעבוד קשה בלי הרבה מנוחה כל היום ואז להתחיל לעשות נוהל קרב של כמה שעות טובות שוב לפעילות? מתי בפעם האחרונה לוחמי היחס"ר, דובדבן, ימ"ס וכו' קמו ב-8 בבוקר וטחנו מטבח כל היום כשהם ידעו שיש להם פעילות באותו הלילה? (נכון שלא תמיד יודעים אפילו יום מראש אבל יש מספיק פעמים שכן). אתה חושב שגדודים מקבלים את הפעילות ה"פחות מסוכנת" כי יודעים שאין להם הרבה זמן להתאמן וכי הם תופסים את נטל משימות הבט"ש? אז אני מבטיח לך שאין זה המקרה ברוב הזמן. גדוד חי"ר בגזרתו הוא הכוח הכי זמין לאינדיקציה שנופלת ותוקפה מוגבל על מבוקש בגזרה או זיהוי של תצפית של חמושים על הגגות או כל פעילות אחרת שדורשת זמן תגובה מהיר.

אני מסכים איתך שהקושי הוא שונה בין גדוד חי"ר ליחידה מובחרת, אני מסכים שקשה ללוחם בגדוד להבין מה עובר על לוחם ביחידה מובחרת ולהיפך, אבל אני מאוד לא מסכים שה"נקודות שבר" האלה כמו שקראת להן, קשות וחריפות הרבה יותר אצל הלוחם מהיחידה המובחרת...
ישן 16-11-2007, 21:24
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "סתם כי מתחשק לי להרחיב, וגם..."

תסיים שנתיים וחצי ואז תחיל לדבר על רעל שרעל וכ'ו.

הרבק והרעל מניעים את המערכת בשנה הראשונה. כל יום אתה מגלה משהו חדש. לירות בנשק, לפוצץ מעגל רועם. לזרוק רימון.
כל פעם ריגוש חדש. הרעל והרצון "מניעים" את השנה הראשונה שלך בשירות. אם לא יהיה רעל או התשוקה הלהבה הפנימית לא יהיה רצון לשרת ולשאוף קדימיה לעזור ולתרום.

אצל הבחור פה, הלהבה נכבתה בגלל שהוא לא התקבל לסיירות. הוא ניסה להחזיק את עצמו. אבל לא בכבוד שלו היה למשיך בזמן שהחבר'ה הוויתקים רובצים ומשחקים ב PS2 וקמים אחר הצוהריים. בזמן שהוא ש.פ

נור, לך תאוכל קצת אבק ותאנוס קצת שטח ואז דבר על המצב שלו.
כל זה מה שאתה אומר, טוב ויפה, אבל איך אתה מסביר את זה לאדם וגורם לו לבצע את זה, זה כבר דבר אחר.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 16-11-2007, 19:20
  dobdog dobdog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.06

כואב לי לקרוא את ההודעה הזאת ממש כואב... אבל מצד שני דברים שגולני 2 כתב וים כחול עמוק חיממו לי תלב... אני מרגיש שאני לא לבד שיש עדיין אנשים שאני ישב וידבר על הסיבות לגיוס שלי לא יתחילו להסטלבט ולומר שאני מורעל ואני טוחן מים כמו מנייאק... ולצערי אני מרגיש אחד מבודדים שעדיין מעריץ את השרות הקרבי ודווקה... אני בן יחיד שלפי דעתי חונכתי בצורה שונה ואני רוצה להדגיש שהיה לי תש 5 ואסור היה לי להתקרב לשרות קרבי בכלל ואפילו אמא שלי לא יודעת שאני לוחם.. למרות שרוב רובם של חברים שלי לא התגייסו לקרבי וכן מזיינים מלא ונפרדתי מחברה שלי כי אני בקושי בבית וכן אני לא ישן בלילות וכן אני עמדתי בצק פוסט כשיורד גשם מטרוף והחלפס לא שווה לתחת... אבל אי אפשר לתאר את החוויה כשאתה עושה יזומה בקלקיליה בכפר חבלה והשעה 6 בבוקר ואתה יכול לראות את העיר שלך תל אביב בזריחה ... דבר שבתור ילד צפונבון ומפונק לא יחסת לזה חשיבות בכלל אבל בתור חייל עייף תשוש ובקושי מחזיק תצמך בידים יושב עם חברים שלך למחלקה על סיגריה אחרי לילה ארוך במקום שהכי פחות אוהב אותך זאת חוייה שמאט מאוד אנשים לצערי הרב חובים.. ולאותם שכן יודעים על מה אני מדבר אני מצדיעה...

אבל לפי ההודעה שלך ואני ממש לא רוצה לפגוע אתה נשמע כמו ילד מפונק ואגואיסט אחד שכשטיפה קשה לו או הוא טיפה צריך להקריב לאחר מאשר לעצמו הוא בורח...

ולפי דעתי זה עניין של מנטליות ישראלית תל אביבית אם אפשר לומר(אני כמובן בכלל לא רוצה להכליל) פגשתי אין ספור אנשים מהיחידה שלי שרק בוכים ומקללים שזה כמו גוב שתוחנים שמירות שזה לא קרבי.. ואם הייתי בסיירת לא הייתי ככה וכו וכו... לפי דעתי זה מנטליות של אפס שתמיד יחפש להצדיק את עצמו ולומר שאם היה משו אחרת אז... ואין פלא שרוב הלוחמים היותר מוצלחים ושוב בלי להכליל הם דרוזים רוסים אטיופים וכל אותם עדות שצורת החינוך שלהם שונה ומחונכים לערכים ולא לדאגה אישית...

מקווה שלא פגעתי בלי כוונה ומקווה שעדיין שי אנשים שמרגישים כמוני
ישן 16-11-2007, 22:30
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי dobdog שמתחילה ב "כואב לי לקרוא את ההודעה הזאת..."

גם אני ויתרתי על ת"ש כזה, אומנם עוד לא הגעתי לקלקיליה אבל החוויות האלה של העייפות והישיבה ביחד עם החבר'ה.. כשכולם מתים לנוח ועדיין מדברים וצוחקים ועוזרים אחד לשני זה מה שבסופו של דבר תורם לרצון שלי להשאר קרבי גם כשהדרך שלי לאותה קלקיליה,עזה,לבנון בכלל לא קלה(וזה בלשון המעטה) ואני לא לבד במצב הזה עכשיו שאני חושב על זה.. אני מכיר הרבה יותר חבר'ה עם בעיות ת"ש, בריאות בקרבי מאשר חבר'ה שהם ג'ובניקים(ועם תיכון כמו שלי.. תאמינו לי שאני מכיר המון ג'ובניקים הרבה יותר מאשר קרביים)...
ואם הדרך שלי לקרבי התחילה מרעל.. אין בי יותר רעל.. עכשיו זה פשוט הרגשה של שליחות ומיצוי עצמי בצורה כזאת שאני מרגיש שאני עושה משהו משמעותי ולא רוצה להפסיק להרגיש ככה..
ישן 16-11-2007, 19:38
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

לצערי יצא לי לקבל כמה חיילים שהיו במצב שלך.

למה לצערי, כי לרוב (אני לא רוצה להגיד בכל המקרים כי זה לא יפה להכליל, אבל היה מכנה משותף לכל האנשים האלו) הם היו חיילים שכל היום אהבו לדבר על כמה הם טובים וכמה הם צריכים היו להגיע ליחידה מיוחדת, אבל בפועל הנזק שהם גרמו לצוות היה גבוה בהרבה מהתרומה שלהם.

אז יופי, הם היו מסוגלים לסחוב מאג כל המסע בלי להתבכיין, מבחינתי זה שווה ערך לחייל שסוחב מאג כל המסע וכן מתבכיין, לפחות הוא סחב אותו. לעומת זאת חייל שלא באמת תורם אלא רק מספר על כמה הוא טוב וכמה הוא היה צריך להיות במקום אחר רק מוריד את המוטיבציה של הצוות, בדרך כלל הוא גם לא עוזר לצוות שלו במשימות (מה פתאום שינקה את השירותים) ושוב ושוב רק מספר על כמה טוב הוא.

לפעמים החיילים האלו לא הגיעו רחוק, שמו אותם עציצים או שהם הגיעו לותיקה והמשיכו לבכות כל היום על כמה רע להם, אחרים יצאו לפיקוד ולקצונה, חלקם נשארו סמרטוטים חלקם דווקא הבינו שזה מה שיש והפכו לקצינים טובים ואפילו טובים מאוד.

בסופו של דבר, איך שאני רואה את זה צריך ללמוד רק משהו אחד ממה שכתבת:
כשאתה מגיע לתפקיד כל שהוא בצבא אסור להחליט מראש אם התפקיד הוא לרמה שלך או לא, כל תפקיד אפשר לפתח ולהפוך לתפקיד משמעותי, אם אתה בא בגישה של "התפקיד הזה לא לרמה שלי" אז אתה תהיה גרוע, לא משנה כמה אתה רמבו וכמה אתה מעריך את עצמך, אם תחייה בעבר ותחשוב כל הזמן כמה יכול היה להיות לך טוב אז אתה לא תצליח להתפתח בתפקיד שלך.

אם תקבע לעצמך מטרות שמשרתות לא רק אותך אלא גם את המקום שבו אתה נמצא, ותיישם את מה שקבעת לעצמך, אז גם תרגיש שאתה ממצא את עצמך בתפקיד ותפיק ממנו את המירב.

אני יכול להעיד על עצמי, כשהייתי שנתיים וארבעה חודשים בצבא כפו עליי להיות בתפקיד שלא רציתי, בשיחת מג"ד אמרתי לו שאני לא רוצה להיות בתפקיד והוא לא התייחס אלי, זה רק דירבן אותי להיות עוד פחות טוב, אבל הוא אם הזמן הבנתי את חשיבות התפקיד והצלחתי לפתח אותו לכיוון שהיה שונה לחלוטין ממה שקודמי בתפקיד עשה, וגיליתי שיש לי הרבה מקום לקבוע לעצמי את העבודה ובסוף חתמתי קבע בתפקיד לחצי שנה - אותו תפקיד שניסיתי לעשות הכל כדי לא להגיע אליו בכלל.

ישן 16-11-2007, 23:38
  תמיר20 תמיר20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל תמיר20 שלח הודעה דרך MSN אל תמיר20

אני חושב שהודעה הזו מצויינת.
הצלחת להעביר את כל 'חווית' הסיירת\ ניירת.
אז ואללה, כמה תגובות פה ממש טובות( גולני, ממבה) וכמה ממש מעצבנות (נור, הציוני האחרון) אבל אני בדיעה דומה של רוב האנשים פה, קרבי עושים כי צריך ויכולים ולא כי זה זוהר או מגניב להסתובב עם פלאפטופ קומנדו ויראור בתחנה המרכזית.

אבל, במקום לבקר את רוב הצעירים שמתים להגיע לסיירות, לדעתי צריך לבקר את המערכת, כי התרבות של סיירת\ניירת לא הייתה לפני 20 שנה, גם שאח שלי התגייס לפני 10 שנים הוא לא פגש יותר מידי מקרים כאלה.
אם הגדודים יראו כמו שהם צריכים להיראות, לא תהיה בעיה כזו, לדעתי..
שבת שלום

ישן 17-11-2007, 08:04
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "אני חושב שהודעה הזו מצויינת...."

מה מעצבן בתגובה שלי? היא אומרת בדיוק מה שאתה אומר.. וכמו שאמרתי לים, אתה מתעצבן? לך שתה מים..
זה שממבה וגולני קפצו כנשוכי נחש והתחילו לשלוח אותי לשטח (באופן משעשע, בתור המפוכח כאן, שרוצה להוריד את אחוזי הרעל המיותרים האלה של לפני הגיוס - והכי גרוע, בלי שהם יודעים מה אני עושה בחיים ), לא אומר שהתגובה שלי מעצבנת.

הגדודים לעולם לא ייראו כמו שהם צריכים להיות, כי זה אוסף של ילדים בני 18-19-20 שלכל אחד רצונות משלו ואורח חיים משלו וכו' וכו', כשהרבה מהם בכלל לא רצו להגיע לגדוד ונזרקו אליו ע"י הצבא בגלל הפרופיל הרפואי שלהם.
בסיירות מן הסתם שהמצב יהיה יותר טוב, כי הן מורכבות מאנשים שספציפית רצו להגיע אליהן.

בנוגע לתקשורת, נו, אז אני שמח שאתה מסכים איתי. הרי הם לא ישדרו את כל החרא שיש, אלא את הדברים היפים והמובחרים..

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 17-11-2007 בשעה 08:32.
ישן 17-11-2007, 08:46
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "מה מעצבן בתגובה שלי? היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור

הגדודים לעולם לא ייראו כמו שהם צריכים להיות, כי זה אוסף של ילדים בני 18-19-20 שלכל אחד רצונות משלו ואורח חיים משלו וכו' וכו', כשהרבה מהם בכלל לא רצו להגיע לגדוד ונזרקו אליו ע"י הצבא בגלל הפרופיל הרפואי שלהם.

עדיף שפשוט תסתום את הפה שלך בנושאים שאין לך טיפת מושג בנוגע אליהם.

אין בן אדם אחד שנזרק לגדוד שלי, כל אחד ואחד רצה ורוצה להיות בו ויש אנשים שנלחמו כדי להגיע אליו לא פחות מאשר מלש"ב נלחם כדי להגיע ליחידה מובחרת.

אני לא יודע מה אתה עושה וזה לא מעניין אותי, אני יודע מה אתה לא עושה וזה מספיק כדי להגיד שאתה בדיוק במקום של המלש"בים פה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-11-2007, 09:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "לול, מהפה שלך נשמע כאילו כל..."

ומהפה שלך זה נשמע כאילו אוספים אותם קומיסרים בבקו"ם ומצמידים להם אקדח לראש בזמן שהם רצים לחזית.

אם לא תסתום ת'פה שלך אז אל תגיד לאחרים לסתום את שלהם.
אתה רוצה שים כחול עמוק וחבריה המלש"בים לא ידברו על דברים שהם לא מבינים בהם? סבבה, אז גם אתה אל תדבר על אותם דברים, כי אתה בטח לא מבין בהם.

אני נותן המון כבוד לאנשים זרים, אבל כשהם יורקים לי בפרצוף, אני מתנהג בהתאם.

לא, לא מלמדים דרך ארץ, צריך להריץ אותנו מהר לחזית, למטחנת בשר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-11-2007, 09:26
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ומהפה שלך זה נשמע כאילו..."

בא לך להיכנס לסמנטיקה עכשיו? שיהיה..
אז יאללה, לא נזרקו, נשלחו ע"י צבא הגנה לישראל לשירות קרבי, כיוון שהם כשירים גופנית. יותר טוב?
יופי, סיימנו אחד.
נקודה שנייה - אני ממש לא רוצה שתסתום את הפה, להפך, אני בעד פלורליזם ותרבות דיון בפורום הזה. אמרתי לך לסתום את הפה כדי להראות שזה מרגיז שאומרים לך את זה. עכשיו כשאתה רואה שזה מרגיז אני בטוח שלא תהיה פה סתימת פיות.

הלאה, נקודה חשובה שאף אחד בדיון הזה לא ממש מבין - מה אתם רוצים ממני?
כל הטיעונים שלי היו שסה"כ צריך להפסיק עם כל תרבות הרעל הזאת לפני הגיוס, כי התוצאות שלה הן פותח האשכול.
חבל שלקחתם ללב והגעתם למסקנה שאני מקור כל הצרות והתחלואות בעולם, כי אני מוצא את עצמי מתגונן במקום לנהל אתכם דיון נורמלי.
אני אוכל (מלשון עתיד) שטח כמו מנייק בשירות שלי, ואניודע מה זה שטח, אבל אני לא אבוא ואתחיל להתלהם כל שנייה שזה למען הגנת המולדת, ושזה חשוב ושכל הג'ובניקים האלה הם &%$&$%^...
וזאת בעיניי הדרך להתנהג, להיכנס מפוכח לצבא.

אם אתה רוצה להמשיך להתכתש אין לי בעיה, עד עכשיו התנהגתי פה בעדינות
ישן 17-11-2007, 09:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "בא לך להיכנס לסמנטיקה עכשיו?..."

אני לא נכנס לסמנטיקה ולא כלום, אולי זה משרת אותך לשחק אותה כאלו אתה לא מבין על מה אני מדבר, אבל סה"כ רציתי להראות לך איך אתה סותר את עצמך, איך ברגע אחד אתה מדבר על ים כחול עמוק כ"תיכוניסטית שעדיין לא התגייסה שמרשה לעצמה לדבר", אבל באותה נשימה אתה בעצמך עושה את אותו הדבר.

אנשים לא נשלחים לקרבי רק כי הם כשירים בריאותית, יש עוד כל מיני רפים ויש גם דרגות של קרביות.
ואל תשכח שהבנאדם נורא רצה להיות קרבי, אף אחד לא שלח אותו ולא הכריח אותו, הוא בחר בזה.

תרבות הרעל לפני הגיוס לא יוצרת את הסמרטוט הזה, תרבות הסיירת-ניירת היא זאת שיוצרת אותה. אני הייתי מאוד מורעל לפני הגיוס והפלא ופלא לא התאכזבתי במיל.

האמת?אתה לא כל הצרות והתחלואות בעולם. אבל אתה מייצג חלק מהן בתרבות המתפוררות שלנו, כל הדיבורים שלך על חברה מילטריסטית הזכירו לי כל מיני דברים שקראתי בפרופיל אחר ולא ממש אהבתי.

מה תהיה? פארמדיק?
צא מהסרט שלך, זה לא דומה בכלל. מה גם שהעניין נמדד לא בהכשרה, אלא בשירות.
חוצמזה, כשכבר תעשה את זה (שים לב, לא בלשון עתיד) תוכל לדבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 17-11-2007 בשעה 09:43.
ישן 17-11-2007, 09:59
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא נכנס לסמנטיקה ולא..."

ושוב, מה אתה רוצה ממני? אני שייך לצה"ל בדיוק כמוך.
אז אני אזרום איתך, יש הרבה אנשים עם פרופיל 97 ונתונים אחרים שלא רוצים להיות בקרבי ונשלחים לשם בכל זאת. אני לא מבין מה לא ברור בעובדה הזאת בכלל.
תראה את אחוזי ההשתמטות. ואנחנו מדברים פה על אנשים שהשתמטו נטו ויצאו מהצבא. אתה חושב שכל השאר הלכו ברצון לקרבי? יש עוד הרבה אנשים, מהאחוזים הנותרים שכן התגייסו, שפשוט הלכו כי זה מה שהצבא נתן להם, לא ממש בגלל שהם רצו.
סה"כ הגיון נטו, לא צריך להיות בשום מסגרת כדי להבין את זה.

מה כבר אמרתי שאני "צריך להיות שם כדי להבין"? הצבא באמת מורכב מילדים בני 18,19,20, שלא תמיד בא להם להיות שם.
רוצה דוגמא? בא חייל שבו"ז שרוצה להוציא גימלים לחובש שבו"ז בעצמו, שלא נותן לו את הגימלים כי למה שהוא יישאר והחייל השבוז יילך? וזה קורה כל הזמן בצבא, בכל מקום.
ושוב, גם בשביל להבין את זה לא ממש צריך להיות בשום מסגרת, אולי קצת הבנה של פסיכולוגיה בסיסית של האדם, אבל לא יותר מזה.

הלאה, אנשים כמוני? מה, בגלל שלדעתי כל השטויות האלה של רעל לפני צבא זה לא תורם? המדינה באמת מיליטריסטית, אתה חושב שבכל מדינה בעולם יש גיוס חובה? בארה"ב אנשים בני 18 הולכים בכלל ללמוד בקולג', במקום לטחון שמירות בגשם.
אחת הדוגמאות החביבות על מורעלים כאלה ואחרים זה שככה הם תורמים למדינה. לו הם ידעו בכמה דרכים אחרות אפשר לתרום למדינה...
קח לדוגמא את הזלזול המופגן (שנובע מחוסר ידע, לצערי) בי.
אתה חושב שכל מה שאני עושה זה לשבת באונ' וללמוד. אז אני צריך להמשיך להתגונן ולספר לך על המשמרות במד"א שאני טוחן? על כמות הזקנים הרוסים המיוזעים שיצא לי לסחוב? (וגם אל תדבר איתי על "כשתעשה את זה", כי אני עושה את זה עכשיו).
זאת לא תרומה למדינה? הצבא זה הארגון היחיד?

אף אחד לא תוקף אותך, אתה רוצה לתרום את חלקך בצבא אז תתרום, ובפעם המיליון, ואני אדגיש את זה כי משום מה אתה פשוט מסרב לקלוט:
גישה של רעל לפני צבא היא מוטעית, כי אתה לא יודע מה זה עד שאתה נכנס לזה.
יש כאלה אנשים שידעו להתמודד, ולא תהיה להם בעיה להמשיך. יש אנשים שלא ידעו להתמודד ופשוט יפלו, כמו הבחור שפתח את האשכול.
אז סבבה, אתה וחברך ממבה נמנים עם אלה שידעו להתמודד. מה אתם רוצים ממני? שאתן לכם צל"ש? שפותח האשכול ייתן לכם צל"ש?
חבל לבוא עם ציפיות כל כך גבוהות לצבא כי ככה הנפילה יותר גבוהה.
לעומת זאת, כשאתה בא מפוכח, ההסתגלות היא הרבה יותר קלה.
ישן 17-11-2007, 11:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "ושוב, מה אתה רוצה ממני? אני..."

אתה מגיב בצורה לא קשורה, אבל בכ"ז,

-ברור שלא כולם ששים לגיוס קרבי, יש אחוז לא מבוטל שכן שמח, אותו סביר יותר למצוא בגולני מאשר בתותחנים אמנם, אבל הוא קיים, תכיר בו, תנצור אותו, תודה לו.

-שוב. ידוע, יש כאלה ויש כאלה. תכיר ותוקיר גם את אלה שהשירות שלהם הוא יותר מ"אני כבר פה, אז בוא נזרום עם זה".

-אני יודע איפה יש שירות חובה ואיפה לא. לארה"ב שיקולים כאלה ואחרים למה אין גיוס חובה ותאמין לי שהם הרבה יותר לכיוון טובת המדינה מאשר טובת הכלל.
אני אתן את הדוגמא הנדושה ביותר אבל העדיין רלוונטית של שוויץ בעלת גיוס החובה.

המדינה מיליטריסטית, באופן חיובי, באופן שבו אתה יכול לקום בבקר ולא לגלות את המשפחה שלך שחוטה ואנוסה מסביבך, כמו שהיה קורה עד לא מזמן בכלל.

ההאדרה של גיבורים בצבא, "הרעלת" ילדים ולמעשה יצירת צבא שמבוסס על רוח לחימה זה משהו הכרחי במדינה שלנו, לצערי כל ההתייפות של השנים האחרונות הורידה גם את זה ובמקביל אתה יכול לראות שמחזורי הגיוס איכותיים פחות, למה? בגלל זה למשל:
http://www.newprofile.org/

ברור שיש עוד דרכים לתרום למדינה חוץ משירות קרבי, אבל אתה מסכים אתי שבמצב הנוכחי, אם המדינה תעמיד בפני מלש"בים את אפשרות הבחירה, הרבה יותר יבחרו לתת 20 שעות שבועיות במד"א כשבשאר הזמן הם חופשיים לעשות מה שהם רוצים מאשר 24-7 תחת אש בעזה?
אתה גם מסכים אתי שיש הבדל ברמת התרומה של "לטחון שמירות בגשם" לעומת הדרכת טיולים של חטיבות ביינים?
יפה.
בדיוק בגלל זה המדינה לא יכולה לתת זכות בחירה למלש"בים ושירות לאומי נשאר המפלט (החיובי או השלילי) של מעטים.

אני אדגיש את זה בפעם המיליון כי אתה כנראה לא קולט:

אתה מדבר על גישה אחרת, על גישת הכל או כלום, אני מדבר על העלאת מוטיבציה בקרב המתגייסים, לגרום להם להבין שהם סובלים כדי שילדים קטנים יוכלו לקום בבקר בשקט וללכת לגן, קלישאתי ככל שזה ישמע, שידעו שההקרבה שלהם היא לא בכדי.

אני אתעלם מהדיבור הילדותי שלך על צל"שים,

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-11-2007, 23:28
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "ושוב, מה אתה רוצה ממני? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור
גישה של רעל לפני צבא היא מוטעית, כי אתה לא יודע מה זה עד שאתה נכנס לזה.
יש כאלה אנשים שידעו להתמודד, ולא תהיה להם בעיה להמשיך. יש אנשים שלא ידעו להתמודד ופשוט יפלו, כמו הבחור שפתח את האשכול.

אני מאמין שאתה טועה

בהחלט הגישה לא מתאימה לכל אחד, אבל למי שהיא כן מתהימה אז למה לא.

אני אישית בא לצבא הכי מורעל שיש, אני בא נחוש כולי להיות קצין ביחידה מובחרת, ואני מבין שהולך להיות קשה ואני מבין שיהיה קטעים רצינים של שביזות, אבל אני מאוד מאוד רוצה את זה.
אני מציב את הרף בשבילי מאוד גבוה. ויכול להיות שהייה לי אכזבה רצינית.
אבל לבוא לצבא ולכל דבר בגישה של בינונית זאת לא הגישה שאני מנסה לחנך.

בקשר לאתר הזה של הפרופיל החדש
בדעות שלי אני דיי חושב כמוהם והם במקום מסויים צודקים, אני באמת מאמין שאם נתייחס לאויבים שלנו בכבוד והם באמת בני אדם, יהיה לנו מקום להתחיל לעשות שלום אמיתי, ובאמת מדינת צבא זה לא הדבר הכי אידאלי.
אבל הם דפוקים לגמריי, מה נסגר עם אנשים כאלה, באמת קשה לי להבין מה הם חושבים לעצמם.
ממש קשה לי לקלוט אנשים כאלה, ולמרות שהדעות שלנו דומות אני לא יכול להתחבר למישהו כזה, לא יכול פשוט לא יכול, יותר קל לי להתחבר לג'ולנציק שונא ערבים צמא דם מאשר לאיזה חולמניים שבטוחים שאנחנו פה לעד.

אין מה לעשת על מדינה צריך לשמור וצריך לעשות הקרבות.
ואני לא מדבר רק על הרוגים, גם על חברה שיוצאים דפוקיים מהצבא, אנשים עם בעיות גב רגליים, חברה שאיבדו רגל יד אצבע.
וגם חיילים שנהרגו בתאונות דרכים כי הם היו עייפים מהצבא, חייילים שהתאבדו, חיילים שנהרגו בתאונות אימונים.
אין מה להגיד חבל, ואני מאמין בכל ליבי שצריך לפעול כדי להפית את המספרים.
אבל כדי להגן על המדינה זה המחיר שצריך לשלם.
ישן 17-11-2007, 10:11
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי UR5076 שמתחילה ב "אתה מכליל ומזלזל.. לא כל..."

ציטוט:
אתה מכליל ומזלזל..

למה אתה חושב ככה?

ציטוט:
לא כל המלש"בים באים בגישה של "סיירת או ניירת"..

לא אמרתי את זה בשום מקום בכל השרשור הזה

ציטוט:
הפכת את כל הבני 18-19-20 האלה לאנשים רדודים וטיפשים.

איך בדיוק עשיתי את זה?
מי שרוצה סיירות ניגש לגיבוש המתאים, ואם הוא עובר אותו אז מן הסתם שהוא במקום שהוא רוצה להיות בו. אם לא, אז הוא "נופל" (שחו"ח הגולנצ'יק לא יתעצבן עליי) לגדוד, למקום שהוא לא כל כך רצה להיות בו. יש כאלה שידעו להתמודד עם זה ויש כאלה שלא.
לגבי שאר האנשים, אתה לא יכול לבוא ולטעון שכל מי שהתגייס לקרבי רצה להיות שם. הפורום הזה הוא ממש לא מדגם מייצג של האוכלוסייה. הפורום הזה הוא בהחלט מדגם מייצג של אלה שמביעים התעניינות כזאת או אחרת בשירות קרבי.

ציטוט:
אני לא מכיר אותך, אבל לדעתי, "קצת" נסחפת מכל האוירה בשירשור הזה וננעלת על עמדה מסוימת.

העמדה שלי נורא פתוחה וליברלית.. אני לא אשם שכל ההודעות פה הן מגמתיות לתקוף אותי, ואני נאלץ לענות עליהן בצורה מסוימת.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 17-11-2007 בשעה 10:17.
ישן 17-11-2007, 11:04

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "[QUOTE]אתה מכליל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור
למה אתה חושב ככה?

לא אמרתי את זה בשום מקום בכל השרשור הזה

איך בדיוק עשיתי את זה?
מי שרוצה סיירות ניגש לגיבוש המתאים, ואם הוא עובר אותו אז מן הסתם שהוא במקום שהוא רוצה להיות בו. אם לא, אז הוא "נופל" (שחו"ח הגולנצ'יק לא יתעצבן עליי) לגדוד, למקום שהוא לא כל כך רצה להיות בו. יש כאלה שידעו להתמודד עם זה ויש כאלה שלא.
לגבי שאר האנשים, אתה לא יכול לבוא ולטעון שכל מי שהתגייס לקרבי רצה להיות שם. הפורום הזה הוא ממש לא מדגם מייצג של האוכלוסייה. הפורום הזה הוא בהחלט מדגם מייצג של אלה שמביעים התעניינות כזאת או אחרת בשירות קרבי.

העמדה שלי נורא פתוחה וליברלית.. אני לא אשם שכל ההודעות פה הן מגמתיות לתקוף אותי, ואני נאלץ לענות עליהן בצורה מסוימת.

נור אם אני לא טועה גם אם יש לך פרופיל רפואי אתה לא מחוייב להישאר בתפקיד לוחם , אף אחד לא ישאיר אותך אם לא תרצה.
אז בוא ותסביר לי למה יש אנשים שנשארים?(אנחנו מדברים על הגדודים כמובן)

ודרך אגב בקשר לרעל , זה טוב עד מידה מסוימת ברגע שזה מגיע למצב יותר מדי גבוה המלשב שמתגייס מקבל את המכה של החיים שלו ומבין שצהל זה לא מה שהוא חשב(גם בסיירות דרך אגב לא רק בגדודים) , עכשיו השאלה מאיפה הם יודעים מה יש בצבא? והתשובה היא ממקומות שפשוט לא נכונים - סירטונים, תמונות , מלשבים אחרים , קבוצות כושר קרבי (בואו תשלמו X כסף תגיעו לסיירת).
וההבדל בין הגדוד לסיירת בגדול זה הטחינה שמירות/מטבחים וכוי אבל מה לעשות יש כאלה שצריכים לעשות את זה וזה בין השאר מה ששובר אנשים , יש אנשים שלא מתאימים להיות בקרבי במיוחד בגדודים כי אופי השירות הוא טחינה פיזית ונפשית של הבנאדם(עד שנתיים בצבא).
ישן 17-11-2007, 10:55
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "מה מעצבן בתגובה שלי? היא..."

ציטוט:
בסיירות מן הסתם שהמצב יהיה יותר טוב, כי הן מורכבות מאנשים שספציפית רצו להגיע אליהן.

"אוסף של ילדים בני 18-19-20"

"הרבה מהם בכלל לא רצו להגיע לגדוד" - יש אנשים שהשאיפה שלהם זה לשרת בקרבי ולאו דווקא בסיירת! נכון, זה מאכזב לא להגיע ליחידה שאליה רצית, אבל להפוך את זה ל"לא רצו להגיע לגדודים בכלל" זה שונה לגמרי! אם לא התכוונת ל"סיירת או ניירת", אז למה כן?
ועצם זה שאתה אומר את זה אתה הופך את האוסף ילדים האלה לרדודים...

ישן 17-11-2007, 12:38

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא להחזיק רובה הופך אותו..."

נור:
כל הסיטואציה של נערים בני 18-19 שמתגייסים לצה"ל זה המצב הכי רגיש בגלל המצב עם כל כך הרבה מדינות אויבות, בגלל שבגיל כזה צעיר מפילים עליו אחריות שהוא לא יודע איך לאכול אותה ותחשוב כמה אחרי זה זה מבגר אותך ואתה עובר שלב אחר שהולנדים ואנשים מחו"ל לאו דווקא עוברים!

אתה פשוט אומר שעדיף לא להגיע לצבא בכלל במקום להגיע עם רעל.

יש אנשים שבכל זאת גם כשהם בקרבי ובגיבושים ובדרך להגיע לאן שהם רוצים, גם אם הם רואים את האכזבה הכי גדולה שלהם בעיניים הם חושבים כמה הם עשו בשביל זה ונזכרים בכל הסיבות של למה הם רוצים להיות כאן.
וזה מה שנותן להם כח..
ויש כאלו שמעדיפים תכלס להיקרע ולסבול מאשר לוותר לעצמם ולעוד הרבה אחרים, לפרוש ולהתחיל לבוא יומיות.

אז זה מתחלק לכמה סוגי אנשים, אלו עם השאיפות שמוותרים, אלו עם השאיפות שלא מוותרים ולפעמים גם סובלים אבל מרוויחים ממש הרבה, ואלו בלי השאיפות, שבד"כ גם לא מתגייסים!
אז תבחר לך את הסוג אנשים שאתה רוצה שינהלו לך את המדינה בעוד 30 שנה...
ולעתיד של הילדים שלך..
ותמשיך להגיב תתגובות המתנשאות ששוות לת*ת שלי.

ישן 17-11-2007, 12:57

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "נור: כל הסיטואציה של נערים..."

ים כחול עמוק, גם לך אין ממש מושג על מה את מדברת.

אני מעריך אותך על הדברים שאת רושמת אבל עם כל הכבוד, לפותח השרשור, למרות שאני לא מסכים את דעותיו ומעשיו, יש הרבה יותר מושג ממך על להיות חייל קרבי בצה"ל.

כמה שאני נהנה לקרוא את מה שאת כותבת, אני גם מוצא את זה משעשע כי אני יודע שחודש אחרי שתתגייסי ההשקפה הזו תשתנה מקצה לקצה. אז בינתיים תנסי לא לשכנע אנשים שכן בצבא ושכן יש להם טיפה יותר מושג ממך על המסגרת הזו בצדקת דרכך. את מוזמנת להסכים עם מה שהם אומרים או לא, להתרשם וללמוד. אבל להתנצח עם אנשים שכבר בתוך המערכת (גם אם כבר לא לוחמים) כשאת עוד לפני גיוס זה קצת מגוחך ורק מוריד מכבודך, גם אם את לא מודעת לכך.
ישן 17-11-2007, 13:10

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "כשאין מה לומר, הכי טוב זה..."

יש הרבה מה לומר, וכמעט הכל נאמר לך ע"י אנשים קודמים, חבל לי סתם לחזור עליהם.

נור באמת, מה הקשר ל"בן אדם נשאר בן אדם" וכו'? אתה אומר פה דברים פשוט לא נכונים. רוצה דוגמא הכי קטנה? אמרת שבגלל שיחידות מובחרות הן התנדבותיות אז יש שם אנשים ברמה יותר גבוהה מאשר בגדודים שם לא כולם רצו להיות לוחמים ופשוט שלחו אותם לזה עקב התאמת פרופיל וכדי לעזוב לאיזה ג'וב הם צריכים לעשות הרבה בלאגן. עד כאן מדוייק? יופי, אז בוא ותבין שחייל שהתגייס ליחידה לוחמת ולא רוצה להישאר שם, יש לו מספיק דרכים להפסיק להיות לוחם וללכת לעשות תפקיד עורפי במסגרת החטיבה/יחידה שלו. זה לא קשה, לא צריך לעשות הרבה בלאגן ויש הרבה שעושים את זה. מי שלא עושה את זה, אפילו אם כשהוא חוזר הביתה הוא רק מספר לחבר'ה כמה זה קשה בגדוד וכמה הוא מתעסק בחרא ושהוא מרגיש שהרבה פעמים הוא עושה דברים מונפצים וכו' הוא בנאדם שכן רוצה להיות לוחם אבל פשוט מוציא קיטור. אצלי במחלקה היו מספיק שכל יום ראשון שחזרנו מהבית היו עם פרצוף 9 באב עוד משבת אחה"צ, אבל הם כן רוצים להיות לוחמים, להיות בפלוגה ולהמשיך ולתרום.
ישן 17-11-2007, 18:32

גם היחידה האולטימטיבית היא היחידה שכל החיילים בה ממושמעים ובעלי מוטיבציה...
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "הא אוקיי, אז לא התכוונתי..."

תגיד, אתה באמת חושב שבגלל שליחידות המיוחדות עוברים גיבוש כדי להגיע אליהן ואפשר להיות מודח בכל שלב במסלול (וגם אחרי) אז זה אומר שכל אחד שם הוא מלח הארץ?
אני מכיר מספיק לוחמים וצוותים שלמים ביחידות כאלה שתאמין לי, בושה שהם לוחמים. לוחמים שכשאומרים להם שיש שוב מעצר עם הליכה של 15 ק"מ אל היעד בגשם אז הם מתחילים לעשות פרצופים למה שהצוות הצעיר מהפלגה השנייה לא יעשה אותו ויתן לנו לגמור את הטורניר פרואיבלושין שלנו?

סמרטוטים יש בכל מקום, ולוחמים מעולים יש בכל מקום ותאמין לי שהיחס לא נוטה לטובת אף אחד.

אל תשכח שכל חטיבת הצנחנים היא התנדבותית - אנשים אשכרה עושים גיבוש כדי להתקבל לחטיבת החי"ר הזו תאמין או לא. אז אתה חושב שאצלנו לא היו זורקי זין, נצנצנים ובכיינים? היו. ואתה באמת חושב שטיפוסים אלה הם נחלתם הבלעדית של גדודי החי"ר? אם כן אתה טועה, מטעה ובעיקר לא מבין, כמו שכבר אמרתי.

עריכה: לא ראיתי את השורה האחרונה בתגובתך אז אל תיקח את מה שאמרתי כמכוון אליך, אבל שזה ישאר לאחרים שכן חושבים כך.
ישן 17-11-2007, 00:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

עוד אחד לרשימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-11-2007, 12:52
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04

התלבטתי אם להגיב פה או לא כי אני די תומך ברעיון של אם לא עברת את זה הדעה שלך לא תהיה טובה כמו בנאדם שכן עבר אבל החלטתי להגיב בכל זאת.

אני חושב שכל הויכוח הזה בין גולני-2 לנור סתם נובע מאיזה אי הבנה בסיסית ומשם התדרדר לכל מיני נושאים שלא קשורים בכלל לנושא המרכזי שעליו הם התווכחו.
נור דיבר על תרבות הרעל. בקטע הזה אני ממש מסכים איתו רק שאני חושב שהוא דיבר על עודף רעל ובגלל שהוא לא אמר את זה נוצרה האי הבנה. יש להיכנס לצבא מפוכח ועם מוטיבציה ויש להיכנס מורעל. זה שונה...
מורעל זה ההוא שרואה באינטרנט תמונות של חיילים במארב עם הצבע על הפנים בתוך שיח וחושב לעצמו "איזה מגניב זה.. איזה כיף לשבת בתוך שיח עם איזה תבור ולצוד מחבלים. זה הדבר הכי כיף בעולם". מורעל זה ההוא שבא בגישה (לרוב) של "יא אללה איך אני מת להתגייס כבר, לקבל נשק ולזיין את הערבים האלה". מורעל זה ההוא שלא טרח לבדוק לפני הגיוס, או שניסה לא לחשוב, אפילו שהוא נחשף לזה, מה הם כל החסרונות והקשיים האמיתיים של הלוחמים בין אם זה בגדודים ובין אם זה בסיירות. מורעל זה ההוא שהיה בטוח שהוא כזה תותח שהוא יגיע לכל מקום בעולם "כי הכל בראש" ואז התגייס לצנחנים כי הוא היה בטוח שהוא יגיע לדובדבן למרות שבסוף הוא הגיע לגדודים.
מורעל זה בסך הכל ילד קטן שאכל סרטים ולא תפס מה זה קרבי. רעל כזה הוא זיוף. זה לא מוטיבציה. ואם אותו מורעל לא יצליח להתקבל לאותה יחידה מובחרת אחרי הגיוס הוא יפול כללית מקרבי כי כל הגישה שלו היא ילדותית. עם כל הכבוד לפותח האשכול, למרות כל כמה שהוא מנסה להגיד שזה לא נכון אני חושב שהוא יותר דומה לקבוצה הזאת ובגלל זה הכאפה שהוא אכל.

יש עודף-רעל ויש סתם רעל... אני אישית מעדיף לקרוא לזה מוטיבציה כדי להבדיל את האנשים האלה מהאובר מורעלים. גולנצ'יק יקר, אתה לא התגייסת מורעל. אתה התגייסת עם מוטיבציה. אולי זה המון מוטיבציה אבל לא מורעל... עברתי על ההודעות שלך לפני הגיוס ואין בכלל דימיון בינך לבין כל אותם מורעלים עם הודעות ה"יאללה פלס"ר גולני!! אין מצב שאני לא מסיים את הגיבושששש".

גולנצ'יק, שאתה מדבר על החיילים שבאים מורעלים ואחרי זה הופכים לחיילים המקצועיים... אתה מדבר על המורעלים או פשוט על חיילים עם מוטיבציה?

ישן 17-11-2007, 13:26

תשמעו, אין לי זכות לשפוט אף אחד,

ולאף אחד אין זכות.
גם לא מי שבצבא ולא מי שאחרי צבא.
אבל לך תסביר באיזה הערצה אני מסתכלת על אנשים שמסתובבים עם עיניים אדומות במרכזית ואתה מסתכל עליו בהערצה כשהוא עם נשק ונראה הרוג,
ולך תסביר איך אתה מסתכל על חייל שמוריד תמכנסיים לתחת מוציא ת'חולצה מהמכנסיים, תגומיות, פותח תחולצה שיראו את הבילבונג ממתחת..
לך תסביר למישהו את ההבדל של הכמות הערכה.

ולך תראה כמה אתה עצבני שיש פורום שאתה יכול להראות כמה אתה רוצה להתגייס ולתת מעצמך אבל באים אנשים כמו רוזוולט שפותחים נושא שתכלס אמור להיות לטובתך.. כדי שלא תתאכזב.. אבל מאכזב אותך עוד יותר...

כשאתה ב'גהנום' אתה כבר תחליט אם להתמודד איתו או לא..
אבל אל תגרום לאנשים להחליט מראש אם הם מוכנים לקחת את הסיכון הזה ואחר כך לוותר לעצמם או לא.

ולך תביא כל כך הרבה אומץ לכתוב לאנשים שכבר אחרי צבא מה נותן לך הצבא.. ואחרי זה הם שולחים לך פרטיות של: וואלה פקחת את עיניי.
ולך תסביר כמה זה מספק שאתה מראה נקודת אור לחיילים שבוזים.. שיש להם הרגשה שהם אל סתם טוחנים את עצמם שם ויש אנשים שכן מעריכים את זה.
ולך תסביר באמת כמה אתה מעריך את זה במילים!

ולך תחשוב כמה אתה יכול להחזיר למדינה שלך על כל כך הרבה.
ולחייל שנהרג..
ולאמא של חייל שנהרג.. שרואה שחבר הכי טוב שלו לא מוכן להתגייס.

ולך תסביר כל כך הרבה דברים כאלו..
בגלל אכזבה כל כך קטנה.. שנראת לך כל כך גדולה כי אתה בוכה על הדברים שאתה לא מקבל..
אבל תסתכל על מה אתה כן מקבל..
ותגיד שאתה לא רוצה לצאת עם אנשים שיהיו מוכנים למות בשבילך,
שמכירים אותך בתנאים הכי מג'ייפים שלך.
ברגעים הכי גרועים בחייך, אבל מחליטים מרצון לשמור איתך על קשר אחר כך לכל החיים.

ולך תסביר למישהו שלא עשה צבא מה זה שביזות בשמירה,
ומה זה בדיחות צבא,
ומה זה טיפשות של מפקדים שאם יש שביל ממש של סנטימטר מולך כדי להגיע לצד השני של שדה אבל הוא יתעקש לעשות עיקוף שלם..
והכל הכל רק אצלנו בצבא שלנו,
הטוב הרע והמכוער,
ובכל זאת יש אנשים שלא איכפת להם והם חושבים שזאת הדרך שלהם לגמול למדינה, ומנסים להפיק מזה כמה שיותר,
ויש אנשים שבוכים על מה הם לא מקבלים..
אז בוא אני אחדש לכם משהו: אתם גם לא חייבים לחיות בארץ.
ולדעתי כל אחד צריך לעשות צבא!
אם יש לי חברה חולת סרטן שיצאה מזה לפני חודשיים סופית.
והיא נאבקת לשרת בצהל ועושים לה בעיות אבל עכשיו מיינו אותה סופית לתפקיד דווקא מועיל מאוד!
ואני מכירה מישהו עם פיגור שנתנו לו לשרת בצהל!
ויש כל כך הרבה..
אם רוצים מגיעים בסוף לאן שרוצים...
והתירוצים הם לעבוד על עצמכם בלבד.
הדיון הזה מבחינתי בלב מאוד כבד נגמר.. למרות שיש אנשים שחושבים שצבא זה הכי מיותר בעולם..
ומשכנעים אחרים לא להתגייס או להתגייס להכי פחות מועיל...
וחבל.. חבל שזה מה שגידלו אתכם להאמין בו..
לתרום כמה שפחות כשאפשר הרבה יותר.

וחבל עוד יותר שהדור הבא שיבוא מאיתנו, יגדל על חינוך יותר מושחט מזה.

חבל.

ישן 17-11-2007, 14:59

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "תשמעו, אין לי זכות לשפוט אף..."

את מערבבת יותר מדי דברים.. תראי הבעיה היא פשוטה הרבה מאוד מלשבים באים לצבא , לגדודים ומקבלים את המכה של החיים שלהם בטירונות ולמה זה? כי הם חשבו שהצבא זה סרט אקשן אבל מה לעשות זה לא , נור צודק בדבר אחד יותר מדי רעל(אם בכלל) או ציונות/ או כדומה זה לא טוב והעובדות מדברות בשטח עזבי את האנשים שלא מגיעים לקרבי תבדקי כמה אנשים מגיעים לקרבי ולא מסיימים מסלול!
ולרוב(כמעט המוחלט) שנשאר לא נשאר מאותם סיבות , דרך אגב בפורום יש המון המון המון דוגמאות של אנשים שהיו מורעלים מפה ועד מחר ואחרי כמה שבועות הם פרשו מהמסלול כמו כלום(כדאי מאוד להסתכל לאנשים כאלה בפרופיל לראות את ההודעות שלהם מהצוו ראשון לגיבושים ועד לגיוס).
ישן 17-11-2007, 15:55
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05

אני עוד רק סיימתי טירונות. אבל אם תנאי השירות שהיו מביאים ללוחמים היו יותר נורמאלים אני מאמין שהמצב היה הרבה יותר טוב. למרות שממה שראיתי עד עכשיו מנסים להחדיר מוטיבציה ולצ'פר את החיילים בכל מיני דברים.

לדוג': בן אדם הוא לא רובוט לעבוד מ- 7 בבוקר עד 11 בלילה במטבח עם הפסקות מעטות (אם יש בכלל) זה מאוד מתיש שוחק ומייגע. אנחנו עשינו שעתיים אחרי המסע כומתה תורנות מטבח.
לשמור באמצע הלילה אחרי שבקושי ישנת 2-3 שעות זה לא פשוט - ועוד מצפים ממך להיות עירני...
הצבא עושה מהחיילים שלו מכונות ואני חושב שזאת הטעות העיקרית שלו... אני בעצמי לא יודע אם אני לא אשבר בשלב מסויים.

נערך לאחרונה ע"י Benor2005 בתאריך 17-11-2007 בשעה 16:02.
ישן 17-11-2007, 16:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "זה בדיוק הבעיה , העבודה..."

מי? באמת אני שואל - מי?
היום התנאים בבסיסי הגדודים טובים לאין ערוך מהתנאים שאני זוכר, ואני משער שזה ילך ישתפר. מצד שני, קשה לי לראות איך מביאים שוטפי כלים, מנקי נשקים וכדומה לגדודים. גם מאבטחי מתקנים בקושי מביאים למקומות שצריך אותם.
יש פתרונות - הם עולים כסף. כאשר התגייסתי - לא היתה מכונת כלים בבא"ח. שטפנו כמו כלבים כלים של כמה מאות אנשים כל ארוחה. מצד שני, לאחר מספר שנים מכונות כאלה הגיעו, אבל מישהו עדיין צריך להזין אותן.

אז מה? מבינים שזה חלק מהחיים ומנסים להקטין את כמות העבודה למינימום. מבטיח לך שאף מ"פ לא רוצה שחיילים שלו יתעסקו בנקיונות כאשר יש אימונים לעבור ומשימות לבצע. אבל זה הכרח, לפחות לבינתיים.

נ.ב. בט"ש זה סיפור אחר. משהו צריך לעשות את זה ואלה חיילים. מכאן לא תמלט לא משנה מה תעשה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-11-2007, 00:50

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "על זה אפשר להתווכח. אני חושב..."

נראה לי שפשוט לא הבנת מה שניסיתי להגיד

בן אדם שמעדיף להתבייכן לחפש את הדרך הקלה לחשוב על עצמו סוג של סוציומט, מבחינתי לא יגיע רחוק בצבא, וגם לפי דעתי לא יגיע רחוק בחיים האמייתים

בחור שישקיע יקריב מעצמו למען אחרים יהיה נאמן ויחפש את הדרך הקשה, בכל מקום ירצו לקדם אותו ובצדק.

זה מה שניסיתי להגיד

אני באמת מאמין שלהצליח בחיים לעשות מילונים או להגיע למישרה בחירה או להשפיע על משהו שאכפת לך ממנו, זה הכל עניין של רצון.

למשל המורים במשך שנים רצו תנאים יותר טובים, התבכיינו על כמה קשה להם, כמה אי אפשר ללמד, כמה לא משלמים להם מספיק.
אבל רק עכשיו היה להם את האומץ היוזמה והנחישות להתמיד בשביתה שתקדם אותם.
שמע זה לא שחור ולבן, גם אני חתיכת בכיין, אני פשוט בוחר לדרך המצויינות שזו הדרך הקשה, ואני כבר רואה שמי שבוחר בדרך הקלה נוח לו איפו שהוא נמצא אבל אני מצליח להגיע יותר רחוק.

וממש חשוב להגיד, זה לא שאני יותר טוב, אין פה מושגים של טוב ורע.
כל אחד ואיך שהוא בוחר לחיות את החיים שלו.
ישן 18-11-2007, 01:21

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Sir Sebastian שמתחילה ב "נראה לי שפשוט לא הבנת מה..."

מה שאתה אומר על השקעה וזה.. עזוב.. אני לא מאמין בזה. אני באמת מאמין שהשקעה זה דבר שמקדם אותך בחיים אבל מה לעשות שאנשים נולדים עם יכולות מוגבלות ולא תמיד מקבלים את מה שהם רוצים... אבל זה כמובן לא קשור בכלל לענייננו אז נעזוב.

בקשר לצבא, שמע המערכת הצבאית שונה מכל מערכת אחרת... זה שבנאדם לא התמודד ממש טוב עם המערכת הצבאית לא אומרת שבאזרחות הוא לא יעשה מיליונים או יהיה איזה רה"מ. זה עובד גם הפוך... במקרה ראיתי את אח של זוהר ארגוב בטלויזיה לפני כמה ימים... הוא סיפר איך כל המשפחה ציפתה שיצא ממנו משהו כי הוא היחיד מבין האחים שהלך לצבא... לא סתם צבא... הבחור שירת בסיירת מטכ"ל. הבחור בהחלט אחד שמתמודד עם קשיים לפי התיאוריה שלך. מה עלה בגורלו? הוא התדרדר עמוק לסמים ולקח לו הרבה מאוד זמן עד שהוא הצליח להוציא את עצמו מהבור השחור שלו... גם זה קרה רק אחרי שאח שלו הלך בעקבות הסמים וזה אולי מה שגרם לו לצאת. ממש לא איזה סיפור הצלחה.
זאת סתם דוגמא... מן הסתם אתה יכול לבוא ולתת לי המון דוגמאות הפוכות אבל בסופו של דבר זה מראה שהצלחה במערכת מסויימת לא מראה על הצלחה במערכות אחרות...זה שהתקבלת ליחידה X בצבא ואפילו אם יצאת לקצונה שם זה לא אומר שבעתיד זה יעזור לך להיות איש עסקים מצליח כי אם היכולת העסקית שלך על הפרצוף אז גם אם תשקיע את כל חייך עדיין תישאר איש עסקים בינוני... זה בלי לדבר על עניין המזל בחיים. חוץ מזה... אולי לפותח האשכול לא היה את הראש להשקיע בצבא אבל בעסקים (סתם דוגמא) הוא ישקיע כמו מטורף כי זה הקטע שלו?

הצלחה בחיים תלויה בכל כך הרבה גורמים אחרים שקשה לקשר בין בנאדם שמצליח בצבא לבנאדם שמצליח בחיים. הבחור לא התמודד עם המערכת בתור קרבי. אולי בתור ג'ובניק בתפקיד שלו הוא חייל למופת? חשבת על זה? מה תגיד על אותו בחור עכשיו? בטוח שכל קרבי יצליח יותר ממנו? אל תשפוט אנשים מכמה מילים באינטרנט... בטח לא לפני שעברת קצת ממה שהוא עבר.
ישן 18-11-2007, 01:45

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מה שאתה אומר על השקעה וזה....."

אני יותר דיברתי על תכונות אופי

המסגרת הצבאית באמת לא מתהימה לכל אחד, ויש המון מקרים כמו שאתה נתת.

אבל אני אישית מאמין(ואין פה צודק לא צודק ונכון לא נכון, זה אמונה זה משהו שאני מאמין בו), שברוב המיקרים התכונות אופי הבסיסיות שלך יובילו אותך.
וזה דבר שראיתי ממש טוב שעבדתי עם אנשים בני 21-27 במסעדנות, מוסר עבודה, נחישות, התמדה, רוגע ושלווה נפשית, סבלנות, אכפתיות, נאמנות ואמינות. אילו תכונות אופי שיקחו אותך מאוד רחוק.

כל מה שכתבת הוא נכון חוץ מדבר אחד שאני לא מסכים איתו.
הצלחה לא תלויה בגורמים אחרים חוץ מבעצמך.
דברים כמו אם הייתי חכם הייתי מצליח ללמוד לתואר, אם היה לי מזל היתי מצליח בעסקים, אם לא היה כל כך הרבה ח"ל הייתי עובר את הגיבוש, אם לא הייתי חולה הבחורה הייתה נדלקת עליי.

זה מבחינתי תירוצים, לא מצליחים, הסיבה היחידה שלא מצליחים היא שאני לא רציתי מספיק להצליח.
אני מאמין שבקטע שלוקחים אחריות על המעשים שלך אפשר להגיע לדברים הגדולים באמת, וזו היא מבחינתי החתירה למצויינות.
ישן 18-11-2007, 02:22

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי Sir Sebastian שמתחילה ב "אני יותר דיברתי על תכונות..."

כמו שאמרתי כבר אני מסכים איתך שאי אפשר לסגור את הויכוח באני צודק או אתה צודק... זה באמת לא עניין שאפשר לסגור במאה אחוז וכמו שאמרת זה לא עניין של שחור ולבן.

אבל לגבי מה שאמרת על זה שהצלחה תלויה רק בך, מצטער אבל זה באמת עניין חד וחלק לפי איך שאני רואה. הלוואי ומה שהיית אומר היה נכון... אבל המציאות אומרת אחרת. אני לא אומר שאין לאדם אחריות על חייו ושהכל תלוי בגורמים חיצוניים אבל אתה לא יכול לפסול כל אדם שנכשל במטרותיו (בעבודה, במשפחה ובזוגיות) רק בזה שהוא ויתר לעצמו או לא רצה את זה מספיק. לפי הגישה שלך החיים מושפעים רק לפי כמה שאנחנו "רוצים את זה"... אם הצלחה במטרות (כמו שאמרת... תואר, הצלחה בעסקים, גיבוש, הצלחה עם בחורות) הייתה דבר כזה פשוט 9 מתוך 10 אנשים היו מצליחים במטרותיהם. אמרת שמחלה/חוכמה/מזל זה רק תירוצים של אנשים... באמת נראה לך שזה ככה? באמת נראה לך שהמזל לא שיחק תפקיד בזה שאתה הצלחת בגיבוש אבל אחד אחר לא? אתה באמת מאמין שמתקבלים בגיבושים האנשים המתאימים ביותר?
עזוב תירוצים... אם לבנאדם שבאמת היה מתאים ליחידה, באמת קרה משהו ששיבש לו את הגיבוש, כמו לשתות סולר או להיות חולה פתאום או להיפצע... אתה חושב שזה תירוצים? אתה חושב שאותו בנאדם פשוט תירץ את זה שהוא לא התקבל בזה שהוא נפצע? הרי הוא באמת נפצע... או שאתה אומר שהוא נפצע כי הוא לא התאים... או שהוא נפצע כי הוא לא רצה את זה מספיק...

נעזוב את זה לרגע, קח דוגמא מהאזרחות. בנאדם בנה עסק, השקיע בו את כל כספו. בלון גז התפוצץ לו בעסק ולא רק שהלך לו כל הכסף, עכשיו הוא גם חייב פיצויים ותשלומים ללקוחות/עובדים/קבלנים. אותו בנאדם במצב כל כך קשה שבעסקים לא יצא לו להצליח יותר... כן, אולי הוא יתאושש ויקום על הרגליים, אבל בטח שהוא לא יהפוך לאיזה מולטי מיליונר עם 100 סניפים של אותה מסעדה. מה לעשות בעסקים כמו בכל דבר בחיים צריך גם מזל...
עוד דוגמא, שחקן כדורסל שנועד לגדולות נפגע מאוטו במעבר חצייה שכשעבר בירוק. כדורסל הוא לא ישחק יותר... אולי מתישהו הוא ישתה שוב לבד ולא דרך הוריד. באמת נראה לך שאם אותו כדורסלן רוצה הוא יכול לחזור ולהפוך לכדורסלן ברמה עולמית? זה בהנחה שיש לו סיכוי להשתקם...
אחת אחרונה שלא קשורה למזל ובגלל זה היא תבהיר את הנקודה שלי יותר טוב: בחורה שלומדת רפואה כי זה מה שהיא רצתה כל חייה לא מצליחה להתקבל לשום אוניברסיטה. למה? כי היא טיפשה. כן כן... טיפשה. מה לעשות יש גם כאלה... לא מעט כאלה... רפואה זה לא בדיוק התחום שלה.. אולי היא מתאימה להיות משהו אחר אבל היא ממש ממש רוצה להיות רופאה. היא תשקיע עוד ועוד ועוד ובסוף תצליח להתקבל לאוניברסיטה. באמת נראה לך שהיא תצליח בלימודיה? או עזוב, תצליח בעיסוק שלה? היא תהיה רופאה טובה רק כי היא רוצה? לא! אנשים נולדים עם תכונות שונות ואנשים נמצאים ברמות שונות. בנאדם יכול לרצות עד השמיים אבל אם אי אפשר אז אי אפשר.

אני מסכים איתך שמוטיבציה וחתירה למצוינות וכל אותם תכונות שדיברת עליהם ואפשר לפתח הם חשובות ביותר להצלחה בחיים. אבל אנשים נולדים עם מגבלות ואנשים מושפעים גם מהשפעות חיצוניות וממזל. אנשים מצליחים הם אנשים הם הרבה מזל בין אם תרצה או לא תרצה...

נערך לאחרונה ע"י stinger360 בתאריך 18-11-2007 בשעה 02:26.
ישן 18-11-2007, 09:55
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "כמו שאמרתי כבר אני מסכים איתך..."

אני מסכים עם הבחור מעליך בכמה דברים וכמה אחרים ממש לא. הצלחה בחיים הם מבחינתי לא רק מבחן התוצאה, אלא הדרך. החיים זה לא רק הצלחה בעבודה וכסף. מבחינתי בנאדם שעובד על עצמו, על המוסר שלו, על האישיות שלו מצליח יותר מזה שהצליח למכור את החברה שלו ב20 מליון דולר וחי עכשיו הכי טוב בעולם.

אבל אתה לא מדבר על היחסים שלו עם אשתו, שמצריכים הרבה עבודה. ואתה לא מדבר על היחסים שלו עם הילדים שלו שגם מצריכים לא מעט תשומת לב. אתה לא מדבר איך האנשים מסביבו מרגישים כלפיו, מה הם חושבים עליו וכמה הם מעריכים אותו. אתה לא מדבר על האתגר לעמוד מול עצמו, ביצרים שלו, ביושר שלו, במוסר שלו.

לא חסרים אנשים שהגיעו לעמדות בכירות ונפלו בגלל שבתור הם בני אדם הם היו על הפרצוף(נשיא מזכיר לך משהו? המנכל של חפציבה? ולא חסרות עוד מליון דוגמאות).

ובזה אני מסכים עם Sir Sebastian, העמידה מול האתגר של עצמך, מול הקושי הפיזי, המנטלי. עושה לך משהו אחר ממישהו שהיה כל השירות שלו מוקף בבחורות ועשה חיים כל היום. ההצלחה בחיים, העמידה באתגרים תקבל דחיפה, לא יודע באיזה רמה, אבל תקבל דחיפה אחרי שהתמודדת עם המצבים האלה. זה לא מדע מדויק, ממש לא. יכול להיות שבחור שהיה בסיירת מטכ"ל יבגוד מליון פעמים באשתו ויתדרדר לתהום של סמים. אבל זה לא משנה, כי סיירת מטכ"ל, השייטת, או כל יחידה קרבית זו או אחרת היא לא פס יצור לאנשים מושלמים. היא מעמידה אותם במצבים שבוחנים אותם. יכול להיות שעמדת במשימות האלה בגלל דברים מגוכחים שבאזרחות תיפול מדברים אחרים, אבל גם יכול להיות שבאמת האתגר והאמביציה דחפו אותך והצלחת במשימות האלה בגלל הרצון והאתגר וזה ייתן לך המון כלים בתור אזרח להתמודד עם מקרים בסגנון.

זו דעתי.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 18-11-2007 בשעה 09:57.
ישן 17-11-2007, 17:11
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05

שלום חבר'ה.

קראתי את הדיון פה, והרגשתי צורך דחוף להגיב.
עיקר הפוסט שלי הולך להתבסס על הסיפור האישי שלי, שיש פה לפחות בחור אחד שיודע מי אני, ויכול לאשר אותו (אגב, הוא עשה איתי מסלול).

גם אני, כמו הרבה פה, היתי פעיל בכל מיני פורומים כמו זה שהרעילו אותי נורא, ויש סיכוי סביר שידעתי, בזמנו על הצבא (או, כמו שנראה בהמשך, חשבתי שאני יודע), יותר מרוב האנשים שמתגייסים.
סיימתי י"ב, למדתי במכינה קדם צבאית, ולמי שלא יודע, זה אחד המקומות הכי מרעילים בעולם - יש לי חברים בכל יחידה מובחרת שתוכלו לחשוב עליה, למשל, שאחת הסיבות שהם שם זה בזכות המכינה הנ"ל.
הגעתי מורעל, ואז הגיע חודש אוקטובר 2005. קיבלתי בשמחה את צו הגיוס הסופי שלי - ו..אופס! אחרי ברור בכמה פורומים גיליתי, לצערי, שאני הולך לשריון.
וואלה. שריון. כמה מהחבר'ה פה היו מוכנים להתגייס לשם? אבל מה, לא היתי ילד בעייתי במיוחד, אז אמרתי (וגם כי אמרו לי שבשריון יש פחות עבודה על הקטע הפיזי...) - יאללה, נזרום, מה רע. טנקים וזה, מגניב.
יום הגיוס, 27 בנובמבר 2005 הגיע. השיער הארוך כבר איננו (הוא תלוי לי על הקיר עכשיו..), נשיקה מאמא, ועולים על האוטובוס מב"ש לתה"ש - לבקו"ם! (אז זה עדיין לא היה מיטב). קצין מיון - "שלום אסף, אתה מתגייס לשריון" "יש סיכוי לחי"ר?" שאלתי בתקווה. "לא. להתראות". טוב,נו, אני את שלי עשיתי, לפחות ננסה להגיע לפלס"ר. זה חי"ר לכל דבר, ככה אמרו לי.
בגיבוש (שאז עוד היה בביסל"ש), נפלתי די מהר, עקב עצלנות, בסופו של דבר. הגעתי לחטיבה 7. עשיתי טירונות (במהלכה נשפטתי פעמיים: על סירוב לעלות לאלונקה, ועל מכות עם חייל), מקצועות (טען), קצת אבטש"ים (אגב, בדיוק בליל הסדר, די משביז), ויאללה, לצמ"פ. אחרי שבועיים בצמ"פ קיבלתי שבת, שאותה היתי צריך לסגור בשטח.
מה שקרה קרה, ויצא שביום ראשון בערב, אני מוצא את עצמי עם כדור בקנה במגדל תצפית בשטח האש של ביסל"ש, מאיים על כל מי שיכנס בכדור לראש, ובסופו של דבר יורה באויר (מי שיצא לו להיות מפקד טירונים בביסל"ש- התחקיר על האירוע שלי עובר כתוכן חובה). הדבר הראשון שהפסיכיאטר ביוספטל שאל אותי, אחרי שסיפרתי לו מה קרה היה - "אסף, מה אתה רוצה?", ואני, אוטומטית, השבתי "להיות בקרבי".
כנ"ל לקב"ן, וכנ"ל לפסיכיאטר הצבאי, שלמי שלא יודע,הוא המשוכה האחרונה בדרך לשחרור על נפשי. ותאמינו לי שיכולתי. באמת שכן. אם היתי אומר על זה, אפילו לא היתי יושב בכלא. אז ישבתי בכלא (הרבה יחסית), וירדתי מחזור (שלמי שלא יודע, זה די קשה...), וסיימתי צמ"פ, ועליתי לגדוד (75), וטחנתי צעירות.
למי שלא הבין, מה בעצם גרם לי לעשות את המעשה הטיפשי הזה, להישאר קרבי, ובעצם, שחושבים על זה, גורם לי להישאר שם עד היום - זה החבר'ה, ותחושת המיצוי.
אני לא אשקר לכם, ולא אגיד לכם שלא חשבתי על לצאת מקרבי, ואפילו היתי די קרוב לזה. כמעט כל אחד בפלוגה שלי חשב על זה, ואפילו התחיל לעשות צעדים מעשיים כדי לעשות את זה.
וכולם, כולם בסופו של דבר, נשארים בגלל זה. ושלא תבינו לא נכון - רוב החבר'ה, אפילו אלא שסיימו מסלול - לא נשארו חפש"ים (שבסופו של דבר, זה הטחינה האמתית). אנחנו מדי פעם עושים ספירה, ומהפלוגה המקורית שלי, נשארו רק כשבעה חבר'ה שממש לוחמים בפלוגות, ולא במפקדה או במבצעים של הגדוד. מתוך 50. שתבינו את היחס.
נכון, קשה, וטוחנים, ועושים 8-8 (ושאף מלש"ב לא יזיין תשכל על זה . מי שלא עשה את זה מעולם (כולל סיירות!) לא יודע כמה זה מתיש להתעורר ב8 בערב ולא לדעת איזה יום היום, ולעלות לאיזה מחסום מסריח, שאף אחד לא עובר בו, ולהישאר ער, לרדת ב5, ולעלות שוב 8 שעות אח"כ, ובאמצע לעשות גזרות, וסינג'ורים, וכד'.
אבל, שוב, זה שווה את זה. חותם על זה היום, אחרי שנתיים בצבא. נכון, יותר קל לי להגיד את זה היום - אני את התנאים שלי קיבלתי - כבר לא צעיר, כבר לא טוחן (כי אני טען ג' - אם זה אומר למישהו משהו), אבל עדיין, בחמישי בלילה לא ישנתי עד 4, כדי להחליף זר הינע לטנק, והסתבכנו, והכל נדפק שם. וזה חרא, לצאת פעם בשבועיים במקרה. וקשה נורא להחזיק חברה. אבל בחיים, בחיים, לא היתי מחליף את זה במשהו אחר. אבל מצד שני, לא היתי חוזר על זה שוב לעולם.

תחשבו על זה.
אסף.
ישן 17-11-2007, 21:23

בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "שלום חבר'ה. קראתי את הדיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meijin
שלום חבר'ה.

קראתי את הדיון פה, והרגשתי צורך דחוף להגיב.
עיקר הפוסט שלי הולך להתבסס על הסיפור האישי שלי, שיש פה לפחות בחור אחד שיודע מי אני, ויכול לאשר אותו (אגב, הוא עשה איתי מסלול).

גם אני, כמו הרבה פה, היתי פעיל בכל מיני פורומים כמו זה שהרעילו אותי נורא, ויש סיכוי סביר שידעתי, בזמנו על הצבא (או, כמו שנראה בהמשך, חשבתי שאני יודע), יותר מרוב האנשים שמתגייסים.
סיימתי י"ב, למדתי במכינה קדם צבאית, ולמי שלא יודע, זה אחד המקומות הכי מרעילים בעולם - יש לי חברים בכל יחידה מובחרת שתוכלו לחשוב עליה, למשל, שאחת הסיבות שהם שם זה בזכות המכינה הנ"ל.
הגעתי מורעל, ואז הגיע חודש אוקטובר 2005. קיבלתי בשמחה את צו הגיוס הסופי שלי - ו..אופס! אחרי ברור בכמה פורומים גיליתי, לצערי, שאני הולך לשריון.
וואלה. שריון. כמה מהחבר'ה פה היו מוכנים להתגייס לשם? אבל מה, לא היתי ילד בעייתי במיוחד, אז אמרתי (וגם כי אמרו לי שבשריון יש פחות עבודה על הקטע הפיזי...) - יאללה, נזרום, מה רע. טנקים וזה, מגניב.
יום הגיוס, 27 בנובמבר 2005 הגיע. השיער הארוך כבר איננו (הוא תלוי לי על הקיר עכשיו..), נשיקה מאמא, ועולים על האוטובוס מב"ש לתה"ש - לבקו"ם! (אז זה עדיין לא היה מיטב). קצין מיון - "שלום אסף, אתה מתגייס לשריון" "יש סיכוי לחי"ר?" שאלתי בתקווה. "לא. להתראות". טוב,נו, אני את שלי עשיתי, לפחות ננסה להגיע לפלס"ר. זה חי"ר לכל דבר, ככה אמרו לי.
בגיבוש (שאז עוד היה בביסל"ש), נפלתי די מהר, עקב עצלנות, בסופו של דבר. הגעתי לחטיבה 7. עשיתי טירונות (במהלכה נשפטתי פעמיים: על סירוב לעלות לאלונקה, ועל מכות עם חייל), מקצועות (טען), קצת אבטש"ים (אגב, בדיוק בליל הסדר, די משביז), ויאללה, לצמ"פ. אחרי שבועיים בצמ"פ קיבלתי שבת, שאותה היתי צריך לסגור בשטח.
מה שקרה קרה, ויצא שביום ראשון בערב, אני מוצא את עצמי עם כדור בקנה במגדל תצפית בשטח האש של ביסל"ש, מאיים על כל מי שיכנס בכדור לראש, ובסופו של דבר יורה באויר (מי שיצא לו להיות מפקד טירונים בביסל"ש- התחקיר על האירוע שלי עובר כתוכן חובה). הדבר הראשון שהפסיכיאטר ביוספטל שאל אותי, אחרי שסיפרתי לו מה קרה היה - "אסף, מה אתה רוצה?", ואני, אוטומטית, השבתי "להיות בקרבי".
כנ"ל לקב"ן, וכנ"ל לפסיכיאטר הצבאי, שלמי שלא יודע,הוא המשוכה האחרונה בדרך לשחרור על נפשי. ותאמינו לי שיכולתי. באמת שכן. אם היתי אומר על זה, אפילו לא היתי יושב בכלא. אז ישבתי בכלא (הרבה יחסית), וירדתי מחזור (שלמי שלא יודע, זה די קשה...), וסיימתי צמ"פ, ועליתי לגדוד (75), וטחנתי צעירות.
למי שלא הבין, מה בעצם גרם לי לעשות את המעשה הטיפשי הזה, להישאר קרבי, ובעצם, שחושבים על זה, גורם לי להישאר שם עד היום - זה החבר'ה, ותחושת המיצוי.
אני לא אשקר לכם, ולא אגיד לכם שלא חשבתי על לצאת מקרבי, ואפילו היתי די קרוב לזה. כמעט כל אחד בפלוגה שלי חשב על זה, ואפילו התחיל לעשות צעדים מעשיים כדי לעשות את זה.
וכולם, כולם בסופו של דבר, נשארים בגלל זה. ושלא תבינו לא נכון - רוב החבר'ה, אפילו אלא שסיימו מסלול - לא נשארו חפש"ים (שבסופו של דבר, זה הטחינה האמתית). אנחנו מדי פעם עושים ספירה, ומהפלוגה המקורית שלי, נשארו רק כשבעה חבר'ה שממש לוחמים בפלוגות, ולא במפקדה או במבצעים של הגדוד. מתוך 50. שתבינו את היחס.
נכון, קשה, וטוחנים, ועושים 8-8 (ושאף מלש"ב לא יזיין תשכל על זה . מי שלא עשה את זה מעולם (כולל סיירות!) לא יודע כמה זה מתיש להתעורר ב8 בערב ולא לדעת איזה יום היום, ולעלות לאיזה מחסום מסריח, שאף אחד לא עובר בו, ולהישאר ער, לרדת ב5, ולעלות שוב 8 שעות אח"כ, ובאמצע לעשות גזרות, וסינג'ורים, וכד'.
אבל, שוב, זה שווה את זה. חותם על זה היום, אחרי שנתיים בצבא. נכון, יותר קל לי להגיד את זה היום - אני את התנאים שלי קיבלתי - כבר לא צעיר, כבר לא טוחן (כי אני טען ג' - אם זה אומר למישהו משהו), אבל עדיין, בחמישי בלילה לא ישנתי עד 4, כדי להחליף זר הינע לטנק, והסתבכנו, והכל נדפק שם. וזה חרא, לצאת פעם בשבועיים במקרה. וקשה נורא להחזיק חברה. אבל בחיים, בחיים, לא היתי מחליף את זה במשהו אחר. אבל מצד שני, לא היתי חוזר על זה שוב לעולם.

תחשבו על זה.
אסף.

שאלה - הסבר מה זאת אומרת נפלתה בגיבוש מרוב עצלנות?.. , דרך אגב לדעתך המצב היה שונה אם היתה בסיירת כולשהי?
ישן 17-11-2007, 18:37
  Tomer29 Tomer29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.07

תכלס יש כמה דברים נכונים..
ובאמת כל מי שמגיע לגדוד מקבל כאפה חזקה לפנים...
אני אישית גם חשבתי בהתחלה שקרבי זה הכי טוב ולהיות ג'ובניק זה סמרטוט..
אבל אז אתה רואה את הג'ובניקים בבסיס שלך איך השירות שלהם רה לעומת השירות שלך ואתה מתפוצץ מכעס..
הם יוצאים שבתות חופשי קיבלו בלי מאמץ את הכומתה שאנחנו צריכים להזיע את הדם שלנו בשבילה.
כל העצבים רק עושים שביזות מטורפת לא משנה באיזה יחידה אתה. זה קורץ להיות ג'ובניק.
אבל וזה אבל גדול! שום דבר לא משתווה להרגשת סיפוק שאתה מקבל אחרי שאתה מסיים משהו בקרבי, אם זה מסע, אם טירונות או כל דבר אחר.

וזה הבעיה בשירות הקרבי, אתה נהנה ממנו רק בסוף, רק שאתה מבין מה עשית ומה עברת.
ישן 18-11-2007, 00:59
  יניב17 יניב17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04

טוב אנשים עכשיו אני גם חייב להגיב אחרי כל ההודעות

ומה שאני יכול להגיד לכם בתור ג'ובניק ש...
לפני שהתגייסתי בכלל לא רציתי לעשות צבא אלא כמה שפחות לעשות וזהו..
אני סבלתי מגיל קטן מאסטמה אז במיונים של הצו ראשון הבאתי להם כמה שיותר טפסים עלי כדי להראות להם עד כמה המצב שלי קשה ולבסוף... הצלחתי וקיבלתי פרופיל 64.
לאחר שסיימתי תיכון הלכתי למכינה קדם צבאית בכדי אולי לשנות את התמונה על הצבא ואולי אני בכל זאת ילך לקרבי אבל זה לא עזר לי לכן התגייסתי בתור ג'ובניק בפבואור 07.
סיימתי את הטירונות שלי והתמיינתי לחייל המודיעין ,והתחילו לי החיים הטובים..
אני משרת על אזרחי פלאפון על חשבון הצבא בקיצור יש לי את הת"ש הכי גבוהה לאומת חייל רגיל בצבא.
אבל בתחילת ספטמבר התחלתי להבין שזה לא זה, אין לי שום סיפוק אני לא מרגיש שאני עושה צבא ולא תורם מספיק למדינה(כל אחד איך שהואמרגיש)
אז לכן בתחילת ספטמבר התחלתי לעלות את הפרופיל שלי לפרופיל קרבי.
ובכל הבדיקות הרופאים אמרו לי " למה יש לך פרופיל64 ולא פרופיל קרבי?! כי אין לך בכלל אסטמה"
לאחר כל המבדקים שעשיתי העליתי בשעה טובה את הפרופיל שליל82.
וואלה הרגשתי שמח עם עצמי, עשיתי כבר צעד אחד למען המדינה רק נשאר לבחור איפה אני רוצה לשרת.
רציתי נח"ל התחלתי להפעיל קשרים שום דבר לא עזר לי .
הלכתי לבקום (מיטב) שם פגשתי את קצין המיון הוא הציע לי שיריון תותחנים והנדסה קרבית.
אמרתי לו תודה רבה אני חוזר ליח' שלי ונתראה במרץ 08 אולי אז אני אקבל מה שאני רוצה.
חזרתי ליחידה שלי.
ואחרי שחזרתי ליח' שלי התבאסתי שלא לקחתי מאחד הדברים שהוא הציע לי כי מי שרוצה להיות קרבי זה לא אמור לשנות לו לאן העיקר להיות קרבי ולעשות את שלו בשלוש שנים האלו.
אז מה שאני רוצה להגיד פה.
להיות ג'ובניק זה לא הכי כייף כמו שזה נשמע , יופי אני יוצא כל יום הביתה אני לא סוגר שום שבת
אבל בחיים אתה לא תרגיש שזה צבא ובמיוחד שאתה לא תורם למדינה.
ואני יודע שאני אקבל שוק שאני יגיע לקרבי אבל אני לא הראשון שעובר את המסלול הזה.
בקיצור אני הסכם את זה במשפט קצר לעניין.
גם החיים של ג'ובניק הם לא החיים הכי טובים , גם הוא סובל.

תודה.
ישן 19-11-2007, 01:15
צלמית המשתמש של nivlevy89
  nivlevy89 nivlevy89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.07
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי Sir Sebastian שמתחילה ב "..."

"לפי ההודעה שלך אני מבין למה לא עברת גיבוש

ואולי באמת עדיף שלא תהייה בקרבי

אין מה לעשות, יש אנשים יותר חזקיים מנטלית ויש אנשים שפחות, אני דיי סגור על זה שאחר כך בחיים האמייתים אתה תראה את הקרביים מצליחים הרבה יותר ממך, פשוט כי יש להם סף כאב(לא רק פיזי) הרבה יותר גבוה משלך"
מי אתה בכלל אתה מלש"ב פעור כמונו שמתיימר להיות אחד שמבין.. אז סיימת גיבוש מטכ"ל זה נותן לך נקודות זכות.. אתה בכלל לא מכיר תבן אדם ואתה ככה מעליב .. אתה עלוב נפש מה כבר אני יכול להגיד..

ישן 30-11-2007, 10:32
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06

רציתי לספר משהו. לא אישי שלי,אבל , אצלנו בקורס חובשים הגיע בחור בן 22, מחזור מרץ 04, התגייס לגולני והגיע לאגוז. סיים אימון מתקדם, והיו לו בעיות ממש ממש ממש רציניות בבית, והוא נאלץ לצאת מהיחידה ובגלל שהת''ש היה כזה חמור הוא גם יצא מהצבא. הוא היה בבית,עבד,למד ועבד, ואז כשסיים, מה עשה? החליט לחזור לצבא. עשה מחדש טירונות(אומנם 02) , והגיע לקורס,ועכשיו כשכמעט נגמר, הוא הולך לחזור חזרה לגולני(כנראה שחברים שלו ימשכו אותו חזרה לאגוז שבשביל זה הוא חותם על וויתור פז''מ וזה כל המסלול הטירונות הכל מחדש,אומנם עכשיו הוא יהיה חובש ביחידה) ,הוא כבר במהלך הקורס נלחם בוועדה רפואית ואצל הקב''ן בכדי שהפרופיל שלו יעלה לו חזרה ל97(לפי מה שהבנתי במהלך היציאה שלו אז מהצבא הפרופיל ירד על כביכול בעיה נפשית שנגרמו כתוצאה מן הבעיות בבית),לא יודע מה איתכם אבל לזה אני אישית מצדיע.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

נערך לאחרונה ע"י חטאב מת בתאריך 30-11-2007 בשעה 10:36.
ישן 30-11-2007, 22:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי Lama Ma Kara שמתחילה ב "באמת לא לכל אחד מתאים תיהיות..."

צר לי לומר לך. אני לא צריך שתהיה לך מוטיבציה לקרבי. את המוטיבציה אני אכניס לך. מה שצריך הוא שתתגייס לקרבי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:50

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר