לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2007, 19:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדיכוטומיה היא תכונה נפוצה אצל אדוקים בדתם...."

מה שאתה רוצה.

אם אין לך את היכולת להבחין בין מקרים, ואני חשבתי שמותר האדם מהבהמה, ויש לו יכולות אבחנות ורגישות דקה יותר, אבל אצלך בעולם השחור הלבן שבו אתה חי ואליו אתה מנסה לגרור את כולם, יש או שחור או לבן, או לחיות או למות, אין באמצע. זאת בעיה שלך שאין לך יכולות להפריד ולדרג מקרים בהתאם לחומרתם, לכן הצעתי לך את האטום. למה לחכות שכל השכנים יהרגו בנוהל זה או אחר ? תחסל את כולם במכה אחת, כי יפה שעה אחת קודם לא ?

תעזוב את המ"פ הגיבור בשקט, אל תגרור אותו לויכוחים על נוהל שכן.
זה מקרה שונה, תכניס לראש שלך. סליחה, דרישה מוזרה, למי שמחשיב עצמו משכיל ואינטילגנטי, דואג להכות בבורותם של יריביו ולהעמידם על מקומם, מעליב, סוטר, לא עושה חשבון, אבל בעצם הוא ייצור אנאלוגי חד סטרי, שרק מוציא ומקיא ולא יודע להכניס, לא מקבל ביקרות, בעצם לא מקשיב לכלום כי האמת והנבואה ניתנו לו ורק לו......
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2007, 20:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צר לי לבשר לך, אבל היחיד מבין שנינו שזכה לבשורה האלוהית, הוא אתה, ולא אני...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה שאתה רוצה. אם אין לך את..."

עד כמה שאני מאושר לראותך מגבה מ"פ שגילה תושייה מופלאה, הרי שתמיד צריך לזכור שבדר"כ
אין אצלך את הנטייה לחשוב שחיי לוחמינו קודמים לחיי אזרחי האוייב. אצלך, משום-מה, קיימת דווקא
הנטייה לחשוב שיש משהו מוסרי בלשלוח חיילים להתסער על בית, במקום להפציצו מהאוויר. אצלך
ישנה מחשבה שזה מוסרי להשאיר בחיים את צאלח שחאדה, כיוון שכך לא ייפגעו מגיניו האנושיים.
הסוגייה מה יקרה לאנשים ששחאדה מתכנן להרוג, אם הוא יישאר בחיים, היא פחות חשובה מהושעת
אשתו וילדיו של שחאדה כבר עכשיו...
אתה משוכנע שהמונופול על המוסר הוא אצלך (אפילו בחרת ניק שמשקף תפיסה זו, שאין לה שמץ
של אחיזה במציאות), המציאות, כמו תמיד, מסובכת יותר.

חרף כל ההסתייגויות שלי, אני שב ומברך אותך על הברכות שלך למ"פ. אני יודע עד כמה לא בא לך
טבעי לתמוך בזכותו של מ"פ ישראלי להרוג פלסטיני בלתי חמוש, שכבר זרק את הנשק שהיה בידיו...
ישן 16-11-2007, 20:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צר לי לבשר לך, אבל היחיד מבין שנינו שזכה לבשורה האלוהית, הוא אתה, ולא אני..."

תגובה מגעילה, אבל אופיינית.

אני יכול להניח שנסיונך הצבאי העשיר נובע גם הוא מקריאה בעתונים ? לא זכור לי שמעולם שמעתי ממך על עברך הצבאי, אינך חייב כמובן לשתף אותנו או אותי, אבל יהיה מעניין לשמוע אם אתה מדבר גם מנסיון או רק מקריאה בעיתונים.
אני לעומת זאת, הייתי שם. לא בשביל לקבל איזושהי מדליה ממך או מאף אחד אחר. אבל המצפון שלי עבד לפני וגם אחרי, לא שיניתי את דעתי לפני או אחרי, אבל הייתי שם.
אני מדבר כרגע אך ורק על מקרה המ"פ\ ולא על שחאדה ולא על נוהל שכן, אין ולא צריכה להיות ולו מחלוקת אחת בגין תפקודו של אותו מ"פ. שום הנחיה לא הופרה, אף גורם לא אמור לפקפק, להעיר, לבקר או להאשים מישהו מהלוחמים בשיקול דעת לא נכון או עבירה על חוקי מוסר.

לא צריך את הברכות שלך כאשר אתה מוסיף את התוספת:
ציטוט:

אני יודע עד כמה לא בא לך טבעי לתמוך בזכותו של מ"פ ישראלי להרוג פלסטיני בלתי חמוש, שכבר זרק את הנשק שהיה בידיו...

פשוט גועל נפש להגיד משפט שכזה.
שבת שלום
ישן 16-11-2007, 22:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, לא פירטת מעולם מה זה "הייתי שם, בשני הצדדים". מה בדיוק עשית עבור הצד השני?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כנראה שאין לך מושג מה זה..."

אני יכול לבשר לך שהגנה עצמית היא פעולה שבמסגרתה אתה עלול לפגוע במישהו אחר, בכדי
להגן על עצמך. נוהל שכן נולד בדיוק מתוך הצורך, אבל מכיוון שאצלך לא תמיד כוחותינו זכאים לסוג
כזה של הגנה, הרי שנראה לך לגיטימי לשלול אותה מהם בכזו סיטואציה, ולשלוח אותם ישירות אל מול
הסכנה, ובלבד שמחמוד מהבית השכן לא יישרט, חלילה...
אני שמח על כך שאתה מאשר לי להגן על חיי במידה ואחד מהחבר'ה מהצד השני ינסה לפגוע בי
(ככובש ציוני אכזר, אני איכשהו חושד שהסכנה לשלומי תבוא מהצד השני - גזענות מזעזעת התוקעת
מקלות בגלגלי השלום, לא כן?...). עם זאת, אני חייב להודיע לך שמאחר ולא נתברכתי באיכויות
המוסר הגבוהות שלך, הרי בכל מקרה לא היה עולה על דעתי, ולו לרגע, להתלבט האם לשמור על חיי
במחיר חייו של מי שבא לפגוע בי. מוסריות אובדנית מהזן הזה, שמורה לשלומיסטים אצילי נפש
במיוחד (וגם הם בדר"כ ממליצים עליה רק לאחרים...).

אני מברך אותך שוב על המחווה המופלאה שלך כלפי המ"פ, ומקווה שתשמור לו אמונים גם אם
יחשוב שלא ראוי שהוא או חייליו ייפגעו בכדי להציל חייהם של מגינים אנושיים, באיזושהי הסתערות מטומטמת על בית שמתבצר בו מחבל...
ישן 16-11-2007, 23:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי, אבל כחסיד אדוק של השלומיזם, אתה לא בדיוק בעמדה לתת ניקוד לאחרים...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא. דיברתי אליך. אתה ילד. אל..."

אפילו הייתי בודד בעמדתי, וכל העולם היה שותף לדת ההזוייה שלך, עדיין הלוגיקה והמוסר לא היו בצד שלך (הצד שלך, שכידוע, הוא צד "אובקייטיבי", שבא ללמד אחרים מה זה "להיות שם"...).
הצד שלי הוא הצד של אלה שאומרים "אנחנו" במובן של ישראל, מבלי למצמץ ולהרגיש אי-נוחות.
אצלך יש את הרפלקס האוטומטי של להאמין שהעדפת הצד השני מעידה על איזושהי עליונות מוסרית.
למרבה הצער, התפיסה הזו רק מעידה על עומק התהום שפנאטיות דתית יכולה להוביל אליו.

מכיוון שעדיין לא הבהרת מה בדיוק עשית ב"צד השני", אני חושש שיש לך בעייה מוסרית להטיף מוסר, והגדרתי כילד לא ממש תשנה עובדות בסיסיות אלה.
באשר לסייפא שלך, כל זמן שאתה כותב על "שני הצדדים" נלעג מצידך לבהתייחס למה שמבטא
חוכמה. ביום שבו תפקח עיניים, תנחת על כדור הארץ, ותלמד מה עשה הצד השני שאליו אתה
משייך עצמך לעתים, אולי יהיה טעם לדבר על איזושהי חוכמה בטיעונים שלך. עד אז מדובר בלא יותר ממלל
משיחי, שבניגוד למשיחיזם של דתות אחרות - כבר הוכח כשטויות...
ישן 16-11-2007, 11:20
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כמעט בכל ההודעות שלך אני תומך, ותמיד אני בדיעה כמו שלך.. הפעם לא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה דווקא מאוד דומה לנוהל שכן. משמח לראות שיש פלסטינים שמותר להשתמש בגופם כמגן בעיניך"

הדרך לאנרכיה אולי לא כ"כ רחוקה.. אבל היא גם לא כזו קרובה.
השתמשו בגופו של מחבל (לא פלסטיני חף מפשע אלא מחבל) כמגן אנושי..
אני לא רואה איפה הבעיה ואיך הגעת לאנרכיה מפעולה אחת שקצין ביצע... בשביל להגן על עצמו.
הקצין הפר נוהל, אז זהו? אנרכיה? זה לא שכל האזרחים החלו לעשות מה שהם רק רוצים ועל דעת עצמם.

אתה, אם היית נתקל למצב כזה היית חושב על מוסריות, נהלים, חוקים?..
שואל ברצינות, ורוצה תשובה.

חוץ מזה, שמה שקרה זה לא כזה דומה לנוהל שכן.
המ"פ הראה תעוזה ואומץ, הוא לא שלח איזה פלאח או אזרח אחר שיביא את המחבל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר