לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2007, 17:53
צלמית המשתמש של BUBY
  משתמש זכר BUBY BUBY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.03
עזרה בבניית מעגל עם חיישן להימצאות חומר במיכל ענק

אני אפרט קצת יותר, יש לי מיכל גדול שמידי פעם אני ממלא עד סופו.
לדוגמה, ביום ראשון הקרוב אני אצטרך למלא אותו בתירס.

אני מעוניין לבנות מעגל עם חיישן כלשהו שיודיע לי מתי המיכל מלא.

אשמח לרעיונות נוספים בקשר לחיישן, עד כה חשבתי על IR קלט-פלט, חיישן אור, שבירת קרן.
אני רוצה שהמעגל ידליק מנורה כאשר החומר הגיע לחיישן,
במידה ואפשר לחבר 3 חיישנים ו3 מנורות לאותו מעגל זה יהיה יותר טוב, כיוון שיש לי 3 דרגות מילוי שונות
כמה שפחות כסף יותר טוב, לכן החיישן הכי מתאים לדעתי הוא IR קלט ופלט.
הרעיון בבניה עצמית הוא קמצנות

אשמח לקבל מעגל או קיט לבניה עצמית שאפשר לשנות לפי רצוני האישי,
בציטוט הבאתי קיט שמצא חן בעיני, אך אני לא יודע אם יש מספיק אור במיכל כאשר הוא ריק.
ציטוט:
מעגל המכיל חיישן המזהה מצבי אור או חושך לפי בחירה
על ידי מפסק, ומבקר על יציאת 220V להפעלת מכשיר חשמלי.
ניתן לשלוט על הרגישות, שימושי להדלקת תאורה חיצונית
אוטומטית עם רדת החשכה וכדומה.

מופעל על ידי 220V לא לילדים!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.arihav.com/products/kits/images/eleceye.jpg]

תודה מראש לכל העוזרים

נערך לאחרונה ע"י BUBY בתאריך 17-11-2007 בשעה 17:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2007, 19:06
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BUBY שמתחילה ב "עזרה בבניית מעגל עם חיישן להימצאות חומר במיכל ענק"

המעגל שלקחת בתור דוגמה פועל באור נראה עם LDR (לא רגיש במיוחד), ואם המיכל חשוך - מצריך התקנת תאורה חזקה בתוך המיכל (מייצר חום, אורך חיים קצר יחסית).

ניתן לבנות מעגל עם חישני IR מהסוג שמשמש ב Remote Control. גם כאן יש צורך בהתקנה בשני הצדדים, רק שאם אתה רוצה הרבה קרניים - יצא לך זול משמעותית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בסכימה המצורפת: מעגל אפנון ללדים של השידור (רוב הסנסורים פועלים ב 38 קילוהרץ), סנסור הקליטה, מגבר טרנזיסטורי עם כוון רגישות וממסר. אם אתה רוצה 3 קרניים, תוסיף לדים ביציאת ה 555 (הערכה שלי שלד אחד יספיק לכל ערוץ מבחינת העוצמה), ותשכפל את מעגל הסנסור-טרנזיסטור-ממסר שלוש פעמים.

ישן 17-11-2007, 20:00
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי BUBY שמתחילה ב "קודם כל, תודה. עכשיו לגבי..."

אנסה להסביר פשוט יותר.
הסנסור (מקלט ה IR) שמשתמשים בו במעגל זה הוא מסוג הסנסורים שיש במקלטי Remote Control של טלויזיות, מזגנים וכו'. סנסורים אלו לא קולטים קרינת IR רצופה, אלא רק קרינה שמאופננת בתדר מסויים (לרוב 38 קילוהרץ). כלומר, הם קולטים אור שמופעל/מופסק 38 אלף פעמים בשניה (כדי למנוע הפעלה ממקורות קבועים כמו שמש וכו,).
המעגל שלמעלה (NE555) הוא מתנד (רב-רטט) שניתן לכוון את תדר הפעולה שלו ע"י הנגד המשתנה של 10K. במוצא שלו הוא דוחף שני לדים IR. זהו למעשה מקור האור שלך (תאורת IR שמאופננת בקצב הדרוש לסנסורים).
בצד השני של המיכל אתה צריך להתקין את הסנסור (הרכיב עם ה 3 רגלים). מוצא הסנסור מחובר דרך נגד משתנה וקבל לבסיס של הטרנזיסטור שדוחף את הממסר.

יתכן שהאופן בו אתה רוצה לבנות את המערכת יעבוד, אך כדאי לשים יותר לדים במוצא ה 555 כדי לקבל עוצמה גדולה יותר. אתה יכול לחבר עוד שני לדים עם נגד טורי של 56 אוהם במקביל לשנים שבשרטוט. את ארבעת הלדים כדאי להתקין בגובה הסנסור העליון ביותר (מהצד השני של המיכל), ולכוון לד אחד לסנסור העליון ביותר, לד אחד לאמצעי, ושניים לתחתון.
כמובן שתידרש לשלושה מעגלי קליטה (שלושה סנסורים, שלושה טרנזיסטורים, שלושה ממסרים וכו') - כך שאחד יותקן בכל גובה, וכאשר הוא יחסם, הממסר שלו ישתחרר.
מקווה שההסבר ברור יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר