לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2007, 17:02
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BenSTI שמתחילה ב "עונש על שאלת "עד מתי?""

לא! ע"פ המענה הפיקודי (מה שנקרא חוקי מטכ"ל רק בשביל הסגל), העונש צריך להיות "מידה כנגד מידה" למעשה, ובלבד שלא יהיו בו אלמנטים משפילים/פוגעים בזכויות אדם בסיסיות כפי שנוסחו במסמך רוח צה"ל.

ולמה הכוונה? איחרת בזמנים? אין לתת עונש של פק"לים כי אין קשר בין הדברים. מותר לתזז עד הקיר ובחזרה כי זה מתרגל עמידה בזמנים.

יכול להיות שיש אלמנט חינוכי בללמד לא להגיד עד מתי כי צריך להתרגל לטחון בצבא, אבל אז העונש צריך היה משהו בסגנון של להכפיל את המטלה המקורית כדי ללמד שמטלות בצבא לפעמים ארוכות מאוד.

במקרה הנ"ל, זו עילה לקבילה (גם אם המ"כ יטען את הפסקה האחרונה, הרי שמנגד ניתן להביא את הדומגא מהפסקה האחרונה).

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2007, 19:55
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sir Sebastian שמתחילה ב "אני לא מסכים ברגע שאתה..."

דבר ראשון אני מדבר בתור מ"כ טירונות, אני מתעסק עם הענישה הזאת ביום-יום ומכיר את הסיטואציות.

אין מה לעשות, בצבא ענישה זאת דרך חינוך והטמעה. כשמגיעים צעירים מהאזרחות, לא מבינים מה זה צבא ולפעמים צריך בדרך הקשה להבין.
לדוגמא (שמתקשרת לאירוע לעיל): הטלתי על חייל להגיש לי כל 8 שעות דו"ח שמרכז את כל אירועי הביטחות שקרו במהלך 8 השעות האחרונות במחלקה, כך למשך שבוע כשהסיבה לעונש זה ריבוי אירועי בטיחות במחלקה, שבחלקם היה שותף אותו חייל (עונש חינוכי, שקל להבין את ההיגיון הצבאי שבו).
בסוף השבוע, אותו חייל שכבר "עפוץ" מהגשת הדו"חות מגיע אלי ושואל: "עד מתי אגיש דו"חות...?". מובן שאני לא יאהב את השאלה, כי לא תמיד אנחנו אוהבים את המשימות בצבא אבל עדיין צריך משמעת עצמית להמשיך לבצע אותן. ולכן על מנת להטמיע ולחדד את הנקודה, אני מטיל עליו עונש על דיבור זה, ומאריך את המשימה בעוד יומיים. שוב, עונש חינכוי שמתאים למענה הפיקודי המעודכן.
ולכן, בגלל שהענישה הייתה "חכמה" ונוגעת לפער שנוצר, החייל אמור להבין את הטעות וללמוד ממנה ולא לשנוא הגשת דו"חות, אלא להבין מה מטרתם ומה משיגים מכך ברמת המערכת.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 23-11-2007, 15:09
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
הדברים שאתה אומר נכונים ברמה הרעיונית,
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "מפקד שלא מכבד את החיילים שלו..."

רק שאתה עדיין לא מבין את המערכת. אני מניח שאתה לפני גיוס עדיין, ואלו דברים שלא תבין עד שתהיה שם. מהזווית שלך, להוריד מחלקה שלמה למצב שתיים בגלל שחייל אחד מאחר, או להריץ אנשים במשך חצי שעה עם קיטבג על הגב... זו השפלה. זו לא הפשלה - זה חינוך נוקשה,מחשל, כואב לעיתים, אך זה גם החינוך שמוציא את החיילים הטובים ביותר. ואין מה לעשות, לחנך לוחמים ב"לא עמדתם למסדר בוקר, תחשבו על הערכים שמסדר בוקר מייצג ומחר תעשו אותו טוב יותר" - יביא לך חרא של לוחמים.

ולא כמו שאיזה אפס מתנשא אמר קודם, זה לא קשור לדפ"ר וקב"א. וכן, מקומם של "אנשים איכותיים" הוא דווקא כן בקרבי. כי אלו בדיוק אותם אנשים שיהיו אח"כ מפקדים וקצינים בקרבי, ויקבלו את ההחלטות המכריעות, יחנכו לוחמים להיות אנשים טובים יותר ואנושיים ויוכלו להשפיע על המערכת ולעצב אותה מבפנים. ולא, זה לא משהו שמתוכל לקבל בשום מקום במודיעין או בתלפיות. זה משהו שתוכל לעשות רק מהשטח, רק במגע עם האנשים.

ישן 21-11-2007, 11:59
  timtim timtim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "שאין כלום המעט הוא הרבה."

לפי דעתי בנאדם שאומר בטעות..בטעות יוצא לו עד מתי לא צריך לקבל על זה עונש...
וגם לא בנאדם שאומר זאת בצחוק....לא צריך לקחת את זה קשה..
מילא אם הבנאדם נתפס אומר את זה מס' פעמים אז ואללה תן לו עונש וגם לא עונש חמור פק"לים משהו לא רציני שיועיל לו ולא איזה משימה מטופשת של כתיבה לא מועילה....
חוץ מזה כולם היו פעם חיילים כל המפקדים שתופסים טרמפ על כל הקטע הזה של "עד מתי" צריכים להעמיד את עצמם במקום החייל הנענש ולחשוב איך הם היו מרגישים במידה והם היו מקבלים על זה עונש...
זה כזה טיפשי לייחס לזה חשיבות שזה מדהים אותי כל פעם מחדש...
פשוט שטות,צריךלהתמקד בדברים יותר מועילים ויעילים במקום להתעסק בטפל..

יש כאלו שיגידו מסורת,עם כל הכבוד למסורת צריך לדעת לשים גבול...

ישן 24-11-2007, 15:13
צלמית המשתמש של SURF-DUDE
  SURF-DUDE SURF-DUDE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
לכל הכותבים ה"אינטיליגנטים" באשכול הזה

שתומכים ב"כבוד" ו"מסורת" הענישה על המילים "עד מתי?" ו- "כמה עוד?" :

אתם חבורה של אנשים מתוסכלים המנסים לפצות על זה שהם לא הגיעו לכלום בערך, ונאחזים בטיפת הכבוד האחרונה שלהם (שמבחינתי זה רק מוריד את הכבוד) שמבחינתכם זה הפז"מ האלוהי והקדוש שלכם.
ולכל המ"כים הדגולים שמענישים את החיילים שלהם עונשים משפילים- תתביישו לכם. לא כך אמור להראות צבא מוביל בעולם. פשוט בושה.
צריך להוקיע את המסורת המפוקפקת והמבישה הזו מעל פני האדמה, היא לא ראויה לצבא שמכבד את עצמו, ואף לא ללוחם שמכבד את עצמו.

ולסיכום.. בשתי מילים:

תתבישו לכם!

ישן 24-11-2007, 16:41
  עידותומר עידותומר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.07
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי SURF-DUDE שמתחילה ב "לכל הכותבים ה"אינטיליגנטים" באשכול הזה"

surf dude
יחתיכת אידיוט מפגר, מי אתה בכלל שתגיד לחייל קרבי שהוא הגיע לכולם בצבא? מה אתה עשית? אני מניח שכלום וגם בקצב הזה אתה לא תעשה יותר מכלום.
מי שמזלזל ב"סתם קרבי" לעולם לא יגיע לסיירת או ליחידה מובחרת כלשהי, אנשים שמאמינים במשפטים כמו "או סיירת או ניירת" לא מבינים בכלל מה המהות של לשרת כחייל קרבי בצה"ל.
כל אחד צריך לשאול את עצמו למה הוא רוצה להגיע לקרבי ורק אח"כ למה הוא רוצה סיירת, ואם התשובה היא כנפ"ץ למשל הוא לא ישרוד.
זה פשוט בלתי נתפס שאפשר לומר על חייל קרבי שהוא "כלום" בצבא, בלי "הכלום" הזה לא היה לך איפה לישון בלילה ימטומטם, אתה צריך לעריך כל אחד ואחד מהם ולתת להם כבוד.
וכן אני מלש"ב וגם לי יש שאיפות להגיע לסיירת כלשהי, אבל זה שאיפות, זה פלוס,צ'ופר תקרא לזה איך שאתה רוצה אבל זה לא המטרה! המטרה היא לשמור על המדינה שלנו בצורה הכי טובה שאפשר.
אני מאחל לך שהחשיבה שלך תשתנה ומהר.

לגביי עד מתיי, זה תמיד בריא שיש מסורת בצבא, לזה שאמר שאנחנו צבא מוביל ואסור שיהיה דברים כאלו, אז נכון אנחנו צבא מוביל אבל אנחנו לא עוד "סתם" צבא, צה"ל נלחם יום יום כדיי לשמור על המדינה שלנו וצריך מסורת "מטומטמת" כמו איסור על שאלת עד מתיי כדיי לשבור את השגרה וכן לתת לילדים בני 18-22 (בד"כ) משהו לאחז בו מעבר למטרה של לשמור על המדינה. תקחו נערים בגיל הזה מארצות כמו איטליה ארה"ב שוויץ וכו' הם בכלל לא מבינים מה זה גיוס חובה ומה זה מלחמה, אנחנו מגיל אפס יודעים שאנחנו נתגייס מיום מן הימים וזה נראה לנו שגרתי, אבל זה לא שגרתי בכלל. לא פשוט להפוך נער ללוחם וחשוב שתיהיה מסורת וכן גם כבוד ל"וותיקים" שהם גם בסה"כ ילדים...
ישן 25-11-2007, 02:26
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

כאשר התגייסתי, לא צעקתי עד מתי . כי לא הבנתי מה זה.
כאשר הייתי חצי שנה בצבא. עדין לא צעקתי עד מתי. כי לא הבנתי מה מיוחד בזה.
כאשר הייתי שנה בצבא. עדין לא צעקתי עד מתי, כי בשביל מה?
גם כאשר "הפכתי תקליט" לא צעקתי.
גם כאשר שנתיים בצבא. מרגישים טיפה פזמנייקים. עדין לא צעקתי .
גם כאשר הייתי שנתיים ושמונה. לא צעקתי. שוב בשביל מה? מה זה עושה? זה מחפר על התקופה ? מחלים פצעים ? מרפא שריטות על הגוף מבהל"ץ לא.
גם ביום האחרון בצבא לא צעקתי עד מתי. כי ידעתי שזה מחר.

אני אישית במשך שלוש שנים התעלמתי מכל תרבות ה"עד מתי" איי פייפי או כל חראטה בארטה.
יש אנשים שזה "עושה להם את זה" לצעוק את זה. שיצעקו. בשביל מה לעמוד בכניסה לפלוגה ולצעוק את זה? ה' ידע. לא אני.

שאלתי את חברים לי מהרובאית, עם זה עוזר להם , כאשר הם צועקים? וואלה לא היה להם תשובה.
גם כאשר נפרדתי מ 5 מחזורים בשירות שלי. לאף אחד לא היה תשובה. למה ובשביל מה צועקים ומה זה עושה.

לצעוק עד מתי זה כמו לעשן סיגריה.

מצד שני. לראות אנשים אחרים שבכוונה צועקים. כדי להתיימר להיות כמו הוותיקים זה היה מחזה מעצבן. סוג של התגרות. גם כאשר הם היו יודעים שאסור. ואפילו לא יודעים למה. היו צועקים.
למה? סתם כדי להעצבן.
זה כמו אח קטן מגיע לאח גדול ונותן לו כאפה. לא יחרפן את האח הגדול?

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:44

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר