לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-11-2007, 09:37
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cozic שמתחילה ב "נושא זה יותר קשור לפוליטיקה מאשר לצבא וביטחון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cozic
אבל בלי קשר, לא היה לבחור 10 דקות פנאי להחליף מדים לפני שהוא נכנס לשיעור ?
יותר נעים לו להסתובב במדים במזג האויר החם שבדרום מאשר בבגדים אזרחיים - חולצה קצרה ומכנסיים ונעליים נוחות ? (סתם דעה אישית שלי).

לא ידידי אני לא התכוונתי לפוליטיקה.
אין לי שום כוונה לסתום לאף אחד את הפה ישנה כנסת יש תקשורת ואני אפילו מוכן לשמור על שלומם של אלו שיגידו כל מה שהם רוצים על אופי המדינה כל עוד הם לא פועלים להחריבה.

אבל אבל אבל

מדינת ישראל מסבסדת בסכומים ניכרים כל סטודנט וכיוון שתאטרון וקולנוע הם בתמיכה מלאה של המדינה וטוב שכך(בניגוד לאלקטרוניקה ומיחשוב שם בא גם כסף מחברות מסחריות) הרי שהמדינה לא יכולה לאפשר אפליה לרעה של מי שמשרת במילואים.

לצערנו כל עוד הצבא (אני מקווה שכאן יש ביננו הסכמה) נחוץ לבטחוננו - כמו כן צבא המילואים. אין לאפשר לדבר כזה לעבור לסדר היום !!!

זו לא פוליטיקה זו הישרדות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-11-2007, 09:05
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב ""לא מקבל סטודנט לבוש מדים""

לא חדש - לא ביחס המרצים לחיילים ולא בחוסר התגובה.
בשנת 2002, בשיא הפיגועים שלפני חומת מגן, אמר פרופ' משה צימרמן (ראש החוג להיסטוריה באונ' העברית) לסטודנטים שביקשו הקלות בשל שירות מילואים "אני אתחשב בכם רק אם תשבו בכלא על סירוב לשרת במחסומים" או משהו בסגנון.
מחייל שלי מנעה מרצה (ד"ר למשפטים) באותה האוניברסיטה לגשת למועד ב' לאחר שהיה בשמ"פ במועד א'.
ויש עוד הרבה דוגמאות.

והיפה בדבר? שאנחנו מממנים להם את המשכורת...

ותהיה קטנה: מה היה גורלו של מרצה שהיה דורש מסטודנט ערבי לצאת מהכיתה?

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 19-11-2007 בשעה 09:08.
ישן 19-11-2007, 09:22
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "לא חדש - לא ביחס המרצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
לא חדש - לא ביחס המרצים לחיילים ולא בחוסר התגובה.
בשנת 2002, בשיא הפיגועים שלפני חומת מגן, אמר פרופ' משה צימרמן (ראש החוג להיסטוריה באונ' העברית) לסטודנטים שביקשו הקלות בשל שירות מילואים "אני אתחשב בכם רק אם תשבו בכלא על סירוב לשרת במחסומים" או משהו בסגנון.

אם אני זוכר נכון, הוצאו כאן כמה דברים מהקשרם והאמירה המקורית הייתה על כך שכמה מרצים (אבנר דה-שליט, אאל"ט צימרמן החרה-החזיק אחריו) העירו שמבחינתם לסטודנט שהיה בכלא על סרבנות מצפון מגיעות ההקלות של מי שהיה במילואים. צימרמן עצמו נכנס ראש בראש עם תלמידים ממסגרת צבאית כלשהי (תוכנית היסטוריה צבאית לקצינים או משהו כזה), לאו דווקא מילואימניקים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
מחייל שלי מנעה מרצה (ד"ר למשפטים) באותה האוניברסיטה לגשת למועד ב' לאחר שהיה בשמ"פ במועד א'.

כנראה שהחייל עבד עלייך. למועד ב' אפשר לגשת מתי שרוצים ובלי שום קשר למרצה, ואילו למועדי ג' נרשמים דרך מזכירות הפקולטה ולמרצים אין ממש נגיעה בזה - בקושי לחוג. מה שכן, מרצה יכול לנסות סרב לתת הארכה לעבודות ומבחני בית, אבל כאן חוקי האוניברסיטה די ברורים - כל יום מילואים הוא יום הארכה אוטומטי - נקודה. כמובן שצריך להציג אישור שהייה בשמ"פ...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
ויש עוד הרבה דוגמאות.

לא יותר מידי אבל. מדובר במקרים נקודתיים בדרך כלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz

והיפה בדבר? שאנחנו מממנים להם את המשכורת...

נו, חירות אקדמית היא לא דבר מושלם. אבל כפי שאילן פפה ה"אהוב" (תמהני איך פשיסטן זה מכנה עצמו "איש שמאל" - בזמנו מצאתי חפיפות תמוהות ביותר בין כתביו למה ששטרנהל מגדיר כ"מינימום הפאשיסטי") יוכל בוודאי לספר מגלותו בבריטניה, לא צריך סנקציה כלכלית ומשפטית על כל שטות - סנקציה חברתית עושה את העבודה מצויין, והגמד המרגיז שניסה לארגן חרם על האקדמיה הישראלית מצא את עצמו מוחרם ושנוא בעצמו, ועל זה אמרו חז"ליינו "על דאטפת אטפוך".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz

ותהיה קטנה: מה היה גורלו של מרצה שהיה דורש מסטודנט ערבי לצאת מהכיתה?

אני זוכר שהיה אירוע כזה בו מרצה (בוקעי? האם זה שמו?) בעל תודעה לאומנית מפותחת התנצח עם איזה סטודנט ערבי בעל זיקפה לאומית גדולה לא פחות והויכוח כלל הערות בוטות למדי בנושא - לא זכור לי שיצא מזה יותר מידי פרט להגדרת המרצה כ"בעייתי" והסטודנט כ"פרובוקטור".
ישן 19-11-2007, 10:50
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=shlomz] לא חדש - לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
כנראה שהחייל עבד עלייך. למועד ב' אפשר לגשת מתי שרוצים ובלי שום קשר למרצה, ואילו למועדי ג' נרשמים דרך מזכירות הפקולטה ולמרצים אין ממש נגיעה בזה - בקושי לחוג. מה שכן, מרצה יכול לנסות סרב לתת הארכה לעבודות ומבחני בית, אבל כאן חוקי האוניברסיטה די ברורים - כל יום מילואים הוא יום הארכה אוטומטי - נקודה. כמובן שצריך להציג אישור שהייה בשמ"פ...

לא, הוא לא. באונ' העברית התקנון לא מחייב מתן מועד ב' אם המבחן פוצל לשני חלקים, ואישור למועד מיוחד ניתן ע"י המרצה (כך לפחות היה בתחילת המאה). אגב, הבחור התלונן, המרצה ננזפה וניתנה לו רשות להיבחן.

ישן 20-11-2007, 08:01
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מרצים נמצאים שם בשביל לחקור..."

ציטוט:
מרצים נמצאים שם בשביל לחקור ונשפטים לפי יכולת המחקר שלהם כשמעמדם נבחן - הוראה היא רק תופעת לוואי.

א. ציינת את אחת מהבעיות הקשות, לדעתי, במע' ההשכלה הגבוהה בארץ.
ב. מעניין לי את הסבתא על פי מה הוא נשפט מבחינה מקצועית. מבחינתי, שיגלה חיסון משולב לסרטן ולאיידס: אם הוא מתנהג בצורה שכזו, אין מקומו בין הנהנים מהמסים שלי.

ציטוט:
גם כשקונים שקית פיסטוקים תמיד יש שם כמה עקומים ומרים כאלה, ואת אלה שלא נפתחו בקלייה.

ומה עושים איתם? נכון מאוד - משליכים לפח.

בקיצור, אין במקרה הנ"ל (ובדומים לו שצוינו כאן) דבר מעבר להתנהגות בהמית ופוגענית, אשר לו כוונה כנגד מגזר אחר (נניח ערבים, נשים, עולים) היתה מעלה קול זעקה. היחס להתנהגות שכזו צריך להיות חד משמעי ומכאיב.

ישן 19-11-2007, 16:15
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יש לך טעות רצינית ביחס לפפה.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=shlomz] לא חדש - לא..."

כפי שמישהו ציין פעם, פפה טס לא פעם במחלקה ראשונה, מה שמרצים רגילים לא נוהגים לעשות. גם הפרנסה הנכבדה שלו בבריטניה נובעת ישירות מעמדותיו. מעתה אמור: מה שלא משתלם בארצנו עשוי להיות משתלם בריבית דריבית בבריטניה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 19-11-2007, 16:18
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
באותו זמן צימרמן היה ראש המחלקה שלי.

בכל שיעור שלו, יכולת לדעת שיקרו שלושה דברים:
1. תוזכר גרמניה.
2. יוזכר כדורגל.
3. ישראל תושווה לגרמניה הנאצית.

מה שהוא אמר לתלמידים לא הסתכם ב'גם לסרבנים מבחינתי מגיעות זכויות', אלא 'מבחינתי לסרבנים מגיעות זכויות, ולמילואימניק במחסום לא'.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 19-11-2007, 18:30
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איננ יודע אם פפה פשיסט, אבל שקרן פתולוגי בוודאי שהוא"

קראתי בזמנו כל מה שהוא כתב בין 1990 ל2004, והאיש ניחן בדמיון פורה וביחס רשלני למדי לעובדות. כמו כן, המינימום הפאשיסטי של שטרנהל מגדיר פאשיזם כ"שילוב בין מרקסיזם אנטי-מטריאלי (אומות במקום מעמדות) ללאומיות אורגנית" וזה נמצא אצלו בשפע.

ספרו "היסטוריה של פלסטין המודרנית" הוא הספר הדמיוני ביותר שקראתי מאז "גבעת ווטרשיפ", פרט לכך שלמה שכתוב בגבעת ווטרשיפ לפחות יש איזשהו קשר לחייהם של הארנבונים ואילו לספרו של פפה אין הרבה קשר לפלסטין או להיסטוריה המודרנית שלה.

כשאותו ספר יצא לאור בני מוריס טרח לקטול אותו בthe new republic, ובין היתר ציין שם פרט משעשע: תקרית אלימה (אם אני זוכר נכון - מהומות נבי מוסא. קראתי את זה לפי כמה שנים וזכורני לא חד כל כך) שהתיעוד ההיסטורי מאשים בה את הערבים ואילו אילן פפה האשים את תנועת בית"ר דווקא. אלא מה - בית"ר נוסדה רק כמה שנים מאוחר יותר...

פפה הגיב ברצף של האשמות בהן גידף את בני מוריס ואף טען שזה האחרון (שהוא לא בדיוק מצביע ימין..) מצדיק כל מיני עוולות נגד הפלסטינים. מוריס ענה לכך בקצרה מאוד וציין שאין בביקורת שלו שום דבר ממה שאילן פפה טוען (הצדקת עוולות נגד הםלסטינים וכו') אלא רק טענה שפפה כתב ספר גרוע ולא מדוייק היסטורית.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:45

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר