לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2007, 15:53
  ג'ון מקליין ג'ון מקליין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06
לכל המתחסדים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "שוטרים הטמינו מטען ברכבו של עבריין..."

מה אתם הייתם עושים אם איזה עבריין היה מחליט למרר לכם את החיים ולא רק לכם גם למשפחה שלכם ,ילדים ,הורים,נשים וכו'
ותארו לכם שזה רק בגלל שאתם עושים את העבודה שלכם טוב
והמערכת אימפוטנטית מדי בשביל לעשות משהו שיגרום להם
להפסיק למעשה הדבר היחיד שמערכת הביטחון עשתה בשביל השוטרים האלה
הייתה לאשר להם סל אבטחה שזה אומר שהשוטר המאוים מקבל סכום כסף בשביל למגן את ביתו
(מצלמות, אזעקות וכו')
תנסו לתאר מה זה לא לישון בלילה בגלל שכל רעש מחוץ לבית מקפיץ אותכם
כל רעש מנוע בלילה גורם לכם ללכת לחלון ולראות מי הגיע
להפסיק לצאת עם האישה והילדים כי אתה לא רוצה לחשוף אותם לציבור
לא לתת לילד לחזור לבד מבית הספר
אלה רק חלקיק ממה שהשוטרים האלה נאלצו לחיות איתו ואני לא מאשים אותם על שרצו לעשות את מה שעשו במקומם יש מצב שגם אני הייתי כך

היום העצוב ביותר בחייב של שוטר זה היום שבו הוא מפסיק להאמין במערכת

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2007, 16:43
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ג'ון מקליין שמתחילה ב "לכל המתחסדים"

הצרות החלו כשמח"ש נולדה.
בשנות ה- 70, לימ"ר ת"א יצא שם של חבר'ה שלא כדאי להתעסק איתם.
עבריינים ידעו שהם יחטפו מכות רצח אם רק יעזו לאיים על חייו של שוטר שלא לומר להרים עליו יד.
היום, כשהיתושים צמאי הדם דמתקראים מח"ש (שד"א גם נגד החוקרים שלהם יש חקירות על שימוש בשיטות פסולות ודרכי פעולה מפוקפקות), קופצים על כל נרקומן עם סימן כחול ככאלו שמצאו שלל גדול - זה הפרצוף של שלטון החוק בישראל.
אזרחים שלא מקבלים הגנה מפני הפשיעה מכיוון שהשוטרים עצמם הם קורבנות למערכת שלא רק שלא מגבה אותם אלא תוקעת להם סכין בגב וזורקת אותם לכלבים פשוטו כמשמעו, לא נותרת בידי אף אדם שפוי שום ברירה.

ככה זה כשמנסים להיות צדיקים גדולים יותר מהאפיפיור.

ישן 22-11-2007, 16:57
  pbc pbc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "הצרות החלו כשמח"ש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
הצרות החלו כשמח"ש נולדה.
בשנות ה- 70, לימ"ר ת"א יצא שם של חבר'ה שלא כדאי להתעסק איתם.
עבריינים ידעו שהם יחטפו מכות רצח אם רק יעזו לאיים על חייו של שוטר שלא לומר להרים עליו יד.
היום, כשהיתושים צמאי הדם דמתקראים מח"ש (שד"א גם נגד החוקרים שלהם יש חקירות על שימוש בשיטות פסולות ודרכי פעולה מפוקפקות), קופצים על כל נרקומן עם סימן כחול ככאלו שמצאו שלל גדול - זה הפרצוף של שלטון החוק בישראל.
אזרחים שלא מקבלים הגנה מפני הפשיעה מכיוון שהשוטרים עצמם הם קורבנות למערכת שלא רק שלא מגבה אותם אלא תוקעת להם סכין בגב וזורקת אותם לכלבים פשוטו כמשמעו, לא נותרת בידי אף אדם שפוי שום ברירה.

ככה זה כשמנסים להיות צדיקים גדולים יותר מהאפיפיור.

צודק, ושכחתה להוסיף גם את בתי המשפט שגם להם תפקיד בהשתוללות הפשע מאורגן.
ישן 22-11-2007, 17:12
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
עד תחילת שנות התשעים המצב שאתה מתאר היה נכון !...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "הצרות החלו כשמח"ש..."

הייתה יראת כבוד והיה בעצם קוד התנהגות ברור בין עבריינים לאנשי ימ"ר תל אביב (שבשפתם נקראה גם "הצפונית") !
אנשי הימ"ר ידעו לתת לעבריין כבוד ולקבל כבוד שהרי בסופו של דבר "כבוד" זה שם המשחק כשמדובר על עולם הפשע והעבריינות (למרות שאיזה כבוד כבר יש לאדם שעוסק בסחר בסמים/אונס ושאר מיני מעשים פסולים)....

כל סטייה מקוד ההתנהגות המקובל הייתה "נחתכת" במקום וזה היה זוכה ליחס כללי של הבנה בקרב שני הצדדים, כל זה היה נכון עד שלמשחק נכנס גוף חדש באותם ימים שנקרא מח"ש !
מהר מאוד הבינו העבריינים שכדי "לצאת מתיק" כזה או אחר ולהציל את עצמם כל מה שיש עליהם לעשות (לעיתים קרובות בעיצת עורכי דינם המסורים) זה פשוט לגשת "לסניף מח"ש הקרוב למקום מגוריך" ולהתלונן שבתאריך זה וזה שוטר/בלש זה או אחר היכה אותך ללא סיבה ... זהו ! זה הכל !
משלב זה מה שהיה עובר על אותו איש משטרה זו מסכת של עינוי היות ומראש הוא היה נחשב כאשם !
עיכובי דרגות / שכר / חקירות תחת אזהרה (כמו אחרון העבריינים) שיחות נזיפה, מה לא...
לעיתים תהליך הבירור היה לוקח מספר חדשים ומעלה כשבכל הזמן הזה השוטר בעצם בחזקת אשם !

לא אחת ניתן היה להבין שאותו גוף חדש בשם מח"ש שמאוד רצה להצדיק את עצם הקמתו (וקיומו) היה מוכן לעשות הכל כדי להגיש כתבי אישום כנגד אנשי משטרה ויהי מה.....

חלפו להן השנים וענייני הגשת התלונות במח"ש הפך להיות עניין שבשגרה בקרב העבריינים באשר הם, ממש כמו התרגיל המוכר של להגיע לדיונים בבית המשפט כשכיפה לראשם כשעורך הדין טוען כי מרשו אמנם לא תמים אך נמצא בתהליך של חזרה בתשובה והתקרבות לדת...

על שופטים מסויימים זה תמיד היה עושה רושם !

אישית - אני ממש לא מקנא באותם שוטרים שנמצאים בקו הראשון במאבק מול הפשע כיום !

אין בדברי בכדי להצדיק את מעשיהם של החשודים בפרשה החמורה שנחשפה היום אך אני יכל היכן שהוא גם להבין מה דחק אותם לעשות זאת !

לבני.
ישן 22-11-2007, 16:45
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
אחרי שראיתי את התגובות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "שוטרים הטמינו מטען ברכבו של עבריין..."

תראו בתור אחד שמתנדב כמה שנים והחודש אמור להתגייס למשטרה, אני קודם כל מרחם על השוטרים הללו שהמערכת והעולם התחתון דחק אותם לפינה, וגרם להם לעשות מעשה שכזה.אני חושב שהכל מתחיל בבתי המשפט הרחמניים, שנותנים לגיטימציה לעבריינים לעשות ככל העולה על רוחם. זה לא רק זה, זה גם העליהום התקשורתי שכבר שנים סופגים השוטרים, שהפכו שק חבטות של המדינה המושחתת הזאת. עבריינים תוקפים ברחובות שוטרים ויוצאים למחרת הביתה...פלא שאחר כך הם לא נרתעים לזרוק רימון לבית של שוטר!

ישן 22-11-2007, 17:47
צלמית המשתמש של 5ariel5
  5ariel5 5ariel5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 5ariel5
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יש דבר מה מאוד לא מדוייק בדבריך !..."

הגיעו מים עד נפש!!!

תנו למשטרה לעבוד!!

מכפישים את שמם רוקדים על דמם!@!!!!

כשהם לא מתעסקים בעבריינים הם מקבלים על הראש
כשהם מתעסקים עם העבריינים, עם אותם סוחטים!!
אותם מאיימים לכאורה!!
אותם רפש!!!
מתעסקים עם העבודה השחורה ביותר!!
מעבירים לילולת על כבי לילות בסיורים כשאתם ישנים בבית!!

אז מושיבים אותם על ספסלי הנאשמים!!

וכבר נאמרה פה תגובה, ותרשו לי לצטט:

"שיושיבו אותם אם אלה שהם הכניסו פנימה"

תמשיכו לירות לעצמכם הרגליים עד שתבינו !

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 23-11-2007 בשעה 01:15. סיבה: כתיבה בניגוד לחוקי הפורום
ישן 22-11-2007, 19:31
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
הסיפור הזה עצוב מאוד

מצד אחד המעשה הוא כזה שלא יעשה.
מצד שני- משטרת ישראל בעצמה אשמה שהם הגיעו למצב הזה.

אספר לכם סיפור קטן- לבני בטח זוכר את המקרה.

אי שם באמצע שנות התשעים הגיעו כמה בלשים לשכונת פרדס כץ לבצע חיפוש או מעצר או משהו כזה, אני אפילולא זוכר מה. מין הון להון התפתחה קטטה ואקדחו של אחד השוטרים נעלם.

מפקד המרחב אז, ניצב בדימוס רז, הודיע חד משמעית שעד שהכלי לא חוזר אף עבריין, קטן כגדול, לא ינום ולא יישן בשכונה הזו.

מאותו רגע, כל שוטר ממשטרת מרחב דן היה בשכונה הזו. יס"מ, סיור, בילוש, תנועה (מה שתברר כצעד מאוד כואב כלכלית) מג"ב,רישוי עסקים, כלבנים, עיקוב ומי לא...

עבריינים קיבלו דוחות תנועה להולכי רגל. דוחות על חריגות בניה, בוטלו רשיונות לעסק,חיפושים נעשו בצורה הכי ברוטאלית שהחוק מתיר, לרוב כמה חיפושים ביום אחד. אנשים הועדו עם ידיים על הקיר ורגליים מפוסקות במשך זמן רב רק לצורך בדיקת ת"ז...כל עבירה גדולה ככקטנה הובילה למעצר וכליאה של 48 שעות לפחות. שום תיק לא נסגר מחוסר עניין לציבור וכתבי אישום הוגשו על כל שטות.

אחרי שבועיים כאלו הקהילה העבריינית שם הבינה טוב מאוד מה מותר לעשות ומה אסור.

אחרי הרימון הראשון שנזרק לעבר ביתו של השוטר, כל המחוז הצפוני היה צריך לעזוב הכל ולרדת לחיים של הכנופייה הזו.
ישן 23-11-2007, 12:06
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
.......
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי מורהל שמתחילה ב "לפי דעתי ההיפך הוא הנכון..."

קודם כל - המשטרה לא מענישה !
מי ש"מעניש" אלו בתי המשפט שהם הראשות השופטת (לעומת הרשות האוכפת שזו המשטרה) כשהבעייה היא שגם הרשות הזו לא ממש מענישה.....

שנית - בשביל מה אתה צריך "מבדקים פיזיים קשים"?... זה לא שירות בסיירת מטכ"ל !
יש במשטרה יחידות אשר כדי להתקבל אליהן נערכים ימי גיבוש קשים יותר או פחות, אך לסייר אשר הוא זה שניצב בסופו של דבר בחזית פעילות המשטרה נחוצים דווקא כישורים אחרים ולא יכולת פיזית גבוהה !
ושלא תבין אותי לא נכון - הכושר הגופני הוא מרכיב חשוב מאוד אך לא הוא העיקר !

אגב - גם למשטרה הכחולה היה נערך בעבר גיבוש כל שהוא (אני לא יודע איך זה היום)....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 23-11-2007 בשעה 12:08.
ישן 23-11-2007, 02:35
צלמית המשתמש של זאפטאמאכער.
  זאפטאמאכער. זאפטאמאכער. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.07
קו דק מאוד...

קו דק מאוד מפריד בין אנשי בילוש שבחרו להגן על עצמם בדרכים שאינן חוקיות, וזוכים בכך -בצדק- לאהדה בדעת הקהל, ובין אנשי בילוש שישתמשו באותן הדרכים ממש -כדי נניח לסגור חשבון עם המאהב של אשתו הבוגדת של אחד מהם.

זו צרה צרורה.
באמת, קשה לי לבא בטענות אל אותו שוטר. איך אומרים: "יותר טוב לשבת בכלא, ולהשאר בחיים"? אני בספק כמה מהמשתתפים בדיון הזה, אם היו במצב שלכאורא הועמדו בו אותם הבלשים, כמתואר בחדשות, לא היו קמים על רגליהם ומנהלים 'מלחמת עולם' עם הרשע, תוך כדי שבירת כל הכלים. החוק בסך הכל בא להשליט את המוסר, וכשהוא רומס את המוסר -די מתקבלים בהבנה צעדים לא חוקיים.

אבל מה? איפה זה נגמר.
רוצים דוגמה קיצונית? קחו את יגאל עמיר. בטח אם אלן דרשוביץ היה כאן לכתוב לו כתב הגנה, הוא היה משתמש בטיעונים ריטוריים דומים לאותם אלה בהם הבעתי הזדהות משהו עם אותם הבלשים.
איפה עובר הקו בין בלשים שנקטו בהגנה עצמית בדרך שאינה חוקית, ובין כל מיליציה מחתרתית שתחליט לעשות דין לעצמה בעקבות עוול (עוול אמיתי או מדומה -לא רלוונטי).

וברמת השטח, זה הרבה יותר מהותי.
מאוד נחמד לדבר על מדורניקים שמחטיפים מכות רצח להרצל וסמי ב'מתחת לאף', אבל אם אנחנו מתירים למדורניקים לעבור על החוק לצורך קיום החוק, איך תבלום אותם לעבור על החוק לצורך עניינים ואמוציות פרטיות שלהם?
(וכסיפור שהושמע כאן, נדמה לי, על בתו של בלש מרחובות שהתארחה במסיבת חברים ונגנב/ אבד לה הפלאפון או משהו. ההמשך היה פשיטה משטרתית די אלימה וחסרת כל פרופורציה, רק בגלל שלמאבדת הפלאפון היו קצת פרוטקציות -כלומר אבא מדורניק).

אז מה נשאר?
(יש מישהו מוכן לתת לי איזה צ'ופר לחייל המשוחרר, כרטיס טיסה חד כיווני לאיזה אי עם אגוזי קוקוס וערסל מתנדנד. נניח טהיטי? כי זה מה שנשאר לי לומר.).

ישן 23-11-2007, 22:33
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
מכיר קצת את הסיפור...

אני גר בשבי ציון(מושב ליד נהריה)ככה שאני יודע פחות או יותר מה הולך בנהריה, בכל אופן מדובר בסכסוך של שנים בין המשטרה למשפחת פשע בנהריה, השיא הגיע שנה שעברה כש"חיילים" של אותה משפחת פשע זרקו רימונים ל3בתים של חוקרים, באחת המקרים ילדה קטנה של אחד החוקרים כמעט נפצעה קשה(הייתה בחצר)ואז הם הגיעו למצב ש"נשבר להם" והם התחילו לעשות את מה שהם עושים, אני לא אשקר ואומר שאני לא תומך במה שהם עשו-אני לא יודע איך אני ההיתי מגיב אם מישהו היה זורק לי רימון על הבית, אבל מבחינה חוקית אסור להם לקחת את החוק לידים, אנחנו עדיין לא מדינת עולם שלישית באפריקה שכל מי שרוצה לסגור חשבון יוצא לרחוב עם קלאצ' ומרסס לכל עבר.

בכל אופן, אני מקווה שהעניין ייגמר במהרה שהם יקבלו עונש סביר(או אוליי אפילו חנינה)ושלשם שינוי יקימו כבר יחידה במשטרה שתתעסק עם כל המשפחות פשע האלה-למעשה הימ"מ מעולים לזה, רק חבל שלא מתשמשים בהם יותר לטובת זה.

ישן 24-11-2007, 20:15

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""הימ"מ מעולים בזה"?...."

לא צריך ימ"מ בשביל למרר למישפחה הזו את החיים:
המשפחה הזו צריכה לראות כל יום וכל היום שוטר מול העיניים- לפתוח את היום עם סגירת העסקים שלהם ע"י רישוי עסקים, אחר כך כמה דוחות של הולי רגל, לקראת 10 בבוקר איזה בוחן תנועה יוריד להם את הרכב מהכביש, בשעה אחת עשרה היס:מ יקפצו להגיד שלום ותוך כדי יעשו חיפוש על גוף כמו שצריך כאשר החבר'ה עומדים ברחוב עם ידיים על הקיר (כמו בתו"ל של הבסכ"מ). לקראת ארוחת צהריים אפשר לארגן כמה דוחות על חריגות בנייה בדירת המגורים שלהם (יש לי תחושה שהם לא ממש ביקשו רשיון למרפסת) לקראת אחרי הצהריים הבילוש נוחתים עם צו חיפוש ועושים חיפוש כהילכתו (רמז- הפטיש 5 לא ישאר בבגאז' של הסקודה). הגיעה שעת הערב, החבר'ה רוצים לשתות בירה, שוב פעם כמה דוחות תנועה. מייד לאחר כך סיירים יעכבו אותם לחצי שעה על מנת למלא דוחות בדוקאי. יגיעו לפאב, ידליקו סיגריה והופ, דוחות על עישון במקום ציבורי לאחר שיחזרו בדיקת אלכוהול כהילכתה ובפינאלה, בשעה 3 בלילה, משמרת לילה של הבלשים תנחת עם עוד צו חיפוש.

אחרי יומיים כאלו הם כבר יתחילו לקלל שוטר והנה לנו העלבת עובד ציבור- עיכוב, חקירה, אני מניח שבשלב הזה כבר יבוא איום כלשהו מצידם והופל'ה מעצר בעילת מסוכנות. כתב אישום יוגש תוך 48 שעות (שרוצים אפשר לזרז מוד את התביעות)
שבוע שבועיים כאלו, כשזה סדר היום הם יברחו מהארץ. זו לא תאוריה. דברים כאלו נעשו כאשר המשטרה רצתה שהם יעשו. בגלל זה אני טוען שמי שאחראי למצב הזה הם ממ"ז צפון הקודם וממ"ר גליל הקודם. זה היה צריך להעשות שנייה אחרי שהרימון עף לביתו של השוטר.
ישן 24-11-2007, 11:50

למשטרה ובמיוחד לשוטרים יש צורך רק בדבר אחד בשביל להילחם בפשע ולעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר

גיבוי מהדרג העליון כיום השוטרים מרגישים שהמפקדים שלהם ישאירו אותם "בשדה הקרב "
חשופים להתמודד לבד מול מח"ש התקשורת והעבריינים

ישלחו אותי לפזר הפגנה של אנרכיסטים ואז שיתחיל בלאגן ואבנים יעופו ויתחיל בלאגן אם פצועים
איזה יפה נפש יגיד שהגזמת בשימוש בכוח וכעבור חודש תשב ברחוב השלושה בת"א בקומה ראשונה
(משרד המשפטים המחלקה לחקירות שוטרים)
ותנסה להסביר מתחת לאור הפלורסנטיים מה היה שם ואף אחד מהקודקודים לא יהיה שם לגבות אותך
להיפך הם עוד יגידו "אני אמרתי בתדריך להישתמש בכוח סביר ""אני לא אמרתי לו לעצור את המתלונן"

הדבר הכי גרוע שיכול לקראת לשוטר זה שהוא יהיה ראש קטן ואדיש
ומי שסובל מזה הכי הרבה זה האזרח הקטן האמא והאבא והילדים שלנו
וזה מה שמח"ש מערכת המשפט והתקשורת עשו

בקיצור רציתם משטרה של כוסיות.... קיבלתם

ישן 25-11-2007, 13:40
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06

כתבה טובה על הנושא מאת אהוד אשרי: (בהחלט מבטא את הלך הרוח, לפחות שלי)

קדימה, תהרגו אותו!

עריכה: אם האתר של 'הארץ' עושה בעיות, הנה הכתבה:
ציטוט:
קדימה, תהרגו אותו!
ב-1974 נכנס הסופר האמריקאי בריאן גרפילד להצגה יומית במנהטן כדי לצפות בסרט "משאלת מוות", שהופק לפי ספרו. למרות השעה המוקדמת היה האולם עמוס צופים שבאו לראות את צ'ארלס ברונסון בתפקיד איש עסקים מן היישוב, היוצא למסע נקמה רצחני נגד פושעים שאנסו את אשתו ובתו וגרמו למות האשה. גרפילד ניסה להראות בספרו שלקיחת החוק לידיים היא יותר בעיה מאשר פתרון לנגע הפשיעה האלימה, ולכן הופתע מההזדהות העמוקה של הצופים עם גיבורו: "אנשים קמו באמצע הסרט והתחילו לצרוח 'קדימה, תהרוג אותו!" סיפר ל"ניו יורק טיימס".

"משאלת מוות" הוליד ארבעה סרטי המשך פופולריים כחלק מז'אנר סרטי הנקמה שפרח בקולנוע האמריקאי של שנות ה-70 וה-80 בתגובה להשתוללות הפשע ולאזלת ידה של המשטרה. 25 שנה לאחר מכן חוזר חוסר הביטחון לרחובות, הפעם בגלל הטרור, והז'אנר זוכה לתחייה מחודשת בסרטים כמו "האמיצה" (ג'ודי פוסטר מחסלת בסיטונות פושעים בנקמה על רצח בן זוגה) ו"גזר דין מוות", שגם הוא מבוסס על ספר של גרפילד (קווין בייקון נוקם ברוצחי בנו).

כולם מציעים לחברה המערבית קתרזיס של צדק מהיר ויעיל, גם אם אינו עולה בקנה אחד עם החוק. "בני האדם חדורים כעס שהם לא מסוגלים להגדיר", אומר גרפילד, "וסרט כזה מאפשר להם סוג של שחרור". ניל ג'ורדן, במאי "האמיצה", מציע הסבר רחב יותר: "עשיתי את הסרט בגלל הפחדים חסרי השם שאופפים את החברה המערבית", הוא אומר, "אנשים במערב חוששים לעצם קיומו של המבנה החברתי שלהם".

אווירת הפחד והאנרכיה פולשת גם לסניף הישראלי של התרבות המערבית, והפעם למציאות עצמה. זה ההקשר שבו יש לראות את ההזדהות הציבורית עם חמשת שוטרי משטרת נהריה החשודים שיצאו למבצע נקמה פרטיזני נגד ראש כנופיית פשע שהתנכלה להם. סקר "מעריב" מצא ש-62% מהציבור תומכים בשוטרים, אף שעברו על החוק. גם כלי התקשורת גילו הבנה למניעיהם והציגו אותם כקורבנות שנדחפו לפעול בלית ברירה.

"אפשר להבין", קראה כותרת המאמר שפירסם מרדכי גילת בעמוד הראשון של "ידיעות אחרונות"; "זאת היתה הדרך הכי יעילה לטפל בעבריינים", קרא עמודו הראשון של "מעריב"; "השוטרים נלחמו על חייהם וחיי בני משפחותיהם", קבע נתן זהבי בטור אישי. לא אתפלא אם מפיקים זריזים כבר מתכננים סרט שיציג את החמישה כגיבורי מוסר מודרניים, התשובה הישראלית ל"הארי המזוהם".

התחושה הזאת צריכה להדאיג את גורמי אכיפת החוק הרבה יותר מאשר המעשים המיוחסים לשוטרים. צמרת המשטרה מעדיפה להתייחס לפרשה כ"אירוע מקומי ונקודתי", אבל מתעלמת מהמסר שמעביר לה הציבור: אי אמון מוחלט ביכולתה להגן על שלומו. בפרפראזה על דבריו של ג'ורדן, אפשר לומר שהישראלים חוששים לעצם קיומו של המבנה החברתי שלהם. המשטרה יכולה לדווח עד מחר שסטטיסטיקת הפשיעה יורדת. התחושה הסובייקטיווית של הציבור היא של חוסר אונים, שאין לו על מי לסמוך. חוסר האונים מוליד כעס והכעס מוליד הזדהות עם הוויג'ילנטים החדשים.

קשה שלא להיזכר בתגובה ציבורית דומה שהתעוררה בפרשת שי דרומי, חקלאי מהנגב, שירה למוות באדם שפרץ לחוותו. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום באשמת הריגה (פברואר 2007), אבל נתקלה במחאה עזה ומאורגנת מצד ציבור רחב שראה בדרומי גיבור שנפל קורבן לחוסר יכולתה של המשטרה לספק הגנה לאזרחים.

המקרה הנוכחי מלמד שחוסר האמון הציבורי חילחל לשורות המשטרה עצמה. עכשיו גם השוטרים לא סומכים שהמערכת תגן עליהם. זהו קצה הקרחון של תופעה חברתית רחבה המתמקדת בהפקרות שהשתלטה על המרחב הציבורי בישראל ובהתפוררות מנגנוניו הממלכתיים. לא פלא שהמוני ישראלים קמים על רגליהם וצועקים לשוטרים מנהריה - "קדימה, תהרגו אותו!"

נערך לאחרונה ע"י Shavit69 בתאריך 25-11-2007 בשעה 13:49.
ישן 26-11-2007, 07:44

שאלה לכל תומכי הסיכול הממוקד

אם מחר ארגון טרור כלשהו יחליט לזרוק רימונים או לירות טיל לאו לבית של לוחם/קצין
ביחידה כלשהי האם זה יהיה מוצדק לשלוח לשם צוות של ימ"מ/דובדבן/מטכ"ל/שייטת וכדומה
על מנת לבצע בו סיכול ממוקד??

לכל הסדירניקים
תתארו שאתם נמצאים במוצב ומקבלים טלפון מהבית שזרקו לכם רימון לחצר וזה בגלל שלפני חודש עצרתם מבוקש או שתפסתם אמל"ח במהלך חיפוש
כלומר רק בגלל שעשיתם את העבודה שלכם שהיא לשמור על ביטחון המדינה

במידה והייתם יודעים מי שלח את הרימון הם הייתם פונים לצבא ודורשים שיבצע פעילות על מנת
לקצר את חייו??

והכי גרוע תחשבו שהצבא ,כלומר הפיקוד היה אומר שאין מה לעשות בנידון מקסימום יתקינו לכם מנורת הלוגן בחצר עם חיישן ולפני שאמא שלכם תתניע את האוטו כל בוקר יבוא חבלן לסרוק לפני
שאין מטען וזהו זה הפתרון

מעכשיו כל פעם שאתם לא בבית או בבסיס ומישהו מהמשפחה לא עונה אחרי הצלצול הרביעי של הפלאפון הלב מתחיל לדפוק

מה אתם הייתם עושים
תחשבו על זה

ישן 26-11-2007, 08:27
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ג'ון מקליין שמתחילה ב "שאלה לכל תומכי הסיכול הממוקד"

קודם כל, קצת לא ברורה לי שייכות השרשור הזה לנושאי צבא ובטחון אבל ניחא. היה מי שהחליט שכנראה שכן.
מעבר לכך, מהאוירה שמוקרנת מכלל הדברים אני נוטה להסכים עם דברי אלוף בני פלד ז"ל. בזמנו, כאשר דיבר
על כך שאנו כאן בבחינת קהילה בגולה ובמקום ממשלה יש לנו ועד קהילה, למקרא דבריו חשבתי שהוא נסחף.
מסתבר שהוא קרא את המפה וידע היטב לאן נושבת הרוח. ואם ממשיכים את הקו שלו ושל רבים מהכותבים והמגיבים כאן,
מה שצריך כאן זה לא צבא ומשטרה אלא מליצייה. וזה בהחלט מתאים לקהילה וערב רב בגולה.
לא יודע כמה מהאנשים כאן בעלי רקע בקרימינלוגיה, לי אין, אבל לחימה בפשיעה היא הרבה יותר מאשר
לנהוג כמו רמבואים. שיטור ואכיפת חוק הוא מקצוע שצריך לחיות ולנשום מאפס ולהתמקצע בו.
כאשר קידום של קציני משטרה נקבע במידה לא מעטה אם היו בימ"מ או בשאר מיני יחידות מיוחדות וצמיחה מתחום של
החקירות/שיטור פחות אטרקטיבית והאורייטציה של המשטרה היא פח"עיסטית בראש
ובראשונה, הדברים באים על חשבון השיטור המסורתי והקלאסי נעדר ההילה הרמבואית.

לעניין השרשור הזה. ההבדל בין משטרה לבין מיליציה ושלטון רחוב הוא בדיוק במקרים ממין המקרה שארע בנהריה. אנחנו לא חיים בסרט והמציאות היא לא "משאלת המוות".

ישן 26-11-2007, 09:08

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "קודם כל, קצת לא ברורה לי..."

הבעיה העיקרית היא היא הבינוניות והאפתיה שפשטה במערכת.
אם הייתי שואל את ממ"ז צפון או ממ"ר גליל, לפני שהפרשייה הזו נחשפה, מה שמו של השוטר שזרקו לו רימון לבית היית מקבל פרצוף עגל במקרה הטוב, לא היה להם מושג.

למערכת לא ממש איכפת מהאנשים שמחזיקים אותה. לא בענייני פרט (ותעיד על כך השחיקה הקטסטרופלית בשכר השוטרים בשנים האחרונות, חוסר תגמול לשעות עבודה מרובות וכו') לא אכפת למערכת מעניינים מקצועיים (ויעידו על כך הציוד העלוב, המתקנים שברובם לא ראויים להיקרא מתקני ציבור וכו') ולא מעניין אותם מאיכות העבודה.
תבוא בזמן, תצא לתגבור שמבקשים ממך, אל תתבלט, אל תשאל למה קצין זב חוטם לוקח ניידת מבצעית הביתה ומשאיר את החקירות עם טרנזיט מקרטעת, אל תשאל למה אתה מקבל אקדח בן כמעט 40, אל תעביר ביקורת על מה שנראה לך לא תקין. זה המסר שיורד למטה.
ישן 26-11-2007, 16:00

מה צריך לקרות כדי שדברים ישתנו?
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הבעיה העיקרית היא היא..."

אתמול במהלך סיור לילה דיברתי עם חבר שלי בניידת. האכזבה מהמערכת היא ענקית. האמת שכולם חשבו שדיכטר יבוא הוא יעשה סדר. נראה לי שהכל מתחיל בתקציב! צריך שיצא העם החוצה ויפגין למען חיזוק המשטרה ואז יתחילו לעשות סדר, תחילה להוציא את השחמיסטיות מהסיור ולשים אותן במשרד! כעת להוציא מהסיור את כל הזקנים, לשפר משכורותיהם ולעבוד על כושרם. להעמיד כלבנים עם כלבי גישוש בכוננות כמו בארה"ב , ובכך נצמצם את אוכלוסית גנבי הרכבים. וזאת רק ההתחלה! בכל אופן מה שאמרת על ממ"ז צפון
זה בדיוק מה ששמעתי מכל השוטרים. היה צריך להפוך לארגון של מור החיים ללא נסבלים. לנער ולשקשק אותו טוב טוב שיבין עם מי יש לו עסק! עוד דבר שלא ציית זה איך הפיקוד כבר קבע שהם אשמים ועליהם להיות מפוטרים! במקום לשפוך דמם תגן עליהם ! הוא יכול היה לומר " הראיות חזקות, הפשעים בהם השוטרים מואשמים קשים אך עד שלא תוכח אשמתם אין לנו לקפוץ למסקנות..." אך הוא בחר להתנער מהם
ולתקוף אותם! אותו אחד שזרק אותם למים מתפלא ומתרעם שהם כעת רטובים! תאמין לי את כל המפקדים הרציניים במשטרה זורקים לכל מיני חורים. תראה את קרמשניט כיצד הוא מסור לעבודתו ,בולדוזר אמיתי שנזרק לאגף תנועה והחליט לעשות מהלימון לימונדה ! הוא העלה את את"ן ת"א לרמות שהאגף לא היה בהם שנים, הוא יוצא לעבוד ונלחם בפושעי הכבישים! שים אותו בימ"ר גליל ונראה אם איזה עבריין יעיז לזרוק רימון על שוטר שלו. אם צריך הוא ישן אצל מיכאל מור במיטה יחד עם אישתו, כדי לוודא שהוא לא עושה עבירות למיניהן! אבל שוטרים כמוהו הם זן נכחד ונעלם. או כמו ראובן סומך שהיה אימת העבריינים ופרש לאחר ויכוחים עם מפקדיו. למה ויכוחים? בגלל שהוא באמת עשה את עבודתו והפריע להם להתקדם אז הם שמו לו מקלות בגלגלים, עד שהוא פרש ופתח חברה פרטית. גם כיום הם טוענים שהוא גנב שיטות עבודה מהמשטרה ומלמד אזרחים את שיטות אלו,בחייכם? כשהוא רצהה לעבוד ולהפעיל שיטות אלו לא רציתם נכון?
בקיצור נמאס כבר מכל המדינה הזאת, וממניהיגה המושחתים!

ישן 26-11-2007, 19:50

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "מה צריך לקרות כדי שדברים ישתנו?"

אין לי שום בעיה עם שוטרי סיור מבוגרים. גם במשטרה האמריקאית לא כל הסיירים בני 18.

הבעיה של משטרת ישראל היא הרבה יותר עמוקה מכמה שחמיסטיות שעושות ציפורניים בניידת.

מדובר בבעיה של ארגון שאמור להיות אזרחי מתנהל בצורה סמי צבאית. ארגון מרובה מנהלים ועם מעט עובדים.
הרפורמה שצריכה להערך בו היא עמוקה יותר מאשר להביא את ארליך (שהוא דווקא לא ממש דוגמא מייצגת לכלום).
כל שלד הניהול צריך להשתנות. כל הדרגות בין מפקח לרפ"ק צריכות להתבטל. כל מערך התביעות צריך לעבור לפרקליטות ולא להשאר במשטרה ויש עוד המון המון בעיות מבניות שתקצר היריעה מלפרט.

חלק גדול מאוד מפקודות הקבע צריך להיכתב מחדש, הפה"ק ופקודות מטא"ר הפכו בשישים השנה האחרונות לכל כך כבדות ומסורבלות ולא מובנות. אין מצב שמישהו יידע אותן על בוריין מה שעושה אותם שימושיות בעיקר בביד"מ ולא בשום מקום אחר.

אבל במדינתינו הקטנה, ככל שהרפורמה יותר נדרשת, יותר הכרחית ויותר רחבה, ככה הסיכוי שהיא תבוצע קלוש יותר.
ישן 26-11-2007, 20:54
צלמית המשתמש של 5ariel5

המלצה שמעתם??, שמעתם מה שאני שמעתי....חח..
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אין לי שום בעיה עם שוטרי סיור..."

תקשיב חבוב.

הלוואי והיה לך מושג כמה קשה הגוף הזה עובד, כדי להבטיח את שלומנו.
שו רפורמה??, מה רפורמה??
על מי אתה חושב שאתה מדבר, על משרד הקליטה?!?!!?
תן תן לי רגע לצטט: "כל שלד הניהול צריך להשתנות"
אל תדאג, אתה תתרגל לשלד הניהול, הוא יתאים לך כמו כפפה!

ועל פי עניות דעתי הבעיה של משטרת ישראל היא אזרחים סוג ת' שלא מוכנים לקבל את מרות החוק ממורמרים מדוחו"ת חניה שמזילים ריר ומחכחים ידיים ברגע שהם רואים "כתבת רצח" למשטרה
למה לא?!!?1, הנה הזמן שלכם רבותיי...הנה הזמן להתבטות באינטרנט במגוון הפורומים בדעה אחת שאנו לא שלמים עם תפקוד המשטרה, והמשטרה לא נחמדים, ולחפש ולחפש ולחפש איך אפשר לקטול את הגוף הנ"ל איך אפשר לזלזל על פניו, ממקום מושבכם וללכלך חופשי חודשי.
אני מצטט את חברי לפורום: "הבעיה של משטרת ישראל היא הרבה יותר עמוקה מכמה שחמיסטיות שעושות ציפורניים בניידת"
ובאמת ידידי המכובד שבעניינך, "תקצר היריעה מלפרט" עד כמה תגובתך פוגעת ומעליבה.
ואקנח בתשובתי לסיכומך על תפקוד המדינה שלי,
"
אבל במדינתינו הקטנה, ככל שהרפורמה יותר נדרשת, יותר הכרחית ויותר רחבה, ככה הסיכוי שהיא תבוצע קלוש יותר "

תחליף מדינה!!

ישן 26-11-2007, 21:14
צלמית המשתמש של 5ariel5

משעשע אותך , סבבה אחי...כך בחשבון דבר אחד
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "לגבי סוג האזרחים"

תתיחס בציניות , תביא תמונות מצחיקות כתגובה לתגובות רציניות
תגרור אחריה עוד כמה טיפוסים משועממים להוציא את כל האשכול מהקשרו

ממש בוגר, הבאת כאן 2 תמונות האחת של שוטרים בארה"ב בתמונה יצוגית
ובתמונה השניה צלמו בהפתעה שוטר ישראלי אוכל, ועל זה אני מדבר..
איפה הכבוד?
למה היה צריך לצלם את התמונה הזאת?
כדיי להגיע לבית לההסטלבט בבית על כמה שהשוטר נראה מצחיק בצורת האכילה שלו
מי שראה את זה עכשיו אומר לעצמו בראש "בבקשה, פרצוף למשטרה"
הנZק שאתה עושה הוא כפול ומכופל.

חזק ואמץ
תתבגר

ישן 26-11-2007, 21:24
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
ממש לא משעשע.. להפך עצוב
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי 5ariel5 שמתחילה ב "משעשע אותך , סבבה אחי...כך בחשבון דבר אחד"

ומה שיותר עצוב זו התגובה שלך....
ציטוט:
איפה הכבוד?
למה היה צריך לצלם את התמונה הזאת?
באמת איפה הכבוד? למה הוא היה חייב לאכול פיתה נוטפת טחינה בזמן תפקיד? לשם כך הוא נשלח? אפשר לאכול לפני, אפשר לאכול אחרי..... וזו בדיוק הבעיה, מי שלא מתייחס אל עצמו (או מה שהוא מייצג) בכבוד לא יקבל כבוד! "בשביל כבוד צריך לעבוד".

ציטוט:
מי שראה את זה עכשיו אומר לעצמו בראש "בבקשה, פרצוף למשטרה"
בדיוק!! השוטר הינו שוטר בתפקיד, הוא אכן פרצופה של המשטרה לטוב ולרע!זה מה שהוא מייצג, את המשטרה. בדיוק כמו כל בעל תפקיד/מקצוע אחר.

ציטוט:
תתבגר
אני התבגרתי, אני שולט בצרכים שלי, לפני העבודה אני אוכל כדי לא להגיע רעב, ואם תוקף אותי הרעב אני מתאפק...

נערך לאחרונה ע"י דוק05 בתאריך 26-11-2007 בשעה 21:41.
ישן 27-11-2007, 01:22

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "קודם כל, מי אמר לך שאני..."

אני אנסה לענות על תשובתו של ליאור העניין הוא כזה
במהלך עבודתי הספקתי להכיר שוטרים ממספר מדינות בעולם (אל תדאג וותק השירות שלי לא עולה למספר שנים דו ספרתי)
אבקש לבצע השוואה אם משטרת ני יורק

שוטרי משטרת ניו יורק לדוגמה מבצעים תיגבור אחד בשנה ובמקרה הזה מדובר בתיגבור למצעד הגאווה שם תפקיד המתגברים מסתיים ביצירת שרשרת אנושית של שוטרים לאורך הכביש בו המצעד מתקיים

שוטרי משטרת ישראל לעומת זאת מתגברים כל פעם שציבור כלשהו מרגיש שיצירת פרובוקציה כגון
חסימת כבישים או היתקלות עם המשטרה תיגרום לחשיפה של האג'נדה שלו
כל פעם שיש איזו הפגנה כלשהי בכיכר רבין בכל פעם שיש מצעד גאווה
המשטרה מקפיצה כוחות לא רק כדי לאבטח את המצעד אלה גם כדי לטפל בהתפרעויות של החרדים
בבני ברק ובמאה שערים שבועיים לפני

בניו יורק קיימים מס' יחידות שכל מטרתן היא TACTICAL RESPONSE
במקרה של חשש לאירוע פח"ע
יחידות כגון ESU של המשטרה
צוות SWAT של סניף ה FBI של ניו יורק
ואני בכלל לא מתכוון להיכנס ליחידות מבצעיות של ה NSA
ושל HOMELAND SECURITY

אצל משטרת ישראל זה סיפור אחר לגמרי שוטרים מוקפצים מאיפה שרק אפשר
בנוסף למתנדבים ברחובות לעיתים קרובות גם אחרי משמרת ארוכה ומתישה שוטר ישראלי
יכול למצוא את עצמו מבצע חסימה באחד מכבישי הארץ לאחר שהוכרז קוד פיגיון
ולהגיע ליום עבודה של 18 שעות בלי להתאמץ בכלל
ובוא נעזוב את העובדה שאין לכך שום תוספת שכר

כל דרבי וכל אירוע המוני דורש מהמשטרה לסחוט את כוח האדם שלה למקסימום
כל פעם שאתה שותה בירה בפסטיבל הבירה תחשוב שהמשטרה עושה הכול כדי שתשתה אותה בבטחה (חס וחלילה שלא יראה כאילו אני מתמרמר להיפך אני גאה בכך שאזרחי מדינת ישראל
ממשיכים לצאת ולבלות ולחיות בזכות האנשים שאני עובד איתם נמצאים בשביל לשמור עליהם)

אלוהים יודע כמה פעמים מצאתי את עצמי במשמרת ולאחר מכן מגיע לאבטח משחק כדורגל
ובכך מגיע לשעות עבודה של מינימום 16 שעות

ובכלל לא התחלתי לספר כמה זה בעייתי לשלב לימודים אקדמיים בעבודה הזו

אם הייתי מקבל שקל על כל יום העבודה שלי שהתחיל עם עלות השחר ונכנס ללילה
הייתי מיליונר אז ברשותך הייתי מבקש דבר אחד
שכשיש לי תפר בין משימה למשימה ויש לי 15 דקות פנויות ומישהו מהחברה נסע להביא לכולם
אוכל מאיזה דוכן פלפל כי אני לא יכול להתרכז בעבודה שלי בגלל שיש לי כבר רעשים בבטן
וסוף סוף האוכל הגיע והריח גן עדו

אם תעבור ותראה אותי לצד הדרך מיוזע ועייף אל תצלם אותי ותגיד לכולם תראה את השוטרים האלה אוכלים בתפקיד !!!
"בשביל כבוד צריך לעבוד".

אי אפשר לקרוע לבנאדם את הצורה ואחר להתלונן שהוא לא נראה מליון דולר
ככל שאדם נשחק כך רואים את האנושיות שבו
אני מבטיח לך שאם היית לוקח שוטר ונותן לו משמרות של 8 שעות וזהו ללא תיגבורים או עבודות בשכר וריבוי משימות הכוונה שכל שוטר מבצע את התפקיד אליו הוסמך
גם אתה היית רואה פה בארץ תמונות כמו של שוטרי קולורדו

ורק שתדע אם אתה רוצה יש עוד מאות תמונות של שוטרי משטרת ישראל בקונוטציה כמו של עמיתיי למקצוע מארה"ב במידה ותרצה אני מוכן לפרסם אותם
(אולי אתה לא מאמין )

ישן 27-11-2007, 14:47
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ג'ון מקליין שמתחילה ב "אני אנסה לענות על תשובתו של..."

ברשותך מספר הבהרות:

1. אין ספק שישנם שוטרים שעושים מלאכתם נאמנה כולל היצוג שלהם, ועל כך הנני מוריד את הכובע בפניהם!

2. הבעיה הינה בעיה כוללת, ככלל אני כאזרח לא מרגיש שהשוטר הממוצע מיצג את תפקידו ואת המשטרה בכבוד, ישנם כללי נימוס פשוטים שחלק ניכר משוטרי ישראל (כמו רוב אזרחי ישראל) לא מקפיד עליו: הרי זה דבר בסיסי כשאתה מדבר עם אזרח תפנה אליו לפחות את הראש אם לא את הגוף ולא תדבר עם הגב מופנה אליו (ככה לפחות אותי חינכו), כשאתה פונה לאזרח ב"גינוני": גבר, אחי, הלו, ככה אתה נראה ויותר מכך, כך נראת המשטרה, אם יש לך הכרות עם שוטרים מחו"ל סביר להניח שאתה יודע שפניה לאזרח תמיד תתחיל ב: בבקר/ערב טוב,תסתיים ב להתראות, תוך שימוש ב תודה, בבקשה, משהו ששוטרי ישראל לא מקפדים עליו. לאחרונה נכנסתי למשרד בתחנת משטרה להוצעת אישור, לא בוקר טוב (לאחר שאני ברכתי אותו כנימוס בסיסי), לא בבקשה ולא נעליים, אפילו לא הסתכל לכיוון שלי, ורק שיהיה ברור הוא לא עבד 18 שעות, 10 דקות לפני כן הוא התחיל את יום העבודה.

3. אכן שוטרי ישראל עובדים קשה, אבל הם לא היחידים שעובדים במשמרות וישנם עובדי ציבור שעובדים גם יותר מ 18 שעות ברצף, עומס עבודה בעניי אינו תרוץ לחוסר נימוס או ליצוג לקוי.
גם אני עבדתי את אותם השעות שבו עובד שוטר ובעומס דומה (מד"א), מעולם לא אכלתי בתפקיד באמצע איצטדיון, מסדרון בי"ח או כל מקום אחר שבו ברגע הייתי מחוייב לתפקיד, גם לי קרקרה הבטן- מחכים לסוף משמרת או עושים הפסקה צנועה במקום צנוע ולא בפרהסיה, עדיין שוטר/איש מד"א במשמרת הוא לא ניצול מאפריקה.

4.
ציטוט:
אם הייתי מקבל שקל על כל יום העבודה שלי שהתחיל עם עלות השחר ונכנס ללילה
הייתי מיליונר אז ברשותך הייתי מבקש דבר אחד
שכשיש לי תפר בין משימה למשימה ויש לי 15 דקות פנויות ומישהו מהחברה נסע להביא לכולם
אוכל מאיזה דוכן פלפל כי אני לא יכול להתרכז בעבודה שלי בגלל שיש לי כבר רעשים בבטן
ידידי אני מתחיל משמרות עם עלות השחר עד עלות השחר...., אף אחד לא הכריח אותך לעסוק במה שאתה עוסק!

5.
ציטוט:
אי אפשר לקרוע לבנאדם את הצורה ואחר להתלונן שהוא לא נראה מליון דולר
ככל שאדם נשחק כך רואים את האנושיות שבו
גם אני אחרי 24 שעות עבודה מקפיד לא להיראות כמו שלומפר ולהתנהג בנימוס מינימלי, גם שוטר יכול.

6. חבל שלא הבנת את המשמעות של : "בשביל כבוד צריך לעבוד", לא מדובר על שעות עבודה, אלה איך אתה מתייחס אל עצמך ואל מקבלי השירות ממך! (כן תפקידו של שוטר - לשרת....).

נערך לאחרונה ע"י דוק05 בתאריך 27-11-2007 בשעה 14:55.
ישן 27-11-2007, 23:42

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "ברשותך מספר הבהרות: 1. אין..."

אם זאת התגובה שלך אז כנראה לא הבנת שלעבוד בתחום הבטחון זה לא משהו שאתה בוחר
(כן אני יודע שזה נשמע מתפלסף ) אבל זו עבודה שבוחרת אותך
אני אוהב להיות שוטר ואני לא יודע מה הייתי עושה במקום שהיה גורם לי להרגיש כזו שלמות עם עצמי

אבל מה ... זה לא אומר שצריך לבחון אותי במיקרוסקופ וגם זה לא אומר שכל פעם ששוטר עוצר אותך בצד ואומר רישיונות בבקשה בלי להגיד בוקר טוב אז זהו כל השוטרים לא מנומסים
(ולידיעתך רוב השוטרים שאני מכיר פונים בברכת בוקר טוב וכדומה)

אני מסכים איתך ותומך ביישום של משמעת בלבוש ובהופעת השוטר גם כהרגשה אישית
שאני מגיע לאירוע מדוגם זה מבחינתי כמו כל אדם שמגיע לעבודתו מסודר והיגייני
אי אפשר להסביר אבל זה תמיד ישדר משהו לאדם שמולך
אבל אי אפשר לגרום למצב של לתפוס איזה שוטר מזדקן שיכול להיות אבא שלי ושאני מוכן להמר שהוא באיזה תפקיד משרדי
ולהגיד "תראה ככה נראת המשטרה"

אני לא יודע מהיכן אתה בארץ אבל אני מוכן להזמין אותך לסיור במחוז ת"א אולי תפגוש כמה שוטרים
שיגרמו לך לראות את המשטרה ממבט אחר

וחוץ מזה ידידי אני עוד לא ראיתי מישהו אורב בפינה לעובדי מד"א על מנת לצלם אותם ברגעים של חולשה
ואופי העבודה של מד"א עם כל הכבוד שונה בצורה גמורה משל משטרת ישראל (הלוואי עליי)

חס וחלילה שלא תחשוב שאני מזלזל מבחינתי זו שיחה בין שני עמיתים בתחום כוחות ההצלה והביטחון

ישן 28-11-2007, 09:53
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי ג'ון מקליין שמתחילה ב "אם זאת התגובה שלך אז כנראה לא..."

ציטוט:
אני אוהב להיות שוטר ואני לא יודע מה הייתי עושה במקום שהיה גורם לי להרגיש כזו שלמות עם עצמי
מוריד את הכובע בפניך, חזק ואמץ!

ציטוט:
אבל מה ... זה לא אומר שצריך לבחון אותי במיקרוסקופ וגם זה לא אומר שכל פעם ששוטר עוצר אותך בצד ואומר רישיונות בבקשה בלי להגיד בוקר טוב אז זהו כל השוטרים לא מנומסים
בגדול אתה צודק, אבל מה עושים כשאזרח ממוצע נפגש עם שוטר ממוצע 4/5 פגישות מסתימות עם טעם מר? עוד דוגמא: פעם אחרונה שעצרו אותי לבקורת (הולך רגל) השוטר נפנף לי עם היד כמו איזה נהג מסאית שמסמן לך לעבור.... המילה היחידה שיצאה לו מהפה: "תעודת זהות", כל המקרים שהבתי גם כאן וגם בתגובה הקודמת הינם ממקור ראשון, לא שמועות ןלא טל' שבור בטווח של שנה וחצי.....

ציטוט:
אני לא יודע מהיכן אתה בארץ אבל אני מוכן להזמין אותך לסיור במחוז ת"א אולי תפגוש כמה שוטרים
שיגרמו לך לראות את המשטרה ממבט אחר
תודה, אבל יש שוטרים גם במשפחה!

ציטוט:
וחוץ מזה ידידי אני עוד לא ראיתי מישהו אורב בפינה לעובדי מד"א על מנת לצלם אותם ברגעים של חולשה
ואופי העבודה של מד"א עם כל הכבוד שונה בצורה גמורה משל משטרת ישראל (הלוואי עליי)

כאן אתה צודק לחלוטין! לצערנו לתקשורת יש יד בדבר. אבל! כל הבקורת שרשמתי איננה על סמך התקשורת! הינה מ"חוויות" אישיות לא רק כאזרח,אלה גם מתקופת עבודתי במד"א וגם מאותם שוטרים קרובי משפחה שמשרתים במשטרה.....

לסיכום: הביקורת שלי איננה מתוך רוע או סתם רצון לרדת על המשטרה, הכל נובע מתוך כאב לראות את הגוף הזה במצב בו הוא נמצא היום!
ישן 27-11-2007, 11:42

LIOR אבל הסיור הוא הפנים של המשטרה...

לצערי כל אזרח שמבקש סיוע מהמשטרה רואה את הזקנים העייפים והילדות הללו שמולו.
הרי כל עבריין צעצוע מגכח לו למראה הילדה שעומדת מולו עם הפרנ'ץ בציפורניים.
לצערי נתקלתי פעמים רבות בתקיפות שוטרים ומרדפים, ולפעמים אני מוצא עצמי רץ לבד או עם עוד שוטר והרבה שחמיסטיות מדלגות בנונשלנטיות מסביב לרכב הגנוב כשאני אחרי השבלריסט.
אני לא אומר שאין בחורות בשח"מ שהן טובות אבל פשוט יש יותר מידי בחורות בסיור, ולרוב הן כאלו שהצבא ניפנף. תאמין לי כבר חויתי אירוע שהייתי מרחק שערה מלההרג רק בגלל שלא היה לי גיבוי.
אלו צריכות לעמוד מול האזרח אך הן בסך הכול ילדות. אני אמנם בגילם עשיתי דברים בצבא...,
אך לא עמדתי מול אזרחים אלא מול מערכת צבאית ומול אוייבי ישראל. לא הייתי נותן שירות בצבא כמו שאמורים שוטרי משטרת ישראל לתת. הרפורמה מתחילה מהסיור ונמשכת לבילוש והלאה...
אני לא טוען שאין שוטרים טובים בסיור, אלא שצריך עוד כאלו. הרבה מהם אמיצים, מקצועיים, ואפשר לסמוך עליהם שיבצעו את עבודתם נאמנה, גם תוך סיכון חייהם על בסיס יומי.
לצערי עושה רושם שהפיקוד הבכיר במשטרה לא מעוניין שתביא גנבים, אלא רק תעשה ב"כאילו" מול האזרח ותראה לו שאתה עובד. במקום למקד את התקציב ביחידות השטח, בעוד ציוד,ניידות, עוד שעות מסוק, הכל כדי לשפר את יכולת המעצרים, בעבירות כלפי הרכוש שזה מה שהאזרח באמת רוצה, הם בונים להם משרדים חדשים בכל חור והסיור נתקע בלי ניידות או עם מעט שוטרים.
אז הרעיון החדש הוא התיגבור שמביאים מיחידות המטה אל השטח, נו באמת?
איך הם חושבים ששוטר מטה שרגיל לשבת במשרד כל שירותו יצא החוצה ויעמוד מול עבריינים שאין לו מושג וחצי איך לדבר איתם ולמה לשים לב במהלך בדיקות.
ועוד דבר מעצבן שאפשר לשים לב אליו זה שבכל שנתיים שלוש מורידים את תנאי ההעסקה במשטרה, לדוגמא: הפנסיות שהשתנו,גמולים, דרגות בהתאם לדיוג אקדמאי, תמריצים ויישימות תארים ראשונים שברוב המקומות במשטרה אתה יכול לנגב איתם את התחת כי הם נותנים לך 5 אחוז בקושי.כל שנה הם מקצצים. אבל ככה זה כמו הסיפור על הסוס. כל פעם הורידו לו באוכל והוא המשיך לעבוד ושוב הורידו וראו כי טוב ,הוא ממשיך לעבוד.עד שיום אחד מצאו אותו מת. נשאלת השאלה מתי זה יקרה למשטרה? נראה לי שבקרוב. הפרשה בנהריה, מקרבת את הקץ בעוד צעד.
עד שהעם עצמו לא ייצא להפגין בשביל עצמו שכן השוטרים לא יכולים להפגין, כלום לא ישתנה!
ככל שהזמן עובר הפשע המאורגן מחלחל לכל מועצה, עירייה, גוף ציבורי וכשנרצה להוציאו כבר יהיה קשה מידי!

ישן 27-11-2007, 13:44
  TOMY-TOM TOMY-TOM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.07
צבאי אין משהו פסול במתנדבים
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "בכלל לא ,אין לי דבר כנגד..."

ומי שתורם מזמנו הפרטי זה מבורך , ואין ספק שיש מתנדבים ברמה מקצועית שיכולים לעשות "בית ספר" להרבה שוטרים ; אבל LIOR432 צודק לחלוטין , כל זמן שהמתנדבים הם כלי עזר , שיכול להוסיף עוד ניידת , או לתת איזה פגרה לשוטר הכול טוב ויפה . אבל לא מעט יחידות הפכו לתלויות במתנדבים (גם סיור וגם תנועה) ואינן יכולות לעמוד בהפעלת הניידות שלהן ללא מתנדבים וזה בעייתי כשלעצמו .
מעבר לזה (וסליחה אם אני עושה כאן הכללות שיעליבו זו לא הכוונה, אבל לצערי זה חלק מהמציאות) , לא כל הכוונות והמניעים של המתנדבים טהורות מבחינת עזרה למדינה , או אהבת ישראל : הרוב באו בזמנו בשביל רשיון לנשק , חלק רוצים "פטור מדו"חות" (בעיקר בתנועה , או בעלי חברות הובלה שרוצים לפגוע במתחרים) , חלק רוצים את הדאווין של להיות בניידת , וחלק סתם רוצים את היכולת להרגיש בעלי כוח.
המתנדב המצוי , או השח"מ המצוי שיודע שעוד שנה וחצי שנתיים הוא עוזב , לא תמיד ישקיעו או יקחו סיכונים מול עבריינים ,או יהיו מחויבים לעבודה .

לצערי ואני מדבר מנסיון אישי עכשיו הייתי בכמה אירועים שבהם הייתי בעימות פיזי עם חשוד כזה , או אחר והתמנדב או השח"מ פשוט עמדו מהצד ולא נקפו אצבע .

לכן אין מה לעשות צריך לחזק את כל מערך האג"ם על בסיס שוטרים צעירים ומוכשרים שיעשו את שנותיהם הראשונות בסיור ואחר כך ימצאו אופק שירותי במקום אחר .

מעבר לזה אני אתיחס לנושא התמונות שהועלו כאן , לגיטימי ששוטר יוכל גם בתגבור , ע"מ שיהיה יעיל בהמשך המשמרת . אבל ישנה בעייה של משמעת בארגון (לצערי לא רק במשטרה , אבל כאן אנו עוסקים בזה) , גם ידידנו השוטר עדיין הולך לא תקני : סיכת לוחם של גולני שאסורה ע"פ הפקודות , כפתור פתוח בחולצה , שרוך שיטור בצד הלא נכון , גורמט על יד ימין . להבדיל מהשוטרים ממשטרת אינדיאנפוליס שבתמונה; בכל ערוצי הריאליטי ניתן לראות איך שוטרים בארה"ב אחידים בהופעה שלהם , גם בדיגום וגם בציוד (כולם עם חגור סייר שגם אחיד בצורת הסידור שלו) , אצלנו הרבה יחידות הולכות כמו "פלאנגות" , יש גם סיירים שבאים רק עם אקדח למשמרת . אין מה לעשות חייבים לשפר את רמת המשמעת בארגון , ואת רמת ההכשרות ; כמובן שחלק גדול זה פונקצייה של כסף אבל עדיין צריך לעשות את המקסימום אם מה שיש .
ישן 27-11-2007, 17:49

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי TOMY-TOM שמתחילה ב "אין משהו פסול במתנדבים"

בשביל זה צריך לעשות סינון מסיבי של מתנדבים, אך בכל זאת קשה לי להסכים עם הטענה שהמניעים לא טהורים!
רובם סיכנו חייהם לא פעם במהלך התפקיד. אני חושב שזאת הוכחה לנאמנותם ולכוונותיהם. לגבי רשיון לנשק כבר לא נותנים רשיונות כמה שנתיים, משרד הפנים הקפיא את מתן הרשיונות. פטור מדוחו"ת? לא הבנתי ? ממתי מישהו עושה הנחות למתנדבים? עצם הצגת התעודה בפני שוטר במהלך ביקורת היא עבירה ואצלי בתחנה נוהגים אף להחרים תעודה לבחור שמנסה להתחמק מדו"ח עם תעודת המינוי שלו!
לגבי סיירים שבאים רק עם אקדח למשמרת זה עוד לא ראיתי. לגבי התנהגותם של מתנדבים מסויימים אתה צודק אך קח בחשבון שיחידות הסיור יפלטו אותו אט אט אם יתקלו במקרה של תקיפת שוטר שבו המתנדב לא יתערב ויכנס פנימה. הסיירים לא יסכימו לעבוד איתו. אותו דבר במרדפים וכו'.

ישן 27-11-2007, 18:05
  TOMY-TOM TOMY-TOM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.07
צבאי תראה זה לא נושא האשכול ולכן לא אכתוב בקצרה !
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "בשביל זה צריך לעשות סינון..."

משטרת ישראל גדולה , ומה שאתה רואה אצלך בתחנה (ולא משנה באיזה תחנה זאת) לא תמיד מאפיין את כלל המשטרה , או לחילופין , אולי כל המשטרה בסדר ורק אני ראיתי דברים לא תקינים .
אבל שום דבר לא הומצא כאן ממה שכתבתי ובעוונותיי שירתתי במשטרה גם בתנועה , גם באק"מ וגם בסיור ומה שנכתב ,נכתב על בסיס נסיון אישי שלי , שלא מחייב אף אחד אחר.
ושוב כמו שכתבתי בתגובה הקודמת , אין לי שום כוונה להעליב או לפגוע וברור לי שיהיו מתנדבים / שח"מים שיפגעו , כי מה שנאמר לא מאפיין אותם (חברה כמוך כנראה) אך עדיין מבחינה זו נקודת ההשקפה שלי ושל עוד שוטרים אחרים שאני מכיר .
מאחל לך שתתגייס מהר ותהיה חוקר מצליח.
ישן 27-11-2007, 13:42
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מבולבל זה כבר ממש בדיחה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NRG
מי חשף שמות השוטרים במודעת אבל?
על אף שצו איסור פרסום הוטל על שמות השוטרים המעורבים בהנחת מטעני חבלה בנהריה, שמותיהם נחשפו במודעה שפורסמה באחד העיתונים היומיים

27/11/2007 12:31
מי מנסה לחשוף את השוטרים? משטרת המחוז הצפוני פתחה הבוקר בחקירה בחשד כי כמה עבריינים הצליחו להשתיל במדור מודעות האבל של אחד העיתונים היומיים מודעה החתומה לכאורה בשמם של השוטרים הנאשמים בהנחת המטענים בנהריה, ששמם וזהותם נאסרה לפרסום.

להמשך הכתבה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/664/315.html
ציטוט:
במקור נכתב על ידי הארץ

חשד: העבריין מור חשף שמות השוטרים שהתכוונו לפגוע בו

מאת יהונתן ליס וג'קי חורי
הבוקר פורסמה באחד מכלי התקשורת מודעה בה מצוינים שמות השוטרים המואשמים שהניחו מטעני חבלה שכוונו נגד מיכאל מור; לפי החשד, מדובר בניסיון להלך עליהם אימים

המשטרה פתחה הבוקר (שלישי) בחקירה בחשד שמיכאל מור, ראש ארגון הפשיעה מנהריה, פירסם מודעה מכלי התקשורת, שבה חשף את זהותם של השוטרים המעורבים בהטמנת מטעני החבלה שכוונו נגדו.

המודעה הועברה לכלי התקשורת באמצעות משרד פרסום, ובמשטרה בוחנים מי מימן אותה. החשד המרכזי של המשטרה הוא שמור, שעתר בימים האחרונים לבית המשפט בדרישה לפרסם את שמות השוטרים, בחר להשתמש ב"נתיב עוקף", ולפרסם את השמות מבלי לעבור על החוק. אלא, שעל פי החשד, מור עשה זאת כדי להלך אימים על השוטרים וכדי להתיר את דמם בפני חברים בארגונו.

להמשך: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/928612.html
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר