לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2007, 22:24
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
מבצעיות...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה אשכרה מרגיש שזה עוזר לך..."

אז ככה:
פלאטולון רגיל זה סבבה, ואפשר להסתדר לגמריי טוב עם המשקל, אפשר להסתדר עם המשקל גם אם מוספים קצת שטויות מקדימה(ציין ופנס,נניח עד גודל של מאג לייט טקטי)ובאמת ידית הסתערות היא לא נחוצה(או אוליי אפילו מיותרת)אבל ברגע שמעמיסים יותר מדיי(ולרוב זה קורה)אז נוצר מצב שיש טיפה יותר משקל קדימה(מתפסים,גשר קדמי,סתרשף)וידית הסתערות כן עוזרת לאחיזה(ומן הסתם לירי)כמובן שתמיד ניתן להסתדר עם אחיזה פשוט על המתפסים-אבל אני לא אשקר ואומר שידית הסתערות למטול זה נטו וואסח-זה 100% נטו וואסח מי ששם את הידית כשהנשק שלו עירום לחלוטין(הידית לא באמת עזורת)אבל במקרה של משקל עודף מקדימה זה דיי עוזר.

מיותר לציין שברגע שיש לך יכולת של מסילה על המטול(התחתון)יש לך אופציה לחבר גם דורגלים למצב שכיבה(תורם ברמה שאני לא יכול לתאר)חבל שאין את זה כל כך בחי"ר, דיברתי עם כמה מחבריי מנח"ל וצנחנים והם בכלל לא יודעים שזה קיים(דורגלים נמוכים למטו"ל).

אני באמת לא יודע למה הקציני אמל"ח של החטיבות שלהם לא מתענינים בזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2007, 23:05

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]א. הייתי רוצה..."

א.לא רלוונטי.

ב.יש קציני אמל"ח(אני מכיר לפחות 3)והם מתעסקים עם הדברים החשובים,אבל לרוב הם פשוט מוצאים לא מעט כספים על דברים לא נחוצים.

לזה שרק לחצי מהלוחמים יש פלאטופים זה מצער, אם זה מנחם אותך אז רק שתדע שאצלנו בטירונות יחידה,וגם אפילו בשלבים מהמכין לחלק מהלוחמים יש מקוצר(עד לפני 3מחזורים גם ארוך !-לפחות בטירונות...).

בכל אופן אין על מה לדבר מבחינת הפלאטופ-הוא עדיף על הM16 מכל בחינה כמעט,והוא הכרחי לכל הלוחמים בצבא.

בעניין הדורגלים למטול-אני ממש לא יודע כמה הם עולים,אבל אני רק יכול לומר לך שהם לא כל כך נראים שונים מהדורגלים של הפלאטופ הרגיל, בכל אופן בחטיבות חי"ר המטול נחשב לפק"ל לא?

ככה שבסה"כ יש % קטן יחסית של מטוליסטים בחטיבות חי"ר(נניח 1-2למחלקה?איך זה הולך אצלכם?)ככה שבהזמנה מרוכזת אחת הצבא יכול להשיג מחיר טוב, יש לא מעט יצרניות תוספי נשק בישראל.

ישן 23-11-2007, 23:21
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "א.לא רלוונטי. ב.יש קציני..."

א. מה הציוד או היחידה?

ב. לא שמעתי בחיים שלי על קצין אמל"ח בגדוד, מה גם שאצלנו אין דבר כזה.

לא, זה בכלל לא מנחם אותי.

השאיפה היא ללפחות 10 מטוליסטים בפלוגה, בפועל יש פחות וזה לא משנה, מצוקת התקציב היא כ"כ עמוקה שרק אם החברה תסכים למכור את הציוד תמורת חול אז יהיה דיל.
ובכל מקרה זה משהו שיצטרכו להכניס הכל מההכשרה וזה לא פרקטי כרגע.

למרות ששמעתי שמועות שמרץ 07 קיבלו פלאטולונים עם זאב...שזה וואחד התקדמות, אבל עדיין, מעט מדי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 23-11-2007, 23:38

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א. מה הציוד או היחידה? ב. לא..."

א.הרשה לי לא לענות,בבקשה...

ב.יש קציני אמל"ח(לא חושב שבגדודים)אבל יש בחטיבות,כמו שאמרתי אני מכיר לפחות 3...(יש גם בשאר היחידות הצבא)
* תקן אותי אם אני טועה אבל "זאב" היא לא כוונת וואחד ישנה?

נראה לי שמצאתי אחת בלשבי"ה של אדם לפני כמה שנים והבאתי אותה לאיזה צעיר שהיה באמצע מסלול.

בכל אופן מבחינת תקציב-זה כבר הכאב ראש המחטי"ם.

אני מאמין שיש את החלוקת כספים שלהם,ואני לא רוצה להכנס לזה.

אוליי הבעיה היא שהתקציב הוא מלכתחילה נמוך,אוליי צריך לקזז קצת מהתקציב של חיה"א לטובת החי"ר.

שמע אני יכול להגיד לך שההיתי בפלמחים לפני זמן מסויים ובחלק מהזמן הפנוי טיילנו קצת בבסיס וההינו בשוק מטורף ממה שבנו להם שם ליד השיכון משפחות-אשכרה אולם כדורסל עם חדר כושר(מתקנים עם לחץ אוויר)ועוד דברים שבכלל לא חשבתי שקיימים בצבא-וכל זה בשביל בסיס של חיה"א עם 90% חיילים שהם בכלל לא קרביים, אומנם בא"ח רגבים ושפיפון גם כן מושקעים,אבל כמו שאתה אומר זה לא מתאפיין כל כך בציוד חי"ר-וחבל.

ישן 23-11-2007, 23:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "א.הרשה לי לא..."

א. זכותך.

ב. אולי יש ברמת החטיבה, לגדס"ר ואגוז יש קציני אמל"ח בודאות, כך שאני לא ממש רואה את הצורך לקצין אמל"ח נוסף על פניהם.
אולי בשבילך היא ישנה....
למרות שאני לא יודע אם זה זאב או זאבון...

התקציב הוא כבר כאב ראש של מג"דים..

כן, פה פחות או יותר מיצית את בעיות התקציב של צה"ל. יש תקציב מכובד, הוא מחולק בצורה נפשעת.

אגב, בא"ח רגבים ושפיפון לא עלו למשלם המיסים ולמדינה בכלל אגורה שחוקה אחת, שניהם היו מתנה מהדוד סם, כמובן שבתמורה להם היינו צריכים לוותר על שני הבסיסים הקודמים (שא-נור ובזק) ככה שאין דבר כזה בחינם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-11-2007, 06:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "גם הארמון בפלמחים מהדוד סם,"

-זה לא חוקי לתרום ישירות ליחידה צבאית, כל תרומה לצבא צריכה לעבור דרך האגודה למען החייל, זה לא אומר שלא מוצאים דרכים לעקוף את זה, אבל עדיין-לא חוקי.

-יש בעיה אתית עם קניית ציוד לחימה בכסף תרומות, עושים את זה, כי אין מה לעשות, אי אפשר לצפות מאתנו להלחם עם מקלות ואבנים, אבל תשים לב מדי פעם שצצה בתקשורת איזה סערה על זה שחיילי צה"ל קונים ציוד שצה"ל אמור לספק להם מכספי תורמים.

-אין מה לעשות, הרבה יותר מושך אנשים (במיוחד כאלה שאין להם מושג כחול בנוגע לצבא) לתרום לכל מיני יחידות שושואיות סקסיות וטייסים מאשר לחטיבות שבאמת צריכות את זה.
בגלל זה המאזן שנוצר הוא שלך יש ימי כיף והמון צ'ופרים, לפחות 3 זוגות של נעלי הרים, פלאטולון עם ידית הסתערות/דורגלים, פנס מאגלייט+ציין לייזר, מארס וזאבון (או כוונת יותר מתקדמת?!) שלא נדבר על שאר ההטבות.
ולי יש חיילים שנכנסים לפעילות מבצעית בעזה פעמיים בשבוע עם מנוסר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-11-2007, 12:02

"לי"?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "-זה לא חוקי לתרום ישירות..."

שמע ידידי,
דבר ראשון שנינו משרתים באותו צבא,ולשנינו יש את אותה מטרה עיקרית(בטחון המדינה)לא?

דבר שני אפילו שקל בודד אחת מסה"כ התרומות/מענקים/מלגות/ושאר הירקות שהיחידה שלי קיבלה בשנים האחרונות לא הופנה לטובת רכש אמל"ח או אפילו ציוד שמזכיר אמל"ח, אני לא אשקר ואומר שלא הוענקו מתנות כמו שעוני יד איכותיים, או אפילו נעלי הרים-אבל זה לא מייצג את כלל אוכס' היחידה(רק נבחרים בה)ולרוב חבר'ה שכבר סיימו את המסלול, 100% מתוספי האמל"ח(מתאמים וכ'ו)נקנים בכספי היחידה, היחידה שלי לא קנתה 5.56 או 7.62 אחד מכספי סיוע חיצוניים.

בעניין החייל שלך שנכנס עם מנוסר לפעילות בשטחים-שוב, אני לא מבין למה אתה מפנה אצבע מאשימה כלפיי, אני לא האחראי רכש בגדוד או בחטיבה שלך, ושים לב שכבר אמרתי שלפי דעתי זה בזיון שאין לכל הלוחמים בארץ פלאטופ.

עם כל הכבוד עלייך להבין שגם מתאר הפעילות של היחידה שלי הוא שונה בהרבה מאוד(אין לך מושג עד כמה)מאופי הפעילות שלך ושל חברייך לחטיבה-ולכן אוליי זה מתבטא בסד"כ האמל"ח,תוספים וכ'ו.

בכל מקרה, אני מקווה שכחלק מתוכנית יישום לקחי מלחמת לבנון ה2 יגדילו את סד"כ הנשקים(M4)או לפחות תבורים, וכמובן את תחום האופטיקה, אני אישית ראיתי לא פעם ולא פעמיים חבר'ה מגדודים(אפילו מיחטיו"ת)שכננסו ללבנון עם פלאטופים אבל בלי אופטיקה שיושבת עליהם,אז מה זה עוזר?
יופי יש לך נשק מעולה אבל אתה לא מנצל אותו עד הסוף בגלל שיש לך כוונת ברזל אוושיט פשוטה ולא מינימום של כוונת(נניח מפרו או טריג')-צריך לשנות את זה.

על זה שראיתי מילאומניקים עם ארוך וגליל(גם כן ארוך)גם כן אין לי מה להגיד, פשוט ההיתי חיוור כשראיתי את זה, ההיתי בטוח לפני אחת הכניסות ללבנון שמדובר בחבר'ה של מפקדה או חמ"ל-הקיצר עורפיים, אבל נחרדתי לגלות לאחר כמה שעות שאותם חבר'ה נכנסו לכפרים הכי חמים בגזרה עם ארוך מימי ויטנאם, חגור מימי מבצע קדש וקסדה מימי המנדט הבריטי-פשוט עצוב ומקומם.

מקווה שהבנת,

נערך לאחרונה ע"י IndigoBlue בתאריך 24-11-2007 בשעה 12:04.
ישן 24-11-2007, 12:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב ""לי"?"

אני מאוד מקווה שזוהי אכן מטרתנו ומטרת כולם.

חלילה אני לא מפנה אצבע מאשימה כלפייך, אתה לא אשם כמובן, אבל אתה מייצג מבחינתי את התופעה, שוב, אני לא מאשים אותך אבל אתה הוא זה שנהנה מאותה שחיתות.

פספסת את הנקודה, ברור שלא קנית ציוד צבאי בכספי התרומות (למרות שבוא נציין שוב-זה לא אתי לקנות ציוד צבאי בכספי תרומות, אבל לקבל תרומה ישירה כלשהי מגוף חיצוני היא לא חוקית, לא משנה אם קיבלת אמל"ח, נעליים או יום כיף במימדיון...) כי אין לך צורך בזה, אני בטוח שכל הצרכים המבצעיים של היחידה שלך מסופקים מעל ומעבר.

שוב, אני לא מאשים אותך, אתה רק מייצג את התופעה.
נניח שה"יחידות המיוחדות" למיניהן זקוקות לאמל"ח בסיסי טוב משלנו (ברור שיש להם צורך באמל"ח ייעודי מתקדם יותר) אבל לפעמים זה מגיע לרמת אבסורד, למשל-אגוז והגדס"ר שנחשבים לגדוד לכל דבר. המחסנים שלהם מלאים בדברים שבגדוד אפילו לא יודעים שהם קיימים (ואני לא מדבר על מה שמוקצה ללוחמים, אני מתכוון גם לספיירים ודברים שמוקצים למפקדה למיניהם)

בכל השאר, אני מסכים אתך ב100 אחוז.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-11-2007, 13:48

אני מבין את התיסכול שלך...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מאוד מקווה שזוהי אכן..."

ולכן אני לא ארחיב בדיבורים, אתה צריך להבין שסד"כ הלוחמים ביחידות המובחרות הוא מינורי בהשוואה לגדודים ובטח לחטיבות, גופים מסחריים לא יכולים להרשות לעצמם לאמץ חטיבות שלמות של אלפי לוחמים-למען האמת הם כן יכולים אבל זה לא משתלם להם כלכלית(אוליי מלבד מחווה של רצון טוב)אני לא חושב שלשרי הריסון יהיה אכפת לאמץ את חטיבת גולני ונוחי דנקנר את חטיבת נח"ל וכ'ו-יש מספיק מילארדרים,אבל תבין שברגע שדבר כזה יקרה יחידות אחרות בצבא יתבאסו ויתחילו להפנות אצבע מאשימה כלפי הגורמים השונים בצבא, שמע זה כמו פירמידה שלא נגמרת,אני יכול רק לתת לך דוגמא(שהיא אגב דיי דומה למציאות):

חברה מסחרית מסויימת זוכה במכרז לאמץ את יחידת הקומנדו של חיל הים--->הפלסרי"ם והיחטיו"ת מקנאים ורוצים גם,ומקבלים לאחר מספר חודשים גם כן חברות מאמצות(פוקס,חברות היי טק למינהן,וכ'ו)----)החבר'ה בגדודים שומעים מהחברים שלהם ביחטיו"ת שיש להם חברה מאמצת ורוצים גם,מעלים בקשות למג"ד המג"ד מדבר עם המח"ט ומארגנים חברה מאמצת לחטיבה---->החבר'ה בנ"מ,תותחנים והנדסה קרבית מבואסים שחברים שלהם בחטיבות החי"ר נהנים מפריבילגיות כאלו או אחרות ורוצים גם,וככה זה נמשך ונהמשך ונמשך...

בגלל זה בצה"ל החליטו שכל הכספים שנתרמים לצבא מגיעים לקופה של האגודה למען החייל ומתחלקים שווה בין כולם(וככה נוצר מצב השלדגיסט שחזר ממבצע בבעל בק ייקבל את אותה חבילת שי לחג שקיבל לוחם התותחנים)ואני לא רואה בעניין שום דבר פסול.

העניין מתחיל להתחמם ברגע שנכנסים גופים שרוצים לאמץ יחידות בצבא(והצבא מתיר את זה עדיין)וכל גוף כמובן יעדיף לאמץ לוחמי עילית מאשר לוחמי נ"מ לדוגמא(לא שיש לי משהו נגד המערך הנ"ל חאס וחלילה)ומפה נובע התיסכול שלך, אני באמת לא יודע למה אין גוף שמאמץ את חטיבת גולני או כל חטיבה אחרת-ולפי דעתי זה אוליי קצת לא פייר שיש גופים שרוצים לאמץ ספציפית רק יחידות מובחרות "בגלל השם"-אבל ניתן להבין את זה בסופו של דבר, לגופים מסחריים יש אינטרס להשקיע בטוב ביותר, ומחבינתם להשקיע ביחידות פחות קרביות זה נחשב לעסקה לא מוצלחת-ולכן קורה מה שקורה.

לסיום, הרשה לי שוב להבהיר את הנקודה של האמל"ח-כי זה חשוב מאוד.

הצבא מאוד קשוח עם התחום הזה, וכמובן ביחידה שלי-אסור בשום פנים ואופן לקבל תרומות שקשורת לאמל"ח(וזה כולל בין היתר תוספי אמל"ח), כמובן שאם קיים לוחםן X ביחידה שהצליח להשיג מתאם X מאבא של החבר שעובד בTDI אז לא יעשו לו את המוות ביחידה ויצליחו להסליק את זה פנימה, אבל תרומה בקנה מידה רציני לא יתקבל לעולם.

הימי כיף,צ'ופרים וכל שאר הדיגומים הם לטובת הלוחמים שנוטלים חלק פעיל ורצוף בפעילות המבצעית של היחידה(ותאמין לי שיש שחיקה לא נורמאלית,הפעילות היא לא פשוטה)ואני מאמין שגם קיימת שחיקה בחטיבות החי"ר אבל שוב, אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה(מבחינת אינטרס האימוץ של החברות המסחריות).

באמת מקווה שיותר ברור לך עכשיו,המשך שבוע טוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר