לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2007, 20:00
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
בעקבות "נקמת השוטרים". איך הגענו למצב בו אנחנו תומכים בהם?

בעקבות פרשת השוטרים "הנוקמים" אשר התפוצצה השבוע,
מלבד הדיווחים הרציפים בעיתונות, קשה היה להתעלם מהתגובות ה"תת קרקעיות" לפרשה,
קרי- תגובת "האזרח הקטן" שדעותיו באות בטוקבקים ובשיחות החולין- וכמעט בכולן התגובה המיידת היתה-
"אז מה קרה כבר ? ביג דיל"...

קל מאוד לבוא ולהאשים את "הטוקבקיסט הממוצע". זה אפילו פופולרי היום.
קשה הרבה יותר לבוא ולנתח כיצד קרה ששוטרים שלקחו את החוק לידיהם נתפסים כ"רובין הוד" מודרניים...

כיצד זה אנחנו, האזרחים הקטנים ושומרי החוק, מרגישים מופקרים אל מול הפשע הגואה
שעה שהרשויות מגלות אימפוטנטיות נוראה ביחס אליה?
שעה שהמושג "משפחות הפשע" (שהן הגירסא הישראלית למשפחות המאפיה באיטליה)
מגייסות את "טובי" עורכי הדין (וחסרי המצפון, לדעתי) לטובתן ויוצאות (אם בכלל) בעונשים מגוכחים...

ואז בא שוטר כזה, ובסגנון של "הארי המזוהם" ההוליוודי- בא ועושה את הצדק הפואטי.
במקום המדינה שאמורה לעשות זאת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2007, 11:25
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
איזה צדק פואטי ואיפה בסיפור הזה יש רובין הודים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "בעקבות "נקמת השוטרים". איך הגענו למצב בו אנחנו תומכים בהם?"

מדובר בחמישה עבריינים שפעלו ממניע נקמתי אישי ולא ציבורי, לא היה פה שום אקט להפסקת פעילות הפושע והצלת האזרח הקטן שנמצא בטווח המאבק, אלא רק תגובה של מי-העז- לאיים-על- השוטר-ולהניח- מטען- בפתח ביתו- והעז-לאיים-ועל האגו-מניאק שלו.. גרוע מכך , מדובר בכנופיה של חמישה חדלי אישים שאפילו מול העבריין האימתני לא היו מסוגלים לעמוד ואת המטענים הניחו מתחת למכונית שהוא לא נוהג בה, אשר משמשת את אישתו וילדיו ובפתח דירה, שלא הוא מתגורר בה. פחחח כבוד גדול...רובין הודים...ממש.
סיפור שמעלה קבס. לא פחות ולא יותר. אם ילדיו היו נהרגים, גם אז היו שמחים הטוקבקיסטים? היו עולזים ומדברים על צדק פואטי כי אלו סה"כ ילדי עבריין ומגיע להם למות או להפצע ?.... יכול להיות, זה חלק מהחינוך הקלוקל במדינה הזו.
אני מזועזע מהתגובות החיוביות הסמויות והלא סמויות. מדובר באנשי חוק שלקחו את החוק לידיהם ושמו להם חוקי מאפיה, חרגו מכל הסמכויות שניתנו להם וגורמים למשטרה כתם ענק ולאזרח הקטן, שעדיין מאמין בחוק לרתיעה נוספת מהגוף הזה. זו דוגמא? זה רובין הוד? איפה הצלת המסכנים? אם הם כאלו אציליים, למה הרימונים עדיין מתעופפים בנהריה? מה מבין האזרח? כשזה נוגע לו, ימשיכו באותה צורה ולא ינסו לשנות, כשזה נוגע לאחד השוטרים...אוהו, אז כבר אין גבולות לטיפול "המסור" של השוטרים.

אין בי שום רחמים ולא אמפאתיה כלפי ראש המאפיה המקומית.
אם המשטרה הייתה עובדת נכונה ובצורה חכמה, בימ"ש יכל גם להפעיל עונשים טיפה יותר חריפים. לבוא ולהגיד קרה כך וכך ושזה מצריך ענישה כך וכך זה לא מספיק. בין כתלי בית המשפט, התמונות לא בהכרח זהות למה שכתוב בעיתון ובפני בית המשפט יש לבוא עם ראיות מוצקות, אמיתיות ותואמות שטח. ההתלהמות מול המצלמות לא משפיעה על החלטת בית המשפט (אני מקווה....). עם כל הרצון הטוב, בהרבה פעמים השוטרים מגיעים עם רבע עבודה, דו"חות פעולה שמעלים תחושה של חפיפינקיות וזלזול בעבודה עם מלא חורים , תוך ביצוע, בין היתר, נהלים בצורה לא חוקית במהלך המעצר ומקלים על עבודת הסנגוריה ומטים את החלטת השופטים בדיוק לכיוון הנגדי לרצונם, הנה הם בעצמם וגורמים לנזק ולתחושה של אוזלת יד.
מנגד, יש לא מעט פעמים, שהגוף המשטרתי מוצא את עצמו קשור ידיים מול העבריין, שהחוק מקנה לו חופש פעולה ומרחב. את החוק לא השוטרים משנים ולא בית המשפט. מערכת החוקים נועדה להגן על האזרח גם אם הוא עברין בפוטנציה. לא יתכן בחברה מתקדמת שהחוק לא יגביל את פעילות מערכת האכיפה. וגם עם ההגבלה מפריעה לפעולת מערכת האכיפה - אסור להגיע למצבים הללו. אסור. יש להגדיל את הפיקוח על מערכת האכיפה להימנע מעוד מקרים, כי אם היום פגשנו בכנופיה מקומית, אני לא רוצה לחשוב מה יהיה בעתיד , אם העיניין יחלוף על מי מנוחות.
בנוסף יש גם לקחת בחשבון את כוח האדם שמיועד למשימות, שבדר"כ אינו מספיק ולא תמיד מיומן נכונה לאותו תחום.

לעיניין הענישה יש לבוא בטענות גם ל 120 ח"כ, שמרביתם בטלנים איטלקים, המעסקים את עצמם בדברים שנחשבים מבחינתם סקסים, מצטלמים יפה או מביאי ריטינג ולא במה שהציבור צריך באמת. כשיחליטו הח"כים המכובדים לטפל גם בההיבט הזה, נוכל לראות שופטים שיכולים להעניש עונשים פחות מגוחכים.

שופטי ישראל - את חלקם , הייתי שולח לסדנת ריענון. את ידם החזקה הם יודעים, משום מה, להרים על עבריני הצעצוע ולשפטם בכל חומרת הדין, כשמגיעם לכבדים......

גם לעבריינים מגיע יצוג משפטי והנם בעלי זכויות. מה היית מצפה, שהם יועמדו למשפט ללא יצוג משפטי, כי כל עו"ד כזה הוא חסר מצפון, לדעתך? כי, אם הוא כבר פשע בואו נפיל עליו באותה הזדמנות את כל הפגעים שניתן, על הדרך נכניס גם את רצח ארלוזורוב ואת כל מחדלי המשטרה. צריך להעניש עברינים, אבל אך ורק לגבי מה שביצעו. ייצוג נאות על ידי עורך דין בהליך פלילי הוא בעל חשיבות מכרעת לקיומו של משפט הוגן וצודק עד כמה שאפשר. במצב הקיים, אפילו אני לא סומך תמיד על המשטרה הקיימת, בניגוד לכל ראשיה שהתראיינו בכל חור תוך הצהרה, כי המשטרה היא גוף בריא, אני חושב ההפך, המשטרה חולה ומצטיירת כמשטרה פוליטית, מעגלת פינות, תופרת תיקים, מבצעת מעצרי רייטינג, מתחככת באנשי הצד שמנגד ועוד כהנה וכהנה.

כדי לצאת מהמצב הזה, חייבים שינוי תהומי משולב מערכות.

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 24-11-2007 בשעה 11:29.
ישן 24-11-2007, 12:58
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שניכם (Big Joe ושומר סוד) נצמדים לחוק. וטוב שכך...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "התשובה פשוטה ועגומה"

כי אין ספק בכלל כי החוק צריך להנחות את כולנו, איו לעבור עליו והשוטרים האלה צריכים להענש.
וזהו?
בזה העניין נפתר לעניות דעתכם?
והטוקבקיסטים הם אותו אספסוף נבער מדעת שיש להתעלם מאמירותיו (הרי בכל זאת הם סתם טוקבקיבטים, ולא כותבי מאמרים מלומדים ומנומקים)?

אתם חוטאים לעצמיכם ולאמת אם תתעלמו מהרחש הזה (שכבר הפך ממזמן לרעש) שפועם בציבוריות הישראלית כבר הרבה מאוד זמן.

"הציבור" כבר מזמן נקעה נפשו (בלשונה של "לימור") מהעובדה שהפכנו למדינת פשע שלא טוב ולא נעים לחיות בה.
איו ספק שלכל אדם מגיע ייצוג הולם בבית המשפט, אבל האם נעשה שם צדק (ולא רק משפט)?
האם אתם לא רואים שכבר זמן רב "פרקליטי הצמרת" הפכו לקבלני מילוי הרחובות שלנו בפשע מאורגן?

צאו רגע מהמבט המצומצם של "החוק" ו"דיני הראיות". האם לתחושתכם (ואני מדגיש את המילה "תחושה") נעשה פה צדק?

אני מאשים את כולם- את הכנסת, המשטרה, הפרקליטות, את עורכי הדין ואת השופטים. מי שתרצו.

השורה התחתונה היא אחת-
כל עוד משפחות הפשע קיימות ושולטות בחיינו- הציבור יתמוך בפתרונות ליציאה מהמצוקה הבלתי נסבלת הזו.
גם אם הפתרון הוא בלתי חוקי וראוי לגינוי.

ישן 29-11-2007, 23:32
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "התשובה פשוטה ועגומה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
אנחנו הפכנו כבר מזמן לחברה אלימה. השוטרים האלו צמחו בבית הגידול הזה של אלימות. אן שום סב שהם לא יזכו באהדה. הם בסך הכל מייצגים את הציבור. ואני כן מאשים את הטוקבקיסטים. הם מייצגים את החברה האלימה שלנו שבה כאשר אתה מוחה על פגיעה מגיב הפוגע בסיבוב כף היד והשאלה: "למה מה?!"

נכון ,למה איפה ?
משהו יודע היכן מתחבא מבושה זה שאמר :
"... חרא עליהם, שיישרפו. אל תעשה חשבון, תפעיל מכת"ז... ואלות, תיתן להם מכות בפלג גוף תחתון. תעבוד איך שאתה יודע לעבוד... אני לא איזה זונה שפותחת את הרגליים, מחכה שיבואו אלי ככה. יש לי תשלום על זה שאני פותח את הרגליים... אני אזיין את אמ-אמא שלהם".

לדעתי זו אלימות מילולית , לא סתם פה מזוהם ...
ישן 26-11-2007, 19:31
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני מניח שתורמת לכך ההרגשה ההולכת וגוברת כי החוק נועד, בסופו של דבר, להרתיע אותנו,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "בעקבות "נקמת השוטרים". איך הגענו למצב בו אנחנו תומכים בהם?"

האנשים הנורמטיבים ולא על מנת לטפל בפושעים.

החוק מיועד למנוע ממר א' הנכבד לשרוף את מכוניתו של מר ב' שחוסם לו את החניה באופן קבוע אע"פ שהוא ביקש ממנו בנימוס מספר רב של פעמים להמנע מלחזור על פעולה זו. מר א' הוא אדם נורמטיבי, בעל עבודה מכובדת, אדם שיכול להנזק קשות אם יופעל נגדו הליך פלילי (בין אם מאסר או אפילו רק רישום פלילי).

לעומת זאת את מר ז', אדם שהחליט להפוך את העבריינות למקצוע הדבר לא מרתיע כלל וכלל. רישום פלילי? גם ככה הוא לא מתכוון לעבוד במקום "מסודר", כלא? קייטנת גמול השתלמות על חשבון משלם המיסים. מה גם שעם עו"ד טוב (ומעניין מהיכן יש לו את הכסף להשיג אחד כזה) שיגולל באוזני השופט את ילדותו העשוקה של מרשו, החיים בצל אב עבריין (עבק משפחתי או לא?) והעוני ששרר בביתו (כי מן הסתם כספים שהרויחו לא דווחו לרשויות המס עקב טיב העסקים), וכל זאת על מנת לנסות ולהשיג מהשופט עונש מצחיק, תוך כדי הצגת מצג שווא כי מרשו בעצם כבר הוענש ואין טעם לתת עונש על עונש.

הבעיה מתחילה כאשר יש אינטראקציה (ומן הסתם לא ממש חיובית) בין מר א' למר ז'. מרא א' עלול לגלות על בשרו כי מערכת אכיפת החוק עובדת מאוד מאוד לאט ובחוסר יעילות. הוא צריך לגשת לתחנת משטרה, להגיש תלונה, למלא טפסים ולקוות שבאמת המשטרה תואיל בטובה להגן עליו ממר ז', ואם לא ממר ז' אז מחבריו.

אני זוכר שבזמנו התרעמו על שיטת "3 עבירות ואתה בחוץ (או יותר נכון, בפנים, למאסר עולם)" של ג'וליאני. אבל היא עשתה משהו שכנראה היה חסר בניו-יורק באותה תקופה, והדבר הזה נקרא הרתעה.

עונש שיגרום לנענש לא לחזור יותר על העבירה שלו ממלא רק חלק קטן מתפקידו של העונש. עונש ראוי הוא כזה שירתיע אנשים אחרים מלבצע את אותה עבירה.

אני לא יכול שלא לחשוב על נושא זה נוכח העליה במספר תקיפות הקשישים בשבועות האחרונים. אני בספק אם התוקפים, אם יתפסו, יקבלו עונש מרתיע (ומבחינתי עונש מרתיע זה לפחות 20 שנות מאסר, כזה שגם לאחר ניכוי שליש על התנהגות טובה יגרום לאותו פושע לבלות זמן ניכר מאחורי סורג ובריח).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר