לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2007, 13:31
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
חנוכה

היוונים רצו להעביר אותנו על דתנו היה חוק שמי ששמור שבת או מל את בנו או מקדש את החודש אחת דתו להמית היו היהודים צריכים לרשום על קרן השור אין לנו חלק באלהי ישראל (קרו השור היה משמש אז מעיין בקבוק היינו דבר שנתקלים בו הרבה)

בחנוכה שלא כמו בפורים הגזרה הייתה כיליון הרוח הדת הנשמה בפורים לעומת זאת היתה הגזרה על הגופות "להשמיד ולהרוג את כל היהודים מנער ועד זקן ביום אחד" ללא הבדל דתי או לא דתי
משא"כ בחנוכה כל מי שבחר להיות מתיוון היינו לפרוק מעליו עול תורה ומצוות חי בנחת ובשלווה
וידוע מה שאמרו חז"ל "גדול המחטיאו יותר מן ההורגו מכאן שעדיף למות יהודי מאשר לחיות כגוי.
"נכנסו יוונים להיכל וטימאו את כל השמנים מלבד פח אחד קטן החתום בחותמו של כהן גדול
על פי פנימיות שמן רומז על החכמה היינו היוונים נכנסו להיכל הקודש אל ליבותיהם של ישראל שהלב של היהודי הוא ממש בית המקדש כמ"ש "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" בתוכו לא נאמר אלא בתוכם מלמד שהקב"ה שוכן בתוך כל אחד ואחד מישראל , ואותם יוונים הצליחו להיכנס בתוך הלבבות ולטמא את כל השמנים את הרעיון היהודי ובמקום זה להכניס תרבות חדשה של פתיחות וליברליות יהודים עם גויים בנים עם בנות בנים עם בנים ובנות עם בנות הכל פתח ומותר וליברלי לסגוד ליופי ולזוהר ולתאוות וכו וכו
אך בכל יהודי באשר הוא כל זמן שנשמה באפו כל זמן שהנר דולק עדיין יש לו תקווה תמיד יהיה את אותו פח של שמן קטן אותו ניצוץ יהודי קטן שחבוי ואינו ניתן לשלטת היווני חתום בחותמו של כהן גדול וראה איזה נס ופלא כאשר מדליקים את הניצוץ הזה נעשה נס והוא דולק לשמונה ימים היינו שמעלה את האדם למעלה מגדר הטבע כידוע שהמספר שמונה מרמז על העל טיבעי ומצליח לכבוש מחדש את אותם חלקים שנכבשו על ידי היוונים אפילו שהם חלקים גדולים ממהותו אעפ"כ גיבורים ביד חלשים רבים ביד מעטים וכו'

מצוות הנחת מהחנוכיה בטפח הסמוך לפתח מצד שמאל . מזוזה בימין חנוכה בשמאל והיהודי שנכנס עם ציצית הרי שלושה מצוות ועל זה נאמר והחוט המשולש לא במהרה ינתק
למה דווקא בצד שמאל ?
ובכן צד השמאל מרמז על הצד השלילי הצד שנוגד את היהדות השמאלני מרמז על ההפך מהקדושה
מהצניעות השמאלני מרמז על המתיוון זה שרוצה להיות ככל הגויים בית ישראל חלילה.
את זה בדיוק חנוכה באה להכניע לכן אנו מניחים את החנוכה בצד שמאל להכניעו
היא היא מלחמת המכבים במתיוונים והיום כמו אז ההסטוריה חוזרת אנו עדים להתיוונות הומונית לצערינו הרב נערים ונערות שבת ומועד וכו' ואין אני אני רוצה להרחיב במקום שאמרו לקצר אין זה כי אם בגלל אותם מתיוונים שבתוכנו אותם אנשים שהצד החזק שלהם הוא הצד של השמאל אותם אנשים שאם היו בימי המכבים בהחלט לא היו בצידם של המכבים אלא בצד של השמאלנים המתיוונים בעד חילולי שבת ומועד וחינוך קלוקל היוצא חוצץ נגד התורה והמצווה
ורק נשאר לנו ההכרזה
"מי לה' אלי"

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 26-11-2007 בשעה 13:43.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר