לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2007, 20:38
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
הוא נראה (בלי להעליב)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "סירטון JKD"

כמו מדריך שמלמד פעלולים לסרטי קונג פו של שקל עשרים (אתם יודעים מה? הייתי נותן לו שקל תשעים. אנשים מכירים אותי כבנאדם לארג' חבל להרוס את התדמית הזו ).
לא מאמין בהטלות שלו בכלל! אני גם לא מאמין שהמכות המהירות שהוא מדגים יכולות לעשות נזק משמעותי ואני בטוח שהמכות האלה לא יכולות להפיל מישהו לרצפה (כמו שקורה בסרטון).
עוד דבר, כל פעם הוא מגן משני אגרופים (אם נעמיד דברים על דיוקם זה יותר דומה לשתי שליחות ידיים לפנים) נותן מכה והיריב נופל :\ קצת מעפן לטעמי.
בנוגע לבריחים חמוד רק חבל שהוא היה מונוטוני וחזר כל פעם על אותם שלושה בריחים.
בקיצור סרטונים חמדמדים שלא הייתי צופה בהם יותר מפעם אחת.

חזרה לפורום
ישן 05-12-2007, 05:42
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
תגובה כללית
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "נחמד"

קודם כל העלאת הסרטון לא הייתה מעין עניין לשתף היא הייתה בראש ובראשונה ליצור אפקט ריסטרט לפורום ולהניע אותו אחרי כל מה שהיה כאן.
וזה בהחלט תסכימו איתו אני שזה לא היה נעים לראות ולהיכנס לכאן לראות את האי לתפארת.
ואני שמח מאוד לראות שזה עבד וחזרנו כולנו כמו שאומרים לעסקים כרגיל וטוב שכך.
לגבי מה שרציתי לדעת מהאיש שבה משיטתו שהיא בית מדרשו של דן אינוסנטו שאמר שהוא אהב לראות את הווינג צ'ון וכמה דברים אז השאלה היא אילו עוד דברים והאם יש עוד שיטות או אלמנטים שהוא זיהה בעבודה המוצגת זה בעיקרון.
לגבי הבריח מה שמאוד תמיד מעניין זה שדרך אגב הבחור מהסירטונים עושה ויודע רק דברים סינים וזה תמיד מעין נחמד לראות איך תמיד כל ההגדרות נופלות וכולנו מחפשים את התבנית שמתאימה לנו.
הכל פשוט הוא זהה ונראה לנו זהה וכל עוד לא אומרים לנו אחרת אנחנו נאמין ונחפש את מה שאנחנו רוצים וחושבים שמזהים ומתאים לנו להגדיר.
וזאת אגב לא להיכנס לעניין וטענה שהסיני הוא המקור או המשפיע על היפני או דווקא ההפך.
יצא לי לראות משהו מצחיק בפורום בפורטל המקביל אלינו שבחור הלך לשעור אייקיג'יטסו וסיפור בחווית האימון שבה הוא חזר על ההבדל השטחי ההגדרתי הקיים בין האייקיג'יטסו הזורם מלא ברחים והטלות ומעגלי אשר לא דורש כוח לעומת הקראטה הישר דורש הכוח וישר שבו הדגש הוא על מכות והצער שהוא שהוא לא יוכל ללמוד את זה כיוון שהוא סובל מפריקת כתף.
אחד הדברים המצחיקים אגב שאותי הם מצחיקים וכולם יודעים שאני אינני חסיד ומעריך גדול של שיטת הקראטה ודרך הלימוד שלה וצורת החיים והתפיסה של האני מאמין חייב עדיין לתקן והזדעזע מרמת הבורות של האיש המתאמן שאגב אינו יודע רבות על שיטתו זה כך נראה למראית עין.
מי שראה הוא עסק פעם קראטה אמיתי ברמת הטכניקה נטו ברציפות וכמות נטו יודע שיש בקראטה הרבה מאוד ממה שאנחנו מנכסים כמאפיין של השיטות היפניות ושם היה גם נפרק לו כל האיברים בלי שום בעיה או אפליה בלשון המעטה.
חזרה לפורום
ישן 05-12-2007, 14:24
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
רציתי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "תגובה כללית"

להתייחס קצת לתגובה שלך בעיקר בקטע של השפעות סין-יפן.תראה למדינות יש השפעה מאוד גדולה אחת על השנייה ואני אהיה כנה איתך לסין הייתה המון השפעה גם בתחום של אומנויות הלחימה. גם בשפה היפנית שהיא שפה ייחודית במינה שלא מסווגת יש לסינית מערכת כתיבה שנמצאת בשימוש ביפנית שהיום מדברים ביפן גם הרבה מילים הם דומות,אבל ליפנים יש אופי של הסתגרות וגם עקב שיפן היא קבוצה איים הם מאוד מרוחקים ומבודדים משאר העולם ולכן ניתן למצוא יחודיות ביפן שבאה לידי ביטוי גם באופי של אומנויות הלחימה היפניות. יש הבדל גדול במנטליות וגם בחלק מהתנועות מאשר באומנויות לחימה סיניות. היפנים הם יותר על האדמה ומה לעשות הסינים קצת מעופפים. עכשיו אני לא מכחיש יש לפעמים הרבה השפעה סינית על אומנויות הלחימה,גם האומנות שלי שליש ממנה מורכב מטכניקות סיניות אבל המנטליות והתנועה היא יפנית.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2007, 23:53
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
אי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "מה זה בדיוק מנטליות ותנועה יפנית?"

אפשר בהחלט להסביר את זה על רגל אחת אבל אני אנסה להסביר בקצרה.יש הבדל גדול בין היפנים לסינים בהקשר של אומנויות לחימה מנטליות ותנועה. שים לב למשל בקאטות של קונג פו את המעגליות את התנועות הריחופיות האלו עצם העובדה שהקאטות מתבססות על תנועות של חיות וכדומה. ותסתכל ברוב ואני מדגיש ברוב האומנויות היפניות התנועות יותר down to earth . אני גם לא אתחיל לשפוך לך פה פילוסופיות יפניות וסיניות אבל יש הבדל במנטליות אבל עם זאת ניתן לראות השפעה שלהם אחת על השנייה אבל ייחודיות בכל אחת. גם בנינג'וטסו כאשר עושים בעיטה סינית(שהיא בעיטה שלקוחה מטכניקות סיניות) לדוגמא היא נעשית בטאי סאבאקי יפני ובקיון יפני.זה דבר שמאוד קשה להסביר ויותר צריך לחוש אבל זה קיים.
חזרה לפורום
ישן 07-12-2007, 17:11
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אחד הדברים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "אי"

אחד הדברים אשר מזכירים לי את תמיד לעיתים כאשר דנים שוב בהשוואת ארץ מוצאם של השיטות הוא האופי של השיטות שלרוב החלוקה הזאת לעיתים קרובות איננה באה מנסיון שמאוד קשה באמת להכתיב ולהסביר אותו שזה תמיד יוצא מאין אישזהוא הסבר שנראה כאילו הוא לקוח מספר ואני בטוח שגם לי זה יצא ככה אם אני אנסה להסביר את הנושא הזה כיוון שזה משהו שצריך לראות להרגיש ולהזיע כדי באמת ובתמים להבין שכן יש פה מעבר אל אבולוציה של אומנויות לחימה והסתכלות בחזרה דרך ראי ההיסטוריה.
אחד הדברים שהיום נזכרתי כאשר חשבתי על הנושא הזה היה שלמשל הרבה מהשיטות הסיניות הם כמעט אינן נפוצות וברורות וקשה למצוא עליהם חומר טוב וקשה למצוא אותן כדי לרדת לשורש דעתן.
כי לצערי הרבה נסוג בשל המהפכה הפנימית שעשו בסין ורדפו את כל הדברים אשר היו חלק מכל תרבות סינית או מערבית שהייתה בתוך סין.
הרבה מהחומר הוא חומר מתועד או ששרד דווקא על ידי סינים מחוץ לגבולותיה של סין מסינים אשר אינם נמצאים בתוך הארץ אך הרבה גם חזרו בשנים האחרונות החל מהתהליך של המודרניזציה והצמיחה המהפכנית של סין ממעבר מחוץ אל התפיסה הקומוניסטית וחיבוק חם לאנשים ולמסורת שלהם העתיקה.
הקראטה למשל שהמגילה שהיא נחשבת התנ"ך אשר בה רשומות סודות והטכניקות הקראטה היא בעצם גירסה יפנית לשני ספרים סינים שאחד מהם היה כתוב על נושא של טקטיקות מלחמה השני היה כתוב על נושאים מלוכדים אשר עסקו בשיטת עגור לבן דרומי (פוג'יאן) ועוד שיטה אשר דיברה על איגרוף האגרוף של הנזיר או משהו כזה ובה יש הרבה דברים שמאפיינים עבודה שמאפיינת שיטות יפניות וגראפלינג רבה.
מה שכן המגילה הזאת הייתה מאוד פופולרית ואולי עדיין קיימת באוקינאווה אצל המתאמנים בקראטה.
נחמד לראות את ההיסטוריה ואת השוני שהתבצע ועבר בהליך של טרנספורמציה של החומר הסיני עם בכלל בשיטות הללו שהפכו ליותר יפניות עם אופי כביכול יפני ואיך זה בה לידי ביטוי כי יש מקור ויש את הדבר החדש וזה כבר נושא מעניין לא להיסטוריונים אלא גם למתעניינים מתאמנים באימון בפרט/בפרט.
חזרה לפורום
ישן 05-12-2007, 17:12
  משתמש זכר kenshinkan kenshinkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
Facebook profile LinkedIn profile
לכולם: קצת יותר עין טובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "סירטון JKD"

1. זה סרטון הדגמה, לא קרב זירה - מי פה לא מביים ומכין את עצמו להדגמות?

2. אז מה אם הוא חוזר על אותם שלושה בריחים - זה כולה סרטון ב- youtube, כאילו שזה DVD שמישהו הוציא כסף עליו.

3. בכל פעם ששמעתי את דן אינוסנטו מדבר על ברוס לי ו- JKD הוא תמיד אומר: "it isn't a system, but rather a process", כלומר - JKD אינו שיטה אלא תהליך לימודי בו מנפים טכניקות יעילות מלא יעילות, כשהבסיס הוא ווינג צ'ון (רציתי לשים פה לינק לסרטון שבו הוא מדבר הרבה על התאוריה - משהו ממש טוב של איזה 30-40 דקות, אבל הסרטון הורד).

4. לפעמים עדיף לא להגיב מאשר להגיב בשלילה. ואם כבר מגיבים בשלילה אפשר לעשות את זה בצורה יותר עדינה.
סיפור על הנקודה האחרונה - רנשי בוץ' ספיין סיפר לנו כמה פעמים על כך שכאשר היו שואלים את דאיסנסאי סייקיצ'י אודו ז"ל "סנסאי, התנועה בקאטה היא ככה או ככה?" הוא היה עונה "כן". היה צריך לגשת ולשאול אותו בצורה ישירה "זה נכון?" ואז היית מקבל תשובה ברורה. וזה כך לגבי הרבה דברים ביפן וסין - לא מעליבים אפילו ברמיזה. גם את זה צריך ללמוד מהסינים ולא רק איך להרביץ יותר טוב.

בעז
www.Kenshinkan.org.il
https://www.facebook.com/KenpoIsrael
https://www.youtube.com/user/KenshinkanDojo

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר