לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2007, 00:01
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
כתבה רבני הימין: "לנקות את הארץ מערבים"

איחוד הרבנים למען ארץ ישראל כינס הערב ישיבת חירום, ובסיומו קרא היו"ר, הרב דב ליאור, לטרנספר של ערביי ישראל. בנוסף קראו הנוכחים לרבני התפוצות להצטרף למאבק על שלמות הארץ. הרב מלמד: "בפעם הבאה לא 'נתחמק' מהביצוע אלא נתגאה בסירובנו ללכת נגד התורה"

קובי נחשוני
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]
פורסם: 26.11.07, 22:50

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/734156/haim-zach-07_a.jpg]

יש לנקות את הארץ מערבים וליישבם בארצות מוצאם. אם זה אומר שצריך לשלם להם - נעשה גם את זה ונוציא אותם מכאן. בלי זה לא ישרור שקט בארצנו" – כך אומר הערב יו"ר ועד רבני יש"ע הרב דב ליאור, מבכירי רבני הימין, בכינוס חירום של "איחוד הרבנים למען עם ישראל וארץ ישראל" שנערך בירושלים. עם פתיחת ועידת אנאפוליס ביקש הרב ליאור להרגיע את הנוכחים בדרכו: "אין לכם מה לדאוג, שלום לא יהיה כאן. לא יצא כלום מההסכמים ומהועידות". בהמשך הדגיש הרב כי עם ישראל דווקא חפץ בשלום, אך זה לעולם לא יושג עם "רשעים מסוג זה".

עם סיום עצרת התפילה שנערכה בכותל המערבי עלו עשרות רבנים מרחבת התפילה אל אחת מסמטאות הרובע היהודי, שם כונסה הישיבה המיוחדת. רב היישוב בית אל הרב זלמן מלמד ורבה של קרית ארבע הרב דב ליאור נכנסו לראשונה לנעליו של בכיר רבני הציונות הדתית הרב אברהם שפירא, שייסד את הגוף הרבני ועמד בראשו עד לפטירתו.

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), שנכח בכינוס, הסביר לנוכחים כי ראש הממשלה אינו עוסק בספינים לסיפוק צרכים נקודתיים, אלא הגיע להכרה אמיתית לפיה יש להיפטר מיהודה ושומרון. "בעיות צריך להרוג כשהן קטנות", הוא הבהיר לרבנים וביקש: "הטילו עלינו משימות!". בהמשך קרא אריאל לנוכחים שלא לבזבז זמן בהתבזות בפני השרים וחברי הכנסת. "זו מלחמת אור וחושך", הוא אמר ,"אף מפגש כזה לא ישנה את דעתם של השרים ושל ראש הממשלה".

לקראת סיום הישיבה חזר הרב זלמן מלמד על פסק ההלכה האחרון של הרב אברהם שפירא בנושא חלוקת הארץ, וקבע כי "יש איסור מוחלט להשתתף בכל דרך, בסיוע רחוק או קרוב, במסירת חלקי ארץ ישראל לגויים". לדבריו, לא די להתחמק מלעבור על האיסור, אלא "יש להכריז ולהודיע שאנחנו מתגאים בזה שלא נעשה שום דבר שהוא נגד תורתנו הקדושה. נילחם בכל מי שמנסה לפגוע באחת ממצוות התורה".

בהמשך הסביר הרב כי הדבר איננו מנוגד ליחס החיובי שהוא רוכש כלפי מדינת ישראל:
דווקא מתוך הכרותינו את תפקידה המיוחד במהלכי הגאולה נקפיד בקלה כבחמורה". לדברי הרב מלמד הדברים אמורים ביחס לביצוע מהלכי הממשלה, בנושאים בעייתיים אחרים כמו שילוב הנשים ביחידות צה"ל הלוחמות וכן בסוגיות נוספות בהן "עלינו לעמוד על שלנו". "הנהגת המדינה והמשפט הולכת ומתרחקת מהיהדות", אמר הרב והרגיע: "אין לי ספק שאנחנו מנצחים בטווח הארוך. הציבור שלנו יוביל וינהיג את המדינה אל הגאולה השלמה".

בתום הערב הקריא מזכיר איחוד הרבנים, הרב יוסף ארציאל, את החלטות הכינוס: "אין זכות לכל מנהיג בכל דור שהוא לוותר על ארץ ישראל ... כל מי שיעשה מעשה בלתי חוקי זה, אם מצד שיבושי המדינאים או היסוסי תלמידי חכמים, הוא בטל ומבוטל מעיקרא ולעולם, מכוחם של עם ישראל ותורתו ... הגשמת הסכם כזה הינו מעילה בחובת הממשלה להגן על כל אזרחיה, ואין לשתף פעולה עם הממשלה במימושו ... אנו פונים ליהודי חו"ל, ובמיוחד לרבנים ומנהיגי הקהילות, להשתתף עמנו בפעילות נגד ההסכם והשלכותיו. יחדיו נציל את עם ישראל מהתכנית הנוראה של הממשלה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3476015,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2007, 07:24
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "שטויות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלכסנדר הגדול
בהתנתקות (בלי קשר לדעתך האישית ) ראית את הנהירה אחרי אלה....

אחרי מי בדיוק?
א. אתה לא מכיר.
ב. "הנהירה" הייתה החלטה של כל אחד בנפרד, בעידוד הרבנים.

הציבור החילוני חושב שהדתיים הלאומיים הולכים אחרי "פסקי הלכה" כמו של הרב עובדיה.

הלכה היא רק הדברים הבאים: שבת, כשרות, אישות, נדרים, גיטין וכו'.

לא פוליטיקה. ולכן כשאנחנו מחליטים ללכת לרב בנושא הלכתי, כשאנחנו לא הצלחנו לבד לפתור את הבעיה, נשתמש בחכמתו.
אך אם נפנה לרב בשאלה פוליטית, זה יהיה כמו לדבר עם הקולגה בעבודה\ הסבתא\ נהג האוטובוס.
נכון שלרב ישנה ראיה תורנית למתרחש, ויש עניין לכלול את ראייתו, אך בסופו של דבר, מדובר בחינוך.

גם אם הרבנים היו אומרים להתבצר בבתים עם קלצ'ים זה לא היה קורה.

ישן 05-12-2007, 13:17
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
א. אל תקשקש.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "מי נתן לרב מונופול?"

ציטוט:
מדוע אם אני קורא את החוקים ונותן פרשנות הפרשנות שלי היא לא כמו של רב?

הרבנים עשו טעויות רבות בפרשנויות שלהם. ולראייה מה שקרה בשואה. ועובדה שהציבור הדתי שלח ילדים בני 13 לגוש קטיף. ולא נשמע גיוני משום רב מרכזי.

ב. בדיוק כמו שאין לך את הראיה של אדם בעל ניסיון, רב רבדים ובעל זווית הלכתית.
ג. צודק. רבנים הם בני אדם ועושים טעויות.
בשואה מתו קהילות שלמות בשל שיפוט לקוי של רבנים, וגם כאן קהילה שלמה נמחקה.

אל תשווה גזר לפיל. תהיה עינייני.

הרבנים של הדת"ל לא משפיעים ישירות על החלטות, אלא עוזרים בחידוד הקו האדיאולוגי מבחינת ההלכה.
בדיוק כמו הפוליטיקאים של אותו ציבור. אלו מהצד הפוליטי מדיני, ואלו מהצד ההלכתי- אמוני.

בסופו של דבר, אנחנו לא גוש אחד שחושב את אותו הדבר ונמשל מחשבתית ע"י רבנים. ישנם עשרות תתי זרמים ומאות מחשבות שונות וסותרות בתוך הציבור שלנו, מה נכון ומה לא. לבעיות הלכתיות ואמונתיות אנו הוכים לרבנים מרבנים שונים, מתייעצים על דברי חולין כמו היה חבר קרוב, ופוליטיקה איננה בנכלל.

הדתיים הלאומים אינם ש"ס. אולי החרד"לים. רוב רובינו עושים את מה שהם מאמינים בו על ידי התבוננות אישית, הסקת מסקנות שבאה מרובד הלכתי- אמוני- ציוני, וישנם שני אחים שחושבים את ההפך הגמור.

אנא, אל תכליל אותנו עם הקהילות שנספו בשואה, מתוך בורות לשמה, מתוך כבוד לנספים ולרבניהם, וב"ה שאיננו עומדים אל מול החלטות שכאלו.

ישן 27-11-2007, 12:42
  +*אייל+* +*אייל+* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
שלח הודעה דרך ICQ אל +*אייל+* שלח הודעה דרך MSN אל +*אייל+*
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "רבני הימין: "לנקות את הארץ מערבים""

הם לא כופים שום נורמות דתיות אומנם לא נכון להגיד לנקות את הארץ מערבים אבל תשאל את הרוב ותיראה שהם חושבים שבאמת אנחנו לא צריכים פה תערבים הם לא מועילים לנו בשום דבר אפילו לא אחד ציביון העם שלנו לא נשמר איתם רוב מיקרי האונס והגנבות נעשות על ידי ערבים אם לא שמתם לב לפני כמה ימים אנסו שישה ערבים יהודיה בת 16 הרביצו לה וקראו לה יהודיה מסריחה תוך כדי אם אותכם זה לא מרגיז אז אני באמת לא יודע מה אתם פשוט צריך להגיד את זה בדרך נכונה חילופי שטחים דחוף אחרת המדינה הזאת לא תיהיה שווה כלום והיא רק תהפוך לרב תרבותית ודו קיומית וכל מה שעבדנו עליו 60 ילך לקיבינימט בגלל שמאלנים צבועים ובגלל ערביי ישראל שאני מקווה שבקרוב מאוד ערביי פלשתין...
ישן 28-11-2007, 03:36
  +*אייל+* +*אייל+* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
שלח הודעה דרך ICQ אל +*אייל+* שלח הודעה דרך MSN אל +*אייל+*
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "בולשיט"

ציטוט:
לא כופים?

למה לנשים אסור לשרת בצה''ל כלוחמות אם הן מסוגלות לכך?

למה הם מנסים לשנות את המדינה למדינת הלכה?

אין לי בעיה עם טרנספר, אבל זאת צביעות לטעון זאת. מדינת הלכה היא דבר רע.

שמע הם רואים בערבים אותה בעיה בדיוק כמו שאנחנו רואים בערבים אבל אני אומר שבלי הדתיים פה המדינה הזאת רק תתבולל ותהפוך לאני לא יודע מה תאר לך ערים שאין בהם הרבה בתי כנסת זה בוא נגיד משיב מלחמה ח למסגדים שהערבים בונים וכך שומר על הצביון פה אני גם אומר שלא צריך פה מדינה דתית אבל מדינה שלפחות תשמור על ציביונה היהודי כי בלי דת אף דת לא נשמרת צריכים ציונות וגם יהדות ביחד
ישן 09-12-2007, 19:40
  Arye1 Arye1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "זה מה שאתה מקרין מהדברים..."

בטח שוביניסט, אתה סתם מוציא מילים מהפה שלך בלי לדעת מה ההשלכות של הדברים שאתה אומר, נשים יהרגו והדמוגרפיה הנמוכה מספיק בישראל תיפול עוד יותר, אתה רוצה את זה?

לא מאמין לי? אז תאמין לאחד האנשים שאני מכיר שעבר הנדסה קרבית והיה לוחם, הוא יסביר לך את חוות דעתו:
IceChant ‎(21:07):
עקרונית אני חושב שלא, אין מקום לנשים בשדה הקרב, זה נוסה בעבר ולא עבד רק גרם לבעיות, זה מאד נחמד שיש בנות מטומטמות שחושבות שאין מסוגלות אך העובדות מוכיחות אחרת, שיעור שיברי המאמץ והפציעות עקב עומס ולחץ פיזי אצל "לוחמות" בצהל גדול ביותר מ40% לעומת הלוחמים שעליהם מופעל עומס גדול פי כמה וכמה.
כן יש שיגידו "יש בנות חזקות" יופי טוב להן אבל כמה בנות יכולות לסחוב 50+ קילו וללכת קילומטרים עם פצועים אין הרבה וזאת עובדה לבנות יש 20% פחות שרירים בגוף זה אומר שגם הבן הכי חרא בכושר בקלות ובמהירות הרבה יותר גדולה יכול להגיע לכושר מינימלי לשירות קרבי מה שלבת כנאה ידרשו חודשים ואולי יותר.
ניסינו לשים נשים בשדה הקרב לפני 60 שנה וזה לא עבד, בגלל סוכולד "שיויון זכויות" מנשים גם עכשיו אבל אחרי שבנות באמת ישתתפו במלחמה לא ינסו עוד פעם.
מספיק טוב

נערך לאחרונה ע"י Arye1 בתאריך 09-12-2007 בשעה 20:10.
ישן 06-12-2007, 16:48
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מדינת הלכה- אמאל'ה!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "בולשיט"

הא, לא רגע, מדינת הלכה היא דווקא לא רעיון כל כך רע אם מסתכלים על הבסיס התנכ"י לשלטון שלנו בארץ הזאת. המבנה התנכ"י מזכיר בצורות רבות את הרעיון האנרכיסטי לדמוקרטיה ייצוגית, שוויון זכויות, הפרדת דת ממדינה, שלטו חוק ועוד, כאשר כל ההגבלה תהיה שלא תוכל לסעוד את נפשך בחזיר, משהו שכל יהודי צריך להתבייש בו ולו רק משום הזיכרון הכואב של מה שהרומאים עשו לנו (חידה: מה היה סמלו של הלגיון שהחריב את בית המקדש?). התפיסה האנטי-יהודית הקיצונית הזאת גורמת רק לקיפאון ודואגת שלא נוכל לשאוב מהמקורות שלנו ומחוכמה בת 3,000 שנה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י הקרדינל בתאריך 06-12-2007 בשעה 16:53.
ישן 10-12-2007, 19:21
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
באמת?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "מדינת הלכה- אמאל'ה!"

זה רעיון גרוע. במדינת הלכה אין לך שוויון בכלל, רק גברים יהודים שווים לפני החוק. אין לך דמוקרטיה - יש לך מלוכה. המלך לא מוגבל על ידי העם אלא ע''י אלוהים. חופש ביטוי?
הצחקת אותי. בתנ''ך יש מקרים רבים בהם מתנגדים חוסלו.
וחוץ מזה, אם נכנס לעניין הדת, איך ההלכה החביבה מסתדרת עם עניין הרפורמים והקונסרביטיבים?
היא לא. ומדוע שהם לא יהיו שווים מול יהודי אחר אם הם רואים את עצמם כיהודים לכל דבר ועניין?

הרי אף אחד עוד לא הוכיח שההלכה היא באמת דבר האל.

ולגבי חזיר, האיסור הרבה יותר עתיק מהרומאים, ובטח שלא נגרם בגללם. ואם רצוני לאכול בביתי חזיר אין לך שום זכות להגביל זאת. היה יהודי בביתך ואדם בצאתך. אין לכפות שום נורמה דתית על אף אחד.

ולידיעתך, הדוקטורינה הנוצרית בעצמה שואבת מהיהודית. האם אתה רוצה שננהג כמו הכנסייה בימי הביניים?
מלחמות קודש על כל שעל, סכסוכים פנימיים, פלגנות, ומלחמות אחים?
או שאתה מעדיף שנהיה כמו איראן, מדינה שמוציאה להורג את כל מי שלא נראה לה?

ההלכה הייתה דבר יפה מאוד כאשר נכתבה. היום היא מיושנת, נקודה. מי שרוצה לשמור אותה שיעשה זאת בביתו ולא יכפה אותה על אף אחד.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 12-12-2007, 16:26

תגובה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב ""דמוקרטיה המתאימה לגברים בלבד""

המאמר הראשון -

מה שכתוב בו אני כבר יודע. כמו שאמרתי, מבין האפשרויות הקיימות למשטר דתי היהדות הכי טובה. אבל עדיין, שים לב שנאסר על אישה למלוך. מדוע בדיוק?
למה אישה פחות כשירה להיות מלכה?
כמו רוב טקסטים שנכתבו באותה תקופה אמנם מאוד ליברליים יחסית (השפעה פגאנית, מכיוון שהנמכת מעמדה של האישה במזרח החל רק עם הופעתן של הנצרות והאסלאם, והיו לא מעט ממלכות במזרח שמלכו בהן נשים). בכללי (אם נאמץ את הדעות של הפרשן שהכי מתאים לנו) היהדות יותר שווויונית מדתות אחרות. אבל - עדיין אין זה שוויון מלא מבחינת זכויות (ביולוגית אין מה לעשות).

נ.ב.

כיצד הקטע של חירות הפרט ו"כל אדם עולם ומלואו" מתיישב בדיוק עם עבדות, אפילו מוגבלת ככל שתהיה ביהדות?

המאמר השני -

המאמר מתחמק מאוד. מלכתחילה משמיט את כל הקטעים הבעייתיים (אי שוויון בלימוד תורה, "ברוך שלא עשני אישה", וכו').

חוץ מזה, המאמר מתחמק מאוד ודרך מריחות לא מתוחכמות במיוחד מנסה לשלב בין סתירות גמורות.

ועדיין, עצם נקודת היציאה שלו שהאישה גרמה לחטא הקדמון והיא אשמה בכל תחלואי האנושות שנגרמו מכך גם מוכיחה בדיוק שהיהדות ממש לא פמיניסטית. עדיין, האישה נחשבת נחותה מהגבר וכזאת אשר גרמה לכך שהאדם גורש מגן עדן.

לסיכום -

המאמרים שהבאתי לי מעניינים, אבל עדיין, הם הראו שהכל הולך לכאן ולכאן, ושפרשנות דתית היא כמו סופרמרקט. כל אחד נכנס ומוצא בדיוק את מה שירצה.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 12-12-2007, 15:52

סלח לי
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "עיין במאמר הבא:..."

מה שכתוב במאמר נחמד מאוד, אך הצהרות לחוד והוכחות לחוד. קשה לי להאמין למאמר אשר מביא מעט מאוד ציטוטים מהטקסט שעליו הוא מתיימר להתבסס. חוץ מכמה ציטטות מסכנות שאינן נמצאות בהקשר מלא לטקסט בו הופיעו. כיצד אדע שהציטטה שמבטיחה זכויות אדם לא הוצאה מהקשרה?
מובא רסיס, לא הטקסט כולו.

לסיכום, המאמר מאוד כללי ולא נכנס לפרטים קטנים. לדוגמא, הוא טוען שזכויות הפרט מובטחות וכיו''ב אבל הוא לא מביא אסמכתאות בהקשר מלא לכך, אלא רק ציטוטים מעורפלים שההקשר בו הם נמצאים אינו ברור.
בעניין הכלכלה חוץ מרימוז לסוציאליזם מתון לא מצאתי משנה סדורה. באשר לרשויות, היכן עומד המלך בכל העניין הזה?
יש לי כבוד רב לדת ולערכים שנבעו ממנה (בקצרה, כל המוסר המודרני). אבל, יחד עם העקרונות המוסריים (שאותם אני שומר הרבה יותר טוב מהרבה דתיים), ישנם גם תקנות ועונשים שמקומם אינו עימנו (דיני גירושים, סקילה, אישור להכאת ילדים...).

בקיצור, אם טענתך שהמאמר נכון, צריך עוד הוכחות וכניסה לפרטים הקטנים.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 12-12-2007, 16:41
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "סלח לי"

בציטוטים הוא אכן לא מצטיין אבל האם אתה אומר שהוא לא מבוסס על הטקסט התנכ"י? האם מצאת אילו שהן סתירות בין מה שנאמר ובין המקורות עליו הוא מתבסס?.
בנוגע לסוציאליזם אתה מוזמן לעיין בזכויותיו של העבד לפי המשפט הישראלי ובחוק השבת, ביחד עם החובה לדאוג לשכבות החלשות (אני בטוח שבפורום יהדות והלכה יעזרו לך בנוגע לטקסטים בספר דברים) והמלך לא חייב לשבת שם. הרמב"ם טוען שהמלכת מלך היא חובה אך יש שחולקים עליו ואני מאמין שאין לנו צורך במלך ובכל מקרה המלך נתון תחת משפט התורה ותחת ביקורת הסנהדרין.
לסיכום היהדות מכילה תפיסות של צדק, שלטון חוק וחופש הפרט (חז"ל כבר עסקו מזמן בזכויות הפרט ובחוקים שנועדו להגביל חדירה אל חייו האישיים) ולכן מדינת הלכה היא לא הרוע בהתגלמותו.

ישן 12-12-2007, 22:34

שוב
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "בציטוטים הוא אכן לא מצטיין..."

לא אמרתי שמדינת הלכה היא הרוע בהתגלמותו, אלא שעדיף בהרבה יותר לחיות במדינת ישראל כמו שהיא היום (וכמובן שיש להכפיף את החרדים והערבים לצבא או לשירות לאומי ומיד, או שתשלל זכות בחירתם). אני יודע את חוקי העבד, אבל עדיין, זאת עבדות.
ולגבי חופש - אמרתי זאת קודם. לעומת דתות אחרות, היהדות מגלה הרבה יותר פתיחות וחופש. אבל שוב, בצורה מאוד מוגבלת ולא בצורה הרצוייה כדי לאפשר חירות מלאה.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 13-12-2007, 18:40
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "שוב"

השתמע מדברייך בפוסטים קודמים שאנחנו לכל הפחות נחזור לימי הביניים האפלים, זה מה שגרם לי להגיב.

בנוגע לערבים ולחרדים: מוסכם, ניתן להם לבחור בין שירות לאומי ובין אי זכות בחירה (החרדים עד כמה שהם אחינו איננו צריכים אנשים שלא יקומו לכמה שעות מלימוד התורה ויעסקו במצוות החברתיות שהאל בעצמו מכתיב לבניית החברה).
בנוגע לחוקי העבד- כן, זאת עבדות אבל היא הייתה הכוח המניע בכלכלה וזה שנתנו להם זכויות והפכנו אותם לבני אדם (!) זו מהפכה שאף חברה בזמננו לא הגיעה אליה (אלא אם כן אני פיספסתי אחת וברומא הם היו מקבלים תנאים) וכך גם בנוגע לחוקים סוציאלים אחרים של הגנה ועזרה לחברות החלשות. דברים שהאירופאים הגיעו אליהם אלף ומשהו שנה אחרינו ולכן את המדינה כדאי לבסס על ההלכה, אינני אומר כל מילה ומילה בה משום שההלכה עוסקת גם בתיקון היחיד ולא רק בתיקון החברה, בשביל להקים פה מדינה יהודית ולא מדינה שהדבר היהודי בה זה שפה, כמה חגים וזה שהרוב המכריע הוא יהודי.
ולבסוף, האם חופש מלא הוא אפשרי בחברה אנושית? וודאי וודאי שלא, לא צריך לתת לנאצים להגיד את מה שהם רוצים ולאפשר לצרוך סמים באופן חופשי. ההבדל בין האדם לחיה הוא כנראה בכך שאנחנו מגבילים את עצמנו בשביל להגיע לרמות נעלות יותר של חברה והיהדות במובנים רבים מעניקה לנו את הבסיס המוסרי עליו חברה טובה צריכה לעמוד. אכן, יהודים לא יוכלו להתחתן עם גויים וחזיר לא ירוץ חופשי ברחובות אבל האם זה מה שרצינו להקים פה? איזו גרמניה/רוסיה/ארה"ב קטנה בא"י? אם כן אפשר להקשיב לאחמדינג'אד ולעבור לאלסקה. אני מציע בתור נקודה למחשבה ציטוט של פרנץ רוזנצווייג:"כאשר ישיגו הציונים את סרניה, בולגריה או מונטנגרו שלהם בארץ ישראל ואף אם יצליחו להביא למדינתם את כל היהודים, לא יישאר עם יהודי בעולם לאחר מאתיים שנה... "

ישן 05-12-2007, 21:04

ואט דה פאק איז דה קונקשן?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[font=Verdana]א"כ היצירה הזאת..."

העובדה שזה נכתב על ידי אדם לא מורידה לרגע זכות על הארץ... זכותך להתייחס לתנ''ך כהיסטוריה (אולם אתה יכול להיות בטוח שהכוונה היא קודם כל למוסר מאחורי הסיפור ולא להיסטוריה), אבל אין זה אומר שאני חייב בכך. לדעתי מסמך היסטורי בחלקו כמו התנ''ך, יחד עם יוספוס פלאביוס, והיסטוריונים רומיים, יוניים,.... מוכיחים באופן חד משמעי שיש לנו זכות על הארץ הזאת.

אבל יש הבדל בין זכות לכפיית נורמות. אין לי בעיה שהמדינה תתייחס לימי החג היהודיים כימי החג הלאומיים. אך בהחלט יש לי בעיה עם כפיית נורמה כמו אי אכילת חזיר. יש הבדל בין כיבוד לבין כפייה. מה שקיים כיום זה ברובו כיבוד. אולם לא צריך להפוך את זה לרמת כפייה. אתה מאמין בנורמות מסויימות?
אז החל אותן על עצמך, לא על אחרים. אלוהים הרי שופט כל אדם כפרט, ולא כחברה כולה.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 07-12-2007, 07:56
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי אלכסנדר הגדול שמתחילה ב "יש רק בעיה אחת שתפיל את כל הוויכוח הזה על לוגיות התנ''ך"

תרגיל קצר בלוגיקה
אם יש לפני ספר ויש בו סיפור זאת הוכחה שהיה סופר שכתב את הספר
כי ללא סופר אין ספר. אז אפילו שמעולם לא ראיתי את הסופר, השכל הישר מחייב שהיה סופר שכתב את הסיפור
זה ידידי נקרא הוכחה לוגית פה אין אפשרות אחרת אין הבדל בין הגיון זה לאחר אלא דבר פשוט לכל בעל דעה
והיה אם יהיה מי שיכחיש זאת אינו אלא שַכַל חסר דעה
האם אדוני מסכים ?

תגובה מיועדת גם לברווז

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 07-12-2007 בשעה 07:59.
ישן 07-12-2007, 10:51

נכון, אבל יש לך כאן פרצה
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[font=Verdana]תרגיל קצר..."

ספר נכתב על ידי סופר. אין ספק באשר לכך. אבל אי אפשר להוכיח לוגית את התנ''ך כי יש בו השפעות מדתות אחרות, עתיקות יותר ללא כל ספק. אם כבר ונלך לפי לוגיקה, אז:

אם בתנ''ך יש השפעות זרות אז האפשרויות הן -

התנ''ך הושפע, וניתן למצוא בו השפעות מצריות ופגאניות / התנ''ך השפיע על הדתות האלה

אולם, ניתוח הטקסט מראה שהוא נכתב בין המאה העשירית לפנה''ס לבין המאה הרביעיתלפנה''ס.

מכאן נובע, שהאפשרות הלוגית מבין השתיים היא שהוא הושפע מדתות אחרות, מכיוון שהטקסטים שלהן יותר עתיקים.

ועדיין, זה בהנחה שהתנ''ך נכתב על ידי אדם. אם אתה מכניס את אלוהים אז זה כבר משנה את המשוואה.

דבר שחשוב לדעת:

ישן 07-12-2007, 00:00

אינך מדבר מהגיון
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "בכלל לא אני מדבר הגיון ישר..."

ושוב, התנ''ך הוא אוסף חיבורים. בהחלט יש חיבורים היסטוריים יותר. וד''א, זה כמו האיליאדה במובן הזה. חלקים באמת מקורם איזנה מאורע היסטורי, וחלק אחר לא יותר מאגדה.

חוץ מזה, יש לך ראיות ליישוב יהודי בשטח ירושלים לפחות מתקופת שלטון פרס. ואם נוסיף לכך תיעודים היסטוריים יווניים, רומיים, וביזאנטים, התמונה המתקבלת שאכן היה בארץ ישראל ישוב יהודי חשוב. (ממחקר שקראתי מתברר שבתקופת הביזאנטים היו בארץ ישראל כ750 אלף יהודים, 250 אלף שומרונים, ואחד וחצי מיליון נוצרים).

דבר שחשוב לדעת:

ישן 10-12-2007, 20:35
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Arye1 שמתחילה ב "תגיד ברווזי, אמרו לך פעם שאתה..."

"נשים לא יכולות לסחוב כמו גברים...לא בדקתי את זה אבל הסתפקתי בלשאול מישהו אחד וזהו,זאת עובדה בעיניי"...

בנוסף לכך אתה חושב שש"ס מייצגת זרם ימני קיצוני....."לא כל המצביעים לש"ס הם ימניים קיצוניים".

אתה סתם מנפנף במחשבות הראשונות שעולות לראשך האטום בקשר לפוליטיקה ללא לחשוב בכלל,וסתם מנפנף בהם כי אין לך במשהו אחר להיאחז במחשבותייך בקשר לפוליטיקה.

בקשר ל"אני ימני קיצוני"-זוהי נקודה שבאה להדגיש בדיוק את מחשבתך על הדברים עליהם אתה מדבר ובשבילך העיקר שמתי שישאלו אותך,(או שלא ישאלו אותך)כמו את הפושע ממלחה,אתה תגיד "אני ימני" ללא דעת על מה מסתתר מאחוריי הצהרה על עמדתך הפוליטית,והעיקר להראות חזק ובעל דעות מוצקות.

נערך לאחרונה ע"י ducklock בתאריך 10-12-2007 בשעה 20:41.
ישן 10-12-2007, 21:51
  Arye1 Arye1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב ""נשים לא יכולות לסחוב כמו..."

אתה באמת טמבל, יש לי דעה פוליטית מאוד ברורה, לטמבלים כמוך יש חלום שנקרא שלום, אמרתי ש"ס כי הרבה שמאלניים חולים כמוך חושבים שימנים קיצונים הם דווקא דתיים וחרידים.
ועוד פעם, אתה טמבל כי אתה יושב מול המשחב כמו ילד מקלדת ורושם בצורה יפה ולא עושה כלום כדי לקדם את דעתך הפוליטית, אתה בדיוק כמו אולמרט שמדבר יפה אבל במציאות כל מה שהוא עושה זה לקנות דירות יוקרתיות במקום לנהל את המדינה.
לגבי הבנות בקרבי, דיברתי אם אנשים שסיימו ועכשיו בקרבי ובכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית + יחידות מובחרות בישראל ולכולם תשובה אחת: "הן יכולות לרצות, אבל העובדות מדברות בעד עצמן". כבר היה לנו נסיון לא רע אם נשים בקרבי במהלך מלחמת העצמאות.
אם תשאל אותי מה אני עושה כדי לקדם את דעתי הפולטית, אז אל תשאל כי אני עושה משהו ואני לא יתחיל לפרט בדיוק מה.

נערך לאחרונה ע"י Arye1 בתאריך 10-12-2007 בשעה 21:57.
ישן 10-12-2007, 22:37
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Arye1 שמתחילה ב "אתה באמת טמבל, יש לי דעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Arye1
אתה באמת טמבל, יש לי דעה פוליטית מאוד ברורה, לטמבלים כמוך יש חלום שנקרא שלום, אמרתי ש"ס כי הרבה שמאלניים חולים כמוך חושבים שימנים קיצונים הם דווקא דתיים וחרידים.
ועוד פעם, אתה טמבל כי אתה יושב מול המשחב כמו ילד מקלדת ורושם בצורה יפה ולא עושה כלום כדי לקדם את דעתך הפוליטית, אתה בדיוק כמו אולמרט שמדבר יפה אבל במציאות כל מה שהוא עושה זה לקנות דירות יוקרתיות במקום לנהל את המדינה.
לגבי הבנות בקרבי, דיברתי אם אנשים שסיימו ועכשיו בקרבי ובכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית + יחידות מובחרות בישראל ולכולם תשובה אחת: "הן יכולות לרצות, אבל העובדות מדברות בעד עצמן". כבר היה לנו נסיון לא רע אם נשים בקרבי במהלך מלחמת העצמאות.
אם תשאל אותי מה אני עושה כדי לקדם את דעתי הפולטית, אז אל תשאל כי אני עושה משהו ואני לא יתחיל לפרט בדיוק מה.

תגובתך המדוייקת הינה "לא כל הימניים הקיצוניים מצביעים ש"ס":זה מראה כאילו אתה חושב שש"ס בכלל מזוהה עם ימין וימין קיצוני.לא אני הטמבל פה,אם כן,כשם שאתה זה שחושב שש"ס מייצגת ימניים קיצוניים.מי פה הטמבל??
.
כרגיל...אני מעלה דעות שאינן עולות בקנה אחד עם דעותייך.מכאן ישר נובע במוחך האטום שאני שמאלני ורודף שלום.WAY TO GO!זוהי התחמקות טיפוסית ברגע שאתה נתקל במישהו שדעותיו לא דומות לשלך.אתה ישר נכנס למגננה(אוי! רודף השלום המזוויע הזה).
תגובה אופיינית אתה יודע למי...לא אני הטמבל.

"כבר היה לנו נסיון לא רע אם נשים בקרבי במהלך מלחמת העצמאות"-אז אתה בעצמך אינך מכחיש שנשים יכולות לשאת בנטל בדיוק כמו גברים..ככה זה משתמע מדברייך.
בנוסף לכך,גם אני יכול להגיד על אנשים כך וכך ולהביא לך גדוד של גברים ונשים שכולם יגידו אותו דבר-נשים שיימצאו מתאימות לפי בדיקות רפואיות יתאימו בדיוק כמו גברים.זאת לא ראייה מוצקה במיוחד.

ישן 11-12-2007, 11:24
  Arye1 Arye1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=Arye1]אתה באמת טמבל,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
תגובתך המדוייקת הינה "לא כל הימניים הקיצוניים מצביעים ש"ס":זה מראה כאילו אתה חושב שש"ס בכלל מזוהה עם ימין וימין קיצוני.לא אני הטמבל פה,אם כן,כשם שאתה זה שחושב שש"ס מייצגת ימניים קיצוניים.מי פה הטמבל??
.
כרגיל...אני מעלה דעות שאינן עולות בקנה אחד עם דעותייך.מכאן ישר נובע במוחך האטום שאני שמאלני ורודף שלום.WAY TO GO!זוהי התחמקות טיפוסית ברגע שאתה נתקל במישהו שדעותיו לא דומות לשלך.אתה ישר נכנס למגננה(אוי! רודף השלום המזוויע הזה).
תגובה אופיינית אתה יודע למי...לא אני הטמבל.

"כבר היה לנו נסיון לא רע אם נשים בקרבי במהלך מלחמת העצמאות"-אז אתה בעצמך אינך מכחיש שנשים יכולות לשאת בנטל בדיוק כמו גברים..ככה זה משתמע מדברייך.
בנוסף לכך,גם אני יכול להגיד על אנשים כך וכך ולהביא לך גדוד של גברים ונשים שכולם יגידו אותו דבר-נשים שיימצאו מתאימות לפי בדיקות רפואיות יתאימו בדיוק כמו גברים.זאת לא ראייה מוצקה במיוחד.

אדיוט גמור אתה, אמרתי שאנשים מטומטים כמוך חושבים שימנים קיצוניים הם דתיים וחרידים אשר רוצים מדינת הלכה, זה מה שש"ס רוצה, אבל לא התכוונתי להגיד שכל הימנים מצביעים ש"ס.
רווזי, כבר אמרו לך: נשים אינן מתאימות לתפקיד קרבי וזה נתון מדעי! מתי תבין את זה יא דמוקרט אחד, לנשים 20% פחות שרירים בגוף, אישה לא תוכל לסחוב בחור כבד אם ציוד על הגב שלה משדה קרב מתי תוכל להבין זאת?!
אתה פשוט בן אדם דפוק שלא ראיתי כמותו.
ישן 11-12-2007, 16:30
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Arye1 שמתחילה ב "[QUOTE=ducklock]תגובתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Arye1
אדיוט גמור אתה, אמרתי שאנשים מטומטים כמוך חושבים שימנים קיצוניים הם דתיים וחרידים אשר רוצים מדינת הלכה, זה מה שש"ס רוצה, אבל לא התכוונתי להגיד שכל הימנים מצביעים ש"ס.
רווזי, כבר אמרו לך: נשים אינן מתאימות לתפקיד קרבי וזה נתון מדעי! מתי תבין את זה יא דמוקרט אחד, לנשים 20% פחות שרירים בגוף, אישה לא תוכל לסחוב בחור כבד אם ציוד על הגב שלה משדה קרב מתי תוכל להבין זאת?!
אתה פשוט בן אדם דפוק שלא ראיתי כמותו.

אתה בעצמך אינך יודע מה הולך סביבך מה מימינך ומה משמאלך ומקשקש על ש"ס וכו'.

גם על פי התורה הנאצית,היהודים הם חולדות ומביאים הוכחה לכך שמביאים שני קבצנים ומצלמים התנהגותם.אח"כ מביאים חולדות ומרארים ש"מדעית" התנהגותם זהה.תפסיק להכליל.

תפעיל קצת את המחשבה במקום להגיד כמו ילד קטן "זה הוכח מדעית".
תהיה בצבא,במקום להגיד "אנשים אמרו לי כך וכך מהצבא".ממש מלש"ב טיפוסי.(תקן אותי באם אני טועה בנוגע להיותך מלש"ב).
בקיצור,חדל לקשקש,תתחיל לנסות וליצור לעצמך איזושהי אג'נדה חוץ מלקשקש על שאתה ימני וכו' וכו',ולהיות אכול שטיפת מוח.

ישן 12-12-2007, 12:11
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Arye1 שמתחילה ב "למה אתה לא מלש"ב? ומהנסיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Arye1
למה אתה לא מלש"ב?
ומהנסיון שלי (במסעות של של"ח, אתה רואה 90% מהבנות אתה נותן להן יד כדי שירדו מסלע ו-10 אחרות בקושי זזות) בנות לא מתאימות לקרבי, מוכח מדעית שלבנות 20% שרירים פחות מאשר לגברים, תתאר לעצמך חייל גדול (ויש כאלה בקרבי) ששוקל 80+, גבר יוכל לסחוב אותו דרך הצווארון או משהו (אני לא מדבר על להרים אותו כי הוא לא יצליח, אבל לסחוב הוא כן יצליח), אישה לא תוכל אפילו לסחוב אותו, חוץ מזה בנות בנויות מנטלית בצורה שונה, הן חושבת את עצמן קרביות עד שהן מגיעות לשדה קרב וחוטפות ת'שוק של החיים שלהן, אז תעשה לי טובה וחדל לקשקש.

כרגיל,אתה סתם מפזר הרבה אוויר.

גם בנים רובם חוטפים שוק בצבא וזה קורה הרבה לפני ההגעה ל"שדה הקרב המהולל"

חשוב להדגיש פה שאתה מלש"ב בגלל שגם אתה עוד לא ראית שדה קרב.אפילו יום גיוס בבקו"ם עוד לא ראית.
תפסיק להתנשא ולחשוב כאילו אתה מינימום רמבו ונשים חלשות "מדעית".חדל.

ישן 13-12-2007, 20:57
  Arye1 Arye1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=Arye1]למה אתה לא..."

אולי אני לא רמבו (ולא אמרתי שאני חזק או משהו) אבל אם אתה כבר מגיע לנקודה כזאתי, כן אני התנשא ואולי קצת מעלייך כי אני אתלט, כל יום יש לי אימון מפרך ואני יודע מה זה לעבוד על כושר גופני, תאמין לי שגם ספרינט של 100 מטר אם אדם על הגב אנחנו עושים לפעמים - בגלל זה אני מרשה לעצמי להגיד את זה, אם אני מתעייף אחרי 5 ספרינטים כאלה של 100 מטר אם אדם על הגב ששוקל 70 ק"ג אתה חושב שאישה תוכל לעשות זאת? אולי כן, אבל אחרי שנים של אימונים, לאומת הגברים שלהם יותר קל לעלות בכושר בגלל עובדות מדעיות כמו הורמונים ושרירים.
לא צריך להיות חכם בשביל זה, תמשיך להיות אדם שתומך בשיויון זכויות, אבל אל תרחיק לכת.
גברים אני יגיד לך יותר חזקים מנטלית, בגלל זה השוק שהם יחטפו לא ישפיע עליהם לטווח ארוך לאומת הנשים, כאן אני לא מדבר מנסיון, כאן אני מצטט את מה שלוחמים אמרו לי.
ישן 10-12-2007, 17:37
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "לנקות על בסיס דת?"

צריך לנקות את פלשטין ששם נמצא הרב הערבי.את הערבים הישראליים שלא מתנגדים לחיות במדינה יהודית! ציונית!!(לא,לא מדינת כל אזרחיה אלא מדינה ציונית) יש להשאיר ולתת להם שיוויון-כולל צבא\שירות לאומי או כאלטרנטיבה-קנס חוקי בגודל סביר של לפחות 10 משכורות מינימום.
-אי קבלת תורה ככתב אלוהי לא שוללת ממני את הזכות על האדמה הזאת.יש גם היסטוריה וההיסטוריה שלנו היא לא קצרה ומעניינת.איך יכולנו להקים כאן מלכות או מדינה,כאשר כל הזמן כבשו אותנו,הגלו אותנו,לא נתנו לחיות לפי דרכינו? או,סליחה,דווקא נתנו לנו אוטונומיה-הערבים,העות"מאנים,ואיפה?במדינתנו.
במדינה יהודית נתנו לנו אוטונומיה...נשמע הגיוני,כמו שנשמע הגיוני,שאני אכנס למשהו הביתה,וארשה לו לעשות את מה שבא לו בתנאי שישלם לי חצי ממשכורתו.
אז אני,אחרי כל מה שעבר על העם הזה,באירופה,במזרח התיכון ובארץ ישראל עצמה,מרשה לעצמי להיות בעד הטרנספר ולא לחיות במדינת הלכה.וגם לא במדינת השריעה.
אני מקווה רק,שלא יתחילו להשוות אותי להיטלר כי זה ממש לא מעניין ולא לעיניין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:19

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר