לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2007, 13:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aus שמתחילה ב "1917"

המערך השלם ביותר (השלם ביותר במזה"ת מתוך מקומות ששימשו בפועל) - על הרמה שדרומית מערבית לב"ש: מתחילות מאזור הפנימיה שהכניסה המערבית לעיר (ממשמר הנגב), דרומה בצמידות (ממערב) לבית הקברות (לא זוכר איזה מהם - זה המערבי יותר) ומשם דרומה על קצה הרמה שמערבית למתקני הדלק. משם דרומה אל מעבר לנחל ב"ש לאורך כמה ק"מ (פחות או יותר היכן שהרמה מתחילה להשתפל מערבה) ובקשת למזרח עד לאזור דרומית לגבעת חבלנים- שם הם פחות או יותר נעלמות (פיתוח, המקור הגיעו עד קרוב לשגב שלום). בגוגל ארץ קשה לפספס אותן.

עד לפני כמה שנים היו חפירות על תל הרור - אני לא יודע מה המצב כיום כי היו שם חפירות ארכאולוגיות.

באזור נחל עוז ישנן כמה נקודות ובהן חפירות שנשמרו, אבל בעקרון הרוב נסחף בחורפים.

על ההר שממערב ליד ושם (מעל עין כרם) חפירות חצובות בסלע ושמורות מצויין: לא הייתי שם ויש שרשור מאוד מפורט על הנושא כאן בפורום.

מקומות שבהם היו חפירות ואין מה לחפש שם מבחינה זאת:

תל ב"ש
תל חליף
תל שרע
אזור מפעל עוף הנגב (מתחם "רושדי")
ביצורי אטווינה (בערב נתיבות), האריפין, תבצור הטנק (קרוב למושב שובה), חפירות הבירה (בין כפר עזה לנחל עוז)
גבעות מרר (לא בדקתי אישית בכל נקודה)
תל קסילה ורכס שיח מוניס
קו געש-ראש העין

לא זכור לי שראיתי חפירות שנשמרו באזור צפון בנימין והשומרון (למרות שלא תמיד זה בדיוק מה שחיפשתי). באזור יריחו חיפשתי ולא מצאתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2007, 22:00
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "באם תביט בצילום הלוין של איזור אנדרטת הצנחנים שבאתר 'עמוד ענן'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
ניתן לזהות איזור תחום מעגלי המתחיל כחצי ק"מ מחורבת חברה ומשתרע דרומית לגבעה עצמה.
חלקו אומנם נראה כערוצון אך מענין יהיה להשוותו לתרשימי החפירות שבוודאי שמורים באחד מספריך

בחיפוש שעשיתי לא מזמן לא מצאתי תרשים חפירות ממע'ר - רק מפה המראה מיקומי כוחות ולכן מיקום מקורב של החפירות (מישהו שעורך סרט לערוץ טבע הדברים ביקש ממני לפני כמה ימים לחפש משהו דומה...). מכיוון שמדובר היה במגנן שהוכן (להערכתי) בחופזה, ועוד ברכס כורכרי, אני מניח שהחפירות היו רדודות יותר ולכן לא יכלו להשמר היטב.

בכל מקרה, עדיין לא יצאתי לשטח לבדוק... ל"מע'ר" יש המוני מעריצים, כך הסתבר לי לאחרונה. הם יעשו את העבודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר