לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2005, 11:14
צלמית המשתמש של אלון _16
  אלון _16 אלון _16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל אלון _16
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Evil שמתחילה ב "שאלה חשובה מאוד מאוד - שואה"

תראו -אני נער דתי -כיפה סרוגה- ולומד בישיבה תיכונית - קודם כל בואו נצא מנקודת הנחה שיש ה'.

ואתה שואל למה היתה שואה? -או איפה אלוקים היה בשואה? והתשובה היא קשה מאד מאד אפילו
(ובמיוחד) לאדם דתי . וקל וחומר לאדם חילוני -וצריך ללמוד על כך ולשאול שאלות וכמה שיותר!
באמת! -אני יפנה אותך בע"ה לאיפה -כיון שאי אפשר לקבל תשובה רצינית ומעימקה וממצה בפורום באינטרנט! -דוגרי! אבל.....
כי עלינו לזכור את היותנו בשר ודם ולכן אופק הראיה שלנו מאוד מוגבל.
בוודאי שנסתרים דרכי ה' ואין במוחנו האנושי להבין את דרכי הבורא.
אנחנו בטוחים ומאמינים באמונה שלמה שכל מה שהקב"ה עושה הכל מתוך ראיית הטוב המוחלט.
טזה דבר אחד -ונכון מאד לא הכל אנו מבינים!
(לדוגמא: אתה יודע מה הטעם לאכילת מצה-כן-זכר ליציאת מצרים -אבל אתה לא יודע מה הטעם במצוות כלאיים.....הבנת..)

יש עוד כמה הסברים (ויש ל מאות!) ואני יתן אותם: (חלקם)

כיווני החשיבה

1. עמו אנוכי בצרה - משל ההליכה על חוף הים (מופיע בסוף המכתב). תאר לך איך היתה השואה אם ה' לא היה שם?! (נקודת ההנחה של השאלה מוטעית, ה' דוקא היה בשואה).

2. הרעה מאת ה' - עיין דברי התוכחה ב"כי תבוא" ו"בחוקותי". הרי זה בדיוק מה שה' הבטיח. 'ואנוכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא'.

3. נסתרות דרכי ה' - לא בידינו להבין ולא כל הנראה רע בעיננו הוא אכן רע גם בעולם האמת. עולם - לשון העלם.

4. זירוז הגאולה - הרב קוק מסביר במועדי הראי"ה את הפסוק 'תקע בשופר גדול' המדבר על הגאולה ועל חזרת עם ישראל לארץ ישראל. יש שלוש אפשרויות לגרום לעם ישראל לעלות לארץ.
א. מתוך הכרת חשיבותה (עליית תלמידי הגר"א, לפני 200 שנה, הביל"ויים וכד').
ב. עליה מסיבות כלכליות וכד' (עליה שניה ושלישית, העליה מרוסיה כיום).
ג. עליה בעל כרחנו. (השואה, מדינות ערב וכו')

ברור שעדיף בדרך הקלה: "שופר גדול", אבל אם עם ישראל לא "מקשיב" לתקיעת השופר אז זה בא בדרכים אחרות. וכנ"ל גם לגבי הליכה בדרכי התורה, התבוללות וכו'. (בשואה זה בלט לגבי מדינת ישראל בא"י שקמה אחריה). כיוון דומה אפשר לראות ברב סולוביצ'יק במאמרו 'קול דודי דופק'.

5. הוכחה שאנו העם הנבחר - פרופסור שלום רוזנברג טוען כי השואה הוכיחה שעם ישראל הוא העם הנבחר דוקא ברדיפתו ע"י שיא הרשע - הנאצים ימח שמם (מובא בספרו 'בעקבות הכוזרי'). העובדה שעם ישראל נרדף מוכיחה שאנחנו העם הנבחר. אחרת לא היו רודפים אותנו.

כמו כן, אתה מוזמן לעיין במאמר 'צדיק ורע לו' שכתב הרב רונן לוביץ ומופיע בספר 'הישן יתחדש'.

משל ההליכה על חוף הים

אדם חלם חלום. בחלומו מטייל הוא לאורך החוף והאלוקים עמו. בפאתי הרקיע הבזיקו לנגד עיניו מאורעות חייו. ובצמוד לכל מאורע הבחין בשני זוגות עקבות בחול.
זוג אחד היה שייך לו, ואילו השני - לאלוֹקִים.
כאשר תמונות חייו האחרונות הבזיקו מול עיניו, פנה במבט לאחור להתבונן בעקבות שבחול. הוא הבחין שפעמים רבות במהלך חייו נראה בחול רק זוג עקבות אחד. הוא גם הבחין שאותן תקופות היו העצובות ביותר בחייו. הדבר הציק לו והוא שאל את האלוקִים על כך:
"אלוקי, הלא הבטחתני שכשאחליט לצעוד בנתיבך, תצעד עמי לאורך כל הדרך. אולם הבחנתי רק בזוג עקבות אחד בתקופות המיוסרות בחיי. מדוע דווקא כשהייתי זקוק לך ביוֹתר נטשתני ועזבתני?"

והאלוקים השִיב מן הדממה:
"בני היקר לי מאד, אני אוהבך ולעולם לא אנטשך. במשך אותן תקופות של נסיון וסבל בחייך, כשהבחנת בזוג אחד של עקבות, היה זה משום שנשאתי אותך על כפי..."

לכל שאלה או בעיה אני תמיד פה !!! ----- ואם תגיד לי איפה אתה גר אני יפנה אותך למישו משם שתוכל לשאול אותו -אם אתה באמת באמת רוצה להבין ולהעמיק !!!!! )

שבת שלום לכל עם ישראל!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2005, 11:23
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
מצאתי ציטוט של אינשטיין שמשקף הכי טוב מה אני חושב על האל:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אלון _16 שמתחילה ב "תשובה"

ציטוט:

I cannot imagine a God who rewards and punishes the objects of his creation, whose purposes are modeled after our own - a God, in short, who is but a reflection of human frailty. It is enough for me to contemplate the mystery of conscious life perpetuating itself through all eternity, to reflect upon the marvelous structure of the universe which we can dimly perceive and to try humbly to comprehend even an infinitesimal part of the intelligence manifested in Nature.

ורק לידע כללי, אינשטיין היה יהודי והוא האמין בקיומו של אל ובחשיבותה של דת:
ציטוט:
"Science without religion is lame, religion without science is blind."

ישן 25-02-2005, 19:23
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כמה עצוב. לא כמה קל.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "מה מגוחך בזה? זה פשוט וקל:"

לחיות בראש קטן... זה ביזבוז של עצם הבריאה.

שטיפת המוח שעוברים בדת אינה תעודת פטור מתשובות..

Hell, waiting area. Many souls are there, wondering where they are, and why.]
Speaker: Hello, newcomers, and welcome. Can everybody hear me? [taps the mic a few times] Hello? Can everybuh-? Okay. [the crowd quiets down] Uh, I'm the hell director. Uh, it looks like we have about 8,615 of you newbies today, and for those of you who are a little confused, uh, you are dead, and this is hell, so, abandon all hope and uh yada yada yada. Uh, we are now going to start the orientation process, which will last about-
Man 4: Hey, wait a minute, I shouldn't be here. I wa a totally strict and devout Protestant! I thought we went to heaven!
Hell Director: Yes, well I'm afraid you were wrong.
Soldier: I was a practicing Jehovah's Witness. Hell director: Uh, you picked the wrong religion as well.
Man 5: Well, who was right? Who gets into heaven?
Hell Director: I'm afraid it was the Mormons. Yes, the Mormons were the correct answer.
Crowd: [disappointed] Awww
.

נערך לאחרונה ע"י ZigZag בתאריך 25-02-2005 בשעה 19:50.
ישן 25-02-2005, 12:45
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
זה כל כך חסר טעם...

זה פשוט אדיוטי לבוא ולצאת בהצהרות של "אין אלוהים והכל על הזין שלי"...
איש איש באמונתו יחיה... לכל אחד ניתנה זכות הבחירה שלו ויש כאלה שבוחרים להאמין... הם תולים באל את התקוות שלהם, החלומות שלהם, הרצונות שלהם והפחדים שלהם... זה מה שמחזיק אותם- האמונה... לאף אחד אין זכות לקחת מאדם את אמונתו אז כמו שיש אנשים שיכבדו את אלו שלא מאמינים- הם צריכים לכבד את המאמינים... אז מילים כמו "על הזין שלי" קצת לא מתאימות...
אני אישית בחורה מאמינה- אבל לא בדרך המקובלת... אני מאמינה באלוהים לא דרך הדת אלא בדרך משלי...
ובקשר לשואה- יש האומרים שהיא נעשתה בשל התבוללות (כפי שצויין כאן קודם) ויש הטוענים הסבר קצת פחות מקובל... ההסבר הוא כזה: אחרי שה' השמיד את כולם במבול בתקופת נוח- הוא נשבע לא לעשות זאת לעולם... במילים נורא פשוטות- היהודים בתקופת השואה עצבנו אותו ולכן נקם- אך לא בדרך שתחרוג מבריתו עם האדם...
לסיכום- בין אם יש אלוהים או אין- חשוב שכל אחד יאמין במשהו... בין אם זה בכוח עליון או בעצמו... האמונה במשהו תחזק אתכם... אפילו אם הכוח העליון הזה הוא "סאדיסטי"...
דעו, שלכל דבר שקורה יש סיבה... לכל מעשה יש כוונה ולכל תוצאה יש השלכות... כל דבר שקורה בא ללמד אתכם על משהו אחר... בא להכין אתכם לקראת העתיד...
תחשבו על זה: נסיונות העבר הכושלים של מדינת ישראל לשמור על אחדות נכשלו- אך ביום מן הימים אנו נדע לעמוד מול האוייב (מי שלא יהיה) ולהתייצב בראש מורם ולדעת שטעויות העבר הביאו אותנו למקום הטוב בו אנו נמצאים כעת...

שבת שלום לכולם...

ישן 26-02-2005, 14:18
צלמית המשתמש של *~crazy girl~*
  *~crazy girl~* *~crazy girl~* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל *~crazy girl~*
אני מסורתית עם אמונה שלמה!!!

אתם ממש מפונקים!!!

אתם טוענים כי אין אלוהים... ומוכיחים את זה בדרך חשיבה מטופשת- אם הוא קיים אז למה מביא עלינו את כל הצרות...
אבל אתם לא מסתכלים על הצד האחר של הדבר- הרי בכל דבר רע יש גם דבר טוב....
והטוב שבדבר שעובדה הוא הוציא אותנו בסופו של דבר מכל הצרות... אם זה בשואה או לאורך כל היסטוריית היהודים...
אתם לא יכולים לחיות חיים יפים ומושלמים... לעשות מה שבראש שלכם... ולרצות שהכל יהיה בדרך שלכם... אתם צריכים גם לתת מעצמכם למטרה זו, וזה מה שאלוהים בעצם דורש/מבקש(לא יודעת איך להגדיר זאת).

כנראה אלוהים באמת מביא עלינו את הדברים הקשים כדי שנאמין בו... כמו שאמרתם פה שלרוב בנאדם
מתחיל להאמין באלוהים רק כשהוא פוחד לראות את הסוף... זאת המטרה שלו לאחד אותנו לעם אחד עם אמונה אחת... ולדעתי אין פה שום קשר לסדיסט...
ישן 26-02-2005, 20:42
צלמית המשתמש של jointelmen
  jointelmen jointelmen אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 07.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל jointelmen
אה הא הא הא באמת!?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "אלוהים אף פעם לא הוציא אותנו מהצרות שלנו"

אלוקים אנטישמי?! לך תבדוק איפה סבא רבה שלך עמד... מה הוא היה.... ואז תחשוב על איך שהוא מתהפך בקבר שלו על איך שאתה מדבר....
ונראה אותך אם יחטוף אותך איזה ערבי ויענה אותך נראה אם לא תתפלל לאלוקים האנטישמי שלנו....
אני בטוח שאם זה יקרה הדבר הראשון שתעשה זה לבקש מישו או מוחמד או מהבודהה שיעזור לך כן? אפס.... אתם אין לכם תלות אתם סתם תלויים באויר כפויי טובה!
אבל אתה תחייה תחיים שלך וכל החילונים יחיו.... בסוף (תרתי משמע (או איך שכותבים את זה) אתם תבינו...)

ובקשר לשואה למה היא ניגרמה זה בעיקר בגלל התבוללות אבל יש רב אחד אני לא זוכר מי שאמר שזה בגלל שהיו מדברים בבתיי כנסת והתפילה היא אחת מהעמודים שמחזיקים את העולם....
אתם ה"לא מאמינים" לא תבינו את זה...
וגם נאמר שהרבה רבנים הזהירו ואף אחד לא הקשיב....

הנה סיפור שנוצול שואה סיפר.... ככה שאין לכם על מה לא להאמין.....
הוא היה בן 7 ולקחו את כל המשפחה שלו חוץ מאחותו יום אחד הוא חזר למחבוא וראה שהיא לא שם הוא אומר שהוא לא ידע מאיפה יש לו את האומץ אבל הוא הרגיש שזה מה שהוא חייב לעשות והוא הלך למשרדים של הגיסטפו! הוא שאל איפה אחותי! הקצינים צחקו ואחד מהם אמר לו שהסיכוי שהןא יראה את אחותו שוב יהיה כמו הסיכוי שיצמח לו שערות בכף היד! היהודי בן ה7 פתח את היד והיה שם שערות! הנאצי הביא את הילדה ואמר לו שאתם היהודים מכשפים ושיעוף לו מהמשרד! עכשיו אתם יכולים לצחוק על זה ואתם יכולים לקחת ברצינות.... אבל זה ניצול שחיי עד היום ואתם תגידו לי אם זה נס או לא....
ישן 26-02-2005, 23:11

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "אלוהים אף פעם לא הוציא אותנו מהצרות שלנו"

רצית דוגמאות איפה אלוהים הציל אותנו... בבקשה:

אני אתן את הדוגמאות הידועות ולא אתעמק בכל מלחמות ישראל...
1. יציאת מצריים... כאשר המצרים רדפו אחר היהודים... ליהודים לא היה לאן לברוח...
מי עזר להם אם לא ה'???... אלא אם כן אתה חושב כמו המורה לפיזיקה שלי שהכל פה תתתופעות פיזיקליות והם חשבו בדיוק מתי בדיוק המים רדודים יותר ומתי אפשר לעבור בהם...
2. נס כד השמן... הכיצד קרה שהשמן הספיק לשמונה ימים כאשר במקרה ריגל היה אמור להספיק רק
ליום אחד???... או שאתה כמו המורה שלי לפיסיקה שחושבת שהשמן נטף מהתקרה...????...חח
3. השואה... עד שהרוסים והאמריקאים באו להציל אותנו הגרמנים יכלו להשמיד את כל העם היהודי... את כל כולו(!)...

וכך אפשר למנות את כל הנסים האלה עד מחר...!!!
ישן 27-02-2005, 01:11

אני ארחיב
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "שקר לא משהו..."

נכון שה' הוא לא אדם והוא ישות נעלה הרבה יותר ממנו, אבל בהשוואות משווים לפעמים אדם לחיה וכולנו יודעים שזה בסדר כי זה רק מבהיר טענה והולך על פן אחד של האדם ולא גורס על כולו.

אני ארחיב טיפה על ההשוואה שעשיתי:

ה' נתן "מכות" לעם ישראל המון פעמים, במצרים הוא הרג עשרות תינוקות, העביד בפרך הורים והעניש 400 שנה עם שלם. בכל התנך מסופרים סיפורים פחות קשים מזה אבל עדיין הוא גרם למלחמות עם אלפי הרוגים רק בגלל שפשעו. בעת החדשה הוא עדיין ממשיך עם זה רק במקום מצרים הוא הביא את גרמניה, וארץ ישראל נשארה ישראל עם שינויים קלים, אין כאן שום מקרה של "והארץ תשקוט 40 שנה".

השוותי את זה לילד שמרד ברצון אביו ואביו החליט לשבור לו את היד, היד התרפאה, והוא אפילו נתן לילד סוכרייה אחרכך, הילד החל לפחד מאביו והוא ציית לו אך כל מעידה שלו הוא הרביץ לו. המכות היו יעילות הילד מקשיב לאב אחרי שקיבל אותן, אך האם זו דרך לחנך ילד?

עריכה:
גם בתנ"ך ה' הושווה הרבה פעמים לבעלה של ישראל (ועם ישראל הוא אישתו), ו"הואנש" פעמים רבות בתור אב דאגן.

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 27-02-2005 בשעה 01:15.
ישן 27-02-2005, 01:16
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
נתחיל מתיקון הטעויות:
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אני ארחיב"

לא ה' גרם למלחמות, אלא בני-אדם גרמו למלחמות.
לא ה' העביד בפרך עם שלם 400 שנה, אלא המצרים העבידו עם שלם בפרך 200+ שנה.
לא ה' הביא את השואה, אלא המפלגה הנאציונאל-סוציאליסטית הביאה את השואה.

ועכשיו: אתה טוען שלהורה מותר(כביכול) "לחקות" את אלוהים ולחנך את הילד שלו בדרך
כזו שציינת. ואני אומר לא: קודם כל זה דופק לילד ת'צורה(מבחינה נפשית), ושנית, הוא
יתנהג "כמו שצריך" רק מהפחד, ולא כי זה טוב. זה אמנם יעיל, אבל בעדיפות ראשונה
נמצאת התנהגות טובה "כי ככה", ולא כי "יפוצצו אותי מכות אם אני אהיה ילד רע".
בהקשר הזה כדאי לציין שוב, בפעם המילון בערך, שעליך לראות את ה"תפוז המכני"
במהרה בימינו אמן כן יהי רצון...

לילה טוב.
ישן 27-02-2005, 13:58

הוא זה שדחף אותם לשם בגלל ששם רעב בארץ וסיפר רק ליוסף במצרים
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "מה זה? זה מה שזה!"

אם הוא לא היה מרעיב את האנשים בארץ הם לא היו יורדים למצרים, האנשים עשו את הדבר היחיד שהיה להם לעשות בשביל לשרוד, לרדת למצרים.
אז זה הולך ככה:
ה' אומר לאברהם, תשמע, הצאצאים שלך יעבדו בפרך 400 שנה במצרים ואין לך או להם מה לעשות נגד זה.
אברהם כניראה חושב לעצמו, למה שנרד למצרים? טוב לנו פה, וזאת הארץ שה' הבטיח לי בפרשת לך לך, אז למה לי לדאוג.
ה' חושב לעצמו: עכשיו צריך לגרום להם לרדת למצרים כדי שהנבואה שאמרתי תתממש, בוא ניתן 7 שנים טובות ואחרכך 7 שנים רעות, נספר רק למצרים שיש 7 שנים טובות כדי שהם יהיו אלה עם האוכל, השאר יחשבו שאלה סתם שנים טובות.
יעקוב (?) וילדיו ירדו מצרימה כי הם שמעו שיש שם אוכל וכאן בארץ ישראל הם גוועים ברעב (דבר שה' עשה) אברהם לא טרח להזהיר את ילדיו לא לרדת מצרימה כי הוא לא שיער שהם יעשו זאת, אבל לה' היו תוכניות אחרות, הוא דחף אותם לשם, אם הם לא היו יורדים למצרים הם היו מתים מרעב, ואם הם כן יורדים למצריים הם עובדים 400 שנה, זה ניראה לי כמו מצב שאפשר בו רק להפסיד ולא כמו רולטה רוסית שאפשר פשוט לא להשתתף בזה.
ישן 28-02-2005, 00:03

למה אתה הולך במעגלים?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "ומה הקשר בין הסיפור האישי המרגש שלך לבצורת?"

הבצורת מוזכרת בתנ"ך כבצורת שפקדה את ישראל ומצרים כאחד, לפניכן היה 7 שנים טובות לישראל ולמצרים כאחד. ה' סיפר למצרים שיהיה בצורת אחרכך ולא לישראל, מצרים התכוננה לבצורת ואספה מזון ב7 שנים הטובות שהיו. ישראל לעומת זאת (ישראל = רוב הבנים של יעקוב עם יעקוב ואישתו) לא הוזהרה, אם היא הייתה מוזהרת אזי היא לא היתה הולכת למצרים והיא לא היתה עובדת בפרך 40 שנה כי היא הייתה אוגרת מזון ל7 שנים הרעות.

התנ"ך אומר שה' אחראי לכל תופעות הטבע שמתרחשות כולל בצורות, הוא היה אשם בבצורת כי הוא שולט עליה והוא יצר אותה.

אני מסתמך כאן אך ורק על התנ"ך ואם אתה אומר שהתנ"ך לא נכון אז סיימתי את טיעוני ואתה מסכים שאני צודק.
ישן 27-02-2005, 09:10

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אני ארחיב"

השוותי את זה לילד שמרד ברצון אביו ואביו החליט לשבור לו את היד, היד התרפאה, והוא אפילו נתן לילד סוכרייה אחרכך, הילד החל לפחד מאביו והוא ציית לו אך כל מעידה שלו הוא הרביץ לו. המכות היו יעילות הילד מקשיב לאב אחרי שקיבל אותן, אך האם זו דרך לחנך ילד?

מה לעשות שהילד לא מבין דרכים אחרות???.... אני בטוחה שהאב הזהיר ואתו לפני זה...

חוצמזה שרוב המלחמות נעשו בגלל שה' הפנה גבו לעם ישראל, כי כעס עליו, כי חטאו.... וברגע שהוא הפנה גבו האוייבים התנפלו - או שפשוט העם לא הסתדר לבדו...
אבל בסוף כל מלחמה (שכמובן שעם ישראל נצח בה) ה' מופיע בה באיזשהו אופן... כלומר למרות הכל הוא בסופו של דבר תמיד עוזר לעם ישראל... רק חבל שעם ישראל לא יודע להעריך זאת.... אולי אם העם היה מעריך זאת ורואה הכל בצורה שונה ולא בצורה של איזה ה' סדיסט יש לנו, אולי אז לא הייתה התפלגות עם
ישן 27-02-2005, 10:41

אז את כן מצדיקה אב שמכה אם הילד לא קולט בדרכים אחרות
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי *~crazy girl~* שמתחילה ב "[i]השוותי את זה לילד שמרד..."

וזה לא שהוא הפנה את הגב, זה במצרים שהקשיח את לב פרעה, זה שבנ"י עשו את הרע בעיני ה' ולכן כתוב שה' שיסע בהם ארץ אחרת, ה' אכזר לפי התנ"ך.
כמו שכתוב בתנ"ך ה' מרים ומחזק מדינות וה' מוריד ומחליש ואפילו הורס מדינות לחלוטין.

ה' אמור להיות האב האופטימלי, אמור להיות לו חוכמה נשגבת שהאנשים בעולם לא משנה כמה חכמים הם לא יגיעו לקרסוליים שלו, אפילו לא לציפורן הקטנה ברגל שאין לו, האם אל כזה חכם לא יכול לחשוב על דרכים אחרות תגידי לי?

ילד מוכה לפעמים מעריך ואוהב את אביו אך ממשיך לקבל עוד מכות, זה לא מפריע לעובדים הסוציאליים להכריז על האב כלא ראוי לטפל בילד, ואני בטוח שגם את רואה את זה ככה.
ישן 27-02-2005, 14:21

לפי מה שאני הבנתי
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "את מה שדיברת עליו בהודעה למעלה."

ה' מנסה לחנך את עם ישראל בשני תחומים, התחום הבין-אישי והתחום בין האדם לאלוהיו.
איך להעניש עם ע"י רצח של הגברים (ולפעמים גם נשים וילדים) שלו עוזר בזה? כמו שאתה אמרת בעצמך, זה סה"כ גורם לאדם להאמין באל או להתנהג טוב לא מתוך הבנה עמוקה, אלא מתוך פחד מעונש, ובמקרה כזה אם ה' לא ימשיך להעניש אנשים לאט לאט פחות ופחות יפחדו ממנו ובגלל חוסר ההבנה שלהם יעזבו אותו, אם הוא היה גורם לנו להבין אותו, מסביר את עצמו למה עלינו להיתנהג כך ולא אחרת אז אולי היינו מפנימים וממשיכים לעבוד אותו.

ובקשר לאנשים שבכל זאת לא מבינים, שפשוט יוריד אותם מתוך עם הסגולה שלו, למה להרוג אותם? אלוקים מעולם לא אמר שהוא צריך עם גדול ורחב מימדים בשביל עצמו, הוא יכול להסתפק באיכות ולאו דווקא בכמות.

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 27-02-2005 בשעה 14:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:39

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר