לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2005, 13:28
  elazari elazari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.04
עזרה בכימיה- הצלבה של פולימרים

יש לי שאלה בקשר להצלבה של פולמרים לאחר הפילמור ע"י סיפוח.
ע"פי ספר הלימוד שלי (הכימיה-אתגר \ פולימרים סינתטיים חומרים כבקשתך) ישנן שתי דרכים לבצע זאת (רק השתיים האלה קשורות לשאלתי כרגע), ע"י גיפור וע"י קרינה אולטרה סגולה.

*בעיקרון שיטת הגיפור מתבססת על הוספת S8 וחימום (שמטרתו לפתוח את הקשר בין אטומי הגופרית ל S-S-S, S-S... ולפתוח את הקשר בין אטומי הפחמן {C=C} ואז מתבצע צילוב).
*שיטת הצילוב בקרינה אולטרה סגולה מתבססת על פתיחת הקשר בין אטומי הפחמן {C=C} וחיבור בין אטומי הפחמן בכל שרשרת.

שאלתי היא האם ניתן בעזרת קרינה אולטרה סגולה ,במקום חימום, לבצע צילוב עם גופרית (גיפור)?
(ידוע לי שהקרינה האולטרה סגולה פותחת את הקשר C=C כמו בצילוב ע"י קרינה בלבד, אבל האם הקרינה פותחת גם את הקשר בין אטומי הגופרית S8 ומפרקת אותם כמו בחימום כך שיכול להתבצע גיפור?!?!)

נ.ב.
עפ"י הספר של משה זמיר "הכימיה שבינינו" -פרקי השלמה מ3 י"ל ל-5 י"ל, בתשובות לבגרות 96' שאלה 5) סעיף ג) תת סעיף I) אפשרות מס' 1 מתוך השלוש) {עמ' 278 בגירסה החדשה- אולי גם בישנה}- נאמר כי ניתן לבצע צילוב שכזה אך שלושה מורים לכימיה מבית ספרי לא מוכנים בשום פנים ואופן לקבל את התשובה הזאת {ולכן ירדו לי ולעוד 15 ילדים מכיתתי 10 נק' מהציון במבחן שכן המורה לא הייתה מוכנה לקבל את התשובה של גיפור עם קרינה, במיוחד לא אחרי שניתמכה ע"י שאר המורים לכימיה שטוענים כי זה לא אפשרי כי זה לא מוזכר בספר הלימוד}.
זהו לא הסתירה הראשונה בין המורה שלי לספר של משה זמיר, ולכן אני וחברי לכיתה די עובדי עצות, ואשמח לכל תשובה והסבר

תודה מראש
טמיר
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר